Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#145151) Csabi1984 válasza blakey (#145150) üzenetére


Csabi1984
addikt

Az szép :)

(#145152) RazoR válasza Celtis (#145147) üzenetére


RazoR
veterán

Akkor mi? Kábel?

Minden beállítási lehetőség kombót végigpróbáltam a TV-n és hozzá az AVR-en és DD csak az optikán választható.

(#145153) Celtis válasza RazoR (#145152) üzenetére


Celtis
veterán

Kábel sem. Vagy a tv vagy az erősítő viccel meg. Mivel elég egyedinek tűnik a problémád itt a topikban, ezért én az utóbbira tippelek.
Nézd meg van-e rá elérhető frissítés.

(#145154) PiszokAlfréd


PiszokAlfréd
tag

Kicsit off, de; ha pc-n játszom és szeretném bekapcsolni a hdr-t, akkor a windows-ban is, illetve külön a játékban is be kell kapcsolni?
Sajnos nem vagyok gépközelben hogy próbálgassam.

(#145155) RazoR válasza Celtis (#145153) üzenetére


RazoR
veterán

Nem az én setup-om de pont ugyanilyen hang van nálam is ha HDMI-n küldöm ki a hangot az erősítőre, de csak filmeknél, TV adásnál nincs ez.

Egy külföldi fórumon találtam a videót, pont ugyanaz az erősítő mint nekem és elvileg a kábel az oka....

[ Szerkesztve ]

(#145156) Celtis válasza RazoR (#145155) üzenetére


Celtis
veterán

Eddig azt írtad, hogy nem vált 5.1-re az erősítő, és nem azt, hogy rossz a hang. Illetve egyszer írtad, hogy cicereg, ha eARC-ra váltsz. Mivel ez erősítőd nem tud eARC-ot, ezért az eARC-t ne válaszd ki a TV-n vagy ne csodálkoz, ha utána ilyen űrbéli hangokat hallasz.

Kizártnak tartom, hogy a kábel okozza, mert az ARC kb 4 nagyságrenddel kevesebb sávszélességet igényel, mint a videójel. Ráadásul írtad, hogy több kábellel is próbáltad.

A régi TV-vel működött az ARC-on a DD5.1? Ha igen, akkor egyrészt nem értem hogyan lyukadtál ki oda, hogy rossz a kábal vagy hogy az ARC nem is tud DD5.1-et. Szóval ha eddig jó volt, akkor fordulj a Samsunghoz, mert a TV a ludas.
Ha pedig a régi TV-vel sem működött, akkor az erősítődben keresd a hiba okát.

(#145157) aerosmith


aerosmith
őstag

Sziasztok q800Tnél hol látni ha HDR módban van a tv lejátszás közben?

(#145158) pogi1 válasza aerosmith (#145157) üzenetére


pogi1
tag

Csak akkor látod ha valóban HDR -t játszik le.A gyors beállításoknál a kép ikonon megjelenik a HDR felirat

(#145159) bobby45 válasza pogi1 (#145158) üzenetére


bobby45
tag

Sziasztok ezt a típust honnan tudnám beszerezni? Qe75q85t? Illetve mi a különbség a Q80t-hez képest?

(#145160) stemplar07 válasza bobby45 (#145159) üzenetére


stemplar07
őstag

90T edigital , ( 899 990 Ft 1 149 990 Ft (-21%)) a 85T nincs itthon forgalomban .. [link] adatai Rtings..

(#145161) Hitch


Hitch
aktív tag

Sziasztok. Egy új Samsung tv-t szeretnék összekötni egy régi házimozi rendszerrel amin csak rca bemenet van. Azt a tanácsot kaptam, hogy vegyek egy hdmi rca átalakítót. Vettem is -220as- táp kell neki. Viszont nem szól a hazimozin a tv. Valakinek bármi ötlet?

(#145162) tillatrilla válasza Hitch (#145161) üzenetére


tillatrilla
senior tag

Hali! Szerintem a hdmi to rca átalakítóval mellélőttél. Optikairól kéne rca-ra alakítani,azzal nincs probléma!! [link]

Üdv: Attila

(#145163) Celtis válasza Hitch (#145161) üzenetére


Celtis
veterán

Valószínűleg sima HDMI audio leválasztót vettél. Neked HDMI-ARC audió leválasztó kell. Az ARC a lényeg.

