Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66951) lowzor


lowzor
veterán

1 napnyi hallgatás után már tényleg nagyon szépen megjöttek a mélyei a DT 990-nek (semmi EQ nincs, teljesen alapon van). :)
Nagy igénye van a bejáratásra, úgy tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#66952) E_Roland


E_Roland
csendes tag

Sziasztok. A véleményetekre lennék kíváncsi.
Fejhallgatót szeretnék venni, de az összefoglalót elolvasva sem lett világos, hogy ha egy vezeték nélküli fejhallgatót vezetékes "üzemmódban" hallgatok, akkor ugyan úgy gyengébb a minősége, mint egy alapból vezetékes változatnak?
Fejhallgató szempontjai:

-A fejhallgatót javarészt nem túl zajos helyeken használnám; otthon, irodában, talán még utcán is (ha találok olyat, ami jól néz ki és megfelel a szempontoknak)
-Zenehallgatás az elsődleges cél. Ezen belül szinte minden stílust szeretek.
-A maximális összeg 80.000 Ft amit szeretnék rászánni. Persze ha 60-ért van olyan ami szinte ugyan azt tudja vagy esetleg 100-ért ami sokszorta jobb, akkor beleférhet a dolog.
-Újat szeretnék, nem használtat.
-Circumaural vagy supraaural? Nem számít
-Zárt vagy nyitott? Nem számít
-Nem vagyok basszus őrült, inkább a tiszta középtartományt szeretem. Persze nem árt, ha mindenből tud hozni egy jó minőséget.
-Nincs kifejezett bolt ahonnan venni akarom, talán alzától lenne kedvezmény, de nem számottevő.
-Sokszor szólna telfonról (Iphone8), és számítógépről amiben integrált hangkártya van, de ha találok megfelelő fejhallgatót, valószínűleg valamilyen külső forrást is beszereznék hozza, hogy jobban kitudjam hozni az erejét (még nem jártam utána milyen megoldások vannak.

Ha valakinek volt türelme eddig eljutni az írományomban, és tudna esetleg ajánlani néhány fejhallgatót, és hogy hol tudnám kipróbálni, azt megköszönném.

Üdv.
Roland

(#66953) Sinesol válasza E_Roland (#66952) üzenetére


Sinesol
veterán

kicsit nehéz megérteni, hogy pontosan mit is akartál kérdezni.
Ha egy adott fejesnek van vezetékes és vezeték nélküli verziója is, akkor gyakorlatilag mindig a vezetékes lesz jobb, mivel elkerüli a veszteséges konverziókat, dekódolást, zajt, stb.

Amúgy a B&W P7 Wireless a tippem, ezt a fejest mostanában elég sokfelé látom, egész korrekt.
Bár 120k de most van épp akciósan 90k körüli áron.

[ Szerkesztve ]

(#66954) E_Roland válasza Sinesol (#66953) üzenetére


E_Roland
csendes tag

köszi a tippet.
Úgy értem, hogy vannak olyan vezeték nélküli fejhallgatók amin van jack port is.
Pl: Sony MDR-XB950N1
Link: https://www.arukereso.hu/fulhallgato-fejhallgato-c3109/sony/mdr-xb950n1-p363379205/#termek-leiras

Ja, és egyébként a vezetékes fejhallgatóval nincs bajom, szóval ha olyan linkeket vártam elsősorban.

[ Szerkesztve ]

(#66955) Sinesol válasza E_Roland (#66954) üzenetére


Sinesol
veterán

Ja, értem, hát ebben az esetben jobban kell szóljon, ha vezetékes módban van használva.
Vezetékes fejesre tipp pl.: NAD Viso HP50, Focal Spirit Classic, ezek zártak.
AKG K712, ez nyitott, viszont ehhez kell külön erősítő is.

[ Szerkesztve ]

(#66956) UserX


UserX
őstag

Sziasztok!

Csak óvatosan merek kérdezni... :B

Mi a 'belépő szint', elsősorban PC-s játékra, integrált hangkártyával (alaplap: ASUS Prime B350M-A), újonnan 10k körül (ha van egyáltalán ilyen :U ), vezetékesen. Magyarországi forgalmazó jöhet szóba.
Azaz mi a legolcsóbb füles, amiért érdemes pénzt adni?

