Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#145751) mpo válasza DonDragonka (#145749) üzenetére


mpo
veterán

A kalibrálás film módban és meleg színtónussal történik.
Ezért nézem a MU8002-t normál képmódban normál színtónussal.

Ha érted, akkor már elavult.

(#145752) PuMbA válasza DonDragonka (#145749) üzenetére


PuMbA
titán

" Ami mondjuk Bubaaa-nak piros helyett bordó az lehet nekem még piros, stb stb, "

Ilyen nincs. Millió újság / kép szerkesztő dolgozik műszeresen ugyanolyanra kalibrált monitorokkal :) Ha bordót akarsz, akkor kalibrált monitoron behúzod a bordó színt és bordó lesz, ha pedig pirost, akkor azt. A kalibráltság nem arról szól, hogy máshogy fognak kinézni a színek, a kalibráltság azt jelenti, ha az izlandi képen a fű ennyire zöld, akkor a TV-den is ugyanlyan zöld legyen és ne másmilyen. Ugyanígy a TV adásoknál. Ha a piros inkább bordó a kalibrált TV-den, akkor a TV adást készítő ember így akarta vagy ha a fehér sárgás, az is direkt van. Ha fehért akart volna, akkor fehér lenne.

[ Szerkesztve ]

(#145753) Celtis válasza spgabor (#145750) üzenetére


Celtis
veterán

A menüben tudsz lépegetni, szerintem a médiavezérlő és számgomboknak is működniük kell, sőt a színes gombokra is tudsz a Corelecben funkciókat rendelni. Habár ezeket kicsit körülményes a samsung okos távirányítón elérni.
Hogy a TV kikapcsolásakor mit csináljon a box, azt a box CEC menüjében tudod kiválasztani. Állítólag vannak olyan boxok, amiket be is lehet kapcsolni a Tv távirányítóval, de ehhez az kell, hogy a box hardveresen támogassa ezt. Én inkább azt javaslom, hogy a box CEC menüjében válaszd azt az opciót, hogy a TV kikapcsolásakor vagy másik forrás választásakor csak állítsa le a lejátszást.
Így a TV bekapcsolásakor nem kell várni, hogy a box bebootoljon. A fogyasztása pedig elenyésző, talán standby-ban sem kevesebb.

(#145754) DonDragonka válasza PuMbA (#145752) üzenetére


DonDragonka
őstag

Az amit kiemeltél nem is erről szólt. Tény és igaz az amit leírtál. Elbeszélünk egymás mellett egy cseppet :D
Én dobtam a témát... :R

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#145755) spgabor válasza Celtis (#145753) üzenetére


spgabor
aktív tag

Ha bekapcsolva nem fogyaszt többet, akkor nem baj, ha nem kapcsol ki. A másik boxom H96, az is megy folyamatosan, mert nem lehet kikapcsolás után bekapcsolni távirányítóval.
Lehet hozzá menüből előre beállított boxokat programozni, de azok márkásak a lista szerint.
A CEC-et megnézem a boxon, most csak annyi van beállítva hogy a box kikapcsolás kikapcsolja a TV-t, bekapcsolás pedig bekapcsolja az adott HDMI-re kapcsolva.
Ez a megoldás, hogy a lejátszást leállítsa, az teljesen rendben van. Megnézem a CEC menüt, mert fejből azt se tudom, hogy hol van és mit lehet piszkálni benne.

Ha elakadok, jelentkezem. Addig is köszönöm a segítséget!

(#145756) Celtis válasza spgabor (#145755) üzenetére


Celtis
veterán

Igen, pontosan ez van, hogy kikapcsolva (készenlétben?) a box nem tudja feldolgozni a bekapcsolásra vonatkozó CEC parancsot, hiszen nem fut a CE és a libcec. Habár nemrég valaki arról számolt be, hogy nála működik a bekapcsolás is egy újabb típuson. :F
Nálam is így van egyébként beállítva két CE-s box is évek óta, és kiválóan működik.

(#145757) spgabor


spgabor
aktív tag

Köszönöm, átnézem a beállításokat a boxon.

