Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#144051) paavoo


paavoo
aktív tag

Sziasztok,
költözés miatt kicsit össze lettek taperolva a Q82R sarkai, vettem hozzá MM-ben egy LCD tisztító folyadékot, próbáltam letörölni, de elég pacás eredménye lett mikrószálas törlővel.
A tv-n van egy speciális tükröződésgátló felület, lehet amiatt nehezebb tisztítani, mit javasoltok rá?

[ Szerkesztve ]

(#144052) kzkz válasza paavoo (#144051) üzenetére


kzkz
őstag

A mikroszálas törlőkendőből is van többféle. Nekem volt nagyon lágy, tök sima, azzal sose tudtam egyik Tv-t se megtisztítani, tök csíkos maradt.
MAjd vettem a lidl-ben durvább anyagút, azzal tökéletes lett.

(#144053) blakey válasza paavoo (#144051) üzenetére


blakey
titán

Sima vizet, 1-2 csepp a mikroszálas törlőre és mehet a tisztítás.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#144054) TeebyKay válasza PuMbA (#144028) üzenetére


TeebyKay
őstag

Köszönöm a segítséget, így végül tegnap gazdagodtam egy samsung ue55tu7102kxxh tv-vel, remélem lesz olyan jó mint amilyennek az első napi használat után tűnik :)

(#144055) Peace


Peace
nagyúr

Betelt a pohár és megírtam végre a hivatalos panaszlevelet a Samsungnak videókkal alátámasztva a corona/ghosting jelenséget Q70R-en játékmód alatt. Kíváncsian várom, hogy mit reagálnak.....a legutóbbi FW frissítés óta szerintem még látványosabban jelen van.

[ Szerkesztve ]

(#144056) cdl válasza paavoo (#144051) üzenetére


cdl
senior tag

Mikroszálas kendő nálam lehozta. Durvábbat keress.

(#144057) insight válasza Peace (#144055) üzenetére


insight
aktív tag

Lehetséges, hogy egyedi az eseted? Csak azért kérdezem, mert nekem a hozzá képest béna kis Q60R van, de ghostingot nem tapasztalok játék módban sem.

Viszont annál zavaróbb a "banding", amit egy QLED tévétől azért nem várna az ember:

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#144058) Peace válasza insight (#144057) üzenetére


Peace
nagyúr

Nem egyedi sajnos: [link] [link]

Én nem nagyon vettem ezt észre, de valamikor ősz elején két játéknál is nagyon feltűnt (PC és PS4) és azóta az újabb őszi FW update óta még zavaróbb. PC-n AC Valhalla pörög most, ott is nagyon látszik és PS5-ön Miles Morales-nél is. Sötétebb részeken még zavaróbb. Nem tudom, hogy a HDR vagy a Game mód okozza, de bármelyik is, akkor is rettentően idegesít, mert nem is kell akaratlanul odanézned, minden tárgy és karakter körül megjelenik, ha forgatod a kamerát vagy gyorsan mozog valami...

[ Szerkesztve ]

(#144059) DonDragonka válasza Peace (#144058) üzenetére


DonDragonka
őstag

Amúgy ez mi ez a jelenség? Nem nagyon találtam róla képet sehol, de lehet csak azért mert nem is jól keresem...
Banding-ot értem (nem tapasztalom Q80T-nél), de ez a corona/ghosting ez képileg hogy jelenik meg?

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#144060) NY_A válasza insight (#144057) üzenetére


NY_A
őstag

Bandingot minimális én is szoktam tapasztalni Q75T-n. Nem nagyon észrevehető, feleségem nem is látja de engem tud zavarni. Bár ennyire mint nálad nincs jelen.

(#144061) Celtis válasza insight (#144057) üzenetére


Celtis
veterán

Csak a rend kedvéért, ezt a jelenséget color bandingnak vagy posterization-nek hívják.
A sima banding más.

Szerintem ezek a csíkok már a forrás anyagban is benne vannak és nem a TV színfelbontás képességének a limitációja jelennek meg. Esetleg lehetnek olyan képefeldolgozó algoritmusok, beállítások, amik csökkentik ezt, de azok részletek vesztésével is járnak.

