Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#116351) MunezXBK válasza focvis (#116348) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

He? O.o

(#116352) tresh


tresh
addikt

Mágusbácsi!

1.9 tdi (afn) alapjárat 86x rpm-en van régen az alábbi módszerrel felülírtam 903 -ra:

Select]
[01 - Engine]
[Login - 11]
Enter 12233 to activate special adaptations,
[Do It!]

Channel 2: idle speed
The stock adaptation value should be 32768 (corresponds to 903 rpm).

Na most nekem a 32768 nál 860 körüli az alapérték. Ha elkezdem feljebb vinni akkor kb 328xx -re kell írnom hogy 880-890 között legyen. Van valami más manuális állítási lehetőség vagy légtömegmérő csere? Amúgy az alapjárat 860-on van és nem ugrál áll mint Katiba a gyerek :))

[ Szerkesztve ]

(#116353) blt.62


blt.62
őstag

Van itt olyan fórumtárs akinek Skoda Superb 2.5 V6 TDI 2005 körüli kocsija van? Érdekelne a személyes véleménye.

MegtorloXp

(#116354) MunezXBK válasza blt.62 (#116353) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Első hsz. és látni fogod.

(#116355) focvis válasza MunezXBK (#116351) üzenetére


focvis
veterán

Sárhányó = sárvédő.

(#116356) knuckle


knuckle
aktív tag

tegnap elvittem itt a 13 kerben a Kwik Fit-be öcsém jettáját, téli nyári patkó cserére. minden meg is volt, semmi gond nem volt.
közben gondoltam megkérdezem a szakit, hogy ugyan mondjon már egy jófajta toronycsapágy márkát, amit nem kell évente, vagy akár korábban cserélni, mert a jelenlegi 2 hónap múlva lesz egy éves, de már féléves korában rotyogott...

erre a válasz: ááá, a fábiákban ez betegség...itt Magyarországon kb mindegy hogy a legolcsóbb vagy a legdrágább megy bele, ugyanúgy ki fogja ütni a szar út...
állítólag ő is évente cserélgette a csapágyakat, de ő kutyacsonttal együtt, mert az is elszállt....

mondom neki, hogy fura, mert nekem a kutyacsont nem lötyög, és semmi más sem, sőt...de a toronycsapágy offra ment már megint. és ha a legjobb minőségű ugyanúgy szétcsúszik 1 év alatt, akkor kb mindegy, hogy olcsót, vagy drágát teszek bele...

esetleg valakinek van valami tippje, hogy mifélével kellene próbálkozni?
a vas továbbra is egy 2005-ös fábia kombi, 1.4 16v 100 pacival.

"...ki korpa közé keveredik, az beleesett a moslékosvödörbe..."

(#116357) footy


footy
addikt

Valaki tud mondani alkatrésszámot Golf 6 Variant(2011) bal hátsó ajtózárra?

köszi

(#116358) 7600 GS válasza knuckle (#116356) üzenetére


7600 GS
addikt

Monroe/Kayaba/Lemförder/Sachs négyes közül vedd valamelyiket. :)

(#116359) tresh válasza knuckle (#116356) üzenetére


tresh
addikt

SKF :B

(#116360) Qru válasza focvis (#116348) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bőven nem éri meg, haver 20-25k-ból lefújja nekem az egész motorháztetőt. Csak a lámpára kéne nekem víztiszta fólia (kő és uv védelem) meg a sárvédőre pótolni a gyári kőfelverődés ellen védő fóliát mert az időközben elhagytam az egyik oldalon. :( :W De sztem ezt láttad a VAG talin pont...

Bit: Igeeeen! :DDD

#nincsbennetarcsi

(#116361) focvis válasza Qru (#116360) üzenetére


focvis
veterán

Egy fórumtárstól kaptam alternatív tippet, hogy olcsón jó, de nem jártam utána: www.cardesign.hu
A 150 után azt mondtam, hogy inkább lefújatom, ha nagyon gáz.

BTW szeretnék venni javítófestéket, mert már van 3 apró (gombostűfejnyi) kavicsnyom a lökösön. ;]
Hol érdemes kevertetni? (VW-nél horror lehet.)

