Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#145301) stemplar07 válasza dj79 (#145296) üzenetére


stemplar07
őstag

nincs UPC-m de TU8502/Q70T-m az van, itt amikor beállítottam anno feldobta a listában a UPC-t azt láttam ..

(#145302) stemplar07 válasza francz'70 (#145300) üzenetére


stemplar07
őstag

próbáltad áttenni másik HDMi-be ? nekem azóta megszűnt ez a faxság ..

(#145303) matex válasza RazoR (#145299) üzenetére


matex
tag

Pontosan ilyen tévét kerestem, ami ezt tudja. Köszönöm szépen a segítségeteket!

Most már egyre jobban várom, hogy tudjak venni jó áron, csak legyen...

(#145304) francz'70 válasza stemplar07 (#145302) üzenetére


francz'70
aktív tag

Még nem, de nem is gondoltam rá :B
Köszönöm...

(#145305) ORCA58 válasza stemplar07 (#145297) üzenetére


ORCA58
addikt

francz'70, stemplar07
Köszi utána nézek amint felszabadul a TV.
stemplar07 Egyébként mit és hol töröltél le? Nekem egyszer bene volt a Smart táv adati közt, de most nincs.

matex
Én is féltem tőle, szerencsére ezen nagyon jól sikerült a local dimming. Ha nagyon sötét a felület, akkor inkább a felirat sötétebb egy kicsit, így nincs "holdudvara".

(#145306) Szabi020 válasza stemplar07 (#145298) üzenetére


Szabi020
tag

Értem. Köszönöm szépen az infót.
igen, azt sajnos láttam, hogy a HDR fényereje kevesebb, Abban a Q80T-áll közelebb a Q6FN-hez.
Mondjuk a Q60T-nek is kevesebb A Q60R után. Meg lehet szokni, de azért HDR-ben nem ártana ha lenne, amikor kell.
Jogos, lehet rá kellene pillantani az üzletben mindkettőre.

(#145307) stemplar07 válasza Szabi020 (#145306) üzenetére


stemplar07
őstag

:N nem nem, a 60T SDR/HDR/Nativ kontraszt-ban magasabb mint a 60R (rtings) a 70R volt jobb SDR/HDR-ben mint a 70T , de azért 75Q60R-t próbáltam, és a 75Q70T azért jobb .. de egyszerű ,fogsz egy vinyót , viszel rajta egy 1917 4KHDR-t ami
hírhedt sötét jelenetekkel van tele, és belenézel, ha jó akkor ok, ha nem akkor plusz egy 100-as .. :) ( hozzáteszem az amúgy gyönyörű képű Oledek SDR-ben rosszabbak mint egy Q70T és ép csak olyanok, HDR-ben mint az.. ez egy világos nappaliban általános TV-zés közben nem olyan jó.. én a mai napig a Sony X950-et tartom a legjobb (univerzális)TV-nek , sajna 75"-ban sokallottam érte a még akciós 860-at ... :D )

[ Szerkesztve ]

(#145308) Csabi1984 válasza stemplar07 (#145307) üzenetére


Csabi1984
addikt

Látom magam előtt az embereket ahogy külső merevlemezzel vagy pendrive-al szaladgálnak az MM-be vagy Euronicsba Tv-t próbálni :D

[ Szerkesztve ]

(#145309) stemplar07 válasza Csabi1984 (#145308) üzenetére


stemplar07
őstag

miért is ne ? :D ennyi pénzért már ... ez pont olyan, hogy nem ülhetek fel egy tesztmotorra ? v. autóba :-)

(#145310) Csabi1984 válasza stemplar07 (#145309) üzenetére


Csabi1984
addikt

Nem is azért mondtam :D Csak maga a jelenséget képzeltem el!
Amúgy meg teljes mértékben egyetértek. Még egy Soundbart is tesztel az ember vagy hangfalszettet.

[ Szerkesztve ]

(#145311) br4adam


br4adam
aktív tag

Egy ue32f4500 készülékhez keresnék CI adaptert. Neten sajnos nem sok helyen találtam. Van esetleg valakinek elfekvőben vagy még a dobozban és nem használja? Vagy honnan lehet érdemes vásárolni? Előre is köszi.

