Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#117951) Kiskokó válasza Mágus2 (#117950) üzenetére


Kiskokó
veterán

Rendben köszi :)

A sok segítségért cserébe a topic nevében kívánom hogy reggelre mutálódjon át a kocsid :

:C :))

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#117952) Mágus2 válasza Kiskokó (#117951) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Erre a fapadosra? :Y Messze van ez a Laurin és Klement felszereltségtől. A motorerő meg elegendő most is. Közlekedésre alkalmas. ;)

[ Szerkesztve ]

(#117953) Kiskokó válasza Mágus2 (#117952) üzenetére


Kiskokó
veterán

;] lebuktam :P

ne a felszereltséget nézd csak a külsőt meg a motort. (bár nem értek a Skodához de ez az RS nem ? :D)
Rühellem a kéket de ennek elég jól áll.

Amúgy jut eszembe ha van időd valamikor

Mit tudsz az Audi 3.0 TDI motorjairól és a 3.0 TFSI-ről 2012 évjárat körül és utána ?
A szerelőm nagyon beleverte a csúfot az összesbe mikor megkérdeztem, HA autó csere lesz évek múlva mit válasszak.
Meglepődtem, hogy az új 3.0 TDI-re is azt mondta hogy szaggatja a láncot annak ellenére, hogy a régebbieken ilyen szinte soha nem történt. Illetve hogy folyik belőlük az olaj. Benzinesre dettó... folyik orrán száján az olaj... hááát érdekes.

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#117954) Mágus2 válasza Kiskokó (#117953) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

No igen, de az RS nem a legjobban felszerelt, csak a legerősebb. Nekem inkább a kényelmi extrák kellenek, mint +30 ló. Ha RS-t akartam volna, akkor azt veszek, olcsóbb is lett volna. De nincs memóriás ülés, alcantara, hátsó ülés fűtés...

Ma ültem egy 2011-es RS-ben, hát elég sivár. ;]

[ Szerkesztve ]

(#117955) Kiskokó válasza Mágus2 (#117954) üzenetére


Kiskokó
veterán

Na jóóólvan így akarjon neked jót az ember :P
Ezt érdemled

:D

Én most a közel jövőben majd BMW-t fogok kipróbálni
BMW X6 50d 2016 (+ M Performance)
BMW 740D Long 2016
Mindkettő a létező összes extrával.

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#117956) Mappa


Mappa
addikt

A fenti képen látható polietilén darabra milyen néven keressek? csomagtartó fül, szatyor zacskó táskatárolófül ...semmi :D Ezt a képet is tök véletlen dobta ki. Esetleg egy cikkszám vagy valami ha valaki tudja :)

Szerk.: megtaláltam

[ Szerkesztve ]

nem kötelező megadni

(#117957) kk831228 válasza Kiskokó (#117951) üzenetére


kk831228
addikt

Inkább egy ilyen...:

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#117958) szabonagyur válasza Mappa (#117956) üzenetére


szabonagyur
félisten

Google képkeresője: [link]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#117959) Mappa válasza szabonagyur (#117958) üzenetére


Mappa
addikt

:R

Sajnos MK4 Borahoz ilyen még nem volt. Csak MK5-től van VW-nél, de ahogy néztem megvan a helye a csomagtérben. Csak két lyukat kell fúrni.

nem kötelező megadni

(#117960) tomcsi23 válasza Kiskokó (#117942) üzenetére


tomcsi23
veterán

Eladásra megy? ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#117961) Dr.Zoo válasza Csabi04 (#117936) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Piros passz, én annó 1.5m ft-ot szántam erre a témára, elég sok autót átnéztem a hahu-n képről, a legtöbb neppertől való. Ezek a "családi okok miatt eladó", "rendszeresen szervízelt, most esett át a nagyszervízen", "Orvos használta svájcban", "harmadik autóként használt megkímélt", stb. hasba akasztós náci dumák. Ezeket jó messzire kerüld el, illetve a keveset futott, 20 éves vasakat, 170e km-el. Ha megy a matek, és elosztod az évek számát a megtett futott km-el, akkor ott valami nagyon nem kerek.. :DDD
én magánszemélyes hirdetéseket böngésznék, és egy hónom alá csapható autószerelővel mennék autót venni.
Esetleg rászánnék a 1.5 misiből úgy 150-180 körüli összeget, amiért behoznak Neked egy olyat, amit a behozó ember magának is megvenne. Ott megadod a plafon összeget, a Ombre megmondja mennyi a sikerdíja, és honosítással együtt intézi a taligát. Vagy keresel egy ismerőst, és attól veszel kocsit, akiben megbízol.
Kérdés milyen felhasználásra veszed, ha városban ingázni, akkor 1.6 v. 1.8 benzinest keresgélnék, ha főleg vidék, hosszú utakra, akkor 1.9 PD-t. :K
Rövid távokon megölöd a dízelt, oda nem érdemes olyat, akkor egy fasza benyást, és beletolnám a gáz szettet. :)
Szerintem.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#117962) Fr3eWar válasza Dr.Zoo (#117961) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Mi jó úton vagyunk a sok kamu dumához amit írtál :D Van egy Golf 7-ünk második autónak, mely most lesz 1 éves, és lassan beleteszünk 13 ezer km-t. A feleségem Orvos, igaz Magyarországon :D

