Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#145351) mihaly13 válasza RAiN91 (#145350) üzenetére


mihaly13
tag

Hát ehhez talán szerencse is kell , nekem van egy 32EH5450 ez 2012-s kiadás és még most is jól működik , de már nem lehet telepíteni rá az új Googlet , szerintem megéri egy új tévét venni mint egy három évesett valahogy előkell teremteni a rávalót . A Samsung tévékhez lehet találni a legtöbb alkatrészt !

(#145352) Bobby81 válasza RazoR (#145349) üzenetére


Bobby81
tag

Én rögtön itt kezdtem a tájékozódást a fórumon és nem bántam meg! :)
A bolti eladóknak gőzük sincs hogy mi az amit elad. Az átlag állampolgárokra vannak beállva akiknek mindegy csak új legyen és világítson! :)

(#145353) stemplar07 válasza RazoR (#145349) üzenetére


stemplar07
őstag

sztem ,,dotálja,, az LG a MM eladókat... és legszívesebben blokkolnák az Rtings-et.. :D természetesen az Oled kivételével ... (( LG NANO99 8k (!) - Native Contrast 560 : 1 ,... SDR Peak 100% Window 357 cd/m² ,.. én nem is tudom.. :( )) a ,,legalja Samsung: TU7000 : 5110 : 1 (!),,...249 cd/m² ,,.. hát ezért tudja a Samu ,,visszafogni,, a még a Qled kategóriát ..

[ Szerkesztve ]

(#145354) francz'70 válasza ORCA58 (#145328) üzenetére


francz'70
aktív tag

Valószínűleg nálam is HDMI kábel probléma lesz, de mivel csak a box áramtalanítása után jelentkezik ez a "smart távvezérlő zaklatás" így azt hiszem egyenlőre elengedem a történetet, mert ez szintén nem életszerű, hogy áramtalanítgatom, csak ne fagyogatna 5-6 naponta ez nyomorult box :F
(...mondjuk rendesen gyesztrálva van + az állandó full hd felvételek + nem egy mai csirke :D
Természetesen a box eredeti kábelével nem volt ilyen probléma, csak hát gondolom elfáradt a 9-10 év alatt mert egyre sűrűbben nem akart képet adni. Ezzel az új kábellel még a kép is kicsit szebb lett, de itt meg jött ez az idegesítő probléma, ami nem is lenne olyan nagy gond ha nem kéne elég sűrűn áramtalanítani.
stemplar07 fórumtárs ajánlására kipróbáltam a többi HDMI portot is, de sajnos a probléma ugyanúgy fenn áll.
Majd ha lesz egy kis időm beszerzek többféle HDMI kábelt és próbálkozok.

(#145355) gabikiraly2


gabikiraly2
aktív tag

Sziasztok.
Szeretnék venni egy Q60T tv-t 55" méretben. Rengeteg tesztet és videót megnéztem róla, kapott hideget meleget egyaránt. Egy 5 éves lg-t váltana le. Érdekelne néhány tulajdonos saját véleménye. Csak hd adások (Telekom iptv) mennének rajta és filmnézés. Tudom jól, ha ütős hdr kellene, akkor jobban a zsebembe kellene nyúlni. Jelenleg az eMAG-on 209k az ára.

Csend a lelke mindennek!

(#145356) tillatrilla válasza RAiN91 (#145350) üzenetére


tillatrilla
senior tag

+1 mihaly13-nak! Anno én is használtan (refurbised,vagy mi...) vettem az első sík okos tvmet. 144ezer volt. Ue40d5500. Ez kb.11-12 évvel ezelőtt volt,hibátlanul működik a mai napig,szerelő még nem látta. Pedig halálra lett már nézve,felnőtt mellette 2 gyerkőc. Szerencsém volt vele. Ma már tudom,hogy a gyári gari,+esetleg 2-3 év biztosítás megnyugvást ad!!

