Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67501) attiss66


attiss66
senior tag

Lehet megveszem ezt[link], erről úgy se tud senki semmit :D, nem volt róla hozzászólás, lehet, hogy éppen jó, az ára se rossz. AKG K260 professzional/12 E-ért/, stúdió célokra volt használva (kérdés, hogy az ilyesmit zenéhez, filmhez
hogy lehet, mennyire univerzális/ Mert már kéne venni valamit, hogy az univerzum/veritas-al össze tudjam hasonlítani, mert ennek nagyon bejön a hangja, lefuttattam rajta egy 5 órás autós sub hangzásteszet, ez állta a sarat, pedig az aztán tornáztatta rendesen és a hangja jobb lett tőle, levehettem a 320 ohm-os ellenállást, megmaradt a lágyság és a mélyek. Azt azért is jó volt levenni, mert azt hallottam, hogy lassultak a reakciók, az ohm-októl lomhább lett, vesztett az addigi pozitívimából, pl a senhd435-el szemben, hogy milyen gyorsan reagál. A sub-teszt után helyreálltak a mélyek, jól odacsontoltam amúgy neki, a 7 cm-es membrán tekergett biztos rendesen, de jót tett neki és azt is megtudtam, hogy bírja a kiképzést, torzításnak a legkisebb jele se volt, bármilyen hangerőn.

[ Szerkesztve ]

(#67502) attiss66 válasza Tomi_Sci (#67463) üzenetére


attiss66
senior tag

Erről a HeadFi-ről nem tudnál egy linket, hogy hol keresgéljem a K260-ashoz a hozzászólásokat?

(#67503) NandorHUN válasza milkabrams (#67500) üzenetére


NandorHUN
addikt

Akkor lehet megvárom a tapasztalatodat Brainwarz párnáról :) Én erről a sheepleather-ről olvastam nagyon jókat.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#67504) Tomi_Sci válasza attiss66 (#67502) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

[link]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#67505) milkabrams válasza NandorHUN (#67503) üzenetére


milkabrams
őstag

Annyira gazdag nem vagyok, megvegyem az összes párnát ami rámegy, így a sheepleather vagy brainwarz lesz meg a mostani MSR7.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#67506) NandorHUN válasza milkabrams (#67505) üzenetére


NandorHUN
addikt

De az ugyanaz... :)
Legalábbis én erre gondoltam: [link]

Értékelések között egyébként van review a Meze 99-el is. /már a headfis visszajelzéseken kívül .

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#67507) #56474624 válasza attiss66 (#67499) üzenetére


#56474624
törölt tag

Szerintem az olyanok esetén, mint a vintage Beyer 770-880-990, Sennheiser HD540 Reference, AKG K240 DF, illetve Sextett, vagy K500, K501, öreg Staxok nem kell félni; feltéve, hogy nem valami elszállt árazásút veszel meg/nem vernek át, maximum minimális bukással túl lehet adni rajtuk belátható időn belül.
Különben meg szerintem nem nagyon tudna itt neked senki tanácsot adni: régebbi, moddolt fejhallgatókból elég nehéz kiindulni, hogy milyen hangot szerethetsz. :U

Amúgy szerintem ne hagyd magad lebeszélni a K500/501-ről se. Ha mindig hallgatsz valakinek az ellenvéleményére, soha egyetlen fejhallgatót sem fogsz megvenni/meghallgatni. A kolléga rosszul van a K550 hangjától, egy másik meg nem rég áradozott róla. Na ez egy ennyire szubjektív műfaj.

[ Szerkesztve ]

(#67508) milkabrams válasza NandorHUN (#67506) üzenetére


milkabrams
őstag

Ahá... Fizu után megrendelem, majd valamikor megjön. Az MSR7 párna is nagyon sokat segített, persze a mélyek most is le vannak húzva 6-8 db-vel.