(#117963) Qru válasza Fr3eWar (#117962) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nincs mese, Svájca-ba kell költöznötök különben sosem adjátok el azt a sokat futott vackot. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#117964) 1stVikman válasza Fr3eWar (#117962) üzenetére


1stVikman
senior tag

Ritkaság, de van ilyesmi.
Anyám roomster-je 2008-as, 40500 a futott km, szervizkönyv vezetve, női tulaj, nem dohányzó, megkímélt stb. sablonduma, csak aztán a ház előtt parkolva TK-ra tette egy 21 éves futárgyerek... :((( :O

(#117965) Kiskokó válasza tomcsi23 (#117960) üzenetére


Kiskokó
veterán

De gonossz :D

nem ez most saját öröm.

Meg amúgy se a "a nagyszépfényesszipiszupifelni adja el a szar autót" feeling a kocsi :)
mit kocsi... az Audi!

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#117966) freaghill válasza Dr.Zoo (#117961) üzenetére


freaghill
őstag

Jaja haver szülei is eladták anno a B3-as Passatot.
Fenn is volt neten. Tanárpártól eladó, ... :DD

(#117967) maximilian4 válasza Kiskokó (#117942) üzenetére


maximilian4
addikt

Kár hogy az orra hegye nincs benne. Úgy sokkal szebb lenne a kép. :D

Maxi

(#117968) Dr.Zoo válasza Fr3eWar (#117962) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Khhm.:

Vagy keresel egy ismerőst, és attól veszel kocsit, akiben megbízol.

Itt jöttök Ti a képbe. :K

De most komolyan, a hahun lévő neppertől, vennél autót, aki tutira megkíméltként árul egy Németből származó, Törökök által alig használt vasat? ;]
Valld be, hogy Nem Te/Ti vagytok az általános.. :R :R :R

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#117969) tresh válasza Dr.Zoo (#117968) üzenetére


tresh
addikt

Jó itthon meg az összes autó megkímélt első gazdás, női tulaj és frissen "nagy" szervizelt és 100.000-et futott..:D Még mindig nagyobb eséllyel veszel kintről török által hajtott szarból normálisat (km-t ne nézzük nem tényező) mint itthoni sanyi szervizelte a passatot a garázsba mert ő ért hozzá ipari hulladékot. Magánember hirdetéseit meg nem is jellemezném csak annyira hogy néha azt se tudja mit árul.. az árakat pedig a lottózóból nézi.. röviden és tömören a magyar használt autó piac egy kalap sz*r.

(#117970) footy válasza tresh (#117969) üzenetére


footy
addikt

Mert a noi tulaj a pozitiv? ;]

(#117971) tresh válasza footy (#117970) üzenetére


tresh
addikt

Miért a doktor vagy öreg bácsi ?? ;] Amíg van tehénsz*r addig van rá veréb is mint látjuk :))

[ Szerkesztve ]

(#117972) footy válasza tresh (#117971) üzenetére


footy
addikt

;]

Sot talaltam neked autodoktor es oregbacsi kombot egyben :)

Amugy ez a musor annyira nem is rossz, eleg jol elmagyarazzak a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#117973) Dr.Zoo válasza tresh (#117969) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Kicsit sarkos, de kábé igaz. :K

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#117974) tresh válasza Dr.Zoo (#117973) üzenetére


tresh
addikt

Persze van benne sarkítás bőven, de a lényegen nem változtat már rég óta ez megy. Lehet itthon is jó autót venni de az alsó hangon fél év keresgetés után, ha mázlid van találsz tényleg egy normális gépet.

footy: elérhetőség? ;]

(#117975) zsolt19900


zsolt19900
őstag

lassan olajcsere, eddig úgy nézett ki a sorrend, hogy: castrol edge 5w30 (akkor jött a hamisításos dolog, szóval kilőttem), 2. LM toptec vagy melyik az a kék dobozos 5w30 (gondoltam kapjon egyszer egy ilyent is), 3-ra jött egy mobile1 xe super 3000 5w30 és most jönne a negyedik csere, amin gondolkodom:

ugyan az a mobile1 xe 5w30 vagy pedig még lenne mobile1 esp 5w30, ez 3-4 ezer Forinttal drágábban, megéri a felárat? vagy ha jó volt a xe 3000 bele, akkor menjen most is nyugodtan az?

