Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#117951) Winne válasza szalai112 (#117950) üzenetére


Winne
nagyúr

Nem jól érted. Ha letelt a 6 hónap, akkor tudsz újra venni már.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#117952) kory24 válasza Winne (#117951) üzenetére


kory24
őstag

Így, ugye csak üzletben lehet, vagy esetleg telefonon is?

Mert weboldalon ugye nem..

(#117953) Winne válasza kory24 (#117952) üzenetére


Winne
nagyúr

Üzletben biztos, sztem hívásban is, weboldalon nem.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#117954) DrBubo77


DrBubo77
addikt
LOGOUT blog (1)

Néztem az ÁSZF-et, a hangcsomagoknál Mobil S 2019-től Mobil XL 2019-ig írja. Akkor tarifaváltásnál a Mobil XS 2019 már semmiképpen sem maradhat? Még telefonon, üzletben sem?

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#117955) Lacielvtárs válasza leo81 (#117810) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

szia, milyen frissítésre gondolsz?
nekem is ultra samum van, szegedi vagyok, de az istennek nem megy az 5G, pedig az a csomagom van, igaz SMS-t még nem kaptam a Teklekomtól hogy aktív lenne az 5G.
esetleg van infó arról mikor tudom kipróbálni a szegedi hálózaton az 5G netet? :)
nagyon érdekelne mit tudhat :DD

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#117956) st3v3np3t3r válasza Lacielvtárs (#117955) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Szia. Át is van állítva a telód Preferált 5G-re illetve az 5G-vel kapcsolatos frissítést megkapta a telód?

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#117957) Lacielvtárs válasza st3v3np3t3r (#117956) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Szia, igen, elvileg minden be van állítva.


Valamit még valahol meg kell néznem vagy állítani?
Előre is köszönöm a segítséget :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#117958) bociusz válasza Lacielvtárs (#117955) üzenetére


bociusz
aktív tag

Biztos vagy benne, hogy az adott torony tudja? Cellmapperen meg tudod nézni, ha szerepel a toronynál az "5G Available" sor, akkor mennie kéne, ellenkező esetben még nem 5G képes a cella, amin vagy.

(#117959) Lacielvtárs válasza bociusz (#117958) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

no ebből egy kukkot sem értettem :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#117960) st3v3np3t3r válasza Lacielvtárs (#117957) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

A telekom.hu/5g honlapon jelzik Szeged városát, de a lefedettségi térképen nem mutat 5G lefedettséget...Vagy csak nem vezették fel...

Én arra tippelek, hogy Szegeden jelenleg csak tervezik indítani.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#117961) bociusz válasza Lacielvtárs (#117959) üzenetére


bociusz
aktív tag

Töltsd le a Cellmapper nevű appot. Indítás után ki fogja listázni, hogy milyen tornyokra van csatlakozva, pl:

Itt keresd az "5G Available" sort. Ha ott van, akkor tudja a torony az 5G-t, ellenkező esetben még nincs lefedettség ott, ahol tartózkodsz. Ha van, akkor az "5G State" sorban ellenőrizd, hogy mi szerepel. Ha "RESTRICTED", akkor a hálózat nem enged egyelőre 5G-re kapcsolódni.

(#117962) bociusz válasza st3v3np3t3r (#117960) üzenetére


bociusz
aktív tag

A lefedettségi térkép nem túl naprakész, a HTTP headerek alapján utoljára augusztus 3-án frissítették. Saját mérések alapján Budapesten már nagyobb a lefedett terület, mint amit a térkép jelöl.

(#117963) Lacielvtárs válasza st3v3np3t3r (#117960) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Köszönöm a segítségeteket, nekem konkrétan ezt mondta a hölgy az ügyfélszolgálaton hogy már működik, de az aktiválás automatikus, és kapok SMS-t, egy két nap türelmet kér...
ez volt másfél hete.
Nem jótt SMS pedig pénteken kértem a Gigaerős net csomagjukat, ahol alap az 5G és nem csak promóció.
Azt mondták egy két nap és kapom az sms-t.
Még mindig semmi.
lehet neked lesz igazad, várni kell :W

bociusz: köszönöm, ezt kipróbálom :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#117964) Lacielvtárs válasza bociusz (#117962) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

szia, megnéztem, nekem egyik sorban sincs 5G... :(((

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#117965) bociusz válasza Lacielvtárs (#117963) üzenetére


bociusz
aktív tag

Ha arra jársz, próbáld ki a belvárosban (a Tisza Lajos körúton belül). Induláskor általában 1-2 központi helyen lévő toronnyal kezdenek.

