Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36001) Beladon


Beladon
aktív tag

Sziasztok!

Hol is kezdjem... :D Öcsémnek van egy ath m50x fejhallgatója (cambridge dacmagic xs + laptop). Mivel jól tanul így kap további motiválást azaz beígértek neki az ősök egy komolyabbat. Öcsi szereti a hangját az m50x-nek olyannyira, hogy régen az én hd650-emre fájt a foga ma már nem kellene neki inkább maradna a zárt vonalon. Hangkarakterben sem nagyon akar eltérni ahogy mondta ez nagyon szuper csak lehetne kicsit több részlet a basszusba és nagyobb tér valamint maradna a zárt kivitel is. Nem tudom merre induljak neki mit keressek. Önerőből a Shure 1540-t néztem. Kérdésem egyszerű: Mit ajánlanátok neki a fentebb említett igények alapján. Keret max.: 150k Használt off, minden egyéb on. Sikeres nyelvvizsga esetén a dac/amp is változik majd, de ez még odébb van.

Válaszokat tanácsokat előre is köszönöm!

Üdv: Beladon

(#36002) sarasota123


sarasota123
aktív tag

előre elnézést az off és hülye kérdésért, de muszáj megkérdeznem: a vezeték nélküli fülesekben beépített DAC van vagy hogy a fenébe működnek? egyszerűen nem találok róla sehol normális leírást. azért merült fel bennem a kérdés, mert lehetőségem lenne venni egy akg k845bt fejhallgatót töredék áron, és elgondolkoztam rajta. meg hogy ha megvenném akkor vezeték nélküli módban igazából tökmindegy hogy milyen hangkártyám van? :F :R

[ Szerkesztve ]

He scales the mountain because he's not afraid of it. He slays the dragon because he's not afraid of him. And he walks through hellfire because Broomhilda's worth it.

(#36003) contaxg válasza sarasota123 (#36002) üzenetére


contaxg
veterán

Valóban, a bluetoothnál nincs szükség hangkarira, minden a fejesben dől el.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#36004) SpZ


SpZ
senior tag

PIONEER SE-A1000
Takstar HI-2050

Kettő közül melyik jobb? Magasok mélyek és pontosság szempontjából

(#36005) Bukk900 válasza contaxg (#36003) üzenetére


Bukk900
őstag

Ebből kiindulva, ha mobiltelefon a forrás, akkor külső usb-s hangkártya + vezetékes fejhallgató helyett érdemes bt-fejesben is gondolkodni? Ha a két kütyü árát egyre költöm, lehet hasonló eredményt elérni?

(#36006) #16820480 válasza Bukk900 (#36005) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem igazán. Fejesbe sosem fognak olyan minőségű "hangkártyát" építeni, mint amit külön tudsz venni. Nem is férne el benne, meg a hozzá illő akksi aztán pláne nem.

(#36007) contaxg válasza Bukk900 (#36005) üzenetére


contaxg
veterán

- A bluetooth.os DAC nem lesz olyan minőségű mint az USB DAC.

- Sajnos két telefon között is van hallható különbség, még akkor is ha bluetooth-on keresztül van csatlakoztatva a fejhallgató.

- Szinte minden esetben a vezetékes megoldás és egy külső USB DAC lesz a jobb hangilag.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#36008) Ribi válasza gógyi (#35986) üzenetére


Ribi
nagyúr

Fülest azért sem kötnék rá, mert lehet kevés áramt tud kiadni preout, ami lehet hosszútávon túlterheli az erősítőt. Én az erősítőt félteném, nem a fülest.

(#36009) magyargyerek válasza R3DD7 (#35954) üzenetére


magyargyerek
tag

Takstar Pro-80-t merem ajánlani. Most egy hónapja vettem és teljesen meg vagyok elégedve vele! A kis X3-mat simán "kihajtja", érzem hogy egy erősebb DAC kéne hozzá. De az meg már 100K felett lenne. Androidos telókhoz ez a fejes SOK. Vagyis telók nem tudják kihozni belőle azt amit ez a cucc tud. DAC lejátszó és és Flac zene igényes a Takstar Pro-80. De hát ezért jó, az ár/érték arány meg maga a mennyország.

