Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66551) #56474624


#56474624
törölt tag

Üllői út 70. alatti fejhallgató szerviz milyen? Érdemes oda elmenni fülpárna miatt? Van választék, vagy csak ebayről vásárolgatnak össze alkalmasnak mondott kínai párnákat?

[ Szerkesztve ]

(#66552) Samtya válasza #56474624 (#66551) üzenetére


Samtya
senior tag

Amennyit neten látok, abból úgy tűnik, hogy csak ebayről vásárolgatnak össze. Jó lenne, ha valaki csekkolná személyesen. :)

(#66553) attiss66


attiss66
senior tag

Há-há! Úgy néz ki holnap hozza a futár a Bluechip-től a Creativ Sound Blaster Z hangkártyát a szivacsátalakított Sennheiser HD 435-ötömhöz. :) Sokat várok/várhatok?! :)/ tőle, az alaplapi hangkártyához képest. A realtek HD audiomanager-ben 24 bit, 48000 Hz/stúdió minőség/-re van állítva gyárilag. Nem jobban járok, ha átállítom ehhez a fejeshez 24 bit, 19200 Hz-re, mert a senhd435 18-19500 Hz-et tud.

Köszi Bib-nek az ajánlást a Creativ Sound Blaster Z-re.

Utánaolvastam egy fórumon, a Creatív Sound Blaster Z hangkártyákról 100-ból 95 szuperlatívuszokban beszél.

[ Szerkesztve ]

(#66554) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Van egy Takstar HD2000 fejhallgatóm, viszont sajnos a jobb oldali hangszórója állandóan, halkan, tompán zúg. Javíttatni gondolom nem érdemes, az ára/kategóriája miatt, meg egyáltalán azt sem tudom, lehet-e, és hol. Úgyhogy hasonló kategóriában (0-10000 Ft) keresnék valami hasonlót. Meg voltam elégedve a Takstarral, max. a párna lehetne nagyobb picit, hogy jobban körbeölelje a fülemet. Hangzásban nem várok többet, csak számítógépen nagy ritkán 1-1 sorozat megnézésére használom. Tehát zárt, circum. legyen, megfelelő méretű párnákkal, és általános felhasználásra, kiegyensúlyozott hangzással. Néztem a JVC RX300-at, de már nem nagyon kapható. Illetve a Maxell Retro DJ-t, de ennek meg képek alapján nem tűnik valami nagynak a párnája. Vagy a kép csalóka, és jó lesz ez nekem?

(#66555) ribizly válasza #56474624 (#66551) üzenetére


ribizly
veterán

Nem annyira dicsérik a helyet. A srác tud forrasztani meg van némi alapanyaga és kb ezzel véget is ért a tudomány.
Inkább keríts innen a topicban segítséget. ;) Csak van aki tud segíteni.

@attiss66
Hogy Neked mennyire jó! :DDD

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#66556) Samtya válasza attiss66 (#66553) üzenetére


Samtya
senior tag

Mindegy már mit vársz, úgyis hozzák, majd kiderül. :)
A kártya beszerelése után már nem a Realtek szoftverében kell kotorászni.
Nem kell a Hz-ket elállítgatni, ne is foglalkozz velük, jó a 48kHz. Egyébként is az egyik mintavételezési frekvenciát jelent a másik meg tartományt.

Gabesz87: a passzív fejhallgatódban a folyamatos zúgás a forrás hibájára utal, tehát előszőr mindenképp vizsgáld meg azt, amiről hallgatod. Másik 🎧-val is próbáld ki.

Miki, fene a válogatós fajtádat! :))

[ Szerkesztve ]

(#66557) emiki6


emiki6
veterán

Te Bodz! Ez a DT250 gagyi! :DDD nem rossz, de erősen belépő szint. :P

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#66558) korpicschess válasza attiss66 (#66553) üzenetére


korpicschess
veterán

:DDD

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#66559) Bodz válasza emiki6 (#66557) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Oké.
Gondolom majd kifejted még a dolgot. :)

(#66560) attiss66 válasza ribizly (#66555) üzenetére


attiss66
senior tag

Mindenki addig nyújtózkodik, amíg a takarója ér. :) Na persze lehet akkor venni egy jobb takarót, jobban lehet benne nyújtózkodni, na persze csak olyan keretek közt, amiben addig nyújtózkodhat, ameddig a takarója ér... :D

(#66561) attiss66 válasza Samtya (#66556) üzenetére


attiss66
senior tag

Hónapra ígérték, remélem itt lesz. :) Aha, tehát a realtek akkor az alaplapihoz tartozik, a soundblaster-hez semmi köze nem lesz. a frekvenciákat akkor nem piszkálom, főleg, ha nem is ugyanaz a kettő :D Néztem is utána változtatgattam a Hz-eket a realtek-en és semmi különöset nem vettem észre a hangzásban.