(#144062) Celtis válasza paavoo (#144051) üzenetére


Celtis
veterán

Egy ismerősmél a MM-os (nem tudom a pontos típust, de pofátlanul drága) képernyő tisztító folyadékkal borzalmas foltos eredményt produkált sokadik áttörlés után is. Végül normál ablaktisztító folyadékkal sikerült azt a szutykot leszedni.

Nekem anno a samsung márkaszervizes taperolta össze körbe a kijelzőt. Semmivel nem sikerült eltávolítani a nyomokat.

(#144063) Peace válasza DonDragonka (#144059) üzenetére


Peace
nagyúr

[link] Pontosan így néz ki. Zöld, kék vagy időnként fehéres aura kameraforgatásnál vagy gyors mozgásnál. Világosban is észrevehető de félhomályos vagy sötétebb részeken a játékban rettentő feltűnő. :W

(#144064) insight válasza Peace (#144063) üzenetére


insight
aktív tag

Resident Evilnél nekem Q60R-en semmi hasonló nem jelentkezett, ebben biztos vagyok.

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#144065) Peace válasza insight (#144064) üzenetére


Peace
nagyúr

Mázli. Én először Residen Evil 3-nál és Modern Warfare-nél vettem észre. Akkor jöhetett valami FW update vagy csak addig nem koncentráltam rá. Azóta meg sajnos minden játéknál látom már önkéntelenül is. :(

(#144066) insight válasza Celtis (#144061) üzenetére


insight
aktív tag

Nincs a forrásanyagban, és a 7 éves Philips 55PDL8908 tévémen (IPS kijelzős) nem jelentkeznek a sávok. :(

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#144067) insight válasza Peace (#144065) üzenetére


insight
aktív tag

na, most beleraktad a bogarat a fülembe, ki kell próbálnom. Sajnos a firmware frissítésekkel csak rosszabb lett a tévém, előbb jelentkeztek a reklámok, amik addig nem voltak, utána a wifi bénázott, lehet, hogy most már képhibákat is produkál ahol eddig nem. Jó lenne egy downgrade lehetőség ilyen esetekre...

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#144068) PuMbA válasza insight (#144067) üzenetére


PuMbA
titán

Állítsd alaphelyzetbe a TV-d és néhány dolog biztos javul :)

[ Szerkesztve ]

(#144069) Peace válasza insight (#144067) üzenetére


Peace
nagyúr

Minél többet olvas utána az ember, minél több hibát lát videón, annál jobban elkezdi keresni otthon a tv-n és amikor megtalálja, akkor mehet a kiborulás. Én sem vettem észre semmi hasonlót idén őszig, pedig 2019 júliusa óta nyúzom a tv-t. Az utánhúzásokkal és egyéb apró glitch-ekkel is kibékültem, hogy biztos ilyen a játék, amíg itt nem Írta valaki, hogy az összes mozgásjavító és egyéb opciót lőjem ki játékmódban. Kikapcsoltam és minden játék megjavult. :W De majd 1 évig így is tök jól elvoltam vele. Kíváncsi vagyok nagyon a válaszukra. Bízom benne, hogy nem szeretnének egy sablonmondattal lerázni.

(#144070) Celtis válasza insight (#144066) üzenetére


Celtis
veterán

Pedig a Q60T nem annyira rossz

(#144071) insight válasza Celtis (#144070) üzenetére


insight
aktív tag

igen, annak idején a rtings tesztje alapján (is) döntöttem. Csalóka, mert náluk a zöld látszik sávosnak, a valóságban ezt nem tapasztalom, ellenben a szürke átmenetek botrányosak. Képjavítók kikapcsolva, de most már kapcsolgatom őket vissza be, mert így meg a mozgás tud zavaró lenni.

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#144072) Celtis válasza insight (#144071) üzenetére


Celtis
veterán

Akkor az rtings teszt kép csalóka, mert az nekem elég jónak tűnik, amit meg te raktál be, az látványosan sávos.
Külső forrásról és belső lejátszóval is ilyen?

(#144073) Mauzes válasza paavoo (#144051) üzenetére


Mauzes
őstag

Mikroszálas lesz a megoldás, és vízen kívül én mást nem tennék rá. Arra kell figyelni, hogy szmötyit be kell szívnia a kendőnek, és kevésbé érdemes törölgetni. Ugyanis a zsírt alapból csak szétkenik a kendők törölgetéssel, inkább "tapogatva" kell felszívni.

