Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#144301) Krisz79 válasza Krisz79 (#144273) üzenetére


Krisz79
őstag

Akkor ,erre nem lesz megoldás.?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#144302) venom8888


venom8888
őstag

Philips 58PUS7805

Sziasztok, errol a TV rol tudtok valamit mondani nekem? Nezegetem, motion blur-el van baj, vagy barmi massal?

(#144303) Daffni2 válasza venom8888 (#144302) üzenetére


Daffni2
addikt

Szerintem eltévesztetted a topikot. 😁

"Aki ad,az nyer"

(#144304) venom8888 válasza Daffni2 (#144303) üzenetére


venom8888
őstag

Varj meg keresem a helyes utat akkor :D

(#144305) Peace válasza undercover (#144299) üzenetére


Peace
nagyúr

Én tényleg kifogytam az ötletekből, mindent is végigpróbáltam már. De ha nagyon betelik a pohár, max kikapcsolom a game módot. ;)

(#144306) Yugo


Yugo
csendes tag

Sziasztok!

Nem találtam megoldást (lehet csak rossz kulcsszavakkal kerestem rá), úgyhogy felteszem a kérdést, hátha tudtok segíteni!

Adott egy QE49Q60 tv, amibe most került be egy Voda(UPC) CI kártya. Működik is, jönnek a csatronák szépen az előfizetésnek megfelelően. Viszont egy valamit nem tudok beállítani.
Szeretném látni a műsorújságot, amint rányomok bejön az üzenet, hogy előbb az időt be kell állítanom, és egy gombnyomás után oda is dob az óra beállításra. És itt jön a bibi, hogy az írtja, ez a funkcó nem érhető el, szürke is a menüpont. Nincs olyan lehetőség sem, hogy manuális, vagy automata legyen, stb.

Örlet, hogy mi lehet a baj?

Köszi élőre is!

Üdv

(#144307) insight válasza Yugo (#144306) üzenetére


insight
aktív tag

Az órát csak akkor tudod kézzel állítani, ha nem csatlakozol az internetre. Próbáld offline.
Nekem is voda CI kártyám van, és sosem kellett időt állítanom. Fontos, hogy pontosan kövesd a telepítési lépéseket. Ha nem jutsz előbbre, nyomj egy gyári visszaállítást és a tv beállítása után dugd csak bele a CI kártyát.

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#144308) Yugo válasza insight (#144307) üzenetére


Yugo
csendes tag

Köszi a választ!

Szerintem már mindent megpróbáltam, úgyhogy marad a gyári visszaállítás :((

(#144309) insight


insight
aktív tag

Azon tűnődtem, hogy a pár éve vásárolt olcsóbb Samsung 49MU8000-es tévém képe mennyire tetszik még mindig, és mintha a belépő szintű Q60R QLED nem is lenne akkora előrelépés mellette. Az [rtings] alapján meglepően közel vannak egymáshoz, pedig van köztük pár év és pár százezer Ft... ráadásul az MU8000 sokkal szebb dizájnt kapott :U
Talán jobb választás lett volna QLED helyett a 8000-es széria?

[ Szerkesztve ]

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#144310) Tomikapc


Tomikapc
aktív tag

Sziasztok. Nem tudom hányadszor írok ide, néhányatok talán emlékszik is a nyűgjeimre. Egy Samsung UE65RU8002 tévém van. Első problémám az volt vele, hogy a HDR-es filmeknél (akár netflix akár HDD) nagyon sötétnek ítéltem meg a képet, ezt már megszoktam, elvileg sajnos ez a TV ennyit tud HDR-ben. Azóta előjött olyan probléma, hogy magától visszakapcsol a tévé kikapcsolás után random időközönként. Van hogy nem kapcsol vissza, van hogy 1 percen belül van, hogy 1-2 perc múlva. A távirányító sajnos nagyon sokszor úgy veszem észre, hogy kétszer érzékeli a középső gombot, sokszor van olyan, hogy rámegyek a lejátszásra és egyből le is pauseolja a videót, vagy éppen rámegyek egy sorozatcímre netflixen és egyből el is kezdi a lejátszást, pedig csak az epizódokat akartam megnézni.
Ami viszont tényleg végtelenül idegesítő, hogy véletlen időközönként egyszerűen az alábbi képhibák jelennek meg, amiket csak úgy tudok eltüntetni, hogy kihúzom a tévét és visszadugom egy idő múlva:
[link]

