Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#117401) tresh válasza knuckle (#117399) üzenetére


tresh
addikt

Külön vedd meg a szíjkészletet(conti) , külön a feszítőket (INA), külön a vízpumpát (dolz,hepu). Amúgy néz rá pl a kovácsautó-ra van hogy ott olcsóbban kapsz meg dolgokat mint bárdis kedvezménnyel.

(#117402) knuckle válasza tresh (#117401) üzenetére


knuckle
aktív tag

na, akkó jóvan akkó :) meglesem azt is :)
látni a szelepfedélnél némi olaj cuccost...nem végig, de van ahol látni..., öcsém azt mondja jóvanazúgy...:D
szerintem meg nem van jól az úgy, ha már úgyis vezérlés csere lesz...
nem mellesleg nem is kellene még vezérlést cserélni, csak már csörgős sajna, gondolom az alacsony fordulatszámot nem szereti...ezen felül nincs baj a vassal.

egyúttal megveszem a skodrihoz is a motyókat :) kíváncsi leszek erre a toronycsapágyas cuccosra. ha ez sem válik be, akkor kb mindegy mit teszek bele, ha 1 éven belül beokádik...
pedig én képes vagyok súlyos km-eket kerülni az út minősége miatt...nem tudom mitől megy offra állandóan.

[ Szerkesztve ]

"...ki korpa közé keveredik, az beleesett a moslékosvödörbe..."

(#117403) tresh válasza Mágus2 (#117400) üzenetére


tresh
addikt

Mondjuk én vissza azért csak nem tenném a 300ezret futott olajat ;] Lehet kapni gyárit csak drága de van.Besétál és megveszi a márkaszervívbe aztán megint 300ezerig jó lesz vele..

(#117402) knuckle : most nézem hogy ez láncos tsi (bocs reggel van nagyon még) lehet én vagyok hülye de ahhoz már kapsz láncot a bárdiba vagy bárhol? ;]

(#117404) molnarpeter: jah ha olyanjuk van akkor segítenek. De nagyon kevés dolgot tudnak időre meghozni..

[ Szerkesztve ]

(#117404) molnarpeter válasza tresh (#117403) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

UNIX is tud gyárit, picivel talán olcsóbban is, mint a márkaszerviz (százas körüli differencia lehet :D )

(#117405) knuckle válasza tresh (#117403) üzenetére


knuckle
aktív tag

láncos, mert ahogy írtam is csörgős :D
de vágtam mire gondolsz :) több helyen is nézelődök :) de amúgy a szíjjakat is cserélni akarom.
és sajnos 48k körül jár még csak, de az idióta vezetési stílus miatt már most csörög szegényke...
így megérett a cserére, mert azért nem lenne jó, ha kikönyökölne itt-ott ez-ez...

"...ki korpa közé keveredik, az beleesett a moslékosvödörbe..."

(#117406) tresh válasza knuckle (#117405) üzenetére


tresh
addikt

Nem rosszból de lesz ember aki bevállalja a cserét ? :) Nem garis még a gép esetleg?

Más: hétvégén kitakarítottam megint az a4-en az esőelvezetőket... innen is csókoltatom a kretén Ingolstadt-i mérnököt aki ezt megtervezte..

[ Szerkesztve ]

(#117407) knuckle válasza tresh (#117406) üzenetére


knuckle
aktív tag

már nem az sajnos.
de hogy érted, hogy lesz-e aki bevállalja a cserét?
találtunk egy szerelőt, aki dolgozik hozott anyagból is, és eddig mindenkitől csak jót hallottunk róla.
lelkiismeretesnek mondják, és ugye az lenne a fő, hogy ne "pék" legyen :)

"...ki korpa közé keveredik, az beleesett a moslékosvödörbe..."

(#117408) i-sti válasza tresh (#117406) üzenetére


i-sti
senior tag

Nekem a legnehezebb művelet a B8on az ablakmosó újra töltétese. Lehet én vagyok a béna de sehogy sem tudok rájönni, hogy ezt hogy képzelte el egy mérnők miként kellene használni.
A kupak folyamatosan esik vissza a tartály szájára.

