Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#145901) RR-13 válasza Kleroo (#145900) üzenetére


RR-13
őstag

Mondjuk tényleg tükröződik a fólia, igazad van. :K
Csak annyira szépen tették rá a Tv-re, és annyira jó minőségnek látszik, hogy nem akartam bántani, de valóban le kéne szedni. :K

(#145902) P4ND4 válasza Bubaaa (#145892) üzenetére


P4ND4
csendes tag

Valóban, sztem sose lesz már ilyen jó távirányítom. Egyedül egy okból került bele. Leesés elleni védelem gyanánt. Mindig csak a bekapcsolásra, vagy ha filmeztem a hangerő változtatására szolgált a távirányító. A tartalom gépröl jött.
Na szabad még a pálya. Jöhet privát is, ha valakinek kellene.

(#145903) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

Én Q80T-m is made in magyar. És nem is értem a fólia kérdéseket az elején, nekem nagy fehér műanyag csík volt mindkét oldalon amivel lejött a kijelzővédő, a többiek most 2 nagy fehér csíkkal a szélén TV-znek és nem zavarja őket hogy takar 3-3cm-t képből is?! :C

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#145904) gabikiraly2


gabikiraly2
aktív tag

Folyamatosan követem a fórumot, amióta boldog tulajdonosa lettem egy 55Q60T-nek. Ez a fólia mizéria számomra magas. Ez lenne a kijelzőt védő fólia?
[kép]

Csend a lelke mindennek!

(#145905) RR-13 válasza gabikiraly2 (#145904) üzenetére


RR-13
őstag

Igen, és ezek szerint Neked is rajta van még? :K
Nem teljesen fedi le a fólia a képernyőt, jól látszik a képeden, hogy maradt egy kis perem körben.

(#145903) HornedReaper:
Fentieken felül, semmilyen zavaró fólia nincs sehol a Tv-én. :U

(#145906) wallace 234 válasza HornedReaper (#145903) üzenetére


wallace 234
őstag

Nekem is made in Hungária! :R de az a fólia egyértelműen, látszik le kell szedni. Nem is értem ezen mit lehet, gondolkodni! Két fehér csíkot, gondolom le szedik! Aztán a fólia marad! Jobb élménytöl meg fosztva használják a tvt.

(#145907) Kleroo válasza RR-13 (#145901) üzenetére


Kleroo
veterán

Nekem 2hétig fel sem tűnt, aztán megláttam hogy valami van ott. Még 1 hétig fent hagytam, de aztán úgy voltam vele, biztos nem annyira tökély minőségű, hogy ne roncsolja az élményt.
Na utána jött a döbbenet, hogy a 80as széria antiglare bevonata brutáljó. És a kontrasztfényerő/élesség is jobban a helyére került.

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#145908) Krisz0630 válasza Saccco (#145885) üzenetére


Krisz0630
senior tag

Szia!

Nem tudom mennyire tudok neked segíteni, de nekem volt egy XH90-es Sony-m 55-ös méretben, de sajnos túl nagy lett, így váltottam egy Samsung Q80T-re, 50-es méretben (tudom elvesztettem a HDMI 2.1, de ez van). :)

A két tv nagyjából egál szerintem.
Ami a Sony mellett szól:
-Természetesebb kép/színek
-Picit gyorsabb menü (Android TV)
-A mozgás megjelenítés bizonyos esetekben jobbnak érződik, viszont mikor valami szutyok minőségű videót néztem, ott eléggé szaggatós/döcögős volt a kép
-Dirty screen effektet nem vettem itt észre

Ami a Samsung mellett szól:
-Élénkebb színek (nekem nincs vele problémám)
-Szerintem a fekete szintje jobb, mint a Sonynak
-A HDR ütősebb benne, magasabb fényerő
-A menü nekem jobban tetszik, nem olyan fapados mint az Android tv
-Jobb a tv hangszórója, sokkal jobban szól
-Jobban felskálázza a nem 4K-s tartalmakat
-Nekem a mozgásmegjelenítés jobban tetszik itt
-Jobb betekintési szög

Netflix, Youtube, kevés tv-zés, Playstation 5. Ezekkel használom a tv-t. :R

[ Szerkesztve ]

