Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50002) PuMbA válasza .DLL (#50000) üzenetére


PuMbA
titán

Akkor hamarosan jön az új topik :) Visszaolvastam...mi volt itt régen....Superlux 668B-m volt és ontottam a hülyeséget :DDD Sokan már nincsenek itt...meglátszik az idő múlása.

(#50003) Tim82 válasza PuMbA (#50002) üzenetére


Tim82
nagyúr

Akkor hamarosan jön az új topik

Miért jönne? Pár éve már nincs az, hogy 50000 hsz.-nél új topikot kellene nyitni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#50004) EQMontoya válasza Tim82 (#50003) üzenetére


EQMontoya
veterán

És amúgy is 5000-nél volt. :)

Same rules apply!

(#50005) Tim82 válasza EQMontoya (#50004) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az még pár évvel korábban volt határ.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#50006) Tim82 válasza Tim82 (#50005) üzenetére


Tim82
nagyúr

No, meg is van. Off vége. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#50007) bghistvan válasza .DLL (#49996) üzenetére


bghistvan
senior tag

Maxell-t megyek ma megnézni(sajnos csak fehérben meg kékben van), viszont Invotone csak webshopban van ,pedig az nagyon felkeltette az érdeklődésem szívesen meghallgattam volna!

(#50008) zsocy válasza bghistvan (#50007) üzenetére


zsocy
őstag

Rendeld meg, hallgasd meg, és ha nagyon nem jön be akkor küld vissza. 14 napod van eldönteni, ha webshopból rendeled.
Nem elegáns, de ha máshogy nem lehet akkor így kell.

(#50009) bghistvan válasza zsocy (#50008) üzenetére


bghistvan
senior tag

Ezt még átgondolom,de lassan utazunk,úgyhogy időben már nem fog beleférni sajnos.

(#50010) bghistvan


bghistvan
senior tag

A Maxell retro dj2 a mikrofont kivéve teljesítményben,hordhatóság-kényelemben miben különbözik az elődjétől vajon? Megéri az újabb típust venni?

(#50011) .DLL válasza bghistvan (#50010) üzenetére


.DLL
veterán

R Dj 1, 2 általában kipróbálható pl. a Media-ban. A 2-nek sötétebb a hangja, kevesebb magas, "zsírosabb" mély, kevesebb tér jellemzi. Kényelemre szubjektív, a párnája puhább (remélhetőleg tartósabb is) de úgy éreztem kevesebb a hely belül, a fülnek, ezért mondom, hogy fel kéne próbálni.

(P.H.)

(#50012) bghistvan válasza .DLL (#50011) üzenetére


bghistvan
senior tag

R 1-et azt kis tudom próbálni médiába,kíváncsi leszek...... :C

(#50013) Rayfull


Rayfull
tag

30 ezer alatt milyen fejhallgatót vegyek? Kell: sok basszus, többi tartomány szép hangzása , circumarual, zárt kialakítás., otthoni használat. Nem rég egy Magnat lzr 580 at ajánlottatok, de sajna sok helyen olvasom, hogy hamar tönkre megy, meg M.O-n alig lehet kapni. Mit tudtok ajánlani? Egy xiaomi hybrid fülhallgatónál kell szebben szólnia. Köszönöm a segítséget :)

(#50014) .DLL válasza Rayfull (#50013) üzenetére


.DLL
veterán

AKG K92 megérhet egy próbát. Kell neki sok bejáratás, utána remek felbontású hangja van, ami kissé sötét, a közepek szép részletesek, zongora jó, aztán a magasak energiája újra felfelé ível, de nem karcol.

(P.H.)

(#50015) Rayfull válasza .DLL (#50014) üzenetére


Rayfull
tag

Most nézem, ez inkább stúdió fejhallgató, nem igazán lesz jó, azt írják gyors, pontos a basszusa, nekem pedig erőteljes, nem tompított basszus kell. (ne puffogjon, hanem dübörogjön)

[ Szerkesztve ]

(#50016) .DLL válasza Rayfull (#50015) üzenetére


.DLL
veterán

Az van bőven, ha jól illeszkedik a fülpárnája, mert elég nagy "tányér" jellegű fejes, és a párna - bár puha - de nem túl magas így lehet hogy valahol nem illeszkedik jól a fejre, ki kell próbálni valahol.
Forrás mi lenne?

(P.H.)

(#50017) Rayfull válasza .DLL (#50016) üzenetére


Rayfull
tag

Köszi a választ. Ha nincs más, lehet mégis megpróbálok egy Magnat lzr 580at beszerezni, de addig is még érdekel mit tudtok még ajánlani? A forrás későbbiekben egy dac lesz.

[ Szerkesztve ]

(#50018) BigBlackDog válasza Rayfull (#50017) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Most írtak egy ajánlatot. Hallottad már az ajánlott fejest, vagy más -szerintem ráadásul rosszul értelmezett- leírása alapján ítélkezel? :)

(#50019) Rayfull válasza BigBlackDog (#50018) üzenetére


Rayfull
tag

Sajna 20k ár felett azért már nem akarok olyat venni, amivel megszívhatom, egy 5-6k fülessel még elmegy, de azért ez már sok pénz.

