Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78001) #56474624 válasza Sinesol (#77998) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ja, ha csak ezen múlna a felbontás, akkor ez az egész hifizés egy nagyon egyszerű hobbi lenne. :))

Nem csak csöves, sok régi tranyós erősítőnek is van egy alapzaja. Ettől még szólhat úgy, hogy tátva marad a szád. Nálam is van egy alapzaj. Nem ideális, de én sem azért használom, mert a sistergésre élvezek el. :) Ugye régi AAD-s CD-k is vannak, amiknek szintén szokott lenni egy alapzaja, mégis tudnak fantasztikusan szólni. A hangzás jóságát nem lehet pár kiragadott paraméterre leegyszerűsíteni (még csak szükséges feltételként sem, legalábbis biztosan nem így), annál jóval összetettebb a helyzet.

Persze a multik mindig igyekeznek leegyszerűsíteni a képletet, nem csak az audioiparban. Nekik így könnyebb eladni a terméküket, de ez nekik jó, nem feltétlen az embereknek, még ha el is hitetik velük.

[ Szerkesztve ]

(#78002) magickonfig válasza magickonfig (#77885) üzenetére


magickonfig
tag

Ma sikerült meghalgatnom pár fülest.
Fiio F9 Dap ról halgatva,flac Skyrim soundtrack, Travis Scott Astroworld, Ennio Moricone+Jon Williams

ami, fontos nekem a mély erősség/részletgazdaság játékra és youtubra
növekvő sorrend:
-Beyerdynamic 770 - kényelmes, de nekem hangilag meh
-Audio-Technica ATH-M50x - kicsit kénylemetlen, nem elég a mély
-Beyerdynamic 990-32 -csalódás , kevés mély és olyan üres érzet, viszont nagy hangtartomány és kényelmes
-Beyerdynamic 990-250 nem tudtam kihajtani
-AUDIO-TECHNICA ATH-MSR7 - jó mély, hangrészletesség
-Meze 99 Neo :C - isteni, a pihe könnyű szerkezet, a mélytartomány jobb mint a MSR7 erőségben
és hang tartományban. Amitől hátasdobtam és ez egy kicsit furcsa volt elsőre a mélynél az egész füles fizikailag berezonál és ez baromi bejön

Már kezd kialakulni eg ykép melyik fejhalgató lesz a nyertes,de
amit szeretnék még nagyon kiporóbálni:

-AKG K712 Pro
-HIFIMAN HE-400i ( de itt a vitákat végigolvasva, szerintem a hangkártyám nem tudná rendesen megszólaltatni)

Esetleg erről a kettő fejhalgatórol közületek, tud valaki mondani viszonyitást ha már ismeri a fentieket is valamelyest.

Köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#78003) Bodz válasza magickonfig (#78002) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ha a mély bomba Meze ennyire tetszett, akkor ne fűzz nagy reményeket a K712-höz és HE400-hoz! :)
Mondjuk a DT 990-re se mondta még senki, hogy kevés a mély. Lehet a lejátszód fogyott el már annál is.

(#78004) elprimo válasza magickonfig (#78002) üzenetére


elprimo
junior tag

-Audio-Technica ATH-M50x - kicsit kénylemetlen, nem elég a mély

erről van szó :D :D :D most erre várható lesz 100 komment vasút, popcorn bekészítve :))

de hogy ON is legyek, mindent amit hallottál csak illúzió féle volt.

[ Szerkesztve ]

(#78005) Sinesol válasza elprimo (#78004) üzenetére


Sinesol
veterán

Hát, ha a Meze 99 az ideális, akkor az M50x mélye tényleg kevés lehet, főleg hogy az nem is annyira feszes, ütős. :)

Plusz az MSR7 mélyét is jobbnak írta, szóval szerintem inkább az ütősségről van itt szó, aminek azert nagyobb az impactja még akkor is, ha mennyiségre valamivel kevesebb.

[ Szerkesztve ]

(#78006) elprimo válasza magickonfig (#78002) üzenetére


elprimo
junior tag

Szóval a forrásod FiiO f9 volt. Nem is olyan rossz az eredmény akkor :DDD (egy fülhallgatótól)

Sinesol ne keverd a neo és a Classic gen2 -t :) egy m50x megfelelő felbontású és dinamikájú forrással szöget ver a fejedbe, míg a neo sokkal laposabb,pontosabb ,kevesebb energiájú,”felnőttesebb” mélyű.

