Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#144501) Bobby81 válasza Sirandrish (#144497) üzenetére


Bobby81
tag

Ha be van akkor kapcsold ki az intelligens módot!
Állítsd Meleg2-re vagy 1-re ami szimpatikusabb, fényerőt a maxra, magas kontraszt be, stb.
Próbáld meg. Ha ez sem elég akkor vidd vissza mert rossz a tv!

(#144502) Sirandrish válasza PuMbA (#144499) üzenetére


Sirandrish
legenda

Van ott valami amibe beakad a körmöm, de az nemigen fólia.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#144503) Sirandrish válasza Celtis (#144500) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hat teljes sötétet csak este tudok csinálni, de mindenképp megnezem

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#144504) Sirandrish válasza Bobby81 (#144501) üzenetére


Sirandrish
legenda

Kiemelt kepmodban nincs meleg 2, es a fenyero maxon van természetesen. A kontraszt is majdnem maxon.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#144505) PuMbA válasza Sirandrish (#144502) üzenetére


PuMbA
titán

Eléggé fóliának néz ki nekem... TV leírásába nincs írva fóliáról, hogy el kéne távolítani?

[ Szerkesztve ]

(#144506) Sirandrish válasza PuMbA (#144505) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nem találtam a leírásba semmit. a Starting guide-ban sincs róla említés. És hiába akad bele a körmöm, nem mozdul, szóval ha fólia, akkor bele van égetve :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#144507) PuMbA válasza Sirandrish (#144506) üzenetére


PuMbA
titán

Ertem. En TV-m széle még nem így néz ki, azért gondoltam :)

(#144508) Bobby81


Bobby81
tag

Nekem 55QE80T van és azon volt fólia és mind a két oldalán még pluszban 1-1 műanyag lap volt a fóliára ráragasztva, ha megfogja az ember a tvt akkor ott tegye és ne roppantsa meg a képernyűt. A telepítés végén le kellett venni a fóliát, de ha jól emlékszem a leírásban ez sem szerepelt. A fólia amúgy viszonylag vastag kb. 0,3-0,5 mm.
Gondolom a Samsungot és a boltot is fel lehet hívni tanácsért hogy van e fólia vagy sincs.

[ Szerkesztve ]

(#144509) Sirandrish válasza Bobby81 (#144508) üzenetére


Sirandrish
legenda

Felhívtam őket, tarottam 3 percet mert a csajszi nem tudta, és utánaérdeklődött, de nem tudta megmondani hogy van-e rajta fólia. A két fehér műanyag lapott levettem, az egyértelmű volt, de ha ez fólia (ami a képen van), akkor nem tudom hogy lehetne leszedni, mert a körmöm lepattan róla..

Csináltattak egy gyári visszaállítást, de nem tapasztalok változást, azt mondták akkor telózzak újra, szóval majd visszahívom őket..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#144510) Sirandrish válasza PuMbA (#144507) üzenetére


Sirandrish
legenda

Faterkam megjelenhetne, mert neki ilyen van :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#144511) Faterkam válasza Sirandrish (#144497) üzenetére


Faterkam
addikt

Frissítsd fel a legújabb, most kiadott Firmware-re, és a képbeállítást állítsd vissza alapra! nálam Most Filmaker módban olyan éles, hogy vissza kellett venni a fényerőt! F1 megy, azért itt látszik! :)

TU8502 beállítása

Kép üzemmód: Filmmaker
fényerő: 40
kontraszt: 40
élesség: 10
Szín: 23
árnyalat: 0
képtisztaság: Egyedi/
Torzításcsökkentés: 10
LED-es képtisztaság: Ki
Zajcsökkentés: Auto
Kontrasztjavító: magas
Film mód: auto
Színtónus: normál
Fehéregyensúly: 2. pont
Gamma: 2.2
Részletárnyékolás. 0
Színközbeállítások: Auto

Általános/ECO megoldások
Környezeti fény észlelése: ki
Energiatakarékos mód: ki
Fényerő mozgáshoz: ki

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#144512) jupp008 válasza Sirandrish (#144509) üzenetére


jupp008
senior tag

Nekem pár hetes 65Q70 van és hasonlóan néz ki ott is az a fólia amit fotóztál.
Mivel nincs lehúzófül rárakva ami egyértelműsítené és a használati se írja + ahogy írtad is nem lehet simán megbontani-alányúlni annak rajta kell maradnia.
Valahol mintha azt olvastam volna külföldi oldalon, hogy az tükröződésgátló réteg - nem eltávolítandó.

