Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#104001) fericske válasza lapalapa (#103999) üzenetére


fericske
addikt

Persze, hogy nem.
Az akusztikus hangszerek saját hangját a fizikai jellemzőik összessége alakítja ki.
Egy hegedű sosem fog úgy szólni mint egy harsona vagy üstdob, a teljesen más fizikai felépítésük miatt.
Nem tudom, hova tud fejlődni a technika, de nem tartom valószínűnek, hogy egy Müpa élmény meg tudjon jellenni egy lakásban, bármi visszajátszó eszközön.

Egy általánosan ismert kónuszos, tölcséres hangszóró alapvetően egyik hangszerre sem hasonlít, mégis képes mindegyik hangjának imitálására, akár többnek is egy időben, és van, hogy meghökkentően magas szinten, élethűen.
S ez szerintem tiszteletre méltó teljesítmény.
Akár a fülkagylónkban elfér egy Ennio Morricone koncert, olyan hangminőségben ami magával ragadó érzést is generálhat, és az ágyból sem kell kikelnünk, nem kell sorban állnunk, kényelmetlen széken ülnünk, idegen szagokat szívnunk.

Az élőkoncertek hasznossága vitathatatlan audiofilek számára.
Az agy ott tudja megtanulni, betanulni a hangszerek hangját, egy koncert hangját, és azt hozzá tudja tenni az imitált hangszerhangok beazonosításához, ezáltal tudja növelni még a zenei élményt a zene visszajátszásakor.

(#104002) Ba cy lus válasza Ba cy lus (#104000) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Másrészt kevered a tetszést a hangminőséggel. Utóbbi valójában 100%-osan objektív, csak mérni igazán jól nem tudjuk (ami nem azt jelenti, hogy lehetetlen, legfeljebb a tudásunk, eszközök nem állnak rendelkezésre), fülre megítélni pedig mindig lesz benne szubjektív tényező is. Ha a hangminőség nem hangzáshűséget jelent, akkor nem hangminőségről, legfeljebb tetszésről beszélhetünk. Ezért nem tud az élő zene nem referencia lenni, ha hangminőséget emlegetünk.

[ Szerkesztve ]

(#104003) emiki6 válasza Ba cy lus (#104000) üzenetére


emiki6
veterán

Ne akadj ki, nem személyedet támadtam. :D
Nem te vagy a sznob, hanem az etalonod. Rémusz kijelentése meg annyira sznob, hogy nem is reagáltam rá. :D (Nem érdekelnek megfizethetetlen technológiák, már a szultán sem, úri hóbort.)

Az meg hogy te szeretnél hangverseny hangú fejhallgatót, az te hibád, téves hozzáállás a home audio-hoz. Szerintem. Nova, aki a fülhallgatók megszállottja, azthiszem egyetértene velem e tekintetben.

A digitális akusztikuszene reprodukció amúgy tekinthető elektroakusztikus zenekeltésnek is és akkor függetlenné válik a forrástól, mert nem háránynak fogjuk fel az információvesztést és a több eszközön áthaladást, hanem modulációnak. Innentől kezdve pedig a hangminőség nem abszolút, ugyanis bár van elvesztett, de hozzáadott érték is.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#104004) lapalapa válasza fericske (#104001) üzenetére


lapalapa
senior tag

Csak audiofileknek?
Akkor ez azt jelenti, hogy a valóságot csak egy kis csoport akarja hallani, látni?
Mi ad nagyobb élményt, természet fotókat nézegetni, vagy kimenni és megnézni élőben?
Közben azt állítani, hogy a fotó jobb mint az igazi, egy kicsit a valóságtól elszakadt gondolkodásra vall, és akkor elég finom fogalmaztam.

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#104005) fericske válasza lapalapa (#104004) üzenetére


fericske
addikt

Igen, alapvetően nekik.
Kik is ők?
Azok akik annak vallják magukat.
Akik az egyre jobb, egyre élethűbb hangminőséget hajszolják.
Ezt azok csinálják, ahol az agy már tudja mit keres, mihez párosítson egy hangeffektet.
Ha netalán arra gondoltál, az audiofilség nem pénztárca kérdése. Az csak korlátot szab a lehetőségeinek.
Nem tudom mekkora az a csoport aki keresi a lehetőségeket a jobb felé.

