Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) flexxx2


flexxx2
őstag

nem lesz 83" ezek szerint

(#2) PTM válasza flexxx2 (#1) üzenetére


PTM
junior tag

De lesz, csak a hír hibásan 88-ast ír helyette. (Az ára pedig nem 7200, hanem 7300, pontosabban 7299 euró.)

"Ebből pedig értelemszerűen következtethetünk arra, hogy Magyarországon mennyibe kerülhet majd a termék."

Aztán valahogy mégse sikerül, rendre (több)százezer forintos eltérések vannak az "értelemszerű következtetés" és a valós nyitóárak közt. A 83G2 itthoni árát kb. egymillió forinttal sikerült fölélőni.

[ Szerkesztve ]

(#3) DaVE-1


DaVE-1
tag

Ahogy az árakat látom még nagyon messze van az hogy az oled "néptv" legyen... Vajon hány 10 év még mire leszivárog 200 ezres szintre mondjuk egy C2 szintű oled?

[ Szerkesztve ]

(#4) Chrys_


Chrys_
addikt

(#5) ablack


ablack
senior tag

Mi értelme van ilyen irreális áron indítani a TV-ket, hogy aztán erősen leessen az ára 6-12 hónap múlva?
Ez ráadásul nem is az idei csúcsmodell.

G4-nél még érthetőbb. Ha valaki a legjobbat szeretné azonnal akkor fizessen többet.

Pl. LG G3 65" OLED 740 ezer Ft jelenleg.

[ Szerkesztve ]

(#6) ripla


ripla
őstag

Nevetségesek az árak. 400 ezer környékén már 4K-s projektort veszel, akár 10 méteres képátlóval is, ha van hozzá helyed.
Nekem egy 2 éves LG Nanoled tévém van, 65 colos, teljesen meg vagyok vele elégedve, de volt már projektorom is, eddig az volt a leginkább mozi filing, főleg egy jó hangrendszerrel.

(#7) KoNZoLik@ válasza ripla (#6) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Ne keverjük már a Gizikét a gőzekével 😳 Azért egy Oled és 4K-s kivetítő között kb annyi különbség van, mint a Trabant és Mercédesz között, képi megjelenítés tekintetben...persze akinek ez nem számít, csak, hogy minél nagyobb legyen annak jó egy kivetítő is! Az LG Nanoled, nos az meg a legalja a tévéknek! De mondjuk hogyha te egy Nanoled tévére azt mondod mennyire jó, akkor nincs is miről beszélgetni 😂 Lehet leesne az állad ha mellé raknánk egy 77"-os G3-at! Amúgy persze nem olcsó ez tény, ezért nem szabad megvenni az aktuális modellt nyitó áron, csak az veszi meg akinek van lóvé dögivel és nem számít!

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#8) bteebi


bteebi
veterán

Ha valóban ezek lennének a hazai RRP-k, akkor az brutál sok lenne. Épp nemrég néztem, 77"-os (LG és Samu) OLED-eket lehetett kapni mindenképp 900k alatt, talán 800 körül? (Sőt! Most van B33 már 700k-ért is! :Y) Ahhoz képest az 1,8 milla egy kicsit soknak tűnik. :U Még kezdőárnak is. Mondjuk amúgy a most 8-900k-s OLED-ek egy része is 1,5 millió fölött indult.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#9) KoNZoLik@ válasza bteebi (#8) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

77"-os G3-at is 900K-ért lehet már kapni, ami több mint baráti ár 5 év garanciával 😳
Mindig is a nyitó árak ilyenek voltak, és nem csak tévék tekintetében, mindegyik aktuális műszaki cikk (persze most nem a belépő szintű dolgokról beszélünk) brutál árakkal nyitnak...

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#10) abridabri


abridabri
veterán

Gondoltam majd lecserélem a 48CX -et 48C4- re , hát 750k-t nem ér meg a +24 hz meg +200nits (nekem) ,kenjék a hajukra :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11) ripla válasza KoNZoLik@ (#7) üzenetére


ripla
őstag

Te vagy már a nem tudom hányadik olyan ember, aki 1 darab leírt kommentből azonnal leszűr olyan következtetéseket, ami másnak évek múltán sem tiszta. Hol írtam olyat, hogy mennyire jó? Idéznéd? Ja, hogy nem megy mert nem is írtam ilyet, csak egyből másról kezdtél el beszélni? Aha. Hát így viszont nem sok értelme volt a hozzászólásodnak.

