Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#145201) RazoR válasza Ch4r0n (#145198) üzenetére


RazoR
veterán

Nincs semmi felette!
Én nem piszkálnám, semmi olyan tükröződés nincs nálam mit a videóban.

(#145202) mpo válasza Celtis (#145190) üzenetére


mpo
veterán

Te nem olvasod a két házimozi topikban, hányan szenvednek a HDMI-CEC miatt.
Összevissza kapcsolnak ki meg be a készülékek, meg éppen mi nem működik megfelelően.
Én nem szaporítom az ilyen hsz-ek számát.
Van két vizsgám mozdulatelemzésből ( MTM, magyarra 3M-nek fordították akkoriban, 1970-es évek végén).
1. Denon ON
2. Minix ON
3. Tv: Home, jobbra, OK
Ez összesen 5 gomb megnyomása.
A tv távirányítójával kevesebb lenne-e? Tudod, a javasolt jobb oldalival. :)
Légy szíves írd le, ahogy én is, ha lényegesen kevesebb 5 gombnyomásnál, te nyertél.

Ha érted, akkor már elavult.

(#145203) mpo válasza RazoR (#145191) üzenetére


mpo
veterán

Éppen Celtis írta 2020. márciusban:
Inkább HDMI audio extractor. A splitter ugyanazt a jelet osztja ketté, azt továbbra sem fogja ismerni az erősítő.
Ha több forrás is van, akkor van okosabb extractor is, ami tud ARC-ot is.
-----
Én egy olcsó megoldást javasoltam, a drágábbik az új AVR és a médialejátszó, ha ezeket mindkettő tudja (4K, HDR, HDCP 2.2), akkor nyugodtan házimozizol és megszűnnek ezek a gondjaid.
Valami ilyesmi:
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#145204) mihaly13


mihaly13
tag

Boldog Újévet kívánok minden fórum társamnak ! Jó tévénézést mindenkinek !

(#145205) RazoR válasza mpo (#145203) üzenetére


RazoR
veterán

BÚÉK!

Már összezavarodtam, most mi az olcsó megoldás amit javasoltál? :B

(#145206) mpo válasza RazoR (#145205) üzenetére


mpo
veterán

Itt javasolt médialejátszó
[link]
és a HDMI extractor.
Hosszú távon jobban jársz egy megfelelő AVR-rel és nem kell extractor.
Kell még 2 db Premium High Speed vagy Ultra kábel, nekem Hama van.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#145207) blakey válasza ricogsm (#145176) üzenetére


blakey
titán

A Mi Box S HDR-re nem a legjobb viszont egy S905X3 Amlogic box CoreELEC-el kiváló lenne és megy a HDR10+ is, pl. X96Max+, X96Air, 4/32 vagy 4/64.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#145208) ORCA58


ORCA58
addikt

Az ideinél jobbat Boldog Új Évet Kívánok mindenkinek!

Még egyszer felteszem a kérdést, mert újra írni szeretnék a Samsungnak.
55Q80T készülékhez hozzákapcsolom a telefonomat (Huawei P20 Lite) vezeték nélküli kivetítéssel. Ekkor a kép üzemmód megváltozik, durva vad színűre, olyan mint a kiemelt mód.
Ha ez után visszamegyek a TV-re, vagy bármilyen más forrásra, akkor is ez a "kiemelt" lesz az "új" beállítás. A vicc az, hogy a kép üzemmód neve ilyenkor ez: --- Eredetileg minden forráshoz külön van beállítva a kép üzemmód. Általában Film.
A kérdésem. Egyáltalán van aki próbálta a telefont TV-hez kapcsolni, és
milyen gyártmányú telefonnal? Jelentkezik ez a hiba? Az is lehet, hogy a telefon márkája okozza a hibát. Sajnos nincs Samsung telefon a környezetemben, így azzal nem tudom kipróbálni.