Előre is THX! :R

[ Szerkesztve ]

(#66957) Spíler válasza UserX (#66956) üzenetére


Spíler
őstag

Kikaptál már azért mert itt kérdeztél,azért vagy óvatos? ;]
Sok van,én pld. 2 évig használtam boldog tudatlanságban egy Sony MDR XD150-et,még most is azt mondom,az árát megéri.
Kicsit drágábban(én 10-ig azt venném) az Invotone HD2000 egy jó fejhallgató.(Vigyázz,elfogult vagyok) :D
Aztán ott vannak a Superluxok 10 körül,talán az is értelmes választás lehet.

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#66958) Demizson92


Demizson92
aktív tag

Sziasztok!

Egyik ismerősöm is szeretne venni 1 új fejhallgatót, és Titeket ajánlottalak Neki. Kérlek segítsetek neki is!!! :)

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Kizárólag otthon. (pc vagy laptop)
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Filmezés, játék, klasszikus zene, (nem kell túl erős basszus, nem kell, hogy vibráljon), skype beszélgetés (ha tudtok ajánlani mikrofonos megoldást is, késöbb leírom miért) .
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
30 ezer Forint. Ha picit több az sem gond.
4.) Új vagy használt?
Csak új!!
5.) Circumaural vagy supraaural?
circumaural (több piercing is van, ami zavarhatja, kényelmes legyen)
6.) Zárt vagy nyitott?
zárt
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
A nagyon mély basszus nagyon zavar. Tiszta hangzás legyen, ne legyen brutál térhatású.
8.) Honnan vásárolnál?
Inkább itthon a gari miatt.
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
integrált hangkártya

Köszönöm a segítséget előre is! :))

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy, ha egy privát üzenetet kapsz, akkor válaszolsz is rá! Köszönöm szépen!

(#66959) Spíler válasza Demizson92 (#66958) üzenetére


Spíler
őstag

Szia!
Jó lehet az Audio-Technica ATH-M40x + SRH940 plüss párna.

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#66960) Spíler válasza Demizson92 (#66958) üzenetére


Spíler
őstag

Az jutott még az eszembe,hogy a Beyer DT250 hajszálpontosan olyan mint amilyet keresel,csak kicsit több újonnan mint az általad megjelölt összeg.

fr.png

fr.png

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#66961) Bib válasza Spíler (#66948) üzenetére


Bib
őstag

Jöhetnek még ilyen csemege linkek! :K

(#66962) Spíler válasza Bib (#66961) üzenetére


Spíler
őstag

Ok,igyekszem. ;)
Tessék.
Hugh Laurie,(Dr.House)sokan nem tudják róla,de kiváló blues zenész és nagyon jó író.A Balek c.regényét ajánlom figyelmedbe.Természetesen szvsz.

Demizson92

Diagramot akartam volna bemásolni...,nem igazán sikerült.Nem baj itt van másképp.

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#66963) Demizson92 válasza Spíler (#66960) üzenetére


Demizson92
aktív tag

Köszönöm szépen a gyors válaszokat, 1 dologgal még kiegészíteném: még 1 hangerőszabályzó kellene rá :)

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy, ha egy privát üzenetet kapsz, akkor válaszolsz is rá! Köszönöm szépen!

(#66964) Spíler válasza Demizson92 (#66963) üzenetére


Spíler
őstag

Szívesen.
Hát...,az más műfaj.Keress TV fejhallgatókat,azokon van hangerőszabályzás.

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#66965) UserX válasza Spíler (#66957) üzenetére


UserX
őstag

Kikapni nem kaptam, csak itt úgy röpködnek az 50 - 100k-k! :) A füles a 18 éves fiamnak lenne, köszi a választ! :R

Én kb. 10 éve :) (elnyűhetetlen, mondjuk vigyázok is rá!) egy Sennheiser HD 457-et használok...

Szerk.: ez a Invotone HD2000 a link alapján szimpi. Persze az lenne az igazi, ha meg lehetne hallgatni. A fiam (még) inkább a márkákhoz ragaszkodna 'Razer' stb.

Tapasztalataim szerint egy füles hangzása nagy mértékben szubjektív is... :U

[ Szerkesztve ]

(#66966) Sinesol válasza UserX (#66965) üzenetére


Sinesol
veterán

Annyit azért hozzátennék, hogy a HD2000 kábele elég cérnavékony, én mindig attól féltem, hogy egyszer beleakad valamibe és azonnal elszakad. Szóval nem biztos hogy túlságosan tartós lenne gamingre egy fiatal srácnak, szerintem pl. egy Omnitronic SHP 600 talán jobb választás lehet és az sem sokkal drágább, viszont nagyon jó az anyagminősége az árához képest. Bár az nyitott, viszont elvileg a tere is sokkal jobb, ami jo gamingre.