PS5- PSN ID: Krisz0630 + iPhone 12 Pro Max + Macbook Air 2020

(#145909) öcsi06 válasza gabikiraly2 (#145904) üzenetére


öcsi06
tag

Szia, a Q60T és a Q70T-n nincsen leszedhető fólia azt hiszem ez volt már itt téma, igaz egy TU8502 kapcsán, én nem piszkálnám azt a fólia réteget mert az a képernyő része.
Nézz kicsomagolós videókat a youtubon.
[link]

(#145910) bzs73


bzs73
őstag

[link] fólia levétele, vagyis hogy ilyen lehet ha leveszed.
Mondjuk [link] ezen a fórumon is írják hogy érdekes hogy valamelyik régióban raknak rá plusz fóliát, valahol nem, és samsung is hivatalosan hol így válaszol hol úgy, hisz ők sem tudják pontosan már szerintem, ki hol vette.

[ Szerkesztve ]

If a second or you are the first to lose.

(#145911) Saccco válasza Krisz0630 (#145908) üzenetére


Saccco
nagyúr

Köszi.
Ez tetszene a legjobban talán.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#145912) RR-13 válasza bzs73 (#145910) üzenetére


RR-13
őstag

Na nem is olyan kis "gond" ez a fólia levétel kérdés, ahogy olvasom a többi fórumon. :U
Nekünk nem a videóban látható fólia van, mert ez sokkal vékonyabb, és esztétikusabb, mint a videóban levett vastagabb.

Volt a két oldalán kb. 10cm-es fehér, vastag "kapaszkodó" védő, öntapadós valami, azt persze rögtön levettük, hiszen az csak pakolás közben védi a kijelzőt.

Arra a következtetésre jutottam, hogy azokat a fóliákat tényleg érdemes levenni, ami nem teljesen illeszkedik a kijelzőre, és azokat is, melyeknél az egyik sarkán, kék alapon jelzik, hogy kell levenni, ahogy az én fóliámon is van ilyen.
Így a javaslatok miatt is leveszem. :K

(#145913) bzs73 válasza RR-13 (#145912) üzenetére


bzs73
őstag

ezt persze le kell venni, ez nem is kérdés, de ahol nincs jelzés az már 1000x ki lett tárgyalva hogy békén kell hagyni.

If a second or you are the first to lose.

(#145914) RR-13 válasza bzs73 (#145913) üzenetére


RR-13
őstag

Igen egyetértek, de ha nem lenne rajta ez a 2cm-es jelzés a sarkán, akkor észre sem lehetne venni a fóliát egyébként, annyira szépen simul rá a kijelzőre, maximum a tükröződésből. :K

Ez előtt UE55HU8500 Tv-énk volt, és azon gyárilag csak a káván volt fólia, és annyira jó volt a kijelző, hogy nem is karcosodott a törlések alatt.

Akinek QE65Q85RAT Tv-je van megírhatná, hogy törlésnél karcosodik-e, Köszönöm. :U

(#145915) RR-13 válasza bzs73 (#145913) üzenetére


RR-13
őstag

Elkezdtem levenni a fóliát, és alatta van egy másik. :DD :N

[ Szerkesztve ]

(#145916) Batib


Batib
őstag

Úgy látom, hogy ismét előjött a fólia mizéria. Előadom az én verziómat.
Amelyik tévénél egyérteműen jelzik, hogy ott egy eltávolítandó fólia van, az levehető sőt szerintem ajánlott.
Ahol a képernyő szélénél 1-2 mm- látszik valami réteg azt nem szabad piszkálni. Anélkül nincs a tévén kép. Ez az un. POL.
Ez regebbi tévéken is rajta volt, csak eltakarta a keret. Mióta divatba jött bezel-less display, azóta látszódik és okoz némi félreértést.
Én így tudom.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#145917) wallace 234 válasza Batib (#145916) üzenetére


wallace 234
őstag

Hát igen elő jött, mert sajnos nem egyértelmű a helyzet!

[ Szerkesztve ]

(#145918) Kleroo válasza RR-13 (#145914) üzenetére


Kleroo
veterán

Attól függ mivel törlöd.
ez pl űberkirály cucc

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#145919) RR-13 válasza Kleroo (#145918) üzenetére


RR-13
őstag

Köszi, ez jó ötlet. :K
Ha mostanában megrendelném, akkor még júliusig ide is érne, aztán vámköteles. Drágább a szállítás mint a kendő. :Y

[ Szerkesztve ]

(#145920) Celtis válasza Batib (#145916) üzenetére


Celtis
veterán

Nem értem, hogy ezt miért kell hétről-hétre itt elmagyarázni. :F
Ennyire bonyolult megkülönböztetni a készüléket a csomagolástól?

