Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58001) Dorien válasza #80976640 (#58000) üzenetére


Dorien
veterán

Nem cserélhető, bár nálam még egy fejes kábel sem purcant ki, érdekesen használhatod őket... :U
Amúgy igen, a Beyer DT 770 Pro 32 ohmos verziója jó cucc lehet utazáshoz vagy munkába. Utcai viseletnek viszont tényleg elég nagy darab.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#58002) s4tch válasza #80976640 (#57997) üzenetére


s4tch
veterán

Voilà, nekem ez a kedvenc zártam 300 euró alatt. Viszont ha szemüveges vagy, valahogy próbáld fel, mielőtt megveszed. (Utóbbi kb. az összes fejesre vonatkozik.)

Az M50x hangja nekem túl populáris. A konkrét JBL típust, amit eddig használtál, nem ismerem, viszont a modern JBL-ek egy részét ismerve lehet, hogy a JBL után neked az M50x is tetszene.

szerk: látom, időközben szóba került a NAD. Pirosban már-már túlzottan szexuális, nyilván nekem olyan van belőle.

[ Szerkesztve ]

(#58003) Tim82 válasza Dorien (#57999) üzenetére


Tim82
nagyúr

Én idén leszek 35, de nem is szoktam élből "fos"-nak titulálni egy 10 perces időbefektetéssel esztétikailag is kikupálható, jó hangú fejest, csak mert nem akarok ilyesmivel foglalkozni - ha érted, mire gondolok... :)

Gyári párna típustól függően 5,5-8k között, a fejpántra talán 1,5k rémlik, a DT770-DT880 tavalyi-tavalyelőtti felújításai alapján, a Bluesound (másik hivatalos Beyer-forgalmazó) árai alapján. Igazából ha az embernek megfelel az utángyártott, a párnát kb. feleannyiból is meg lehet úszni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#58004) Tim82 válasza emiki6 (#57991) üzenetére


Tim82
nagyúr

A Beyer oldala szerint ezek a hivatalos "pótalkatrészek" a DT330 MKII-höz: [link]

A fejpánt szerintem amúgy ugyanaz, mint a vintage DT770-DT880-DT990 esetében: [link]

Én a helyedben írnék egy emailt a Basys-nak, feltüntetve benne a rendelni kívánt alkatrészek "artice number"-eit és kérnék rá egy ajánlatot. (A Bluesound-nál így kellett, mert általában nem volt raktáron, tehát megnézték, hogy az anyacégtől milyen áron tudnak szerezni.)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#58005) emiki6 válasza Tim82 (#58004) üzenetére


emiki6
veterán

Látszik azért a rutin... :R

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#58006) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Üdv!

Kérdeznék én is. :)

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Csak itthon.
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Éjjel, ha gép előtt dolgozom, ezen hallgatnék zenét, hogy ne zavarjak senkit. Többnyire klasszikus zenét hallgatok, néha zajos metált.
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
20000 Ft környéke.
4.) Új vagy használt?
Új.
5.) Circumaural vagy supraaural?
Soha nem volt fejhallgatóm, circumauralra gondoltam. Nagyobbak a füleim az átlagnál (elf vagyok), ez lehet kizár pár típust.
6.) Zárt vagy nyitott?
Zárt.
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
Semlegeset. Ha kicsit kiemel, azt inkább mélyen tegye.
8.) Honnan vásárolnál?
Bárhonnan.
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
Semmi extra: PC + Geek Out IEM 100 (Ennek a 100 mW-os változata.)