(#36010) gógyi válasza #71562240 (#35991) üzenetére


gógyi
aktív tag

Köszönöm a választ, de szerintem félreértettél.
Szándékozom fejhalgatóerősítőt venni, csak a dacot szeretném megúszni, legalább is első körben.

A pre-outon ugye van egy L és egy F kimenet, de ezekre közvetlenül nem is tudom, hogyan lehetne fejhallgatót kötni. Azt gondoltam ide kötném be valamiféle rca kábellel a fejhallgató erősítőt.

Egyébként még hallgatózás előtt állok. Szeretnék meghallgatni Beyerdynamic T70, T90 ,Bowers & Wilkins P5 esetleg AT ad1000x-et.

(#36008) Ribi Köszönöm a tanácsot!

[ Szerkesztve ]

(#36011) Ribi válasza gógyi (#36010) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ha akarsz fejes erősítőt venni, akkor nem lesz gond. Csak kicsit tényleg félreérthető volt az első írás.
L és F ? az nem a Left Front? Ahogy néztem képet, az összes hangfalnak van külön kimenete. Valószínűsítem stereo esetén a frontokat hajtja ,( vagyis beállítás kérdése). És igen valamiféle rca kábellel kell rákötni a füles erősítőt.

(#36012) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Heyho. Tudnátok nekem egy fejhallgatót ajánlani.
Két kitételem van.
1. Némítható(gombról) mikrofonja legyen
2. Olcsó

Csak kommunikációra kell szóval semmi extra..olcsó legyen és annyi.
Ezt használom jelenleg erre a célra de kezdi megadni magát. Ha nincs jobb alternatíva valszeg megint ezt választom :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#36013) Bobrooney válasza Sirandrish (#36012) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Talán a Geniusnak van valami hasonló cucca, esetleg Acme, de árban ugyan azt a ratyit kapod.

(#36014) Sirandrish válasza Bobrooney (#36013) üzenetére


Sirandrish
legenda

PC-hez komolyabbat használok. Ez csak arra kell hogy PS3on tudjak kommunikálni játék közben..arra ezek tökéletesek :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#36015) .DLL válasza Sirandrish (#36012) üzenetére


.DLL
veterán

Szia!
Jobb felső sarok, piktogramok. ;)
A másik topikban szerintem többen tudnak majd ajánlani neked kellő perifériát.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#36016) Sirandrish válasza .DLL (#36015) üzenetére


Sirandrish
legenda

Oh francba :DD Okés, köszi és bocsánat :B :R

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#36017) sarasota123 válasza contaxg (#36003) üzenetére


sarasota123
aktív tag

köszönöm a választ, még egy off aztán befejeztem. pc-hez ugye be kéne szereznem egy bluetooth adaptert. ennek a minősége mennyire befolyásolhatja a hangzást? érdemes mondjuk inkább az 5k-s márkásabb vevőt venni a 2k-s noname helyett?

He scales the mountain because he's not afraid of it. He slays the dragon because he's not afraid of him. And he walks through hellfire because Broomhilda's worth it.

(#36018) DEJVID válasza gógyi (#36010) üzenetére


DEJVID
őstag

Már mondtam, hogy ne a pre-outra kösd. Ha azt elolvasod, nem megy itt egy oldalon keresztül az elbeszélés egymás mellett.

(#36019) Keeperv85 válasza magyargyerek (#36009) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

"Androidos telókhoz ez a fejes SOK. Vagyis telók nem tudják kihozni belőle azt amit ez a cucc tud."

Ez pontosan így van, ahogy írod is. Hangos, de a dinamika már fél hangerőnél elfogy és elkezd torzítani... :(

..de bezzeg a Xonar végén... :Y :C :R

(#36020) Wannabeapro


Wannabeapro
tag

Sziasztok!

Takstar HI-2050 fejhalgatót mennyire tudnék kihasználni egy Asrock 970 Extreme3 R2.0 alaplappi hangkártyájával ?

Gondolom nem teljesen, érdemesebb lenne egy olcsóbbat választani vagy még így is megéri?