[ Szerkesztve ]

(#78007) Fitzgerald válasza sNk77 (#77993) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Fasza. Lehet elébe megyek a dolognak és le is cserélem egy csavarra, amit felül egy anyával rögzítek.

#77995 Ba cy lus

Igen, határozottan jó biznisz volt 35-ért. Ahogy látom pont én vittem el az utolsót ennyiért Muzikerből.

(#78008) milkabrams válasza Sinesol (#78005) üzenetére


milkabrams
őstag

Nekem is a mélyek "ütőssége" a fontos, nem kell sok de az szólaltassa meg a lábdobokat.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#78009) alphamooncam válasza Sinesol (#77994) üzenetére


alphamooncam
őstag

Kevés kivételtől eltekintve egyszerűen túl nagy a zajszintjük, torzításuk, a legtöbb átlagban 50-70dB-es tartományt képes viszaadni, míg a 16 bites CD formátum teljes dinamikatartománya 96dB.

[link]

"Ha egy átlagos otthonban lejátszunk egy felvételt egy átlagos lehallgató eszközön, akkor 40 dBA zajszinttel (egy átlagos otthon zajszintje) és 100 dBA (ami elég hangos!) hangnyomással számolva 60 dB dinamika tartományt kapunk. Mivel azonban a leghalkabb részek a felvételen így is nehezen hallhatóak a háttérzaj miatt, ezt az értéket nyugodtan csökkenthetjük 30 dB-re. Ez bőven a bakelit lemez átlagos dinamika tartományán belül van. Tehát a mai technológia (CD) bőven a szükséges dinamika tartományon kívül esik, mégis a hangerő háborúnak köszönhetően a felvételek egyre kisebb (5-6 dB) dinamika tartománnyal kerülnek ki a közönség részére."

Nem kéne lebecsülni azt az 50-70dB-es dinamikatartományt, inkább az ennél magasabb a túlzás! Szerintem !

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#78010) emiki6 válasza magickonfig (#78002) üzenetére


emiki6
veterán

Bodznak igaza van, ha ez a helyzet, akkor a k712, he400i felejtős, de még a he400s is.
A meze 99 classicot még hallgasd meg. 100 alatt ajánlott fejes, ekkora méllyel mint a mezék nemtom van e más.

Ne aggodj, csak elsőre lenyűgöző a sok mély, aztán megszokod és kevésbé lesz ütős, az agy és a fül leszabályoz, legalábbis nekem ez a tapasztalatom.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#78011) darkengurry válasza Bodz (#77973) üzenetére


darkengurry
csendes újonc

"Pontosan milyen leírásra gondolsz?"

Hangtechnikával sosem foglalkoztam igazán, szóval olyan leírásra gondolok, ami alapján megérthetném, hogy egyáltalán milyen elemekből épül fel egy hangrendszer. Ugye a végcél az lenne, hogy a rászánt keretemből kihozzam a maximum hangzást.

Most annyira látom át, hogy:
1. Mi a forrás formátum? Ha csak youtuberól hallgatok, szóval nem FLAC-ot/tömörítetlen formátumot, akkor gondolom ez a legszűkebb keresztmetszet.
2. Külső hangkártya: youtube minőséghez kell egyáltalán? Ez is kicsit zavaros a fejemben, hogy mi a szerepe egy külső hangkártyának vagy DAC-nak, azonkívül, hogy kiadnak valami analóg jelet.
3. Fejhallgató: A fentiekhez milyen fejhallgató passzol árkategóriában? Meg akkor már kéne választani márkát, hangzásprofilt stb.

Szóóval olyan leírást keresek, amivel tudnék tájékozódni, hogyan is kéne kitalálni egy fejhallgatós hangrendszert. Vagy legalább egy kész receptet az igényeimre...