(#104006) RetepNyaraB válasza emiki6 (#103996) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Mármint konkrétan nem összevethető, a drasztikus hangzáskép különbség miatt.

Most hagyjuk ki az eleve erősített zenét, mert ott más problémák mellett kell dolgozni és hangzásban közelebb állhat a végtermék az eredetihez. Akusztikus zenében, pláne sok hangszer\énekhang esetén viszont alapelv, hogy a jó hangmérnök "újrateremti" a zenét, miközben rögzíti a produkciót. A rengeteg mikrofon által felvett információt muszáj újrakeverni, hiszen a természetes akusztikai tulajdonságok elvesznek (ld. egy reneszánsz lant felvétele úgy szól, mintha valami fantasztikus hangszer zengene-búgna, aztán élőben három méterről már nem hallod, basszusról pl. szó sincs - de hasonló a helyzet mondjuk egy barokk fuvola, de igazából bármilyen nem rézfúvós hangszer esetében). Ennek a munkának során keletkezhet rendkívül élvezetes és a maga nemében remekül szóló produkció, amit aztán lehet kifordult szemekkel elemezni a 27 millióson. Közvetlen köze azonban az élő előadás hangminőségéhez nem feltétlenül lesz, ez így van. Márpedig mivel rögzített zene, az etalon az élő előadás lesz, tetszik nem tetszik. Ez egyáltalában nem tud vita tárgya lenni és itt szó sincs sznobizmusról.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#104007) Ear001 válasza RetepNyaraB (#104006) üzenetére


Ear001
addikt

Sajnos alapelv lett, hogy a hangmérnök újrateremt. Nagyon hosszasan tudjak magyarázni miért, de arra nincs válaszuk, hogy mondjuk az ötvenes évek három mikrofonnal felvett nagyzenekari felvételei miért is referenciák, és vágyott minőségüek mind a mai napig.

(#104008) RetepNyaraB válasza Ear001 (#104007) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ez is igaz. Nem tudom a magyarázatot. Elkezdtük hajtani a biteket, meg egyéb technikai adatokat - miközben egy öreg klasszikus csövest is milyen jó hallgatni, pedig kb. egy paramétere sem játszik egy félvezetőssel egy ligában 🤷

Van egy CBS felvételem Isaac Stern Bétóven Lajos hegedűversenyéről. Nem tudom mikori, de régi. Majd megkeresem az infót. Koncertfelvétel, hallhatóan zajos és eszelősen szól. Akkora levegő van benne, ami bármin átjön.
Ettől még fenntartom tanaim az élő zenéről :)

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#104009) Remus389 válasza bitrograde (#103992) üzenetére


Remus389
veterán

Az élőzenével ellentétben a studiozenét teljesen ideális és nyugodt körülmények között vehetik fel egy hangszigetelt helyen, többször elpróbálhatják, ha nem sikerül elsőre. Össze is vághatják, utólag ezt-azt módosíthatnak rajta.
A hangszerek pedig ideális távolságban vannak a mikrofonoktól, segít a zenészeknek a hangmérnök.
Élőzene esetén te mint hallgató, jellemzően nem ott vagy ahol a legjobban szólhat.
Tehát ezért jellemzően a studiózene jobban szól, annak ellenére hogy egy reprodukciós eszközön keresztül hallgatod, amelyen veszteségek természetesen jelentkezhetnek, persze minél minőségibb amin hallgatod annál kisebbek a veszteségek, torzulások.

Elhiszem ettől még, hogy ha minden úgy van, akkor az élőzene meghaladhatja a saját albumukon felvett zenét és te jó helyen vagy, de ez azért inkább ritkább mintsem gyakoribb.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#104010) stellaz válasza Remus389 (#104009) üzenetére


stellaz
addikt

Teljesen kifacsart értelmezése a zenének és szerintem pusztán fizikai - technikai szempontból sem igaz.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#104011) emiki6 válasza RetepNyaraB (#104006) üzenetére


emiki6
veterán

Márpedig mivel rögzített zene, az etalon az élő előadás lesz, tetszik nem tetszik.

