Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#144851) Palace701 válasza Szabi020 (#144849) üzenetére


Palace701
csendes tag

Na mondtam én , hogy megjönnek 😀

Érdekes a picit gyengébb fényerő, hiszen rtings szerint magasabb közel 10%-al a Q60T-nek. Lehet az IPS panel miatt , mert ott VA panellel teszteltek nagyobb méretben .
Ezt mondtam neked , hogy leginkább a feketében lesz változás , főleg esti körülmények között .
Amúgy a Rtingsen ma jött ki , hogy a Q60T a legjobb tv 43 collban amit valaha teszteltek. A Q67T meg kicsivel többet is nyújt .
Amit ne felejts el , hogy frissíts a 1460 verzióra . Gyorsabb lett és a színek és a fekete még javult egy kicsit .
Ha nem csinálja meg a tv , akkor le kell tölteni a magyar Samsung oldalról és USB-n keresztül felrakni .
Ezt a részletárnyékolást én eddig nem figyeltem , nekem a Természetes módon belül -1-re van állítva .
A távirányító igényes darab .
Sok sikert hozzájuk, reméljük maradnak 🙃

(#144852) stemplar07


stemplar07
őstag

:R egy kérdés extra GARANCIA :
a boltokban köthető (Edigital,MM,Euronics) extra biztosítás ami a 2 év Samsung gari felett köthető 1,2,3, + évekre, mennyire megbízható? Azaz a két év utáni meghibásodás esetén milyen tapasztalatok vannak ezzel? ( az egyéb törés,áram stb .károkkal tisztában vagyok ) köszönöm, ha valaki akinek van erről (tapasztalata) infója megosztaná.. esetleg műszaki meghibásodása az otthon/ház biztosításra extraként köthető-e valamelyik biztosítónál vmilyen, extra módozat ?

[ Szerkesztve ]

(#144853) Bikkrom


Bikkrom
senior tag

Sziasztok!

Samsung Smart tv tudorokhoz van kérdésem. Vettünk egy UE75TU7102KXXH-t és már látszik, hogy kell egy periféria és egy tárhely. Ki használ csak egeret, és ki használ egeret+billentyűzetet? Vennék vezeték nélkülit a TV-hez, de nem tudom elég lesz-e csak az egér önmagában.

A másik, hogy tárhely gyanánt elég egy microSD-s pendrive vagy ki mit használ smart tv-hez?

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat előre is! :R

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#144854) peu407


peu407
senior tag

Srácok, miért nem tudok firmware-t frissíteni USB-ről? Q80T. 1403 van rajta. Az automatikus frissítéskor azt mondja nincs új verzió. Letöltöttem a samsung oldalról a 1460-ast, feltettem pendrive-ra, kiválasztom manuálisan az USB bemenetet, de azt írja ki, hogy nincs új verzió.

(#144855) mpo válasza Bikkrom (#144853) üzenetére


mpo
veterán

A PC-ben egy 4 TB HDD van erre a célra, kábelen van minden, csak a tévé van 5 GHz-en.
A tévénél van egy médialejátszó meg egy AVR.
A tévé nem túl jó lejátszónak.

Ha érted, akkor már elavult.

(#144856) junior19 válasza Szabi020 (#144849) üzenetére


junior19
senior tag

A részletárnyékolás nem új beállítási opció, csak más nevet kapott.
[link]
Ezt a mintát játszd le. A feketevágási szint beállítására szolgál.
Sötétben az alapértéknek jónak kellene lennie. Ha van környezeti fény, akkor emelni kell, hogy a 17-es oszlop villogását halványan lásd, a 18-tól felfelé láthatónak kell lennie minden oszlopnak.
A 16, referencia black felírat felett amennyi oszlopot nem látsz, annyi információ láthatatlan lesz a képen.

codec project

(#144857) pogi1 válasza peu407 (#144854) üzenetére


pogi1
tag

Szia!Olvastam olyat is a Samu oldalán hogy csak az image künyvtár és a benne levű cuccok lehetnek a pendrivén próbáld meg hátha.És ha sikerűl nézd meg hogy megmaradtak e a beállításaid.

(#144858) peu407 válasza pogi1 (#144857) üzenetére


peu407
senior tag

Köszönöm, így próbáltam. Csak az image mappa van rajt a pendrive-on. Nem működik sajnos. Más ötlet?

(#144859) ORCA58 válasza peu407 (#144854) üzenetére


ORCA58
addikt

Csak teljesen üres pendrivra Kell rátenni. Kicsomagoltad előtte?