[ Szerkesztve ]

(#145758) francz'70 válasza Kisfifi (#145721) üzenetére


francz'70
aktív tag

[link] Ezt ajánlom, két fejhallgató csatlakozás miatt használom, tökéletes.

Bocs, nem jó a link :F
Taotronics Tt-ba014 bluetooth adó-vevő, keress rá

[ Szerkesztve ]

(#145759) lacqa válasza anrab (#145726) üzenetére


lacqa
tag

Igen először egy gombot kell megnyomni valóban, de másodszor már kettőt vissza nyíl meg play/pause egyszerre közelről :Y ha csinálsz gyári visszaálitást mindig ezt kell tenned :R

(#145760) junior19 válasza DonDragonka (#145749) üzenetére


junior19
senior tag

Gondolkodtam sokáig, hozzászóljak-e, de annyira félreviszi az embereket az ilyen beállítások közlése, hogy muszáj reagálnom. S megpróbálok szakmai érvekkel alátámasztani.
Attól tekintsünk el, amiről írtál ebben az esetben, mert ez megállapítható.
A fórumtársnak adtak egy linket a beállítás ellenőrzésére, ami számára kínai, ez az ő értékein látszik is, nem tudja, mi mire használható, s hogyan működik.
Menjünk sorban.
Nála az élesség: 20 Digitális jelnél nincs élesítés, csak hamis kontúrokat helyezz a képre, de ez a legkisebb hiba.
Szín nála 40, az eredeti 25 helyett. Ez a vezérlő leginkább a színek fényerejét változtatják a fehérhez képest. Ezt a fórumtárs jól megemelte, felborítva így a színek egyensúlyát a fehérhez képest, mert ez a fehér fényerejét nem változtatja, csak a színekét. Ki lehet próbálni.

Színtónusnak a normált választotta, ami hidegebbé, kékessé teszi a színeket. A pirosból például bordót. Ezt utána úgy kompenzálja, hogy a 20 pontos fehéregyensúly 20-as értékénél megemeli a pirosat. De ezt nem így kell csinálni. Ráadásul csak egy ponton korrigálja, nem az egész szürkeskálán. Attól, hogy a fehér tételezzük fel helyesen van beállítva, még a többi ponton nem lett korrigálva. Erre a célra jobb a 2 pontos gain vagy magas korrigálása, mert az az egész sávra hatással van. Ez azért fontos, mert a következő megjegyzés a Színközbeállításoknál, hogy itt keverjük ki a színeket. Ez igaz is, de ezt csak egy jó szürkeskála megjelenítés esetén érdemes, mert ahol valamilyen színárnyalat van a szürkében, ott nem lesz jó a szín sem. Ezen nem segít, ha csak a fehér van beállítva.
A színek beállításánál pedig tovább fokozta a zűrzavart.
Itt sem tudta, hogy melyik színvezérlő mit is csinál pontosan.
"Vörös:
Vörös 90
Zöld 0
Kék 0 "
A színei fényereje már a Szín 40-es értéke miatt meg van emelve a fehérhez képest.
Itt még tovább emeli a piros luminancia értékét, mert minden színnél az azonos elnevezés a luminanciát változtatja, nem a telítettséget. A telítettséget(és az árnyalatot is) a másik két szín vezérlői szabályozzák, ráadásul ellentétesen. A példánál maradva, a pirosnál a zöld és a kék értékeinek csökkentése emeli a piros színtelítettségét, a növelésük pedig csökkenti.
Mivel a kéket és a zöldet lecsökkentette teljesen a pirosnál, így a piros nagyon telítetté válik, amit a piros nagymértékű emelésével korrigált, hogy azért fényes legyen a szín.
A többi színnél már nem csinált ilyen nagy változtatásokat, de következetesen minden színnél a telítettséget emelte, a luminanciát nem, vagy csak kis mértékben.