Nem tetszik, nem értek egyet. Ez egy olyan "dogma", ami ellen tiltakozom. :R

Vagy mondjuk úgy, attól függ mi a cél. Ha a reprodukció, akkor oké, igazad van, de ha az "újrateremtés", akkor már szerintem nem.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#104012) Ear001 válasza Remus389 (#104009) üzenetére


Ear001
addikt

Az első érved általában nem igaz. A második igen, miszerint hangokból montázsolnak kiadványt, ami miatt a legtöbb felvételen nincs ív, koncepció, csak hangonkénti tökéletesség. A harmadik megint nem igaz.

Valamint azt mondod, hogy a rettentő veszteséggel tömörített felvétel jobb, mint az eredeti. :C

(#104013) Ba cy lus válasza emiki6 (#104011) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Még egyszer leírom: keveritek a tetszést a hangminőséggel. Definíció szerint. Az, hogy ti degradálónak érzitek, hogy ne mégis hangminőségről írjatok, egyéni probléma, de legfőképp fogalmi zavar.

[ Szerkesztve ]

(#104014) Remus389 válasza Ear001 (#104012) üzenetére


Remus389
veterán

Nagyon határozottan jelentetted ki hogy nincs igazam, fejtsd ki bővebben hogy miért nincs igazam, kijelentéseket tenni könnyű.

Például az miért nem igaz, hogy egy stúdió ideális hely, és a többi.

Amúgy szerintem a zenészek se állítják azt, hogy élőben ők jobbak mint amit az albumokon felvettek. Amit az albumukon felvettek, abba beleadtak apait-anyait, a koncert pedig az inkább buli.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#104015) Ba cy lus válasza Remus389 (#104014) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Ezek általában vérprofi zenészek, nem egy kisvárosi garázszenekar, akik tudnak három akkordot, máris koncerteznek. :N
A képzelgéseidnek köze nincs a valósághoz. Jobb helyeken még reakciót sem kapnál ilyen színvonalú érvekre, csak hajítanának ki. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#104016) stellaz válasza Remus389 (#103977) üzenetére


stellaz
addikt

"Hát akkor válts bérletet a Müpába és probléma megoldva. "

Ha jól emlékszem, akkor Ba cy lus fórumtárs szokott menni a müpába koncertekre, de őt hívják és olyankor még fizetnek is neki.

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#104017) Remus389 válasza Ba cy lus (#104015) üzenetére


Remus389
veterán

Szerintem elbeszélünk egymás mellett, te a müpás koncertélményeidről beszélsz, ott lehet hogy úgy van, én pedig általánosságban.

A stúdiófelvételek egy jó minőségű reprodukciós eszközről lejátszva jellemzően jobb hangminőséget adnak, mint elmenni egy élő koncertre. Szerintem a legtöbb ember ezzel egyetért, ideértve magukat a zenészeket is.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#104018) -NoVa- válasza lapalapa (#104004) üzenetére


-NoVa-
őstag

Na, belenyúltál :D

A fotó jobb, mint az igazi. Meg kevesebb is. A fotó egy leképezése, nem annak, amit látsz, annak, amit a fotós láttatni szeretne. Hangsúlyoz, vág, keretez, túloz, vagy elhanyagol, elmos, fókuszál, vagy épp tűpontosan visszaadva ábrázol, mikor mi a fontos, és az unalmas hétköznapiból képes művészetet kreálni. Stomp - Kitchen megvan? Na itt az analógia, mi a zene, mi a hang, mi a reprodukció, kell-e mindenképp, vagy lehet színezni. Aztán ja, akadnak jó közelítésű élethű binaural felvételek, meg van jó zene, és akad közös halmaz is.

Túlgondolkozás helyett megyek a fülem után, forrasztok, reszelek, fúrok, nyomtatok, aztán lehet hallgatni, most van mindhárom modellemből kész próbadarab:

(#104019) lapalapa válasza Remus389 (#104014) üzenetére


lapalapa
senior tag

Valamiért úgy érzem, hogy nem hallottál még élőben valódi zenészeket zenélni...
?