(#144860) Szabi020 válasza Palace701 (#144851) üzenetére


Szabi020
tag

Igazad lett. :)

Ez egyértelműen látszott mikor egymás mellett voltak. Lehet, hogy azért volt igen. Passz. De már kezdem megszokni. igaz most állítgattam rajta azért elég sokat.

PC-n valahogy nem volt annyira látható a fekete mint gyári youtube appban és így sok minden el is veszett. Így hát mivel a TV-ben már nem tudtam mit állítani nekiestem a Videókártya vezerlőpultban. (Eddig is volt benne variálva, de pl fényerőt még soha nem kellett állítanom.)

Jól hangzik, hogy ha ez jött ki győztesnek. :)
De itt van pár kép: [link]
Lefrissítettem USB-n keresztűl! Köszi a tippet!

Úgy néz ki maradnak, igen :)

junior19: Nagyon szépen köszi a linket. Volt is rajta mit csiszolni. Beépített YT-ben még a 16-os oszlopot is látni lehetett. Viszont PC-bemenetem nem. Így neki estem gépen állítgatni, mert a TV-n már nem tudtam mit :) Végül ezek jöttek ki belőle.

[link]

Nem egy szakszerű összehasonlítás, tudom. De így is nagyon látni miről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#144861) Szabi020 válasza peu407 (#144858) üzenetére


Szabi020
tag

peu407: Nekem úgy lett jó, ha az exe filet elindítottam (Pc-n) és úgy csinálta meg a pendrive-ra. (Nem volt üres)

[ Szerkesztve ]

(#144862) junior19 válasza Szabi020 (#144860) üzenetére


junior19
senior tag

A tévén a kontrasztot ne babráld, legfőképpen ne emeld!

A legutolsó fotó lenne nagyjából jó, ha azt látod, mint a képen. De a 17-es ott is sok, nagyon látható, picit mosottá teszi a képet így.
Ha már nem tudod a részletárnyékolással csökkenteni az oszlopok fényerejét, akkor kísérletez a gamma állításával és a Fényerő csökkentésével.
A 17-es oszlopot csak sejteni szabad, az a 0,5%-os érték. Az 1 %-os oszlopot kell már halványan látni.

codec project

(#144863) Bikkrom válasza mpo (#144855) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Köszönöm szépen! Akkor azt mondod ne egerezzek meg pendriveozzak? Kössem össze a gépemmel.

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#144864) mpo válasza Bikkrom (#144863) üzenetére


mpo
veterán

A PC-ről lejátszás úgy is mehet, hogy HDMI-vel összekötöd a tévével, de ezt én mellőztem, mert nem a nappaliban van a PC, plusz MPC-HC+madvr kell hozzá, amit én nem akartam megtanulni.
Itt ajánlottak lejátszót, ami szintén kábelen van és látja a HDD tartalmát, a tévén meg a KODI-t látom:
[link]
A letöltött anyagot nem kell sehova másolgatni meg ide-oda hordozni.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#144865) JamesHun válasza DonDragonka (#144848) üzenetére


JamesHun
addikt

bal alsó részén. kb ha bejön a lenti menü akkor annak a teteje fele. most lehoztam egy másikat. pixelre ugyan ott és ugyan olyan alakzatban van ezen is a hiba

tiszta ideg vagyok. vihetem ezt is vissza

SeriesX: JamesSHun

(#144866) Parson


Parson
addikt

Sziasztok, tudja vki netán, hogy. Az UE32T5302 tipus otthoni hálózatonv DLNA-val megosztott film lejátszása esetén tudja-e, és ha igen, hogyan és milyen felirat file-okat tud kezelni? :F

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#144867) Szabi020 válasza junior19 (#144862) üzenetére


Szabi020
tag

Éppen, hogy látni lehet szabad szemmel. A fényképen valóban jobban látszik, nekem is feltünt. De ez csak a képen van így. Csináltam egy másikat, de még így sem adja azt vissza amit szabad szemmel. Ha 1%-ot állítok vissza már nem is látni a 17-es sort.

A Kontraszt a TV-n Alapból maxon volt :)

[ Szerkesztve ]

(#144868) junior19 válasza Szabi020 (#144867) üzenetére


junior19
senior tag

Rossz képmódot használsz, de ha az tetszik, akkor hagyd úgy.
Nézd meg akkor ezt is.
[link]
Minden színből 20 külön oszlopot kell látnod.
Ha szomszédos oszlopok összeérnek, akkor a kontrasztot kell csökkenteni, vagy más képmódot kell használni.

codec project

(#144869) Szabi020 válasza junior19 (#144868) üzenetére


Szabi020
tag

Belőttem ezt is.
Képmodót nem nagyon tudok játék módban állítani. Így minimális kontraszt csökkentés és jó is lett ez is.

