Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#145701) Celtis válasza plejik (#145688) üzenetére


Celtis
veterán

A gyenge betekintési szög és a darabos mozgás sajnos a technológia következménye. A drágább modellen sem lesz ez jobb szerintem. Inkább menj be egy boltba és ott próbáld ki előbb a másik típust, mielőtt beleugrasz a cserébe.

(#145702) Celtis válasza bobby45 (#145690) üzenetére


Celtis
veterán

Boltba történő vásárlás esetén nincs elállási lehetőség. A 3 napos csere csak meghibásodásra vonatkozik.

Vedd fel a kapcsolatot a samsung ügyfélszolgálattal és jelentsd be a problémádat. Akár a weboldalukon is megteheted. De az, hogy nem tetszik a TV képe, kevés lesz. Valami konkrét, kézzelfogható hiányossággal próbálkozz.

(#145703) NoX válasza bobby45 (#145693) üzenetére


NoX
senior tag

Vigyázz, attól hogy szemcsés/hangyás, az nem feltétlen a TV munkája! Lehet a forrás ilyen. Nagyon sok felskálázott videónál látni, szóval nézd meg mással is.

(#145704) NoX válasza wallace 234 (#145700) üzenetére


NoX
senior tag

Ez tényleg így van; local dimming normal módban sokkal észrevehetőbb, mint max-on. Én is maxon használom. Q90T

(#145705) wallace 234 válasza NoX (#145704) üzenetére


wallace 234
őstag

Meg is lepődtem, kicsit érdekesen van meg oldva, de maxon szépen dolgozik, nem zavaró!

(#145706) stemplar07 válasza plejik (#145684) üzenetére


stemplar07
őstag

amiket írsz ezek javarészt beállítási problémák (75Q70T-m van) Q60/70T-nél a részletárnyékolást vissza kell venni Netflix és néha más HDR forrásoknál -1/-3 ig , egyből megszűnik az említett ,,felhősödés,, ha a színtelítettség kevés a kontraszt javítót magasra kell tenni ahogy a színt is feljebb lehet tenni.. Laggolást sehol nem észlelek, sem PS4, sem sport nézésnél sem, pedig egy tenisznél a labda utánhúzása látványos lenne ,... lehet, hogy jobb a 80T, de pl egy LG-n ,, rosszul ,, működő Local dimming inkább ront , mint javít .. az Oled kivételével a 9-es Nano is vicces a 900-1500-as kontraszttal a 70T 7200-as nativ kontrasztjával és HDR fényerejével szemben.. (sajnos a ,,jó,, led tv a Sony x950-nél kezdődik , majd 40%+ áron...ez 75" esetén 550 vs. 860 e ..)

[ Szerkesztve ]

(#145707) PuMbA válasza wallace 234 (#145705) üzenetére


PuMbA
titán

Samsungnál minden meglepetés. Természetes képmódnak sincs köze a természeteshez olyan hülye elnevezéseket használnak :)

[ Szerkesztve ]

(#145708) plejik válasza stemplar07 (#145706) üzenetére


plejik
addikt

Akkor esetleg tudnál nekem privátba küldeni beállításokról képet. Vagy van valami oldal ahol van a beállításokkal kapcsolatba valami útmutató, mert megpróbálkozok vele hátha javulna. Úgy se ma küldöm vissza.. :D

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#145709) NoX válasza plejik (#145708) üzenetére


NoX
senior tag

Itt nézhetsz ajánlott beállításokat a Q70T-dhez:
Samsung Q70T QLED Calibration Settings

De kezeld fenntartásokkal, és ne vakon állítsd be mindent, amit ott látsz. Olvasd el, értelmezd és dönts, hogy neked mi lehet a megfelelő.