következő cserekor szerintem megkínálom majd megint LM-val, de most még ez a mobile1-ek közül gondoltam választani

és nem, nem többnapigtartó hszáradatot szeretnék elindítani :D csak gondoltam megkérdezlek benneteket, mert elvileg mind a kettő teljesíti a normákat ami az én 1.9pdmbe kell

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#117976) footy válasza tresh (#117974) üzenetére


footy
addikt

Vox:Sonntags ab 17:15 ;)
Amugy van rendes muhelyuk is. A kovetkezo olajcseret naluk csinaltatod? :)

(#117977) tomcsi23 válasza zsolt19900 (#117975) üzenetére


tomcsi23
veterán

és nem, nem többnapigtartó hszáradatot szeretnék elindítani
Add el.

;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#117978) footy válasza zsolt19900 (#117975) üzenetére


footy
addikt

Nekem az utolso 2 alkalommal Mannol ment bele. Minusz 2 liter fogyasztasban es 15dB-lel kevesebb a zajszint.

;]

Amugy egyaltalan nem veszek eszre semmi kulonbseget mas olajhoz kepest, az allaga es a szine is ugyanolyan 20e km utan mint a tobbivel.

[ Szerkesztve ]

(#117979) zsolt19900 válasza tomcsi23 (#117977) üzenetére


zsolt19900
őstag

megfordult már a fejemben :D de amikor tol előre a feketeség mindig elfelejtem eme gondolatokat

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#117980) tresh válasza footy (#117976) üzenetére


tresh
addikt

Ha nem magam szerelnék akkor alap :D

[ Szerkesztve ]

(#117981) Qru válasza zsolt19900 (#117975) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bőven elég az XE, a lényeg az, hogy időben legyen cserélve. :K

#nincsbennetarcsi

(#117982) golfvariant


golfvariant
aktív tag

Az új autó átvételekor mire érdemes figyelni?
Milyen "kötelező" tartozékokat kell adniuk (izzókészlet, emelő, pótkerék, szerszámkészlet, láthatósági mellény)?

(#117983) Qru válasza golfvariant (#117982) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elkadásjelző háromszög, emelő, pótkerék/defektjavító készlet, vonószem.

opcionális: izzókészlet, eü doboz, szerszámok (csavarhúzó, kerékőr ha van pl).

#nincsbennetarcsi

(#117984) Dr.Zoo válasza zsolt19900 (#117975) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Motul Xclean. :DDD ;]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#117985) focvis válasza tresh (#117971) üzenetére


focvis
veterán

Faterom autója:

Pro:
Tulaj 71 múlt, nyugdíjas orvos, újonnan vette az autóját Mo.-n, keveset futott (7 éves, 55 e km), vezetett szervizkönyv, csak garázsban tartott, kis fogyaztású dízel.... nem mosó-karcos, mert nem mossa :DDD

Kontra:
Hidegen bőgő motorral áll ki az udvarból, 1-es minimum 3000 rpm - hidegen is (dízel); kb. a tetőn és géptetőn kívűl minden elem vagy fényezve volt már vagy horzsolt (parkolás, udvarból kiálláskor a kapu, semmi komoly). ;)

[ Szerkesztve ]

(#117986) tresh válasza focvis (#117985) üzenetére


tresh
addikt

Ebből lesz az eladó szalon autó orvos tulajtól :D

(#117987) golfvariant válasza Qru (#117983) üzenetére


golfvariant
aktív tag

eü doboz nem kötelező tartozék?
Tehát úgy menjek autót átvenni, hogy viszem magammal, különben a yard bármikor büntethet? :O

(#117988) Kiskokó válasza maximilian4 (#117967) üzenetére


Kiskokó
veterán

Jövőhétvégén kapja a szokásos nyár eleji polír + wax-ot az autó majd akkor csinálok rendes képet róla :)
Sponsored by : Autoglym

A régi felnim meg megy haverom Passatjara majd arról is teszek képet.

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#117989) focvis válasza tresh (#117986) üzenetére


focvis
veterán

Simán, és nem kell kamuzni! :D

(#117987) golfvariant: Adnak EÜ-dobozt, nem érdemes aggódni.