(#145209) mpo válasza ORCA58 (#145208) üzenetére


mpo
veterán

Próbáld ki ezt:
[link]
Ezeken működött.
Xiaomi -> Samsung tv
Huawei->LG tv

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#145210) Roland3535


Roland3535
csendes tag

Sziasztok!

Nekem egy olyan problémám lenne a samsung tv-mel (MU6301) dobálja a wifi jelet, pl netflixnél mindig tölteni akar és utána tudom nézni 2-5 percig és utána megint errort ír. Sokat kerestem utána googleben, megcsináltam a factory resetet router resetet, network resetet, dns szervert 8.8.8.8 ra állítottam, tv restart, mindent megpróbáltam egy időre meg is szűnt ezzel a probléma de most megint előjött. Valakinek van erre megoldása? Vagy tapasztalata hogy mit lehetne csinálni, a wifi jó elméletileg telefon laptop ott nincs ilyen jellegű probléma.

Előre is köszi a segítséget!

(#145211) Poti73 válasza ORCA58 (#145208) üzenetére


Poti73
csendes tag

Nekem samsung galaxy A7 telefonom van..55Q80T-vel nálam tökéletesen müködik nincsen ilyen probléma minden beállitásom megmarad!!

(#145212) stemplar07 válasza Roland3535 (#145210) üzenetére


stemplar07
őstag

:( ha nem akarsz Routert is cserélni (próba képen a telefonod hot spotja sem működik vele ? próbáltad már ? ) és halálra idegelni magadat, ..akkor LAN kábel.. ( az MU nem olyan régi modell ..)

(#145213) Roland3535 válasza stemplar07 (#145212) üzenetére


Roland3535
csendes tag

Most pont telefonos hotspottal néztem meg ezzel mûködött még a LAN kábelt majd megnézem holnap. Ma egyenlore maradok a hotspoton. Viszont ha megy a hotspotrol akkor lehet hogy router csere lenne a megoldás ? 😐

(#145214) stemplar07 válasza Roland3535 (#145213) üzenetére


stemplar07
őstag

kérj kölcsön előtte egyet vkitől ..pl.de a LAN ha odaér a TV-hez a legjobb módszer ..

[ Szerkesztve ]

(#145215) lacc24


lacc24
csendes tag

Sziasztok!
Segítsetek kérlek: 2014-es Samsung 6-os szériás LED TV-men ma a csatolt képen látható, cirka 2-2.5cm átmérőjű kör folyamatosan világít.
Minden csatornán, minden forráson.
Javítható? Érdemes? Nagyjából milyen hiba lehet és mekkora költséggel?
Köszönöm szépen előre is!
Üdv, Laci

(#145216) Batib válasza lacc24 (#145215) üzenetére


Batib
őstag

Hol a kép?
Az elmondás alapján az egyik ledről leesett a prizma. Visszaragasztás, vagy ledcsík csere. Nem ismerem már a szerelők díjszabását, tippem 8-10 ezer.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#145217) Celtis válasza mpo (#145202) üzenetére


Celtis
veterán

Én nem szenvedek vele, pedig sokféle márka különféle készülékei fordultak meg nálam.

1: TV ON.
2: OK vagy piros gomb a legutóbb nézett TV csatorna indítására a Kodi főmenüből.

Ez két gombnyomás, szerintem kevesebb mint 5. Ráadásul a bonyolultabbat írtam, mert a nagy TV-n ha saját tunerrel nézem a TV adást, akkor csak egy gomb a bekapcsolás és indul a legutóbb nézett csatorna. De nem is a gombnyomások száma a lényeg, hanem az, hogy nem kell mindig felkapkodni a megfelelő távirányítót egy-egy gombnyomásért.

Semmiképpen nem akarlak meggyőzni, ha neked nem tetszik, akkor ne használd. Viszont annyira hasznos és kényelmes funkciónak találom, hogy igyekszem reklámozni, mert sokan nem is tudnak róla. Gyakori ellenérv, hogy nem kell külső lejátszó, mert az plusz egy távirányítót jelent. Ezt a tévhitet igyekszem minden egyes alkalommal eloszlatni.