[link]

[link]

Ez pedig sokszor 4k tartalomnál jön elő, szintén kihúzással gyógyítható, továbbá itt a netflixben a sorozat elindításakor láthatjátok a távirányító hibáját is:

[link]

Szerintetek ezek a bosszantó hibák elegendőek a gariztatásra? Az a gond, hogy ha kijön a szerelő és bekapcsolom neki vagy becsomagolom a tévét és visszaviszem és ott bedugják, akkor tuti nem fogja produkálni a hibát egyből... Vagy mit tudok tenni amellett, hogy egy távirányítós dugaljba dugom...? 5 éves garanciával vettem a tévét az Euronicstől online.
Köszi.

szerk: firmware legfrissebb

[ Szerkesztve ]

Tomikapc

(#144311) Bajgunar válasza bzs73 (#144286) üzenetére


Bajgunar
aktív tag

A "B" végűt találtam én is ezen az oldalon, aminek benne volt a listájában ez a tv. (Nekem 7022 van). Az "A"-sban sem és aminek nincs utolsó betű, abban sem találtam listában. Érdekes "jelenség", hogy ennyi változata van? :F
Tegnap rendeltem én is egy ilyet. Még várom.
Remélem jó lesz.
Ez az ezergombos retro táv nekem sem tetszik, s gyermek sem tudja kezelni.
Sztem pont a jót választottad.
Ebben nincs BT. Csak infrával megy.
Láttam én is videót, hogy kell "összepárosítani". Majd meglátom. De. Elvileg van az elemfedél alatt egy gomb. Azt kell megnyomni aztán automatikusan összekapcsol tv-vel? :F
Majd meglátom, ha már kezembe lesz.

Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

(#144312) insight válasza Tomikapc (#144310) üzenetére


insight
aktív tag

Videózd le a tüneteket, az segíthet. Amúgy áramingadozàs nem jellemző? Mert az szokta újrakapcsolni a tévét vagy képhibákra késztetni, majd idővel kinyírni a tápegységet.
Bemeneti jel ugyancsak újra bekapcsolhatja, nekem is csinálta eleinte, de aztán egyszercsak elhagyta, nem derült ki, miért.

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#144313) Tomikapc válasza insight (#144312) üzenetére


Tomikapc
aktív tag

Nincs ingadozás, eddig egyik eszköznél sem vettem észre. Azt viszont igen, hogy kikapcsolás után a távirányítón a piros led még villog, amikor visszakapcsol a TV, tehát lehet, hogy az is távirányító hiba.

Tomikapc

(#144314) #81556480


#81556480
törölt tag

Üdv!

Adott egy UE55MU6122 Következőre gondoltam:
Vennék hozzá ezt az egyszerűbb fajta távirányítót amit 900 forinttól ( !!!) 17.000-ig találtam.

[link] Ez a 900 forintos, nem tudom jó lenne e hozzá. ( nem gond az utángyártott minőség ha működik)

Mindez azért kezdett el érdekelni mert láttam hogy a műholdas beltérit össze lehet vele párosítani, így a tv menüjében fogom látni, és a TV távirányítójával tudom vezérelni.

Azt nem tudom ezen a modellen lehetséges e a párosítás, és lehetséges e ilyen távirányítóval használni?

