Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#102001) jippa válasza Bogyó bá' (#102000) üzenetére


jippa
aktív tag

Akkor nem vintage. A 600 ohmból az nekem nem derült ki. :)

Jó lesz ez is :K

(#102002) Bogyó bá' válasza jippa (#102001) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Csak ennyi (se) pénzem volt, és igazából csak késő esti "hangoskodásra" fog kelleni a fejes, egész nap hangszórókkal hallgatok zenét, persze piano-ban (távmunka itthonról - már 12 éve).

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#102003) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Hinnye no! :Y

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#102004) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Na, elhoztam / megrendeltem az utolsó "HollóssyBélát" . :))
Nagyobb becsben akarom tartani a Beyer-t, mint a fiókok mélyére dobált öreg Sennheisert...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#102005) Remus389 válasza Bogyó bá' (#102003) üzenetére


Remus389
veterán

Ennél szerintem semmiképp se add lejjebb, ez a minimum. ;)

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#102006) Remus389 válasza Gzula[HUN] (#101995) üzenetére


Remus389
veterán

Igazából ezt néztem ki: [link] Nem vagyok teljesen elégedett az ADX5000 kényelmével.

Első blikkre nem is olyan vészesen drága, de erre rájön 36 USD postaköltség, mivel amerikai, +27% ÁFA is, meg postai szolgáltatási díj.

Pikk-pakk több lesz mint 40 ezer Ft és csak két párna.

Nincs nekik EU-s lerakatuk vagy boltjuk?

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#102007) Ba cy lus válasza Remus389 (#102006) üzenetére


Ba cy lus
őstag

És akkor még nagyon nagy eséllyel szarabbul is fog szólni. Ugyanúgy semmiképp. :N

[ Szerkesztve ]

(#102008) Remus389 válasza Ba cy lus (#102007) üzenetére


Remus389
veterán

Olvasgattam erről a Head-fi-n és jó ez a párna.

EU-n belül nem lehet ezt valahogy megvenni?

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#102009) Dorien válasza Remus389 (#102006) üzenetére


Dorien
veterán

Nálam a W1000X-en volt Dekoni Elite Sheepskin: ATH-AD series
Olyan szinten nem volt alsó mélytartománya a fejhallgatónak, hogy gyorsan eladtam. Hogy alapból ilyen vagy a párna tette ilyenné, azt nem tudom... A köv. generációs W1000Z a saját gyári párnáival qrvajó volt.

Ha jelentősen eltér a gyáritól a méret, akkor garantált a hangváltozás, 90%-ban rossz irányba. Ha sokan írják, hogy az adott párna jól szól az adott fejhallgatóval akkor érdemes belevágni.

Nekem is 45k körül volt a Final gyári párna, mondjuk az 2 pár Type A és egy 1 Type E volt.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#102010) Ba cy lus válasza Remus389 (#102008) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Hát ha ott le van írva, akkor nyilván úgy is lesz, elvégre egyforma az emberek hallása. :DDD

Az én általános tapasztalatom viszont az, hogy sokan elbagatellizálják a párnacsere jelentőségét, nem is igazán hasonlítgatják, tényleg megkapják-e a gyári párna nyújtotta hangzásbeli tulajdonságokat a cserepárnával is.

[ Szerkesztve ]

(#102011) Dorien válasza Remus389 (#102006) üzenetére


Dorien
veterán

Tessék, 12.900Ft: [link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#102012) Gzula[HUN] válasza Bogyó bá' (#101998) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Részben igen. Hogy jelentős részben-e, szerintem egyéne válogatja. Ha elsőre nem sikerül még a elhelyezni se a fejest helyesen a fejen, akkor mindenképp. :N