[ Szerkesztve ]

(#78012) elprimo válasza emiki6 (#78010) üzenetére


elprimo
junior tag

Kinek mit jelent az "ütős" szó? Gondolom a dinamikus, gyors, megfogott mélyet akarja ábrázolni. Ez pedig forrás függő már inkább. Oké, tök jó, hogy van mély (mennyiségben) de én ahogy meg hallom hogy a közép vagy magas tartomány kárára megy már dobom is ki azt ablakon. Pár éve már nagyon kifinomult a hallásom, bármelyik tartomány hiánya nagyon zavarna. A he400i nek mélye minden tekintetben nagyon jó volt, az egyik legjobb amit hallottam chord mojo val, és sima gyári párnával. Hozzá teszem én se szeretem alul a cincogást, vékonyságot, élettelenséget. Comming soon my New hifiman headphones? May :)

[ Szerkesztve ]

(#78013) emiki6 válasza elprimo (#78012) üzenetére


emiki6
veterán

Ne gondold túl az ütős dolgot, nem a hangkeltő szabja meg, hanem a hangforrás. Dob, robbanás és ezekhez hasonló hangok ütősek. Nyilván krumpliról hallgatva nem fog ütni, de érted mit akarok...
A feszesség, pontosság vagy -amely kifejezést én jobb szeretem- megfogottság egy más dolog. (Ezért vettem a fülesem mellé a telefonhoz egy dacampot, mert az s7 maszatos (a bloaty szó jut eszembe) mélyeket hozott ki az se215-ből, a d14-gyel már punchy lett. :)
Ha a forrás nem elégtelen a hangkeltőhöz, akkor a méllyel nem lesz olyan sok baj.

SRH840-et próbáltad? Ugyan nincs benne szub, de hasonlít kissé a 400i-hez bizonyos tekintetben.

Neked szerencséd van, hogy a 400i mélymennyisége pont kielégíti az igényeidet.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#78014) elprimo válasza emiki6 (#78013) üzenetére


elprimo
junior tag

Inkább a 400i nek volt szerencséje hogy a chord masszírozta membránjait :) 8 éve kb volt 840, de köszönő viszonyban sincs a 400i vel semmilyen téren.

(#78015) Frogged


Frogged
aktív tag

Mikor kb 1,5 éve vettem a 400i-met viszonylag kisebbségben voltam azzal a véleményemmel hogy elég a mélye gyári párnával is, bár igaz hogy a Z40 és később Teac UD503 is egy kis melegséget adott neki pluszban.

Mojo-val még nem hallotam de ha jól emlékszem a hangzását inkább világosnak szokták jellemezni azzal már lehet én is keveselném a 400i mélyeit.

(#78016) Sefter válasza Frogged (#78015) üzenetére


Sefter
veterán

Nekem sem volt mélyhiányom...itt jön képbe a forrás és meghajtás fontossága, amiről fentebb beszéltünk.

Psn ID: sefter_hun

(#78017) Frogged válasza Sefter (#78016) üzenetére


Frogged
aktív tag

Olyan forumtársak is keveselték a mélyét akinek nem volt gond a láncával .

Inkább arra akartam utalni az előző hozzá szólásommal hogy még egy ilyen topicban is ahol azért nagyrészt a minőségi zene hallgatás miatt vannak itt az emberek, igen nagy különbségek vannak ízlésben hogy kinek mi az elég vagy sok mély vagy magas stb.

És ehez mérten kell viszonyítani az emberek szubjektív véleményét egy adott fejesről ami egy ujonnan ide tévedőknek nem egyszerű.

(#78018) elprimo válasza Frogged (#78015) üzenetére


elprimo
junior tag

Ez a “még nem hallottam” meg “úgy emlékszem ki mit mondott” nem valami erős vélemény nyilvánítás részedről ugye tudod? Nekem itt volt/van egy az egyben és hallgattam/hallottam. A Chord nem világos egyáltalán . Semleges , nagyon részletes, dinamikus, nagy felbontású , sima, tiszta. Kicsi melegséggel fűszerezve hogy élvezetesen szóljon inkább, ne pedig analitikusan. Sefter jól írja #78016 Nem bántásból de sok mindenkinek észrevételem alapján téves megítélései vannak, hol kissebb,hol nagyobb nagyobb mértékben . És egyre feltűnőbb hogy gyakran az a vége ,hogy a forrás köszönő viszonyban sem volt a fejes paramétereihez. Itt ment a vita mi mennyi mw ,meg mit hogy kell hajtani, meg ki hajtani,mihez mi elég. Csak ezeknél sokkal fontosabb dolgok vannak, amiket fentebb is írtam , és azok határozzák meg a hangot, nem a mw.

