Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#144401) Hmmm1


Hmmm1
aktív tag

Hmm, annyira nem vágom, de ja többne tünik. Csak árban is jócskán. S am ez a olcsóbb se néz ki rosszul : D Haha.
Viccet félretéve, mozgásmegjelenítésben miket tudtok mondani?

120hz tv mindig tud akadásmentes filmezést vagy mégse? Vagy teljesen más történet az... Nyilván nem csak a hz függ gondolom

Ha kikapcsoljuk mindkét tv-n a rásegítőt, egymás mellé tennénk, mekkora különbség lenne?: )

(#144402) Hmmm1 válasza Hmmm1 (#144401) üzenetére


Hmmm1
aktív tag

Illetve mi a helyzet a QE55Q70TATXXH - az 100k-val olcsóbb. A Q80 nem tudom ér e 400-t, tré se ad rá semmi kedvezményt kb:/

(#144403) rainman72 válasza Hmmm1 (#144402) üzenetére


rainman72
nagyúr

Ha nincs nagy kedvezményed akkor a Tkom drága lesz.
Q70T még edge ledes a Q80T már Fald! [link]
Reális áruk az ami novemberben is volt akcióba.
240-250 illetve 280-300e
De az eMagon van ennyiért.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#144404) Hmmm1


Hmmm1
aktív tag

Értem, bár nem csak ezt kérdezem. A mozgásmegjelenítés a fő dolog még mindig. Gondolom a Q70 se sokkal rosszabb képre és 120hz-s, natív filmezés érdekel. Hogy mennyivel jobban mozgatja a dolgokat a tv, mint egy 150 ezres. Ennyi.
240-ért nem tünik rossznak valóban, de ha rátolnék egy 1080p-s jelet régi vga-ból pc-ről mondjuk, nem lenne jó, ha szakadna a kép. Lehet nem vagyok tisztában minden fogalommal, de az érdekel, hogy 24p film lejátszási sebességet, minden forrásból ami lehet le tudja kezelni, rásegítők nélkül.
Segítséggel egy s*ar tv-nek is megy I suppose, de akkor már majdnem jobb, ha egy 60hz-s 23"s monitoron filmezel.

[ Szerkesztve ]

(#144405) rainman72 válasza Hmmm1 (#144404) üzenetére


rainman72
nagyúr

Elméleti síkon irtam neked!
Nincs Samsung tvm.
Legtöbb tv jelenleg idén már nem is tud 120-hzt.
Még is el vannak az emberek azokkal is.
Ezek a qledek a ritka kivételek amikben megmaradt még a 120 hz-s panel,gondolom hogy nem lesz mozgás megjelenítési anomalia.
DTS dekóder viszont már nincs!
Olvass vissza a topikban,kereső segít,vagy várj még itt válaszokat.
Én ennyit tudtam segíteni.

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#144406) zoltan6 válasza rainman72 (#144403) üzenetére


zoltan6
őstag

Kb. 1 hónapig 251 volt a telekomnál,november előtt 350-nél olcsóbban sehol nem volt az 55Q80T.

[ Szerkesztve ]

(#144407) rainman72 válasza zoltan6 (#144406) üzenetére


rainman72
nagyúr

Nem én akarok venni de azért köszi az infot :D

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#144408) Haart válasza rainman72 (#144403) üzenetére


Haart
addikt

Hiába FALD ha pl játékra használja olyankor offolva van a local dimming.

(#144409) Celtis válasza Hmmm1 (#144401) üzenetére


Celtis
veterán

Az alapvető különbség inkább abban szokott lenni, hogy mennyire jól működnek a "Mozgásrásegítők" Egyik TV-n sem akadozik a 24p, legfeljebb nem teljesen egyenletes (judder) illetve kiemeli a darabosságot (stutter)

Egy 120Hz-es TV-n az egyenletes 24p megjelenítésnek működnie kell.
A TU8xxx 60Hz-es. Itt már kicsit trükkösebb. Az rtings szerint a juddermentes 24p lejátszást tudja a TV, de csak akkor ha a mozgásjavítás teljesen ki van kapcsolva.