(#144074) insight válasza Celtis (#144072) üzenetére


insight
aktív tag

igen, forrástól független, próbáltam xboxról, apple tv-ről is, a fotót pedig a saját youtube alkalmazásáról lőttem.

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#144075) Vanek25


Vanek25
tag

a rtings.com lassan azt érzem, hogy 'fizetett'en adja a pontokat. Ma fogom visszaküldeni MM-nek a 55q80 -as tvt, ami top tvként szerepelt a pontok alapján:

negatív:
- fátyolos a képe, nincs rendes színei, hiába kerestem mindenféle kalibrációs megoldásokat... lehet hogy én vagyok a dummy user, de nem akarok órákat baszakodni egy 400e tvnél hogy 'jól' nézzen ki. A beépített intelligens mód és a 4 különböző opció kb olyan érzést adott, mint egy rossz instafilter. Volt hogy vakítóan fehér volt a fehér meccs közben, néha úgy éreztem, mintha különböző kameraállás képeit egyszerűen nem tudta volna kezelni.

- 720p borzalmasan kezeli, kb nézhetetlenül összemossa a szineket, cm-nyi pixelekben
- sport nálam laggolós volt, nem adta a smooth érzést
- sima youtube videónál mosódott a kép
- volt olyan 1080p -s videó, aminél nem ismerte fel a hangot... pedig minden más lejátszó/7 éves lg tvm gond nélkül vitte.

pozitiv:
- nagyon kézreáll a menürendszere
- xbox nem laggolt
- gyors a procija, egyből betölti a menüt, filekat, konzolt
- minőséginek tűnik kívülről a tv.

egyszómint100, nem éreztem ezen a tv-n, hogy a következő 5 évre jó lenne nekem, a prémium életérzést meg abszolút nem adta meg, mint ahogy a ratingek alapján gondoltam...
de ez saját vélemény, igaz hogy nem konstans 4k videót néztem, azzal lehet hogy szépen muzsikál.
másolnak mi a tapasztalata q80-al?

(#144076) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Sziasztok!

A 2 TV közül melyik adná a jobb képminőséget? (fekete, színek és HDR)

UE50TU8002 -> 142.000 Ft
UE50TU8502 - > 140. 000 Ft

Köszönöm :R

(#144077) Vanek25


Vanek25
tag

és még 1 negatív: sony fényképezővel összekötöttem / pozitiv hogy gyorsan kapcsolódott és a képnézegetés is gyors volt/ viszont ott sem kezelte szépen a szineket. A halvány rózsaszínű falról csak laptopról/mobilról megnézve derült ki, hogy nem hófehér, mint ahogy a tv megjelenítette...

(#144078) Peace válasza Vanek25 (#144075) üzenetére


Peace
nagyúr

"volt olyan 1080p -s videó, aminél nem ismerte fel a hangot"

Nem kezeli a DTS hangsávot. ;)

(#144079) gyeniko válasza Vanek25 (#144077) üzenetére


gyeniko
őstag

Az Rtings-sel kapcsolatban ez nem szokott felmerülni, különösen, mert bevágják a műszerrel mért értékeket is.
A konkrét modell színhűségére a kalibrálás előtti állapotban (out of the box) ezt írják:
- White Balance dE 1.68;
- Color dE 1.47;
- Gamma 2.13;
- Color Temperature 6365 K;
Mindezt ezekkel a beállításokkal:
Picture Mode: Movie; Color Temp Setting: Warm 2; Gamma Setting 2.2)
(Kicsit szerkesztettem a megjelenítést, hogy könnyen érthető legyen).

Annyit tennék hozzá, hogy a szín eltérés (color dE) esetén a szem kb. 3-as érték alatt nem képes látni a különbséget, vagyis a fenti 1,47 érték nagyon jó. További idézet:
"The Samsung Q80T has excellent color accuracy out-of-the-box. There are only minor inaccuracies that are very difficult to spot with the naked eye, and white balance is also fantastic. However, the color temperature is a bit on the warm side, and gamma doesn't follow the target all that well, causing most scenes to appear brighter than they should. Note that color accuracy can vary between units."

Az utolsó mondat mindenesetre lényeges: "fontos, hogy a szín pontosság különbözhet az egyes készülékeknél.".
Elképzelhető, hogy a te példányod valamitől rossz (hibás)

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#144080) insight válasza gyeniko (#144079) üzenetére


insight
aktív tag

"color temperature is a bit on the warm side'

nem csoda, ha Movie módban Warm 2-re van állítva mondjuk.