(#145218) mpo válasza Celtis (#145217) üzenetére


mpo
veterán

Nem olvastad el figyelmesen az 5 gombnyomást, nem tévénézésről írtam.
Egy távirányítóval csináld (az enyémen kevés a gomb) és számold a gombnyomásokat (mind számít!).
A tévé be van kapcsolva.
Kapcsold be az AVR-t, a lejátszót, válts át a tévén az AVR-re.

Régebben kipróbáltam a HDMI-CEC-et és az ARC-ot is, az utóbbira biztos nincs szükségem, mert filmet csak lejátszóról nézek.
Azt sem értem, hogy egyesek a Kodi indulási idejével problémáznak, nem lassú, annyi idő alatt a redőnyt sem lehet leengedni.

Ha érted, akkor már elavult.

(#145219) lacc24 válasza Batib (#145216) üzenetére


lacc24
csendes tag

Mobilon vagyok, elvileg most sikerült csatolni, köszi [kép]

(#145220) Celtis válasza mpo (#145218) üzenetére


Celtis
veterán

Nem tudlak követni. Ha a Tv-t bekapcsolom, magától bekapcsol az AVR, nem kell külön gombot nyomni. A médialejátszót sem kell bekapcsolni. (Az enyémeket ugyan CEC-en nem lehet bekapcsolni, ezért csak stop parancsot kapnak CEC-en a TV kikapcsolásakor. De ha be lehetne kapcsolni, akkor az is automatikus lenne ). Tehát az összes eszköz bekapcsolása az egyetlen gombnyomás.

TV-n miért váltanék AVR-re? CEC esetén szükségtelen. A TV-n közvetlenül tudom az AVR-re kötött médialejátszót kiválasztani mint forrást. De ha az volt az utolsó forrás a kikapcsolás előtt, akkor megintcsak nem kell nyomni semmit, magától megjelenik a Kodi főmenü, tehát még mindig egy gombnyomásnál tartunk.

Attól, hogy az ARC van a TV és az AVR között, attól még az AVR-re kötött lejátszó hangját nem az ARC-on fogja visszaküldeni a TV, hanem úgy fogja az erősítő közvetlenül levenni a lejátszó bemenetről, ahogy most is használod.

Őszintén szólva, kezd olyan érzésem lenni, mintha nem is lennél pontosan tisztában a CEC és ARC működésével és talán ezért vannak ellenérzéseid.

(#145221) Batib válasza lacc24 (#145219) üzenetére


Batib
őstag

Azt hiszem jó volt a tippem. Az a hiba amit írtam.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#145222) lacc24 válasza Batib (#145221) üzenetére


lacc24
csendes tag

Köszönöm szépen!

(#145223) mpo válasza Celtis (#145220) üzenetére


mpo
veterán

Tisztában vagyok mindkettővel, nem is értettem miért írod le, hogy, hogy működik.
attól még az AVR-re kötött lejátszó hangját nem az ARC-on fogja visszaküldeni a TV,
Ilyet még álmomban sem tudok elképzelni. :D

Nem akarom, hogy sima tévénézéskor, ami a legtöbb és a leggyakoribb (feleségem a nappaliban) az AVR és a lejátszó bekapcsoljon, mert csak a lejátszóról történő filmnézéshez kellenek, a tévében adott filmekhez és az HBO-GO vagy a YT-hoz feleségemnek nem. Tehát amit te előnynek látsz, az nekem hátrány.
Ha pedig a jelenlegi gyakorlatom (az kapcsoljon be, amit én akarok) egy távirányítóval megoldható, akkor hány gombnyomással lesz kevesebb vagy több?
A Denon távirányítóján az info és az option nagy ritkán kell, ha olyan a film.