[ Szerkesztve ]

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#67509) attiss66 válasza #56474624 (#67507) üzenetére


attiss66
senior tag

Na igen, de gaborka8x8 olyan határozottan sorolta fel a K500-501 negatív tulajdonságait, hogy az ember akkor is rossznak hallaná, ha pont hallgatná és addig tetszett volna. :D Ha már ennyire részletezően és irányítottan sorolja a két fejes gyengéit az ember elgondolkodik. Persze az is igaz, hogy hallani is kéne ezeket, meg mindet, amit meg akarok venni, csakhogy ez nem egyszerű, mert messze vannak és körül kell tájékozódni az ügyben. Ha közel lenne egyszerű lenne a dolog, felvenném a fejest, meghallgatnám a kedvenc zenémet, filmet, oszt tetszik, vagy nem tetszik verziók vannak.

"A kolléga rosszul van a K550 hangjától, egy másik meg nem rég áradozott róla. Na ez egy ennyire szubjektív műfaj."
Szubjektivitás, na igen, az is fellelhető a fejhallgatók világában.

Tomi_sci: köszi a linket

[ Szerkesztve ]

(#67510) #56474624 válasza attiss66 (#67509) üzenetére


#56474624
törölt tag

hogy az ember akkor is rossznak hallaná, ha pont hallgatná és addig tetszett volna

Akkor olcsón megúszhatod ezt a hobbit, csak heti 1-2-szer meg kell dicsértetni a rendszered a kollégával. ;]

(#67511) attiss66 válasza #56474624 (#67510) üzenetére


attiss66
senior tag

Akkor ott nem a Damping Faktor javítaná a fejes hangját, hanem a Placebo Faktor. :D

(#67512) otamas


otamas
csendes tag

Sziasztok!

Egy fejhallgatót szeretnék venni. Íme:

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Csak otthon

2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Játék

3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
Max 20k

4.) Új vagy használt?
Új

5.) Circumaural vagy supraaural?
Ez lehet a kritikus rérsz. Van otthon egy több éves Beyerdynamic DT-235-öm, aminek hiába szeretem a hangzását, eléggé nyomja a fülemet és már egy óra használat után igen kényelmetlen. Ebből gondolom azt, hogy az én fülméretemre nem jó a supraaural. Emiatt több javaslatot is szeretnék kérni, mert egy nagyobb boltban felpróbálnám őket még a vásárlás előtt

6.) Zárt vagy nyitott?
Mindegy.

7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
Laikus vagyok audio téren. Talán annyi, hogy szeretem a nagy soundstage-et és az olyan basszust, ami pontos és nem nyomja el a többi hangot.

8.) Honnan vásárolnál?
Belföld a garanciáztatás miatt. Az online webáruházakkal nincsen gondom.

9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
Játék: laptop. Zene: FiiO X1 és iPhone 6s

Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

(#67513) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok,

Superlux HD661 típusú fejhallgatóhoz szeretnék fülpárnát (remélem a megfelelő kifejezést használtam :B) vásárolni, mert a gyáriról kezd foszlani a műbőr réteg.

Milyet ajánlotok, ami jó, de nem túl drága (max. 2-3k)? Nem ragaszkodom a gyárihoz hasonló anyagúhoz. Külföldi beszerzés nem probléma.

Előre is köszönöm a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

(#67514) Spíler válasza Jim74 (#67513) üzenetére


Spíler
őstag

Szia!
[link]

otamas

[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#67515) Dorien válasza Jim74 (#67513) üzenetére


Dorien
veterán

Talán ez a head-fi thread segít: [link]
Na szóval, még ez a plüss lenne [link], de k**** drága, inkább maradj a Spíler által linkeltnél. :)

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#67516) NandorHUN válasza attiss66 (#67499) üzenetére


NandorHUN
addikt

Mivel érdemi különbség nincs a kettő között.
Amennyire hallottam AKG-nál elfogyott a pénz a fejlesztésbe, mikor kijött az K501 (500 után), így K-501 gyakorlatilag ugyanaz mint az K500, csak újra ki lett adva más néven, hogy többet tudjanak kaszálni rajta.

Én mondjuk anno 501-st kb. fél éve hallgattam, akkor nekem K545 sokkal jobban tetszett hangra így végül azt vettem meg.

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#67517) Bodz válasza Kisszidi (#67480) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Vegyél egy NAD Viso HP50-et. Mondjuk a Grado után lehet meg fog ütni, szóval feltétlen érdemes lenne kipróbálni valahol. Vagy a már említett Shure 940, ez világosabb, othonosabbnak éreznéd talán.