Vajon miért istenítik a Movie módot, ha full sárgás lesz tőle az egész? Tényleg az akar a "valósághoz legközelebbi árnyalat" lenni?

Persze, ha az én szemem rossz, javítsatok ki. Nekem a Kiemelt mód mesterkélt színei is bejönnek, igaz, a kontrasztjavítást csak alacsony módban bírom ki :DDD

[ Szerkesztve ]

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#144081) PuMbA válasza insight (#144080) üzenetére


PuMbA
titán

"the color temperature is a bit on the warm side"

Azért a 6365K nem jelent full sárgást, mikor 6500K színhőmérséklet a cél. A Normál és a Kiemelt üzemmód valahol 7000K és 9000K körül van, azaz már túl kékes. A legegyszerűbb tesztrészlet a túlzott kékesség megállapításához, ha egy hófedte tájat nézel naplementekor és a kékesség miatt hó nem lesz a naptól sárgás, hanem fehér marad, mint mondjuk délben.

[ Szerkesztve ]

(#144082) gyeniko válasza insight (#144080) üzenetére


gyeniko
őstag

A warm-1 kb. annyival hidegebb a 6500 K-nál, mint amennyivel melegebb a warm-2. Nekem minden TV-men warm-1 a beállítás, korábban néhány esetben kalibráltattam egyes készülékeimet, de akkor is warm-1-ből indult a procedúra.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#144083) cdl válasza gyeniko (#144082) üzenetére


cdl
senior tag

Nálam is warm 1 lett a nyerő, azon fut.

(#144084) Vanek25 válasza gyeniko (#144079) üzenetére


Vanek25
tag

ezt hogy tudnám kideríteni, hogy csak az enyém rossz adott esetben? én is olvastam rtingset, nagyon magas pontokat kapott, youtube-n is csak dicsérték a tv-t, de nálam valahogy nem az igazzi :(

(#144085) PuMbA válasza Vanek25 (#144084) üzenetére


PuMbA
titán

"Picture Mode: Movie; Color Temp Setting: Warm 2; Gamma Setting 2.2"

gyeniko által írt ezt beállítod, aztán váltogatsz a Warm 1 és Warm 2 között és amelyik neked tetszik, az lesz a jobb.

[ Szerkesztve ]

(#144086) Celtis válasza Vanek25 (#144084) üzenetére


Celtis
veterán

Bemész a MM-ba és ott megnézed ugyanazokat az anyagokat egy hasonló TV-n.

Nem lehet, hogy addig keresgélted a jó beállításokat, míg végül teljesen eltávolodtál tőle? Talán egy gyári alapbeállítás után újra kéne kezdeni.

(#144087) mpo válasza Vanek25 (#144084) üzenetére


mpo
veterán

Ha meg nem tetszik a film képmód meleg1 színtónussal, ahogy ezt én sem tudom nézni, akkor normál képmód, normál színtónus.
A Motion plus nálam 3 és 3 vagy 3 és 0, nem emlékszem.

Ha érted, akkor már elavult.

(#144088) Vanek25 válasza Celtis (#144086) üzenetére


Vanek25
tag

megpróbáltam, de nem engedi a gyári visszaállítást... ?
a funkció nem elérhetőt ír...

(#144089) Vanek25 válasza Vanek25 (#144088) üzenetére


Vanek25
tag

storno, kép lépés utána még is engedte

(#144090) Hmmm1


Hmmm1
aktív tag

Üdv. Szemezgetek ezzel a modellű tv-vel: SAMSUNG QE55Q80TATXXH

Viszont pont a minap belefutottam, már nem meglepő Samsungos, miszerint óriási a panasz itt-ott a idei QLED-ekre is.
https://www.avforums.com/threads/samsung-2020-qled-series-tv-motion-judder-stutter-frame-rate-firmware-bug-glitch.2311975/page-34

120hz-es a tv. Lakius kérdés. nem csak alap 4k-s natív tartolmnál van jelen és nem csak játékmódban? - Mindegy, nem is ez a lényeg, hanem, hogy

Mennyire s*ar valóban a tv képremegés mentes filmezés kapcsán?!