(#145312) Celtis válasza Csabi1984 (#145308) üzenetére


Celtis
veterán

Mi ebben a meglepő? :F Én mindig pendrivval mentem az MM-be TV-t próbálni. Hogyan másként lehetne?

(#145313) stemplar07 válasza Szabi020 (#145306) üzenetére


stemplar07
őstag

:( és még egy jó tanács.. habár 250 ezer felett már 3 év garit kell adniuk, +1 v.2 év garancia hosszabbítást érdemes megvenni,.. ezek a cuccok szomorú húsba vágó tapasztalatom...,hogy hajlamosak bexarni a garidő után akár pár hónappal is...(márkától függetlenül) :W írom ezt egy SycMaster SA950 120Hz/3D- s monitor előtt ami 8 éves.. akkor még összerakták őket, vagy a KS-es TV széria volt híres a tartósságról..pl

(#145314) Szabi020 válasza stemplar07 (#145307) üzenetére


Szabi020
tag

Elvileg a nagyobb modellek voltak tesztelve Rtings-en. VA panelesek. A 43"-os pedig IPS volt a 60R-nél (egyik kolléga említette itt.)
Annak sokkal nagyobb volt a fényereje. Egymás mellé is tettem a 2 típust amikor megérkezett a 43"-os Q60T és be is igazolodott, hogy a fényereje az nem kicsit volt nagyobb a 60R-nek.

Lehet érdemes lenne megnézni, de Jó lesz szerintem a Q70T-is. :)
Megmondom őszintén, hogy OLED-en még nem fogyasztottam semmilyen tartalmat így ebben a témában inkább nem nyilatkoznék.

Csabi1984: Volt, hogy vittem már magammal én is Pendrive-t. Azért az szerintem elfér a zsebében annak aki komolyan meg akar valamit tudni.

stemplar07: Sajnos ezt én is tapasztaltam már többször is. De van az a megoldás is, hogy el kell adni mielött lejár. :)

[ Szerkesztve ]

(#145315) Csabi1984 válasza Celtis (#145312) üzenetére


Csabi1984
addikt

Nem igazán lehet másképp, de írtam is :) Azt nem tudom, hogy ha ott Üzleti ocióban van nincs kihatással a film látványra?

[ Szerkesztve ]

(#145316) dj79 válasza stemplar07 (#145301) üzenetére


dj79
senior tag

Köszi a választ :R eddig ez jó kiindulási alap.
Még valaki esetleg? :)

(#145317) NY_A válasza Szabi020 (#145314) üzenetére


NY_A
őstag

Nem tudom számít-e a véleményem, de én majd 3 évig használtam egy B7-es Oledet. Nagyon szerettem, eszméletlen jó tv volt. Nagyobbra vágytam, de nem akartam 6-700 ezret kiadni így egy Q75T-t vettem ami kicsiben tér csak el a 70-től.
Az Oledhez képest ami azonnal féltűnt, hogy lényegesen jobb a képfeldolgozó processzora. Telekemos tv van itthon, a nagyobb képátló ellenére látványosan szebb a műsor rajta. Egyáltalán nem bántam meg a döntést, a tv adás sokat megy és az szebb. Amiben gyengébb az a HDR. Az Oleden az nagyon szép volt. Itt ahhoz képest csak elmegy. Látványosabb egy sima SDR adáshoz képest de az Oleden a HDR szerintem utolérhetetlen.
A színek telítettségétől tartottam még de nem látok különbséget. A fekete is teljesen elfogadható.

[ Szerkesztve ]

(#145318) spgabor


spgabor
aktív tag

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy kinéztem a Samsung 8002-es sorozatszámú tv-t, amivel kapcsolatban felmerült egy kérdés bennem. Szoktam itthon is filmezni hálózaton, xenology-t használok nasnak, nfs megosztással. Van ezeken a tv-ken kodi vagy valami hasonló app, amivel a megosztás tallózható és kezelhető? Vagy csak mint régen, a dlna megy? Most CoreElec-en Kodit használok, de jó lenne, ha a tv ezt ki tudná váltani teljesen.

Köszönöm előre is az infókat!