Nem tervezem fejleszteni a hangi részét ennek a gépnek, arra ott a hifi, csak szeretnék valami értékelhető hangzást kapni.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#58007) Spíler válasza emiki6 (#58005) üzenetére


Spíler
őstag

Meg az évek... :D

(#58004) Tim82

Megérkezett a Soundmagic P21S.Könnyű,kényelmes,árát teljesen megéri(9e.)Telefonokról,FiioE10K-ról,Presenterről teljesen jól el van,átlagos.VISZONT,a két MP3 lejátszómról (Sansa,Energy) akkorát szól mint a "nagyok" :K Egy picit terjengős a mélye(bármiről),de épp a határon mozog még,hogy jónak lehet mondani,kicsi EQ állítás szükséges az én fülemnek(nem szeretem a sok mélyet).Természetesen járatással még finomodhat a hangja.
Nekem nem jelentkezik az általad vázolt probléma,mindennel működik rendesen.A jacknél lévő kapcsoló nekem "A"(android)állásban van.

Azért egy Beyerdynamic DTX350 m-t és egy Pioneer SE-MJ722T-t még kipróbálok,elviekben egy kategória.

Samtya

HD562 vs. P21S
Hát,ahogy vártam,kategória különbség van a kettő közt,de szerethető hangja van a P21S-nek is,részemről ennyiért az ajánlott kategóriában van,sokkal rosszabb hangokat is hallottam ennyiért.Most ugrott be,a HD681 EVO-ra emlékeztet a hangja,a majdnem ráülős mélyeivel.

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#58008) zsocy válasza #80976640 (#58000) üzenetére


zsocy
őstag

Minden kábel cserélhető, max forrasztással :)

+1 Doriennek, ezek jó fejesek. Ha pedig egy "tank" kell, akkor Beyer DT770, abba' még vót anyag.

(#58009) Sonja


Sonja
veterán

Érdekesnek tűnik ez a fejhallgató, iT302. Bodz, nem akarsz rendelni egyet magadnak kipróbálni?! :D

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#58010) Spíler válasza Ereshkigal (#58006) üzenetére


Spíler
őstag

Nem kívánom megváltoztatni az elhatározásodat.Nekem is nagy fülem van és arra jöttem rá,hogy a suprák kényelmesebbek(nekem) nagy fülre mint a circum.

(#58009) Sonja

+1 :D

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#58011) olymind1 válasza Dorien (#57968) üzenetére


olymind1
senior tag

Nem érzem magam nagyfejűnek :DDD

Esetleg tudnál csinálni 1-2 képet a fejhallgató belső feléről? a 7x4cm-es fülem vajon belefér?

(#58012) Ereshkigal válasza Spíler (#58010) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Elhiszem, és lehet nálam is így lenne. Nem zárkózom el a suprák elől sem, gondoltam beírok valamit, aztán majd meggyőztök. :DDD

(#58013) Dorien válasza olymind1 (#58011) üzenetére


Dorien
veterán

Egészen pontosan 70x40mm az SHP-600 / HI 2050 párna belső átmérője. :)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#58014) Tim82 válasza Spíler (#58007) üzenetére


Tim82
nagyúr

Telekom webshopból egyébként olcsóbb lett volna. :)

Örülök, hogy bejött. :R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#58015) Spíler válasza Tim82 (#58014) üzenetére


Spíler
őstag

Én meg köszönöm az ajánlást,leírást :R

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#58016) Spíler válasza Ereshkigal (#58012) üzenetére


Spíler
őstag

Zárt circumban nekem kényelmes és jó hangú a Pioneer SE MS5T,ez van több színben.
Zárt suprában az egyik nagy kedvencem(gondolom a többiek már halálosan unják :D ) a Superlux HD562(Sennheiser HD25),ez is van több színben,jó hangú,könnyű,(plüss párnát is adnak hozzá)kényelmes,egy kis hajszárítóval való méretre igazítás után(kb.5 perc)

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#58017) Bodz válasza Tim82 (#58004) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ez a párna nem egyezik meg az eredetivel, azt már nem gyártják, de azért jó rá. Nekem sikerült NOS eredetit szereznem. Szürke 770 szövet párnával borzalmasan szól, olyat ne vegyen hozzá senki.
A pánt nekem is ilyen. Kis csalódás, hogy nincs rajta Beyer felirat, de más gond nincs vele. Kényelmes, tartósnak is tűnik.
A kábel is újra lett forrasztva, de nem lett cserélve, mert amúgy remek állapotban van.