Azon röhögök, hogy fekete autón kavics esetén fehér alapozó látszik ki, a fehér autón meg a fekete alapozó... direkt szopatják az embert?! :DDD

(#116362) Qru válasza focvis (#116361) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Persze, bőven nem éri meg.

Kösz, ránézek.

Nekem fehér az alapozó a fehér festék alatt. :P #sz@rfosjapppán :D

Bármelyik fényező kever neked sztem... :U

#nincsbennetarcsi

(#116363) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nah megvolt a főtengelyszimering csere. Meg az ott lévő szíj is cserélődőtt.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#116364) knuckle válasza tresh (#116359) üzenetére


knuckle
aktív tag

Monroe és SKF a két kiszemelt, bár utóbbi 2k-val olcsóbb a két oldali szett, de ez most nem tényező.
ha ez sem válik be, akkor meg mehet bele akármi, úgyis megfárad :W

"...ki korpa közé keveredik, az beleesett a moslékosvödörbe..."

(#116365) tresh válasza knuckle (#116364) üzenetére


tresh
addikt

SKF csapágyterén szerintem az egyik legjobb választás.

(#116366) knuckle válasza tresh (#116365) üzenetére


knuckle
aktív tag

egy próbát megér, remélem legalább 1 évet kibír.
alig 12k a teli ára a bárdinál a mindkét oldalt tartalmazó szett, és itt van kedvezményem is.

"...ki korpa közé keveredik, az beleesett a moslékosvödörbe..."

(#116367) bmwsan


bmwsan
senior tag

Hétvégén meg volt a szervíz a gépen.

Motorolaj, légszuro, uzemanyagszuro, aktívszenes pollen, fékolaj, szervóolaj, 4 fékbetét, elso hátso ablaktörlo.
Ez mindennel együtt 75e JMF-be fájt.

Még el kell vinnem megnézetni, hogy miért kapcsol nagyobb gyorsításnál (80-90 padlónál vészüzembe a Motor és tilt le a turbo, miért túl tölt és 10e km-ig nyugtom lesz remélem.)

270e km-nél mennyire lehet lekokszolódva a motor? - ezt tartom egyik lehetséges oknak.
A másik lehtoség, hogy a chip a régi turbora lettt megírva, ami nem volt már 100%-os, de ezt majd a szaki megmondja.

Ja meg felkerültek a nyári felgenek :) KÉP már csak kb. 199 HD+ képpel lógok ... :(((

(#116368) tresh válasza knuckle (#116366) üzenetére


tresh
addikt

Tuti nem lesz vele gond. SKF--el még én nem szívtam de pl swag csapággyal már igen.. ráadásul a saját fosomon hányta el magát a tavalyi tali előtt egy nappal .. Fel tudtam volna gyújtani :D Most meyle-t tesztelek benne ez egész jól bírja eddig :D

(#116369) 7600 GS válasza tresh (#116368) üzenetére


7600 GS
addikt

Meyle-ből pedig mindig a HD kivitelt célszerű venni! :)

(#116370) Brumi˘ válasza bmwsan (#116367) üzenetére


Brumi˘
addikt

Milyen turbo került a kocsira?

(#116371) Mágus2 válasza tresh (#116352) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Csak ott lehet az ecu-ban állítani az alapjáratot. Lődd be 903-ra. ;) Ahogy kopik az adagoló, úgy állítódik el az alapjárat. Azért van a softveres korrekció.

[ Szerkesztve ]

(#116372) zeus_2k14


zeus_2k14
senior tag

üdv.

segítségetekre lenne szükségem. A kocsim belseje krém szinű ( golf 4 ) és az ajtó behuzónál vagyis a fogantyú kicsit meg van kopva, olyan mintha valami ragasztó vagy nem tudom mi kopott le róla és most kicsit csúnya. Kérdésem az lenne, hogy hol tudok venni újat magyaroknál hozzá, vagy kaparjam le róla azt a borítást? Ezt 1 méretbe csinálják?

(#116373) bmwsan válasza Brumi˘ (#116370) üzenetére


bmwsan
senior tag

Még az elozo tulaj csináltatta.
Garrett GT1646V vagy
KKK BorgWarner BV39.
A ketto közül valamelyik.

Remélem nekem már nem kell majd mókolni vele, de ha igen akkor lehet bepr´bálnék egy 1749V vagy VA-t, esetleg GT2260...

