Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#117051) varsam


varsam
őstag

Sziasztok,

végre szétszedtem a záramat, újra. Múltkor amikor kiszedtem hogy javítsam, valami beesett az ajtóba. Most végre leszedtem az ajtó borítást és megvan az a gyűrű féleség. Kérdés, ezt hogy is kellene pontosan visszatenni? Most már nem tudok vele mit kezdeni, majd holnap, sajnos rámsötétedett közben.
Szóval ezt hova is kéne tenni?

[OFF][/OFF]

Itt a zár, már ami látszik belőle. Esetleg valami robbantott ábrát tudtok?

(#117052) tresh válasza Dr.Zoo (#117040) üzenetére


tresh
addikt

;] sose lehet tudni lehet itt is hozz ennyit :DDD

(#117053) Mágus2 válasza Dr.Zoo (#117040) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Az nem jó oda. :( Szépen vedd meg az eredeti O gyűrűt. :K Ha meg van tegyél fel képet arról, amit vettél, meg az eredetiről és meséld el a különbségeket. Ami most van benne, nem tart meg 1 bar nyomást a kialakításából kifolyólag. Ha meg van írva, akkor 1,5-öt kellene tartania. :Y

[ Szerkesztve ]

(#117054) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Valakinek van ilyen izzó az autóban?

(#117055) focvis válasza -secret- (#117054) üzenetére


focvis
veterán

Nekem nincs, de itt olcsóbb [link], most hétvégén volt rá pont akció. Máskor is szokott lenni. :)

(#117056) brumi1024 válasza -secret- (#117054) üzenetére


brumi1024
veterán

Nekem volt. Miért kérded? Én is olcsóbban vettem, emlékeim szerint 5k-ért.

[ Szerkesztve ]

(#117057) Logeeen válasza -secret- (#117054) üzenetére


Logeeen
senior tag

Volt. Mi a kérdés?

#Xiaomi 13T#

(#117058) kk831228 válasza varsam (#117051) üzenetére


kk831228
addikt

Ez a gyűrű fogja a zárat... Amikor betolod a kulcsos zárrészt a fémes részen belül van egy nút, amibe ez a gyűrű belecsúszik. Ebbe az állásába kell belerakni belülről úgy hogy az a kis csavar feje belekerüljön a gyűrű két kis kivágott része közé. Amikor elkezdet tekerni a kis csavart befelé akkor ezt a gyűrűt a fejével elforgatja és olyankor nem tud kicsúszni belőle a zárrész... ;) Most már majd rájössz... ;)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#117059) kk831228 válasza Dr.Zoo (#117044) üzenetére


kk831228
addikt

Na én levettem a nívópálca melletti csövet nincs semmiféle gyűrű a csőbe... :F Sima gúmicső nincs is olyan megvastagított kialakítása a bilincsnél mint a tiédnek... :F Csak a bilincs nút van meg a csövön oszt hali... Pedig szedtem már le az egérnél is a kis csövet ott se emlékszem... Igazából szerintem sehol nincs nekem... :U

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#117060) mazacar válasza M@nH. (#117049) üzenetére


mazacar
tag

Szia!

Ma reggel nem volt egyetlen hibakodom se...mig beertem munkaba...le is kopogom...majd a padlofeket ujra kiprobaltam...a pedalon ereztem, (nem tudok mas szot ra mondani) h mintha utne..remelem ez a jele es vegre jol csinaltam..

Az EGR hiba pedig nem jott elo..torles ota..65km mentem azota..haza Pestrol illetve 2x be munka...a pesti uton hazafele gyotortem kicsit magas fordulaton is 4-5-6k fordulatokon, uzemmelegen...
Az igaz,h felkell tanitani esetlegesen?
Mert alapvetoen varosi autozasra hasznalom..alacsony fordulaton

(#117061) -secret- válasza Logeeen (#117057) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Fasza? Megéri az árát?

Mindegy megrendeltem, 5.096 ft.

(#117062) kk831228 válasza -secret- (#117061) üzenetére


kk831228
addikt

Egy év, ha nem használod... ;] Kb 1-1.5 évet bírnak legalább is GE Megalight annyit bírt nekem, ezek is kb. annyit mennek... Mondjuk aki városba járkál, vagy van DRL van akkor bírja... :B

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#117063) -secret- válasza kk831228 (#117062) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Eddig kínai szarokat használtam ebayről ami 2 heteket bírtak...most elegem lett. :D

(#117064) atos19881101 válasza Mágus2 (#117053) üzenetére


atos19881101
senior tag

Mágus, vagy aki ért az automatákhoz ...

