Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66501) emiki6 válasza attiss66 (#66499) üzenetére


emiki6
veterán

Valóban kimaradok dolgokból, de hogy nincs ami tetszene, az erős túlzás. Mióta vannak jobb cuccim több tetszik. Amúgy van rosszabb is, példa a videóban: Musicality (What Is Music?) (van aki nem képes zenét felismerni és van akinek minden zene teljesen érdektelen. Nem csak a legtöbb, hanem minden.)

salytmasztor: Egy ideig hittem Zeosnak, de hajlamos erős túlzásokra és ferdítésekre, indokolatlan népszerűsítésekre. Az SHP9500 is ilyen. Discordon pl mindenki azt mondja, hogy nem hogy kiváló, az árkategóriájában, hanem kifejezetten rossz. A CAL!-ért viszont mindenki odavan. :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#66502) attiss66 válasza emiki6 (#66501) üzenetére


attiss66
senior tag

Oké, akkor túlzás volt, hogy nem tetszik minden zene. Az is durva, ha valakinek nem ismeri fel a zenét,l minden zene érdektelen. Így felmerül a kérdés, hogy mi a zene fogalma. Mi nevezhető zenének. Szerintem a zene, vagy egy hang, vagy hangok, tehát rezonanciák egy időintervallumban való megjelenése. Általában rendszerben vannak, de rendszer se szükséges a zenéhez. Általában a lélek hangjának zenei hangokban való kivetülésének nevezik, de szerintem lélek nélküli zene is van, amiben majd a tudat generál magának rendszert, ha akar, ha nem, akkor marad a rendszer nélküli, lélek nélküli zene. :)

(#66503) kanjoe


kanjoe
csendes tag

Sziasztok
Nézegettem,az itt is ajánlott,magnat lzr 580-as fejhallgatót és kiderült,hogy van 580s-es is,ami jóval olcsóbb ,mint az "s" nélküli.Szerintetek mi a különbség a kettő között?
Köszi

(#66504) #56474624 válasza fericske (#66494) üzenetére


#56474624
törölt tag

Szorítóerőt most szorosabbra vettem a K550-en, így jobb lett a hallgathatósága. Erről mindig megfeledkezem, hogy ezzel is lehet játszadozni. Ma kikészített, hogy akár GnR-t, akár Händelt teszek be, kukorékol. Most már talán jó lesz, legalábbis remélhetőleg nem lépi át az ingerküszöbömet. :)

[ Szerkesztve ]

(#66505) Samtya válasza kanjoe (#66503) üzenetére


Samtya
senior tag

Lényegében semmi. Az 580s más színekben van (szürke/zöld és pink/fehér) és nincs hozzá 2 kábel csak egy mikrofonos. Az 580s-hez kis zsákszerű tárolószütyőt adnak, a sima 580-hoz tokszerű cipzáros tárolót, de az sem teljesen kemény tok. Maga fejhallgató ugyanaz.

(#66506) biokox válasza emiki6 (#66493) üzenetére


biokox
tag

Na ebbe én is beleestem hogy lezárom ezt a fejhallgato kérdést nem tökölök megveszem a világ legjobb fejesét és kész téma lezárva kerül amibe kerül. Most mondom nincs olyan már rájöttem arany közép út van.

(#66507) kanjoe válasza Samtya (#66505) üzenetére


kanjoe
csendes tag

Szia
O.K.Köszi

(#66508) Bodz válasza salytmasztor (#66500) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Lesz rajta áfa, kb. 100% az esélye. Az óriás verő azért túlzás, de 30k környékén még teljesen rendben van, ajánlható. Jó a tere, felbontása, mélyben nem valami erős, kényelmes. Ilyesmi áron inkább K612 Prot vennék amúgy.
Milyen hangot keresel? Dac, erősítő?

[ Szerkesztve ]

(#66509) Geresics


Geresics
addikt

Létezik olyan, hogy 2 vezeték nélküli fejhallgatót lehessen egyszerre használni? Pl. TV-t nézni, xbox360-an játszani, stb. amíg alszanak a gyerekek...