(#144315) bpasztoi


bpasztoi
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Samsung UE40ES5500 típusú TV-m, eddig nem volt internet rákötve, szóval csak TV adások mentek rajta. Rádugtam az internetet, és gond nélkül működött rajta a SmartHub, Netflix és HBO GO is ment (kicsit retro kinézetben :D), de működött, az a lényeg. Viszont lefrissítette magát a legutolsó szoftwer verzióra (2010.0) és az HBO GO egyszerűen eltűnt. Nemcsak a TV-ről, hanem a letölthető szoftwerek listáján sincs sehol. Valaki tudna erre bármilyen megoldást javasolni?

(#144316) mpo válasza bpasztoi (#144315) üzenetére


mpo
veterán

A Samsung Apps-ban nézd meg.
Ha nem oldódik meg, akkor a Samsung és az HBO GO oldalán van GYIK.

Ha érted, akkor már elavult.

(#144317) insight válasza Tomikapc (#144313) üzenetére


insight
aktív tag

Hoppá! Nekem is kb akkor szűnt meg az újra bekapcsolós sztori, mikor kicseréltem a távirányítót a fém verzióra.... lehet, hogy akkor annak a hibája?

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#144318) Tomikapc válasza insight (#144317) üzenetére


Tomikapc
aktív tag

Akkor esélyes, igen :)

Tomikapc

(#144319) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Lehet hülye kérdés, de eddig nem volt ilyennel dolgom, szóval felteszem.
Megjött a TV, és kedden jön hozzá az állvány, így be is üzemelném.
TV nézésre egyáltalán nem lesz használva, így azzal nem is foglalkozom, viszont Netflixen néha lehet megnéznék 1-1 filmet. Erre simán wifivel van lehetőségem? Tehát minden kábel nélkül?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#144320) rainman72 válasza Sirandrish (#144319) üzenetére


rainman72
nagyúr

Persze

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#144321) mpo válasza Sirandrish (#144319) üzenetére


mpo
veterán

Ha lehet, akkor az 5 GHz-et használd.

Ha érted, akkor már elavult.

(#144322) Sirandrish válasza rainman72 (#144320) üzenetére


Sirandrish
legenda

Szuper, mert a router a másik szobába lesz, és nem szívesen kábeleznék..
Ebből kiindúlva gondolom a YT is menni fog :B

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#144323) Sirandrish válasza mpo (#144321) üzenetére


Sirandrish
legenda

Ahhoz ha jól sejtem egy értelmes router is kéne...
Egyelőre csak a "gyári" Telekomos van..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#144324) rainman72 válasza Sirandrish (#144323) üzenetére


rainman72
nagyúr

Nekem is egy alap 3 ezres Tenda van,megy tökéletesen. [link]
Minden arról megy,laptop,teló,HBO GO,YT,Netflix.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#144325) mpo válasza Sirandrish (#144323) üzenetére


mpo
veterán

Azt nem ismerem, Digi kábel van, még FTTB 500/300, de már közel járnak a szerelők az FTTH 1000-rel.
Ha a mostani gigabites routerem kevés lesz, akkor csere jön.
A Digi ONT-je csak 2,4 GHz-et tud.
Mivel a Samsung tévém kábellel csak 100 Mbit/s-ra képes, ezért az 5 GHz-et használom.
Régebbi mérésem:

Ha érted, akkor már elavult.

(#144326) Sirandrish válasza rainman72 (#144324) üzenetére


Sirandrish
legenda

De ez csak 2,4ghz-t tud ha jól látom, vagy tévedek?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#144327) Sirandrish válasza mpo (#144325) üzenetére


Sirandrish
legenda

Egyelőre sajnos 30 megas net a max amit felénk lehet, szóval ilyen téren kb tökmindegy :B

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#144328) mpo válasza Sirandrish (#144327) üzenetére


mpo
veterán

Majdnem.
Csak abban az esetben ha az internetről jön a stream.
Ha letöltött anyagot nézel, akkor már az számít amit írtam és nem az internet sebessége.
Amíg nem volt médialejátszóm, addig Serviio-t használtam, minden kábelen van, csak a tévé van 5 GHz-en, így volt és van folyamatos lejátszás, akár 4K HDR is.