Üdv: Attila

(#145357) stemplar07 válasza gabikiraly2 (#145355) üzenetére


stemplar07
őstag

:D sorry az LG fanoknak.. de ha nem oled volt az 5 éves LG-d akkor bármelyik mai(sőt 5 évvel ezelőtti) még 9 -es nano..LG-t is agyon vissza veri a Q60, persze a Q80 jobb, de drágább is... életemben egy hónapig (bírtam) volt anno egy 65 nano, 8-as széria,, kb úgy húzkodtam le a redőnyt mintha projektorom lenne.. vicc volt.. a Q60/70-nél (mivel nincs local dimming) vissza kell venni a ,,részletárnyékolást (-1,-2-0),, ennyi a titka a HDR filmezésnek, SDR(FHD)-ben pedig kiválóak .. (az LG-nél(oled kivételével) használhatatlanul alacsony a natív kontraszt és az SDR/HDR fényerő, hiába jó a színkezelés, Dolby Vision ..stb..)

[ Szerkesztve ]

(#145358) gabikiraly2 válasza stemplar07 (#145357) üzenetére


gabikiraly2
aktív tag

Sajnos nem oled....most nem tudom a pontos típusát, de egy alap tv.
200k körül nem találtam ennél jobbat, versenyben volt még a TCL, a Hisense és egy Philips. Az első kettő valamivel olcsóbb, az utolsó pont egy árban van a Q60T-vel most. Ezen az áron számomra a Samsung tűnik a legjobb választásnak mindent összevetve.
Köszi a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

Csend a lelke mindennek!

(#145359) stemplar07 válasza gabikiraly2 (#145358) üzenetére


stemplar07
őstag

nincs mit :) nem fogsz csalódni benne, TCL/Hisense..ha Qledes akkor jó lehet, bár ott meg az opprendszerrel lehet gond.. a Philips megint LG kategória, azaz az Oled az kiváló.. de a többi .. egy a lényeg ha HDR 4K -ban akkor csak és kizárólag a sötét tónusú filmeknél jön zavarba a TV, de ott a részletárnyékolást le kell csökkenteni, fényerő / kontrasz az elég..

[ Szerkesztve ]

(#145360) marinea2


marinea2
addikt

Sziasztok!

QE65Q70T -Tv-m van. Sajnos csak BT-vel tudom megoldani a kihangositast. Viszont irto zavaro hogy minden bekapcsolasnal kapcsolodni kell az erositohoz. Ez komolyna igy mukodik? :U :O

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#145361) wallace 234 válasza stemplar07 (#145353) üzenetére


wallace 234
őstag

Lg nél muszáj volt a nano cellás tvket le butitani, mert az Oledek fényereje se javult az elmúlt 3 évbe. Talán a CX lett kicsit jobb hdr be! Samsung 55q80t megette a B9sla !t(lehet a 55b9 pla jobb lehet,) Magam se hittem volna, ha nem otthon a saját szememnel látom. Oled elképesztő előnyel indult, 3 éve b7 nél megvolt, nah igen! B9 nél csalódás! Oled topikba hangot is adtam erről, hát nem örültek neki! Igen Samu ezért tudja vissza fogni, mert az lg nano tvk, 1558:1 as kontraszt hát elég kiábránditó!

(#145362) Jorgi Kormi válasza gabikiraly2 (#145355) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Én a helyedben inkább ezt:[link] vagy a nagyobbik samut: a q70t venném , ki kell pótolni igaz , de a 60t egy , hát hogy is fogalmazzak........ ;] Szerintem érdemes kipótolni a vásárlásra szánt összeget , mivel gondolom nem 1-2 évre veszed a tévét.

[ Szerkesztve ]

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#145363) Wellin9


Wellin9
tag

Sziasztok!
A Q80TA tulajoktól kérdezem, hogy mennyire gyakori ez a Dirty Screen Effect, igazából ez az egy rész, ami miatt továbbra se tudok dönteni hogy ez vagy a xh90-es legyen ( meg az áruk miatt se, de az más kérdés ) ? Gondolom ,hogy ilyen "probléma" elég messze áll attól ,hogy dalolva lehessen gariztatni, és bár csak képeken/videókon láttam, de, ha azért egyszer észre veszed, akkor onnantól mindig fogod látni, legalábbis én hajlamos vagyok az ilyenre.