Illetve milyen paraméterek alapján lehet ezt megállapítani, hogy mennyire alkalmas egy adott hangkártyához egy fejhallgató?

[ Szerkesztve ]

(#36021) gógyi válasza Ribi (#36011) üzenetére


gógyi
aktív tag

Bocs az F az R akart lenni, csak lejjebb csúszott a kezem a billentyűzeten.

(#36018) DEJVID Olvastam, csak más mást tanácsolt. Van rajta sima out is, mondjuk az van még a csatlakozók alá írva, hogy VCR meg DVR, akkor azok jók lehetnek?

[ Szerkesztve ]

(#36022) sirszevenap


sirszevenap
őstag

Sziasztok. Barátunknak akarunk venni születésnapjára 6 ezer forintig egy jó fülest. Leginkább alkalmi zene hallgatásra illetve játékra ( cs:go ) kellene. Nekem van egy elég korrekt SONY-m, 5k volt de le a kalappal. Ez a batár méretű :DDD. Nagyon jól szól. Én erre gondoltam. Esetleg van ennyiért jobb amibe mondjuk van mikrofon is és a minősége is jó?

Köszönöm a válaszokat.

üdv.

Bankkártyával? Hát persze!

(#36023) Sirandrish válasza sirszevenap (#36022) üzenetére


Sirandrish
legenda

Szerintem EZT te is olvasd el ;)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#36024) sirszevenap válasza Sirandrish (#36023) üzenetére


sirszevenap
őstag

Köszönöm, megy oda is! :R

Bankkártyával? Hát persze!

(#36025) DEJVID válasza gógyi (#36021) üzenetére


DEJVID
őstag

Igen.

(#36026) #71562240 válasza gógyi (#36021) üzenetére


#71562240
törölt tag

DEJVID jól mondja. Mi a félreértés miatt beszéltünk másról. Fejeserősítőhöz vonalkimenetet használj.

(#36027) Crondore


Crondore
tag

Sziasztok!

Volt már egy kérdésem AKG k55 lecserélésével kapcsolatban. A topic-ot átolvasva 3 fejhalgató között vacillálok:
Takstar Pro 80
ATH-M50
Superlux HD685

Vegyes használatra kellene, gépen is használnám ahol a hangforrás egy emu0404 -es hangkártya(DAC), időnként zenélés és keverés is szóba jön(egy yamaha av(analóg erősítés,DAC -ját nem használom ilyenkor vagy egy kis keverő az erősítési lánc). Hangfelvételek, akusztikus felvételek, és Vsti-k a hangforrások. Emellett egy cambridge audio házimoz, ami hajtaná. Mind a két láncon hallgatok zenéket is old school elektronikus vonal, pl Tangerine dream, és még sok más fajta pl Sting, Dead Can Dance, Andreas Vollenweider meg ilyenek is étlapon vannak elég sokszor. Fő szempont még a zártság a felvételi munkák miatt, és a kényelmes hosszú viselési idő.

K55 is maradna a felvételi/előadói oldal monitorának, az új pedig az én monitorom lenne. Teljesen amatőr/hobbi szintű dolog, ahogy az a láncokból is látszik.
Időn ként játék is befigyelhet, de ez az oldal nem igazán számít.

Mi a véleményetek, melyiket javasoljátok?

Köszi a válaszokat.

cRo

[ Szerkesztve ]

(#36028) Dorien válasza sarasota123 (#36017) üzenetére


Dorien
veterán

Sz@r lesz az így is-úgy is. :)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#36029) sarasota123 válasza Dorien (#36028) üzenetére


sarasota123
aktív tag

tudom, de 70 ajroert hozza tudok jutni egy ilyen k845hoz, arra jo lesz, hogy az agyban fetrengjek filmezes kozben ha olyan kedvem van. legalabbis remelem. vagy tenyleg ennyire gazok a wireless fulesek meg magasabb kategoriaban is :F

[ Szerkesztve ]

He scales the mountain because he's not afraid of it. He slays the dragon because he's not afraid of him. And he walks through hellfire because Broomhilda's worth it.