Novum Forum Siculorum

(#117409) tresh válasza i-sti (#117408) üzenetére


tresh
addikt

de szépre sikerült ez is :DDD Nagyon szeretem a b5-öm de az ilyen f*szságktól amik ott vannak minden évben elszidom szegény kocsit :D

(#117410) Piwi válasza i-sti (#117408) üzenetére


Piwi
addikt

na erre még én sem jöttem rá hogyan is lehetne normálisan beletölteni a szélvédőmosót... :U

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#117411) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Hétvégén kiganézta a Mama a paszulyt, porszívózta csóri majd egy órát. Utána pörgőforgó mosás a hatlábú kutyás kúton, és kész. :D
Azóta is működnek a ződ "O" gyűrűk, persze ettől függetlenül cserélem idővel mindet.

(#117412) Mágus2: Az csak egy "szár" Skoda... ;]

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#117412) Mágus2 válasza i-sti (#117408) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A szar skodán meg beakad az üzemanyag cső alá. Valaki gondolkodott. ;)

(#117413) tresh válasza Mágus2 (#117412) üzenetére


tresh
addikt

Tanultak az audi hibájából ;] Akarom mondani ez nem hiba ez fjucsőr :DDD

[ Szerkesztve ]

(#117414) i-sti válasza tresh (#117413) üzenetére


i-sti
senior tag

+1 :C :C :R :R

Novum Forum Siculorum

(#117415) Mágus2 válasza tresh (#117413) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Az audi prémium. Igaz, hogy 3 kéz kell feltölteni az ablakmosót, de az nem a tulaj dolga, majd a prémium pékek feltöltik a prémium juttatások fejében.

[ Szerkesztve ]

(#117416) -v- válasza Mágus2 (#117412) üzenetére


-v-
addikt

Simply clever

(#117417) lenko válasza i-sti (#117408) üzenetére


lenko
aktív tag

Az összes vw-n ez a fedő van a 4-es golf és B5-s Passat óta. Nekem pl. valami cső alá be lehet akasztani(Golf4) B8-at motorteret nem láttam még, ezek szerint ott nem lehet sehova.

Az embereknek fáj az igazság!

(#117418) Morris válasza Mágus2 (#117412) üzenetére


Morris
veterán

A fos b5.5 paszulynál is be lehet akasztani a környező cső alá :)) ;]

(#117419) i-sti válasza lenko (#117417) üzenetére


i-sti
senior tag

Kollegáktól is kérdeztem (Passat, Golf 4) náluk (is) van egy cső ami segít.
De B8nál sajnos 20 cm körzetben az égvilágon semmi nincs.

Novum Forum Siculorum

(#117420) lenko válasza i-sti (#117419) üzenetére


lenko
aktív tag

Max. viszel egy kb. 20-40dkg súlyú valamit, addig rárakod, elforgatni úgy is el lehet, hogy merre nyíljon fel. :))

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#117421) i-sti válasza lenko (#117420) üzenetére


i-sti
senior tag

Nem lehet elforgatni :P

Novum Forum Siculorum

(#117422) tresh válasza Mágus2 (#117415) üzenetére


tresh
addikt

Azért annyit csak kinézhetnek egy öltönyös milliomos emberből aki tényleg egy csavart se húz meg vagy cserél az autóján, hogy ablakmosó folyadékot csak tud bele tölteni. Értem én hogy minden szarért beviszi a szervizbe de ez pl azért erős lenne..

(#117421) I-sty : le kell vágni a g*cibe! ;]

[ Szerkesztve ]

(#117423) lenko válasza i-sti (#117421) üzenetére


lenko
aktív tag

Hmm szerintem csak túl friss az autó, nagyobb erővel sem?

Az embereknek fáj az igazság!