(#144513) PuMbA válasza Faterkam (#144511) üzenetére


PuMbA
titán

Mondjuk ezen semmi Filmmaker nincs, mert ezt a módot direkt azért találták ki a filmrendezők, hogy a Torzításcsökkentés pont kikapcsolva maradjon ;] A te beállításaid a Normál módnak megfelelőek.

Részlet, hogy miért született meg a Filmmaker mód: "Mikor 2019 augusztusában Az UHD Alliance által 2019 augusztusában bejelentett Filmmaker Mode egy olyan TV-s képbeállítási mód, aminek célja a alkotói szándék megőrzése azáltal, hogy letiltja az interpolált képkockákkal operáló mozgáskisimítást, megőrzi az eredeti és pontos képarányt, színeket valamint képsebességet. A kezdeményezés mögött olyan rendezők álnak, mint Christopher Nolan, Ryan Coogler, Martin Scorsese és James Cameron."

[ Szerkesztve ]

(#144514) Faterkam válasza PuMbA (#144513) üzenetére


Faterkam
addikt

Nekem tök mindegy mit írnak, így éles a képe, nekem ez számít! :K

Sima telóval fotózva!

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#144515) PuMbA válasza Faterkam (#144514) üzenetére


PuMbA
titán

Ok, csak nem értettem a módot, mikor Normál képmódban is ugyanígy kell kinéznie a képednek :D Egyébként a Torzításcsökkentés nem is működik TV adásnál, csak filmeknél.

[ Szerkesztve ]

(#144516) Bobby81 válasza Sirandrish (#144509) üzenetére


Bobby81
tag

A fehér lapot együtt lehet leszedni a fóliával! Ezek szerint te külön vetted le! Én is félve húztam le mert nem voltam biztos magamban!
Bátran húzd le azt a fóliát! Keményebb egy kicsit de ha megindul akkor már szépen lassan lejön! Olyan mint a telefonokon a védőfólia, az elején nehezen jön fel de ha levegő került alá akkor már jobban jön!

(#144517) Faterkam válasza PuMbA (#144515) üzenetére


Faterkam
addikt

Sajnos az Rtings-en csak TU8000 van és nem TU85xxx, de ott is maxon van a torzítás. Link

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#144518) Sirandrish válasza Faterkam (#144514) üzenetére


Sirandrish
legenda

Megcsinálom pont így kíváncsiságból.
A fentebb linkelt "fólia" neked is van a képen?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#144519) Bobby81 válasza Sirandrish (#144518) üzenetére


Bobby81
tag

Egy kis érdekesség!

Fólia eltávolítás:
[link]

és még 1 (Tekerj 0:35 perchez):
[link]

és még 1 (14:41-nél)
[link]

[ Szerkesztve ]

(#144520) Sirandrish válasza Faterkam (#144514) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nalam ilyen...telon keresztül jobban néz ki amúgy :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#144521) Faterkam válasza Sirandrish (#144518) üzenetére


Faterkam
addikt

Szerintem nekünk nincs már fent :D

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#144522) Sirandrish válasza Bobby81 (#144519) üzenetére


Sirandrish
legenda

De mivel menjek neki? És ha elkúrom? :((

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#144523) Sirandrish válasza Faterkam (#144521) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nincs ott semmi amibe beleakad a körmöd? Nyilván nem a káva és a kijelző közti résre gondolok..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#144524) Faterkam válasza Sirandrish (#144523) üzenetére


Faterkam
addikt

Az üveg peremébe akad a körmöm, fólia nincs már rajta.