(#58009) Sonja: Csodás ez az ezüst színű műanyag, de valahogy nem várok csodát a fülestől. Valami komolyabbat linkelj, arra lehet ráizgulok. :D
Ha már témánál vagyunk. Ismét felhívom a figyelmet a Rockallra. Nagy mennyiségű fém, leírások alapján jó hang. :K

[ Szerkesztve ]

(#58018) szakibá... válasza Bodz (#58017) üzenetére


szakibá...
senior tag

Én párna nélkül vettem az enyémet, lerobbanva, de fillérekért. A feliratok meglehetősen kopottak, de a pánt szalagján a felirat szép. Ezen még műanyagból van, a későbbi típusokon műbőr a szalag, ami lehámlik és elveszti a tartását. Próbáltam többféle műbőr párnát, de nekem csak a régi típusú plüss párnával szól jól. A műbőr párnák elcseszik a közép sávot, inkább lemondok a mély legaljáról.. A magasat keveselltem, ezért leszedtem a filcet a membrán elől, nekem így kiegyenlített. Az újkori szürke plüss párnákkal én még nem hallottam jó Beyer hangot, szerintem emiatt nem szeretik sokan a "Beyer hangzást".

[ Szerkesztve ]

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#58019) Ereshkigal válasza Spíler (#58016) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Köszi szépen!
A HD562 úgy látom, nagy kedvenc. Árban kb. fele, mint a Pioneer. Hangban azért hozza azt ettől függetlenül?

(#58020) Spíler válasza Ereshkigal (#58019) üzenetére


Spíler
őstag

Szívesen ;)
Az én fülem szerint igen,bár már magam is úgy érzem,hogy kicsit részrehajló vagyok,nekem az egyik kedvencem :K

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#58021) peppe79


peppe79
senior tag

1 hete használom a C-Jays fülest, ami egy Koss Porta Pro-t váltott le. A műanyag fejpánt "beállt", most már nem szorítja a fejemet. Viszont ennyi idő távlatából még mindig azt kell, hogy mondjam: utcára a Koss jobb választás. Kipróbálom majd a munkahelyemben maradt fülpárnákkal, hátha azzal pozitív irányú változást tapasztalok.

[ Szerkesztve ]

(#58022) Bodz válasza peppe79 (#58021) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ha lehet hinni a fiatalabb énemnek, akkor a közepes párnával szól a legjobban.

(#58018) szakibá...: Ha minden igaz az Amironnal visszatért a Beyer a régebbi hangzásukhoz.

[ Szerkesztve ]

(#58023) Bodz válasza Bodz (#58022) üzenetére


Bodz
Topikgazda

(#58024) Spíler válasza peppe79 (#58021) üzenetére


Spíler
őstag

"utcára a Koss jobb választás"
Miért érzed így?

Bodz

Teljesen korrekt,lényegre törő leírás.Érdekes módon nem emlékeztem rá,pedig elejétől olvastam a topikot ;)
A másik érdekesség,hogy elméletileg a V-Jaysben és a C-Jaysben egyforma driver van,egyformán kellene szólniuk,mégis a V-Jays jobb hangú mint a C-Jays.Gondolom a csésze változtatja meg a hangzást a C-Jaysnél,ami nincs jelen a V-Jaysnél.Egy kicsit(sarkítva)olyan mintha az egyik zárt lenne,a másik meg nyitott.

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#58025) baluka


baluka
tag

Tiszteletem mindekinek!

Egy kérdésem ill. kérésem van:

Jelenlegi felállásom late 2013 MacPro+TEAC UD-301 DAC természtesen usb-n keresztül csatlakoztatva+zsírúj, bejáratatlan Beyerdynamic T1 2 gen, fantasztikus élményt jelent minden zeneszám műfajra való tekintet nélkül, természetesen csakis Flac valamint DSF ill. SACD forrásokat hallgatva, mégis bennem van kisördög hogy talán megérné beruháznom még egy dedikált fejhallgató erősítőbe is, hiszen ha jól vagyok informálva az UD-301 "csak" egy DAC, de nem erősítő, tehát egy erősítővel még többet ki tudnék hozni a T1-ből.
Amennyiben tényleg feldobná a rendszeremet egy erősítő, úgy a Beyer A20-ra gondoltam mint lehetséges vételre.