Úgy néz ki belefutok egy váltó felújításba. Ma semmiféle előjel nélkül a hátramenetben fémes hang hallatszik a váltó környékéről de csak akkor, ha gázt is adok neki. Ha csak a fékkel játszok, akkor szépen kúszik az autó mindenféle hang nélkül. De amint gázt nyomok jön a nem kívánt több százezres hang. :(

Van ötlet mi lehet? Tegnap este felhívtam pár váltó szerelőt, Ők azt mondták, hogy valószínűleg a kuplung rész kuka. Egy másik szerelő pedig arra tippel, nem e valamelyik váltótartó adta meg magát, és gázadásra nekifeszül valami - valaminek. Most otthon pihen a garázsban a motorkocsi, így nem merek menni vele semerre. Sajnos a szerelem drága mulatság. :O

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#117065) Dr.Zoo válasza atos19881101 (#117064) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Szia!

Itt a keresőbe szépen beírod a motorkocsi vagy a váltód típusát, és visszakeresel. http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9012714
Fogsz találni ajánlott, és nem ajánlott váltó javító embereket is. :)
Én már túlvagyok egy hasonló szop@rolleren, most nem irigyellek... :(

(#117059) kk831228:

Kicsit még reggel van, milyen motorkocsid van?

(#117053) Mágus2:

Igenis! Parancs értettem! :) Sajnos ahol voltam bót', nem tart ilyen gyűrűket, most épp keresgélek turbó csövekre szakosodott Pesti boltokat. Ahol külön lehet venni ilyen "O" gyűrűket.
Tegnap meghajtottam a taligát a Samsung mögött, ha valami elpukkan, most pukkanjon el, de úgy néz ki bírta.

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#117066) atos19881101 válasza Dr.Zoo (#117065) üzenetére


atos19881101
senior tag

Szia,

Köszi. Ezt már végigolvasgattam nemrég. A gond, hogy sok váltójavító cég pesti vagy környéki. Én pedig Győrben vagyok. Egy Győr-Pest útra nem fiizetnék be, nehogy még nagyobb károm legyen belőle. Van itt Győr mellett egy váltó felújító műhely akikkel már beszéltem is, viszont ők csak 2 hét múlva tudnak foglalkozni vele. Egy másik szerelő pedig talán még a héten le tudja szerelni itt Győr mellett, és fel tudja küldeni Pestre a váltót hozzájuk. Beszéltem velük telefonon, korrektnek tűnnek. De ahogy utána olvastam létezik már automata-manuális átalakítás is. Itt 550ezres ajánlatot kaptam. Nem tudom mi tévő legyek.

Ha nem titok neked mi volt a gond? Illetve mennyibe fájt?

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#117067) kk831228 válasza Dr.Zoo (#117065) üzenetére


kk831228
addikt

Nekem b5 passat pdtdi 115 lovas...

Atos: Őket is olvastam, sok pozitív vélemény van, és a szerelő is segítőkész, válaszolgatott sok kérdésre az oldalukon... :U

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#117068) kk831228 válasza atos19881101 (#117066) üzenetére


kk831228
addikt

Lemaradt a link... :D [link]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#117069) Dr.Zoo válasza atos19881101 (#117066) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Valahol itt is leírtam a történetem, talán a milyen autót vegyek topikban, illetve a passatklub.hu oldalán.
Most hirtelen ezt a hsz.-t találtam.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#117070) atos19881101 válasza kk831228 (#117068) üzenetére


atos19881101
senior tag

Köszi. Felhívom ... csak sajna ez is Pest.

(#117069) Dr.Zoo
Látom Te is ezt a Szolnoki Róbertet említed. Privátban nincs véletlenül egy elérhetőséged rá?

[ Szerkesztve ]

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#117071) Dr.Zoo válasza atos19881101 (#117070) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Megvan az írás:

[link]
[link]

Persze.:

Mindszent, Szolnoki Róbert: 20/952-90-kilencvenegy

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#117072) atos19881101 válasza Dr.Zoo (#117071) üzenetére


atos19881101
senior tag

Ejj bammeg. Akkor szívtál vele rendesen. De látom a kereskedőre nem sikerült ráverned semmi költséget sem. Ezen elgondolkodtam én is, viszont gondolom én is zárt ajtón kopogtatnék.