Köszönöm szépen!

(#144870) fede94


fede94
tag

sziasztok, 100 hz-es 43 colos sony tv-t tudtok ajánlani? Köszönöm előre is.

(#144871) aerosmith válasza fede94 (#144870) üzenetére


aerosmith
őstag

Samsung topicban nem hiszem...

Amúgy tud valaki helyet ahol lehet kapni 10 méteres HDMI 2.1 kábelt? 8K tévéhez.

(#144872) Palace701 válasza fede94 (#144870) üzenetére


Palace701
csendes tag

Sony Bravia KD-43XH8596B

(#144873) PuMbA válasza aerosmith (#144871) üzenetére


PuMbA
titán

[link]
vagy [link] Most épp nincs.

[ Szerkesztve ]

(#144874) aerosmith válasza PuMbA (#144873) üzenetére


aerosmith
őstag

jaja ezeket én is láttam, de olyat keresek ahol meg is lehet venni, nem csak a weboldalon nézegetni...

(#144875) marinea2


marinea2
addikt

Sziasztok!

Tonkrement az egyik ps4 kontrollerem. Ha vennek akkor mar inkabb a ps5-ost. Mukodik a ps4 slimel is?

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#144876) Szabi020 válasza marinea2 (#144875) üzenetére


Szabi020
tag

Ezt most komolyan itt kell megkérdezni?

(#144877) tha_answer


tha_answer
őstag

Biztonsagosan hogyan kell az usb eszkozt eltavolitani? Koszi! Ue32c6000

[ Szerkesztve ]

(#144878) marinea2 válasza Szabi020 (#144876) üzenetére


marinea2
addikt

20 perce keresem a hozzaszolasomat a ps5 csoportba...

Veletlenul ide raktam bocsanat :U :R

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#144879) Szabi020 válasza marinea2 (#144878) üzenetére


Szabi020
tag

Megesik néha :)

(#144880) JamesHun


JamesHun
addikt

búcsúzni jöttem
A másik Q82 néma módba került és kb 10 mp után mindig elment a hangja.
Néha áramtalanítás után volt kicsit hangja az xbox nak, de tv adásnak sose, még 100-as hangerőn se volt hangja, így fel idegeltem magam és NANO 863 lett a 3. Q82 helyett

annyit megtudtam mert kérdeztétek, a Q82 a Q80 orosz és keleti régiónak készített kiadása.
Lehet a selejtesebbek mentek oda

SeriesX: JamesSHun

(#144881) Luger válasza JamesHun (#144880) üzenetére


Luger
csendes tag

Q82T Németországban
[Q82T]
Annyiért, mint nálunk rosszabb napokon + ajándék Samsung telefon

Spanyolországban
[Q82T]

Ausztriában
[Q82T]

A többi keleti régiós országot nincs kedvem kikeresni :D

(#144882) marinea2 válasza Szabi020 (#144879) üzenetére


marinea2
addikt

Viszont ha mar itt vagyok lenne kerdesem TV ugyben is :D

Miutan teljesen sokkolodtam hogy a Q70T -m nek nincs jack a hatuljan, probalom megoldani az egy taviranyitos hangero kezelgetest.. nos az erositom tudja a BT-t. Viszont tenyleg minden bekapcsolasnal ra kell jelentkezni ill. kapcsolodni hozza? :F

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#144883) gyeniko válasza Luger (#144881) üzenetére


gyeniko
őstag

:C

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#144884) pogi1 válasza aerosmith (#144874) üzenetére


pogi1
tag

(#144885) peu407 válasza ORCA58 (#144859) üzenetére


peu407
senior tag

Természetesen kicsomagoltam. Leformáztam a pendrivot, csak az image mappát másoltam rá.

(#144886) Batib válasza peu407 (#144885) üzenetére


Batib
őstag

FAT32?

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#144887) peu407 válasza Batib (#144886) üzenetére


peu407
senior tag

Igen

(#144888) TeebyKay


TeebyKay
őstag

Valószínűleg nem samsung specifikus probléma, de mikor youtube videókat nézek ki lehet kapcsolni a "videó lejátszása szünetel" üzenetet? Elég idegesítő folyton okézgatni.