(#116374) molnarpeter válasza zeus_2k14 (#116372) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Érdemesebb lekaparni, régi plasztikkártya jó szolgálatot tehet, vagy kipattintva a helyéről meleg víz+szivacs finomabb munkát végez.

(#116375) TaaT válasza zeus_2k14 (#116372) üzenetére


TaaT
veterán

Kínából lehet 5ajtóshoz és kombihoz rendelni [link]

3ajtóshoz még nem találtam csak itthon. [link]

Give them hell Ukraine!

(#116376) molnarpeter válasza molnarpeter (#116374) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Illetve még egy lehetőség: ha kiderül, hogy a gumi alatti műanyag felülete is nagyon karcos, homokszórás+matt fekete festék a barátod :)

(#116377) zeus_2k14 válasza TaaT (#116375) üzenetére


zeus_2k14
senior tag

Enyémbe még nem ilyen van, és pont 3 ajtóshoz kellene :D Enyémbe ilyen van :

[link]

(#116378) TaaT válasza zeus_2k14 (#116377) üzenetére


TaaT
veterán

Ja hogy az utas oldal [link]

Amúgy lehet az a legolcsóbb megoldás amit korábban írtak, lekaparni a prémium hatást keltő gumis réteget, az alatt lévő műanyag már nem fog tovább kopni.

Give them hell Ukraine!

(#116379) molnarpeter válasza molnarpeter (#116376) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Plusz egy: műanyag sörtés kefe. Elég erős, hogy leszedje a gumit, de elég puha, hogy ne karcolja össze a műanyagot. Ajánlott kipróbálni nem feltűnő helyen, de gyors megoldás.

(#116380) vendingo


vendingo
veterán

Még mindig nem cseréltem le a kuplungot a Golf4-be, de a héten mindenképpen szeretném megvenni az alkatrészt, ebben kérném a segítségetek. LUK volt a kiszemelt, de momentán arra nincs pénzem, mert rengeteg mást is cserélni kell a kocsin.

1.Mennyire ajánlottak az olcsóbb kuplungszettek, melyiket válasszam?
2. 2 éve volt olajcserén a kocsi, akkor megmaradt 1 liter olaj. Azt beletölthetem a mostani cserénél, vagy megromlott? Origi bontatlan 1 literes flakon.
3.Benzinszűrőt mikor érdemes cserélni? Amióta nálam van a kocsi (3 éve) azóta még nem volt cserélve, illetve nem tudom, hogy az előző tulaj mikor cserélte.
4.Pollenszűrő van a golf 4-be? Ha igen, akkor mennyi időnként kéne cserélni?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#116381) Qru válasza vendingo (#116380) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

1: Nem igazán, az lesz az igazán drága ha a gagyit ki kell cserélned egy jóra, mert akkor a gagyi árát kidobtad az ablakon.

2: Én nem önteném bele de nagy bajt nem okoz ha ugyanolyan mint amit amúgy is beleöntenél.

3: Minden olajcsere vagy legalább minden 2. olajcserekor ajánlott.

4: Minden olajcserénél azt is.

#nincsbennetarcsi

(#116382) Emu


Emu
őstag

Sziasztok!
1.9 tdi (afn) milyen márkájú olajat tegyek bele? Eddig Castrolt kapott, de olyan sokat olvasni hamisításról, hogy még elvileg megbízható helyeken is hamis olajat találnak...maradjak a márkánál?

(#116383) vendingo válasza Qru (#116381) üzenetére


vendingo
veterán

Köszi.

Megvenném én a LUK-ot, csak a szerelőm esetleges garanciális problémákra hivatkozva nem hajlandó beletenni amit én viszek neki.
Szerintem csak az a baja, hogy van 30% kedvezményem a boltba, és ha én viszem, akkor nem jár jól.

Keresnem kellene egy másik szerelőt, aki vállalja hozott alkatrészből a kuplungcserét, mert gagyi árban meglenne a LUK.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#116384) Coyot válasza vendingo (#116383) üzenetére


Coyot
őstag

Engem a helyi szerelők ezért bepanaszoltak már, elmehet mind a picsbe :K

Má' nem

(#116385) aero. válasza vendingo (#116383) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

[link]

Nézd meg itt mennyire jön ki, ide átlaguser is kap 10-30% kedvezményt. Korrektek, mindig innen vásárolok.