Megvétel óta én is 2000km-t tettem a vasba. Drága tanulópénz lesz ez.

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#117073) kk831228 válasza Dr.Zoo (#117071) üzenetére


kk831228
addikt

Ezt a Mindszenti szerelőt sokszor olvastam, biztos vágja a témát... :R

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#117074) Kiskokó válasza Dr.Zoo (#117065) üzenetére


Kiskokó
veterán

Miért szopóroller egy automata váltó javítása ?
(a pénztől eltekintve :D )

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#117075) Dr.Zoo válasza Kiskokó (#117074) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Mert rengeteg a pék, cukrász, illetve nőgyógyász a szakmában, aki nyit egy műhelyt, oszt' nekiáll váltót kókányolni.
Én, ha visszaolvasol sose azt kritizáltam hogy ez most nekem pénzbe fog fájni, hanem azt, hogy nagyon át kell gondolni kihez viszed el a taligát, aki aztán úgy meg tudja csinálni, hogy megint sokáig élvezhessed a motorkocsid.

Visszakérdezek:

Te mi alapján döntenél, ha neadj' ég elpatkolna a váltód?
Ott ülsz, stresszhelyzet, Mama ideges, Te ideges vagy, pulya üvölt, épp nem tudsz kölcsön autót szerezni, délután vinned kell a macskád a dokihoz, és holnapra kell a kocsid.

Szóval mi alapján választanál? Tényleg érdekel. :K

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#117076) knuckle válasza mazacar (#117060) üzenetére


knuckle
aktív tag

alacsony fordulatszámot a te kocsid sem tolerálja szerintem, ugyanúgy mint az enyém sem.
a kettő egymástól csak motorkódban tér el...

viszont több fórumon olvastam az enyémre pl, hogy szereti, ha nagyobb fordulatszámon használják, 4k felett él, no de hát benzines ugye :)
illetve szerintem, bár én nem értek hozzá, pont emiatt is ganajosodik le neked az EGR szeleped,mert alacsony fordulaton használod...

én a helyedben a kasztnit hagynám a picsába még, illetve felnit sem vettem vóna álumíniumbó :P , bár tény, hogy kurva jól néz ki :)

először belül a lelke legyen rendben a vasnak, aztán ráér csinosítani :)
a kuplunggal, a difivel, illetve az egr szeleppel én mindenképpen már most foglalkoznék, nem várnám meg, hogy majd ha csúnyább hangja lesz...

vezetted az enyémet is, érezted a különbséget gondolom...és az enyém messze nem tökéletes, és a kasztni is nagyobb, mert kombim van ugye...
és hidd el, az az 5 év pacikukit nem jelent korban, ha egy autóval rendesen foglalkoznak :)

[ Szerkesztve ]

"...ki korpa közé keveredik, az beleesett a moslékosvödörbe..."

(#117077) mazacar válasza knuckle (#117076) üzenetére


mazacar
tag

Mar elhataroztam,h inkabb kasztnit hanyagolom..lehet bele se ferne az ev hatralevo reszere nezve ha a valtot is szeretnem iden megcsinaltatni...

felnire pedig annyit: tudtam,h tetszik..:D

(#117078) knuckle válasza mazacar (#117077) üzenetére


knuckle
aktív tag

viszont nekem már majdnem lenne okom feltenni egy ilyet, bár még van más dolog a vassal :D
de vigyázzá, mert tudom hol laksz, és egyik reggel csak azt veszed észre, hogy nem akar menni a vas...
miért? mert a téglák eléggé szögletesek :D :D :D

ahogy mondtam is, nekem az pont gyári méret :D a gumi is :D

[ Szerkesztve ]

"...ki korpa közé keveredik, az beleesett a moslékosvödörbe..."

(#117079) viharhozo válasza focvis (#117033) üzenetére


viharhozo
addikt

Van kameram, ha nagyon akarom, gyors berakom-rukvercbe-kiveszem-rukvercbol-ekkel meg lehet hulyiteni, de le eddig nem fagyott.