(#67495) Nerd: Nyugi, annyit bőven megért.

(#67518) Jim74 válasza Spíler (#67514) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm a segítséget, Dorien Neked is :R

(#67519) salytmasztor válasza Alvarez81 (#66367) üzenetére


salytmasztor
aktív tag

Jól szanaszét VÁM-olták a Takstar Pro 82 fejest, amit rendeltem...
Így 17-18 helyett a kb 25k-s végösszeggel már nem is olyan szimpatikus az ára. :(((

[ Szerkesztve ]

(#67520) Dorien


Dorien
veterán

Superlux HD668B inda house! :)
Az árkategóriáját tekintve besz*rás, hogy ilyen brutál hangminőséget lehet kapni gombokért... Magasvágós EQ itt is befigyel lightosan, de nem vészes egyáltalán. A műbőr párnája elég kemény és repedezett, de elvileg úton van felém egy HE400s is FocusPad párnákkal, annak az eredeti plüsse jó lesz rá. A műanyagok kicsit nyekergősek, de ebben az árkategóriában ez teljesen természetes. Könnyű, relatíve kényelmes, jó az ATH-féle szárnyas fejpánt mechanika is. A basszus kicsit brummogós a Sense V1 erősítőről, de tud ütni is, kellemes, enyhe V karakter. A filléres MyAudio MP3 lejátszómról is kellemes a produkciója és van elég hangerő is. A hírhedten sérülékeny, gyorsan elromló HD681 EVO helyett inkább ilyet vegyen mindenki és vadásszon hozzá egy plüss párnát.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#67521) jambiyya válasza pulutodurumo (#67483) üzenetére


jambiyya
őstag

vegyél lottót...sony zx660 lesz :)

(#67522) Samtya válasza Dorien (#67520) üzenetére


Samtya
senior tag

Én mondam, hogy a 668B a legjobb Superlux. :D
Az enyémen EVO plüsspárna van, dupla EVO akusztikus szivacslapok is betéve, így már nem muszáj az EQ.
Nyekergés már rég megoldva: vékony szivacsbetéttel összeszerelve, ahol kell. A fülecskék leszedve - könnyítés, súlypontcsökkentés. Az első pántszálon körben vékonyan szövet - pont jó így a fejemre.
Mintha autót tuningolnék... :))

(#67523) Dorien válasza Samtya (#67522) üzenetére


Dorien
veterán

Én csak a 681 EVO-t és a 662B-t próbáltam eddig, de azokra tényleg köröket ver. :) Külön öröm, hogy nagyon jó a szinergiája a kis MP3 lejátszómmal. Annyira természetesen és tisztán szólt, hogy teljesen belefeledkeztem vele a zenébe. Ezt a fajta természetességet (ami szerintem a Hi-Fi egyik leglényegesebb eleme) sok közép- és felső kategóriás fejes sem tudja.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#67524) Sonja


Sonja
veterán

Most akciózva van a Shure SRH840 (42eHUF). Hátha érdekel valakit. :)

Szerk.: Sőt, az Audio-Technica ATH-R70X most csak 90eHUF!

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#67525) attiss66 válasza Samtya (#67522) üzenetére


attiss66
senior tag

Na végülis a jófogáson meghírdetett AKG K-260 professional studio fejest beszéltem le 12 E-ért+postaköltség [link]. Tom_sci által belinkelt oldalt végigböngésztem a K260-ról és nem rettentem el tőle :), az oldalon lévő véleményeket összesítve, olyan nagyon nem nyúlhatok mellé :), így már lesz valami összehasonlítási alapom a tuningolt univerzum/veritassal. Ez a tuningolt univerzum/veritas amúgy nagyon jó metalhoz, komoly zenéhez(vonósokhoz első osztály, mert én főleg ahhoz nézem, de zongora, orgona is prímán szól rajta, az
5 órás autós subteszt(na az megdolgozta rendesen a 7 cm-es nagymembránt :) ) után, még az addig pop-ot nem annyira kedvelő fejes, pop-hoz is jó lett. :)/. Csak egy baja van, hogy filmhez nem igazán jó, hiányoznak belőle a magasak, mivel 2 utas. A Mátrix tesztfilmemben egy fénycső zúgásának magasát hallom a senhd435-el, ezzel meg semmi, akárhogy fülelek. De a sen435 a magasán kívül mindenben jócskán alulmarad a Veritas-al szemben. Remélem ez az AKG K-260-as jó lesz filmnézésre, mert pont ez lenne a lényeg. Na persze a zene is természetesen. :)