A két TV-t egymás mellé téve teljesen kikapcsolt képjavítókkal a 24p megjelenítés az olcsóbb TU8000 jobb lesz mint a Q80T-n, mivel az utóbbin jobban érződik a 24p darabossága, a TU8000 ezt jótékonyan elmossa.
Azonban összhatásban nincs kétségem, hogy a Q80T jobb lenne.

[ Szerkesztve ]

(#144410) Hmmm1 válasza Celtis (#144409) üzenetére


Hmmm1
aktív tag

Köszi a választ.
"legfeljebb nem teljesen egyenletes (judder) illetve kiemeli a darabosságot (stutter)"

Igen, akkor nekem fő szempont az egyenleteség: D Így értem: ) Darabosság nélkül, de nem kamu mozgással ugye.

"A TU8xxx 60Hz-es. Itt már kicsit trükkösebb. Az rtings szerint a juddermentes 24p lejátszást tudja a TV, de csak akkor ha a mozgásjavítás teljesen ki van kapcsolva."

Hát de várj, ha be van kapcsolva az azért, hogy mert folyamatos legyen? Hogy pont akkor a folyamtos ha nincs bekapcsolva?: D És 60hz is.
" Q80T-n, mivel az utóbbin jobban érződik a 24p darabossága"
Na és vajon mi miatt? Főleg hogy 120-as a Q80 - Nem lenne jó ha darabos enne túlzottan.
Then what about a Q70-el? Az úgy a kettő közt van valahol.

Illetve ha rásegítők nélkül elég jó a TU8xxxx, akkor minek a rásegítés egyáltalán?

zoltan6: Listaáron? Vmi rémlik nekem is, érdekes most meg valam 390. ....

(#144411) Celtis válasza Hmmm1 (#144410) üzenetére


Celtis
veterán

Nézegesd az rtings-es értékeléseket. Minden pont mellett ott van a részletes magyarázat, hogy az adott érték mit jelent.
A Q80T pont a gyorsabb, 120Hz kijelző miatt több ideig mutatja változatlanul ugyanazt a képkockát, ezért az emberi szemnek darabosabbank tűnik. (Stutter)
Ez nem valamiféle hiba, hanem sajátosság. Egy másik topikban volt aki a csúcs LCD-jét emiatt cserélte egy olcsóbb modellre. De az is lehet, hogy BFI bekapcsolással ez javul, de cserébe a villogás fog zavarni.

A TU8000-en ha bekapcsolod a mozgásjavítsát, akkor kit udja mi lesz az eredmény. Egyfelől megjelenik a judder, másfelől a kamumozgással valahogy kompenzálja ezt a TV. A végeredmény kérdéses, de szerintem nem az amit te vársz.

De hidd el senki nem fogja megmondani, hogy neked melyik fog megfelelni, hogy te konkrétan mit fogsz látni és legfőképpen hogyan fogod megélni amit látsz.
Fogj egy pendrive-ot tegyél fel rá pár filmrészletet és próbáld ki egy áruházban a lehetséges típusokat.

[ Szerkesztve ]

(#144412) ricsko72


ricsko72
tag

Sziasztok!

SAMSUNG UE65TU7102KXXH-val kapcsolatban érdeklődöm. Van esetleg tapasztalata valakinek ezzel kapcsolatban? Egy 10 éves LG plazma cseréjén töröm a fejem. A Samut a T-nél meg tudnám venni kedvezménnyel. Mennyire sz@r ez a tv? Nem találtam tesztet róla, semmit.
Köszi

(#144413) rainman72 válasza ricsko72 (#144412) üzenetére


rainman72
nagyúr

Egy alap tv.
Sznak nem nevezném,igaz nincs ilyen tvm
Mindennapi használatra jó,mint minden belépő model.
Csodat nem kell várni,de ha nagy kedvezmény van rá,akkor érdemes megvenni.
VA panel,jó konntraszt és jó fekete.
De vettek ezt a modelt novemberben,vki csak ír róla a Samu topikban,használd a keresőt!

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#144414) PuMbA válasza ricsko72 (#144412) üzenetére


PuMbA
titán

Plazmához képest igencsak szar, hiszen ez egy alsó kategóriás LCD TV (nincs 7000-nél alacsonyabb modellszám).