Én a Q90T-met full intelligens módban használom és egész elégedett vagyok vele. Semmi kedvem nem lenne állandóan állítgatni a beállításokat annak függvényében, hogy épp mit nézzek és milyen az időjárás odakint. Pont ezt várom az intelligens módtól, hogy majd nekem belövi.
Ha nem akarnék semmilyen utólagos képjavítást, akkor valószínűleg játék módba, vagy filmmaker módba tenném, plusz belőném a fényerő automatikus állítását.

[ Szerkesztve ]

(#145710) wallace 234 válasza NoX (#145709) üzenetére


wallace 234
őstag

Intelligens mod van, meg van adaptív kép is! Gondolom az adaptív képet nem használod? Mert az kicsit túl tolja vagy nálad nem? Én csak az intelligens módba használom, de az nem annyira látványos mint az adaptív kép ezért is tetszik!

[ Szerkesztve ]

(#145711) NoX válasza wallace 234 (#145710) üzenetére


NoX
senior tag

Intelligens módban nálam a kép üzemmód nem állítható, de adaptívot ír ki oda. Ha kikapcsolom az intelligenst, akkor választhatok kép üzemmódot, de nincs közte adaptív.

(#145712) wallace 234 válasza NoX (#145711) üzenetére


wallace 234
őstag

Q80T nél az intelligens módba lehet képmódot váltani, adaptívba ott nem lehet. Viszont bele lehet nyúlni, hogyha nem tetszik valami ez viszont pozitív dolog.

(#145713) NoX válasza wallace 234 (#145712) üzenetére


NoX
senior tag

Én nem tudok, látszik, hogy ki van szürkítve, nem állítható, de ha mégis szeretném, akkor:

Fényerőt azt tudom állítani, meg ilyen alap dolgokat, de másik kép módra nem tudok váltani.
Az adaptív pedig csak akkor jelenik meg, ha intelligens módon vagyok, egyébként ezek a Kép üzemmódok vannak:
- Kiemelt
- Normál
- Természetes
- Film
- FILMMAKER MODE

[ Szerkesztve ]

(#145714) stemplar07 válasza plejik (#145708) üzenetére


stemplar07
őstag

kb egyet értek Nox1-el, jó kiindulási alap az Rtings, de nem vakon, és 55 vs 75"-on is más lehet a kép, már csak a méret miatt ( a White Balance hoz nem is nyúltam hozzá).. és a forrás...(!), sokan elfelejtik ezt is, én pl ezért b..tam ki egy androidos sat/kábel tunert, mert bár sokat tudott 4K/Netflix YT 4k HDR10 ,de a képe ..az szörnyű és átmenetes, illetve laggolt is az adás, így aztán vissza a ,,jó öreg,, Linux Enigma 2-es de 4K hybrid tunerhez, mali 450-es video , gyors tunerek/proc mindjárt más lett a helyzet. (telefonnak jó az Android ez az egy baja van a Sony X950- tv-nek is a droid az borzasztó..TV-n) A Netflix mint app sem hiba mentes, ne legyenek kétségeid, hatalmas a tömörítés, ugyanaz a film letöltve (netflixről) egy jó media playeren (Himedia Q10Pro) sokkal élvezhetőbb, mint pl. a Netflix saját appjáról a tv-n. A laggolás pedig a hibajavítók kikapcsolásával érhető el legjobban, de ugye itt jön be ,hogy a forrás mi .. érdemes megnézni ? dB-el jön egy kábel v. sat adás, mert ez sem mind1.. ez a Q70T a sötét tónusú HDR felvételeknél jön zavarba, ott kell visszább venni a részletárnyékolást (ezzel vagy együtt élsz vagy visszaküldöd) minden más 4K/2K esetén, 1080i-ben még nagyon világos nappaliban rá süthet a nap, akkor is jó képet ad.. persze mindennél van jobb és drágább is ...( aminek ára is van) hiába hasonlítják a Q60-hoz, még a Q60R-mél is jobb, nem csak a Q60T-nél, már csak a videóprocesszora miatt is ami Q70-Q95T-ig ugyanaz ..