[ Szerkesztve ]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#66510) Bodz válasza Geresics (#66509) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Létezik. Amúgy erre tessék! :)

[ Szerkesztve ]

(#66511) Geresics válasza Bodz (#66510) üzenetére


Geresics
addikt

Oops, rosszra kattintottam, sorry, és köszi! :R

[ Szerkesztve ]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#66512) Bodz


Bodz
Topikgazda

Valaki vegye meg!! :) Elég ritkán van már belőle eladó példány. A legjobb LCD3 változat.

[ Szerkesztve ]

(#66513) Sefter válasza Bodz (#66512) üzenetére


Sefter
veterán

Legtöbbünknek nincs alá való vasa...veddmegTe :DDD

Psn ID: sefter_hun

(#66514) Bodz válasza Sefter (#66513) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nekem már van egy pont ugyanilyen. :)

(#66515) emiki6 válasza Bodz (#66514) üzenetére


emiki6
veterán

Akkor szólj Tulkunak, úgy emlékszem érdeklődött a tied után, ez is érdekelheti.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#66516) Bodz válasza emiki6 (#66515) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nem kell neki, pedig nézegette... Inkább másra költ. :)
Remélem valaki rászánja magát! Egész biztos vagyok benne, hogy sokaknak végállomás lenne.

[ Szerkesztve ]

(#66517) Per Degaton


Per Degaton
tag

Nektek működik még a feljebb linkelt Overloud ingyen EQ letöltés?

Ha nem belépve megyek erre az oldalra akkor rendben behozza, azonban ha belépek akkor mindig visszadob az overloud.com főoldalra.

Pedig elvileg még él az akció, de így nem tudom mégsem letölteni.

(#66518) kromatika válasza Bodz (#66512) üzenetére


kromatika
veterán

Huhh de komoly :K

(#66519) Tamas1007


Tamas1007
csendes tag

Sziasztok!
Kinéztem 3 fejhallgatót. Szerintetek melyiket érdemes megvenni? Telefonról, spotyfi-ről hallgatnák zenét vele. Filmnézéshez nagyritkán. (van jó hangszóróm.)

A fülesek amiket kinéztem.:
Beats studio 3 wireless
Sennheiser momentum wireless
Bose quietcomfort 35 2

Hallgattam már mindet. de nekem a beats jött be. erről a fülesről mik a vélemények? Megbízhatóság strapabíróság? :D

(#66520) pendre54 válasza Per Degaton (#66517) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
Én már három napja regisztráltam az oldalra, le is töltöttem, telepítettem, meg azóta már töröltem is a picsuba a progit :D , mert nem tudtam életre lehelni, pedig próbáltam a javasoltak szerint.
Viszont most kíváncsiságból újból bejelentkeztem az oldalra, és simán tölthető lenne nálam a cucc.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#66521) salytmasztor válasza Bodz (#66508) üzenetére


salytmasztor
aktív tag

AKG K 612 PRO?
Mennyire hasonlíthat az AKG K 601-hez, mert az már van nálam.
Emellett a következők: Audio-Technica ATH AD700, Takstar HI 2050, Beyerdynamic DTX 910, Superlux HD681 EVO (stb).

De a "poén", hogy egy Sennheiser PX 100-II FÜLhallgatót használok legtöbbször, mivel zenére is ez jött be leginkább, de fontosabb, hogy sokszor végigtesztelve játékokban a lépéshangok irányát és távolságát ezzel hallom legpontosabban...pedig elvileg a többi fejesnek ebben jobbnak kellene teljesítenie.
Az már csak extra bónusz, hogy hihetetlen könnyű és kényelmes (és nyáron sem gyullad rá az emberre), de ugye ez "csak" egy füles és nem fejes.

Amp, DAC: Aune X1S, Sense V1, de mostanában Sennheiser GSX 1200 PRO-t használok.

Na, tisztább lett a kép ezekkel az infókkal vagy inkább zavarosabb? :U

[ Szerkesztve ]

(#66522) Bodz válasza salytmasztor (#66521) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Akkor felesleges a 612. Kicsit több a mélye a 601-nél, akadnak egyéb apró különbségek is, de semmi olyan, ami megérné a cserét.
Fejhallgató a PX is. :)

[ Szerkesztve ]

(#66523) emiki6 válasza salytmasztor (#66521) üzenetére


emiki6
veterán

Gamingre az AD700X és anná jobbak, k612, k712, HD598, HD650, HD700 jók elvileg.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#66524) Per Degaton válasza pendre54 (#66520) üzenetére


Per Degaton
tag

Köszi, hogy megnézted.

