Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#144551) Sirandrish válasza PuMbA (#144549) üzenetére


Sirandrish
legenda

Egyelőre próbálok megbarátkozni a "sötéttel", a többire ráérek később :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#144552) Sirandrish válasza Celtis (#144550) üzenetére


Sirandrish
legenda

Végül is a csávót épp kihallgatják, szóval... ;]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#144553) PuMbA válasza Sirandrish (#144552) üzenetére


PuMbA
titán

Dinamikus kontraszt, hely sötétítés és LED képtisztaság (ez a Képtisztaságon-on belül van, ha az be van kapcsolva, egyébként nem kell foglalkoznod vele) ki vannak kapcsolva? Azok tudják még túlságosan feketévé varázsolni a képet :)

[ Szerkesztve ]

(#144554) Celtis válasza Sirandrish (#144552) üzenetére


Celtis
veterán

Akkor fotózd le a 100-as izzóval megvilágított arcodat, és nézd meg, hogy kék-e vagy olyan bőrszínű. :F

(#144555) PuMbA válasza Celtis (#144554) üzenetére


PuMbA
titán

Ezt a kérdést én megválaszolom: attól is függ, hogy az izzó fényének milyen a színhőmérséklete :) Ez az adat a dobozra van írva. Ezért hülyeség szemre beállítani egy TV-t, mert fogalmunk sincs, hogy mik a körülmények. Beállítod egy filmrészlet alapján, de a másikon már kevés az esélye, hogy jó lesz.... annyit viszont biztos tudunk mérések alapján, hogy a Filmmaker mód 100%-ig biztosan közelebb áll a valósághoz, mint a Normál vagy Kiemelt.

[ Szerkesztve ]

(#144556) Sirandrish válasza PuMbA (#144553) üzenetére


Sirandrish
legenda

Gamma ST 2084 meg reszletaenyekolas...ezekkel lehet még világositani eléggé.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#144557) PuMbA válasza Sirandrish (#144556) üzenetére


PuMbA
titán

Gammát ne piszkáld, vissza alapértelmezettre :) Részletárnyékolásról mit írnak a könyvében?

[ Szerkesztve ]

(#144558) Sirandrish válasza PuMbA (#144557) üzenetére


Sirandrish
legenda

Minél feljebb veszem, annál több részlet lesz a feketén. Valami ilyesmi :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#144559) PuMbA válasza Sirandrish (#144558) üzenetére


PuMbA
titán

Akkor tedd eggyel magasabbra, amin volt.

(#144560) ORCA58 válasza Sirandrish (#144552) üzenetére


ORCA58
addikt

Úgy tudom, hogy a TU8500- as modellek 50" felett a sötét jeleneteknél visszaveszi a fényerőt, és az nem kikapcsolható. Da úgy rémlik ilyen a Q60 és Q70 is.

Ami a fóliát illeti, a Q80T-n bal oldalt felül volt egy kis fekete fül, ami a lehúzást segíti. Megpróbáltam először csak két fehér sávot levenni, hogy maradjon a fólia, míg kiderítem, hibátlan vagy sem, de az is leszedte a fólia sarkát, amit ne lehetett visszatenni szépen. Ráadásul a fólián 2 kicsi vonalkód cetli is van, amit szintén nem tudtam lekaparni.
Mint ezen a videón is látható (14:41-nél) [link]

Valaki írta, hogy az angol verzió más mint a náluk kapható. Talán azokban nincs CI modul lehetőség, de a panel szinte biztos hasonló egész Európában.
Pl: A Q80T esetében nincs látásszög növelő réteg, mint az amerikai Q80t-ben, viszont létezik Q85T amin van. [Q80T] [Q85T] Kisebb számú modellnél, nem tudom, hogy van-e ilyen variáció.

(#144561) Szabi020


Szabi020
tag

Kérdezni szeretném, hogy egy QE43Q60R-t van-e értelme lecserélni egy QE43Q60T-re? Vagy esetleg Q67T-re? Q67 miben más a sima Q60-nál? Csak a keret színe?

100%-ban monitornak van használva, és jelenleg tökéletesen meg vagyok elégedve, de lecserélném.