Kérlek benneteket erősítsetek vagy cáfoljatok meg a fent leírtakban, magyarul kell nekem erősítő vagy sem?!

Előre is köszi a válaszokat!

(#58026) zsocy válasza baluka (#58025) üzenetére


zsocy
őstag

Szerintem a T1-hez kell. Amúgy a TEAC sem "csak" DAC, hanem DAC/AMP, tehát van benne fejeserősítő, de azért a T1 az T1, oda már kell a kraft.
Én még nem hallottam, de Bodz biztos tudja mi illene hozzá. Valószínű nem az A20, az nem egy nagy eresztés.

Olcsó nem lesz -a fejes sem az- arra azért készülj :)

[ Szerkesztve ]

(#58028) fonix232


fonix232
aktív tag

Sziasztok!

Fejhallgató-vásárlás előtt állok, és a tanácsotok szeretném kérni.
Szokásos marketing-duma: minőségi anyagokból készült, minőségi hangzású darabot keresek, elérhető áron :D

Részletesebben: Telefonról hallgatnék zenét, lehetőleg vezeték nélkül. BT4.0 aptX jöhet nyugodtan, Galaxy S8 tudja, de ha valakinek lenne a tarsolyában BT5.0-s darab, ne kíméljetek! Tudom hogy nem kedvelt, de kábelmentesen szeretnék zenét hallgatni.

Használata menet közben, munkában, meg úgy mindenhol lenne. Extrém zaj maximum a metró (3-as), telefonról lenne.

Célja a zenehallgatás, de ha esetleg mikrofon is lenne benne, akkor telefonálás is szóba jöhet. Zenékből sajnossszerencsére elég tág a kedvelt stílusok palettája, klasszikus, epic zenéktől kezdve rock-on át electro, dubstep, meg úgy alapvetően minden. A telefonom kezeli a profilokat, szóval minden zenének megfelelő kiemelés van beállítva, de alapvetően a kiemeltebb mélyeket, kiegyensúlyozott közepet szeretem, viszont a magas ne legyen túl éles.

Leginkább újonnan venném, de ha egy magasabb árú darabot össze tudok szedni használtan, akár azt is megfontolom. Kb. 30-40e Ft-ot szánnék rá.

Circumaural rendszerűt szeretnék, zárt vagy félnyitott lenne ideális. Leginkább itthonról, besétálok-kifizetem-kisétálokkezemben módon vásárolnék.

Mit tudnátok ajánlani?

Mert csak.

(#58029) baluka


baluka
tag

Köszi a választ, időközben a DAC-os topikban is merősítették, hogy az A20 tré, szval egy halvaszületett ötlet volt csak. ;)
Természtesen azzal is tisztában vagyok hogy a T1-et az ára eleve felsőkategóriába predesztinálja az DAC/erősítőt illetően, magyarul a T1+UD-301 páros kicsit egyensúlytalan, de perpill nagy megelégedéssel használom így is, a többi pedig a jövő zenéje, persze T1-en hallgatva... :D

(#58030) gaborka8x8 válasza baluka (#58029) üzenetére


gaborka8x8
aktív tag

Mivel van A20-am (is, meg még másik 7 fejhallgató-erősítőm), meg T1-em (is, és még másik több, mint 20 fejhallgatóm), és az A20-al több éve, a T1-el is immár több, mint egy éve élek együtt, ezért csak halkan jegyezném meg, hogy az A20 bizony egy igen komoly és jó hangú erősítő. De csak azoknak való, akik a valóságot akarják hallani. Akiknek az a vágyuk, hogy az erősítő megszépítse, elnyelje, elkenje a felvétel hibáit, esetleg a lánc többi elemének hiányosságait, azoknak valóban "tré" ez a kiváló erősítő.