(#117424) Piwi válasza tresh (#117422) üzenetére


Piwi
addikt

ne hidd,a labancok hozzá sem nyúlnak az autóhoz,szerintem a motorháztetőt sem tudja felnyitni a 80% ;]

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#117425) i-sti válasza lenko (#117423) üzenetére


i-sti
senior tag

Azért nem lehet mert körbe fogja az a műanyag burkolat ami takarja a klíma beömlöt stb izéket.

Harmadik videó: Find Reservoir [link]

[ Szerkesztve ]

Novum Forum Siculorum

(#117426) tresh válasza Piwi (#117424) üzenetére


tresh
addikt

Aztán ha kifogy neki a német autópályán félre áll és hívja a sárga angyalt vagy mi f*szom ? :D

(#117427) Piwi válasza tresh (#117426) üzenetére


Piwi
addikt

aha,inkább fizet az ÖAMTC-nek éves szinten 100 eurót és az szépen kimegy és megcsinálja...havi szinten látom hogy még egy defekt miatt is kihívják és szépen lecseréltetik a kereket,nem hiába érintetlen a pótkerék körül minden alkatrész az autóikban ;]

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#117428) brumi1024 válasza Piwi (#117427) üzenetére


brumi1024
veterán

Ilyen itthon jár, mobilitásgarancia néven. Persze kifizedet az árát előre azzal, hogy márkaszervizbe kell hordani az autót, de a garancia miatt amúgy is oda viszed újkorában, így az első 4 évben megéri ez a szolgáltatás. Én pl defekt esetén tuti előbb megpróbálkoznék ezzel, mint a pótkerékkel és gumis keresésével, ha nem 3 óra múlvára igérik a kiérést.

Az ablakmosósra: egy Audi nem lesz koszos, és azt elkerülik az esőcseppek, így az ablaktörlő és az ablakmosó is csak azért van, mert kötelező. ;]

[ Szerkesztve ]

(#117429) tresh válasza Piwi (#117427) üzenetére


tresh
addikt

akkor nem szóltam ;]

(#117430) Piwi válasza brumi1024 (#117428) üzenetére


Piwi
addikt

Ez is valami ilyesmit takar, csak itt max fél órán belül ott van nálad a szuper kis autó ami szinte mindent megold,autótól-kortól függetlenül, szeretik is ezt a szolgáltatást, igazából ha 1 évben 1x lerobbansz már meg is érte az éves 100 eurót kifizetni mert egy vonhatást nem úszol meg annyiból...

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#117431) TaaT válasza i-sti (#117408) üzenetére


TaaT
veterán

Őőő jól értem az 1kézzel tartod a kupakot másik kézzel töltöd bele a cuccot nem megy? :DDD

Give them hell Ukraine!

(#117433) i-sti válasza TaaT (#117431) üzenetére


i-sti
senior tag

Jól érted, mivel az 5 litres palackót elég nehezen tudom megtartani és célózni is vele :DD

Novum Forum Siculorum

(#117434) focvis válasza tresh (#117432) üzenetére


focvis
veterán

én is igyekszem valami alá beszorítani a kupakot, ami nem könnyű és ott a para, hogy letörik. De hogy megnyugtassak mindenkit, az Opelnél ugyanilyen szar.

Bezzeg a kispolszki... ott infúziós zacskóba kellett beügyeskedni a lötyit! (valójában nagyon szeretnék magamnak egy hobby-jellegű kispókot :B)

(#117435) TaaT


TaaT
veterán

Jaj bocsánat én 1L-es palackokból nyomom :DDD

Give them hell Ukraine!

(#117436) g4bb3r válasza TaaT (#117340) üzenetére


g4bb3r
tag

Köszi. Évi max 10-13k km-et megyek ezért lett ez. Mostmar marad egy ideig :U

(#117437) Mágus2 válasza focvis (#117434) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Vizelet gyűjtő. :D

(#117438) i-sti válasza focvis (#117434) üzenetére


i-sti
senior tag

Oké, hogy ezt megtervezik de nem futatnak pár tesztet különböző paraméterekkel, hogy lássák mennyire használható is a találmányuk?