Netflix, pc-ről, hdmi-n direktbe rátolva jelet, ilyesmi. 24p - szappanopera stb. effekt kuka. A mindenféle mű mozgásos pörgések szintén.
Forrás natív 1080p anyagok, és appon belül mondjuk.
Nézhető normálisan rajta film, jó mozgásmegjelenítéssel viszonylag vagy sem?

Nagyon így más nem érdekel. Ha ez megfelelő szinten lehet egy 100-150k-s tv-hez képest, akkor tv nézésre is oké lesz úgyis, konzolra szintén valószínű. (Ott kb sose szokott gond lenni).

https://www.arukereso.hu/led-tv-lcd-tv-plazma-tv-c3164/samsung/qe55q80ta-p544528464/#velemenyek
Az itteni judderes vélemény után néztem körben, de érdekelne mi is a helyzet tényleg.

[ Szerkesztve ]

(#144091) PiszokAlfréd válasza Vanek25 (#144075) üzenetére


PiszokAlfréd
tag

Hát, én nem tudom, mintha nem ugyan azt a tv-t néznénk. :N
Nem lehet hogy hibás darabot kaptál? 720p videóknál centis pixelek? :Y lehet még vmi istenverte 360p-s videónál sem dobná a centis pixelt, nemhogy 720-nál. Nálam teljesen jól néz ki. A színek beállításairól én azt hallottam hogy a Samuk nagyon "hidegek", ennek megfelelően a "meleg 2" alapból indultam ki, ami elsőre iszonyat sárgásnak tűnt, de tényleg csak viszonyítás kérdése. Jelenleg elég közel áll a semleges, természetes színekhez, én ki vagyok vele békülve. Ha vissza teszem normálra, tényleg nagyon kékes az összhatás.
Intelligens módról nem tudok nyilatkozni, mert az első dolog volt amit kikapcsoltam, nekem ne állítgassa a fényerőt kénye kedve szerint. :DDD
Laggolós a sport? Azt hogy? Nem a forrással volt a gond? Én egyszer találkoztam hasonlóval, mikor pc módban próbáltam 24p tartalmat lejátszani és valamiért -talán a lejátszó, fene tudja- nem voltak szinkronban, pár mp-ként egy pillanatra megakadt. Azóta PLEX-et használok, még soha nem volt ilyen kényelmes a filmezés, gond nélkül megy minden és kanapéról fekve váltogatok a filmek, sorozatok között, imádom! :K
Konzolozom is rajta, néha game módban, de általában anélkül. Az input lag valóban megnő, de konzolon nem játszom multit, ha nagyon pörgős singleplayert játszom, vagy vmi olyat ahol fontos a jó időzítés pl, akkor átteszem game módba. Input lag lecsökken, viszont gyengébb a fekete, és érzésem szerint túltolja a színeket.
Summa summarum nem bántam meg, ha most kellene tv-t vegyek, újra ezt venném, vagyis lehet hogy 65"-ban, de ezt a típust.
Sajnálom hogy Te ennyire mellé lőttél! :R

Hmmm1: A "szappanopera" effekt egy opcionális dolog, ha akarod bekapcsolod, ha nem, nem. Én személy szerint természetfilmnél kapcsolom be, szinte lemászik tőle a tv-ről, annak nagyon jól áll. Valamint én animációs filmekhez is be szoktam kapcsolni, szerintem jobban néz ki úgy, de nyilván ez egyéni megítélés kérdése.

[ Szerkesztve ]