[ Szerkesztve ]

(#145715) ORCA58 válasza lacqa (#145675) üzenetére


ORCA58
addikt

Szerintem a TV e-Manulban, le van írva a távirányító párosítása. Lehet nem mindent tettek bele, de sok más is ott van. :U

(#145716) plejik válasza stemplar07 (#145714) üzenetére


plejik
addikt

Én nem várok csodát semmilyen apptól, egyértelmű, hogy a streaming szolgáltatások olyanok amilyenek. De az , hogy nasról film szaggat az gáz. Érdekes módon az előző tv-n hibátlanul ment minden. Ja meg nem támogatott hang formátum és hasonlók. Én nem mondom, hogy rossz tv, de nekem sajnos nem tetszik a képe, ezzel nem tudok mit csinálni. És az az igazság, hogy átlag tv felhasználó ként nem annak kellen az alapnak lennie, hogy össze vissza állítgatni kell , hogy jó legyen a kép. Bekapcsolom kiválasztok egy módot, max 1-2 apróságot állítani és annyi. :)

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#145717) stemplar07 válasza plejik (#145716) üzenetére


stemplar07
őstag

:D azt nem írtad h nasról használod .. wifin ? vagy lanon ? 5g-n nem szaggat, vagy lanon az bizonyos.. én régóta mplayert használok 2 db dupla Sharkoon vinyó tartóval azaz 4 db 4 tb-os vinyóval.. de ha a képe nem tetszik akkor csere.. nekem pl jobban tetszik, hogy nem túlszaturált a képe mint pl a 75MU7002-nek volt, természetesebb színű a 75Q70T-nek..de ízlések és pofonok,,

(#145718) Sonex79 válasza NoX (#145713) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Q80-nál sem lehet, csak akkor ha beállításokban az intelligens módnál kiveszed a kép állítását, ami szerintem hülyeség, hisz pont az lenne az értelme hogy maga állítsa azt. A hangállítást viszont kiveszem, mert az intelligens mód ront a tv hangján szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#145719) Kisfifi


Kisfifi
friss újonc

Segítséget szeretnék kérni, a következő probléma megoldásához: Adott egy Samsung 43" KU6000 4K Sík Smart UHD TV amin nincs bluetooth, viszont van egy JBL Tune 500 BT fejhallgató, hogyan lehetne a kettőt egymáshoz csatlakoztatni (nem kábellel, hanem blouetooth-al) ?
Előre is köszönöm a segítséget! :)

(#145720) sandró60 válasza Kisfifi (#145719) üzenetére


sandró60
addikt

Van olyan külső eszköz ami az optikai kimenetre csatlakoztatva a Hang átmegy a bluetooth-on.Most nem vagyok gép közelben :K
A Bluetooth Transmiter-keres rá én ilyet használok

[ Szerkesztve ]

(#145721) Kisfifi válasza sandró60 (#145720) üzenetére


Kisfifi
friss újonc

Köszönöm a gyors segítséget. :) Esetleg abban még tudok segítséget kérni, hogy ehhez a típusú TV-hez mely Transmiter ajánlott? Lehet nagyon szőke kérdés :F

(#145722) sandró60 válasza Kisfifi (#145721) üzenetére


sandró60
addikt

A Nedis márkára keres rá

(#145723) lacqa válasza ORCA58 (#145715) üzenetére


lacqa
tag

Nos így ebben a formában nincs leírva, de képzeld el mikor megveszed és lépkedsz az elején és nem tudsz tovább menni, ott még nincs emaual vagy ilyesmi, ott állsz és nézed mi a f.... van most :W Én előtte egy LG OLED 55C8 at használtam 2 évig, hát ilyen jellegű gondom nem volt :Y de megoldódott most már ezt is tudom :F :K

(#145724) wallace 234 válasza NoX (#145713) üzenetére


wallace 234
őstag

Intelligens módba, lehet váltani kép módott, csak az adaptívba nem. Ezért nem használom az adaptív kép módott. De az biztos, hogy jó munkát végez a proci! Ez most jól sikerült a Samsungnak.