(#145164) Hitch


Hitch
aktív tag

Köszönöm. Apósomnak azt mondták a boltban ez jó lesz. Én is optikai-rca kábelt tartanék jónak.

(#145165) Celtis válasza Hitch (#145164) üzenetére


Celtis
veterán

Az ARC adapterrel megvan az esélyed, hogy a TV távirányítóval szabályozd a hangerőt, de kétségkívül az optikai is jó megoldás.

Még annyi, hogy az optikai kimenet működik a TV hangszóróival párhuzamosan, az ARC nem. Ott vagy a hangszórók szólnak vagy az ARC kimenetre megy a hang.

[ Szerkesztve ]

(#145166) RazoR válasza Celtis (#145156) üzenetére


RazoR
veterán

Ha a TV-n a hangbeállításoknál a digitális kimenet formátumánál PCM van kiválasztva akkor van normális hang, de nem választható a DD vagy a DD+, csak a Pro Logic II X vagy a Multi Chanel Stereo.
Ha ugyanitt az Auto van beállítva akkor átvált az erősítő DD+ -ra magától de a videóban hallható hang van a normális helyett.
Erre valami ötlet?

(#145167) Celtis válasza RazoR (#145166) üzenetére


Celtis
veterán

Na, így már világos. A PCM az sztereó, ott pont igy kell működnie. Hogy auto módban miért nem jó a hang arra nincs most ötletem, de érzésre az erősítő lesz a gond. A régi tv-vel működött?

(#145168) tillatrilla válasza Celtis (#145165) üzenetére


tillatrilla
senior tag

Nekem ue55tu8502 van,és az optikain igaz,hogy van hangkimenet a tv hangszóróival párhuzamosan,de csak sztereo. DD hang csak akkor jelenik meg,ha a tv hangszórót kikapcsolom.

Üdv: Attila

(#145169) Magyusza


Magyusza
csendes tag

Sziasztok! Elnézést, ha volt..Nemrég vettem QE55Q82T, ami a Q80-nak megfelelője.
Megvétel után néhány nappal átformázta a külső HDD-t úgy, hogy a pc már nem érzékelte, majd utána már a tv sem. Más fórumon nem találtam megoldást, így leformáztam NTFS-re a HDD és újra használtam, probléma nélkül. Tegnap viszont újra az előzőeket produkálta, ismét elveszett a sok adat a HDD-ről (tudom GetBackData v. egyéb program visszahozza, de ez nem megoldás). Tv-ről kikapcsolás után húztam le, leválasztási lehetőség nincs.
Korábbi Samsung tv-mnél ilyen probléma nem volt.
Tudtok megoldást erre?
Segítségeteket előre is köszönöm.

(#145170) RazoR válasza Celtis (#145167) üzenetére


RazoR
veterán

Hogy őszinte legyek nem emlékszem már, hogy ott milyen beállítással használtam de lehet, hogy ott is PCM-et. Ott annyiban volt más a rendszer, hogy volt benne egy RPi, ami az erősítőn keresztül küldte a képet a TV-re, az RPi-n Kodi futott és úgy néztem a NAS-ról a filmeket és mivel az RPi-ről jött a hang HDMI-n így lehet ott azért ment a DD. Ez itt nem opció mert se az RPi sem az erősítő nem tudja a 4K-t.

(#145171) mpo válasza RazoR (#145170) üzenetére


mpo
veterán

Ha jól értem, akkor csak 4K filmeknél van problémád, a FHD működhet a régi módon.
Az olcsóbb megoldás, hogy egy 4K képes lejátszót veszel és egy HDMI elosztót, így a kép nem megy az AVR-re.
Csináltak már itt a topikban ilyet a régi AVR miatt.

Ha érted, akkor már elavult.

(#145172) Bobby81 válasza anrab (#145109) üzenetére


Bobby81
tag

Irányított antenna kell! Csak lógatca nem lesz jó csak ha szerencséje van!

(#145173) anrab válasza Bobby81 (#145172) üzenetére


anrab
addikt

Mint írtam "ha jó helyen lakik" a földre ledobva is jó. Így néztem 3 hónapig a szabadon fogható csatikat mert szüneteltettem az előfizetést.

(#145174) ricogsm válasza ricogsm (#135918) üzenetére


ricogsm
őstag

Sziasztok!
Lehet erre a típusú Tv-re (Samsung QE65Q65RATXXH) Kodi-t telepíteni? Hogyan?