Ha érted, akkor már elavult.

(#144329) Sirandrish válasza mpo (#144328) üzenetére


Sirandrish
legenda

Én nem töltenék le semmit, csak néha megnéznék netflixen egy filmet :K
Nem nagyon filmezek...évente 5-8 alkalommal jön rám max :B

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#144330) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Sziasztok

Adott egy Samsung QE55Q6FN tv.
Egy ideje a 4k youtube tartalmat folyamatosan ledobálja 360p-re. Ha vissza állítom magasabbra akkor csak teker és bufferel.
5ghz-es wifin lóg a tv, 270mbit-et simán hoz böngészőben és a netflix app is.
Próbáltam újra telepítenek, kijelentkeztem és újra be. De semmi változás.

Valakinek ötlete van, hogy mi lehet a nyűgje?

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#144331) PuMbA válasza PowerBuldog (#144330) üzenetére


PuMbA
titán

COVID sebesség megszorítások :)

(#144332) Celtis válasza PuMbA (#144331) üzenetére


Celtis
veterán

Ezt ugye tényleg viccnek szántad?
Mert már nem először látom leírva itt.

(#144333) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Böngészőben viszont tökéletesen megy a 4k tartalom. Csak az app nem akar menni.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#144334) Callme válasza PowerBuldog (#144330) üzenetére


Callme
tag

Sajnos nálam is jelentkezik a probléma, még a factory reset után is. Átmeneti megoldás lehet, hogy a tévé böngészőjében a youtube.com asztali nézetén nézel 4k-t, vagy pedig ha az alkalmazást szeretnéd használni, akkor vezetékes nettel gond nélkül menni fog. Én hívtam a Samsungot, azt mondták, hogy a járvány miatt(ahogy PuMba is írta) van sebességkorlátozás, és ezért egyes 4k tartalmak nehezen, vagy nem nagyon töltődnek be.
Szóval lehet, hogy tényleg ezért akad a 4k, lehet, hogy ez a mostani frissítés szúrt el valamit (nem tudom megmondani, mert kb a járvány kezdete óta most nemrég akartam 4k-t nézni youtubeon).
Reménykedjünk, hogy helyrehozzák a hibát, és nem akarják szándékosan új készülék váltására sarkallni az embereket :)

Szerk.: Közben látom írtad, hogy böngészőben nálad is megy. Sajna csak ez a megoldás van, vagy a kábel.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: CallmeEighty8

(#144335) PowerBuldog válasza Callme (#144334) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Akkor várunk. Most 1080p megy elvileg. Bár a buffer health azért nem túl biztató most se.

A vezetékes netre: simán mehetne de elmegy a 3.14csába a Samsung hogy csak 100mbitet tud vezetékkel :)

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#144336) kelo0022


kelo0022
csendes tag

Üdv!
A napokban vettem egy QE65Q60T-t, még ismerkedem vele, előtte egy 6 évvel ezelőtti hd ready samsungom volt.

Elsősorban HD csatornákat nézünk(rtl klub, tv2, spektrum, viasat...), illetve youtube, HBO GO, ritkán mozifilmek.

Tudnátok ajánlani Nektek bevált képbeállításokat???

(#144337) gduck válasza gyeniko (#144279) üzenetére


gduck
addikt

Ha valami megtévesztő, az bizony megtévesztő! Ezen nincs mit ragozni, ez nem szerelem vagy szimpátia kérdése!