Amit szeretnék az a QE50Q80t tulajdonságai. Gondolkodtam rajta, de nagyon nagy az a méret már ha az ember 100cm-ről nézi. Ez a 43" bőven elég. Pedig jó lenne a 120hz..

De talán majd egyszer lesz 43"-ban is.
Addig is marad a T verzió ha azt mondjátok nem lesz rosszabb!? Vagy esetleg tudtok valamit ajánlani?

(#144562) zsiz


zsiz
őstag

Sziasztok. Tervben van egy nagyobb tv vásárlása. A kiszemelt méret 65", a keret 200-250k között. Ennyiből pont kijön egy UE65TU7xxx vagy TU8xxx. Az összefoglalóban lévő állítás még tartja magát, hogy nem nagyon lehet velük mellélőni? (Íveltet nem akarok.) Van lényegi különbség a 7-es és 8-as sorozat között? (Igazából PC-re kötve, kb másodlagos monitornak lenne használva (játékok), illetve sorozatok, néha 1-1 film usb-ről, napközben tv adás 80%-ban csak háttérzajnak szokott menni.)
Ekkora méretben mennyire élhetőek az SD tartalmak? Olyan 2,5 méterre van az ágy, ahonnan nézni szoktam. Igazából Samsung párti vagyok és ezért is írtam ide, de ha ebben az ársávban és méretben más márkával jobban járnék, nyugodtan írjátok meg. Köszönöm a válaszokat :R

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#144563) Sirandrish válasza ORCA58 (#144560) üzenetére


Sirandrish
legenda

Az mondjuk lehet hogy úgy van, mert a világos műsoroknál nem érzem annyira hogy "sötét" lenne..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#144564) Bobby81 válasza Szabi020 (#144561) üzenetére


Bobby81
tag

55" van 120 50" még 60

(#144565) Bobby81 válasza ORCA58 (#144560) üzenetére


Bobby81
tag

Megtaláltam a fóliát és lefényképeztem a TV sarkát!

Samsung QE55Q80T

[ Szerkesztve ]

(#144566) Sirandrish válasza Bobby81 (#144565) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hát egy ilyet azért észrevettem volna :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#144567) Szabi020 válasza Bobby81 (#144564) üzenetére


Szabi020
tag

Akkor az pláne offos 1 méterről. :D
Pedig azért jó lett volna a 120hz nagyon.
Marad az a kérdés jobb, e valamivel a q60r-nél a t modell?

(#144568) junior19 válasza Sirandrish (#144551) üzenetére


junior19
senior tag

[link]
Ezt a videót játszd már le, ahogyan szoktad nézni általában, s amire azt mondod, hogy sötét.
S nézd meg ha lehet teljesen sötétben is.
A black jelölésű a fekete, a White(235) jelölésig 21 külön oszlopot kell látnod. Ha kevesebbet látsz, a fekete melletti első oszlopot nem látod, akkor a gamma értékét kezd el változtatni.
Ha így sem látod külön a fekete melletti oszlopokat, akkor bezárja a feketét a készülék, s ezt látod sötétnek. Ezzel nem fogsz tudni mit kezdeni, mert nincs már állítási lehetőség a készülékedben.
Ha látod az oszlopokat külön, akkor megfelelően működik a készülék, csak az általános fényereje kisebb, mint a korábbi modellnek.

codec project

(#144569) petir


petir
senior tag

Sziasztok

Két Samsung TV-m van a lakásban.
1. UE43NU7022
2. UE32F6400

Filmeket NAS-ról nézzük Plexen keresztül. Észrevettem, hogy a Plexnek már van Live TV funkciója, telefonos appban megjelent illetve böngészőben is ott van.

Alapjában véve tudom nem mai TV-k.
De a két TV-n különbözik a Plex a 43-ason újabb a 32-esen régebbi menüben, mindenben különbözik.
A LiveTV egyikben sincs benne.

A Plexet Samsung account alól telepítettem SmartHub-ból.
Frissítést nem ajánl fel..

Esetleg lehet külső forrásból telepíteni valahogy frissebb verziókat a TV-kre?
Vagy elő lehet csalni valahogy a hiányzó opciót?