Ezt nem vitaindítónak szántam, csak felhívni a figyelmet pár kezelőszerv mire is való pontosan. Mert ezek a beállítások nagyon szélsőséges beállítások, s hátha másnak segít inkább az, ha tudja melyik állítási lehetőség mit is korrigál, s mire lehet hatással.
Mindenki úgy nézi a megjelenítőjét, ahogy tetszik neki, s hátha a fórumtárs is pár tippet hasznosítani tud a leírtakból, a jobb beállításhoz.

codec project

(#145761) ORCA58 válasza lacqa (#145723) üzenetére


ORCA58
addikt

Ez igaz! A lényeg, hogy jó lett! :K
A vásárlás előtt letöltöttem a használati utasítást, és átnéztem mi várható. Ezt ha lehet, minden kütyünél megteszem, ne érjen nagy meglepetés. Látom nem vagyok egyedül mpo is ezt írta.
Az is igaz, hogy manapság sok mindent nem írnak le.
Míg réges-régen, amikor minden apró tulajdonságot bele írtak. Egy Videoton kazettás magnónak is részletesebb volt a műszakileírása mint ezeknek.
A használati 30. oldalán :
"A tv-készülék első bekapcsolásakor a Samsung Smart távvezérlő távvezérlő és a tévé párosítása automatikusan
megtörténik. Ha a Samsung Smart távvezérlő és a TV párosítása nem történik meg automatikusan, irányítsa a
távvezérlőt a TV elejére, majd tartsa egyszerre lenyomva a <> és a <> gombot legalább 3 másodpercig."
A gomb képe nem jött át így ezzel helyettesítettem: <>

MAXIMIZE
Ez tudtommal már régóta kideríthetetlen a típus kódból.10 éve én is megnéztem még a furgonban a típuskódot, és már ment is vissza. A negyedik lett az igazi.

[ Szerkesztve ]

(#145762) mpo válasza ORCA58 (#145761) üzenetére


mpo
veterán

Az is igaz, hogy manapság sok mindent nem írnak le.
A héten jön meg az Asus RT-AC65P, már olvasom a kézikönyvét, ami 104 oldal.
A Samsung MU8002 kézikönyve 158 oldal.
A Denon X1500 leírása 278 oldal.
A többit cikké is itt van a gépen, azokat már nem sorolom föl.
Nem elég? :D

Ha érted, akkor már elavult.

(#145763) mpo válasza junior19 (#145760) üzenetére


mpo
veterán

Szerintem a gyári visszaállítás lenne a legjobb megoldás.

Ha érted, akkor már elavult.

(#145764) Ck.


Ck.
addikt

Jelentem, letelt a visszaküldési időszak, úgy döntöttem marad, nem hiszem hogy jobban jártam volna egy IPS kijelzős LG UN73-al, úgyhogy megtartom a Q60T-t, elég jól összebarátkoztunk.
Kérdés, a gyári fóliát érdemes levenni vagy az ördög nem alszik címen jobb rajta hagyni, amíg bírja?

(#145765) mpo válasza Ck. (#145764) üzenetére


mpo
veterán

Ha a képernyőre gondolsz, akkor azonnal.
Ha csak a keretre, akkor 5 perc múlva.

Ha érted, akkor már elavult.

(#145766) lacqa válasza ORCA58 (#145761) üzenetére


lacqa
tag

Igaz:R Én nem szoktam előre letölteni semmit, mert eddig mindent simán tudtam indítani, aktiválni stb.
Na de most már elgondolkodom :Y

(#145767) Ck. válasza mpo (#145765) üzenetére


Ck.
addikt

Van egy fólia a kereten aminek van az egyik sarkán füle, azt simán le lehetne húzni. A kijelzőn is olyan mintha lenne valami, de annak nincs semmi füle, nagyon passzentosan van rárakva, szerintem csak erős kapirgálással jönne le.

(#145768) mpo válasza Ck. (#145767) üzenetére


mpo
veterán

Majd a Q60T tulajok megmondják, hogy van-e leszedhető a képernyőn.
Addig is a keretről lehúzhatod.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#145769) Celtis válasza mpo (#145768) üzenetére


Celtis
veterán

El ne kezdjétek megint ez a fólia mizériát. :Y Egyszerű józan paraszti ésszel eldönthető, hogy mit kell leszedni. Ha van eltávolítandó fólia, az nagyon jól láthatóan jelezve van és könnyedén eltávolítható. Ha ott van a leválasztó fül a fólián, akkor le kell szedni, de semmit nem kell lekapirgálni a képernyőről.