(#145921) mpo válasza Celtis (#145920) üzenetére


mpo
veterán

Nekem még nem volt ilyen gondom.
Ha mindenre ráírják, hogy ne edd meg, ábra van a helyes megfogásról, hogy ne sérüljön a képernyő, akkor egy ábra még lehetne arról, mit kell lehúzni.
A használati utasításokban túlteng a biztonsági figyelmeztetés.

Ha érted, akkor már elavult.

(#145922) Celtis válasza mpo (#145921) üzenetére


Celtis
veterán

Egy olyan jelzés, mint a #145912-ben nem elég egyértelmű?

(#145923) RR-13 válasza Celtis (#145920) üzenetére


RR-13
őstag

Nem nekem írtad a hsz-t, de tegnap tőlem indult el ez. :U
Páran félreértették a kérdésem célját. Tisztában vagyok vele, hogy a Tv-émen lévő fóliát nem véglegesre tették rá, mivel a kék lehúzó fül jelölés ezen rajta van.
Engem az érdekelt volna, hogy van -e hátrányos következménye, ha rajta hagyom, illetve ront-e a képminőségen stb.
Persze érdekelt, hogy a többiek leszedték-e. :K
Egyébként szerintem érdekes téma, hogy melyik Tv-én melyik fóliát rakták, és milyen céllal. :B

[ Szerkesztve ]

(#145924) mpo válasza Celtis (#145922) üzenetére


mpo
veterán

Ennél jobb nem kell.

Ha érted, akkor már elavult.

(#145925) mpo válasza RR-13 (#145923) üzenetére


mpo
veterán

Nem bántó szándékkal.
Mondd ki ezt: tv
Ezt olvasni zavaró:
Tv-émen
Tv-én

Ha érted, akkor már elavult.

(#145926) Celtis válasza RR-13 (#145923) üzenetére


Celtis
veterán

Tudom, nem is neked szólt. Csak példaként hoztam, mert szemléletes képet raktál be.

(#145927) RR-13 válasza mpo (#145925) üzenetére


RR-13
őstag

Gondolkoztam, hogy írjam, de már más is használta így korábban itt is pl., nem mintha attól még nem lenne "zavaró" esetleg, elég furának tűnt nekem is, de jobbat nem tudtam arra, hogy látszódjon, hogy az én készülékemről van szó. :U
A készülékemről kifejezés most ugrott csak be.:D

[ Szerkesztve ]

(#145928) RR-13 válasza Celtis (#145926) üzenetére


RR-13
őstag

Igen írtam is, hogy látom nem nekem szólt.
És próbáltam olyan képet betenni, hogy a későbbiekben a többieknek is egyértelmű legyen, hogy az ilyennel ellátott kijelző fóliája leszedhető. (mivel egyértelmű a kép) :K

(#145929) mpo válasza RR-13 (#145927) üzenetére


mpo
veterán

tévémen
tévén
Nem kell több leütés sem, mert kiesik a kötőjel és a shift sem kell, mert jó kisbetűvel. :)

Ha érted, akkor már elavult.

(#145930) RR-13 válasza mpo (#145929) üzenetére


RR-13
őstag

Igen valószínű így helyes, de nekem pl. így nem tetszik. ;] Megtiszteltem a Tv készülékem a nagy kezdőbetűvel.:DDD

(#145931) mpo válasza RR-13 (#145930) üzenetére


mpo
veterán

Az nem fogja zavarni az olvasást. :)

Ha érted, akkor már elavult.

(#145932) nozs23


nozs23
addikt

Sziasztok,

55 Q80T Q70T kozott agyalok. Rtings szerint local dimming nelkul is 7144:1 a contrast a Q70-en, ami jobb mint a 3042:1 (4225:1) a Q80-on. Ez eleg jelentos kulonbseg, es a kontraszt/fekete fontos nekem.

Igazabol csak a kepminoseg erdekel filmezeshez. Netflix/HBO, letoltott anyagok.

Javaslatok?

(#145933) Sonex79 válasza nozs23 (#145932) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Q80t jobb lesz, jobb a képminőség.