(#144570) Sirandrish válasza junior19 (#144568) üzenetére


Sirandrish
legenda

Megfogom nézni, köszi :R

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#144571) Mauzes válasza Sirandrish (#144548) üzenetére


Mauzes
őstag

1. Az nagyon nem fólia, amit korábban fotóztál, szóval ne piszkáld. A leszedhető fóliát olyan egyértelműen jelzik a tévék, hogy a nyuggerek is értsék.
2. NE kiemelt módban használd a tévét. Próbáld ki a movie módot mondjuk meleg 1 színhőmérséeklettel, vagy a normál módot szintén meleg 1-gyel.

3. Ha a fenti ellenére sem tetszik, állj el a vásárlástól, miért szopatnád magad.

(#144572) Sirandrish válasza Mauzes (#144571) üzenetére


Sirandrish
legenda

Most normális megy meleg 1en, es igy rendben van :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#144573) mpo válasza Sirandrish (#144572) üzenetére


mpo
veterán

A normál képmódot és a normál színt is kipróbálhatod, majd ahhoz a fényerő+kontrasztot.

Ha érted, akkor már elavult.

(#144574) Mauzes válasza mpo (#144573) üzenetére


Mauzes
őstag

A normál szín az már kicsit hideg és úgy nem tetszett neki.

(#144575) junior19 válasza mpo (#144573) üzenetére


junior19
senior tag

A normál képmód a Samsungnál jellegzetesen olyan, hogy a gamma a sötétebb részeken magas értékű, a fényesebb részeken pedig alacsonyabb. Így a sötét részek még sötétebbek, kontrasztosabb a kép. De neki sötét a kép, így nem biztos, hogy a normál képmód ajánlása megfelelő.

codec project

(#144576) TeebyKay


TeebyKay
őstag

Sziasztok!

Mondjatok nekem valamit az alábbi élethelyzetről:
Tegnap este el akartam indítani a router külső vinyójáról a karib tenger kalózai 2-t mkv formátumban. Beszereztem a tv-hez egy edifier r1280db hangfalat és rákötöttem az optikai kimenetére. A routeren megy a DLNA média megosztás. Ha a tv-ről elindítom a filmet, akkor nincs hang az optikai kimeneten, de ha átkapcsolok a tv beépített hangszórójára ott van. Ha a laptopról a windows media player közvetlenül kivetíti a filmet akkor ugyan ez a helyzet (ilyenkor gondolom a windows media player maga is csak egy dlna szerver). Ezekben az esetekben egyébként a tv lejátszója a feliratok kikapcsolására se ad lehetőséget.

Ha tükrözöm a windows 10 képernyőjét a beépített funkcióval a tv-re, akkor viszont működik az optikai hang kimenet és ugye a gép lejátszóján a feliratot is tudom kapcsolgatni, ilyenkor viszont a számítógépen hiába tűnik el a kurzor, a tv képernyőjén ott marad (chromecastnál egyébként van egy ugyanilyen jelenség, jó idegesítő). Illetve ez a megoldás gondolom jobban is terheli a gépet és kevésbé szép kép a végeredmény.

Kérlek segítsetek, fél éve küzdök hogy összerakjak egy minden mindenhonnan elérhető és kezelhető hálózati és média rendszert a házba, de egyenlőre még az okostv-vel se bírok el úgy tűnik.

Üdv,
Tibi

[ Szerkesztve ]

(#144577) mpo válasza TeebyKay (#144576) üzenetére


mpo
veterán

Vagy a PC-t összekötöd HDMI-vel vagy veszel egy médialejátszót, (ahogy én).
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#144578) csdm


csdm
senior tag

Sziasztok!

Samsung TU7022 TV-m van és ezt a HDMI kábelt vettem hozzá. HA jól néztem utána a dolgoknak a TV tud 50-60 hz-s frissítést, azonban, amikor a fenti HDMI kábellel kötöm össze a laptopommal, akkor a TV-n csak 30 fps lesz a 4k felbontás, és egészen zavaró a filmnéznésnél.
Mit állítsak a TV-n hogy flottabb legyen a képélmény?