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#104020) Ba cy lus válasza stellaz (#104016) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Tényleg??? :Y Jó is lenne. :))

(#104021) Bogyó bá' válasza lapalapa (#104019) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A másik topikban is hasonló irányba terelődött a csevej. Az én álláspontom eléggé "anti-HiFista" [link]

#104018-NoVa-: Nyugtass meg, hogy amit a fényképen látok "fülpárnaként", annak az anyaga nem smirgliből van. :))

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#104022) stellaz válasza Ba cy lus (#104020) üzenetére


stellaz
addikt

Bocs, akkor keverlek valakivel, aki csellista és írta itt, hogy gyakran játszik a müpában.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#104023) Ear001 válasza Remus389 (#104014) üzenetére


Ear001
addikt

Teljesen életszerű egy zenésznek mindentől elszigetelve egy visszhangmentes, fura akusztikájú helyen játszania játszania, ne adja ég fejhallgatóval kapva a többiek játékát. A többszöri elpróbálásra a ami stúdióárak mellet nincs lehetőség, gyakran a felvétel az első, amikor a zenekar tagjai játsszák a művet. Ezért is kell hangonként összerakni, mert nincs meg a lehetősége annak, hogy olyan összegyakorolt és bejátszott előadásokat vegyenek fel, mint az 50-60-as években.

Nincs olyan, hogy ideális mikrofontávolság. Számomra ez jó pár méter és lehetőleg csak két mikrofont jelent, a modern felvételi technikáknál meg egy akusztikus gitárra is felraknak 3 mikrofont, és majd összekeverik. A közelmikrofonozás megteremtette a lehetőséget, hogy zenejátszásra alkalmatlan helyeken történjen zenei felvétel. A hangmérnök és zenei rendező pedig megkapta a hatalmat, hogy a saját elképzelései szerinti, többé-kevésbé természetellenes megszólalást kreáljon, amit a stúdióberendezések tovább erősítenek.

Az írásodból az derül ki nekem, hogy nagyon nem vagy képbe a felvételi módszerekkel és eljárásokkal, mert akkor nem írnál ilyet: "Élőzene esetén te mint hallgató, jellemzően nem ott vagy ahol a legjobban szólhat." Lehet, hogy nem ideális a hallgatási pozíció, de a legtöbb stúdiófelvételnél nincs is hallgatási pozíció, hiszen a legtöbbször nincs is előadás egy térben és időben amit felvennének, az csak az editáló asztalon lesz egész.

(#104024) Ba cy lus válasza Remus389 (#104017) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Dehogyis. A felvétel minden törekvés ellenére egy mosott sz@r a valósághoz képest. A dinamikáról már nem is beszélve. Egy felvételről soha nem jön úgy át a zenekar egysége, tökéletes összhangja sem. De igazából egy darab zongorát nem tudnak jól felvenni, akkor miről is beszélünk? :F

(#104025) Digitalis


Digitalis
senior tag

Felvételi módszerek, eljárások. Kinek melyik szexi? (ízléseken nem vitázunk) :))
:D :D

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#104026) bitrograde válasza Remus389 (#104014) üzenetére


bitrograde
senior tag

A zene (az előadóművészet általában) nem stúdióba való. Pontosabban van egy olyan irányú alakulástörténete, ami először a szerves társadalmi gyakorlatokból először a koncertterembe, majd a stúdióba száműzte a zenélést. Szerinted ezzel megteremtődtek az ideális feltételei a zene készítésének. Lásd még: a film mindig jobb, mint a darab, amiből készült. Sokunk szerint ez nem így van. Oda az élő kapcsolat zene és közönsége között, elveszik az előadás-jelleg, és a rögzítés pedig technikai újra alkotásba torkollik, ami sokkal többet vesz el, mint amennyit hozzáad. Az ellentábor azt gondolja, hogy egy felvétellel jó lenne azt hallani, amit az ember az akusztikai sweet spotból hall az előadás helyszínén. Legyen az bárkinek bárhol is. A felvételek reprodukciójának ráadásul nem is a lehallgató lánc a leggyengébb pontja, hanem a felvétel maga, mely nem csupán megszünteti a közvetlen kapcsolatot előadás és hallgatója között, hanem már a felvétel maga, a saját technikai korlátaival, melyet a felvételek készítői az utóbbi időben ráadásul nem is kiküszöbölni akarnak, hanem saját munkájukat, a technikát az alkotói folyamat részének tekintik. Szerintem, többük szerint: ez szereptévesztés.
Járjál koncertre, hallgass élőzenét!