(#66562) attiss66 válasza korpicschess (#66558) üzenetére


attiss66
senior tag

Hogy te mekkora filozófus vagy, tisztellek, becsüllek. :D

(#66563) Bodz válasza fericske (#66538) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Tovább olvastam... :O
Amúgy is azt mondtam volna, hogy az a japán valami, aminek nem jut eszembe a neve. :D

Amazon warehouse cuccokra megint van még 20% kedvezmény, így pár fejest nagyon jó áron meg tudtok most venni.

[ Szerkesztve ]

(#66564) #56474624 válasza Samtya (#66552) üzenetére


#56474624
törölt tag

Én is ezt valószínűsítem, most hogy jobban nézem, hogy pl. Beyernél mindegyik fülpárna 2500, és mindegyikből 19 van raktáron.

Akkor kénytelen leszek varrni a régi 990-es párnát. De el akartam ezt kerülni. :DDD

(#66565) kgab01 válasza milkabrams (#66546) üzenetére


kgab01
csendes tag

Az Msr párna csak a mély tartományból vesz vissza kicsit? Vagy mi várható tőle? Méretre megegyezik az eredetivel? Egyenlőre nekem kifejezetten tetszenek ezek a mélyek de kíváncsi vagyok, hogy milyen lehet. Az enyém ugye Neo, tehát alapból más egy kicsit a hangja mint a classic.

(#66566) emiki6 válasza Bodz (#66559) üzenetére


emiki6
veterán

Nem, mert csak éppen hallgattam meg, de jobbra számítottam. :P

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#66567) Bodz válasza emiki6 (#66566) üzenetére


Bodz
Topikgazda

A túlzott elvárásaidról nem tehetek... ;]
Melyik változat, miről?

[ Szerkesztve ]

(#66568) Samtya válasza Bodz (#66563) üzenetére


Samtya
senior tag

A kedvezmény open-box és used termékekre vonatkozik, már amennyire én látom.

Viszont valami kínai dizájnernek rendesen beégett a retinájába a DT1990.

(#66569) woldy válasza Dorien (#66542) üzenetére


woldy
csendes tag

Köszi. A shure számomra ismeretlen volt, utána olvasok. :)
Esetleg a BEYERDYNAMIC CUSTOM ONE PRO -val van valakinek tapasztalata? 770 pro milyen hozzá képest? Az előbbit volt ma lehetőségem kipróbálni, és nagyon szimpatikus lett :DD Ráadásul akciósan is láttam, szóval csábító, viszont érdekelne esetleg azoknak a véleménye, akik próbálták mindkettőt.

(#66570) milkabrams válasza kgab01 (#66565) üzenetére


milkabrams
őstag

A headfin olvasottak szerint visszavesz a mélyből és tisztul a közép, remélem, így jobban fog hasonlítani a beyer dt 770 pro 80 ohm-ra

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#66571) kgab01 válasza milkabrams (#66570) üzenetére


kgab01
csendes tag

Írd le majd a tapasztalatodat, kíváncsi vagyok mi lesz belőle 😉

(#66572) emiki6 válasza Bodz (#66567) üzenetére


emiki6
veterán

250 ohm, "bőr"párna. Lehet a tiéd volt, csak kapott egy gyári zárt párnát.
Pont hogy csak te tehetsz róla, túlhájpoltad. :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#66573) Bodz válasza emiki6 (#66572) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Akkor ezt a "rejtélyt" meg is oldottuk... :) A DT 250 szövet párnás. Nem tudom bőrrel milyen a hangja, nem is értem valaki miért tenne rá ilyet. Amúgy sem létezik hozzá gyári.

(#66568) Samtya: Jól látod, azt hittem a warehouse-ból egyértelmű volt amúgy is.

[ Szerkesztve ]

(#66574) milkabrams válasza kgab01 (#66571) üzenetére


milkabrams
őstag

Akkor légy türelmes, mert elég sokára lesz.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#66575) Samtya válasza Bodz (#66573) üzenetére


Samtya
senior tag

Ja igen, egyértelműnek kellett volna lennie... de nem volt. :B

Woldy: akció alatt a Basys Outlet árát érted, ami 37 ezer Ft?

(#66576) Spíler válasza emiki6 (#66572) üzenetére


Spíler
őstag

Szokás szerint már megint valami sufni tuningos cuccot hallgatsz persze,hogy nem tetszik. :DD
Gondolom a bőrpárna jól bekavart a hangképnek.

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#66577) fericske válasza Bodz (#66563) üzenetére


fericske
addikt

KURADA KD-P1

"...$5000
Drágán adja a dolgait az ifjú szamuráj. Az oldalán található fejeseket 2000 dolcsiért adja, amik tizedannyit érnek a fülemben.
Viszont ez az ötezres fejes ez nem semmi volt.
Nagyon jó teret produkál.
Teljesen szobai rendszer érzet megvan a térrel. Az illúziót csak a mélyekből hiányzó teljesség rombolja.
Jól szól az mint fejhallgató, csak már el tudná hitetni, hogy nem az, annyira jó a tere, csak a frekvenciák hiányoznak hozzá....."