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#58031) baluka válasza gaborka8x8 (#58030) üzenetére


baluka
tag

Köszi a hozzászólást, ezek szerint az A20 lényegében egy megosztó termék, viszont mondhatjuk hogy tk a T1 is az... Részemről viszont a legtöbbet hangoztatott T1 hiányosság, a magasak kiemelése egyátalán nem igazolódott be, sőt... Stílusban pedig a hozzám közelálló egyértelműen az éterien tiszta előadásmód, csak azt hallani amit valójában a felvételkor rögzítettek, semmi egyebet. :)
A fent leírtak alapján akár még A20 tulaj is lehetek a jővöben ;)
Amiket pedig leírtál az A20-al és a T1-el kapcsolatban nem lehet a kognitív disszonancia hatásávál magyarázni, hiszen nagyon komoly felhozatallal rendelkezel, magyarul van összehasonlítási alapod :K Tehát érdemes adni a véleményedre! :)

(#58032) Samtya válasza fonix232 (#58028) üzenetére


Samtya
senior tag

Először is: [link]
Egyébként pedig erre tessék.

(#58033) gaborka8x8 válasza baluka (#58031) üzenetére


gaborka8x8
aktív tag

Azt azért tudni kell, hogy én nem szeretem a sötét hangú fejhallgatókat, fejhallgató-erősítőket, még kevésbé a mosott hangot.
Sok éve megvan a Sennheiser HD 650-esem, és ez alatt a sok év alatt -a bejáratástól eltekintve- nem ment talán 30 órát sem. Nekem az a hang a halálom. Ha néha előveszem, akkor is csak elrettentő példának.
Ugyanígy vagyok a legtöbb Musical Fidelity fejhallgató-erősítővel (abból is van a polcon az olcsóbb fejhallgatók teszteléséhez), de szintúgy a sokak által nagyon kedvelt Heed Canamp-al is.
De természetesen az enyém is csak egy vélemény a sok közül.
Akinek ellenben tetszenek a T1 kristálytiszta magasai, annak az ízlése valószínűleg közelebb áll az enyémhez, mint azokéhoz, akik pl. Sennheiser HD 650-ben találják meg az ideális fejhallgatót, és annak lehet, az A20 is jobban tetszene, mint a másfajta hangzást keresőknek.

Ja, és október 14-én szombaton lesz Kiskunfélegyházán a III. Kaporka Open Fejhallgatós Találkozó, ahol meghallgathatja akár az A20-at is, meg bármelyik fejhallgató-erősítőm.

[ Szerkesztve ]

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#58034) Spíler válasza Samtya (#58032) üzenetére


Spíler
őstag

Borjút nem találtál új kapuval? :D

gaborka8x8

Érdekes ez a téma,5-6 ember azt mondja az A20-ra,hogy "tré",1-2-nek meg bejön a hangja.Most nem csak az A20-ra gondolok,hanem általában a hangkeltő eszközökre.Miért tetszik neked és másnak meg nem?Különböző hangokat(tartományokat) helyezünk előtérbe esetleg amikor a másik,nem szereti azt?Más a hallásunk,öregszünk és más hangokat hallunk jól?Bocs,ezek szinte költői kérdések,amire lehet,hogy nincs is válasz.

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#58035) Samtya válasza Spíler (#58034) üzenetére


Samtya
senior tag

A saját arckifejezésemet próbáltam megjeleníteni, melyet a jobb oldali baglyocska hűen prezentál. :P

(#58036) fonix232 válasza Samtya (#58032) üzenetére


fonix232
aktív tag

Valóban, egy pár naponta aktív topikban biztos hamarabb ugranak segíteni az emberek, mint ott ahol szinte negyedóránként van komment, sőt gyakrabban....

Mert csak.

(#58037) Spíler válasza fonix232 (#58036) üzenetére


Spíler
őstag

Hidd el Samtya segíteni akart,itt nem a BT cuccokra vannak kihegyezve a fórumozók.