#102008Remus389: A látszólag ugyanolyan textil párnán (kívül nem látszik rajta semmi mókolás) az se mindegy, hogy a belső felén műbőr van-e, ha igen, "fullban", vagy lyuggatva (apró lyukak, vagy kevesebb, de nagy). Füled ugyanolyan távolságra van-e, stb. Egy képről nem tudom megmondani, milyen irányban mehet majd el, gyárihoz képest, ha itt lenne a kezemben, akkor is max nagyobb eséllyel találnám el.
Ár se jelent szerintem semmit, a Brainwavz Round párnám belső oldaláról rekord idő alatt málott le a műbőr. Továbbá lehetett varrni egy-egy perforációnál, mert engedte el a cérna pár hét használat után. Mázlijára legalább 1-2 (inkább 1) olyan fejes van, amit nem ront el, így csak rosszat nem tudok róla mondani.

Szóval valakinek lehet, hogy jobban szól, de kérdés, hogy mi neki a jobb. Meg a kongnitív disszonanciát, mit faktort se zárnám ki. Aztán lehet, hogy megrendeled, és tényleg jobb lesz a hangja. Kérdés, hogy mi hiányzik a gyári párnából (az amortizálódott anyagát leszámítva).

Magam részéről egyébként úgy vagyok, hogy egy jó párna választás legalább annyit, (ha nem többet) tud befolyásolni, mint egy DAC/AMP csere. De sokkal nagyobb a lutri is.

#102011Dorien: Annyiért lehet még én is bepróbálnám. (De csak szülinap vagy névnap előtt!):))

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#102013) stellaz válasza Bogyó bá' (#102003) üzenetére


stellaz
addikt

Tömeg 34 kg/db......

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#102014) Bogyó bá' válasza stellaz (#102013) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nem írták hogy autóakksiról hajtva az utcán kellene hordani.... :))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#102015) stellaz válasza Bogyó bá' (#102014) üzenetére


stellaz
addikt

Mondjuk ha megrendelem, akkor kihozza a foxpost csomagautomatába utánvéttel? :)

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#102016) Bogyó bá' válasza stellaz (#102015) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Próba cseresznye! :DDD
Nekem a HollóssyBélát is ki kellett fizetnem előre utalással - viszont villámgyorsak voltak: ma (tehát vasárnap) délelőtt rendeltem és utaltam az árát, ma délután (!!!) már betették a Foxpost dobozba! :Y

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#102017) NYPD


NYPD
aktív tag

Sziasztok, ajánlást szeretnék kérni, keresek valami belépőszintű, de értékelhető minőségben megszólaló fejest az alábbi kritériumokkal:
1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
otthon
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
film, sorozat nézés
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
10-12k
4.) Új vagy használt?
új
5.) Circumaural vagy supraaural?
mindegy, ha lehetőség engedi az ársávban, inkább circumaural
6.) Zárt vagy nyitott?
zárt
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
-
8.) Honnan vásárolnál?
ahol árulják (egyelőre nem tudom)
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
Laptop, alaplapi hangchip, 3.5 jack

:R

[ Szerkesztve ]

(#102018) Gzula[HUN] válasza NYPD (#102017) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Érdemes a Superlux, OneOdio, ISK, Takstar meg Lewitz fejeseket nézni. Mivel minden típust nem ismerem, vagy kevés róla az infóm, általánosságban azt tudom mondani, hogy ha egy kiegyenlítettebb cuccot keresel, akkor Lewitz HP8500-as, ha teltebb mélyekre vágyol, akkor meg Superlux 681 EVO, vagy OneOdio Pro-50-es.