A tévé az AVR-t látja, azzal van direktben HDMI-vel összekötve, az AVR-en pedig mindig a lejátszó az aktív, mert más nincs rádugva.
Minix->HDMI->Denon->HDMI->tv. Ennél egyszerűbb, jobb megoldás nincs. A hang 5.1.2.
Nem vacakolok optikai kábelekkel, splitterrel, mert csak tákolás lenne az egész, az eredmény meg sehol.

Ezt meg nem értem, hogy nem létező eszközök működését írod le.
(Az enyémeket ugyan CEC-en nem lehet bekapcsolni, ezért csak stop parancsot kapnak CEC-en a TV kikapcsolásakor. De ha be lehetne kapcsolni, akkor az is automatikus lenne ). Tehát az összes eszköz bekapcsolása az egyetlen gombnyomás.

Ha érted, akkor már elavult.

(#145224) Celtis válasza mpo (#145223) üzenetére


Celtis
veterán

Ok. de ugye végülis nem arra akartál kilyukadni, hogy 3 távirányítón 5 gombot megnyomni egyszerűbb, mint egy távirányítón egyet vagy kettőt?

Nem akarom, hogy sima tévénézéskor, ami a legtöbb és a leggyakoribb (feleségem a nappaliban) az AVR és a lejátszó bekapcsoljon,
Elég lett volna ennyit írni a gombnyomások számolgatása helyett. Neked ehhez nem jó a CEC, ez nyilvánvaló.
Ebben meg tudunk egyezni?

(#145225) Roland3535 válasza stemplar07 (#145214) üzenetére


Roland3535
csendes tag

Oké, köszi a segítséget holnap megnézem Lan kábellel , ha nem jó akkor kérek kölcsön egy routert :)

(#145226) mpo válasza Celtis (#145224) üzenetére


mpo
veterán

Neked ehhez nem jó a CEC, ez nyilvánvaló.
Ebben meg tudunk egyezni?
Meg bizony. :) :R

A Firefoxban ezt használom régóta, billentyű alig kell:
[link]

Nem dolgoztam ilyen munkakörben, mégis másképp nézem az idő múlását 40 éve.
A Methods-Time Measurement (MTM) elemzés esetén a legkisebb elemezhető egység 2 TMU volt (1 TMU = 0.036 second), ez az amikor 2 cm-re nyúlsz valamiért. Majd jön a megfogás, mozgatás, illesztés, elengedés elemzése filmről.
TMU (time measurement unit): 1 TMU = 36 milliseconds ; 1 hour = 100,000 TMU
Ha a 120 másodperces folyamatot lecsökkented 108-ra (kb. 3300 TMU-t lefaragsz), akkor 10%-kal csökkented a munkabért.
Hogyan csináljunk robotot az emberekből módszere.
Ha most szerezném meg az MTM-1 és MTM-2 vizsgát (2*850 EUR+ÁFA), 777000 Ft lenne.

Ha érted, akkor már elavult.

(#145227) mpo válasza Roland3535 (#145225) üzenetére


mpo
veterán

Az 55MU8002-t 5 GHz-en használom, mert gyorsabb mint kábelen, minden más kábelen van.

Ha érted, akkor már elavult.

(#145228) pogi1 válasza lacc24 (#145219) üzenetére


pogi1
tag

Szia!Nekem ugyan ezt a problémát(prizma lesett)20.000 ft-ért csinálták meg.

(#145229) stemplar07


stemplar07
őstag

A 2020-as QledT szériánál, használja valaki az ,,Intelligens,, képbeállítási módot ? nekem egész szimpatikus, nem mondom, hogy minden forrásnál/filmnél tökéletes,kb 80%-ban megfelel.. de ezt az AI-t szerintem egész jól megoldották, nem lett túl szaturált,The black is black :) fényerő kb:20, kontraszt 50, részletárnyékolás 0 (hajdani háttérvilágítás)e mellett világos nappaliban is teljesen jó... (75Q70T)

(#145230) lacc24 válasza pogi1 (#145228) üzenetére


lacc24
csendes tag

Köszi szépen!