(#117966) Lacielvtárs válasza bociusz (#117965) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Értem, köszönöm a tippet, lehet ma arra karikázok és kiprobalom :R
Bár a Tisza Lajos krt környékén lakom Bécsi krt , de ott sem megy...

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#117967) DrBubo77 válasza bociusz (#117961) üzenetére


DrBubo77
addikt
LOGOUT blog (1)

Nekem "5G DCNR Restricted" és "5G DCNR Status" sorok vannak.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#117968) szabogabor10 válasza Lacielvtárs (#117966) üzenetére


szabogabor10
veterán

Egy 3,4-3,6 GHz-es cellának nagyon kicsi a lefedettsége.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#117969) Lacielvtárs válasza szabogabor10 (#117968) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

jaa értem, akkor lehet a Széchenyi téren kellene megpróbálnom, az Szeged "közepe", hátha :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#117970) MadMancs válasza DrBubo77 (#117967) üzenetére


MadMancs
veterán

Azok nekem is vannak sok cellánál. Pedig mégcsak nem is 5G képes telóm.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#117971) slice14 válasza MadMancs (#117970) üzenetére


slice14
veterán

Gondolom azért van, mert a Cellmapper adatbázisról tölti az adatokat.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#117972) EmberXY


EmberXY
addikt

Sziasztok!

Nemrég váltottam havidíjas előfizetésre, készüléket is vettem annak rendje és módja szerint 2 éves hűséggel és törlesztéssel.
Az átvételkor fizetnem kellett némi előleget, amit a számlázáskor folyamatosan jóváírnak.
Az első 0-s mobilszámla meg is érkezett, ez a telekom appban és a honlapon belépve is elérhető, öröm és boldogság.
Az appban más nincs is ezzel kapcsolatban, viszont a honlapon mutat ezen felül még egy befizetendő számlát, mégpedig a készülék első havi törlesztőjét, ami kemény 560 Ft/hó. Eddig nem is lenne gond, de felmerül a kérdés, hogy egyrészt ezt miért nem az előlegből írják jóvá a mobilszámlával együtt, másrészt pedig semmilyen csekket ezidáig nem küldtek róla a megjelenése óta (kb 1-2 hete), tudniillik, postai csekkes befizetési módot választottam a vásárláskor.
Kérdésem az lenne, hogy ez természetes, vagy valami adminisztrációs gond van? A fizetési határidő a hó vége, szóval elkésve nincs, csak attól tartok, nehogy gond legyen belőle, ha elmarad esetleg. Netán érkezik róla egy csekk valamikor a hó közepén, vagy menjek be a telekomhoz érdeklődni? Mire számítsak? Először itt gondoltam megkérdezni, előbb itt nézzenek hülyének... :D
:R

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#117973) Lacielvtárs válasza EmberXY (#117972) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

szia, itt az előleggel kapcsolatos tudnivaló, csak a számlából írják jóvá, a részleteket fizetni kell [link]
a már a fiókodban lévő részlet számla esedékessége szerintem e hónap utolsó napja.
nálam is így van, a hó végén, kerülnek fel a jövő hónap végéig esedékes részletek :K
jah és mivel csekket kértél, így kapni fogsz róla csekket, de a számla hamarabb elérhető a fiókodban mint mire a postás bedobja :B

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#117974) EmberXY válasza Lacielvtárs (#117973) üzenetére


EmberXY
addikt

Szia!
Köszönöm az infót, ez alapján az tényleg befizetésre vár, és igen, a hó vége a fizetési határidő. :R
Még egy hetet várok vele, ha nem küldenek csekket, akkor bemegyek informálódni.
Van még egy "félelmem", miszerint esetleg nem a megadott levelezési címemre küldték, a díjcsomagváltáskor a Domino kártyán lévő összeg jóváírása miatt már kaptam tőlük egy levelet az állandó lakcímemre, de oda ritkán járok.
A profiloldalon a díjcsomag adatoknál pedig egyértelműen látszik, hogy mi a számlázási címem. Majd kiderül, hogy milyen platformon tudom befizetni azt a rongyos 560 Ft-ot hó végéig, hogy ne legyek szerződésszegő... :D

Up the Irons!