(#145364) Celtis válasza Wellin9 (#145363) üzenetére


Celtis
veterán

Szerintem ez teljesen egyedi, készülékfüggő. Nem éppen garanciális probléma, viszont a 14 napos elállás keretében könnyedén elintézhető, ha olyat fognál ki, amelyiken zavaró mértékű a dolog. A DSE márkafüggetlen, nem szól sem ez sem az mellett.

(#145365) stemplar07 válasza Jorgi Kormi (#145362) üzenetére


stemplar07
őstag

Gondolom láttál már-- LG/Philips IPS-t ? :D 75Q70T-m van, direkt nem javasoltam neki a 70T-t mert 200 a kerete .. :N láttam 60T-t és ár értékben még mindig jobb mint a többiek.. bármelyiknél ..

[ Szerkesztve ]

(#145366) Sittes válasza mpo (#145347) üzenetére


Sittes
csendes tag

Koszonom szépen
mar nem is kapható 😂😂😂🙈🙈🙈
szoval most kezdek elölről mindent

(#145367) Sonex79 válasza Wellin9 (#145363) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Ez inkább a technológiában van benne. Alapból a Sony is ilyen technológia, így ott is lesz sztem. De függ nyilván attól is hogy mit, milyen minőségben nézel.

Rtings:
there's a bit of dirty screen effect that can be distracting when watching sports.

[ Szerkesztve ]

(#145368) stemplar07 válasza Wellin9 (#145363) üzenetére


stemplar07
őstag

ha ennyire kényes vagy erre (jogosan, ha úgy veszem, bár van aki észre sem veszi, de pl tenisz nézéskor pl. azonnal jól látható) akkor ott az Rtings eleve a Q80T-re a DSE-re 7,3-at adott, a Sony X900- ra 8,3-at ... ha beütöd a YT-ra hogy DSE samsung Q series ,jópár Q szériát talál..sajnos..Q65/80/90/95 .. ha csak kicsit is olyan, onnantól a szemed ezt fogja azonnal észrevenni .. ( és h ne legyen egyszerű :N az X950 DSE 7,6 ) egy ,,enyhe DSE-t gariztatni 14 nap elálláson túl ? háát sztem nem egyszerű ..

(#145369) wallace 234 válasza Wellin9 (#145363) üzenetére


wallace 234
őstag

Nekem Q80T van mikor meg vettem, meg is néztem, hogy mennyire látszódik vagy nem. De úgy tűnik,szerencsém van mert nem nagyon látszik a Dse. Sajnos ez mindegyik tvnél elő fordulhat. De ha zavaró vissza küldöd 14 napon belül, ahogy írták is! Mert ha ki szúrod onnantól kezdve nem látsz mást..

(#145370) Sonex79 válasza wallace 234 (#145369) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Hát mondjuk ezt így nem értem, mert alapban ha nincs gyors mozgás, akkor ilyet nem látsz, ha meg.gyors pl. lesiklás ott tuti hogy látod. Nem hiszem hogy van olyan q80t ahol ott nem látnám.

(#145371) Flashget


Flashget
félisten

2021. 01.01-tol altalanosan valtozik a tartos cikkekre vonatkozo termekjotallas jogszabaly!
[link]

Realme GT Master Edition

(#145372) fogirobi


fogirobi
senior tag

Sziasztok!

Segítségeteket kérném. Samsung ue40f6400aw TV-m van és ehhez lenne szükségem egy CI modulra, ugyanis a DIGI-nél előfizettem az HBO-ra, kaptam is kártyát, de a modult nem találom. :(

Ezek a modulok standardek vagy TV-nként eltérhetnek? Hol tudnék az én TV-mhez valót vásárolni?
Elnézését a tudatlanságomért.