[ Szerkesztve ]

(#67526) Samtya válasza attiss66 (#67525) üzenetére


Samtya
senior tag

Ha a HD435-nek jobbak a magasai, akkor a Veritas eléggé tompa lehet, főleg az én ízlésemhez, illetve akkor nem értem hogy lehet jó metálhoz. :)
A K260-ra kíváncsi vagyok. Bár hallgathatnám a sajátomat is, de azt sem tudom hol van. ;]

(#67527) Spíler válasza Samtya (#67522) üzenetére


Spíler
őstag

A HD668B az AKG K240 valamelyik verziójának a koppintása,ha jól emlékszem.Nincs kevés basszus a 681 EVO plüss párnával?Illetve eleve mély kiemelt és a plüss helyre teszi a hangját.
Most az AKG K240 is kedvező árú,ha nem kell sok basszus.

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#67528) #56474624 válasza attiss66 (#67525) üzenetére


#56474624
törölt tag

hiányoznak belőle a magasak, mivel 2 utas.

Akkor pont hogy nem kellene hiányozzanak. :F

(#67529) Dorien válasza Spíler (#67527) üzenetére


Dorien
veterán

668B: AKG K240 / ATH hibrid design.

Más:
Kicseréltem a fejpánt párnát barátnőm Sennheiser HD650-esén. Audiopartnernél 3100Ft lett volna az eredeti + szállítás. Ebayről meg a HD600-hoz való került ~400Ft-ba ingyenes szállítással. Inkább ebből rendeltem 2db-ot. Szerintem ez még jobb is, mint a HD650-é. A fejpánt szélén lévő egyik kis műanyag pöcköt kell finoman késsel / csavarhúzóval lepattintani és már lehet is cserélni. A fülpárnák még teljesen jól bírják. Most is ezt hallgatom. Elismerem az erényeit (kényelem, jó felbontás, jó tér, hosszan hallgatható), de még mindig nem az én világom.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#67530) Kisszidi válasza Bodz (#67517) üzenetére


Kisszidi
csendes tag

Köszönöm a tippet, nagyon tetszik, jókat írnak róla. Körülnézek hol tudnám kipróbálni.

Holnap megyek egy Fidelio X2-t meghallgatni, de a szigetelés szempontjából sokat attól sem várok.

(#67531) attiss66 válasza Samtya (#67526) üzenetére


attiss66
senior tag

Ennek a Veritasnak olyan hangja van, olyan testes, ahogy hegedűs körben mondjuk, "enni lehet a G-jét olyan testes", na ez a Veritas is olyan testes és dinamikus, meg gyors, nem hiányzik a magas belőle amikor komoly zenét hallgatok. A zongora úgy szól, mint a zongora, a hegedű is, mint a hegedű. A Stradivárik 1perces teszthangját ezzel meg tudom nézni, hogy valójában hogyan szólnak. A senhd435-ös nagyon eltér az eredeti hangtól a Veritas-hoz képest. Ennek a Veritas-nak annyira tetszik a hangja, hogy le nem szakad a fejemről, azért a senhd435-el meguntam egy idő után. Én úgy vagyok a fejesekkel, hogy az a mérvadó mennyire élvezhető a zene vele. Ezzel a Veritas-al nagyon okés, van amit nem tud, de amit tud, azt nagyon tudja. Metálnál nagyon ott vannak a basszusgitár és a dob, az embernek a fejében dübörög és érzem benne az erőt, hogy az meg se kottyan neki. Általában minden fejesnek vannak valami hiányosságai, én az összképet mérlegelem. Ennek az összképe komolyzenéhez és metal-hoz, rock-hoz teljesen rendben van. A hegedű-k, a jó minőségű hegedűk magas frekvenciái le vannak metszve, hogy ne tépjék az ember fülét/ ezt különböző technikákkal el lehet érni/vastagsági méretezés stb/ , a hegedű hangjához a senhd435 magasai sok, akkor lágy a hegedű hangja, ha azok a nagyon magas frekvenciák"ki vannak szűrve " belőle. Ezért nem hiányzik a komoly zenéhez, filmhez viszont hiányzik, ezért is veszem az AKG K260-at, bízok benne, hogy sci fi filmhez való magasai lesznek.