[ Szerkesztve ]

(#144415) rainman72 válasza PuMbA (#144414) üzenetére


rainman72
nagyúr

Nem tudsz neki ilyen árban ugyse jobb tvt mondani,3-400 ezret meg gondolom nem akar egy qled-ért :DDD
Más márkát se,mert 300 alatt szinte minden 65s tv ugyan olyan
Ha jobbat akar
Samu qled,Hisense,Sony de tudod te :D :D

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#144416) PuMbA válasza rainman72 (#144415) üzenetére


PuMbA
titán

Gondolom nem 65 colos a mostani plazmája, szóval méretcsökkentéssel tud minőséget nyerni :) Ha 65 colt akar akkor meg benyeli a sokkal rosszabb képet.

[ Szerkesztve ]

(#144417) ricsko72 válasza PuMbA (#144416) üzenetére


ricsko72
tag

A jelenlegi plazmám 55"-os. Szóval nem egy Junosztyról váltanék. :)
Igazából ez csak egy lehetőség, de nekem teljesen megfelel a jelenlegi, pont azért, mert a legközelebb ennek a képe állt a hagyományoshoz, 9 éve amikor megvettem. Baja nincs, úgyhogy marad. :)

(#144418) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Nah tegnap sikerült beüzemelni a 8502-t. Alapvetően teljesen megvagyok vele elégedve, de azért megkérdezném hogy van-e olyan dolog benne amit érdemes ki vagy be kapcsolni rajta, amit el tudok érni mindenféle hackelés nélkül, amivel esetleg javíthatok a képmegjelenítésen?

Mint mondottam, semmi bajom nincs vele, de korábban olvasgattam hogy pár dolgot hasznos lehet kikapcsolni..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#144419) PuMbA válasza Sirandrish (#144418) üzenetére


PuMbA
titán

Intelligens, eco stb módokat, mert mind buta, mind a föld és a "képjavítókat"....

[ Szerkesztve ]

(#144420) ORCA58


ORCA58
addikt

A Q80T tv-n Youtube alkalmazásnál hol lehet megnézni a hogy a forrás video HDR-ben megy vagy sem, azon kívül, hogy valószínű szemmel látható. Tudom a címében bene van, de az nem garancia semmire

(#144421) mpo válasza ORCA58 (#144420) üzenetére


mpo
veterán

Már válaszoltam a másik topikban.

Ha érted, akkor már elavult.

(#144422) Sirandrish válasza PuMbA (#144419) üzenetére


Sirandrish
legenda

És ezeket merre találom? Sose piszkálok bele a TV-kbe..
Örülök hogy az automata kikapcsolást megtalálom...bár ezen sikerült belőni hogy minden nap éjfélkot kapcsoljon ki, szóval elvileg ezzel sem kell foglalkozni :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#144423) rainman72 válasza ORCA58 (#144420) üzenetére


rainman72
nagyúr

Megjelenik a hdr logo inditáskor :D
Vagy a Samun nem?

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#144424) mpo válasza Sirandrish (#144422) üzenetére


mpo
veterán

Úgy is végig lehet nézni a beállítások menüpontjait, hogy semmin sem változtatsz.
Ha letöltöd a kézikönyvet, azt sem árt átnézni, később is jól jön.

Ha érted, akkor már elavult.

(#144425) Sonex79 válasza rainman72 (#144423) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Nem jelenik meg, csak bekapcsol a hdr mód. LG-n igen, ott látni.

(#144426) PuMbA válasza Sirandrish (#144422) üzenetére


PuMbA
titán

"Sose piszkálok bele a TV-kbe.."

Ez elég nagy baj, mert egy TV képe elég távol van egy monitoréhoz képest, annyi szar algoritmust futtatnak rá a képre :) Végigmész a beállításokon és ha valahol a mozgásjavítás, dinamikus, tiszta megjelenítés, zajcsökkentés, eco és intelligens szavakat látod, azonnal kikapcsolod.

[ Szerkesztve ]

(#144427) mpo válasza rainman72 (#144423) üzenetére


mpo
veterán

Most megkerestem, amit régen írtam.
ha megnyomod a Home gombot, bal oldalt a képmódnál.

Ha érted, akkor már elavult.