(#104027) stellaz válasza -NoVa- (#104018) üzenetére


stellaz
addikt

Annyiban vitatkoznék, hogy a zene élből művészeti előadás. A fotós analógia kb olyan, mint a Mona Lisa fotója. Nem feltétlenül jó, ha a fotós nem a valóságot, hanem annak egy önkényes értelemezését mutatja be, nem parafrázisként, hanem Mona Lisaként.

Szerk: eskü nem láttam Digitalis bejegyzését :))

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#104028) Bogyó bá' válasza Digitalis (#104025) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ez nyomásgyakorlás, befolyásolás (mint a kormánypropaganda....)! ;]

Mi az, hogy "original" LP?! Szerencsére az élő zenében nincs sercegés, követési szöghiba és belsőbarázda-torzítás.... :P

Akkor már inkább legyen Remix! :))

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#104029) -NoVa- válasza Ear001 (#104023) üzenetére


-NoVa-
őstag

(#104030) Remus389 válasza bitrograde (#104026) üzenetére


Remus389
veterán

A zene (az előadóművészet általában) nem stúdióba való. Pontosabban van egy olyan irányú alakulástörténete, ami először a szerves társadalmi gyakorlatokból először a koncertterembe, majd a stúdióba száműzte a zenélést. Szerinted ezzel megteremtődtek az ideális feltételei a zene készítésének.

Szerintem oda is való, ha egyszer így tud eljutni a tömegekhez, ha 1872-ben élsz, akkor néhány helyi zenekaron kívül mást nem hallasz.
Ha egy előadó kiad egy lemezt, amit studióban vett fel, még nem tiltja meg hogy koncertezzen. Így több ember jön el a koncertjére, mert megismerik.

Lásd még: a film mindig jobb, mint a darab, amiből készült. Sokunk szerint ez nem így van.
Járj színházba (lehetőleg távcsővel), filmnézés helyett. Bizonyos műfajokat igen nehéz színházban előadni, pl akció, sci-fi.

Oda az élő kapcsolat zene és közönsége között, elveszik az előadás-jelleg, és a rögzítés pedig technikai újra alkotásba torkollik, ami sokkal többet vesz el, mint amennyit hozzáad.
Ez is vitatható, lehet egy előadónak rossz napja, vagy rekedt vagy valami. A videoklippeken keresztül pedig még (sokkal) jobban is ki tudja fejezni magát, mint egy koncerten.

A felvételek reprodukciójának ráadásul nem is a lehallgató lánc a leggyengébb pontja, hanem a felvétel maga, mely nem csupán megszünteti a közvetlen kapcsolatot előadás és hallgatója között, hanem már a felvétel maga, a saját technikai korlátaival, melyet a felvételek készítői az utóbbi időben ráadásul nem is kiküszöbölni akarnak, hanem saját munkájukat, a technikát az alkotói folyamat részének tekintik. Szerintem, többük szerint: ez szereptévesztés.

Lehet hogy vannak bizonyos technikai korlátai a mikrofon-nak, cserébe viszont tiszta zenét kapsz, nincs melletted egy alak aki kiabál, nem zavar be hogy épp a fejed felett leszálláshoz készül a Boeing, vagy a város háttérzaja.

Járjál koncertre, hallgass élőzenét!
Nem elvetendő, de emellett szükség van a studio-zenére is, anélkül nem lehet sikeres egy zenész, hisz nem tudja megismertetni a zenéjét az emberekkel.

Jó értem én, te látni szeretnéd ahogy csinálja a zenét, kell neked az emberi oldala.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#104031) Ear001 válasza Remus389 (#104030) üzenetére


Ear001
addikt

Miért, a mikrofont kikerüli a Boeing, meg a metró, a városi forgalom zaja? Meg a köhögés? :C :C :C :DD :DD :DD
Az Olasz Intézetben, ahol rengeteg magyar felvétel készült, legfeljebb öt percet tudtak egyszerre rögzíteni, mert utána túl hangos volt a madárcsicsergés. Akkor valaki jó nagyot ráütött az erre a célra bekészített üstdobra, mire kicsit elrebbentek a madarak, és lehetett megint felvenni. Egy csomó ott készült felvételen hallani is a csipogást!