Köszönöm előre is a segítséget!

(#145373) Batib válasza fogirobi (#145372) üzenetére


Batib
őstag

https://avplanet.hu/termekek/televizio/samsung-ci-modul-adapter-e-szeria-vagy-ujabb
https://www.grx.hu/shop/egyebek/kabelek-csatlakozok/egyebek/televizio/tv-kiegeszitok/samsung-3709-001791-ci-adapter
Esetleg keress priviben.

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#145374) wallace 234 válasza Sonex79 (#145370) üzenetére


wallace 234
őstag

Gyors mozgásnál én nem látok, hibát de mondasz olyan teszt videót, akkor szívesen megnézem, ha kell képet is teszek fel! Ha ez segít!

(#145375) wallace 234 válasza Flashget (#145371) üzenetére


wallace 234
őstag

Igyekeznek majd lentebb, tartani az árakat ahol lehet, persze majd 249555ft lesz így nem kell majd 2 év garancia :R :R

(#145376) Sonex79 válasza wallace 234 (#145374) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Simán ha nézel Eurosporton lesiklást, ott láthatod tuti. Függ persze hogy hogyan kamerázzák meg éppen milyen szakág megy, vagy milyen az időjárás éppen (hóesés, köd).

(#145377) Celtis válasza Sonex79 (#145376) üzenetére


Celtis
veterán

Nem a gyors mozgás a lényeg, hanem közel homogén nagy felületek mozgása, mint amikor a kamera svenkel pl. focimeccsen, hokimeccsen, F1 közvetítésnél vagy téli sportoknál.
Szerintem a focimeccs a tuti. Azon rendszeres az ilyen kameramozgás és a zöld gyep kiválóan kihozza. Lefényképezni nem lehet, csak mozgásnál észrevehető. Ahogy megáll a mozgás eltűnik a DSE, amint mozdul a kamera, szinte előugrik. Baromi idegesítő tud lenni.

(#145378) Sonex79 válasza Celtis (#145377) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Igazad van, így pontosabb a meghatározása a jelenségnek. Fociban nekem meccs/csatorna függő, most pl Barca meccsen nem (nagyon minimálisan) látom. Lesiklásnál meg szinte mindig van olyan kamera állás ahol előjön.

[ Szerkesztve ]

(#145379) NoX


NoX
senior tag

Sziasztok!
Üzemelném be a ma megjött QE65Q90T-t, de nem tudom elfogadni az adatvédelmi nyilatkozatot az alábbi miatt:

A következőkön már túl vagyok:
- firmware frissítés a legújabbra
- gyári beállítások visszaállítása
- Smart Hub visszaállítása
- öndiagnosztika

Próbáltam visszaolvasni itt, és volt egy fórumtárs, akit több, mint két hétig hitegetett az ügyfélszolgálat, hogy karbantartanak. Aztán kiderült, hogy Koreában van a szerver.

Így most csak egy gond van a TV-vel: nem tudom használni egyik smart funkcióját sem. Se Netflix, se appok, se semmi. A beállításokat tudom módosítani és forrást tudok váltani, ennyit tud addig a TV, míg nem fogadom el az adatvédelmi nyilatkozatot. 5 órája próbálkozok, holnap újra megnézem.

(#145380) FollowTheORI válasza NoX (#145379) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nem lát ki az internetre, vagy a dns nem jó.

Hálózati beállításokat nézd át.

Esetleg google dns megadása segíthet.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#145381) NoX válasza FollowTheORI (#145380) üzenetére


NoX
senior tag

A hálózati beállításokban azt írja kapcsolódik az internetre. Rendben kap IP-t, látom a router kliensei között is.

Próbáltam Google DNS-el, de ugyan ez. Egyébként Cloudflare DNS-t használok.

(#145382) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Honnan van a TV? Lehet hogy nem magyar piacra készült?
Próbáld esetleg teljes reset után akkor valamelyik másik régióval.