(#36030) Dorien válasza sirszevenap (#36022) üzenetére


Dorien
veterán

Tipp: Takstar HD2000 + csíptetős miki

sarasota123: Ja... annyiért én sem gondolkodnék sokat rajta. :) 70k itthon egy ilyen fejes. Max. eladod, ha nem jön be.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#36031) sirszevenap válasza Dorien (#36030) üzenetére


sirszevenap
őstag

Genius HS-G500V-ről mit gondolsz?

Bankkártyával? Hát persze!

(#36032) .DLL válasza sirszevenap (#36031) üzenetére


.DLL
veterán

Fúú mi ez :F Témaösszefoglaló plz. Légyszi ezt az ott linkelt megfelelő topikban tedd fel.

(P.H.)

(#36033) Dorien válasza sirszevenap (#36031) üzenetére


Dorien
veterán

Én azt, hogy szörnyű lehet. :)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#36034) sirszevenap válasza .DLL (#36032) üzenetére


sirszevenap
őstag

Elolvastam illetve megnézem az ajánlottakat. Jó lenne, ha lenne mikrofon hozzá. Ha magamnak venném nem érdekelne, szórakoznék csiptetős mikrofonnal és a többi. De ajándékba lesz és nem akarok macerálni vele. Szerintem ő meg főleg nem. De a HD2000 lesz, ha nagyon nincs más ebben az árban ami mikrofonos.

Bankkártyával? Hát persze!

(#36035) Vectra84


Vectra84
csendes tag

Sziasztok, fejhallgató vásárlás előtt állok, ehhez szeretném kérni a tanácsotokat.
A kritériumok ezek lennének:

Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Otthon

Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Zenehallgatás. Általában pop, rock, filmzenék, pl Hans Zimmer

Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
10000-12000 Ft.

Vezetékes vagy vezeték nélküli?
Vezetékes

Circumaural vagy supraaural?
Circumaural

Zárt vagy nyitott?
Zárt

Mikrofonos vagy mikrofon nélküli?
Mikrofon nélküli

Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az ami zavar?
Szeretem ha „dögösen” szól a zene, de azért a mély és magas ne nyomja el a középtartományt. Jelenleg egy Maxell Audio Wild-ot használok, ettől azért lehetne részletezőbb a hangja.

Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
Fiio E10K Olympus 2.

Előre is köszi a segítségeteket :)

(#36036) sirszevenap válasza sirszevenap (#36034) üzenetére


sirszevenap
őstag

+ nincs a notin csak egy darab bemenet.

Bankkártyával? Hát persze!

(#36037) hm74


hm74
aktív tag

Audio-Technica ATH-AD500X vs Takstar TS-671 ???

Volt már valakinek mindkettővel tapasztalata?
Azt tudom, hogy nagy köztük az ár különbség meg KGST dizájn, meg stb...
Engem igazán csak a hangkarakterük különbsége, előnye-hátránya érdekel.
Azért izgat a téma, mert a DT880(250ohm) mellé keresek hangszeres zenékhez valami élvezetes szellős hangú, középtartományban muzikálisat alakító fejhallgatót max.70k-ig, persze szigorúan otthonra és audiofil láncra (lásd a cuccaim közt) kötve.

(#36038) EQMontoya válasza Vectra84 (#36035) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ha már van egy normálisabb forrásod, én mindenképp kicsit komolyabb fejest vennék hozzá.

Same rules apply!

(#36039) .DLL válasza sirszevenap (#36036) üzenetére


.DLL
veterán

ISY IHP-1250 vagy 1300 nem tudom pontosan miben különböznek, mindkettőn van mikrofon a vezetéken (mobilos felhasználáshoz) lehet hogy a 4 érintkezős Jack kiosztása más... Mondjuk a HD2000 sokkal jobban szól ennél is.

(P.H.)

(#36040) sirszevenap válasza .DLL (#36039) üzenetére


sirszevenap
őstag

A Philips SHP2500 tetszik neki, annak ellenére, hogy nincs mikrofon. Az ISY-től jobb ez? Illetve jobb mint az általam említett Genius?

Látom, hogy tv-hez. De azért csak ott van az ajánlottak között.