[ Szerkesztve ]

(#12) F-ECT$ válasza bteebi (#8) üzenetére


F-ECT$
titán

Én a 65-ös árait nézem. Elvileg ez a C4 1.2M körül nyit majd. A tavalyi 65C3 1.1M körül nyitott, most pontosan a feléért már meg lehet venni, azaz 550k-ért. Itt már nincs évről-évre akkora előrelépés, hogy megérje a C4-et venni addig, amíg annak az ára is le nem fog elni 600k környékére jövő ilyenkorra.
Az árak erős csökkenése ugyanúgy igazak a B, G sorozatokra és a nagyobb méretekre is.

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#13) KoNZoLik@ válasza ripla (#11) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Teljesen meg vagy vele elégedve, és a mennyire jó, az egy és ugyanaz az én olvasatomban...de igen hagyjuk inkább 👍😂

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#14) ripla válasza KoNZoLik@ (#13) üzenetére


ripla
őstag

Ha te ennyire kőegyszerűen gondolkodsz, lelked rajta.

(#15) KoNZoLik@ válasza ripla (#14) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Igen én ilyen kő egyszerű ember vagyok, ez van😂 De azért aki egy 4K-s projektort hasonlít össze minőségben egy felső kategóriás Oledhez, hát az sem az ésszerű gondolkodás ékes példája 🤔

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#16) torma1981 válasza ripla (#11) üzenetére


torma1981
veterán

Akkor minek írtad a kommentet? Mi köze a cikkhez? Az hogy neked jó a projektor? Én sem értem ezt a hozzászólást. Itt OLED van nem projektor.

(#17) KoNZoLik@ válasza torma1981 (#16) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

+1 :K :C

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#18) wallace 234 válasza DaVE-1 (#3) üzenetére


wallace 234
őstag

Ameddig nem lesz jobb technika, addig ezek az árak lassan kúsznak le ,ez mindig is így volt és így is marad. Tudják jól ,hogy kell a jó ? Akkor fizesd meg ! Amúgy a nyitó árak mindig egy kicsit kevesebb az előző évhez képest ,bár így is brutális.

(#19) F-ECT$ válasza wallace 234 (#18) üzenetére


F-ECT$
titán

Kevesebb? Inkább ugyanannyi, vagy több, nem?

Dive ever, work never.

(#20) PTM válasza wallace 234 (#18) üzenetére


PTM
junior tag

Euróban a 77C4 lett olcsóbb, a többi ugyanannyi, a 83-as pedig picvel drágább is. (A magyar árak pedig majd később derülnek ki, a kilátások sajnos talán még a tavalyinál is szarabbak.)

#19 F-ECT$
Nagyon hosszú ideig csökkentek, különösen az OLED amikor még újabb volt és röhamosan nőtt a volumen ill. kihozatal. De az utóbbi években gyakran stagnálnak, vagy emelkednek is a dolláros vagy eurós árak.

[ Szerkesztve ]

(#21) sakal83 válasza DaVE-1 (#3) üzenetére


sakal83
addikt

1000 ev is lesz. Vhogy nem megy at a penz elertektelenedese neked. 2015ben amikor mar javaban a 200e ftos mantra szólt, a legolcsobb oled 2.5 havi atlagber volt.

Most kevesebb mint egy havi atlagber mar, tehat a 200e ftos vágy mar reg megerkezett. De 3.6ftos kenyer sem lesz mar.

[ Szerkesztve ]

(#22) abridabri válasza sakal83 (#21) üzenetére


abridabri
veterán

Várj, szerinted mennyi az átlagbér most ? :Y ( ha kivesszük lőrincék statisztikáját a képletből )

[ Szerkesztve ]

(#23) KoNZoLik@ válasza abridabri (#22) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Pont ezt akartam én is kérdezni 😂 Mai napig a nagy átlag bőven nettó 300K alatt keres...mondjuk az is igaz, hogy már lehet Oledet venni 300-ért😅

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#24) abridabri válasza KoNZoLik@ (#23) üzenetére


abridabri
veterán

Hát igen, az ország nem csak BP -ből áll .

(#25) KoNZoLik@ válasza abridabri (#24) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

+1 pontosan 👍

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#26) F-ECT$


F-ECT$
titán

Az átlag bér nettó 420k, de még a medián is 340k. Ebből kijön egy 55-ös LG Oled B ;)

Dive ever, work never.