(#104032) bitrograde válasza Remus389 (#104030) üzenetére


bitrograde
senior tag

Szerintem értelmezési problémáid vannak. Itt senki nem érvelt a felvételek léte ellen. Azt róttuk fel többen, hogy azt tekintsük etalonnak, és hogy a felvételkészítést a művészi folyamat részének. Éppen az szól a felvétel mint "tiszta zene" érved ellen, hogy a felvételek nagy része még csak meg sem próbálja transzparensen visszaadni az előadást. Ami persze maga is egyszerre több és kevesebb, mint a zene maga, de ez egy másik történet.
A madárcsicsergéssel, köhögéssel, stb., meg semmi baj. Ahogyan a rossz előadásokkal sem. A fentebb emlegetett PFZ-koncerten az első számnál még olyan "hideg" volt a zenekar, hogy akár haza is lehetett volna menni. Aztán lett belőle egy fergeteges koncert. Van olyan felvétel, ami ezt (is) tudja, de jellemzően nem ez a törekvés. Blah-blah-blah.
Azért az érdekelne, hogy melyik volt életed legnagyobb koncertélménye? Már ha volt ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#104033) Sanyo77


Sanyo77
tag

Látom van egy kis szünet, itt szeretném megragadni az alkalmat, és megköszönném a segítő hozzászólásokat fejhallgató vásárlásom okán.

Denon D5200 lett.

Szuper hangja van! :C :R

(#104034) Polllen válasza Sanyo77 (#104033) üzenetére


Polllen
nagyúr

Jó választás, én is szerettem a hangját!

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#104035) s4tch válasza Sanyo77 (#104033) üzenetére


s4tch
veterán

Használd egészséggel, az egy remek fejes. :C

(#104036) Zoliee válasza Sanyo77 (#104033) üzenetére


Zoliee
senior tag

Az aprón hirdettek egyet jó áron, azt vetted meg?
Mivel hajtod? Egyébként tud skálázódni is, mondjuk nem annyira, mint egy HD600/650 de benne van a potenciál.

(#104037) osonte válasza emiki6 (#103932) üzenetére


osonte
senior tag

Jelentem simán meghajtja a Topping DX3 Pro+ a Hifiman Edition XS-t, kb -30 -as hangerőn beszólja az egész szobát (7x4.5m) és lefele emelkedik a hangerő, tehát a 0 a maximum. :) Olyan -28 alá már nem is tudom vinni, az már nekem nagyon hangos. A hangjáról nem írok, de nagyon jó! Annyi hogy amióta kicsomagoltam negyed órát hallgattam, mert nem tudom a feleségem fejéről levenni. ;] Eddig azt állította, hogy neki minden egyformán szól, ez az első audio cucc amire azt mondja, hogy így még nem hallotta a kedvenc számait... Először nehezen emésztette az árát, most azt hiszem zöld utam lett. :)

Xiaomi 14

(#104038) bbuffy válasza osonte (#104037) üzenetére


bbuffy
senior tag

Gratula.
Ilyen ez, fél év és ott a Susvara :D

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#104039) emiki6 válasza osonte (#104037) üzenetére


emiki6
veterán

:Y :C Gratula!

Ma hozzám is került egy kölcsönbe, egy jólelkű fórumtársnak hála, remélem mihamarabb, minél több időm lesz tesztelni hallgatni!

Ha még a zasszonynak is bejön akkor tényleg jó. :DDD

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#104040) daqwsq


daqwsq
csendes újonc

Sziasztok!