(#145934) Gigicuci válasza nozs23 (#145932) üzenetére


Gigicuci
senior tag

Eu modellen nincsen wide angle bevonat ami csökkenti a kontrasztot. Rtings nem eu-s modellt tesztelt, tehát ne abból indulj ki. Az eu modellen rendben lesz a kontraszt, nyugodtan válaszd a Q80T-t

(#145935) Saccco válasza nozs23 (#145932) üzenetére


Saccco
nagyúr

A Q80T-n van egy látószög növelő réteg, amiatt kisebb a kontraszt.* Ha jó fekete kell, akkor a Q70T nem biztos, hogy jó választás az edge LED miatt, felhősödés, bevilágítás, stb. hiába jobb a kontraszt, nem lesz jobb képe.

*EU modellen nincs :F :DDD

szerk.: Ha igaz a Q85T-n már van.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#145936) bzs73 válasza nozs23 (#145932) üzenetére


bzs73
őstag

Ha van rá keret nem kérdés, Q80t- jobb tv. Nekem 55Q70t van, egy jó cimborámnak 55Q80t, hdr-ben eggyértelműen jobb, bár sima tv nézésben nem látok különbséget, és igazából a nagy kontrasztaránynak köszönhetően sima 1080p és 4k felvételeknél is ki lehet a Q70t-ből, jó beállítással közel ugyanolyan képet hozni,tehát sdr-nél nincs nagy eltérés, de ha komolyabb hdr tartományt is nézel sűrűbben, akkor mindenképp Q80t. Betekintési szög is jobb valamivel, és válaszidő is gyorsabb. Én nagyon megvagyok elégedve a Q70t-vel, nekem nem érte meg a + felárat, mert max 20-25%-os szögből nézem, ott még tökéletes,válaszidő részemről észrevehetetlen, és jó beállítással a hdr is élvezhető már. Cimbimnek is amiért mindenképp Q80 lett, az azért főleg, mert világosabb,szélesebb szobálya van, így neki ezek lényeges szempontok voltak.

If a second or you are the first to lose.

(#145937) bzs73 válasza Saccco (#145935) üzenetére


bzs73
őstag

Hát mint írtam van nekem is összehasonlítási alapom, Q70t van, semmi bevilágosítás,felhősödés, és hát a fekete hidd el koromfekete, és nyílván max kontraszton van állandóan, a fényerő van 15-re visszavéve. 2 házzal van odébb a q80t, elég sűrűn nézzük egymás tévéjét. De tény hogy jobb a q80t, ez nem is vitatárgya, csak ha pl valaki hdr-t szinte egyáltalán nem néz, ill átlagos világosságú helységben van a tv, ill nem 30-40 fokos szögből tévézik, az sokat nem fog észrevenni a különbségből. Persze akkor is jobb tv, csak ha szűkös a keret, akkor nem mindegy.

[ Szerkesztve ]

If a second or you are the first to lose.

(#145938) nozs23 válasza Gigicuci (#145934) üzenetére


nozs23
addikt

Ez jo hir. Esetleg forrast tudsz adni ehhez az infohoz?

#145935

Igazabol a Q80-nak nagyobb a fenyereje, tehat csak az lehet magyarazat a Q70 sokkal jobb kontraszt ertekere, hogy joval melyebb a feketeje, hisz ez a ket ertek adja a kontrasztot.

Mindket teve benne van a budget-ben, de nekem a jo fekete/kontraszt fontosabb, mint a HDR. Sotet szobaban nezzuk kozvetlenul szembol. Csak probalok merlegelni.

(#145939) Saccco válasza bzs73 (#145937) üzenetére


Saccco
nagyúr

Judder van?

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#145940) bzs73 válasza Saccco (#145939) üzenetére


bzs73
őstag

Láttam ezt fórumokon, én nem tapasztaltam semmi remegést,akadást,se tv csatornákon, sem média lejátszásnál. A cimborámnál sem a q80-on, mert ügye ezt a hibát,a 2020-as összes qled-jére írták, tehát q80-q90.stb.

If a second or you are the first to lose.

(#145941) csumpa93


csumpa93
tag

Sziasztok!