(#117975) m1lan válasza EmberXY (#117974) üzenetére


m1lan
őstag

Szia!
Emiatt nem érdemes bemenni az üzletbe. Befizetni a nagyobb Postákon (ahol van Telekom befizető ablak) fogod tudni telefonszám/folyószámlaszám vagy MT azonosító bediktálása alapján vagy Telekom appon/weboldalon keresztül bankkártyával, esetleg átutalással.

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#117976) EmberXY válasza m1lan (#117975) üzenetére


EmberXY
addikt

Ha kialakul a folyamata (mármint ha rendben érkeznek a számlák), nem is akarok én sehova rohangálni, viszont valamiért nekem a postai csekkes megoldás van megszokva.

Up the Irons!

(#117977) bociusz válasza DrBubo77 (#117967) üzenetére


bociusz
aktív tag

Ahogy néztem, az nem 5G képes tornyoknál is megjelenik.

[ Szerkesztve ]

(#117978) bociusz


bociusz
aktív tag

Megjelentek az első 5G/NR jelerősség "csíkok" Cellmapperen. Tornyokat még nem jelöl a térkép, mivel a méréshez használt eszközömből nem tudta kiolvasni a gNodeB azonosítókat az app. Ezeket egyelőre a 4G térképen lehet böngészni, a "Filters" alatt kell a "Only Show 5G ENDC capable towers" pipát bekapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#117979) enginev3.0 válasza bociusz (#117978) üzenetére


enginev3.0
félisten

És ez elméletben / gyakorlatban mit jelent? Gondolom még nem az önálló 5G?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#117980) bociusz válasza enginev3.0 (#117979) üzenetére


bociusz
aktív tag

Nem, ez még Non Standalone (NSA) 5G. A lefedettség böngészhető vele méréseken alapuló térképen. (Ami a szolgáltató honlapján van, az szoftveresen szimulált térkép.)

(#117981) BBke


BBke
tag

Most néztem kiváncsiságból a Magenta1 csomagokat.
Jól felmentek az árak.
A zárójelben lévő árakat fizetem most. Digi területen vagyok.
1000 Mbit: 6580 (4025)
TV: 6325 (4540) 3 Box az árban.
IPTV Szuper Családi HD
Hoppá Plussz: 3220 (3220)
Összesen: 16.125 (11.785)
E-pack: -600
Összesen: 15.525 (11.185)
Mobil:
Mobil M: 2030 (Mobil S 2019: 2350)
Net 4 GB: 1533 (Net 2 GB (4GB) 903)
Összesen: 3563 (3253)
E-pack: - 600
Összesen: 2963 (2653)

[ Szerkesztve ]

(#117982) gabor9991 válasza BBke (#117981) üzenetére


gabor9991
őstag

Nem magenta árak is durván elszálltak.
Most a 250/20-as netért+alap telefonért fizetek 4832 forintot.
250+és net már nincs helyette van 300/20+alap telefon lenne havi 6520 :D

Ezt nem is értem mivel lehet megmagyarázni.

(#117983) Diák66 válasza bociusz (#117978) üzenetére


Diák66
őstag

Gondolom Vodafone (esetleg Telenor) esetében ezt nem tudod megcsinálni igaz?

[ Szerkesztve ]

(#117984) BBke válasza gabor9991 (#117982) üzenetére


BBke
tag

Az igen... annyiért nagyon sok.

(#117985) Vangelis válasza gabor9991 (#117982) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Megtudják :)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#117986) gabor9991 válasza Vangelis (#117985) üzenetére


gabor9991
őstag

Persze.
Infláció vagy a "minőségetmegkellfizetni"

(#117987) bociusz válasza Diák66 (#117983) üzenetére


bociusz
aktív tag

Ha megszán valaki egy 5G-re engedélyezett Vodafone SIM kártyával, akkor tudok ott is "vadászni". Zsebből nem fizetnék most erre havi 16 ezer forintot. :)
A Telenor még nem indult el az 5G-vel.