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#145175) stemplar07 válasza ricogsm (#145174) üzenetére


stemplar07
őstag

mindenképp, és mindenben jobban jársz, ha veszel egy 20e ft-os 4Kboxot, pl: egy Dune-t [link] ( egyedül a HDR10+-t nem tudja )

[ Szerkesztve ]

(#145176) ricogsm válasza stemplar07 (#145175) üzenetére


ricogsm
őstag

Köszönöm, akkor marad a mi box :) csak azt hittem fel lehet tenni. Netflix tv ről megy.
BUÉK

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#145177) moody90


moody90
csendes újonc

Sziasztok!
Az év kérdése. Adott egy 16 GB-os PHILIPS pendrive. Kettő fajta smart SAMSUNG és egy LG TV-n is próbálkoztam, de egyik sem ismeri fel. 4 fajta file rendszerre is megformáztam, 2 különböző PC-n, de semmi. A partíció séma az MBR, de próbálkoztam GPT-vel is. Próbáltam zsugorítani a kötetet, de semmi. A googléba órákig lapozhatok, magyar, angol nyelvű oldalakat, de a probléma megoldások 90%-a a file rendszerre mutat... Mielőtt valaki beajánlana hogy vegyek másikat: van, és van külső vinyóm is ami szuperül működik, már csak maga a misztikum miatt érdekel. Ja igen, PC-n tökéletesen működik a pendrive.

(#145178) moody90


moody90
csendes újonc

Nem tudom előző hozzászólásomat szerkeszteni, elnézést. A következő pendriveról lenne szó: [link]
Továbbá kiegészíteném azzal, hogy set-top box sem ismeri fel. Mindegyik eszközre miután rádugom, pár másodpercig villog a pendrive lede, és ennyi.

(#145179) anrab válasza moody90 (#145177) üzenetére


anrab
addikt

Gyorsformázás. NTFS vagy FAT32

(#145180) moody90 válasza anrab (#145179) üzenetére


moody90
csendes újonc

Már meg volt. :) Próbálkoztam nem gyors formázással is.

(#145181) mihaly13 válasza moody90 (#145180) üzenetére


mihaly13
tag

Ha a számítógép sem ismeri föl akkor annyi " kuka " , próbáld meg egy linux operációs rendszerrel formázni pl. LinuxMint-l .

(#145182) anrab válasza mihaly13 (#145181) üzenetére


anrab
addikt

Azt írta előtte hogy pc-n rendesen működik.
A többi nem szereti. Ennyi.

(#145183) moody90 válasza mihaly13 (#145181) üzenetére


moody90
csendes újonc

írtam, hogy a számítógépen tökéletesen működik

(#145184) pogi1 válasza moody90 (#145180) üzenetére


pogi1
tag

Írd be a google-ba hogy sérült pendrive helyreállítása.A találatok közt csemegézhetsz.Nekem is volt ilyen problémám.Megoldódott

[ Szerkesztve ]

(#145185) anrab válasza pogi1 (#145184) üzenetére


anrab
addikt

(#145186) Celtis válasza ricogsm (#145174) üzenetére


Celtis
veterán

Semelyik Samsung TV-re sem lehet Kodit telepíteni, csak androidos TV-kre.
Ha viszont ha veszel egy olcsó amlogic média lejátszót, és teszel rá Coreelec oprendszert, akkor olyan lesz, mintha a Kodi a Tv-re lenne telepítve.

(#145187) mpo válasza Celtis (#145186) üzenetére


mpo
veterán

akkor olyan lesz, mintha a Kodi a Tv-re lenne telepítve
Kinézetre olyan lesz, csak sokkal jobb is lesz, mert nem a tévé lesz a lejátszó.
Én is ezt ajánlom a sok szenvedés helyett.

Ha érted, akkor már elavult.

(#145188) Celtis válasza mpo (#145187) üzenetére


Celtis
veterán

Százszor leírtam, de legyen 101-szer is. A HDMI-CEC használatával, nem kell külön távirányító a médialejátszóhoz, hanem a TV távirányítójával kezelhető a Kodi. Tényleg teljesen olyan, mintha a TV-ben futna.