(#145231) ORCA58 válasza mpo (#145209) üzenetére


ORCA58
addikt

mpo; Poti73
Köszi mindkettőtöknek!
A Nero Streaming Player | Connect phone to Smart TV appal tényleg jó! Vendégem volt, és az ő Samsung telefonjával kipróbáltuk, azzal jól működött.

(#145232) Cruzolka


Cruzolka
aktív tag

Üdv és Búék
Tv vásárlás előtt álok, és a Samsung 50" Q80T QLED Smart 4K -ra gondoltam...
Fontos a nextgen Konzol támogatás(PS5), és persze a jó “házimozi” élmény is :)
(a másik kiszemeltem az LG Nano86 lenne, de az LG Tv topikban nem sok jót mondanak erről a szériáról :F )
A válaszokat/tapasztalatokat előre is köszönöm.

Zolka

(#145233) Sonex79 válasza Cruzolka (#145232) üzenetére


Sonex79
aktív tag

LG nanonál nem szabad 80-as szériát (edge ledesek) venni, 900-tól felfelé jó már. A q80t-nél az 50-es kevesebbet tud mint az 55-ös, inkább az éri meg.

(#145234) Ck.


Ck.
addikt

Szerbusztok,

Hozott a szilveszteri Jézuska egy 43”-os Samu Q60T QLED 4K tv-t. Nagyon tetszik, baromi szép a képe és a hangja is, de a Netflix és Amazon Prime film streaming valamiért nem az igazi. A mozgás olyan természetellenes, néha olykor darabos. A gyárilag automatán levő motion smoothingot kikapcsoltam teljesen, de még mindig nem tűnik az igazinak. Valami tipp, srácok? Minden újabb tv-n ennyire problémás a filmezés, vagy csak a Samsung ennyire körülményes? :F
Előre is köszönöm!

(#145235) stemplar07 válasza Ck. (#145234) üzenetére


stemplar07
őstag

nem szabadna.. a net wifi/lan? én inkább-e körül látnám a problémát, net sebesség .. ha egy konzolon szaggatna, akkor még megérteném.. de csak ha PS5 és 120hz-en néznéd, mert a 60Hz-en okozhat problémát.. esetleg egy gyári visszaállítás, vagy kikapcs gomb folyamatos nyomva tartásával újraindít, mintha kihúznád a hálózatból..

[ Szerkesztve ]

(#145236) stemplar07 válasza Cruzolka (#145232) üzenetére


stemplar07
őstag

:( sajna én drasztikusabban fogalmaznék.. LG OLED ..az TV,.. de az ennél lejjebb lévő paneljei, sajnos egy napon nem említhetőek még a 60/70T-vel, sem nemhogy a 80T-val.. kontrasztjuk 1000-1500 vs. samu 4-7200 (!), SDR/HDR fényerő pedig fele harmada az LG-nek...

[ Szerkesztve ]

(#145237) Ck. válasza stemplar07 (#145235) üzenetére


Ck.
addikt

Automatán nagyon darabos és lassú volt a mozgás, főleg olyan jeleneteknél, ahol hirtelen váltakozó mozgások voltak, ott feltűnt a pillanatnyi sávosodás és csíkozódás, tipikus deinterlace jelenség. A motion smoothing kikapcsolásával ezek megszűntek, sokkal jobb, de továbbra sem tűnik teljesen természetesnek a mozgás. A nettel nincs gond, van itt még két másik tv, azoknál nem tapasztalok hasonló problémát. PS4 Pro-n még majd a hétvége folyamán lesz valamikor kipróbálva.
Érdemes esetleg egyéni motion smoothing beállításokat is próbálgatni? Melyik beállítás kellene, hogy ideális legyen a netflix, valamint a PS számára? Teljesen kikapcsolt vagy valamilyen manuális érték?