Illetve olvastam olyat is hogy a mobilra letöltött Smart Things appal is túl tudtak ezen jutni.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#145383) mirci18 válasza mihaly13 (#145275) üzenetére


mirci18
addikt

Corleone33 és mihaly 13 köszönöm a segítséget.
Akkor inkább ezt a vonalat nem erőltetem.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#145384) Sonex79 válasza NoX (#145379) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Ezt találtam, azt írják hogy működik:

Cold boot

Turn on the TV.

Press and hold Power on the remote until the television turns off and back on.
Reconnect to your WiFi network.

(#145385) Celtis válasza Sonex79 (#145378) üzenetére


Celtis
veterán

És hogy bírod? Én anno a Sony TV-met visszacseréltettem miatta. Aztán jött 3db KS7000. Ezekből a 65-ösön volt egy tenyérnyi DSE folt, de mivel fél óra alatt amúgy is tönkrement a TV, nem kellett vele foglalkoznom. A másik két KS, illetve a mostani Sony-n elhanyagolható volt a DSE. Ezért is gondolom, hogy nem típusfüggő, hanem "panel lottó".

(#145386) Sonex79 válasza Celtis (#145385) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Igazából miután ez erősen adásfüggő így nem igazán zavar. Tudomásul veszem hogy ilyen a technológia, nem szűnne meg tv cserével, hisz ezek a panelek ilyenek. Tök mindegy hogy sony, lg, Samsung, mindegyiken megjelenik adott szituációban. Nyilván ha hibás a tv és egyes helyeken lenne csak ilyen, vagy fénybeszűrődés vagy pixel hiba akkor vissza is cserélném egyből. De színbeállítási gondok miatt adtam el lg-t, ill. visszavittem mozgasmegjelenítési gondok miatt szintén LG-t. Szóval azért mert ezt tudja alapban egy ilyen panel azzal nem tudok mást csinálni minthogy elfogadom, vagy esetleg kipróbálok egy oledet, aminek meg lehet hogy esetleg más zavaró dolgai lesznek.

(#145387) Celtis válasza Sonex79 (#145386) üzenetére


Celtis
veterán

"egyes helyeken lenne csak ilyen,"
Ugyanarról beszélünk? A DSE lényege, hogy csíkos vagy foltos a kép, mintha koszos lenne a képernyő. Ha a teljes felületen DSE lenne, akkor valójában egyáltalán nem lenne DSE.

(#145388) NoX válasza Sonex79 (#145384) üzenetére


NoX
senior tag

Köszi a tippet, de sajnos így sem töltött be az adatvédelmi nyilatkozat.

A TV-t az EMAG-tól vettem, és a rajta lévő gyári matrica szerint a környező piacokra készült, így többek közt a HU is fel van sorolva.
Made in Hungary egyébként :)

A Smart Things app-ot el akartam kerülni, így azt skippeltem a kezdeti beállításoknál. Láttam review-knál, hogy erre van lehetőség, és gond nélkül is beállítható utána. A tesztelőnek betöltött az adatvédelmi nyilatkozat is.
Nem akartam - még - bekerülni a Samsung ökoszisztémába. Nem kell nekem, hogy a TV beállításait szinkronizálja a felhőbe. Minek? Úgyis egyedileg kell beállítani majd a következő TV-met is.

De ha ma sem akarja, akkor félek muszáj lesz :(

(#145389) francz'70 válasza Sonex79 (#145386) üzenetére


francz'70
aktív tag

egyes helyeken lenne csak ilyen,
Hát pedig a DSE csak "egyes helyeken ilyen" mindig ugyanott. Csak a mértéke/láthatósága az adásfüggő (ahogy írtad is)

(#145390) Sonex79 válasza francz'70 (#145389) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Akkor viszont lehet hülyeséget írtam, mert nem is az a jelenség neve, amire én gondolok? :F szóval ezek főleg téli sport, vagy foci nézése közben gyorsabb mozgasnal megjelenő függőleges sávoknak tűnő, mintha piszkos lenne a kijelző? Szóval ez nem egy helyen jelenik meg, hanem ahol olyan mozgás van épp.