(#50020) Rayfull


Rayfull
tag

Amúgy hol vannak olyan üzletek, ahol fejhallgatókat lehet kipróbálni? Múltkor voltam valamelyik m*ia m*rktba, de ott kivoltvrakva 2-3sony meg 1-2 senn és annyi.

(#50021) Dorien válasza Rayfull (#50020) üzenetére


Dorien
veterán

Fejhallgatópláza, Nomono.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#50022) Rayfull válasza Dorien (#50021) üzenetére


Rayfull
tag

Köszönöm, utána nézek.

Időközben találtam vélemények alapján egy jót.
Superlux hd685, hallota már valaki közületek? Szerintetek jó?

(#50023) jim bcs válasza Rayfull (#50022) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Nekem ilyen van és nagyon szeretem, én bátran ajánlom :) Nagyon kényelmes így több óra használat alatt sem érzed, hogy nyomná a fejed/füled, a füled minden bizonnyal elfér benne, a mély nekem tökéletes, a magas és a közép is ok, játékra/zenehallgatásra egyaránt megállja a helyét.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#50024) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Kár, hogy nincs készleten, holnap akartam volna rendelni pont egy ilyet. :D

(#50025) EQMontoya


EQMontoya
veterán

ZMF-et hallott már itt valaki?
Az Omni nagyon szimpi.

BigBlackDog: ha komoly zártban gondolkodsz, akkor ebayen keress vagy Raffinatot, vagy DT1770-et. Utóbbit lőttem a héten 120-ért, újat.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#50026) Bodz válasza BigBlackDog (#50024) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Focal Utopia kell neked inkább.

(#50027) .DLL válasza Bodz (#50026) üzenetére


.DLL
veterán

Elvan a gyerek ha játszik: [Youtube] :D

Focal Utopia headphone driver

(P.H.)

(#50028) BigBlackDog válasza Bodz (#50026) üzenetére


BigBlackDog
veterán

+ (#50025) EQMontoya: Akkor tisztázzuk, nem, nem akarok továbbmenni a lejtőn. :DDD Csak érdekességképpen mutattam.

(#50029) Tomacko válasza Daved96 (#49993) üzenetére


Tomacko
senior tag

JVC HA-M55x Tegyél evvel is egy próbát. Szerintem tetszeni fog, legalábbis hangra biztosan, ja és a képek ellenére nme egy bucsus kétpálcás kinézetű, fogásra meg egyértelműen érezni, hogy tettek bele anyagot :)

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#50030) kárátékutyá


kárátékutyá
őstag

Sziasztok!

Zárt fejest mit ajánlanátok 25.000-ig bezárólag? Használt is lehet. Minél kevésbé legyen V karaktere, már amennyiért ez belefér ebbe az árba :) Mobillal hallgatnám főleg.

(#50031) Rayfull válasza jim bcs (#50023) üzenetére


Rayfull
tag

ÁÁ szuper, akkor megpróbálok kövi hónapban beszerezni egy ilyet :) Köszi

(#50032) Ryder1


Ryder1
senior tag

Sziasztok!

Húgomnak kéne egy új fejhallgató, az előzőt szétrágta a macska. :DDD
1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Utcán/buszon.
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Zenehallgatás, leginkább pop.
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
6-7000 Ft, de mindenképp 10 ezer alatt.
4.) Új vagy használt?
Új
5.) Circumaural vagy supraaural?
Supraaural.
6.) Zárt vagy nyitott?
Zárt jobb lenne.
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
Sony MDR-ZX300-at váltana le, valami ehhez hasonló, esetleg kicsit jobb kéne.
8.) Honnan vásárolnál?
Itthonról. Külföld kizárt, mert néhány napon belül kéne.
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
Szinte csak telefonról (Honor 4X)

(#50033) bghistvan válasza Ryder1 (#50032) üzenetére


bghistvan
senior tag

Szia!

Pont ma vettem 2 db MDR-ZX310-et utazásra(a vastagabb kábeles,mikrofon nélküli).
Előtte majdnem beneveztem az MDR-XD150-re aztán itt a topikban ajánlották a MAXELL Retro Dj-t és az INVOTONE HD2000-est.
Előbbit meghallgattam,utóbbit nem volt lehetőségem tesztelni és azt kell mondjam hogy jól döntöttem, mert szerintem ebben az árkategóriában a konkurenseket toronymagasan veri!!!
Az általad előbb említett azonos márkájú előd sem ér a nyomába.
Nincs kis fülem, viszont szépen ráfekszik annak ellenére hogy kicsi.

Utólag is köszönöm a többieknek a tanácsokat!
Sziasztok!

(#50034) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Hali!

Yamaha Steinberg UR-szériás interfészhez milyen monitor lenne jó 50000-ig? Egy egészen jó kis interfészről van szó, 24bit/192KHz, komoly mikrofon preamp + gitár bemenet, korrekt fejes kimenet. Szóba jöhetnek magasabb impedanciájú cuccok is. Elsősorban a gitárt szeretném jó minőségben hallani.