Üdv,
csdm

(#144579) mpo válasza csdm (#144578) üzenetére


mpo
veterán

Ezt kellett volna:
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#144580) cybermage


cybermage
csendes tag

Sziasztok, a segítségeteket szeretnem kérni.
Lecserélnem a jelenlegi TV-ket. Amelyen egy ilyen konzolon van.
Amik miatt cserélném:
- Nagyobbat szeretnek. Legalább 55 inch-est, de ha konzol elbír többet akkor 65-ig mennek.
- Jo lenne, ha az uj TVben lenne valami háttér tároló, amire tudok menteni műsorokat. Nem tudom, hogy ez egyáltalán lehetseges...?
- Ha a guide gombot megnyomom a távirányítón a régebbi Samsung TV-nken a bal felső sarokban kisebb képernyőn látható volt a műsor, ezen meg nem... Van olyan model amin, ez a funkció működik?
Koszi a segítséget. :R
Udv,
Mage

(#144581) PuMbA válasza csdm (#144578) üzenetére


PuMbA
titán

Laptopodon egyáltalán HDMI 2.0 kimenet van? Mert anélkül nem lesz 4K 60Hz-ed.

[ Szerkesztve ]

(#144582) TeebyKay válasza mpo (#144577) üzenetére


TeebyKay
őstag

Azért vettem okostv-t hogy ne kelljen média lejátszót, és a hdmi kábelnél ugyanaz a helyzet nagyjából mint a képernyő tükrözésnél, csak a késés szűnik meg, az ott ragadó kurzor probléma például fennáll. Játékok kivetítéséhez azt használom mert értelemszerűen a miracastból fakadó késés alkalmatlan rá.

Azért én szeretném érteni is hogy mik állnak ezeknek a jelenségeknek a hátterében.
(szerk.: közben elolvastam az aláírásod... :D)

[ Szerkesztve ]

(#144583) mpo válasza TeebyKay (#144582) üzenetére


mpo
veterán

A tévé és a monitor megjelenítő.
Ha nem tetszik, akkor is így van.

Ha érted, akkor már elavult.

(#144584) pimpa35


pimpa35
csendes tag

Sziasztok!Auchan: 55q80T 279.990ft!

(#144585) TeebyKay válasza mpo (#144583) üzenetére


TeebyKay
őstag

Persze ezt értem. Ha az ember elkezd árkategóriákban felfele lépni, akkor kap szoftveres kibővítettséget az ilyen dolgok kezeléséhez (gondolok itt több audió/videó kodek értelmezése például), vagy a tv ott is megjelenítő marad, csak mondjuk nagyobb felbontást? Vagy mit kap az ember több pénzért?

(#144586) mpo válasza TeebyKay (#144585) üzenetére


mpo
veterán

Kevesebb gondot. :D
A PC-n MPC-HC+madvr, ezt nem akartam kitanulni, inkább egy Minix Neo U9-H lett, meg AVR (5.1.2).

Ha érted, akkor már elavult.

(#144587) Batib válasza mpo (#144583) üzenetére


Batib
őstag

Ezzel nem értek egyet. Legalábbis a tv részével.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#144588) super dríve válasza Faterkam (#144511) üzenetére


super dríve
csendes tag

Szia! Ha jól értelmezem az előző hozzászólásokat akkor neked is Samu tu8502 tévéd van?!
Este megnézem a frissítést amit említettél, na meg persze az általad leírt beállításokat is megpróbálom.
Megmondom őszintén hogy én pillanatok alatt felettem a falikonzolra a tv-t, és nem is figyeltem hogy van e rajta fólia...
Vagy ezen a típuson ne is keressem? Nekem 55 coll a képátló,... - honnan lehet tudni hogy ebben milyen a panel? Egyértelműen ugyanis nincs leírva hogy Ips vagy a másik típus.
Előre is köszönöm a választ!
Üdvözlettel: super dríve

(#144589) mpo válasza Batib (#144587) üzenetére


mpo
veterán

Sok mindent tud az okos tv.
Amikor komolyabbra (komolytalanabbra) fordul a dolog, akkor meg kevésnek bizonyul.
Böngészésre nem való, DTS-t nem ismeri, a LAN 100 Mbit, régebbi fájlformátumokat nem ismeri, ki- és bemenetek hiányát olvasom nap mint nap.
A régebbi eszközök használatához, meg halva született ötletekre nem való.
Igen sok divatjamúlt kábelem van.

Ha érted, akkor már elavult.

(#144590) undercover


undercover
senior tag

Beszállok én is a buliba. Ez a Q80T:

Bár nem tudom lehet kéne még valamit állítani rajta, hogy szebb legyen.