Nezegettem a kulfoldi forumokat, ott annyi jott le, h az App Connect meg talan a hangvezerles is benne van a szoftverben, osszesen egy kod kell hozza, ami feloldja a hasznalatat. Viszont senkinel se lattam buheramegoldast, gyanus, h megse olyan egyszeru. Szolj, lecces, ha vmire rajottel!

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#117080) Jorus


Jorus
nagyúr

Vki megtenné, hogy linkel egy aktuális adás-vételi szerződést, amit elfogadnak a kormányablaknál? Dánke! :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#117081) Danex válasza atos19881101 (#117072) üzenetére


Danex
addikt

Sajnos mi sem tudtunk mit kezdeni, eltelt 3hónap, 3K kilométer mikor kijött a DSG probléma, a szakszerviz így már nem állíthatott ki szakvéleményt arról, hogy az autó főalkatrészhibásan lett eladva számunkra :(

(#117082) kk831228 válasza Danex (#117081) üzenetére


kk831228
addikt

Mi lett vele? Felújítás? :U

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#117083) Qru válasza Jorus (#117080) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

[link]

#nincsbennetarcsi

(#117084) Jorus válasza Qru (#117083) üzenetére


Jorus
nagyúr

Köszönet cimbora! :R :R

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#117085) kk831228 válasza Dr.Zoo (#117075) üzenetére


kk831228
addikt

Te még jól is jártál, ő nem nagyon... : :) 7173. hsz

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#117086) Kiskokó válasza Dr.Zoo (#117075) üzenetére


Kiskokó
veterán

Ja értem hát igen az úgy lehet nem a legjobb.
Nekünk itt helyben van hálistennek egy elég jó automata váltó szerelő.

Tipikus szerelő állandóan megcsúszva meg igérget mindig mindent... de védelmébe mondom azt hogy az Automata váltókhoz tényleg ért!
Igaz igyis majdnem 3 hét volt mire kész lett az én váltóm is annó... mert mindig elbassza az időt másra másokra illetve a sürgős javításokra..
most volt 2 éve hogy csinálta nekem. kb 35 ezer km van azóta a váltóban és hibátlan.

Vagy akkor ott van Dány-ban a Nyári József... na ő még rohadt nagy spíler váltóban itt van felénk de még a Balaton környékéről is viszik a kocsikat hozzá.. (heves megye)
Nagyon érti meg elég normális viszont ezért el is kéri az árat... nála nincs váltó felújítás/javítás 500ezer ft alatt..

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#117087) atos19881101 válasza kk831228 (#117073) üzenetére


atos19881101
senior tag

Fel is hívtam őt. Azt mondta, valamilyen D kuplung esett szét, és hogy típushiba. Körülbelül 400ezres tételre számíthatok.

(#117081) Danex
Én 1.5hónapja vettem az autót. Azóta rálocsoltam pár 100ezret gyári alkatrészekre, hogy minden frankó legyen. Így most elég kellemetlen az újabb 400ezer. Az egyik szervizből azt az infót kaptam, hogy fél év garit köteles adni minden kereskedő. EU szabályozás ... aztán hogy ezt mennyire lehet érvényesíteni az majd kiderül.

[ Szerkesztve ]

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#117088) focvis válasza viharhozo (#117079) üzenetére


focvis
veterán

A kamera nekem pár naponta lefagy, ilyen üzenetet ad.

Ha rájövök a buherára, természetesen megosztom, egyelőre én sem találtam semmit angol és német nyelvű oldalakon.
Az oroszokban bízom még. :DDD

(#117089) mazacar válasza atos19881101 (#117087) üzenetére


mazacar
tag

En szavatossagkent hallottam rola.. ez a kopoalkatreszekre nem vonatkozik hacsak nem tudod bizonyitani,h mar a veget jarta amikor megvetted es errol nem tajekoztattak teged!

(#117090) Mágus2 válasza mazacar (#117089) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A váltó nem kopó alkatrész. :U

(#117091) Dr.Zoo válasza kk831228 (#117085) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

[link]

Az elsőként említett vesegörcsös ember csinálta nekem is a Paszuly váltóját. :(((

(#117087) atos19881101:

Velem az automatás passatnál olyan adás-vételit íratott alá a tetű kereskedő, amiben az apróbetűknél ki volt kötve, hogy sem szavatosság, sem garancia nem terheli Őket. :U

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#117092) Danex válasza kk831228 (#117082) üzenetére


Danex
addikt

(#117082) kk831228

Szervizben mikor ránéztek akkor látták, hogy kifújta az olajat magából a mechatronika, az egyik ott dolgozó sráchoz vittük el aki azt mondta, hogy a szellőztetője volt eldugulva és amiatt nyomhatta ki magából az olajat. Akkor öntött rá olajat.