(#27) KoNZoLik@ válasza F-ECT$ (#26) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Igaz én már nem vagyok ebben érdekelt, mert 6 éve nem dolgozom másnak tehát fingom sincs most mennyi egy fizetés, mert magamnak "dolgozom", de az ismeretségi körben értsd: tíz emberből nyolcan 300K alatt keresnek bőven...de biztos így van ha a medián ezt mondja/írja, én elhiszem neked meg nekik is...😂

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#28) F-ECT$ válasza KoNZoLik@ (#27) üzenetére


F-ECT$
titán

A medián azt mutatja meg hogy az összes keresőből mennyit keres a középső. Ez tehát "pontosabban" mutatja az átlagos fizetést mint az átlag, mert azt torzítja a felső 1% nagy fizetése. Szóval az ismerőseid tényleg rosszul keresnek. (Az én ismerettségi körömben 10-ből 9-en keresnek ennél többet.)

Dive ever, work never.

(#29) kovsol válasza abridabri (#10) üzenetére


kovsol
titán

C4 -re majd akkor érdemes ha a C5 jön :D Addigra oda megy az ára ahol indítania kellett volna.
Nekem marad a C1 továbbra is. :D

May the Force be with you!

(#30) abridabri válasza KoNZoLik@ (#27) üzenetére


abridabri
veterán

Én sem sok 300k feletti keresetűt ismerek itt vidéken.

[ Szerkesztve ]

(#31) KoNZoLik@ válasza F-ECT$ (#28) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Biztosan, mert nincs egyiknek sem Oled tévéje 😂 Viccet félre téve, mint írta egyik fórum társ, nem csak Bp létezik, mert itt biztosan többet keres a nagy átlag mint mondjuk sima göröngyösön...de tudnám mondani a saját lányomat, aki 2 éve végzett a jogi egyetemmel, 3 nyelven beszél doktori címe van, és 1 évig nem talált normális munkahelyet itt Bp-n! Gyakornokként vették fel egy helyre, kapaszkodj meg nettó 170K-t adtak neki😳 Per pillanat egy rendezvény szervező cégnél van, és éppenhogy megvan a 300K-s fizetése, szóval neked vannak akkor jól kereső barátaid 👍

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#32) _seth_


_seth_
veterán

Idén vettem 65-ös C3-at, pedig gondolkoztam rajta, hogy meg kellene várni az idei modellt, de tobb mint 2x annyiba kerül induló áron ami igen meredek.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#33) KoNZoLik@ válasza _seth_ (#32) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Jól tetted, olyan hatalmas érdemi előrelépés úgy sem lesz az újabb modelleknél, ami indokolná a dupla árat👍

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#34) sixpak válasza ripla (#6) üzenetére


sixpak
nagyúr

Teljesen jogos, én sem adnék egy repedt fingot sem ezekért.
Minek, hogy a gyerekek YT/Netflix-et nézzenek rajt? :D
Arra pont jó az a 3-4 tv, ami van a házban, tv adás egyiken sincs, csak stream-ek.
Ezeknek a negyedéből/feléből valóban korrekt vetítőt kapni, filmezni az nagyobb élmény, mint bármilyen béna 16:9-es tv, melyeknél kapásból elveszik a kép 1/3-a, a mozifilmek 2,35:1, etc...képaránya miatt.
Úgyhogy nagyjából 40-50 inch-en lehet bámulni az Oled demókat másfél millióért. :D
A dolog másik fele (hogy ne tűnjek túlságosan egyszerűnek :D ), hogy a vetítéshez sötét kell, jó ha külön szoba, nappali nem játszik, vászon, hangrendszer....
Szóval biztos jó a kép, csak filmet nézni nem a legjobb választás, ennyi pénzért, de vannak, akik a legjobbat szeretnék a nappaliba, projektor nem opció, akkor ez marad, jó drágán....de az akkor is csak egy tv marad. :D
Emellett még játékra is kiváló az oled tv... ha elfelejtenék a szánalmas 16:9 képarányt, mondjuk konzoloknál mindegy...de lehet fasza 21:9, 32:9 oled monitorokat venni, játékra nincs jobb alternatíva azoknál, ez tény.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#35) F-ECT$ válasza KoNZoLik@ (#31) üzenetére


F-ECT$
titán

Az ember sokszor hasonló emberek társaságát keresi, azaz akiknek hasonló a munkájuk / ugyanott laknak / ugyanoda jár a gyerekük / ugyanaz a hobbijuk, stb. Éppen ezért ezek az emberek sok tekintetben hasonlítanak hozzá így például az anyagi lehetőségeit tekintve is. (Kivétel mindig van, itt az általános esetről beszélek.) Mivel sok magához hasonló embert ismer, ezért azt is gondolja, hogy ez kivetíthető az egész országra, ami téves elképzelés, gondolom van is valamilyen tudományos neve ennek a torzításnak.