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#144591) pogi1 válasza undercover (#144590) üzenetére


pogi1
tag

Szia!Leírnád a képi beállításaidat?

(#144592) So5ika


So5ika
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni TV finombeállításához, ami a képminőséget illeti.

Típus: Samsung QE55Q70T.

Az alábbi módokhoz kérnék szépen szakértői tanácsokat. :)
SDR
HDR
Game mode
PC mode

Köszönöm szépen! :R

(#144593) TeebyKay válasza mpo (#144586) üzenetére


TeebyKay
őstag

Az egyébként normális, hogy az optikai audio kimenetre csatlakoztatott hangfalnál ha hangerőt állítok az a tvn semmilyen visszajelzést nem ad? És a tv távirányítóval nem is lehet olyankor hangerőt szabályozni.

(#144594) SuperGí válasza So5ika (#144592) üzenetére


SuperGí
csendes újonc

Szia,

Nekem is Q70T tévém van. Még én sem találtam normális színbeállításokat. A színek "műanyag" hatásúak minden forráson. A freesync műkődése közben érezhetően villódzik vagy inkább remeg (szinte az egész képernyő). Kipróbáltam 2 márkás hdmi 2.1 kábellel is. Ami miatt kicsit megnyugodtam az az, hogy kétszer már sikerült elérnem állleejtő képet HDMI-n: Első esetben FHD+HDR+120hz+12bit szinmélység. A második esetben pedig ugyanez villogásmentes vrr-el. Újabb bekapcsoláskor sajnos újra jött a "műanyag" hatás.

(#144595) mihaly13 válasza TeebyKay (#144593) üzenetére


mihaly13
tag

A tévé távirányítója csak akkor állít hangerőt ha a hangfal a HDMI ARC-a van csatlakoztatva , másképen két távirányító kell !

(#144596) TeebyKay válasza mihaly13 (#144595) üzenetére


TeebyKay
őstag

Még az a kisebbik gond hogy két távirányító kell csak azt sajnálom hogy nincs valami visszajelzés és nem tudom előre beállítani a hangerőt csak folyamatában hallás után.

(#144597) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni.
Film módban vagyok és Rtings alapján lőttem de számomra nem olyan meggyőző. :D

(#144598) mpo válasza Csabi1984 (#144597) üzenetére


mpo
veterán

Úgy emlékszem régóta megvan a tévéd.
Én 2 perc alatt eldöntöttem, hogy az új tévén sem fogom a film módot nézni, ahogy a régin sem néztem.

Ha érted, akkor már elavult.

(#144599) PuMbA válasza Csabi1984 (#144597) üzenetére


PuMbA
titán

Mit vársz? Csodát nem fogsz látni :) Ha eddig 10 évig máshogy nézted, akkor a Film mód tényleg nem meggyőző. Nekem sem volt az anno, csúnyának gondoltam. Szerinted miért nem változnak hipp-hopp az emberek, ha az orvos pl. javasolja, hogy sportoljanak heti 3x? Mert a változás nehéz, a megszokott meg rohadt kényelmes. Aztán 1 hónap alatt megszoktam és azóta is azt nézem. Itt a kérdés, hogy akarsz-e alkalmazkodni vagy sem, hogy azt lásd, amit a készítők csináltak vagy teljesen magad ízlésére szabod az összes film képét, de ezzel valamennyire csökkented a látható képstílus variációk számát.

[ Szerkesztve ]

(#144600) mpo válasza PuMbA (#144599) üzenetére


mpo
veterán

Az ajánlott film képmódról jutott eszembe.

Az idős házaspár a mennyországba kerül, egész életükben zsírszegény, koleszterinmentes, nem hizlaló ételeket ettek, amit szerettek volna azt nem ették.
A mennyországban csupa olyan kaja volt az asztalon, amit nem ehettek életükben, pedig nagyon szerették volna.
Most akkor mit ehetünk, hogy ne hízzunk el?
Itt mindent lehet, mert itt már nem híznak el, semmi nem fog megártani - mondta Szent Péter.
A férj mérgesen:
Te asszony, ha ilyeneket ettünk volna egész életünkben, akkor hamarabb is ide kerülhettünk volna.

Ha érted, akkor már elavult.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.