[ Szerkesztve ]

(#78019) Frogged válasza elprimo (#78018) üzenetére


Frogged
aktív tag

Fentebb írtam hogy nem hallotam még mojot, de nem is hozta anno senki szóba amikor a 400i-hez kerestem fejes erősítőt.
Ezért arra tippeltem hogy bár ár érték arányban hiába jó szinergiában esélyes hogy nem a legjobb párosítás a 400I-hez, ez egy következtetés volt részemről ennyi.

Véleményt arról tudok mondani amit hallotam , de az is csak akkor hasznos egy másik embernek ha nagyjából tisztában van a véleményező ízlésével.
PL neked bejövős a 400i mojo kombo mert pont passzol a te ízlés világodhoz de ez nem azt jelenti hogy mindenki ezen a véleményen lenne ha meg hallgatná ami szerintem teljesen rendben van mert ízlések és pofonok nincs ezzel semmi gond.

Engem csak az zavar mikor itt egymásra akarják az emberek erőltetni a saját szubjektív véleményüket mintha a saját hallásuk alapján tapasztalt dolgok valami álltalános igazságok lennének aki meg nem ért egyet az vagy süket vagy szar a lánca .

(#78020) Bodz válasza Frogged (#78019) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Jól gondolod, a Mojo nem illik a 400i-hez szerintem. Van valami furcsa, karcos idegesség a magas tartományában.

[ Szerkesztve ]

(#78021) elprimo


elprimo
junior tag

Hjaj, ezek a gondolatok ,tippelgetésekre megint :) Úgy gondolom holnap megnyerem az ötöst .. kb ennyi valóság alapja van annak is, mint ennek hogy láthatatlanba tippelgetsz :) Egyébként utolsó mondatodban sok igazság van , itthon legalábbis , bármennyire szépítsük , sarkítjuk ki a dolgot. De legyen igazad :)

[ Szerkesztve ]

(#78022) elprimo


elprimo
junior tag

Még egy gondolatot hozzá fűznék ehhez a szubjektív témához, ami olyan trendi lett itthon, hogy mindenre rá lett aggatva ez a szó . Nem is szeretnék írni róla regényt , csak annyit hogy teljesen megértem azt, hogy más hang karakterrel tudják az emberek elképzelni mindennapjait. Csak hogy legyen két példa is, akg 712pro vs m50x tegyük fel, két véglet. Az hogy kinek melyik jön be tényleg szubjektív . De aki nem hallja maga a hang tisztaságát , dinamikáját , részletezettseget stb , az már más kérdés . És ahogy említve lett itt vagy az adott ember füle nem elég tapasztalt,kifinomult, vagy nem is hallja alapból amit kellene, vagy hallaná, de a forrás nem teszi lehetővé . Szóval nem annyira szubjektív a hifizes , ahogy ez itthon be lett állítva teljes válszélességben. Persze ez a legkönnyebb út ahhoz hogy a hiányosságokat elrejtsük egy szóban . Én ugyan úgy meghallom a fejeseknek a jó és rossz oldalát objektíven , függetlenül attól hogy a kapott hang mennyire az én világom .(712 vs m50x példa)

[ Szerkesztve ]

(#78023) fehér_ember


fehér_ember
addikt

Még az ízléseken kívül az is említést érdemel, hogy olyan is van, amikor csak addig egész jó egy fejes, addig dícséri valaki agyon, amíg jobbat nem hall. Utána viszont rendesen át tudnak ám értékelődni a dolgok.

Pl. én is, amikor elindultam a magasabb minőség keresésének útján, és meghallottam a DT880 pro-t, eléggé odavoltam tőle, később meg is vettem, és még vagy bő két év elteltével is viszonylag megelégedéssel hallgattam.
De miután feltettem egy ADL H128-ast, nagyot zuhant a Beyer. Sajnos a Fururtech-es fejesnek számomra valami iszonyat izzasztó fülpárnái voltak, ezért nem tartottam meg. De a DT880 helyett később már keresnem kellett valami mást, mert többé már nem akartam "fluid" hangzást. Így lett egy akár hosszabban is viselhető Akg k550 mkIII majd egy HD 660 S.