Rosszul emlékeztem, bocsi. A fülhallgatós topikban írtam róla, az Acoustune füles miatt, ami a lényeg volt.

(#66568) Samtya
Az amazonos vásárlók nagyon ki vannak hallva attól a TaoTronics-tól, főleg a hangjától. Kíváncsi volnék van-e tapasztalat vele a vezetéknélkülieknél.

[ Szerkesztve ]

(#66578) #01758976 válasza #56474624 (#66551) üzenetére


#01758976
törölt tag

(#66579) geza844 válasza Dorien (#66550) üzenetére


geza844
aktív tag

A Shure SRH840 jónak tűnt, de lecsúsztam róla. Nem baj, tudok várni (akár hónapokat is). Van valami olyan oldal, ahol tudok keresni fejeseket (paraméterekkel, leírásokkal...), nem csak az újak, hanem a régiek között is? Szeretnék képbe kerülni kicsit, hogy mik felelnének meg az igényeimnek, hogy amikor felkerül apróra egy pont nekem való darab, akkor felismerjem :)

[ Szerkesztve ]

(#66580) Gabesz87 válasza Samtya (#66556) üzenetére


Gabesz87
addikt

Basszus, igazad van. Tegnap kipróbáltam tabletbe dugva a fejhallgatót, és nem hallottam zúgást. Akkor ezek szerint a hangfallal van a gond? Abba bedugva szoktam használni a fejhallgatót. Egy Genius SP-HF 1255A. Bár abból nem hallok zúgást, és nincs vele gond. Legalább is eddig azt hittem.

(#66581) Spíler válasza geza844 (#66579) üzenetére


Spíler
őstag

Igen van.Én 4-5 hónap alatt olvastam végig az előzmény oldalakkal együtt. :K

(#66580) Gabesz87

Nem kell sokat várni a Genius 1255 fejhallgató kimenetétől. :N

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#66582) biigi


biigi
tag

Sziasztok!

Az alábbiaknak megfelelő fejhallgatót szeretnék. Mit ajánlotok?

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Utazás repülés, gáron belül, tehát olyan környezben ahol iszonyat nagy a zaj.

2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Zenehallgatás | csend

3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
Első ilyen jellegű füles lenne úgyhogy 30-50 max.

4.) Új vagy használt?
Új, vagy nagyon keveset használt.

5.) Circumaural vagy supraaural?
Circumaural.

6.) Zárt vagy nyitott?
Zárt.

7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
Hosszan hallgatható fejhallgatót szeretnék

8.) Honnan vásárolnál?
Ki szeretném próbálni, boltban szeretném megvenni személyesen.

9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
AUDIOQUEST Dragonfly

Minden tippet köszönök előre is! :)

(#66583) Dorien válasza geza844 (#66579) üzenetére


Dorien
veterán

Head-Fi, InnerFidelity, Headfonia, Headfonics, Z-Review (youtube)

Ebben a kategóriában sok ajánlatot nem fogsz találni. Van egy csomó Superlux, néhány Takstar, illetve 10-20k között Creative Aurvana Live!, Pioneer MS5T, Audio-Technica ATH-M30x.

Ezek lehetnek jók apróról: [link] [link] [link] - ez utóbbi kifejezetten jó vétel 1 Ft-ért. :K

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#66584) s4tch válasza biigi (#66582) üzenetére


s4tch
veterán

Nad Viso HP50 nagyon jól szigetel, és a hangja sem utolsó. Hallgasd meg, és várd ki, míg lesz egy eladó bontott dobozos példány amazon warehouse deal keretében.

(#66585) attiss66 válasza Samtya (#66556) üzenetére


attiss66
senior tag

Ma érkezik a sound blaster z -bulk hangkártya, amin nincs az a piros borítás. csupasz, látszanak az alkatrészek. ez hangminőségben különbség a kettő közt, vagy csak porvédő és dizájn?

[ Szerkesztve ]

(#66586) Samtya válasza Gabesz87 (#66580) üzenetére


Samtya
senior tag

A hangfallal már sokkal inkább lehet gond. Eleve gagyi erősítő van az ilyenekben, nem beszélve a fejhallgató kimenetről. De lehet velük foglalkozni, előfordul hogy tuningolják.
Mozgasd át az összes csatlakozását, bár nem hiszem, hogy attól megjavul. Lehet, hogy a fejhallgató kimenetet csak direkt a pc-ről kötik át, nem ismerem konkrétan ennek a típusnak a belvilágát. Ha a fejes hangerejét is tudod állítani, akkor nem direkt.