Szóval ahogy egy kis faluban szinte senki sem keres nettó 300 felett (a polgit és a helyi OTP fiókvezetőt leszámítva), úgy az is igaz, hogy egy nagy multi hq-ban meg alig van aki nem visz haza legalább nettó 500-at. De mondhatnám a kétkezi mestereket is, az elmúlt 2 évben volt nálam víz-, gáz-, villanyszerelő, asztalos, festő, kőműves, burkoló, senki sem kért 50e Ft alatt / nap. (És mivel KATA-s a legtöbb, így ennek 90%-át meg is kapja nettóban.)

Szinte minden szakmával lehet nagyon jól és nagyon rosszul is keresni, a környékünkön pl nem lehet takarítónőt találni, aki a 2 órás heti takarításért 10e Ft-nál kevesebbet kérne zsebbe. De egy multinál a takarítónő jó ha nettó 200e Ft-ot kap napi 6-8 óráért.

DE ezért jó megnézni a statisztikákat (és kicsit a mélyükre ásni, nem csak a címbe kitett 1-2 számon csodálkozni), és máris jobban képbe kerül az ember, hogy mi is zajlik az országban. (Amíg persze nem kezdik el ezeket hamisítani, de azért itt is vannak olyan mutatók, melyre nincs hatásuk az adott kormányoknak.)

Dive ever, work never.

(#36) PTM válasza sixpak (#34) üzenetére


PTM
junior tag

Moziszobába nem végtelen pénzből én is projektort vennék, máshová biztos nem. A tévében épp az a jó, hogy nem vetítő, vagy ha úgy tetszik akkor nem csak egy vetítő.

Másfél millió forintból azért modelltől függően 77-83"-os OLED-et is kapni, utóbbit persze nem a megjelenés után.

[ Szerkesztve ]

(#37) sixpak válasza PTM (#36) üzenetére


sixpak
nagyúr

Világos, azt mondom én is, hogy megvan ezeknek is a helye a piacon. :K
Nagyszerű látvány, kiváló színek, magas képfrissítés (mondjuk 24fps mozifilmeknél pont mindegy), tökéletes fekete, végtelen kontraszt, ezek tények, nem is ez volt a bajom.
Csak azt tartottam faszságnak, hogy mondjuk filmezéshez mennyivel jobb egy oled, mint egy random, akár full HD vetítő....mert nem jobb.
A vetített kép mindig jobban hajaz a mozira, a cél meg annak a hangulatnak a reprodukálása otthoni körülmények között...aztán lehet én gondolom rosszul... :)

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#38) PTM válasza sixpak (#37) üzenetére


PTM
junior tag

HDR filmekkel azért ad olyan dinamikát az OLED, amihez moziban hasonlót se látni. Az igaz, hogy a kép jellege nem mozis, és méretben is 83, extrém esetben 97" a maximum.

Nekem tök oké, ha valakinek az egyik, valakinek meg inkább a másik vonzóbb. Valakinek meg mindkettő. :)

Olyan 80" környékétől azért szívesen venném ha a tévékkel is átállnának 21:9-re, mert egyre nehezebb úgy elhelyezni őket, hogy ne kelljen túlságosan fölfelé nézni. Főleg ha van center is, amit nem érdemes túl lentre rakni.

[ Szerkesztve ]

(#39) KoNZoLik@ válasza F-ECT$ (#35) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Köszönöm a kimerítő "okosítást", de közel a 60-hoz azért ezekkel tisztában vagyok nagyjából, de amúgy engem egyáltalán nem érdekel ez, hogy ki mennyit keres, még amikor aktív voltam akkor sem, egyedül az érdekelt, hogy én jól keressek a többi nem érdekelt soha sem, és amit írtál, hogy olyan emberek társaságát keresi meg ugyanott lakik hobbi stb...hogy mi??? Hát amiket írsz az egy kommuna vagy szekta akkor ,vagy nem tudom minek hívják, de, hogy én nem tudnék úgy élni az biztos😳 A lányom példáját is kizárólag azért említettem, hogy van ilyen is, és ő neki is olyan barátai vannak akik szintén hasonló iskolákat végeztek, és ugyan olyan cipőben járnak mint ő, tehát lehet, hogy te olyan közegben mozogsz illetve dolgozol ahol 500K-s fizetéseket osztogatnak, de ne általánosíts, mert közel sem ez a magyar valóság, mint az sem, hogy az emberek többsége még mindig 200K-t keres, az igazság valahol fél úton leledzik, de szerintem túl beszéltük egy olyan topikban, aminek köze sincs ehhez, így bocsánat is, lehet törölni ha az adminok úgy vélik:R