[ Szerkesztve ]

(#66967) Spíler válasza UserX (#66965) üzenetére


Spíler
őstag

Szívesen. :)
"Tapasztalataim szerint egy füles hangzása nagy mértékben szubjektív is..."

Persze,igazad van,de a HD2000 ezen az áron sok embernek tetszik itt a topikból is,nekem is.
Egyeztetés után ITT meghallgatható szerintem,(Omnitronic SHP 600 is van amit "Sinesol"ajánlott)bár nem tudom hol laksz,de 2 héten belül vissza küldhető ha nem tetszik,és neten rendeled.

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#66968) #56474624


#56474624
törölt tag

Azt azért soha nem gondoltam volna, hogy az AKG K550 MK2 unalmas, döglött előadásáért ilyen nagy részben felel az a nyavalyás átalakító, amit gyárilag adnak hozzá. Rácsavartam a Superlux HD330-hoz adott átalakítót. Annyit tisztult az egész, főleg a magastartománynak az a zavaros jellege változott, sokkal, de sokkal definiáltabb. Élettel telibb, zenei történésekbe bevonóbb, dinamikusabb, természetesebb a fülnek, és mintha egy függönyt is elhúztak volna. Hogy a pékbe lehetséges ez, hogy az AKG (Harman) egy filléres alkatrészen spórol, ami ilyen szinten gúzsba köti a saját fejhallgatójukat? Azt hiszem, most újra fel kell fedezni magamnak a K550-et.

[ Szerkesztve ]

(#66969) Spíler válasza #56474624 (#66968) üzenetére


Spíler
őstag

Ha a különböző anyagokból készült kábelek eltérő hangot produkálnak,ugyanez elvárható az átalakítóktól is,úgy gondolom.

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#66970) #56474624 válasza Spíler (#66969) üzenetére


#56474624
törölt tag

Na igen, csak nem a szép gyári átalakítótól várnám a rosszabb hangot. :U

(#66971) Spíler válasza #56474624 (#66970) üzenetére


Spíler
őstag

Megértelek,én is ideges lennék egy kicsit. :)

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#66972) #56474624


#56474624
törölt tag

Összevetettem ezúttal a már új plüsspárnás DT770 premium editionnel (32 ohmos verzió) a K550 mk2-t (meg kicsit a vintage 990-esbe is belehallgattam kontroll gyanánt). Nagyon eltűnnek a 770-en az elektromos gitárok, az ének, tehát a középtartomány, ami kis vékony, jelentéktelen. Egyébként foobaron hozzálövöm a hangerőt, tehát a 100 a DT770-hez tartozik, a K550-hez 50-55 közti értékre kell állítani, a 600 ohmos DT990-hez úgy 75 körüli értékre.

(#66973) gaborka8x8 válasza UserX (#66965) üzenetére


gaborka8x8
aktív tag

"Tapasztalataim szerint egy füles hangzása nagy mértékben szubjektív is... :U"

Ha objektíven vizsgáljuk a dolgot, akkor rájövünk, hogy egy füles hangzása az nem szubjektív, csak annak a konkrét fülesnek az adott hangzásának a megítélése ízlésfüggő.
Azaz, pl. egy AKG K550-es nálam sem szól másként, mint pl. Ba cy lus szakkollégánál, csak erről az ugyanolyan megszólalásról mi más véleménnyel vagyunk.

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#66974) s4tch válasza gaborka8x8 (#66973) üzenetére


s4tch
veterán

Pont a K550 meglehetősen érzékeny a felhelyezésre, úgyhogy teljesen máshogy is szólhat két különböző fejen.

(#66975) gaborka8x8 válasza s4tch (#66974) üzenetére


gaborka8x8
aktív tag

Az ellenben nem szubjektív eltérés, hanem objektív, hiszen tényleg másként szól. :)

Amennyiben tényleg másként szól, hiszen mindenki csak a saját fején tudja meghallgatni. Hogy miként szólhat más fején, az pusztán csak feltételezés.

[ Szerkesztve ]

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#66976) Samtya válasza Spíler (#66971) üzenetére


Samtya
senior tag

Ne legyél ideges. Don't worry...
Ha esetleg kérdésed lenne, akkor a válasz: Philips SHP3000. :)

(#66977) #56474624 válasza gaborka8x8 (#66973) üzenetére


#56474624
törölt tag

Az a baj, hogy a K550 mk2 az nem teljesen a K550.

Mellesleg egy adott típus két példánya sem feltétlen szól egyformán.