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#58038) strynox válasza fonix232 (#58036) üzenetére


strynox
tag

Ez a topic nem erre van. Ha problémád van a Windowszal, akkor sem a Linuxos topicban kérsz segítséget... gondolom.

Az itteni emberek 90%-ának vezetékes fejhallgatói vannak, így nem biztos, hogy érdemi véleményt tudnának mondani a BT fejhallgatókról.

(#58039) Samtya válasza fonix232 (#58036) üzenetére


Samtya
senior tag

Őszintén remélem, hogy itt is fog valaki érteni hozzá, 40e Ft-nél már nem mindegy.

(#58040) s4tch válasza fonix232 (#58036) üzenetére


s4tch
veterán

Nem a segítőkészség lehet a baj ott sem, hanem a tapasztalat hiánya. Aki jó minőségben szeretne zenét hallgatni, jellemzően vezetékes fejhallgatót keres, ez nagyjából ennyire egyszerű.

A bt-hez kb. semmit nem értek. Ilyen csekély tapasztalataim vannak, hogy pl. hallottam már vezetékes és vezeték nélküli Sony MDR1A-t, a drótos - amellett, hogy sokkal olcsóbb volt - nagyságrendekkel jobban szólt egy közepes hangú telefonról is. Egy klassz wireless fejest hallottam, a Bose QC35-öt, az hangban ott van a szeren, zseniális a zajszűrése, kényelmes, nem nehéz - viszont 120e. El sem tudom képzelni, milyen hangot adnak 30 rongyért drót nélkül. Úgyhogy én is kíváncsian várom a hozzáértők válaszát.

(#58041) gaborka8x8 válasza Spíler (#58034) üzenetére


gaborka8x8
aktív tag

Egyszer régen, mikor még nagyon komolyan foglalkoztam Hi-Fi-vel, egy másik fórumon (nem fejhallgatós topikban) megpróbáltuk megfejteni ezeket a kérdéseket.
Akkor ott a hozzászólók arra a konszenzusra jutottak, hogy első és legfontosabb, ki milyen céllal hallgat zenét. Aki a munkautáni ellazulós agyzsibbasztást várja a zenétől, azt könnyen lehet, hogy zavarja a sok részlet. Ugyanez vonatkozik azokra, akik háttérzeneként használják a zenét, pl. arra, hogy az iroda zaját elnyomja, és így jobban tudjon koncentrálni a munkájára, hiszen neki a munkavégzés az elsődleges tevékenység, amiről elvonja, elvonhatja a figyelmét a túl sok zenei részlet. És számtalan példát tudnék még hozni, hogy milyen szituációkban lehet zavaró a túl sok részlet.
Aki olyan odafigyelős, esetleg műelemzős, ugyanazon zenemű több előadásának, több felvételének összehasonlítós, csak a zenére figyelős zenehallgatást folytat, annak általában nincs olyan, hogy túl sok részletet mutat meg a rendszer.

Nem akarom az akkori beszélgetést teljesen kitaglalni itt, de még felhozok egy példát.
Mennyire fontos a tér? (Nem fejhallgatós rendszerekről van szó.) Vannak a Naim hívők, vagy ahogy nevezni szokták őket a "Naimiták". Mint köztudott, a Naim rendszerek nem éppen a precíz térábrázolásukról híresek, mégis igen sokan szeretik ezeket a rendszereket, köztük említve Darvas Lászlót, a volt Hi-Fi Magazin egykori fő szerkesztőjét is.
Amikor ez a beszélgetés folyt, akkor még Koscsó Feri a Penna Poor-nál dolgozott, akik a Naim Magyarországi forgalmazói. Ő leírta, hogy miként szokott zenét hallgatni. Az egyik szobában van a Hi-Fi rendszer, ő pedig a másik szobában leheveredik a kanapéra. Neki az a rendszer a jó rendszer, ami a másik szobából hallgatva is jól szól. Na most ilyen elhelyezésnél természetes, hogy nincs jó térábrázolás. Ám ez mellett a zenehallgatási szokás mellett erre nincs is szükség. És az a rendszer fog jól teljesíteni nála, ami a térábrázolás rovására valami másban nagyon jó. Aki ellenben leül a két hangsugárzó közé/elé, gondosan kikeresve a sweet point-ot, annak egészen más preferenciái lesznek a Hi-Fi rendszer által megjelenített térrel kapcsolatban.