Üdv.:
spgabor

(#145319) Szabi020 válasza NY_A (#145317) üzenetére


Szabi020
tag

Persze, hogy számít. Köszi, hogy megosztottad a tapasztalataidat. Szerintem és is egy Q70T mellett fogok dönteni, feltéve ha elviszi valaki a Q6F-et. Ha nem, akkor marad még egy darabig.

43"-os ból Q67T van. A Q75T-nél is fém a távirányitó, illetve az első keret? Vagy az csak a Q77T-nél? (Nagyon szimpi ez a távkapcs. :) )

Javarészt a Q6F-en is Tv-adás megy 80%-ban. A maradék 20%-ban lenne érdekes a HDR.

Igen, a Fekete nagyon jó lett. a Q60R-hez képest a Q67T feketében ég és föld. Illetve a sötétebb színek is szebbek lettek rajta sokkal.

[ Szerkesztve ]

(#145320) Celtis válasza Csabi1984 (#145315) üzenetére


Celtis
veterán

Nyilván az üzleti mód alkalmatlan. Ezért el kell kérni a tv távirányítót és valami normál vagy film módba beállítani.

(#145321) NY_A válasza Szabi020 (#145319) üzenetére


NY_A
őstag

Igen, a 75-nél is fém a távkapcs. A talp eleje és a keret alja is fém. Nekem sokat dob rajta, hogy nem teljesen fekete az egész.

(#145322) RazoR válasza spgabor (#145318) üzenetére


RazoR
veterán

A Q80T-hez van DS Video app, szerintem ahhoz is van amit kinéztél. Ez a Syno gyári video app-ja.

(#145323) malex3 válasza dj79 (#145296) üzenetére


malex3
kezdő

Szia

Működik vele, nekem 8002-es van és nincs vele gond.

(#145324) wallace 234 válasza matex (#145291) üzenetére


wallace 234
őstag

Néztem a local dimminget, de nem ilyen mint a videón, nálam jobban el sötétül és fekete az egész panel, csak ott világít ahol kell! Gravitáció c filmet tegnap este néztem és hibátlan volt! Felirat is rendbe volt! Jó vétel ez a tv! Nagyon jól működik a local dimmingje! Jó pár tvt láttam de ilyen jó local dimminget nem láttam! Ill egy Hisense tvn láttam.

[ Szerkesztve ]

(#145325) dj79 válasza malex3 (#145323) üzenetére


dj79
senior tag

Köszönöm a megerősítést :R

(#145326) pogi1 válasza matex (#145291) üzenetére


pogi1
tag

[link]

MediaMarkt 3 kiló
[link]

[ Szerkesztve ]

(#145327) sarkan


sarkan
aktív tag

Sziasztok!
A Mediamarktban újra akciózzák a SAMSUNG QE 43 Q67TAUXXH televiziót, most 160e Ft.
Megéri ennyiért?
Hálószobába lenne másod készüléknek.

(#145328) ORCA58 válasza francz'70 (#145300) üzenetére


ORCA58
addikt

Úgy néz ki, okosabb lettem Smart táv ügyben.
A Minix Box eredeti kábelével is megpróbáltam. Azért nem használtam mert nagyon rövid, és így nem ér el oda, ahova szeretném.
Ha ezt a kábelt használom, nem sír a Smart táv miatt a TV.
Viszont ha ha kézzel beállítom a Smart táirányítót a MINIX box-hoz, akkor megmarad a forrás ikon és MINIX lesz a neve. Kikapcsolás és áramtalanítás után is megmarad. Sőt ami előny, ha rámegyek a MINIX ikonra, be is kapcsolja azt. :C Egyébként CoreElec van rajta. (Azt nem néztem mi van, ha átmegyek androidba). Most egy távval tudom CEC nélkül használni. Az viszont érdekes, ha a boxot nézem, az info menü ami a forrás felbontást és képkocka sebességet mutatná a TV-n, nem megy.
Az normál sok gombos Samsung táv, így a boxot nem irányítja csak a TV-t, de ennél sem megy a dedikált info gomb a box nézése közben. CEC használattal az nincs, viszont az a tapasztalatom szerint hol megy, hol nem.
Ha a TV és Box is ki van kapcsolva, és kihúzom a a HDMI kábelt, majd visszadugom, elfelejti a MINX boxot, újra be kell állítani? :F
Tény, hogy ez nem életszerű!
Majd kipróbálom az összes itthon kábelt. Csak azt nem tudom, vásárlásnál hogy lehete kideríteni, melyik jó, melyik nem. :U