(#144428) Sirandrish válasza PuMbA (#144426) üzenetére


Sirandrish
legenda

Tegnap végigmentem, de nem nagyon rémlenek ilyesmik...
Mindenesetre tüzetesebben átnézem :R

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#144429) Sonex79 válasza mpo (#144427) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Igen, úgy lehet látni, de én nem erre gondoltam, meg szerintem ő sem. LG-nél a jobb felső sarokban megjelenik pár másodpercig egy HDR ikon az ilyen tartalom lejátszásakor. Ez a samsungnal nincs.

(#144430) ORCA58 válasza Sonex79 (#144429) üzenetére


ORCA58
addikt

Köszi mindenkinek!
Ezek szerint jól látom, hogy nem látom.

(#144431) TeebyKay


TeebyKay
őstag

Sziasztok!

Adott egy UE55TU7102 samsung okos tv, és a miracast funkciót használva szeretném rá tükrözni a laptop képernyőjét. Ez a tv megvásárlásának a napján sikerült, utána két napig nem, majd amikor mindent újrakábeleztem és áramtalanítottam, akkor megint működött egyszer, azóta pedig újból nem működik. A laptop megpróbál csatlakozni, a tv-n nem jelenik meg semmi, majd a laptop közli, hogy valamiért nem sikerült csatlakozni próbáljam újból. Széttúrtam már az internetet de semmi működő megoldást nem találtam, mindenhol azt írják, hogy ez egy jellegzetes samsung tv probléma, lgnél nincs ilyen, de reméltem hátha van itt valaki akinek sikerült már ezt a problémát elhárítania?

Üdv,
Tibi

(#144432) zoltan6 válasza TeebyKay (#144431) üzenetére


zoltan6
őstag

Ugyanazon a net/wifi hálózaton van a két eszköz?

(#144433) TeebyKay válasza zoltan6 (#144432) üzenetére


TeebyKay
őstag

Igen, az alap köröket már lefutottam, látja is a win10 a samsung tv-t a hálózaton, csak mikor megpróbál rácsatlakozni, és meg kéne jelenjen a tv képernyőjén, hogy egy eszköz csatlakozik engedélyezem-e, az nem történik meg, a windows meg kiírja hogy nem sikerült a csatlakozás.

Tűzfalat is kikapcsoltam, volt aki azt írta az blokkolhatja, samsung tv-n az eszközlistán engedélyezve van a laptop.

[ Szerkesztve ]

(#144434) TeebyKay válasza TeebyKay (#144433) üzenetére


TeebyKay
őstag

Nem akarom elkiabálni, de lehet, hogy megvan a megoldás. A samsung tv kérdés és magyarázat nélkül az 5ghz-es hálózathoz csatlakozik, és nem is tud a 2,4ghz-eshez, legalábbis én nem találtam rá megoldást, a laptop esetében pedig fordított a helyzet. Csatlakoztattam a tv-t lan kábellel a routerhez, azóta működik a miracast funkció. Szintén egy tanulság annak aki esetleg még nem tudta, a miracast funkció elég nagy input laggot generál mire hálózati csomagokban átküldi a képet a wifin keresztül, ezért játékra alkalmatlan, kénytelen vagyok kábellel csatlakoztatni a laptopot a tvhez, ebben az esetben viszont kevés a tv-n található 2 hdmi bemenet.

Valaki rendelt már ebayről vagy kapható itthon olcsón hdmi elosztó amivel megszaporíthatnám a tvnek ezt a két bemenetét? És ez annak a funkciónak az elvesztésével járna hogy a tv felismeri hogy milyen eszköz van a bemenetére kötve?

[ Szerkesztve ]

(#144435) tha_answer


tha_answer
őstag

https://www.samsung.com/hu/support/model/UE32C6000RWXXH/

az osszefoglaloban leirt beallitasokat erdemes akkor az osszes samsungon - igy ezen is - beallitani ugye?

(#144436) tha_answer válasza TeebyKay (#144434) üzenetére


tha_answer
őstag

miracast a kommunikaciot mindig 2.4ghzen kezdemenyezi. utana valt csak 5ghzre. ha joltevedek.