(#145189) mpo válasza Celtis (#145188) üzenetére


mpo
veterán

Én még nem írtam le százszor, hogy miért nincs rá szükségem.
Bekapcsolom az AVR-t, a Minixet, a tévén átváltok az AVR-re és utána csak a Minix távirányítója kell.
Így néz ki a 3 távirányító.
[kép]
HDMI-ARC sem kell.

Ha érted, akkor már elavult.

(#145190) Celtis válasza mpo (#145189) üzenetére


Celtis
veterán

Ha letakarod a középsőt és a bal szélsőt, akkor láthatod mennyi távirányító is elég. :D

(#145191) RazoR válasza mpo (#145171) üzenetére


RazoR
veterán

Nem, a régi TV csak Full HD volt, az új 4k.

Tudsz linkelni ilyen elosztót ami hangra és képre szedi szét? Vagy tökmindegy csak egy sima splitter kell?

(#145192) Celtis válasza RazoR (#145191) üzenetére


Celtis
veterán

És egy ilyennel mit nyersz? CEC-et nem tudsz használni és a tv hangját sem tudod az erősítőre küldeni. Akkor már az optikai kábel is jobb.

(#145193) Ch4r0n


Ch4r0n
tag

Sziasztok!

Samsung Q80T 55" TV-n létezik, hogy 2 védőfólai van?
Azt eltávolítottam ami egyértelmű volt a fehér műanyag sávokkal meg a vonalkódokkal.
Alatta meg mintha lenne egy olyan vékony fólia ami az új mobilokon is van.

A TV alsó kávájánál fut végig egy 3-4 mm vastag csík. Azt hittem csak le kell húzni, de mikor kicsit megindítottam látom, hogy felette is van fólia ami ugye a TV kijelző síkja felett van és beborítja az egész kijelzőt.

Láttam a horror videókat akik tönretették a TV-jüket, mert olyan réteget távolítottak el, ami a megjelenítéshez kellett már. Ezért kérdezem.

Itt egy kép róla:
[kép]

Legalul az ezüst színű káva, felette megcsillan a fény a fóliacsíkon, ami végigfut a TV alján ahol még nincs megjelenítés ez a 3-4mm-es fólia. Felett van még 3-4 mm-el a fekete műanyag sáv ahonnan indul maga a megjelenítés. Szóval látszik hogy a nagy fólia végig vágva van a tv aljánál gyárilag és elkülönítették azt a 3-4mm-es lehúzható csíkot.

Szerintetek eltávolítható ez a második fólia is?

[ Szerkesztve ]

(#145194) RazoR válasza Celtis (#145192) üzenetére


RazoR
veterán

Akkor mi a megoldás szerinted?

Lehet megunom és veszek egy újabb AVR-t, vagy egy soundbart....

(#145195) RazoR válasza Ch4r0n (#145193) üzenetére


RazoR
veterán

Megnéztem az enyémen de nálam csak az alsó ezüst sávon van fólia.

(#145196) Celtis válasza Ch4r0n (#145193) üzenetére


Celtis
veterán

Nem.
Ha leszedendő lenne, akkor az nyilvánvalóan látszana.

(#145197) Celtis válasza RazoR (#145194) üzenetére


Celtis
veterán

Beéred az optikával, utánajársz, hogy miért nem működik az erősítő vagy veszel egy újat. Amúgy sem árt a 4K miatt.

(#145198) Ch4r0n válasza RazoR (#145195) üzenetére


Ch4r0n
tag

Razor, pont így indítottam meg én is az alsó csíkot, nézd meg felette neked is ott van a fólia a teljes kijelzőn. Nézd meg alulról és látod, hogy kintebb van mint a kijelző síkja.

Az nem ilyen fólia mint ebben a videóban is, amit javasolt eltávolítani a tükröződés elkerülése végett?
[link]

(#145199) Sonex79 válasza Ch4r0n (#145198) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Két oldalán volt a fehér hungarocell, azon túl a bal felső sarokból indulóan kellett lehúzni a fóliát (kék nyíl is volt ott). A kereten van még oldalt és alul a kijelzőn kb 1 5 mm-es csík. Mást ne szedj le.

[ Szerkesztve ]

(#145200) malex3


malex3
kezdő

BUÉK MINDENKINEK!

Kérdésem
ue55tu8002, xbox one x van rákötve, színmélyég mit takar? 24/30/36bit

Köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.