(#145329) Wajk válasza ORCA58 (#145328) üzenetére


Wajk
addikt

HDMI kábel verziók vannak (kb 1.1 -> 2.1), lehet ott kellene keresni a választ... ha valamelyiknek megvan a papírja az segíthet. Vagy ha nekem lenne ilyen gondom vennék vagy négyfélét az Edigitalban és kipróbálnám. Amelyik jó azt megtartani. ;)

persze akkor már hogy okosodjunk a teszteredményt megosztani :)

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#145330) AldoWinnfiel


AldoWinnfiel
csendes tag

Sziasztok!
Egy jóbarátom nevében írok. Épp lecserélné a régi Samsung tévéjét, mert bár alapvetően szereti, azért nem bánná, ha most már okostévé lenne, meg nagyobb. (43-ról menne 55-ösre, nagyobb nem fér el)

200k lenne a max keret. Főleg tévét néznek, illetve filmeket pendrive-ról, illetve DVD lejátszóról. (egy-egy focimecccs, sport azért csúszik bele) Okos téren Netflix, Youtube, HBO Go kellene, nagyjából az alapok. Tizen tudja ezeket gondolom. (?) Sötét szobában néznék, szemből, szóval Samsung meg a VA paneljeik nekik bejövősek. Illetve gondolom Tizen kapcsán is van olyan letölthető lejátszó, ami visz nagyjából mindent, ami egy átlag filmes emberkének kell? :) /oh, és később szeretnének egy soundbart, vagy külső hangfalat, ezekből minden fajtát kezel a Samsung?/

Szóval azt szeretném tisztelettel kérdezni, hogy a fenti paraméterekkel melyik Samsung tévére lenne érdemes ránézniük? Köszönöm!

(#145331) stemplar07 válasza sarkan (#145327) üzenetére


stemplar07
őstag

Qled 60Hz , szép színek , nagy fényerő/kontraszt hálóba túl jó is :)

(#145332) Szabi020 válasza NY_A (#145321) üzenetére


Szabi020
tag

Szupi, Köszönöm az infót!

(#145333) mothugs


mothugs
tag

Sziasztok!

Samsung 55Q80T TV-hez ki milyen fali konzolt, illetve csavarokat használ?

Van egy meglévő IKEA fali tartóm, de az ahhoz mellékelt csavarok átmérőre mind kicsik ehhez a TV-hez.

Milyen méretű csavar illik a tartó tv-hez való rögzítéséhez?

Köszi!

(#145334) zsiz


zsiz
őstag

Sziasztok. Samsung UE65TU7022KXXH [link] tv-ről mi a véleményetek? Mindenképp ekkora méretben szeretnék venni, nagy valószínűséggel Samsungot és ez most egész jó áron is lenne (180k).

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#145335) ORCA58 válasza Wajk (#145329) üzenetére


ORCA58
addikt

Még azért megpróbálok utána nézni. Egyébként az összes kábelem viszi 4K-s tartalmakat, valami más oka lehet.

[ Szerkesztve ]

(#145336) RazoR válasza mothugs (#145333) üzenetére


RazoR
veterán

A TV papírja közt ott van, M8 csavar kell hozzá de nem mindegy a hossza, én alátéteket raktam a TV és a konzol közé, hogy normálisan megszoruljon a csavar.

(#145337) spgabor válasza RazoR (#145322) üzenetére


spgabor
aktív tag

Köszi, ez eszembe sem jutott. Feliratot hogy kezeli a DS Video? Tud letölteni?

Van egy másik kérdésem is közben. A 8002-vel egy árban van kb a 7102. A kettő között mi a különbség? A 8-as elvileg nem magasabb osztály? Akkor viszont nem értem, hogy miért egy árban megy azonos kijelző méret esetén.