(#78024) ricinus13


ricinus13
senior tag

Sziasztok!

Fejhallgatóban szeretnék kicsit feljebb lépni és egy kis segítségre lenne szükségem. Ami most van azzal viszonylag meg vagyok elégedve, de érdekel hogy milyen az élet egy kicsit feljebb. Jelenleg egy Beyer DT 880 600 ohm fejhallgatóm van, amit egy Musiland 02 US Dragon és egy Presenter 2 hajt(ezutóbbi cserére szorul szintén, tanácsokat szívesen hallgatok vele kapcsolatban is). Zene hallgatásra kellene főleg, esetleg némi játékra. Hangzásban nekem bejön a DT 880, de talán egy kicsit több mélyet elfogadnék. Elsősorban használtban gondolkodom, mivel így komolyabb cuccokat is értelmes áron tudnék beszerezni. 50-70k környékén mit ajánlotok? Inkább csak típust kérnék, nem konkrét apró hirdetést, mivel csak 3 hét múlva leszek újra kishazánkban, addigra meg tuti elkel a jelenlegi kínálat.

Szerk: Amit eddig nézegettem az a Hifiman HE400, illetve a HD6xx.
Szerk szerk: Zárt/nyitott szinte mindegy, eddig nyitott volt, de nyitott vagyok a zártra is :DDD

[ Szerkesztve ]

(#78025) fehér_ember válasza ricinus13 (#78024) üzenetére


fehér_ember
addikt

Jó hogy említed a hifimant, tényleg, volt egy hifiman he400i is a dt880 után egy röpke pillanatra, de engem kicsit emlékeztetett rá.
6xx jó lehet és nad viso hp50 is (bár van akinek nem kényelmes), nekem pl. az ad900x is bejövős. Ne kapkodd el a presenter cserét, először legyen meg a választottad, aztán meg majd eldöntöd.

[ Szerkesztve ]

(#78026) ricinus13 válasza fehér_ember (#78025) üzenetére


ricinus13
senior tag

A kényelem mindenképpen nagyon fontos dolog, napi akár 8-10 órát is a fejemen van, bár mostanában talán kevesebbet.

A HD6xx-ről elég jókat olvastam, ezért is szerepel a lehetséges célpontok között. Viszont a planár nagyon mozgatja a fantáziámat, így a HE400 is. De persze bármi érdekel ami érezhető előrelépést nyújt.

Kapkodni meg ha akarnék sem tudnék, bő 3 hetem van mire esélyem lesz bármit kezdeni ezzel az egésszel. Addig tájékozódom, és informálodok a lehetőségekről.

(#78027) Fitzgerald válasza elprimo (#78022) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Ott vérzik ez a dolog, hogy még ha te úgy is gondolod hogy meg tudod állapítani azt hogy mi a jó és mi a rossz, mi a referenciád? Miből gondolod, hogy nem létezik a tiednél kifinomultabb hallással rendelkező ember, aki teljesen másképpen evaluálná ugyanazt a hangot, ugyanarról a forrásról, ízléstől függetlenül?
Ez egy véget nem érő topik, itt is lement már párszor emlékeim szerint. Időről-időre megjelenik itt a hi-fi topikokban valaki, akinek objektív hallása van (lol).

[ Szerkesztve ]

(#78028) #56474624 válasza ricinus13 (#78024) üzenetére


#56474624
törölt tag

Szerintem eleve a DT880 megérdemelne egy jobb erősítőt. Én inkább lépésenként fejlesztenék, nem mindent egyszerre. Első körben erősítőt, aztán hallgatnám úgy egy ideig. Ha tetszik, marad, ha nem, jöhet egy másik fejes. Bár ott van még a DAC is. Azt most így hirtelen nem tudom biztosra, hogy a Musiland 02 US Dragon is inkább világos hangú DAC-e, én úgy tudom, igen, szóval talán nem is annyira illik a DT880-hoz.

Csak azért írom ezt, mert ha csak annyi a gondod a DT880-nal, mint amit írsz, akkor logikusabb az erősítő, DAC cseréjével kezdeni, mint mindjárt borítani mindent. :)

(#78029) elprimo válasza Fitzgerald (#78027) üzenetére


elprimo
junior tag

Felesleges belemenni, nem ment át látom a lényeg ,nem írtam egy szóval se hogy nekem van a világ legjobb hallásom. leírtam mit gondolok, nincs mit hozzá fűznöm már.