Paraméterek: (alany magassága, alany erőssége (kiváncsi lennék hogy egy 160 cm Pöttöm Panna kell emelje az 5 litre palackót és a műkörmével tartsa a kupakot mennyire fog müködni ez a módszer))

Novum Forum Siculorum

(#117439) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Ezt csak úgy itthagyom:

Tegnap beszéltem sype-on Péter barátommal, mondja hogy volt egy kis problémája a Fordal (F350-es 6.0 TDI V8). Na, mondom eddig bírta? (Péter Californiában lakik, és tavaly vette ezt a kocsikát, használtan)
Mondja hogy nem, a világ minden táján egységesek a kútfejek, illetve a pisztolyok színezései, zöld a benzin, fekete a gázolaj. Neki sikerült egy olyan kis falut találnia, ahol ez pont fordítva van.. :U (Detroit-ban)
120 liter benzint tankolt a v8-as TDI-be. :O
2 mérföld után kiderült hogy hoppá van, szépen leeresztette az anyagot, majd tankolt bele 120 liter gázolajat.
Ment vele 10 órát egyhuzamban, majd egy motelben éjszakázott. Reggel kibilleg a döghöz, tekeri az önindítót, oszt' sekép-sehang. Tréler, ü.a. pumpa kuka. (tréler=Ford F650-es :DDD )
800 dolcsi szintén, új ü.a. pumpa be. Plusz a két tankolás. :DDD

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#117440) focvis válasza Mágus2 (#117437) üzenetére


focvis
veterán

Bakker, igazad van, téli ablakmosó -5°C-ig. :DDD

(#117441) molnarpeter válasza TaaT (#117435) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nameg nagyobb kiszerelést is ki lehet mérni literesbe, aztán bele kancsóból a víz :K

(#117442) TaaT válasza molnarpeter (#117441) üzenetére


TaaT
veterán

Amúgy találtam képet a legutóbbi 2éves ablakmosó folyadék szervizemről [link] szal valahogy sikerült a nagy kupából is bele löttyintenem, pedig segítség csak ő volt. :) [link]

Give them hell Ukraine!

(#117443) Piwi válasza TaaT (#117442) üzenetére


Piwi
addikt

ilyen segítséggel aztán könnyű :)

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#117444) VR6-Fan válasza Mágus2 (#117400) üzenetére


VR6-Fan
veterán

nekem pl a gyári olajjal nyáron nagy melegbe, ha hajtom (nem kell ész nélkül) megszólal a nyelestengely csapágy, hova tovább?

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#117445) Mágus2 válasza VR6-Fan (#117444) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nem tudsz bele jobb olajat tenni, mert minden mással akadni fog a váltó. Megpróbálhatod, de vissza fogsz térni a gyárihoz. Inkább cseréld a csapágyat. ;) Tudod mennyire érzékenyek ezek a váltók az olajok adalékolására. Elég egy pici eltérés és máris nyúlós akadós lesz, vagy ledarálja határos időn belül a szinkron gyűrűket.

[ Szerkesztve ]

(#117446) bmwsan


bmwsan
senior tag

Úgy látom elojott a váltóolaj téma. Elég sokfélét hallani ebben a témában. Akkor ha csere, csakis gyári.
Viszont mikor érdemes cserélni, most van a kocsiban 270e km és leg jobb tudomásom szerint még nem volt benne cserélve( sokan azt mondják, hogy nem is kell ).
Érdemes bolygatni, vagy amíg szépen veszi a sebességeket, addig inkább csak rongálok vele? (2006, BXE, manual 5) :F

Köszi szépen :R

(#117447) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

Nna, ez kié? :DD

(#117448) Dr.Zoo válasza MunezXBK (#117447) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Bitpork.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#117449) TaaT


TaaT
veterán

Még egyszer köszi focvis a szilikonsprés ötletet, remekül működik, a szíj megfiatalodott és azóta is kussban van. :R Kép

Give them hell Ukraine!

(#117450) Qru válasza MunezXBK (#117447) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:C

#nincsbennetarcsi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.