[ Szerkesztve ]

(#145238) Sonex79 válasza stemplar07 (#145236) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Igen a rtings.oldalon egyértelműen a Samsung a jobb.
"
The Samsung Q80T QLED is a much better TV than the LG NANO90. The Samsung has a VA panel, producing deep blacks, and it has a great full-array local dimming feature. It also gets brighter and has better out-of-the-box color accuracy. Even though the LG has an IPS panel, the viewing angles are better on the Samsung because of its 'Ultra Viewing Angle' technology."

(#145239) stemplar07 válasza Ck. (#145237) üzenetére


stemplar07
őstag

nem válaszoltál .. Wifin, vagy LANon van ? . :) .. 75Q70T-m van semmilyen ilyen dolgot nem tapasztaltam.. legújabb szoftver van a TV-n ? ( ha nincs akkor erősen javallott, 12-08-án volt egy komoly hibajavítás a T szérián) Van ismerősömnek 60T neki sem volt ilyen gondja.pl. YT-on ? 4K-ban van szaggatás ? másrészt a 60T-n van ,,intelligens,, mód ,, ? azt pl próbáltad? mert ott az AI mindent figyelembe vesz, többek között a mozgást,képjavítást, külső fényt, mindent, én pl. 80%-ban azt használom .. ha ezzel is akad, akkor, nekem a net ami gyanús..

(#145240) stemplar07 válasza Sonex79 (#145238) üzenetére


stemplar07
őstag

félreértés ne essék, ettől még lehet korrekt szép képe egy LG-nek (ami nem oled) :) de a használhatósága pl. egy nappaliban.. ....ezekkel a kontraszt fényerő kérdésekkel még a 9-es teteje is :( számomra elviselhetetlen ...és bizonyosan állíthatom, hogy ezek miatt számszerűen egy 60/70T is sokkal jobb, sőt egy 70T is jobb pl kontrasztban kb 3000-el mint egy 80T :) hiába a nagyobb fényerő azon..de ez már más kérdés a local dimming miatt..

[ Szerkesztve ]

(#145241) junior19 válasza stemplar07 (#145229) üzenetére


junior19
senior tag

"fényerő kb:20, kontraszt 50, részletárnyékolás 0 (hajdani háttérvilágítás)"

Nem.
Ami a T-s modelleknél a Fényerő, az volt a korábbi modelleken a Háttérvilágítás.
A részletárnyékolás pedig a korábbi modelleken a Fényerő csúszkának felelt meg, azt a célt szolgálta, amit be kellet állítani vele.

codec project

(#145242) stemplar07 válasza junior19 (#145241) üzenetére


stemplar07
őstag

:) ok akkor felcseréltem ... valóban

(#145243) PuMbA válasza Ck. (#145237) üzenetére


PuMbA
titán

Kapcsolj ki minden képjavítót. A nevük alapján könnyen rájössz, hogy melyek azok, de talán a Filmmaker képmód mindent kikapcsol. Nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#145244) stemplar07 válasza PuMbA (#145243) üzenetére


stemplar07
őstag

persze kapcsolja ki, hátha,...de akkor sem szabadna.. de direkt kipróbáltam a Netflixet mindent bekapcsoltam rajta, F1 4K HDR meg sem röccen.. gyanús nekem, a net, nagyon nagy a tömörítés.. jópáran cseréltek már routert az új TV-jük miatt..

(#145245) ORCA58 válasza stemplar07 (#145240) üzenetére


ORCA58
addikt

"sőt egy 70T is jobb pl kontrasztban kb 3000-el mint egy 80T :) hiába a nagyobb fényerő azon..de ez már más kérdés a local dimming miatt.."