(#116386) vendingo válasza aero. (#116385) üzenetére


vendingo
veterán

Unixba van 30% kedvezményem, csak szerelőt kéne találnom, aki hajlandó beszerelni. Elhajtanak, ha én viszem az alkatrészt :(

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#116387) 7600 GS válasza vendingo (#116386) üzenetére


7600 GS
addikt

Üss az asztalra, ne hagyd hogy ilyen módon pofátlankodjanak veled. :N

(#116388) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ez nem pofátlankodás. Esetedben nincs meg az az együttműködés mit a szerelő és a szállító között. Pl ha a szerelő bármi hibát talál, neki szó nélkül visszaveszik az alkatrészt. Ha te mész vissza megkapod h egyet vettél az se stimmel? Mit akarsz itt? És lehet jogba kapaszkodni de nem vezet sehova. Más kérdés h nem minden szerelő nyel be a saját kedvezményét.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#116389) i-sti válasza Emu (#116382) üzenetére


i-sti
senior tag

2011 A4 B8 2.0 TDi, Castrol Edge Titanium 5w30 507 öntöttem bele február elején.
Még megy a vas.

Novum Forum Siculorum

(#116390) bitpork válasza i-sti (#116389) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A hangsúly a "még"-en van ;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#116391) 7600 GS válasza bitpork (#116388) üzenetére


7600 GS
addikt

:N

(#116392) Coyot válasza bitpork (#116388) üzenetére


Coyot
őstag

Onnantól fogva hogy felkorbácsolt árakból kapod a kedvezményt kartellezésnek érzem a teljes rendszert, amit a végfelhasználó fizet. Ha egyes kisboltok tudnak normális áron adni (értsd a nagyok kedvezményes árain) alkatrészeket akkor miért vagyok kötelezve a drágább verzióra?

Mondtam is a múltkor mondja meg mibe kerül a beszerelés aztán az lesz kifizetve - mert az úgy korrekt. De a nem kérek a szerelésért csak gombokat közben az alkatrészár fele haszon - az minden csak nem korrekt hozzáállás - nekem személy szerint ez nagyon bassza a csőröm.

Má' nem

(#116393) i-sti válasza bitpork (#116390) üzenetére


i-sti
senior tag

Ezért fogalmaztam úgy. :P

Novum Forum Siculorum

(#116394) 7600 GS válasza Coyot (#116392) üzenetére


7600 GS
addikt

Nagyon sok +1!!! :R

(#116395) Brumi˘ válasza bmwsan (#116373) üzenetére


Brumi˘
addikt

Csipsz is előző tulajnál került rá gondolom, az auto meg ha eddig jo volt akkor kéne log, hogy okosabbak legyünk. :)

(#116396) bitpork válasza Coyot (#116392) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Megvan a szérszámod hozzá?
Megvan a szakértelmed hozzá?
Megvan a forgalmad mint egy szerelőnek?
Az hogy ki mennyiért árulja nem a vevő dolga - megválaszthatja hogy hol veszi de az árképzéshez semmi köze. Jó hogy nem azt mondjátok h állampolgári alapjog az olcsó alkatrész :D Vajh amikor nyálban-adóban-átírásban sarcolják az autóst, micsinátok, merre vagytok?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#116397) bmwsan válasza Brumi˘ (#116395) üzenetére


bmwsan
senior tag

Pontosan. :DD
Ha eljutok oda az is elkészül majd. Éloadatok, meg a PD elemekre is rá szeretnék nézetni a szakival.

(#116398) DoxaM válasza Coyot (#116392) üzenetére


DoxaM
aktív tag

(#116399) tresh válasza Mágus2 (#116371) üzenetére


tresh
addikt

Köszi már sikerült rossz helyen turkáltam ;]

[ Szerkesztve ]

(#116400) knuckle válasza vendingo (#116383) üzenetére


knuckle
aktív tag

attól függ merre laksz, mert ha minden igaz, akkor mi most találtunk egyet, de ez ugye pesten van

"...ki korpa közé keveredik, az beleesett a moslékosvödörbe..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.