[ Szerkesztve ]

(#66978) Spíler válasza Samtya (#66976) üzenetére


Spíler
őstag

Már nem vagyok,ezek után inkább sírnék egy kicsit.Nem gondoltam,hogy ennyire haragszol rám. :P

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#66979) Samtya válasza Spíler (#66978) üzenetére


Samtya
senior tag

Tessék? Mert miért...? Mivót? :D

(#66980) Spíler válasza Samtya (#66979) üzenetére


Spíler
őstag

Mivótmivót....,az a tánc...,az vót :U
Akkor inkább vmi klasszikus(na,nem annyira) :D

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#66981) oneiros


oneiros
tag

A4tech Bloody M550

Silány Takstar Pro82 koppintás vagy Kingston HyperX Cloud/Creative Sound BlasterX H5 alternatíva?

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/oneiros/index.html

(#66982) emiki6


emiki6
veterán

Épp EQMontaya X00-ját hallgatom és nincs mese én is kell vegyek egyet majd. Reméljük fog majd írni a D7200-ról. :K
A T50RP után azt hittem nekem nem kell magas, de úgy tűnik mégis. A denon magas terén kissé fogyatékos, mint az most tudatosult bennem és bár a denon enyhén méyltöbbletes, az x00-nak egyrtelműen több és szerintem jobb mélye van, továbbá a magasai is többek, aminek meg kell mondjam, kifejezetten örülök! :K Az összkép nekem szimpatikusabb, a zene szórakoztatóbb és kicsit érdekesebb. Bár ez még csak 2 óra hallgatás, szóval valamilyen szinten változni fog ez. De minden esetre gyanús, hogy egy X00 / E-MU Teak lesz a következő állandó fejhallgatóm a jövőben. :K

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#66983) Bodz válasza oneiros (#66981) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Bevállalod? :)

[ Szerkesztve ]

(#66984) gianni85 válasza emiki6 (#66982) üzenetére


gianni85
veterán

Az X00-ra majd kötelező Lawton driver modot applikálni. Komolyan nem gondoltam volna, hogy pár gondosan kimért/kivágott dynamat csillapítás a driver hátoldalán ekkora különbséget tud jelenteni. De egyszerűen összeszedettebb az egész hangzás, nagyobb a részletesség. És csupán annyi történt, hogy olyan rezonanciát csillapít amit előtte észre se vettem ill. fel sem tűnt :)

Az enyém most ilyen: (még a dekoni elite hibrid párnát várom lassan egy hónapja, ami egyébként picit lutri lesz...)

[ Szerkesztve ]

(#66985) Sonja válasza oneiros (#66981) üzenetére


Sonja
veterán

Head-fin azt írják, hogy semmi köze Takstarhoz. Valószínűleg nem is lehet jó.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#66986) emiki6 válasza gianni85 (#66984) üzenetére


emiki6
veterán

Ha sokat akarok költeni, akkor teaket veszek azt kalap.
Lawton modot azért se tennék rá, mert nekem nagyon nem tetszik, hogy 2 félgömb + párna a fejhallgató. A gyári ív sokkal esztétikusabb an néz ki. :K

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#66987) pendre54 válasza gianni85 (#66984) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
Csak egy gyors keresztkérdés, a képen látható fejes kábel innen való? [link]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#66988) gianni85 válasza emiki6 (#66986) üzenetére


gianni85
veterán

Félreértesz, csak a driver damping mod ment rá (tune-up kit, és annak is csak a driver része). Se lawton pad, se lawton cup. Utóbbi többe kerülne, mint maga a fejes lol.

(#66987) pendre54
Toxiccables.co.uk-ról van a kábel, magam raktam össze. Elsőre nem is lett rossz, de a fonáson tudnék még javítani

[ Szerkesztve ]

(#66989) E_Roland


E_Roland
csendes tag

Ezekkel van valakinek tapasztalata? Melyik mennyire ajánlott?

Beats Pro Over-Ear [link]

Bose QuietComfort 35 [link]

A Bose-t is lehet vezetékes üzemmódban használni, így gondolom összehasonlítható az alapból vezetékes Beats-el.
Esetleg mást tudtok ajánlani ilyen árkategóriában, ha ez nem jó szerintetek?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#66990) Bodz válasza E_Roland (#66989) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ennyi pénzből már normális fejest is lehet venni. A QC35 akkor érdekes, ha vezeték nélkül használod, meg számit a hatékony ANC. Csak a hangja alapján nem éri meg az árát. A Beats simán csak túl van árazva, de nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#66991) E_Roland válasza Bodz (#66990) üzenetére


E_Roland
csendes tag

És tudnál írni néhány normális fejest? Ha árban kevesebb, azért nem harapok :))
Az sem árt, ha ki lehet vele menni az utcára anélkül, hogy kiröhögnének.