Jelenleg így állunk vele, villogni villog X idő után, de semmi más jelenséget nem tapasztalunk, működik rendesen, pénzt meg rakosgatjuk félre.

De ugye még a vezérlés is most fog jönni.

(#117087) atos19881101

Mikor beleástam magam a témába egyedül a szavatosság volt ami lehetett volna érvényesíteni, de ahhoz bizonyítani kell ,hogy a hiba már az eladáskor is jelen volt. Mivel általában kap az ember egy állapotfelmérő lapot és ha azon nincs nagyon nem lehet vergődni, ugye ha mondjuk 200km-en belül jött volna elő eladástól a hiba akkor mondjuk érvényes lehetett volna, hisz egy automata váltót 200km alatt nehéz szétverni, így az már előtte is rossz lehetett amire jó a szavatossági igény.

(#117093) Danex válasza Dr.Zoo (#117091) üzenetére


Danex
addikt

De hivatalosan a vevő kárára nem lehet eltérni a törvénytől (ezt olvastam anno).

(#117094) mazacar válasza Mágus2 (#117090) üzenetére


mazacar
tag

Magara a kopoalkatreszekre gondoltam,h nem vallalnak ra szavatossagot...nem helyesen fogalmaztam...excuse me!

(#117095) Mágus2 válasza mazacar (#117094) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Helyesen fogalmaztál, nem kell elnézést kérni, csak megjegyeztem, hogy ne hagyjátok magatokat átverni, mert a váltó nem kopó alkatrész. Mondjuk a turbó az, kuplung, fékek.. mind kopó, a motor és a váltó nem. ;)

[ Szerkesztve ]

(#117096) Dr.Zoo válasza Danex (#117093) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Én 2009-ben vettem a passatot. Az akkori törvényi szabályozás még védte az ilyen tetveket. :(
Szar érzés volt, de már rég "elengedtem", sajnos a Fogyasztóvédelemtől 0 azaz NULLA segítséget nem kaptam.

Most hogy olvastam más is hogy járt a 17.-ik kerületi "automatás" csókával, azért kedvem lenne belelépni valamijébe, ami fáj. :W

(#117097) Mágus2: megette a fene az egészet. Ilyen kizárólag ebben a "csodaországban" történhet meg, egy kúltúráltabb országban erre a gatyája ráment volna egy polgári perben. És nem 5 év alatt. :O

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#117097) Mágus2 válasza Dr.Zoo (#117096) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Mondjuk egy alahambra-nyi egybenyakú fiatalember jobb belátásra bírta volna a kereskedést. Ja jól esik, akár erőszakkal is. :DDD

(#117098) g4bb3r válasza footy (#117022) üzenetére


g4bb3r
tag

Én megcsináltam egy 3 dolláros kínai készlettel a felverődést.. Elég csúnya volt előtte egész jó lett utána. Néztem szélvédős oldalon milyen a before /after képeket nem lett rosszabb annál..

(#117099) atos19881101 válasza mazacar (#117089) üzenetére


atos19881101
senior tag

Szavatosság az a 2 év. A garancia az állítólag kötelező fél év.

Az, hogy 1.5hónapja még teljesen hibátlan volt a váltó az kissé elképzelhetetlen. 2000km-t tettem bele azóta, és most adta meg magát.

(#117091) Dr.Zoo
Telefonon ezeddig korrektnek tűnik a kereskedő. Meglátjuk mi alakul ...

[ Szerkesztve ]

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#117100) mazacar válasza Mágus2 (#117095) üzenetére


mazacar
tag

+Atos

Koszonom az utbaigazitast...en beleirattam meg anno a szerzodesbe,h a feltuntett hibakon kivul rejtett hiba nincs...kereskedo is meg en is ala irtam plusz egy tanu..:)

Nem tetszett neki..de tisztaban volt a torvennyel..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.