[ Szerkesztve ]

(#67532) attiss66 válasza #56474624 (#67528) üzenetére


attiss66
senior tag

A ciripelő magasakra gondolok, ami a 3 utasban van. Nekem a kocsiban Pioneer hangszórók vannak, két utasok és utána lettek beépítve a műszerfalba a magasak, amik "ciripelnek". Én mindig úgy gondoltam, hogy a 3 utasban magasabbak a magasak, mint a 2 utasban. Ezt láttam az alapvető különbségnek. Ezért lettek utólag beépítve a kocsiba és halhatóan előjöttek a magasak.

(#67533) #56474624 válasza attiss66 (#67532) üzenetére


#56474624
törölt tag

Na de a fejhallgatókról van itt szó, amik általában egyutasak. A kétutasnak a "kétutassága" miatt nem kellene magasban hiányosabbnak lennie az egyutasnál.

milkabrams:

Örülök, ettől még általában egyutasok a fejhallgatók. Amúgy képzelem, egy 3-utas fejhallgató milyen fázishibáktól szenvedhet. De lehet már a kolléga szóban forgó 2-utas fejhallgatója is úgy kellemesen összemossa a dolgokat, nem lennék meglepve.

[ Szerkesztve ]

(#67534) milkabrams válasza #56474624 (#67533) üzenetére


milkabrams
őstag

Ismerősöm otthon összerakott egy háromutas fejest.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#67535) Samtya válasza Spíler (#67527) üzenetére


Samtya
senior tag

Nem várom azt, hogy olyan legyen mint egy mélyláda. Sokaknak biztosan kevés lenne a basszus, de én másképp jellemezném. A mélytartomány nagy része egyenletesen prezentálva van, megfogottan, nem terjengősen. Hangulattól függően ez nekem elég szokott lenni időnként. Ha meg pl EDM van soron, akkor keresek másik fejest hozzá.
Az EVO plüss szerintem magának az EVO-nak sem viszi el a hangját. A 668B-ről már a legelején ledobtam az eredetit és mindenféle szivacsos zoknimodokkal próbálkoztam. Azok sem voltak rosszak. Eleve a nyitottság és szerkezet miatt nem érzem, hogy ennél a típusnál sok vizet zavarna a párnacsere. Zártaknál jött elő nekem eddig durvábban hangzásváltozás. Illetve még durvább volt bizonyos típusoknál a párnacsere miatti ventillációs rések takarás-változásából adódó hangszínváltozás. Ezt próbáltam a kedvedért még bonyolultabban megfogalmazni, de csak ennyire futotta. ;]
Nem mélykiemelt eredetileg sem egyébként. Inkább bizonyos magasfrekvenciák tobzódnak, kicsit olyan omnitronikos, de még annál is egy árnyalattal kevesebb, de feszesebb (talán) méllyel.
Az biztos, hogy gyári állapotban és első blikkre sokaknak problémás lehet: bassheadeknek cincogós, akár alul erőtlennek vélt hangzás, izzadós és nem feltétlen kényelmes gyári párnázat, fura és szerintem nem is funkcionáló fejpánt. Ezért nem ajnároztam eddig ezerrel, kellenek hozzá plussz cuccok és a morcosító erősítés is jól jön. Dorien jól ráérzett a Sense V1-re. Ha viszont jól alakul a konstelláció (tuning+meghajtás), akkor egy szellős, könnyen adaptálható, stesszmentes hangzás keletkezik. Számomra ilyen.