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Kollégiumi szoba, szóval fontos a zajszigetelés. Viszont nem akarom, hogy nagyon a kényelem rovására menjen. Velúr párnást előnyben részesítem.
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Zenehallgatás, elsősorban heavy metalt és alműfajait.
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
60 ezer Ft alatt.
4.) Új vagy használt?
Elsősorban új.
5.) Circumaural vagy supraaural?
Circumaural.
6.) Zárt vagy nyitott?
Értelemszerűen zárt.
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
Igazából 1 valami zavar, az a szúró magas. A lényeg, hogy legyen részletgazdag
8.) Honnan vásárolnál?
Elsősorban hazai webshopból.
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
FiiO E10k-TC.

Amiket megfontolóra vettem:
HyperX Cloud 2(jár hozzá velúr párna), DT 770 Pro 80(velúr párnás).
Amivel rendelkezem és nem szeretnék még 1-t: DT 240 Pro, szépen szól és jól szigetel, csak éppen fél óránál tovább nem tudom hordani.

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#104041) osonte válasza bbuffy (#104038) üzenetére


osonte
senior tag

Köszönöm.
Nem, ez már így is túl van minden tervezett határon, egy kedves fórumtárs miatt juthattam el idáig, amúgy soha nem lett volna ilyen drága fejhallgatóm. Már így is több mint fele a zenecucc értéke, mint a kocsink ára. :B
Egy kép róla, az előbb elfelejtettem: link .

emiki6: Köszi. Ma már lehet nem hallgatom... nem jut vissza hozzám.:DD

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 14

(#104042) all6atos válasza osonte (#104037) üzenetére


all6atos
tag

Itt is volt hasonló effekt 😀 Csak pl. [ilyet] vagy egy jó Queen-t meg ne halljon, mert akkor vehetsz megegyet 😃.

(#104043) osonte válasza all6atos (#104042) üzenetére


osonte
senior tag

Lágyabb rockot hallgat és rájött mennyi hangszer van benne, amiket nem is tudott, hogy ott vannak. :)

Xiaomi 14

(#104044) Ba cy lus válasza osonte (#104037) üzenetére


Ba cy lus
őstag

lefele emelkedik a hangerő

Legfeljebb akkor, ha gondolatban veszed az abszolút értékét. :)) Egyébként az a "kötőjel" a szám előtt jelentéssel bír. ;)

(#104045) all6atos válasza osonte (#104043) üzenetére


all6atos
tag

Ha egy-két kedvencet megosztanátok, szívesen venném, emiki6 hd650 cserefülesét hallgatni. Annyi jó zene várja, hogy megtalálják.

(#104046) osonte válasza Ba cy lus (#104044) üzenetére


osonte
senior tag

A minimum hangerő -99 dB, a maximum a 0 dB... így jelzi ki. Amikor felfele tekered, akkor csökken a szám (matematikailag nő a negatív előjel miatt). Topping féle megoldás. :)

Xiaomi 14

(#104047) Sanyo77 válasza Zoliee (#104036) üzenetére


Sanyo77
tag

Igen, azt vettem.

Sound blaster x g6, de lecserélem idővel, majd körbejárom a témát, mire érdemes.

(#104048) -NoVa- válasza stellaz (#104027) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nem, nem a mona lisa fotója. Az az, amikor magnón megnyomod a rec gombot amikor a rádióban megy egy jó szám. Egy fotó da Vinciről ahogy festi, miközben a képben ott az ecsetmozdulat dinamikája, ott egy művészeti remekműről képeztél le valami egyedit más látásmódban.

Apropó, leképezés:

(#104049) osonte válasza all6atos (#104045) üzenetére


osonte
senior tag

Ez a szám amit szerintem mélyvíz, nehéz élvezettel hallgatni, bakelit lemezen és elektrosztatikus hangfalon megvolt az élményfaktor. Máson még nem hallottam olyan jól, még a planár sem tudja azt a szintet, annyi ha nagyon rossz a rendszer, akkor döglött a béka benne :) , ha már jobb, akkor élő: [link] . A csúcs amikor már élvezed is a zenét, már ha annak lehet nevezni.

Xiaomi 14

(#104050) Ba cy lus válasza osonte (#104046) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Tudom, miről van szó, sok 90-es évekbeli (akkor még érdekeltek ezek a cuccok :) ) mini/mikro hifi toronynál volt így anno a hangerő érték kijelzése. Matematikailag nő, de egy szám másképp nem is tud viselkedni, csak matematikailag. :DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.