[ Szerkesztve ]

(#117988) blackmajesty válasza BBke (#117981) üzenetére


blackmajesty
aktív tag

Be van írva a címed a csomagokhoz? Milyen kedvezményed voltkorábban? Mert Nem volt ilyen emelés. Csak egy esetben, ha korábban Speciális 2 kedvezményed volt, akkor emelkedne a havidíj, mert az megszűnt. De ahogy a régi áraidat nézem, azok Speciális 1 kedvezménnyel vannak, míg az új ár az meg nem. Be is vagy jelentkezve a szolgáltatásoddal? Mert ha nem, akkor lehet azért mutat mást. Kérj telefonon is árajánlatot, mert esélyes, hogy nem lenne ekkora, csak minimális emelés. A mobil árakat jól mutatja, az tényleg annyi, e ott meg minimális a különbséged, bár az E-pack-et rosszul számolod hozzá, ugyanis előbb azt vonja le, majd utána a 30%-ot!

gabor9991: neked is ugyanez, lehet eddig volt Speciális 2 kedvezményed, de azt megszüntették, és valószínű, hogy piaci árazásra kerültél. Ilyen esetben ne online nézz árat, érdeklődj telefonon vagy személyesen, biztos ami biztos.

(#117989) BBke válasza blackmajesty (#117988) üzenetére


BBke
tag

Igen, beléptem a Telekom fiókba, és a címet is beírtam. Kapok valamilyen speciális kedvezményt, gondolom a Digi terület miatt.
Csak kiváncsiságból néztem, májusban írtam alá 2 évet az otthonira, mert vettem egy Iphone SE mobilt.

A zárójelesek áraknál a számlából másoltam az árakat.

[ Szerkesztve ]

(#117990) BBke válasza blackmajesty (#117988) üzenetére


BBke
tag

Igazad van, nem vittem végig a cím beírását az ajtóig. Most már olcsóbban számol :)
Egyedül a TV drágult 175 forinttal :D

(#117991) gabor9991 válasza blackmajesty (#117988) üzenetére


gabor9991
őstag

Nem volt semmilyen spec kedvezmény, ezt onnan tudom, mert beszéltem egyszer egy üzletkötővel aki, ha kötöttem volna mobil előfizetést a vezetékes mellé akkor területi vezetői engedéllyel tudott volna spec1 árat adni.
itt egyszerűen ez van, nincs és nem is volt konkurencia, ennyit is el lehet kérni a szolgáltatásért.
Itt van a komplett volt invitel hálózat kiépítve, ha volna rá kapacitás a diginél a régi rézdrót helyére fel kellene dobálni az optikát és máris lenne spec1 ár itt is mindenre, sőt hirtelen a flip területre is bekerülnék :D

(#117992) bajuszatti


bajuszatti
tag

Ma a Telekom applikációban Korlátlan beszélgetés és Korlátlan Net van, akinek szükséges valamelyik, használja nyugodtan. Vigyázzatok magatokra és egymásra is.

(#117993) kisspall válasza bajuszatti (#117992) üzenetére


kisspall
aktív tag

Net? Jól jönne. De csak korlátlan beszélgetést látok.

(#117994) Zeki válasza bajuszatti (#117992) üzenetére


Zeki
nagyúr

Net nekem nincs. Csak a korlátlan ingyen beszélgetés.

(#117995) bajuszatti válasza Zeki (#117994) üzenetére


bajuszatti
tag

8 óra után néztem meg, akkor még benne volt a net is az aktiválhatók között. Lehetett választani, melyiket szeretném.

(#117996) slice14


slice14
veterán

Tegnap voltam ben a Telekom-nál, a számhordozás miatt. Úgy döntöttem végül hogy váltok Mobil S + Gigaerős Net+ csomagra. Sajnos csak a fő kártyát tudták ideadni, és csak a hordozás befejeztével tudják ideadni a plusz SIM-et. Ma reggel kültég az sms-t hogy a Telenor engedélyezte az elhordozást, valamint hogy holnap este fog átálni a szolgáltatás. Öröm bódottá...

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#117997) Nikaré válasza Zeki (#117994) üzenetére


Nikaré
őstag

Halozaton belüli vagy minden irányban?

(#117998) 4Grider válasza Nikaré (#117997) üzenetére


4Grider
nagyúr

1 napig minden belföldi normál díjas irányba.

(#117999) Nescafé


Nescafé
őstag

Sziasztok
Ha magenta 1 -be vagy akkor él még a dupla net a telón?
Most váltottam csomagot de nem duplázta, mondjuk a 4gb is elég bőven.
Beszélgetést raktam fel mindenkit korlátlanul hívok-ra..
Köszönöm

 iPhone 15 Pro

(#118000) Norbi27 válasza Nescafé (#117999) üzenetére


Norbi27
aktív tag

Nem

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.