(#145770) PuMbA válasza junior19 (#145760) üzenetére


PuMbA
titán

Köszi, erre gondoltam. Ezért írtam, hogy műszeres beállításon kívül semminek sincs értelme se itt, se más netes TV-s oldalakon :) Otthon el lehet szórakozni mindenkinek és használhatja is, de a közzétevésnek nincs értelme, hacsak nem valaki kívülről-belülről ért minden egyes beállításhoz. Ezek az emberek pedig kevesen vannak és általában nem a netes fórumokat bújják, hanem pénzt keresnek vele, szóval ritka.

[ Szerkesztve ]

(#145771) Samen80


Samen80
csendes tag

Sziasztok!
Le lett váltva a 2014es led tv-m,erre:Samsung ue43tu8002 crystal uhd.Kérdésem az lenne,h a régin lehetett állítani a háttérvillágítást,ezen viszont nem találom.Kérdésem az lenne,hogy nem lehet,vagy csak én nem találom.
Válaszokat előre is köszönöm!

(#145772) Celtis válasza Samen80 (#145771) üzenetére


Celtis
veterán

Átnevezték fényerőre.

(#145773) Samen80 válasza Celtis (#145772) üzenetére


Samen80
csendes tag

Köszönöm!
Bár fényerő eddig is volt,és mellette volt a háttérvillágítás.

(#145774) Celtis válasza Samen80 (#145773) üzenetére


Celtis
veterán

Az a fényerő szabályozó teljesen mást csinált. Az a fekete szint beállításra szolgált és szolgál, mivel az is megvan, de annak is más a neve, valami "sötét részlet" vagy ilyesmi.

Megjegyzem ezek az új nevek sokkal logikusabbak.

(#145775) Samen80 válasza Celtis (#145774) üzenetére


Samen80
csendes tag

Rendben,köszönöm szépen!

(#145776) MAXIMIZE


MAXIMIZE
tag

Megjött ma a 55q70T, de megy is vissza, nagyon nagy csalódás, van egy olyan érzésem, hogy nagyon rossz darabot fogtam ki, mert ha ilyen lenne mind akkor egy darabot sem tudnának eladni. Borzasztóan bevilágít a széleken, sarkoknál, durva felhősödés, lassú smart rendszer, a fekete az inkább világos szürke. 55Q60R-t váltott, de azzal semmi ilyesmi baj nem volt, minden szinten elégedett voltam csak a 4k120 freesync miatt cseréltem le, vissza sírom. Ha vissza kapom a lóvét megpróbálom a q80T-t, azt nagyon dícséri mindenki itt a topikban.

(#145777) mpo válasza Celtis (#145769) üzenetére


mpo
veterán

Nekem még sosem okozott a fólia gondot, nem az én problémám. :D

Ha érted, akkor már elavult.

(#145778) HornedReaper válasza MAXIMIZE (#145776) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Q80T játékra nem rossz. De TV-zésre CI kártyával nekem nagyon szaggatósnak érződik a kép, ezen lehet segítene egy kábelTV top-box mert HDMI bemenetről lehet Game Mode-ot aktiválni..

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#145779) wallace 234 válasza HornedReaper (#145778) üzenetére


wallace 234
őstag

Nálam iptv van rá kötve a Q80T re de elképesztő amit, művelt vele mintha ki cserélték volna a boxot! Jobb lett a kép, nyoma sincs semmilyen szaggatásnak! Lehet, hogy hdmi röl jobban kezeli a dolgokat!

(#145780) wallace 234 válasza MAXIMIZE (#145776) üzenetére


wallace 234
őstag

Sajnos ki lehet, fogni problémás darabot. Q80T vel valóban jobban jársz, bár ott is mellé lehet nyúlni.

(#145781) jupp008 válasza MAXIMIZE (#145776) üzenetére


jupp008
senior tag

Szerintem csak hibás darabot fogtál ki, nem az egész szériára jellemző.