(#144092) DonDragonka válasza Vanek25 (#144075) üzenetére


DonDragonka
őstag

Nekem semmi gondom nincs a Q80-al(55Q80TA).
Teszem hozzá, hogy 14 évig néztem egy 37-es, HD LCD TV-t, tehát nekem most minden varázslatos. Ugyanakkor a véleményem is ennyit ér kb... :D
Munkámhoz egy félprofi 4K-s monitort használok, azzal összehasonlítva se érzek gyalázatos nagy különbséget. Nyilván a monitor jobb, de nem sokkal de sokkal.
Igaz az is, hogy baxakodtam a beállításokkal vagy három napig(minden változtatást néztem egy ideig, hogy jobb vagy nem jobb tőle a kép), de most azt mondanám, hogy mindenhol az elvárható és érzetre prémium szintet hozza. Nem azonosak a képi beállítások a különböző forrásoknál, imitt amott de módosítani kellett forrásonként. Minden HDMI-s eszköz, minősített 8K-s, 48Gbps-es kábellel van a TV-hez csatlakoztatva.
Források:
- T-home set-top-box (fullosan kezeli a TV távirányítója, imáááádom)
- XBOX One (azt hiszi magáról, a TV távirányítója, hogy tudja kezelni, de még nem jöttem rá miért nem kapcsolja be, pedig felkínálja mint lehetőség, lehet XBOX-ban kell valamit beállítani)
- Xiaomi Mi Box 3 (fullosan kezeli a TV távirányítója)
- ASUS TUF Gaming notebook (GF 1660TI)(még tesztelés alatt, mert nem sok időm(kedvem) volt rá...)
- Külső, USB-s, NVMe SSD rack 4K-s filmekkel. Tegnap pont az Alien Covenant-ot néztem. Szépen vitte, kiírta, hogy HDR és megvallom olyan részleteket is láttam a képen amikre csak pislogtam, hogy mennyire tökéletesen megjeleníti a sötétben lévő részleteket is(lásd második mondat ebben a bejegyzésben :DDD ).
Szóval nekem perfect, de nem vagyunk egyformák.

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#144093) ORCA58


ORCA58
addikt

Az RTINGS oldalán ma vettem észre a Q80T teszt végén.
"Note that the EU version of the Q80T is different. It doesn't have the 'Ultra Viewing Angle' layer, and local dimming may perform worse. The Q85T, which is exclusive to the EU, appears to be the closest model to the one we've tested."

A Google fordítóval:
"Vegye figyelembe, hogy a Q80T EU-s verziója eltér. Nem rendelkezik az „Ultra Viewing Angle” réteggel, és a helyi tompítás rosszabbul is teljesíthet. Úgy tűnik, hogy a Q85T, amely kizárólag az EU-ban található, a legközelebb áll ahhoz a modellhez, amelyet teszteltünk."

Az 55"-osban gondolkodom. Tényleg nincs "Ultra Viewing Angle" réteg a panelen? Ha így van akkor lényegesen jobb a statikus kontrasztja, mid amit a fent említett tesztben mértek.

(#144094) Bobby81 válasza DonDragonka (#144092) üzenetére


Bobby81
tag

Esetleg bedobhatnád ide a beállításaidat.

(#144095) undercover válasza DonDragonka (#144092) üzenetére


undercover
senior tag

Én is kiváncsi lennék Q80T tulajként az összes beállításodra :D

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#144096) Faterkam válasza Darth_Revan (#144076) üzenetére


Faterkam
addikt

8502 -> Dual ledes! :K

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#144097) Celtis válasza Hmmm1 (#144090) üzenetére


Celtis
veterán

Más linket raktál be, de sikerült megtalálnom. Nem olvastam végig a topikot, csak 1-2 oldalt, de az jött le mekem amire számítottam is. Főleg az 50hz-es tv adások megjelenítésére panaszkodnak. Pontosan ilyen hibás volt a KS7000 is. Szerintem egyszerűen a samsungot nem érdekli az 50hz. Valami alibi megoldást beraktak a tv-ikbe,aztán vidékre (eu) jó lesz.
Viszont nem hiszem, hogy 24p forrásnál ilyesmire kellene számitanod.

(#144098) insight


insight
aktív tag

Mi a véleményetek erről a konzolról?

Maga a tévé 82” / 48kg, szerintetek fel merjem fogatni téglafalra? Sehol sem találom, hogy mennyit kellene bírnia. Ilyen üreges B30 tégláról van szó:

[ Szerkesztve ]

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#144099) junior19


junior19
senior tag

Akinek Q80T modellje van, az próbálja már ki ezeket az értékeket.
Fehéregyensúly: 2 pontos : 8, -6, -2, 0, 0, 0
Film képmódban, lehetőleg nem eltekergetett értékekkel, meleg2 színhőmérséklet mellet.
Amit én kalibráltam az ezekkel az értékekkel nem sárgás, a fehér az fehér.
A legjobb lenne egy szürkeskála tesztképen nézni a változást.
[link] Ezzel, vagy valami hasonló tesztképpel.

codec project

(#144100) syIex válasza insight (#144098) üzenetére


syIex
veterán

Ezeknek bírnia kellene! :K

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.