[ Szerkesztve ]

(#50035) merkucyo


merkucyo
aktív tag

Sziasztok!

Haldoklóban van a jelenlegi AKG k511-em és szeretném valamivel pótolni.
40.000 pénzt gondoltam rászánni a projektre. Jelenleg a bluetooth megoldásokkal szimpatizálok JBL E50bt 33 ezerért szimpatikusnak tűnik, de a vezetékes megoldásokat sem zárom ki feltéve ha sokkal jobbak mint az árkategória bluetooth fejhallgatói...

Csak zárt over-ear megoldás jöhet szóba, a dolgozószobát nem fogják elhagyni.

Az útmutatásokat előre is köszönöm :R

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#50036) Bodz válasza kárátékutyá (#50030) üzenetére


Bodz
Topikgazda

ATH-M30X, HA-RX900.

(#50032) Ryder1: Retro DJ.

(#50034) cr33p: Meg tudod hallgatni valahol a German Maestro GMP 250-et? Melyik UR pontosan?

[ Szerkesztve ]

(#50037) Fitzgerald válasza Bodz (#50036) üzenetére


Fitzgerald
veterán

UR22

Egy boltban látom itthon, nem tudom meg lehet-e hallgatni de utánakérdezek, köszi!

(#50038) Bodz válasza Fitzgerald (#50037) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Akusztikában tudtommal lehet.

(#50039) Mageikus válasza EQMontoya (#50025) üzenetére


Mageikus
csendes tag

Mire az nálad van 175000ft , àfa még stb,sporoltal 20000 et itthon 195k.

(#50040) EQMontoya válasza Mageikus (#50039) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nem-nem. Eubol vettem, 125ből házhoz jön futárral. :)

Same rules apply!

(#50041) kobefiam


kobefiam
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy dilemmám. Szeretnék egy fejhallgatót amit főleg játékhoz használnék, de ha már van akkor zenére se lenne baj ha alkalmas lenne. Utána olvasgatva 2 alternatíva rajzolódott ki:
Mivel a gépemben egy alaplapi hangkártya (ASUS M5A78L-M LE/USB3) üzemel ezért az egyik variáció egy USB-s gamer headset (Creative Tactic3D Sigma).
A másik variáció pedig az lenne, hogy veszek egy fejhallgatót, mellé egy hangkártyát, de ilyen 15-20-nál többet nem szánnék rá. Viszont a 2. verziónál nem tudom, hogy a térhatás milyen lenne a játszáshoz (CS:GO)? Ha ezt a verziót ajánljátok akkor mindenképp használt cuccokat nézek, mert szerintem nem férnék bele a keretbe.

Köszi!

üdv!

(#50042) Mageikus válasza kobefiam (#50041) üzenetére


Mageikus
csendes tag

Superlux hd681evo jó mindkettőre :)

(#50043) .DLL válasza kobefiam (#50041) üzenetére


.DLL
veterán

+1 a Superlux 681 Evo-ra, és a Beyerdynamic DTX-710-re, melléjük egy használt Xonar DG vagy DGX.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#50044) fericske


fericske
addikt

Érkez majd egy Beyer dt860, mert unalmamban vettem egyet.
Aztán olvastam olyat róla, hogy 64 ohm körül szól a legjobban - az szerint aki szerint - úgyhogy vettem egy ilyet hozzá, 75 ohm-osat. Aztán veszek majd többfélét is - olcsó mulatság - és játszadozok velük, most már, hogy tudom van ilyen, mert eddig ez eszembe sem jutott. Hehh... :)

(#50045) s4tch


s4tch
veterán

Head-fin találtam az akciót:
https://www.amazon.co.uk/dp/B00ESEUZCC - Momentum On-Ear elég jó áron. Nem a kedvencem, de ennyiért tömegközlekedni elég jó.

(#50046) Mageikus


Mageikus
csendes tag

Rendeltem egy superlux 681evot ,hétfőn megjön, a kérdésem az lenne kell neki bejáratas idő? Ha igen mit ajánlatok,es mennyi időt kell? Kíváncsi leszek lesz-e akkora tere ,részletessege minat a 40k fülhallgatómnak.

(#50047) zsocy válasza Mageikus (#50046) üzenetére


zsocy
őstag

Mindennek kell bejáratási idő, de szerintem nem érdemes ezt túlgondolni. Használd, hallgass zenét, nézz filmet és pár nap alatt bejáratódik. Ennyi idő alatt a füled is rááll, megszokja a hangját és ettől még jobbnak fogod hallani.

(#50048) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Jó áron vagány DT990 :)

Same rules apply!

(#50049) CriticalHit


CriticalHit
őstag

Az ajánlóban lévő fejhallgatók közül MP3 lejátszóhoz (ScanDisk Sansa) egyik sem használható a csatlakozó mérete miatt? Zárt fejhallgatót szeretnék hozzá.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#50050) Bodz válasza CriticalHit (#50049) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Használható, most nem nyálazom át az ajánlót, de a TS-671 kivételével talán mind 3.5mm-es dugóval van szerelve.
De persze azokon kívül is van élet, mit szeretnél? :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.