Aki vásárlás előtt nem tájékozódik, csak a típus számozást nézi, az bizony könnyen pórul járhat! :(

[ Szerkesztve ]

(#144338) kzkz válasza kelo0022 (#144336) üzenetére


kzkz
őstag

(#144339) Hunor27


Hunor27
csendes tag

Valaki használja ezt a típust Samsung QE50Q80T ,az lenne a kérdésem van e rajta HDMI 2.1 és képes e a 4k 120hz-re ,mert erről sehol se találtam normális leírást,válaszokat köszönöm előre is :R

(#144340) mpo válasza kelo0022 (#144336) üzenetére


mpo
veterán

Sokan nem szeretik (tudják nézni) a film képmódot, meleg színtónussal, én is közéjük tartozom, ezért normál képmód, normál színtónust használok.
Ehhez állítottam a többit.

Ha érted, akkor már elavult.

(#144341) mpo válasza Hunor27 (#144339) üzenetére


mpo
veterán

Az rtings.com-on nézted?

Ha érted, akkor már elavult.

(#144342) Hunor27 válasza mpo (#144341) üzenetére


Hunor27
csendes tag

Néztem de nem találtam meg róla a leírás ,sőt a 49" elvileg ott nem ,50" nem találtam vagy nem tisztázott ,most írtam samsung support is hátha van info,de a legjobb az lenne ha valakinek megvan ez a tv és pl Pc-vel használja ami rendelkezik rtx 3080 vagy rx 6800 kártyával :F :U

(#144343) gyeniko válasza gduck (#144337) üzenetére


gyeniko
őstag

Egyetértek: ha valaki "számozást" vesz és nem TV-t, akkor bizony pórul járhat! ;]

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#144344) Callme válasza PowerBuldog (#144335) üzenetére


Callme
tag

Igen, a 1080p az megy hála az égnek ( a legtöbb általam nézett videó ilyen), de azért jó lenne egy-egy játékelőzetest vagy techvideót 4kban kukkolni. Amúgy igen, a vezetékes net korlátozott, nálam az 5ghz-es wifi jóval gyorsabb a tv böngészőjében mért sebesség alapján.
Amúgy ha be vagy jelentkezve a böngészőben is a gmail/youtube fiókoddal, akkor az alkalmazásban elindítod a videót, és átlépsz a böngészőbe, és az első az a 4k-s videó lesz, amit elindítottál...kicsit macerás, de jobb, mint a vezetéket dugdosni :N

PSN ID: CallmeEighty8

(#144345) PuMbA válasza Celtis (#144332) üzenetére


PuMbA
titán

Miért lenne vicc? Netflix is bejelentette a Covid elején, hogy a megnövekvő forgalom miatt a minőséget visszaveszik :) Pedig az fizetős a YT meg ingyenes.

[ Szerkesztve ]

(#144346) PowerBuldog válasza Callme (#144344) üzenetére


PowerBuldog
veterán

90 vs 270 a vezeték kontra wifi. Elég nevetséges, hogy egy gigabites Ethernet nem fér bele.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#144347) Celtis válasza PuMbA (#144345) üzenetére


Celtis
veterán

Arra gondolsz, hogy a Samsung korlátozta az appal elérhető maximális sebességet és mindjárt 360p-re?
Vagy miért megy böngészőből vagy LAN-on 4K-ban?

(#144348) pohár válasza Hunor27 (#144339) üzenetére


pohár
félisten

a 49/50-es TV-ben csak 60Hz-es panel van, így kb felesleges is a 2.1-es HDMI, de utóbbit nem mondom biztosra, hogy nincs benne

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#144349) gyeniko válasza Celtis (#144347) üzenetére


gyeniko
őstag

[link]

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#144350) Celtis válasza gyeniko (#144349) üzenetére


Celtis
veterán

Igen, a YT korlátozza, ami rendben is van, de ők sem nem így.
Miért 360p a Samsung appban, ha ugyanazon a TV-n böngészőben 4k? Ezért kérdezem, hogy szerintetek "a Samsung korlátozta az appal elérhető maximális sebességet és mindjárt 360p-re"? Mert ez egy vicc lenne.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.