(#145782) plejik válasza MAXIMIZE (#145776) üzenetére


plejik
addikt

Ugyanaz mint nálam is.. :/ Mondjuk maga a rendszer és a menü az nekem pl. nem volt problémás.

[ Szerkesztve ]

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#145783) Benji21th


Benji21th
tag

Sziasztok,
Vásároltam emagon keresztül egy 55Q80T-t. Kissé tanácstalan vagyok. UPC\Vodafone szolgáltatásunk van, még a régi(?) Horizon set top box-al, de az istenért nem akar megjelenni a képe. Próbáltam másik hdmi-be, de úgy sem. Nem gondoltam volna, hogy ez ilyen bonyolult dolog kell, hogy legyen. Fordulnék én egyből a szolgáltatóhoz is, de a kapcsoljam ki\be köröket ki szeretném hagyni, nem sok jó tapasztalatom van velük.
A másik dolog, olvastam itt a fórumban, hogy előfordulhatnak képi hibák ezeknél a qled tv-knél. Van esetleg valamilyen tesztmetódus amin átfutva kideríthető, hogy jó panelt fogtam-e ki?
Köszi

(#145784) mpo válasza Benji21th (#145783) üzenetére


mpo
veterán

Youtube-ról leszeded a pixeltesztet és kipróbálod egy pendrive-ról, ha nem látná az internetet.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#145785) ORCA58 válasza HornedReaper (#145778) üzenetére


ORCA58
addikt

55Q80T szintén CI modullal nézem a TV-t, már ha nézem. Szeretem, ha a kép folyamatos, így a képjavító itt Autora van állítva. Főleg F1-nél látom a jótékony hatásást.

Benji21th
Ha másik TV-n is ment, akkor itt is mennie kellene. Nincs semmi beállítás ahhoz hogy megjelenjen a kép, bedugod a HDMI-t, ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#145786) Benji21th válasza ORCA58 (#145785) üzenetére


Benji21th
tag

Pontosan ezt gondolom én is. Hiszen eddig működött, csak máshol jelenik meg a kép, lehetne ez akár a monitorom is a pc-mnél, bedugom és menjen (megy is, közben kipróbáltam). Ezért is vagyok tanácstalan. A távirányítót tudtam hozzá "szinkronizálni", tud léptetni és ki-bekapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#145787) stemplar07 válasza MAXIMIZE (#145776) üzenetére


stemplar07
őstag

esetleg vedd vissza a fényerőt (20-25) és a részletárnyékolást 0- -3 ig, egyből nem világít be,( csatornánként egyszer kell beállítani film módban , és elmenti) és a fekete fekete lesz, ( ha így nem javul és bevilágít akkor panellottó) azt viszont nem értem miért lassú a smart rendszer ? .. jobb a képe ( fényerő/kontraszt )mint a q60R-nek (75"-ban néztem azt is és 75" a Q70T-t is ) világos nappaliban pedig tv adásokhoz az ,,intelligens,, mód ami megfelelő, max meleg 1, fokozatban .
Igaz én csak PS4-el használom, de azzal is kiváló.. ( persze, hogy jobb a Q80 és a 90...95..X950,,..Oled stb )

[ Szerkesztve ]

(#145788) nextgen21hun


nextgen21hun
újonc

Sziasztok ! Lene egy samsung ks7000-tv-m tudnátok segíteni a kaibrálásban ? :) ki hogy hozta ki belőle a lehető leg szebb leg jobb képet ? :)

(#145789) gabikiraly2


gabikiraly2
aktív tag

Sziasztok.
Nemrég vásároltam egy Samsung 55Q60T tv-t. Szeretném a későbbiek folyamán kalibráltatni. Tudtok esetleg ajánlani valakit, aki normális módon el tudja végezni a kalibrálást? Jó volna, ha a nyugati országrészből jönne, ugyanis Szombathelyen lakok.
Előre is köszönöm.

Csend a lelke mindennek!