Fura, de nekem továbbra sem megy. A Download for Free-re nyomva ugye be kellene lépni, de ha belépek visszadob a főoldalra.

Ha pedig eleve be vagyok jelentkezve be sem jön az az oldal amin ingyen le lehetne tölteni, hanem simán átírányít az overloud.com-ra.

Már több böngészőben is megnéztem, hátha azzal van baj, adblockert is kikapcsoltam, de semmi.
Mondjuk ha ennyire nehézkes életre lehelni akkor lehet nem is ér ennyit :D

(#66525) fericske válasza Bodz (#66516) üzenetére


fericske
addikt

Egy Odint akar venni a srác, azért adja el az LCD3-at.
Nekem nagyon tetszett az Odin, de nem az volna a végállomásom fejesnél, de még csak nem is az LCD4 vagy az Abyss :)

(#66526) pendre54 válasza Per Degaton (#66524) üzenetére


pendre54
addikt

Elvileg jó cucc, sokaknak tetszik, meg gondolom, ha már 140 dollárért vesztegették, valamit csak kellene virítania. Amúgy komolyan én sem számoltam volna vele, meg egyébként is megette a fene, ha egy TEAC UD-503 + Beyer Amiron Home duó mellé, ilyen szoftveres hónaljmankót kellene dugdosni. :D
Amúgy ha gondolod, és megvan a licensz kulcsod, amit emailban küldtek neked, akkor ha privátban dobsz egy email címet, elküldöm mind a 32-es, mind a 64 bites telepítőt, 110 MB-110 MB méretűek.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#66527) emiki6 válasza pendre54 (#66526) üzenetére


emiki6
veterán

Én tudok biztosítani kulcsot, mert bár beregisztráltam, letöltöttem, a telepítésnél rájöttem, hogy nekem nem kell ez, így a kulcsot nem használtam fel. :N :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#66528) Bodz válasza fericske (#66525) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Tippeljek, vagy pedig elárulod? :D

(#66529) milkabrams


milkabrams
őstag

60 órányi isotek és zenés bejáratás után kezd hallgathatóvá vállni a Meze, igaz még kissé érces hangja van, de ebből is kezd visszavenni. Úgy 40 óráig, olyan dobozhangja volt, hogy az eladást is megfontoltam.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#66530) gaborka8x8 válasza Tamas1007 (#66519) üzenetére


gaborka8x8
aktív tag

"Sziasztok!
Kinéztem 3 fejhallgatót. Szerintetek melyiket érdemes megvenni?
..................
Hallgattam már mindet. de nekem a beats jött be.
" :C

Ezek után szerintem önnek leginkább a beats-t érdemes megvennie. :)

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#66531) alphamooncam válasza pendre54 (#66526) üzenetére


alphamooncam
őstag

Nagyon hamar feladtad, bár dicséretedre legyen mondva legalább megpróbáltad!

Nem feltétlenül, vagy nem csak arra való, hogy a füles-erősítő-DAC, vélt vagy valós hibáit egyengessük, hanem pl. arra is hogy különböző minőségben rögzített, így-úgy kevert zenéinken javítsuk.

Tudom, hogy belenyúlni a hangképbe, mert a művész ezt így álmodta meg, akkor ez így jó - egyeseknek tabu.

Hát nem! Egyáltalán nem biztos, hogy a művész hozta meg a végső döntést, és nem csak egy kompromisszum eredményére lett olyan amilyen.

Most már, megvannak erre az eszközözök, csak meg kell tanulni használni.. .pl. elő lehetne venni a régi magyar felvételeinket, amiket csak azért nem hallgatunk mert pocsék a minősége, és egyből máshogy szólna...

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#66532) Tamas1007 válasza gaborka8x8 (#66530) üzenetére


Tamas1007
csendes tag

Igen, de az utána lévő kérdésemre is ha lenne válasz azt jobban értékelném... Hallottam, hogy a beast termékek nem az igaziak a tartósság tekintetében. Erre lennék kíváncsi, hogy igaz-e.... Akinek volt , van az irjon már ha lehet...