Valaki fogott már a kezében itthon Monoprice M1060 at?

(#78030) Sinesol válasza Fitzgerald (#78027) üzenetére


Sinesol
veterán

Szerintem nem kell ahhoz különösebben jó fül, hogy az ember hallja a kiemeléseket, lyukakat a frekimenetben. Drasztikusan másképp nem lehet leirni egy adott frekimenetet, még ha valakinek sokkal jobb is a hallása.

A fő különbségek nem is a hallásból jönnek, hanem a különféle láncok különféle torzításaiból, különféle jelerősségeiből, pillanatnyi érzelmi és mentális állapotból, előzetes várakozástól, stb. Az ember nem a fülével hall, hanem a fülével és az agyával.

Egyébként a levegősséget, az esetleg ütősebb mélyet, a részletesség látszatát gyakran csak a torzítás okozza. Lehet ez az adott torzítás például egy másik tesztelt fejesnél a frekimenet miatt épp nem úgy sül el és máris kész az eddig nem hallott különbség a két fejes között. Ugyanigy a jelerősség is nagyrészt különbözik, kevés dac van, aminek a kimenete azonos szintű, műszer nélkül pedig közel lehetetlen belőni azonos szintre. Persze ezt sokan nem tudják, próbálgatják a fejest egy szerintük azonos hangerőn és bumm, máris ott a különbség, ami persze csak a jelerősség különbsége miatt jelentkezik.

Szóval a tökéletlen rendszerek is elég erősen közrejátszanak a különbségekben, tippre még talán jobban is, mint a hallás, emiatt méginkább csak szubjektiv lesz az egész.

[ Szerkesztve ]

(#78031) fehér_ember


fehér_ember
addikt

Ha fejes kellene 5 feltétellel, akkor ki mit ajánlana?
Világos hangkép, tűrhető térrel, zárt, fül körüli és szövet fülpárnával.
Régebben egy olcsó thomson tekergetős rádióhullámossal néztem filmeket, aminek még a műbőr fülpárnája is hámlott. De mégis, pl. egy erdei jelenetnél annyira jó volt, hogy a madárcsicsergés, patak csordogálás, levelek csörgése ...stb. a kelleténél jobban kihangsúlyozódtak.

(#78032) Bodz válasza fehér_ember (#78031) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Pioneer HRM-7

(#78033) fehér_ember válasza Bodz (#78032) üzenetére


fehér_ember
addikt

Kösz! De lehet ennél világosabb kellene, mert úgy rémlik a hifishown ezt is füleltem zenére: a; b; és nem is volt rossz. Bár akkor, ott, vagy 30k-s fejesnek néztem :) .
Az sem gond, ha mélyhiányos :) .

[ Szerkesztve ]

(#78034) Fitzgerald válasza Sinesol (#78030) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Igazad van, a legfontosabb dologról el is feledkeztem így hirtelen felindulásomban, szűk látókörűen fogalmaztam ezt a fajta audio sznob arroganciát olvasva. Ezek az audio-vizuális illúziók mindig lenyűgöztek, de valahogy igyekeztem a lehető legkevesebb figyelmet szentelni nekik, nehogy összetekeredjek fejben.

(#78035) ricinus13 válasza #56474624 (#78028) üzenetére


ricinus13
senior tag

Az az igazság, hogy a jelenlegi rendszeremmel azért meg vagyok elégedve. Ezt úgy értem, hogy ha életem végéig ezt kellene hallgatnom, akkor el lennék mint a befőtt. Viszont érdekelne valami komolyabb cuccos is, illetve valami más/új. Azt, hogy ez a rendszer így mennyire passzol egymáshoz sajnos nem tudom megítélni, mivel ez az egyetlen DAC-om és erősítőm volt eddig összesen, illetve a DT880 a második komolyabb fejhallgatóm, bár az elsőt meg nem mondom már mi volt.
A legnagyobb hajtőerő most számomra, hogy valami új szóljon. De igazából én nyitott vagyok bármire, bár a DAC-kal meg vagyok elégedve viszonylag, ha a driver-t leszámítjuk.
A P2 cserére szorul szerintem mindenképpen. Fejhallgatóból is kipróbálnék valami újat, valamit amibe kicsit több mély szorult. De mint írtam, jöhet bármiféle ajánlás/tanács, nem ragaszkodom azért annyira semmihez(na persze értelmes kereteken belül).
Mondhatjuk azt, hogy akkor 80-100k környékén vagyok hajlandó most erre áldozni, és így szeretném kihozni a lehető legnagyobb javulást hangminőség terén. Így mik a lehetőségek, akár új, akár használt kínálatot tekintve?