(#145790) mpo válasza gabikiraly2 (#145789) üzenetére


mpo
veterán

Kérdezd meg junior19-et.
[link]

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#145791) Tibkokass


Tibkokass
lelkes újonc

Sziasztok üdv a fórumon segítséget szeretnék kérni. Samsung LED TV UE32J5000 2015-ös széria. Probléma a következő HDMI bemeneten keresztül a Notebook képe van kivetítve a TV-re, a legoptimálisabb beállítás a kép "természetes" üzemmódba állítása és a képernyő pedig "képernyőhöz igazítás " üzemmódban van igy látszanak teljesen és tökéletesen a tálca elemei a TV-n. A probléma a következő : Körülbelül 4 perc után a TV önálló életet élve átvált "Kiemelt" üzemmódba és a "Képméret" üzemmód pedig 16:9-re. Nagyon bosszantó mert az ember szemét majd kiégeti, no meg a kép szétugrik így a Notebook képe például a Tálca elemei nem láthatóak. Mi lehet a gond van-e rá valami megoldás ? Még egy dolog ami esetleg még beleszólhat, hogy netán valami idegen menü funkciót aktiválhattam azzal, hogy egy másik távirányítóval ami egy Samsung Smart TV-hez tartozik irányítottam a TV-t ? Köszi ha van valakinek ötlete. Tibko :-)

[ Szerkesztve ]

(#145792) Ck. válasza Celtis (#145769) üzenetére


Ck.
addikt

Akkor a képernyőn levő valószínű nem levehető, nincs semmiféle leválasztó fül. Egyedül a kereten van, de az is alig látszik, sok értelmét nem látom levenni, addig is védi legalább tőlem.

(#145793) Batib válasza Tibkokass (#145791) üzenetére


Batib
őstag

Nézd meg, hogy nincs-e üzleti-bemutató módban a tv-d!

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#145794) Tibkokass válasza Batib (#145793) üzenetére


Tibkokass
lelkes újonc

Szia Batib ! Abban van ha rányomok az infó gombra hol lehet átváltani ?

(#145795) Batib válasza Tibkokass (#145794) üzenetére


Batib
őstag

Valahol így.
menü-rendszer-beállítás (pint kér 0000)
Minden elveszik, a csatlistát esetleg érdemes elmenteni.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#145796) Tibkokass válasza Batib (#145795) üzenetére


Tibkokass
lelkes újonc

Üzleti mód kikapcsolására a működő megoldás a következő:

1. Állítsd a jelforrást TV módra.
2. Menj a menübe és keresd meg a Plug & Play beállítást
3. Enter, kérni fog pin kódot, az alapesetben 4db nulla, üsd be a távirányítón, majd enter
4. A nyelv kiválasztása után fel fogja ajánlatni, hogy Üzleti vagy Otthoni módban akarod-e használni a TV-t. Itt válaszd az Otthoni módot, és kész is.
5. A menüből való kilépés után az Info gombbal le tudod ellenőrizni hogy valóban otthoni módban van-e a TV.

Na nekem ezt az infót levadászni a netről elég sok időbe telt. Úgyhogy remélem haszon lesz másnak is..

Üdv,
granini

Ezt találtam és nem dob fel nekem a setupban Plug and Play lehetőséget

(#145797) t-joco


t-joco
tag

Samsung QE50Q60T 2 lába közti távolságot valaki megtudná mondani nekem? Köszönöm!

(#145798) stemplar07 válasza t-joco (#145797) üzenetére


stemplar07
őstag

samsung.hu minden típushoz ott van ( amúgy 995.8 x 243.3 mm )

(#145799) Linzenbold1


Linzenbold1
csendes újonc

Nem tud véletlenül valaki eladó QE65Q90RATXXH tévét eladót?

(#145800) tomgabor


tomgabor
senior tag

Sziasztok.
Honnan lehet megtudni hogy mi a különbség(az 'x' 7-es vagy 8-as szám) TUx002, TUx022, TUx072, TUx092, TUx102, TUx172 között?

Azt hallottam hogy minden 55" alatti TV-nek rossz a képminősége, ez mennyire igaz?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.