Egy Q80T-vel használok Xbox Series X-et és játék módban takapsztalom, hogy árnyékosabb részeknél halvány fekete csíkok vándorolnak felfele a kijezőn. Több fórumon olvastam, hogy ez állítólag ismert hiba és másoknak több különböző beállításokkal sikerült ezt elhárítani. Én próbáltam minden félét, de ugyan úgy produkálja.

Esetleg itt valaki találkozotte ilyennel, vagy tud-e esetleg valami megoldást?

[ Szerkesztve ]

(#145942) Celtis válasza Saccco (#145939) üzenetére


Celtis
veterán

Próbálj róla személyesen meggyőződni, mert az, hogy ki mit lát vagy vél látni, teljesen szubjektív. Ahogy a KS7000-nél is többen letették a nagyesküt, hogy nem akad TV adásnál.

(#145943) wallace 234 válasza Celtis (#145942) üzenetére


wallace 234
őstag

Így van! Mindenki másképp látja a tvt! Lehet azt írom nem szaggat a tvm! De eljön valaki és azt látja, te nem látod néha hogy akad? Vagy fordítva! Elég szubjektív dolgok ezek, de azért ha valami jó akkor jó is tud lenni! Vagy nem :R

(#145944) HornedReaper válasza csumpa93 (#145941) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Szia! Próbáldi ki drága HDMI kábellel is, hátha ;)

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#145945) Gigicuci válasza nozs23 (#145938) üzenetére


Gigicuci
senior tag

Rtings teszt írjam többek között:

Note that the EU version of the Q80T is different. It doesn't have the 'Ultra Viewing Angle' layer, and local dimming may perform worse. The Q85T, which is exclusive to the EU, appears to be the closest model to the one we've tested.

[link]

De ha személyesen megnézed ott is látszik.

tovább nem akarok vészmadárkodni, de többen panaszkodnak a játk módban található anomáliákra mint pl. ghosting, dimming bug, local dimming hiánya stb.
Van egy csinos topic erről:
[link]

Szóval olyan helyről vegyed ahol nincs gond a 14 napos elállással, ha kifogsz egy jó darabot amire azért van esély, akkor szuper TV.

(#145946) ORCA58 válasza nozs23 (#145932) üzenetére


ORCA58
addikt

Európai Q80T modellen [Q80T] nincs "wide angles" réteg, így a kontraszt nagyon jó.
A fekete tényleg fekete, még sötét szobában is.
A [Q85T] modellen van, de azt nálunk tudtommal nem lehet kapni.

[ Szerkesztve ]

(#145947) nozs23


nozs23
addikt

Sziasztok!

Köszi, közben utánajártam. Valóban nincs nálunk a "kontrasztmentesítő" réteg, ez jó hír. Meg is rendeltem, szerencsére mára pont lement emagon 290-re a Q80. A játék mód nem érdekel, nem játszok. Igazából le van rendelve egy Hisense U8Q, de ott parázok a szoftvertől, viszont van Dolby Vision.

(#145948) topyjo válasza RR-13 (#145898) üzenetére


topyjo
aktív tag

Megtaláltam, Option-MRT Option-Extended PVR OFF.
A másik két tv-men ez on-ra van állítva, azokon működik is.
Itt viszont ha átállítom on-ra, kilépek, megpróbálom, nem megy.
Vissza a szervízmenűbe, és úja azt látom, hogy off. :W

" 10 milliárd légy nem tévedhet!"

(#145949) ORCA58 válasza nozs23 (#145947) üzenetére


ORCA58
addikt

A Hisense készüléket lemondod?

(#145950) nozs23 válasza ORCA58 (#145949) üzenetére


nozs23
addikt

Jelenleg mindkettő boltban vár rám, még egy estét szenvedek a döntéssel. Az tuti, hogy a kettő közül lesz valamelyik.
Samsungnál jobban tettszik a design, és rajta van minden, ami kell, biztos, hogy a szoftver is jobban össze van rakva.
Hisense-hez ha veszek egy chromecast Ultrát, akkor meg van oldva a HBO GO-m és van Dolby Vision, nagyjából így pont egy árban lenne a két vásárlás.
Őszintén, csak Dolby Vision miatt hezitálok a Samsungon, mert szerintem a HDR10+ fogja elveszíteni a HDR háborút, és tekintve, hogy legalább 5 évre tervezek, szívás lenne ha nem nem hozhatnám ki a maximumot a HDR filmekből.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.