(#145725) mpo válasza lacqa (#145723) üzenetére


mpo
veterán

Amikor online megrendeltem a tévét, rögtön letöltöttem a kézikönyvét, mire megjött elolvastam.
Minden műszaki cikkhez letöltöm és elolvasom.
Ez jól jött az okos távirányítónál, mert gomb az alig van rajta.

Ha érted, akkor már elavult.

(#145726) anrab


anrab
addikt

Érdekes ez a távirányító dolog. Mikor megvettem az én más típusú tv-m, az volt az első kép hogy egy nyíl mutogatott a távirányító egyik gombjára. Nyomja 3 mp-ig a távirányító párosításához. Amíg nem sikerült nem is tudtam tovább lépni.

(#145727) Sonex79 válasza wallace 234 (#145724) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Akkor így csak a hang lesz intelligens, a kép "sima" beállítással megy.

(#145728) wallace 234 válasza Sonex79 (#145727) üzenetére


wallace 234
őstag

Van az intelligens kép és van az adaptív kép! 2 külön dolog. Én legalábbis úgy látom. Kép is intelligens, csak ezen belül van még pluszba az adaptív kép!

[ Szerkesztve ]

(#145729) Sonex79 válasza wallace 234 (#145728) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Nem, ez nem így van. Ha nincs beállítva az adaptív kép az intelligens mód beállításnál, akkor semmit sem csinál a képpel. Próbáld ki.

(#145730) MAXIMIZE


MAXIMIZE
tag

Sziasztok, látom ez a panel lotto dolog még mindig van a Samsungnál, ebben szeretném a segítségeteket kérni, holnap hozzák az 55q70t-t, azt honnan tudom, hogy nekem jó benne a panel vagy nem. Emléxem régen a tv oldalán valami kódból lehetett tudni, hogy milyen gyártmány, ez most is működik? Köszi előre is!

(#145731) wallace 234 válasza Sonex79 (#145729) üzenetére


wallace 234
őstag

Mert külön funkcióként, említi a kis súgó! Ezért gondoltam, hogy 2 külön dolog! Adaptív kép az látható ha be kapcsolom. Gondolom az intelligens móddal működik a mesterséges intelligencia, ami a kép adatbázist használja. Így lenne logikus.

[ Szerkesztve ]

(#145732) Zοltta


Zοltta
senior tag

Sziasztok ennek a tévének melyik a mai megfelelője a kategóriájában ? :)

40" MU6452 / UE40MU6452UXXH /

Ami kell
- 40" vagy 43"
- Samsung vagy LG
- 200k alatt
- 4k
- Smart
- Sok filmet nézek HD- SD ,így fontos ,hogy fekete elég jó legyen ott és olykor foci is játszik így a gyors mozgást is tudja kezelni :)
- Szembe és oldalról is nézzük :)
- Ps4 pro lesz majd a közeljövőben hozzá

Azt hiszem ennyi :R

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#145733) mpo válasza Zοltta (#145732) üzenetére


mpo
veterán

Ez egy VA paneles, 60 Hz-es tévé, eddig jó volt focinál?
Kis méretben ritka a 120 Hz-es.

Ha érted, akkor már elavult.

(#145734) adagabor válasza RR-13 (#145683) üzenetére


adagabor
csendes tag

Amikor kicserélték akkor bekapcs megy jól vam az úgy. Most is csak azert vettem észre a pixelt mert rádugtam a sggépet és annak fekete volt a háttere. Majd akkor erre a táp történetre rákérdezek.... Úgy néz ki hkgy kicserélik vagy kaptam maga a csere után 1 év garanciát, vagy amikor a tvt vettem volt ilyen promos 10 év beégés elleni biztosítása a samsungnak keretein belül... Nem akarok előre örülni, de a bejelentés megvt, várom a válaszukat...