(#66992) Bodz válasza E_Roland (#66991) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Biztosan tudok ajánlani valamit. Mik az igényeid? Forrás gondolom telefon.

[ Szerkesztve ]

(#66993) E_Roland válasza Bodz (#66992) üzenetére


E_Roland
csendes tag

A fejhallgató (vezetékes) kiválasztásának szempontjai:

-A fejhallgatót javarészt nem túl zajos helyeken használnám; otthon, irodában, talán még utcán is (ha találok olyat, ami jól néz ki és megfelel a szempontoknak)
-Zenehallgatás az elsődleges cél. Ezen belül szinte minden stílust szeretek.
-A maximális összeg 80.000 Ft amit szeretnék rászánni. Persze ha 60-ért van olyan ami szinte ugyan azt tudja vagy esetleg 100-ért ami sokszorta jobb, akkor beleférhet a dolog.
-Újat szeretnék, nem használtat.
-Circumaural vagy supraaural? Nem számít
-Zárt vagy nyitott? Nem számít
-Nem vagyok basszus őrült, inkább a tiszta középtartományt szeretem. Persze nem árt, ha mindenből tud hozni egy jó minőséget.
-Nincs kifejezett bolt ahonnan venni akarom, talán alzától lenne kedvezmény, de nem számottevő.
-Sokszor szólna telefonról (Iphone8), és számítógépről amiben integrált hangkártya van, de ha találok megfelelő fejhallgatót, valószínűleg valamilyen külső forrást is beszereznék hozza, hogy jobban kitudjam hozni az erejét (még nem jártam utána milyen megoldások vannak).

Ha szükséges még valami info, akkor szólj és írom.

(#66994) Bodz válasza E_Roland (#66993) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Focal Spirit Classic és Pro, Listen (ez most pont akciós is sok helyen), Audio-Technica ATH-MSR7, ATH-M70X, Beyerdynamic DT 1350, DT 770 Pro, Custom Studio, Sony MDR-1, Audeze Sine (szerencse is kell, hogy 100 alatt találj belőle újat). Például ezeket lenne érdemes meghallgatni, meg a külfödi árakat is megnézi, sokszor hatalmas a különbség. Biztosan kihagytam pár dolgot, de majd a többiek remélem kisegítenek.
Na az iPhone 8 külön "jó", mert lespórolták róla a jack kimenetet, de ha úgyis veszel forrást, akkor mindegy, nem morgok. :)

[ Szerkesztve ]

(#66995) UserX válasza Spíler (#66957) üzenetére


UserX
őstag

Szia!

Ennek az HD2000-nek elég teltek a basszusai? (A fiam elsősorban azért rajong... :) )

Sinesol #66966: Kösz a választ! A HD2000 ~7k, az általad ajánlott, viszont 15k! Biztos egy jó füles, de azt hiszem, ez most nem megy! :(

A bolt, amit ajánlotok, nagyon szimpatikus!

[ Szerkesztve ]

(#66996) Spíler válasza UserX (#66995) üzenetére


Spíler
őstag

A HD2000 inkább kiegyenlített hangú(én annak mondanám),a Superlux HD681 EVO tetszene a fiadnak szerintem,ha a mélyeket szereti.Esetleg a JVC HA-MR60X lehet jó,szerintem a mai zenékre fejlesztette a gyártó,én szerettem a mélyeit,tolta rendesen. :D

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#66997) UserX válasza Spíler (#66996) üzenetére


UserX
őstag

Kösz! :R Szerintem akkor ennél maradok.

[ Szerkesztve ]

(#66998) #56474624 válasza UserX (#66995) üzenetére


#56474624
törölt tag

Van a Superlux HD330 10k alatt, annak is elég sok basszusa van alapból. Csak lehet, hogy kell hozzá egy fejes erősítő is.

[ Szerkesztve ]

(#66999) UserX válasza #56474624 (#66998) üzenetére


UserX
őstag

Kösz!...Most akkor kell erősítő vagy sem? :F

Spíler #66996: Ez a JVC sem tűnik rossznak és még belefér a keretbe.

Komolyan nagy segítőkészséget tapasztalok ebben a topikban, annak ellenére, hogy nem egy 200k-s fejhallgatót keresek, köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#67000) #56474624 válasza UserX (#66999) üzenetére


#56474624
törölt tag

Attól függ, hogy a hangkártya milyen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.