(#78036) Bodz válasza darkengurry (#78011) üzenetére


Bodz
Topikgazda

1. Őszintén szólva messze nem a Youtube a legnagyobb gond. Nyilván van jobb minőség, meg érdemes is jobbat, de első lépésként biztosan nem ez lesz a legszűkebb keresztmetszet. Én pl ma arra vetemedtem, hogy a viszonylag új alaplapomon először próbáltam az integrált hangot fejessel. Hiba volt, az a mosott brummogás sírásra késztetett. Grace SDAC - Schiit Magni 3 páros valami elképesztő megváltás volt, de ennél olcsóbban is el lehet verni a legtöbb integráltat.
2. Kell. Lásd az előző pontban. Pontosan az a feladatuk, hogy analóg jelet adjanak ki magukból. Ideális esetben ezt egyre jobb és jobb minőségben teszik az ár emelkedésével. Egy pontig, utána már csak más, különc, akármi egyéb, de ezt most nem lényeg.
3. Hogy milyen hangzást szeretsz azt neked kell tudni, ebben az egyben senki sem tud segíteni. Ha van elképzelésed, akkor már azért könnyebb fejes ajánlással. Ha van rá lehetőséged, akkor érdemes elmenni és minél többet meghallgatni.
50k-t fejesre, ugyanennyit forrásra simán el lehet költeni (nyilván más arányban is). Ezért is mondtam, hogy 100-ból kijön minden. És nem kell aggódni, hogy jaj, Youtube. Egyébként a jobb fejes, dac, stb hozza magával a jobb forrásanyag iránti igényt is, az újabb zenei stílusok megismeréséről és megszeretéséről nem is beszélve.

(#78033) fehér_ember: Még világosabbat? Na erre akkor aludnom kell egyet. :)

[ Szerkesztve ]

(#78037) #56474624 válasza ricinus13 (#78035) üzenetére


#56474624
törölt tag

Mondhatjuk azt, hogy akkor 80-100k környékén vagyok hajlandó most erre áldozni, és így szeretném kihozni a lehető legnagyobb javulást hangminőség terén.

Úgy azért nem könnyű okosat mondani, hogy egyszerre vagy elégedett is a mostani rendszereddel (melynek a kis mélyhiányán valószínűleg már egy erősítő csere is javítana), de közben az a legnagyobb hajtóerőd, hogy valami más szóljon. :D Én továbbra is azt tudom csak javasolni, hogy csak lassan, lépésenként, mellesleg úgy minden egyes lépéssel kiélvezheted a "másféle" hangzást. ;) Abból a tapasztalatból tudsz majd megfelelő tanulságokat leszűrni. Ha egyszerre mindent cserélsz, akkor fogalmad sem lesz, milyen változás minek köszönhető.

(#78038) Spíler válasza fehér_ember (#78031) üzenetére


Spíler
őstag

Beyer DT250 nem szimpi? Kb.olyan mint amit leírtál,bár mély hiányosnak nem mondanám.

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#78039) Samtya válasza fehér_ember (#78033) üzenetére


Samtya
senior tag

Vagy Lindy HF-100.
Velour Brainwavz párnával talán még világosíthatsz is rajta, ha eleve nem lenne eléggé az.

(#78040) Sinesol válasza fehér_ember (#78031) üzenetére


Sinesol
veterán

A Shure SRH 940 kb. mind az öt kritériumnak megfelel.