Ez így nem teljesen igaz! :N
A Q80T Amerikában el van látva a "Ultra Viewing Angle" azaz ultra széles látószögű réteggel azért a natív kontraszt 3042:1 a local dimming 4225 :1. a teszt szerint.
Európában ez a réteg nincs, így a natív kontraszt 7000:1 feletti, a local dimming-gel pedig egyik teszt szerint 13 000:1 is lehet. [Q80T] [Q80T] Ez attól is függhet, hogy éppen milyen gyártmányú panelt épít be a Samsung. Állítólag most is létezik a panel lottó.
Európában máshol van a Q85T (nálunk nincs), azon van Ultra Viewing Angle, annak alacsonyabb a kontrasztja. [Q85T]

[ Szerkesztve ]

(#145246) stemplar07 válasza ORCA58 (#145245) üzenetére


stemplar07
őstag

lehet, bár ezeket az Rtingsen meg szokták jelölni ,tegyük fel h így van..akkor szép adat.... :) de a Full Array ha jól működik (pl Sony H950) akkor fain, és sokat dob valóban, de ha csak közepesen teszi a dolgát.. akkor lehetnek bevilágítások (esetleg a fekete, szürke stb) ezt Te is tudod, nekem ez pl. nagyon idegesítő volt az 75MU7002- esetén, ott éppen hogy csak működött és HDR-ben gond volt vele, nagyon tartottam a dual ledtől, de már látom (75"-on) ,,egész jóképű, a feketéje kiváló ,, teszi a dolgát a magas kontraszttal local dimming nélkül is, és aki fullban rátolja a részlet árnyékolást, mert ki sem próbálja azt vissza venni 0-ra vagy az alá...és szidja a 60/70T-t, mert bevilágít na annak úgy kell.. ( és fel is tesz minta képeket az Amazonon, az idióta ):N ( nem vitatva, azt h a Samsung ebben az évben a 8K miatt ,,erősen,, visszavett a Qled szérián ( a TU szériáról ne is beszéljünk..), de az LG ,,Nano,,-k miatt meg is tehetik.. )

[ Szerkesztve ]

(#145247) Ck. válasza stemplar07 (#145239) üzenetére


Ck.
addikt

Wi-fi-n használom, a többivel együtt. Csak full HD sorozatot néztünk eddig, ott tűnt fel. Minden képjavító funkciót kikapcsolva párom már nem lát semmi oda nem illőt. Nekem még kicsit fura, de lehet csak szokni kell a jót, fene tudja. Intelligens mód szerintem ebbe nincs, legalábbis az általános beállítások alatt nem találtam.

[ Szerkesztve ]

(#145248) Soká


Soká
senior tag

Sziasztok!
Adott egy QE55Q70 tv, amivel annyi gondom van, hogy hiába kötöm össze a PC-vel (HDMI kábel WIN10) valamiért nem tudom a tv-t monitorként használni. A TV érzékeli, hogy csatlakoztattam hozzá "valamit" de hiába állítom be a TV menüjében a PC kapcsolatot, az valamiért nem jön létre.
(a fiam rákeresett a problémára és voltak valami angol nyelvű javaslatok, de valami olyasmit kellett volna kikapcsolni, amilyen opció nincs is a tv menüjében...)
Köszönöm, ha tudtok ajánlani valamit!

(#145249) ORCA58 válasza stemplar07 (#145246) üzenetére


ORCA58
addikt

Az 55Q80T local dimming bevilágítástól en is tartottam, de szerencsére a samsung ezt nagyon jól megoldotta az idei szériában. Az egyes szektorok között átfedés van, így nincs zavaró bevilágítás. Ez a teszt videókon lejátszása során is látni. :C
A fekete mindenhol fekete. A szélesvásznú filmeknél az alsó és felhő fekete sáv is tényleg korom fekete.

(#145250) stemplar07 válasza ORCA58 (#145249) üzenetére


stemplar07
őstag

Ha ez így van akkor ok , bár az Rtings ,,csak 7-est adott az LD-re a Q80T-nél ezek szerint ez nem okoz gondot. Gondolkodtam nagyon, hogy 75Q80T-t vegyek, de +3 év kiterjesztett garival, már túl soknak találtam, így lett a 75Q70T , ( már nem merek többet fél millió feletti TV-t venni + gari nélkül...)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.