Az utóbbi biztos túl lóg a kereteden, de nem kell aggódni, az OneOdio Pro-10-es meg a Pro-50 a párnáján kívül lényegében megegyezik, de az olcsóbb modell gyári párnája elég x@r. Viszont a Pro-50-es párnáját (memóriahab, protein leather) máshonnan és más néven (tudom, rendeltem, használom is a párnát) is be tudod szerezni a gyári párna felérért. Szóval ha szeretsz mókolni, akkor nagyjából a keretből kijön egy jó fejes a fenti párnából, meg egy Pro-10-esból. Párna cseréhez meg ITT egy kis segítség.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#102019) stellaz válasza NYPD (#102017) üzenetére


stellaz
addikt

Egy tipp
https://ipon.hu/shop/termek/koss-kph30i-feher/1706080

Ezt nagyon szokták dicsérni. Nekem a porta pro volt, ami többé kevésbé hasonló hangot ad (ez állítólag jobbat) és bár más a felépítése azért mégis nagyon hasonló az egész, az nagyon korrekt volt és nagyon kényelmes, filmet nézni szerintem biztosan beválna, nem is lehet annyira alá izzadni nyáron sem.

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#102020) Remus389 válasza Dorien (#102011) üzenetére


Remus389
veterán

Kösz, ennyiért már elfogadható.
:R

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#102021) Rukongai


Rukongai
csendes tag

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót? - Itthon, 4 fal között
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni? - Muzsika, audiofil szárnypróbálgatás
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg? - 40-45 ezer
4.) Új vagy használt? - Új is, használt is
5.) Circumaural vagy supraaural? - Circumaural
6.) Zárt vagy nyitott? - Nyitott
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar? - Jó hangzást
8.) Honnan vásárolnál? - Árukereső, ebay, Mediamarkt, bármi
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)? IMac, aztán pár hónap múlva egy belépő DAC


Sennheiserekkel szemezek meg a Philips SHP9500 vagy 9600-assal. Ezeken kívül mit ajánlotok?
Még a héten elugrok mediamarktba helyszíní próbákra, még talán fejhallgató plázába is, szóval várom az ötleteket miket próbáljak ki :R

(#102022) Gzula[HUN] válasza Rukongai (#102021) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Kiegyenlített hangzáshoz amazon.fr vagy .de oldalról pár havonta akciós Sennheiser HD599Se, a Philips SHP9500-as. Ha kell bass is akkor a 9600-as vagy X2HR. Utóbbival ugyanaz a helyzet, mint a HD599SE-vel. Vagy apróról használtan.

Ha nem @tb@szás, jó bót lehet a Tygr is. Sajnos nem tudok róla sokat, de mostanában elég sokat jön szembe.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#102023) Ba cy lus


Ba cy lus
őstag

Túl drága kábelt nem mertem venni a HD650-hez (aliexpressről), de az is fontos tapasztalat lesz, mert xlr végű balanced. Ahogy így hasonlítom a HE560-at az A30 Pro balanced kimenetéről, illetve 6.3-as jack kimenetéről, egyre inkább az az érzésem, hogy ilyen jellegű difit nem kábel, hanem pl. eltérő opamp okoz. Bár a különbséget egyértelműen hallom, hogy melyik a jobb... Balanced kimenetről levegősebb, folyékonyabb, könnyedebb, kicsit talán laposabb, tompább, jack kimenetről meg mintha kissé középorientáltabb lenne. Ha tényleg jelent a kimenet is egy difit az A30 Prónál, úgy a HD650-hez jobbnak tűnik a balanced, kiindulva a hifimanes tapasztalatokból. De majd kiderül. Egyébként nem nagyon tudnám eladni a HD650-et, bár kevésbé transzparens, de a szimfonikus zenekart ahogy így egységében lehozza, az valami fantasztikus. Nameg a fafúvósok. És még lehet javítok is rajta az új kábellel. :))

[ Szerkesztve ]

(#102024) Ba cy lus válasza jippa (#101999) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Azt kéne megnézni, hogy mostani DT990 a vintage DT990 párnával hogy szólna. Merthogy a vintage DT990 ezzel a mostani szürke plüssel (EDT990V) emlékeim szerint eléggé V-karakter.