Attis66: komolyzene nálam rendkívül ritkán van porondon, ezért értelmeset ehhez nem tudok hozzászólni, de nem is kell, mert úgyis kitalálod magadtól, hogy mi a legjobb neked. :)

[ Szerkesztve ]

(#67536) Cyrin válasza milkabrams (#67534) üzenetére


Cyrin
addikt

(#67537) attiss66 válasza #56474624 (#67533) üzenetére


attiss66
senior tag

Ja, én meg azt hittem, hogy kétutas, meg 3 utas fejesek vannak. :D

Hát akkor, ha kétutas, akkor ennek nem is lehet tompa a hangja...:D ...elméletileg... :D

[ Szerkesztve ]

(#67538) Spíler válasza Samtya (#67535) üzenetére


Spíler
őstag

Köszi a részletes választ. ;)

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#67539) gaborka8x8


gaborka8x8
aktív tag

Egyre viccesebb dolgokat olvasok itt. :Y :W :C

Régebben mintha valamivel "szakmaibb" lett volna ez a topik.
Vagy csak az idő szépíti meg a régmúlt idők beszélgetéseit, és csak a nosztalgia teszi olybá, hogy akkoriban mintha többen lettek volna tisztában legalább az alapfogalmakkal?

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#67540) #56474624 válasza Samtya (#67535) üzenetére


#56474624
törölt tag

Eleve a nyitottság és szerkezet miatt nem érzem, hogy ennél a típusnál sok vizet zavarna a párnacsere.

A nyitottság miatt nem lesz érzéketlenebb a párnacserére/párnamoddolásra egy fejhallgató. A vintage dt990 például extrém érzékeny a párnacserére. Ha tényleg olyan egyszerű lenne, én sem vacakolnék a gyári párnával.

[ Szerkesztve ]

(#67541) Samtya válasza #56474624 (#67540) üzenetére


Samtya
senior tag

Az idők folyamán bármit is próbáltam rá, nem lett rosszabb. Volt zoknimod, itt még az eredeti párna rajta is maradt, ez most jutott eszembe. Többféle szivacsos zoknimod, és a márkatárs plüsspárnája. Egyéb misztikus párnákat nem próbáltam rá, mert már egy ideje elégedett vagyok. Vintage DT990-em nincs, de természetesen nem kétlem a leírtakat.
Akkor csak annyit mondhatok, hogy nem tudom miért maradt vagy lett számomra megfelelő a hangja.

(#67542) Sefter


Sefter
veterán

Shure SRH840-nek mik a típushibái ?
törik a pánt...még valami?
Hamar foszlós a bőr rajta?

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#67543) #56474624 válasza Samtya (#67541) üzenetére


#56474624
törölt tag

Akkor csak annyit mondhatok, hogy nem tudom miért maradt vagy lett számomra megfelelő a hangja.

Valószínűsítem, hogy a túl erős V-karakter miatt nem érzékelhetők annyira a finom változások.

(#67544) emiki6 válasza Sefter (#67542) üzenetére


emiki6
veterán

Igen, nekem 2-3 év alatt ment szét a párna. :K (pántom nem tört)

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#67545) attiss66 válasza #56474624 (#67540) üzenetére


attiss66
senior tag

Ez az a vintage DT990 amiről beszélsz?[link]

(#67546) Tim82 válasza attiss66 (#67545) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem.

A vintage ilyen, mint itt a jobb szélső.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#67547) #56474624 válasza attiss66 (#67545) üzenetére


#56474624
törölt tag

Nem nehéz felismerni, sok vintage Beyernek olyan a pántja, mint amit Tim belinkelt. De a vintage DT440 például kivétel, annak a pántja a maiakra hasonlít.

(#67548) otamas válasza Spíler (#67514) üzenetére


otamas
csendes tag

Köszönöm szépen! :R

(#67549) contaxg válasza #56474624 (#67547) üzenetére


contaxg
veterán

Bocsi, hogy beleszólok, de szerintem egyik mai Beyernek sincs már olyan fejpántja mint a vintage DT440-nek. A képen a saját 440-em van, egy kedvenc rádiómmal. (saját fotó és bizony nagyon jól szólnak. A hangtechnika ilyen szempontból nem sokat fejlődött az elmúlt 40 év alatt )

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#67550) Tim82 válasza contaxg (#67549) üzenetére


Tim82
nagyúr

Jó újra látni errefelé. :R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.