Nálam teljesen sima, egyenletes az üveg, a te képeden látszik valami levegősödés a sarokban nem?

Szerk: nem, nem, nálunk könnyen lejött!

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#144525) Sirandrish válasza Faterkam (#144524) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hát én ezt nem értem. Mármint oké, van rajta fólia (lehetséges), de nem jön le...
Véső+kalapáccsal kell leszedni róla? :F
Tudnál csinálni kikapcsolt állapotban is egy képet? Lehetőleg kb olyat mint az enyém. Csak hogy 100%ig biztos legyek a dolgomban...és ráküldöm a asszonyt :D
A káván rajta van a fólia, de azt simán le tudnám venni..

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#144526) Bobby81 válasza Sirandrish (#144522) üzenetére


Bobby81
tag

Én csak a saját tapasztalataimat tudom megírni!
Mindenkinek magának kell eldöntenie hogy megpróbálja e vagy sem és vállalnia a következményeket!

A neten több videó is van ahol az én típusomon van fólia és azt lehúzzák! A tiedet nem tudom és azt sem tudom hogyan installáltad. Én még 1x megpróbálnám a helyedben a szervízt felhívni és megkérdezni!

(#144527) Bobby81 válasza Sirandrish (#144525) üzenetére


Bobby81
tag

Lefényképezem este én is és feltöltöm a fóliát (még megvan) és a kávát közelről ha ez segít!

(#144528) Sirandrish válasza Bobby81 (#144526) üzenetére


Sirandrish
legenda

Több féleképpen lehet installálni? Csak nextnext next, meg 1-2 adat.. :B

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#144529) Faterkam válasza Sirandrish (#144525) üzenetére


Faterkam
addikt

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#144530) Sirandrish válasza Faterkam (#144529) üzenetére


Sirandrish
legenda

Neked is rajta van az a valami. A jobb oldali képen látszik.
Szóval ha fólia is, akkor is maradhat..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#144531) Faterkam válasza Sirandrish (#144530) üzenetére


Faterkam
addikt

:K

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#144532) PuMbA válasza Faterkam (#144517) üzenetére


PuMbA
titán

Ja, de RTINGS-nél is elkezdtek becsicskulni és más képet raknak ki, mint amit írnak:

"Although we usually leave these settings disabled during most of our testing"

Régebben még más volt kint a képeken.

[ Szerkesztve ]

(#144533) Lifer092


Lifer092
senior tag

Q80T modellnél játék esetében a local dimminget' mire érdemes tenni? Jelenleg "Magas" beállításon van.

(#144534) PuMbA válasza Lifer092 (#144533) üzenetére


PuMbA
titán

Mivel a local dimming-hez a TV-nek a képet elemeznie kell, így Kikapcs vagy Alacsony (de egyik sem fogja kikapcsolni teljesen) :)

[ Szerkesztve ]

(#144535) Lifer092 válasza PuMbA (#144534) üzenetére


Lifer092
senior tag

Köszönöm! :)

(#144536) mihaly13 válasza Sirandrish (#144530) üzenetére


mihaly13
tag

Vigyázat mert az YouTuben lévő klipek mind Angliában gyártott tévék és az nyugati piacra van készítve ezek amit nálunk lehet venni ezek Magyarországon gyártottak és keleti piacra vannak , tehát ég és föld , ha megnézed jobban azok két távirányítóval vannak ellátva ! Ne piszkáld mert nincsen rajta fólia és talán elszúrod és akkor kuka . Az én 50TU8502-n sem volt fólia csak kétoldalt kb. négy únyi vékony fehér karton . És a Faterkám által leírt beállítások szerintem nagyon jok a tévédre .

(#144537) Sirandrish válasza mihaly13 (#144536) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nem piszkáltam. Ha fólia lenne azt simán leszedné a körmöm....ha meg nem, akkor nem véletlenül van ott :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#144538) insight válasza mihaly13 (#144536) üzenetére


insight
aktív tag

mi "ég és föld" azon kívül, hogy más a hálózati csatlakozó, esetleg más a tuner, és más tartozéklista van hozzájuk?