(#145735) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

Q80T - filmaker (1m-mel írják asszem) módban sem jön be a TV-zési élmény sajnos a micro-stutter vagy mi miatt. Game Mode-ot kábelTV-ről CI kártyával nem enged. Felhősödés vagy pixelhiba nincs.
PC-ről játszani nagyon jó rajta, de főként filmezésre vásároltam. RGB teszttel ahol a színek "mennek át egymásba", furcsa képződmények vannak a képen, lehet a Game Mode hibája is, nem próbáltam még másik beállítással. A szürkeátmenet vertikálisan egész jó, de horizontálisan valami kis csíkok is megjelentek (15 éves TFT tesztprogram, tök jó hogy még win10 alatt is megy :DDD )
A Samsung oldalán nem igazodok ki, lehet ott van esetleg újabb FW a TV-hez, amit a TV még nem lát?

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#145736) Bubaaa


Bubaaa
aktív tag

Vettem a hétvégén egy 43" QLED-et. Két napja játszom a képbeállításokkal. Most talán eljutottam odáig hogy jó lett, de biztos lehet még finomítani rajta. Film módot választottam, a több lehetőség miatt. A többiben nem enged sokmindent.
Szakértői beállítások:
Fényerő 42
Kontraszt 48
Élesség 20
Szín 40
Árnyalat(Z/P) 0

Képtisztasági beállításoknál:
Torzításcsökkentés 0
Ledes képtisztaság Auto
Zajcsökkentés Auto

Kontrasztjavító Alacsony
Színtónus Normál

Fehéregyensúlynál állítjuk, hogy a fehér az fehér legyen.
20 pontos beállítások alatt
Intervallum 20%
Vörös 38%
Zöld 0
Kék 0

Gamma BT. 1886
Részletárnyékolás -1

Csak RGB üzemmód Ki

És talán a legfontosabb, hisz itt keverjük ki a színeket.
Színközbeállítások
Vörös:
Vörös 90
Zöld 0
Kék 0

Zöld:
Vörös 0
Zöld 50
Kék 0

Kék:
Vörös 0
Zöld 0
Kék 50

Sárga:
Vörös 57
Zöld 54
Kék 0

Cián:
Vörös 0
Zöld 50
Kék 50

Bíbor:
Vörös 50
Zöld 0
Kék 50

A fényerővel lehet még játszani, attól függően hogy sötét, vagy világos van a szobában. Megcsináltam ugyanezt a beállítást Filmmaker módban is de ott 14 re állítottam a Fényerőt. Így ezt használom sötétben.

[ Szerkesztve ]

(#145737) DonDragonka válasza Bubaaa (#145736) üzenetére


DonDragonka
őstag

Egyrészt köszi a leírást, de mondjuk egy pontos típus irhatnál. :R
Aztán ezek a beállítások, csak és kizárólag neked lesznek jók. Nekem például teljesen más értékek mentén tűnik jónak a minőség. Nincs két egyforma panel, nincs két egyforma helyiség, és nincs két egyforma szem se.. Aztán azt se írtad, hogy ezekkel a beállításokkal milyen tartalmat nézel, hiszen a 20-as élesség sok legalábbis nálam az SD adásokhoz.

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#145738) bobby45 válasza Bubaaa (#145736) üzenetére


bobby45
tag

Beállítottam ezeket Q80t-re egész jó lett :R

(#145739) Celtis válasza HornedReaper (#145735) üzenetére


Celtis
veterán

Kíváncsi leszek javítják-e TV adásnál reklamált microstuttert a T sorozatnál. Volt itt korábban egy avforums topik is linkelve sokkal több hozzászólással.
Anno a KS7000-nél nem sikerült megoldaniuk még a macrostuttert sem, igaz ott alig pár ember vette észre.

Talán most elég nagy lesz a felhasználói nyomás.