(#144889) kovi rendel


kovi rendel
újonc

Egy relatív világosabb nappaliban, 65" méretben 230-280.huf közt milyen készüléket ajánlanátok, tvfilmek, filmek, youtube, ppc, sport- ezen belül F1 nézésére?

tu8502 néztem, de félek hogy sötét illetve az F1-hez, lassú lesz

(#144890) fede94 válasza Palace701 (#144872) üzenetére


fede94
tag

köszi :)

(#144891) Christian79 válasza peu407 (#144887) üzenetére


Christian79
tag

Szia! Hasonló volt a problémám, mikor észre vettem, hogy nem a magyar oldalról töltöttem le a frissítést. A magyar support oldalról töltsd le a windows-os exe fájlt, majd kibontásnál a pendrive-ot add meg a célhelynek! Így menni fog! :K
U.i.: a külföldi oldalon lévő kiadási dátuma egy nappal eltér a magyar oldalon lévőtől!

(#144892) Celtis válasza kovi rendel (#144889) üzenetére


Celtis
veterán

Semmiképpen nem lassú a TV, de a 60Hz-es panelnél nem nagyon lesz lehetőséged "mozgásjavító" funkciók bekapcsolására, az elmosódás csökkentésére. Ez szerintem a kisebb gond, viszont én tartok tőle, hogy az idei Samsung TV-k mozgáskezelése TV adások esetén megint csapnivaló lett.

Menj be egy MM üzletbe. Kérd meg, hogy tegyenek ki egy sport TV adást a TV-re (antennáról) és nézd meg. Ha az üzletben megfelel a fényerő meg a mozgás folyamatossága, akkor otthon sem fogsz csalódni.

[ Szerkesztve ]

(#144893) kovi rendel válasza Celtis (#144892) üzenetére


kovi rendel
újonc

tartok tőle, hogy az idei Samsung TV-k mozgáskezelése TV adások esetén megint csapnivaló lett.

mit javasoltok?
tavalyi típus?
Vagy más tipus?
LG ajánlott az eladó, de én nem akarok dönteni a helyi emberke véleménye alapján.

(#144894) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
Mit lehet tenni ha a tv-n a Facebook app nem akar működni?
Nem jön be a messenger és úgy fagy az egész (a WiFi stabil 100mbit körül vanl
Lehet ezt frissíteni vagy törölni és újratelepíteni? :F

(#144895) pogi1 válasza Christian79 (#144891) üzenetére


pogi1
tag

Ha a windowsos exe fájlt töltöd le akkor nem kell kicsomagolnod semmit,mert rögtön az exe fájlt tölti le tömörítés nélkűl.

(#144896) tillatrilla


tillatrilla
senior tag

Sziasztok! 55" tu8502-nél a hdmi earc-ba melyik eszközt érdemes csatlakoztatni? voda box,és pc hdmi kábellel mennének a tvbe. A legtöbb film usb-hdd-ről,illetve itthoni hálózatban lévő megosztásból pc-ről fut. És mit jelent a menüben a hdmi kiterjesztése?Alapban kikapcsolva,de ha bekapcsolom,a boxról nézett műsornak nincs hangja a tv-n.

Üdv: Attila

(#144897) DonDragonka


DonDragonka
őstag

Tudnátok ebben segíteni?
Q80T, Legutsó FW(1460.9[Improved usability, Improved picture quality, Improved browser performance, Improved app performance, Improved stability, Improved usability of input devices], köszi a tippet Christian79 ) van rajta, de az előzővel is ez volt a gondom, A WiFi 5G-n csatlakozik, 2,5G-n is hasonló eredményt produkál, kettő különböző router-el próbáltam azonos eredményre vezetett, a router kb 50cm-re van a TV-től, minden más eszközöm hasít WiFi-n...
Ez a LAN, hozza az elvárható alját:

Ez pedig a WiFi ahol a feltöltéssel nincs gond, de a letöltés és a ping szánalmas:

Tapasztalt már valaki hasonlót? Mi lehet ennek az oka? Tudom ezt máshogy is tesztelni mint a TV böngészőjéből indított teszttel?

[ Szerkesztve ]

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#144898) Christian79 válasza pogi1 (#144895) üzenetére


Christian79
tag

Igazad van, az exe elindítására gondoltam, mint kicsomagolás!😉

(#144899) Christian79 válasza DonDragonka (#144897) üzenetére


Christian79
tag

Szia! Vezetékkel csatlakozok a hálozathoz, így ebben nincs tapasztalatom, sajnálom!😔

(#144900) DonDragonka válasza DonDragonka (#144897) üzenetére


DonDragonka
őstag

Közben találtam valamit. Azt olvasom, hogy másnak is volt a világban hasonló gondja. Azt írja az egyik "bajtárs", hogy " a reset of the SmartHub fixed download speed"...
Hogy kell resetelni a SmartHub-ot? :D Lehet láma kérdés, de ennyire nem ismerem ki még magam a TV-ben... :R

@Christian79
Ok, ok, viszont még 1x köszi az USB-s tippet, frankón frissített :C

[ Szerkesztve ]

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.