Na majd kipróbálom a mostani DT880 Edition-ön a vintage DT990 párnát. Tippre szerintem nem lesz vele jó, mert mélyhiányos lesz. :U

[ Szerkesztve ]

(#102025) Ear001 válasza Bogyó bá' (#101998) üzenetére


Ear001
addikt

Nem. A mérhető elektromos paraméterek is változnak, torzítás, frekimenet is...

(#102026) NYPD válasza Gzula[HUN] (#102018) üzenetére


NYPD
aktív tag

Köszönöm, OneOdio Pro-10 egész jónak tűnik. Alin hogy érdemes keresni hozzá olyan párnát, ami nem bőr/műbor, hanem plüss/velúr? Elég csak méret alapján rákeresni, hogy '95mm / 50mm earpads', aztán amit kidob, ha kerek kompatibilis lesz?

(#102027) Gzula[HUN] válasza NYPD (#102026) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Csak EBBŐL a fajtából rendelj (vagy Pro-50-es párna). A sima velúr/plüss párnától csak vonyítani fog, mint a Sokol rádió. 95mm-es kell.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#102028) insyde5


insyde5
aktív tag

EZ lehet, hogy kicsit OFF lesz:

El tudnátok nekem magyarázni, hogy a Balanced ( kiegyensúlyozott ) "lehetőség" milyen + adottságokkal jár? Minden 2 madzagos ( értsd: L / R csatlakozás ) fejest lehet Balanced kábellel használni?

Honnan lehet rendelni Balanced kábelt? ( 4.4 kimenetem van )

Köszi :D.

(#102029) NYPD válasza Gzula[HUN] (#102027) üzenetére


NYPD
aktív tag

Na, pont ilyenre gondoltam. Baró, köszönöm!

(#102030) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Ez csak úgy.... :)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#102031) IzI


IzI
senior tag

Hi

Tudtok ajánlani valami mikrofont,ami nem asztali? Nem kell nagy durranás.

(#102032) Ear001 válasza insyde5 (#102028) üzenetére


Ear001
addikt

Nem kiegyensúlyozott, hanem szimmetrikus a magyar fordítása. Így keress rá, a stúdiókban használják, hosszabb drótokon zavarmentesebben tud menni a jel.

(#102033) NYPD válasza IzI (#102031) üzenetére


NYPD
aktív tag

Szerintem próbáld meg megkérdezni itt . Bár ennél több infóra lesz szükség, pl mire akarod használni, hangosítás v felvétel, ének/beszéd/hangszer/egyéb, milyen környezetben, mennyi a keret, miről hajtanád meg, stb.

(#102034) IzI válasza NYPD (#102033) üzenetére


IzI
senior tag

Köszi.

(#102035) Gzula[HUN] válasza Bogyó bá' (#102030) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Nem csak hozzád szól a kérdés. A 990 és a 990 pro között mi a különbség?

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#102036) Bogyó bá' válasza Gzula[HUN] (#102035) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A "sima" és az "edition" az otthoni fejhallgatók, a PRO meg elvileg stúdió célú felhasználásra készült. Amúgy nem tudom.... :B

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#102037) fattyu válasza Ba cy lus (#102010) üzenetére


fattyu
veterán

Túl tetszik lihegni. Az alsó polcos szar fostexem-en kb semmit nem változtatott a dekoni. Ellenben kenyelmesebb jobban kapaszkodik.

Nyilván en is utanolvastam előtte melyik az ajánlott.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#102038) Ba cy lus válasza fattyu (#102037) üzenetére


Ba cy lus
őstag

És ez mennyire releváns? :F

(#102039) Bogyó bá' válasza Ba cy lus (#102038) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Úgy közepesen.... :B

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#102040) Remus389 válasza Bogyó bá' (#102030) üzenetére


Remus389
veterán

Jól néz ki.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#102041) Bogyó bá' válasza Remus389 (#102040) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Délelőtt közepén jött meg, azóta - nagyon kicsi szünetekkel - rajtam van, és egyelőre nagyon tetszik amit a csövivel produkálnak! Így melóztam ma egész nap... :B