(#145740) Bubaaa válasza DonDragonka (#145737) üzenetére


Bubaaa
aktív tag

Igaz :) Szóval 43" Q67T QLED Smart 4K a típus. Sd adást csak nagyon ritkán nézek,már a Full HD tévén is borzasztó volt,ezen meg áhh inkább le sem írom :) HD adásokon,HBO Go-n, Youtube 4k-s tartalmon,és pendriveről film Full HD ban,ezeken állítgattam.

(#145741) Bubaaa válasza bobby45 (#145738) üzenetére


Bubaaa
aktív tag

Biztos lehet még finomítgatni rajta,de két nap szórakázás után nekem is ez tűnik jónak.

(#145742) PuMbA válasza DonDragonka (#145737) üzenetére


PuMbA
titán

Meg szemre elég nehéz beállítani bármit is, ezért vannak a műszerek :)

[ Szerkesztve ]

(#145743) Celtis válasza bobby45 (#145738) üzenetére


Celtis
veterán

Nem tudom mennyire szerencsés egy 75Q80T-re egy 43Q67T szemre belőtt fehéregyensúlyát ráhúzni, de ha elégedett vagy az eredménnyel akkor végülis jó.

(#145744) Zοltta válasza mpo (#145733) üzenetére


Zοltta
senior tag

Na ezt nem is tudtam ,hogy VA paneles :D . Igen jó volt :)

Azt hittem ,hogy Ips , mivel oldalról nézve is pont olyan jók a színek mint előröl :) .

Most mi a sláger 40-43 " körül ?

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#145745) Bubaaa válasza PuMbA (#145742) üzenetére


Bubaaa
aktív tag

Persze,ez így van. De próbáltam műszer hiányában,kihozni a leg megfelelőbb,nem túlszaturált képet,ami egy átlag tv nézőnek megfelel,és a piros legyen már piros,ne bordó,ne narancsos piros,hanem piros.

(#145746) mpo válasza Zοltta (#145744) üzenetére


mpo
veterán

Én is itt néztem meg, az utolsó számjegyek nem mindig fontosak.
[link]
Nem figyelem mostanában a kínálatot, de kis méretben nem kényeztetik a vásárlót.

Ha érted, akkor már elavult.

(#145747) mpo válasza Bubaaa (#145745) üzenetére


mpo
veterán

Ez lehet, hogy segít neked, ha van türelmed.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#145748) Bubaaa válasza mpo (#145747) üzenetére


Bubaaa
aktív tag

Azért ennyire nem ásnám bele magam :) Nekem ez már kínai :Y

(#145749) DonDragonka válasza PuMbA (#145742) üzenetére


DonDragonka
őstag

Igen, de a műszer az precíz. Az emberi szem, a kor, a nem, és a környezet ahol a TV van... csak néhány változó amik erősen befolyásolják a vizuális élményt. Az, hogy a beállítások kalibrátorral iparági sztenderdeken belül van,nak vagy azokkal megegyeznek még nem jelenti azt, hogy az adott személynek jó képet mutat a beállítás. Mármint ha ennyire precízen szeretnénk valami belőni. Ami mondjuk Bubaaa-nak piros helyett bordó az lehet nekem még piros, stb stb, Főleg, hogy az Ő beállításaitól nagyon eltérőek az enyémek, bár az is igaz, hogy nekem más típusom van, Q80T.
Félre ne érts no offens, egyszerűen csak hangosan gondolkodom.

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#145750) spgabor


spgabor
aktív tag

Sziasztok!

CoreElec mediaboxot valakinek sikerült már úgy párosítani Samsung tv-hez, hogy a Samsung távval teljes körűen tudja vezérelni? Konkrétan egy X92-es box és egy Samsung TU8002-es tv-ről lenne szó. Annyit magától felismert, hogy a menüben tudok lépegetni, de például ki és bekapcsolni nem tudom a tv távval.
Olyasmire gondolok, mint a T-home beltérit valamilyen szinten integrálta, azt nagyjából teljes körúen tudom vezérelni HDMI-n keresztül.

Köszönöm előre is az információkat!

Üdv:
spgabor

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.