(#117990) brumi1024 válasza focvis (#117989) üzenetére


brumi1024
veterán

Bezony, én kaptam kettőt is. :DDD

(#117987) golfvariant: Az egy újfajta lehúzás lenne, ha az új autó átadásakor hiányoznának belőle kötelező elemek (láthatósági mellény, eü-doboz, stb.), a rendőrség tájékoztatva lenne az átadás időpontjáról és kint várnának. ;]

[ Szerkesztve ]

(#117991) Qru válasza golfvariant (#117987) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem kötelező tartozék, ezért nem is büntet a rendőr ha nincs nálad. Azért viszont büntet ha baleset van és nem tudsz vki ellátni annak hiánya miatt. Szóval azért nem árt ha van de általában nem spórolja el a gyártó, se az izzókészletet (ami azért nem kötelező mert a legtöbb új autónál már nem is tudod egyszerűen az út szélén kicserélni az izzót). De ha nem világít egy lámpád azért már büntethet a rendőr pl...

mod:

Ez él a mentőláthatósági mellényre is. Nem kötelező tartozék, ezért nem kérheti számon a rendőr de ha pályán anélkül szállsz ki akkor büntethetnek érte.

Legalábbis itthon ez a szabály.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#117992) brumi1024 válasza Qru (#117991) üzenetére


brumi1024
veterán

Nekem csak az első index izzós, így nem is adtak izzókészletet.

[ Szerkesztve ]

(#117993) Dr.Zoo válasza focvis (#117985) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Jót tesz az nekije, ha 3000-en áll ki a garázsból.. :K ;] :DDD
Apósomtól sem vennék autót, az a poló amit már kibírt, csoda még hogy megy. 1.4 16 szelep, 2002-es.
A harmadik komplett kuplung van benne cserélve, 210.000 van benne.
Az utolsónál konkrétan nem indult el az autó, egyesben kiengedtem a kuplungot, oszt' állt a kocsi. :D
Nagynehezen elgurultam a szervízbe, ahol a szerelő ember közölte kiszedés után, a kuplung konkrétan lila színűre volt égve. :K

szerk.: Após hallássérült. Viszont a polóban van fordulatszám mérő, amit nem használ. :U

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#117994) Qru válasza brumi1024 (#117992) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

LED? Az jó, brutálisan jól világít. :K

#nincsbennetarcsi

(#117995) zsolt19900 válasza Dr.Zoo (#117984) üzenetére


zsolt19900
őstag

ahh marad akkor erre a ciklusra a mobil1 :) aztán majd következőre valami combosabb

[ Szerkesztve ]

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#117996) focvis válasza brumi1024 (#117992) üzenetére


focvis
veterán

Te műszaki ember vagy; kellene valami plug'n'play LED-et keresni az első indexbe (H21W). Thx ;) Másik topikban már ajánlott Mogyi fórumtárs párat, de azokhoz buherálni kellene ezt+azt.
Amúgy én se kaptam szerintem izzókészletet, nálam hagyományos: első index, kanyarfény és a tolatólámpa.

@Dr.Zoo: Apósodét se szeretném megvenni. :D

@golfvariant: Hol veszed át az autót? Majd nézd meg, hogy kaptál-e 1 liter tartalék olajat!

#csakakasztrol

[ Szerkesztve ]

(#117997) Jorus válasza Qru (#117991) üzenetére


Jorus
nagyúr

Én tutira nem tudok ellátni senki, mert egy csepp vértől elájulok, ha nem az enyém. :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#117998) Qru válasza Jorus (#117997) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem már a stabil oldalfekvés se menne, nem hogy egy vérző embert ellásak... :(

#nincsbennetarcsi

(#117999) brumi1024 válasza focvis (#117996) üzenetére


brumi1024
veterán

Gyorsan utánajárva ezeket találtam:

A német fórumok ezt szeretik a legjobban, gari is jár hozzá, de ez a legdrágább.

Ezt is kipróbálták.

Itt egy összehasonlítóvideó a hsz-ben linkelt két típusról, ezek jobb árúak. A fórumot érdemes nézegetni, német, szóval googlefordító segíthet ha kell.

Ez meg összességében jöhet jól.

(#117994) Qru: Nem, ott már az index is ledes lenne. Néztem/próbáltam a LED-es lámpát, szerintem meglepő módon rosszabb, mint a Xenon, és a fórumokon a tulajok is hasonló véleményen vannak. Volt nemrég az amerikai lámpás teszt, A osztályba került az A3 Xenonja és talán E-be a LED-je. Kár, mert szerintem nagyon szép a LED lámpája.

[ Szerkesztve ]

(#118000) Qru válasza brumi1024 (#117999) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pedig az k. menő, tetszik az a futófényes ledes index.

Toyota nyert a LED-es fényszóróval de az Acura Honda is ajánlott a sima halogénnel... Hiába tudnak ezek a sárgák na. :DDD

#nincsbennetarcsi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.