[ Szerkesztve ]

Bankkártyával? Hát persze!

(#36041) Dorien válasza hm74 (#36037) üzenetére


Dorien
veterán

Nekem van mind a kettő. Az AD500X kb. mindenben jobb, azt megtartottam, a TS671-et meg fater használja boldogan. :) Szerintem egyetlen dologban nyer a TS671, a tér nagyságában. Hangkarakterre hasonlóan világos / semleges mindkettő, nincs sok basszus bennük, de az legalább minőségi. Szerintem vedd az AD500X-et, az egy kategóriával a Takstar felett muzsikál, meg sokkal kényelmesebb, könnyebb és jobban is néz ki.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#36042) contaxg válasza Dorien (#36041) üzenetére


contaxg
veterán

Ma betoltam TS671 alá a Heed Canampot és azzal hallgatóztam egész délelőtt. Senki ne akarja Violectrükkel hallgatni :D :N Viszont kisfejúek ne akarjanak TS671-et venni, de nagyfejűeknek megfontolandó lehet.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#36043) hm74 válasza Dorien (#36041) üzenetére


hm74
aktív tag

Köszi! :R

(#36044) guftabi96


guftabi96
addikt

Siberia V2 Ebayen most 8900-ért. (csomagolás nincs) Van rá esély, hogy eredeti?

[link]

#KeepFightingMichael

(#36045) Bodz válasza guftabi96 (#36044) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nem sok. Amúgy vehetsz ennyiért jobb fejhallgatót is.

(#36037) hm74: Ha 70k-ig, akkor mért ez a két olcsóságot nézegeted? Belefér az AD900X is akár.

[ Szerkesztve ]

(#36046) zatom válasza sirszevenap (#36040) üzenetére


zatom
tag

Nekem van SHP2500-am.Kifejezetten filmezesre vettem, arra nagyon jo.Zenehallgatasra alkalmatlan.
Az ISY-t, es a Genius-t nem ismerem.

[ Szerkesztve ]

(#36047) Vectra84 válasza EQMontoya (#36038) üzenetére


Vectra84
csendes tag

Max. 15k-ig tudok elmenni, többet most nem tudok rászánni. Másra is kell(ene) a pénz :)

(#36048) .DLL válasza Vectra84 (#36035) üzenetére


.DLL
veterán

Hát egy Maxell Audio Wild-hez képset nem lesz nehéz előre lépni, már egy Takstar v. Invotone HD2000 is sokkal jobb, de ott a Maxell HP6000, nem annyira mélytúlsúlyos, mint a fiatalos öccse, egész jó a tere, levegős, transzparens. Nagyon zsúfolt zenénél már meginog, de azért nem omlik össze teljesen, az E10K-val lehet hogy jó párost alkotna.

(P.H.)

(#36049) hm74 válasza Bodz (#36045) üzenetére


hm74
aktív tag

Hol kapható AD900X 70k-ért? Itthon 100k-ról indul. Használtan meg vagy találok vagy nem. :U

[ Szerkesztve ]

(#36050) Radomer


Radomer
aktív tag

Sziasztok!

Végre megérkezett az A900X, és első benyomásaimat szeretném megosztani a fejesről.

Bejáratós fejesről lévén szó azt kell mondjam még így is hatalmas minőségbeli ugrás a HD429 Sennheiser-ről.

Tiszta részletes hangkép (a hangszerek szépen elkülönülnek); feszes (nincs maszatolás); a tere sokkal nagyobb bár ez a kettő közötti méretkülönbségből is adódik. V karakterisztika érződik (mély-magas kiemelés) bár annyira nem vészes.

Az A1000 párnáit használva sokkal kényelmesebb a fejhallgató, pedig alapból is nagyon jó! Az biztos ezzel nyáron nem leszünk barátok, mert eléggé melegszik a fülem benne, de lehet csak szokás kérdése. :)
A szivacs puhább ezért a fül közelebb kerül a hangforráshoz így a mélyek eléggé tolakodóak, de majd kiderül bejáratást követően lesz-e változás.

Japánból berendelve "vám nélkül" nagyon megérte! :K

Köszönet a segítségért mindenkinek! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.