(#145338) matex válasza pogi1 (#145326) üzenetére


matex
tag

Köszönöm szépen! ;)

(#145339) Sittes


Sittes
csendes tag

Üdv mindenkinek!
elore is köszi a segitseget :R
errol a televíziórol, esteleg tudnátok mondani egy velemenyt?
[link]
este nezném
kb 3,5 m
Netflix, HBO go, YouTube és ps4 4K játék.
koszonom mégegyszer

[ Szerkesztve ]

(#145340) PuMbA válasza Sittes (#145339) üzenetére


PuMbA
titán

Ennél rosszabbat nem tudsz venni minőségileg, mert nincs gyengébb modell :)

[ Szerkesztve ]

(#145341) Sittes válasza PuMbA (#145340) üzenetére


Sittes
csendes tag

Köszönöm a gyors választ.
Kb 6 éve vásároltam utoljára televíziót.
Szóval nem annyira vagyok a témában friss.
Amit írsz H az alap modell az miben merül ki ? Gyengébb kép, gyengébb rendszer, ?
Mint írtam elsődlegesen este nézném kb 3.5m távolságból, netflix HBO, youtube lenne rajta . És PS 4 pro játék lenne 4kban.
Köszi

(#145342) RazoR válasza spgabor (#145337) üzenetére


RazoR
veterán

Őszinte leszek fogalmam sincs, mert 2 nappal azelőtt adta meg magát a hdd az Xpeno alatt úgyhogy nem tudtam még kipróbálni, de szerintem tud, ahogy borítókat is szed le.

(#145343) Celtis válasza Sittes (#145341) üzenetére


Celtis
veterán

A belépő szint az azt jelenti, hogy a készülék használható, de a termékpalettán ennek a tv-nek a leggyengébb a képminősége. Hogy ez minőség neked megfelel-e azt itt senki nem fogja megmondani. Menj be egy üzletbe és próbáld ki. Jó hír, hogy VA paneles, ami előnyösebb sötétben tv-zésre.

(#145344) Sittes válasza Celtis (#145343) üzenetére


Sittes
csendes tag

Köszönöm szépen a segítséget.
Mindenképp megnézem :R

(#145345) dj79 válasza Sittes (#145344) üzenetére


dj79
senior tag

Meg ugye a linkelt készülék nem új, hanem újszerű, bármit is jelentsen ez....

(#145346) Sittes válasza dj79 (#145345) üzenetére


Sittes
csendes tag

Egy tizeddel drágább a médiában az új , ez elvileg bemutató darab .
Hát őszintén szólva eléggé tanácstalan vagyok, mert nagyon sok televízió van, és a nagyobb helyeken ahol még lehet nézni eléggé keményen tolnak valamelyik irányba az eladók... Na mindegy , meglátom mit bírok venni 200 környékén .

(#145347) mpo válasza Sittes (#145346) üzenetére


mpo
veterán

Akkor jársz jól, ha itt kérdezel és utána döntesz.
Ezeken az oldalakon meg megnézheted a konkrét tévét.
[link]
[link]
Ha az eladóra hallgatsz, azt fogod megvenni, amit el akar adni.

Ha érted, akkor már elavult.

(#145348) spgabor válasza RazoR (#145342) üzenetére


spgabor
aktív tag

Köszi, kipróbálom majd, maximum, ha lusta vagyok, akkor élesben a tv-n. :)

(#145349) RazoR válasza Sittes (#145346) üzenetére


RazoR
veterán

Ha az MM-es eladóra hallgatok akkor most egy LG Nanocell lenne itthon IPS kijelzővel és 60Hz-el. De szerencsére nem rá hallgattam! :D

(#145350) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok
Nektek mint Samsung tulajoknak, úgy nagy általánosságban mik a tapasztalataitok a meghibásodásokra, pár év után?
Használtan szeretnék venni 2-3 éves TV-t, most konkrétan egy Samsung UE49KS7500 néztem ki. Van egy olcsóbb két éves Samsung 4K TV a családban, ez kétszer volt garanciával szervizben, mert függőleges csík jelent meg. Ill. annak a menüje valami brutál lassú, késik 1-2 másodpercet. De mivel a fenti típus prémium, gondolom itt nincs lassúság, inkább a megbízhatóság a kérdés, hogy mekkora eséllyel megy el még 3-4 évet.
(ezen az áron egy Hisense TV-t néztem még ki, de az gyengébb, persze új)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.