Ez azért nagy dolog, mert alapból be vagyok oltva fejhallgatózás ellen - mindig mindent hangszóróval szeretek hallgatni. Az öreg Sennheiser HD480-at például csak 15-30 percig voltam képes eddig elviselni magamon, és addig sem okozott sok örömet (A hangja sem igazán jó, és kényelmetlen is). Megkockáztatom, hogy nem hibátlan az a füles, egy kidobott, kukázott rom volr, csak kapott - kínai - fejpárnákat és új mazzagot.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#102042) Dorien válasza Gzula[HUN] (#102035) üzenetére


Dorien
veterán

DT990 Pro: 250 ohm, retro kinézet, 3m csavart kábel, a fejpánt erősen szorít (szétfeszíthető)
DT990 Edition: 32 / 250 / 600 ohm, 3m egyenes kábel, a fejpánt alig szorít

Lényeges különbséget hoz a hangban a szürke plüss fülpárna (EDT 990 V) lecserélése a keményebb szivacsú fekete plüssre (EDT 990 VB) - kiegyenlítettebb lesz a hang. Kényelemben azért inkább a szürke plüss a nyerő.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#102043) Tim82 válasza Ba cy lus (#102024) üzenetére


Tim82
nagyúr

Merthogy a vintage DT990 ezzel a mostani szürke plüssel (EDT990V) emlékeim szerint eléggé V-karakter.

Az én vintage DT990-emet nem szürke plüsspárnával kaptad meg anno kölcsönbe, hanem feketével (EDT990VB).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#102044) Ba cy lus válasza Tim82 (#102043) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Az lehet, de a sajátomat, mikor még mindkét oldal ment, próbáltam edt990v-vel. (Azzal, amit tévedésből kaptam a boltban a DT770 Edition-re.)

(#102045) Tim82 válasza Ba cy lus (#102044) üzenetére


Tim82
nagyúr

Elfeledkeztem a saját driverhibás példányodról. :R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#102046) Ba cy lus válasza Tim82 (#102045) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Plusz az én vintage DT990-em alapból is mély-mély-közép tartományban (meg talán magasban is) többletes volt a tiédhez viszonyítva (ugyanazzal a párnával). A basszus az enyémből ezzel együtt "lazább" is. Szerintem más revízió. Nem óriási különbség, de egyértelműen hallható volt.

(#102047) Bogyó bá' válasza Ba cy lus (#102046) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Még csak ismerkedem a DT-990 Edition 600 ohm-mal, de csak felül érzem az általatok emlegetett "V-alakú többletet" (nem is igazán sok, csak elsőre szokatlan - de nem rossz!), alul semmiképpen sem. Szárazon, jól definiáltan jönnek a mélyhangok. Lehet ehhez a csövi erősítőm is hozzá járul, de nekem ez így pont nagyon kellemes.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#102048) OPiiPO válasza Bogyó bá' (#102030) üzenetére


OPiiPO
addikt

jól néz ki :K

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#102049) Gzula[HUN] válasza Dorien (#102042) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Köszi az infót.

#102041Bogyó bá': Valamikor tavasszal lehet átugranék bele hallgatni abba a Beyerbe, ha nem volna gond. Cserébe tudnék vinni hallgatni "nem Beyert" :D, esetleg némi sört/bort. :))

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#102050) Ba cy lus


Ba cy lus
őstag

Ezt a HE560-at csak a (hagyományos, single-ended kimenetbe való) gyári Hifiman kábellel használom. Nem tudom, hogy az A30 Pro kimenetének vagy magának a kábelnek tudható be, de így jóval definiáltabb, tisztább, természetesebb a magas, és szintúgy természetesebb a közép. És erre a HD650 világított rá, aminek szerintem piszok jó magastartománya is van.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.