Rtings írta a q80t-ről:
there's a bit of dirty screen effect that can be distracting when watching sports.

(#145391) Batib válasza Sonex79 (#145390) üzenetére


Batib
őstag

Esetleg banding?

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#145392) francz'70 válasza Sonex79 (#145390) üzenetére


francz'70
aktív tag

gyorsabb mozgasnal megjelenő függőleges sávoknak tűnő, mintha piszkos lenne a kijelző
De ez az, jól gondolod. Ezek a sávok mindig ugyanott vannak, de csak azokon a részeken látod ahol adás közben épp homogén a kép. Ezért nem látod mindig egyszerre ezeket a sávokat.

(#145393) Sonex79 válasza francz'70 (#145392) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Akkor ok, de ez nem hiba, hanem hogy szépen fogalmazzak feature.. :)

Majd ha nem LCD tv-t veszek 1x, akkor eltűnik.

(#145394) Celtis válasza Sonex79 (#145390) üzenetére


Celtis
veterán

De, az lesz az. Ezen a videón elég látványos.
Valószínűleg nálad tényleg egyenletesen szóródik és egyfajta textúraként jelenik meg. Az még a jobbik eset.
Viszont hidd el, nem minden LCD érintett.

(#145395) stemplar07


stemplar07
őstag

a 3 év kötelező gari (250 ezrer Ft) már kezdik szépen megemelni a kereskedők az árakat, azaz most kb annyiba kerül egy samsung 3év + 2 év kiterjesztett garival, mint decemberben 2 év gyári+ 3 év kiterjesztettel

.. apropó volt valakinek már kiterjesztett garanciás ügyintézése ? (pl Edigital /Allianz a kötvény szerint TV esetén önrész nélküli javítás illetve ha nem javítható, csere v. ár visszatérítés)

(#145396) Sonex79 válasza Celtis (#145394) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Mármint azt mondod hogy nem általános jelenség q80t-nél, hanem hibás a tv-m? Vagy hogy vegyek mondjuk Sony xh95-öt?

(#145397) NoX válasza NoX (#145388) üzenetére


NoX
senior tag

Nah, kábelen letöltötte az adatvédelmi nyilatkozatokat. Nem tudom mi baja volt a Wi-Fi-vel, pedig bika routerem van: Asus RT-AC86U
Lehet valami gond van a Wi-Fi moduljával? Na majd megnézem.

Felhívtam a Samsung support-ot, és ott a következőket mondták:
- próbáljam meg másik nettel (ez lett végül a kábeles Wi-Fi helyett)
- állítsam vissza a Smart Hub-ot (ezt tegnap már próbáltam, eredménytelenül)

(#145398) stemplar07 válasza NoX (#145397) üzenetére


stemplar07
őstag

elég új az a router , kevesen használnak ilyet lehet.. esetleg nincs FW frissítési lehetőség a routeren?

(#145399) NoX válasza stemplar07 (#145398) üzenetére


NoX
senior tag

Mindig mindent a legfrissebben tartok. Nagyon sok eszköz csücsül rajta itthon (még a hűtő is) és egyiknek sincs semmi baja, bőven bírja ez a bika router.

Most kábel helyett újra Wi-Fi-vel csatlakoztattam a TV-t és továbbra is működik minden: böngésző, YouTube, stb.
Szóval nem tudom mi lehetett, hogy Wi-Fi-n nem akarta egy napig betölteni az adatvédelmi nyilatkozatokat.

(#145400) blakey válasza NoX (#145399) üzenetére


blakey
titán

Wifi esetében fix csatornákat használj, ha AUTO-n van akkor a router olyan csatornára is válthat amit a TV nem kezel vagy rosszul kezeli. 2,4 GHz-en 1-11, 5GHz-es 36-48 ami biztosan működik, a többivel lehet próbálkozni, hogy melyik eszköz mennyire szereti.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.