(#144437) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Nem tudok dönteni..segítsetek :D
Nézegetem a beállításokat, es van egy ilyen kontrasztjavito cucc.
Az alacsony az nagyon fakó, az kilőve. A "ki" és a "magas" között nem tudok dönteni.
Ha kikapcsolom akkor talán mintha jobban kivehetők lennének a részletek, főleg a háttérben, pl q kepen a ketrec, vagy focinal a lelátó, de magasnal a fekete az fekete...ez a képen látszik is.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#144438) junior19 válasza Sirandrish (#144437) üzenetére


junior19
senior tag

Ki

codec project

(#144439) Sirandrish válasza junior19 (#144438) üzenetére


Sirandrish
legenda

En is amellett döntöttem :R

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#144440) marinea2


marinea2
addikt

Sziasztok!

Na vegre megjott.. oo akarom mondani meglett.. ooo ize, szereztem egy masik QE65Q70T-t :C
Az Extremedigital volt olyan b@lf... hogy 3 het alatt sem birta kiszallitani, igy hat elmentem egy masikert..

Elsore meg fura a TV. PS4 ra van kotve, nem estem hanyadt a kepetol :U Majd ps5 persze mas lesz tudom.

Par tipp amit allitsak be illetve ki a TV-n? 90%-ban jatek megy rajta.

[ Szerkesztve ]

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#144441) kzkz válasza Sirandrish (#144437) üzenetére


kzkz
őstag

SDR-nél ki, HDR-nél magas.

Beállítások: [link]

[ Szerkesztve ]

(#144442) marinea2 válasza marinea2 (#144440) üzenetére


marinea2
addikt

Illetva amit jol latok hogy nincs jarta jack kimenet "csak" optikai !? :F :U

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#144443) Faterkam


Faterkam
addikt

TU8502-hez tegnap raktak fel új frissítést. A TV nem, találta, de USB-ről rögtön feltette. Egyenlőre semmit nem látok, mi is változott rajta :)

Frissítő fájl (USB-n)
Verzió 1460.9, 1.295.01MB, 2020-12-08

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#144444) Sonex79 válasza Faterkam (#144443) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Tv-n mennyivel később szokott megjelenni a frissítés? Netről már letölthető, bár az még fura, hogy 2 telepítő is van hozzá (55q80t). Mindegy melyiket használnám?

(#144445) Sirandrish válasza kzkz (#144441) üzenetére


Sirandrish
legenda

Szuper köszi, de honnan tudom hogy HDR on vagy off?
Illetve nekem is fura volt, most meg már még furább, de szintónus nálam nincsen meleg 2, csak azthiszem normal meg hideg, és ennyi.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#144446) junior19 válasza Sirandrish (#144445) üzenetére


junior19
senior tag

Abban képmódban nincs, amelyiket használod. A film képmódban lennie kell.

codec project

(#144447) TeebyKay válasza tha_answer (#144436) üzenetére


TeebyKay
őstag

Akkor vajon miért oldotta meg a problémát a kábelre váltás? Azóta is jól működik a miracast.

Közben ez a kérdésem továbbra is áll ha valaki tud esetleg segíteni:
Valaki rendelt már ebayről vagy kapható itthon olcsón hdmi elosztó amivel megszaporíthatnám a tvnek ezt a két bemenetét? És ez annak a funkciónak az elvesztésével járna hogy a tv felismeri hogy milyen eszköz van a bemenetére kötve?

[ Szerkesztve ]

(#144448) Sirandrish válasza junior19 (#144446) üzenetére


Sirandrish
legenda

Ahhhhaaaaaa :B :R

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#144449) mihaly13 válasza Sirandrish (#144445) üzenetére


mihaly13
tag

Én az 50TU8502-l " Filmmarke " módban használom ( ha nincsen filmmarke mód akkor frissíteni kell )és bekapcsolom a kontrasztjavított a meleg 2 pedig túl sárga képet képez én meleg 1 használok a kontraszt 45 , a szín pedig 30 . Próbálkozni kell az én tévémet májusban vettem és nagyon sokat kísérleteztem ameddig egy tűrhető képet tudtam magamnak alkotni , te is nyugodtan kísérletezhetsz nem tudsz elrontani semmit ha valami nem tetszik visszaállítod és kész és lehet kezdeni előröl !

(#144450) Sirandrish válasza kzkz (#144300) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hattervilagitas mint olyan nálam nincs.
Igy bármilyen modba kapcsolom (kiemelten kívül), rettentő sötét lesz az egész, igy finomhangolás sem tudom.
Merre kene azt meg találnom?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.