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#40) Joshi válasza sixpak (#37) üzenetére


Joshi
titán

A vetítő nem nappaliba való, kár is idekeverned. Ahhoz hogy valaki egy átlagos méretű lakásban a nappaliban vetítőzzön, az óriási kompromisszumokat köt. A tévé pont egy átlagos nappaliba való, szinte minden fényviszonyhoz. És ugye ezeknél a tévéknél a 4K HDR a lényeg, illetve a 10bites panel és a BT2020 színtér. Nagyon más liga a kettő. Ha teheted, akkor nézd meg egy OLED tévén David Attenborough Planet Earth 2 vagy a Blue Planet 2 dokumentum filmjét.

Persze van minőségi 4K HDR projektor is, de az más árkategória. ;] A Sony VPL-XW5000 2.6 milla, de talán még kapható a Sony VPL-GTZ380 80.000$-ért. :DDD :DD

(#41) F-ECT$ válasza KoNZoLik@ (#39) üzenetére


F-ECT$
titán

Olyan 3-4 dologban tévedsz / érted félre amit írtam, de ez tényleg nem annyira releváns egy tv áras hír topicjában ;)

Dive ever, work never.

(#42) Duree


Duree
veterán

Csak nem akarnak csökkenni az árak.

duree54

(#43) bteebi válasza Duree (#42) üzenetére


bteebi
veterán

A kezdőárak nem. De az, hogy már lehet kapni 77"-os OLED-et akár 800k alatt is, az szerintem viszonylag nagy szám. :K Régebben a 65"-osok is több mint egymillióba kerültek, ahhoz képest már elég sokat javult a helyzet. És még fog is. Van is rá szükség.

Amúgy meg már van 65"-os Hisense OLED 400k-ért, sőt egy-két B1-es LG-t is el lehet még csípni az alatt is (bár azok már lehet, hogy refurbished modellek). A 400k is nagyjából egy felsőbb kategóriás hasonló méretű LCD TV ára.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#44) Szatyor123


Szatyor123
csendes tag

Nem arról volt szó, hogy lesznek 32"-os verziók is? Vagy azt később jelentik be?

(#45) Joshi válasza Szatyor123 (#44) üzenetére


Joshi
titán

Azok a monitorok. :DDD ;]

(#46) KoNZoLik@ válasza Joshi (#45) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Kb :K

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#47) Szatyor123 válasza Joshi (#45) üzenetére


Szatyor123
csendes tag

Ebben a cikkben volt rola szo.
https://prohardver.hu/hir/lg-oled-tv.html

(#48) Joshi válasza Szatyor123 (#47) üzenetére


Joshi
titán

Prohardver híreket hagyjuk. Olvasd el a forrás cikket, ott csak annyit írtak, hogy lesznek 32, 34 és 39 colos panelek monitorokhoz, és hogy a 32 colos felhasználható lesz tévékhez is. Számomra ez csak egy lehetőség nem kész tény, hogy lesz is ekkora kijelzős tévé. Arról nem is beszélve, hogy ekkora tévét általában a csóringerek vesznek, mert csak ekkora méretűre van pénzük. De ez nem lesz 32" lcd árban az tuti.

"Meanwhile LG Display aims to bring transparent OLED displays into more environments. LG plans a 30-inch transparent model this year and will mass produce a 77-inch version by end of 2023. LG increased transparency rates to 45% and will further improve visibility. LG Display has also confirmed it will soon be offering 32, 34, and 39-inch OLED panels, likely for use in monitors, but the 32-inch may also be used in the TV market. This could put LG Display’s WOLED displays up against Samsung Display’s 34-inch QD-OLED. "

(#49) Szatyor123 válasza Joshi (#48) üzenetére


Szatyor123
csendes tag

Okes, koszi. Akkor nekem off. Mert 600k egy 32-es oled monitor. Kb fele ennyiert vettem anno az 55-os CX -et.

(#50) Joshi válasza Szatyor123 (#49) üzenetére


Joshi
titán

Monitorok drágábbak mint a tévék, mert a monitorokban finomabb elektronika van. Ha lesz is 32"-os LG OLED tévé, akkor annak az induló ára tuti ~1200€ lesz. Én nem látom létjogosultságát, ahol elfér egy 32"-os tévé ott elfér egy 48"-os is, csak akarni kell. :DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.