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#144539) anrab válasza Sirandrish (#144537) üzenetére


anrab
addikt

mintha sorsjegyet néznél meg. :D
viccet félre. nem lehet hogy az a tükröződés gátló fólia?
vagy pedig a szín miatt is szokott a samu használni színfokozó fóliát. legalábbis régebben.
mindenesetre érdekes. ott max feketének kellene lennie a ragasztás miatt.
szerintem.

(#144540) Sirandrish válasza anrab (#144539) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nem tudok már semmit. Kétszer is beszéltem a Samsunggal, azt mndták hogy "formázzam" le a TV-t, és ha akkor is ilyen akkor álljak el a vásárlástól, amit ugye 14 napig megtehetek.
Beszéltem a Telekommal is, ők azt mondták hogy nyugodtan elálhatok, majd ha törlik a rendelésemet, megrendelhetem újra.
De közben azt mondta az asszony hogy hülye vagyok, mert nagyon szép a kép, és csak bebeszélem magamnak, szóval most az van hogy mivan :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#144541) PuMbA válasza Sirandrish (#144540) üzenetére


PuMbA
titán

"De közben azt mondta az asszony hogy hülye vagyok, mert nagyon szép a kép, és csak bebeszélem magamnak, szóval most az van hogy mivan"

Mondom én :)

Szerk: Milyen TV-d volt előtte?

[ Szerkesztve ]

(#144542) Sirandrish válasza PuMbA (#144541) üzenetére


Sirandrish
legenda

Tuti hogy sötétebb mint ami eddig volt...kár hogy nem fér el egymás mellett, megmutatnám, de lehet nyomok egy filmet rajtuk és pauseolok :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#144543) anrab válasza Sirandrish (#144540) üzenetére


anrab
addikt

ez fizikálisan látszik. hiába formázod, attól az még ott lesz.

(#144544) Sirandrish válasza PuMbA (#144541) üzenetére


Sirandrish
legenda

MU6102K

TU8502

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#144545) Faterkam válasza Sirandrish (#144544) üzenetére


Faterkam
addikt

A réginek jóóó nagy bevilágítása van :)
A TU8502-nél meg Színtónus, kontraszt különbség van, játssz azokkal még! :K

Amúgy az újnak élesebb a képe, a szemednek kell átállnia rá, még az ing varrása is kivehető :D

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#144546) Sirandrish válasza Faterkam (#144545) üzenetére


Sirandrish
legenda

AZt első pillanatra láttam hogy élesebb, azzal eddig sem volt bajom :N

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#144547) PuMbA válasza Sirandrish (#144544) üzenetére


PuMbA
titán

Ebből látszik, hogy mennyire rossz a Kiemelt mód. Az ember arca bőrszínű az MU6102-n a TU8502-n meg mintha valami földönkívüli lenne olyan kékes / fehéres. A hajából és a nyakából se látszik semmi a TU8502-n szinte tiszta fekete, a túl nagy kontraszt miatt. A túlélesítés miatt pedig az arca tiszta pórusos lett és az ingen a vonalak is természetellenesen élesek. Szóval az egész képnek köze sincs a valósághoz :)

[ Szerkesztve ]

(#144548) Sirandrish válasza PuMbA (#144547) üzenetére


Sirandrish
legenda

Minimálisan lejjebb vettem a kontrasztot. Itt a különbség a kiemelt és a filmmaker között

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#144549) PuMbA válasza Sirandrish (#144548) üzenetére


PuMbA
titán

Na, Filmmaker-en már egyből emberien néz ki a csávó arcbőre és nem valami ufónak :K Sajnos aki nem tudja, hogy mit figyeljen, az sose jön rá, hogy mi a baj a képpel, ha azt szokta meg....kivétel, ha tényleg a valóságtól elrugaszkodott képet akar nézni.

[ Szerkesztve ]

(#144550) Celtis válasza Sirandrish (#144548) üzenetére


Celtis
veterán

És szerinted melyik élethűbb?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.