(#66533) #56474624 válasza Tamas1007 (#66532) üzenetére


#56474624
törölt tag

Eleve benne van a topik címében, hogy vezetékes. Én nem értem, milyen nyelven kellene még beleírni, hogy az mindenki számára világos legyen? :W

(#66534) Dorien válasza Tamas1007 (#66519) üzenetére


Dorien
veterán

Rossz topikban jársz. [link]

Amúgy én a Bose QC35-ről olvastam jókat.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#66535) Tamas1007 válasza #56474624 (#66533) üzenetére


Tamas1007
csendes tag

Ezekhez is jár kábel..Na mind1 köszi.

(#66536) Bodz válasza milkabrams (#66529) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Melyik erősítőt vetted végül hozzá?

(#66537) Tamas1007 válasza Dorien (#66534) üzenetére


Tamas1007
csendes tag

Köszönöm. Átlépek oda. :D

(#66538) fericske válasza Bodz (#66528) üzenetére


fericske
addikt

Érdekelne a tipped, úgyhogy ne olvasd tovább :DDD

Nem létezik még az a fejes ami a végállomás lehetne nekem, de van egy ami megközelíti.
A legutóbbi Headroom-on találkoztam ezzel a rendhagyó japán fejhallgatóval, amiről pont nem blogoltam semmit, hanem csak ebben a topikban emlékeztem meg róla, mikor az eljövendő kedvenc Acoustune fülhallgatóról áradoztam.
Namost annak a fejesnek a továbbgondolásán már dolgoztam elméletben, csak hát pénz, idő és eszközök híján vagyok a kikísérletezésén (sok próba, prototípus), de megvolna az elképzelés rá.
Ha van kedved, akkor az ebben a kommentben lévő kulcsszó alapján kinyomozhatod melyik fejhallgatóra gondoltam :)

Hmm...Az egyik kedvenc fejesem a Pandora, japán. Az eljövendő kedvenc fülesem, japán és ez a misztikus fejes is japán. Pedig nem direkt csinálom :D

[ Szerkesztve ]

(#66539) Per Degaton válasza pendre54 (#66526) üzenetére


Per Degaton
tag

Köszi szépen a felajánlást, de most megint megpróbáltam és sikerült, valamiért most működött :)

Vagy én bénáztam korábban, vagy a honlappal volt valami, de így megoldódott :)
(Amúgy korábban licensz kulcsom se volt, még azelőtt elakadtam.)

emiki6: Neked is köszi, de így végül van saját kulcsom is :)

(#66540) kgab01 válasza milkabrams (#66529) üzenetére


kgab01
csendes tag

Nekem Neo van és nekem is sokat finomodott a kezdeti állapothoz képest. Igaz, én még csak kb 40-50 óra körül járok de már elégedett vagyok vele 😊

(#66541) woldy


woldy
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék tanácsot kérni a csoport tagjaitól. Nagyjából megnéztem a kínálatot, inkább tanácstalan lettem első körben :D Talán az audio-technik-k felé hajlok egy picit, de relatíve nehéz helyzetben vagyok, vidékiként nem sok lehetőségem van próbálgatásra. Előre is köszi, hogy szántatok rám időt.
1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót? - Otthon
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni? Zene: jazz, funky, hard rock
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg? 30-50e
4.) Új vagy használt? Inkább új felé hajlok.
5.) Circumaural vagy supraaural? Circumaural
6.) Zárt vagy nyitott? Zárt
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar? Kiegyensúlyozott hangzás vonzóbb számomra
8.) Honnan vásárolnál? Itthoni bolt.
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)? Általába flac pcről/mobilról. Soudblaster dac

(#66542) Dorien válasza woldy (#66541) üzenetére


Dorien
veterán

Tipp:
Audio-Technica ATH-M40x
Shure SRH840
Beyerdynamic DT770 Pro 80 ohm

A hang véleményes, de a DT770 Pro 80 ohm kényelemben (plüss párna) és tartósságban (acél fejpánt) a másik kettő előtt jár.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#66543) Alvarez81 válasza Alvarez81 (#66367) üzenetére


Alvarez81
csendes tag

Most hogy több időm volt a Takstar Pro 82-esre, hozzátennék még egy megjegyzést a korábbi véleményemhez:

Ha valaki nem teljesen elégedett a kicsit (nagyon?) V-s hangjával, akkor próbáljon meg a 220- 1200 Hz tartományban egy 2-3-3-4-4-2 dB -es púpot tenni rá, nekem teljesen rendberakta a hangját. Most a közepeken is elég jól közelíti az "etalon"-om, az AD900X-et. Sokkal teltebb minden hang. A cinek rezonálása is javult. Még mindig nagy a szakadék, de kifejezetten szerethető lett így a hangja. Az ATH továbbra is sokkal élethűbben adja vissza a zenét, de az lenne a furcsa, ha zártban 15-20k-ért felvenné a versenyt a Takstar.