Attiss66: szerintem csak dizájn.

(#66587) attiss66 válasza Samtya (#66586) üzenetére


attiss66
senior tag

Beszéltem a céggel, ahol árulják, valaki azt mondta, hogy árnyékolás is, de a csatlakozókon keresztül nagyobb zajt kaphat, így tehát neked lehet igazad, hogy hangzásban nem jobb.

(#66588) attiss66 válasza Samtya (#66586) üzenetére


attiss66
senior tag

"116 dB jel/zaj arányú kiváló hangzás Sound Blaster Beamforming mikrofon CrystalVoice Focus-szal, ami kizárja a nem kívánatos zajokat, így elképesztő tisztasággal fogják hallani"

a piros borításúval adnak a Z-nél egy mikrofont, ami szűri a zajokat beszédnél/nekem ez nem fontos, mert filmnézésre kell/, a Z-bulk-nál nincs mikrofon, akkor ez a plusz lehet a lényeges különbség

(#66589) pulutodurumo válasza attiss66 (#66588) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Örülök hogy hangosan gondolkodsz, meg kopipészteled a marketinget. De a fejhallgató topikban ez teljesen felesleges.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#66590) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok.Segítséget szeretnék kérni fejhallgató javítás ügyében.Adott egy Senheiser HD 650.aminek a jobb oldali diriverében lévő,2db hajszál vékony réz szálból,az egyik elszakadt.pont a driver tövénél.Itt egy jó netes kép,amin mind két réz száll épp,az enyémen az egyik van el szakadva.Telóval elég nehéz jól lekapni,itt jól látható miről van szó.[link] Remélem javítható a dolog forrasztással,nem kell új drivert vadászni.Tudna valaki olyan helet BP-ten ahol ezt javítják olcsón,vagy ha valakit meg tudná csinálni esetleg itt a fórumon természetesen annak is honorálnám.Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#66591) pulutodurumo válasza kromatika (#66590) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Szerintem Darvinya mond rá valamit, ha dobsz neki egy privát.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#66592) kromatika válasza kromatika (#66590) üzenetére


kromatika
veterán

Ja azt el felejtettem írni hogy ennek következtében szál szakadt oldal nem szól.

(#66593) ribizly válasza kromatika (#66592) üzenetére


ribizly
veterán

Ha nagyon gázos a dolog, akkor végül lehet külön rendelni ilyet egyben.
De, ahogy (#66591) pulutodurumo mondta, csak van aki segít. ;)

Igaz ahogy néztem olyan 22-25.000,- huf, de még mindig jobb, mint nagyon ár alatt árulni a jó állapotú fejest.
Honnan lett ez a remek darab? Kit kerüljünk?

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#66594) niof válasza kromatika (#66590) üzenetére


niof
addikt

Nem akarlak elkeseríteni, de ezekben alumínium tekercs van, nem lehet forrasztani. :(

"Extremely lightweight aluminium voice coils ensure excellent transient response"

[ Szerkesztve ]

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#66595) attiss66 válasza Samtya (#66586) üzenetére


attiss66
senior tag

Megjött a cucc. Na ehhez már lesz értelme venni egy jobb fejhallgatót, mint a senhd435, pl. zenhd599. Jött hozzá telepitő lemez is, de az unokaöcsém azt írta, hogy inkább a net-ről töltsek le egy frissebbet.

(#66596) #56474624 válasza attiss66 (#66595) üzenetére


#56474624
törölt tag

Még nem is hallottad az a HD599-est, de minden második hozzászólásodban megemlíted. Mitől jó szerinted? A Sennheiser felirattól? :F

(#66597) attiss66 válasza #56474624 (#66596) üzenetére


attiss66
senior tag

A hd600-ast hallgattam, /az 599 be volt csomagolva, nem volt mód a hallgatózására/szerintem ott körül lehet az is és fele árban. hd559 is érdekelne, az 30 ezer körül van/megfizethetőbb/, lehet a 435 után az is nagy előreugrás lenne a soundblaster z hangkártyával, ezen elmélkedek.

[ Szerkesztve ]

(#66598) niof válasza attiss66 (#66597) üzenetére


niof
addikt

Azért, mert a száma 1-el kisebb, még nagyon nincs "ott körül". Teljesen más széria.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#66599) Samtya válasza attiss66 (#66595) üzenetére


Samtya
senior tag

Ha találsz 30 ezerért vagy alatta HD 559-et, azzal próbálkozhatsz, nem rossz. Viszont kelleni fog hozzá (mert nem adnak) minimum egy ilyen, de méginkább egy ilyen átalakító.

(#66600) emiki6 válasza niof (#66594) üzenetére


emiki6
veterán

Lehet forrasztani, ha rendelkezésre állnak megfelelő eszközök. ;)

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.