[ Szerkesztve ]

(#78041) Spíler válasza Samtya (#78039) üzenetére


Spíler
őstag

Ez a Lindy is Brainwavz származék ,van hozzá mindenféle párna,1-2 éve még 40e.Ft körül volt az ára.A mostani áráért lehet,hogy jó vétel,meg kéne hallgatni. :)

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#78042) ricinus13 válasza #56474624 (#78037) üzenetére


ricinus13
senior tag

Tudom nem egyszerű a feladat, de ha az lenne akkor nem lennék itt :D . Viszont szerintem akkor leszűkíthetjük a keresést első lépésben egy erősítőre, majd egy fejhallgatóra. Legalábbis szerintem a DAC maradhat, azzal vagyok a leginkább megelégedve. A Presenteremről még annyit kell tudni hogy OPAMP volt cserélve benne, bár nem tudom most így hirtelen mire. De itt, vagy a DAC topikban volt ajánlva pont a mélyhiány ellen.

(#78043) Samtya válasza Spíler (#78041) üzenetére


Samtya
senior tag

Olyasmi, Yoga CD-880 származékok a többi hasonló modellel együtt, pl. NVX XPT100. Van nyitott változata Lindy HF-110 (Yoga CD-990) néven.
Ebben az elemzésben kitérnek a velúr párna hatására. Vállalkozó kedvűeknek sajnos külön kell megvenni, mert a Lindyhez két szett párnát adnak, de azok egyformák, protein leather felülettel.

(#78044) Ear001 válasza ricinus13 (#78042) üzenetére


Ear001
addikt

Miért nem mész el egy kereskedőhöz ahol van sokféle fejes meg erősítő? Mondjuk a Nomono-hoz, Rudi már látott ezt-azt, eléggé ismeri a Beyereket is, tud mutatni sok mindent fejesben meg erősítő-DA fronton is.

(#78045) #56474624 válasza ricinus13 (#78042) üzenetére


#56474624
törölt tag

Erősítő az a másik topik asztala. :)

Amúgy pl. egy Loxije P20-szal biztosan jól hallhatóan több mélyed lenne, de fogalmam sincs, egyébként mennyire jó DT880-hoz (főleg, hogy a 600 ohmoshoz), szóval érdemesebb ott rákérdezni, hátha valaki próbálta is.

[ Szerkesztve ]

(#78046) ricinus13 válasza #56474624 (#78045) üzenetére


ricinus13
senior tag

Köszi, át nézek akkor oda.

Ear001: Igen az volna a legjobb, bár ahogy nézem a nomononál pont nincs semmi olyan amit a pénztárcám is szeretne. Meg mivel most úgy sem tudok még egy darabig hallgatózni, inkább körbe kérdezek, hogy egyáltalán mit érdemes meghallgatni.

(#78047) mcs


mcs
veterán

Nem tudom, hogy jobb választás lett-e volna a Sony MDR-1AM2-nek egy külső DAC beszerzése belső hangkártya váltása helyett, de Xonar DGX-ről Sound Blaster Z-re ugorva is annyi különbség van, amilyenre nem számítottam. Még szellősebb, részletesebb és dögösebb basszusú lett tőle az 1AM2. :)

(#78048) darkengurry válasza Bodz (#78036) üzenetére


darkengurry
csendes újonc

Köszönöm a segítséget!

Gondolom első körben akkor egy DAC-ot lenne célszerű vennem: jelenleg egy Sennheiser HD 461G-m van, ha jól sejtem egy DAC már ehhez a fejhallgatóhoz is előrelépés lenne.

40e környékén melyik DAC-ok ajánlottak? Pillanatnyilag az FiiO k3-ra találtam rá.
Aztán később talán bővítenék a javasolt Meze 99, ATH-M50X, vagy Denon D1200-zal.

A budapesti boltokban mi a szokás, vernek agyon, ha kipróbálgatom az eszközeiket, de aztán semmit se veszek?

Szerintetek jó ez az elképzelés? Bocs a bizonytalankodásért, de teljesen új vagyok ezen a területen.

(#78049) Spíler válasza darkengurry (#78048) üzenetére


Spíler
őstag

Ne sértődj meg,de a HD461 semmivel nem fog jól szólni. :( Tudom,tapasztaltam.
Az a mosott,fátyolos hang.......

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#78050) darvinya


darvinya
titán

Vettem a mókolt JVC RX300-hoz velúr párnákat.
Hangban kicsit szelídült, de kényelemben minőségi ugrás lett.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.