Továbbra is ajánlom kipróbálásra, ha valaki általános, nem nagyon odafigyelős, zenehallgatásra keres zárt fejhallgatót. :)

[ Szerkesztve ]

(#66544) korpicschess válasza fericske (#66498) üzenetére


korpicschess
veterán

Az egy törött fülhallgató, a fiókban fekszik pár hónapja. A Sonym az totál gyári.
Én magam azért sem hiszek ebben a kábel mizériában olyan nagyon, mert pl. a Nighthawk fejeshez ad az Audioquest egy basic, cérna kábelt, ami hosszú életű, meg egy über profi, ezüst csatlakozós, nagyon masszív kábelt (aminek külön az ára valószínű elég durva). Viszont számomra nem ad nagy előnyt, vagy legalábbis nem tudom igazán megmondani, még annyira nem hasonlítgattam, de nem szembeötlő annyira a különbség.
Másnak persze lehet, hogy az, csak az én hallásom nem elég jó, pedig még pofátlanul fiatal vagyok. :P :)

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#66545) Sefter válasza korpicschess (#66544) üzenetére


Sefter
veterán

Kábellel csak “finomhangolsz”, kategória ugrás nem lesz tőle. Akkor érdemes foglalkozni vele, ha a komplett lánc összeállt már

Psn ID: sefter_hun

(#66546) milkabrams válasza kgab01 (#66540) üzenetére


milkabrams
őstag

Kissé sok a mély, lehet beszerzek egy pár MSR7 párnát. Kb. 60-70 óra bejáratás után még mindig van mit finomodnia.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#66547) geza844


geza844
aktív tag

Sziasztok!

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Kizárólag irodában, asztalnál.

2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Skype (már rendeltem egy Zalman ZM-MIC1 mikrofont) és zenehallgatás (metál)

3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
10e Ft

4.) Új vagy használt?
Használt is szóbajöhet. Sőt, szeretek hazsnált cuccokat vásárolni.

5.) Circumaural vagy supraaural?
Circumaural

6.) Zárt vagy nyitott?
Zárt, mert gondolom egy nyitott zavarná a többieket az irodában.

7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
Ami nagyon tetszene, ha szépen visszaadná a pörgős dobokat.

8.) Honnan vásárolnál?
Aliexpress vagy hardverapro.hu lenne szimpi. Vagyis újan inkább vennék Kínából (ha ott olcsóbb), itthonról meg inkább használtat.

9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
Laptop.

Kb. 7 éve volt egy AKG K240 Sextett fejesem Presenter fejhallgató erősítővel, ami iszonyat szépen szólt. Csak nagyon nem feküdt neki a rock zene, ezért váltam meg tőle, aztán eladtam a Presentert is, és azóta csak gagyi fejesem van. Most ha lehet, nem vennék erősítőt, csak ha tényleg lenne egy olyan fejes, ami über-brutál jól szól metál zenével, és nagyon kell neki az erősítő. És még úgyse megy 20e Ft fölé együtt. Ami gondolom necces. Szóval nem baj, ha nem tökéles metál zenével, csak azért tudjon visszaadni valamit a gyors mélyekből.

Superlux HD660?

[ Szerkesztve ]

(#66548) Samtya válasza geza844 (#66547) üzenetére


Samtya
senior tag

A HD660-nak erősítő köll. Mindkettőnek. Viszont van az aprón Pioneer.

(#66549) pulutodurumo válasza Samtya (#66548) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Ennyiért kár lenne kihagyni.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#66550) Dorien válasza geza844 (#66547) üzenetére


Dorien
veterán

Tipp:
Omnitronic SHP-600 - Nagyon dögös hangja van és kiváló anyagminősége, csak ez félnyitott.
Használt, moddolt Shure SRH840 occsón. [link] (42k újonnan, de volt 57k is egy időben)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.