Tehát a zenehallgatási szokásaink már meghatározzák, hogy milyen rendszert, milyen hangot fogunk jónak hallani. Ez mellett az sem elhanyagolható, hogy ki milyen zenei stílusokat preferál elsősorban. Gondoljon csak arra, milyen sokan szidják a Grado fejhallgatókat, miközben az elsősorban rockot hallgatók pedig a legjobbak között emlegetik. És még számtalan szempont van, amik szétfeszítenék ennek a topiknak a kereteit, de egy baráti beszélgetés alkalmával szívesen megvitatom bárkivel, szerintem miért van az, hogy egyikünk jónak hallja azt, amit a másikunk nem tud elviselni.

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#58042) Spíler válasza fonix232 (#58036) üzenetére


Spíler
őstag

Na,jól van,ne maradjunk már szégyenbe ;]
A vezetékes változatát ismerjük,az jó.Állítólag ugyanaz a kettő,akkor olyan rossz nem lehet.Ez csak ajánlás,tapasztalat nélkül,Bár "fericske" hallotta vezetékről.Pioneer se ms7BT

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#58043) peppe79 válasza Bodz (#58022) üzenetére


peppe79
senior tag

Igen, valószínűleg nem véletlenül került rá alapból a közepes fülpárna. A nagyobb párna eleve túl vastag, de egy próba erejére azért kicserélem, hátha...

(#58044) peppe79 válasza Spíler (#58024) üzenetére


peppe79
senior tag

Az eddigi hallgatózásaim alapján nekem túlzottan könnyed, levegős a hangzása. A közép-, de főleg a magas tartomány kiemelése ugyan több részletet előhoz, de sajnos ezzel nem sokra megyek, ha az utcai zaj mindezt elnyomja.
Ha meg nagyobb hangerőre állítom, az kifejezetten bántóan hat. Az énekhang számomra se nem erőteljes, se nem 'tiszta', mintha egy folyosó végéből szólna. A színpad is szűk, és inkább távolinak tűnik. Nem szoktam belenyúlni a hangképbe, de ez a füles számomra kifejezetten igényelte a kiterjesztett színpadot. Így aztán kénytelen voltam bekapcsolni a lejátszón a 'fullsound'-ot, ez viszont némileg rontott a hangminőségen ("mosottabb" lett).
Kényelem, funkció, tartósság: a füles súlya vezeték nélkül 74,6 gramm, ami nem túl nehéz, de nem is a legkönnyebb (a Koss Porta Pro súlya az ékszermérlegen 61,5 grammot mutatott). A fejpánt már nem nyom sehol, de továbbra is szorosan tart, mint ahogyan a fülpárna is. Picit bosszantó, hogy a szimmetrikus kialakítás miatt állandóan ellenőriznem kell, hogy melyik a bal és a jobb oldal, és mindezt csak belül jelzik, fehér a fehér alapon. A márkalogós, fényes fehér műanyag 'lap' elkezdett sárgulni. Kérdés, hogy mindezek fényében mennyire bizonyul majd a füles UV stabilnak nyáron. Mondjuk az esztétika nem különösebben érdekel: amíg nem kezd el porladni a műanyag, addig nem zavar. A termoplasztikus bevonatú vezeték "normális" vastagságú, remélem, hogy hosszú távon is tartós marad. Amitől picit félek, hogy közvetlen a driver kivezetésénél 90 fokban megtörik a vezeték, és használatkor némi nyomás is nehezedik rá. Ezt elegánsabban is megoldhatták volna. Egyelőre nagyjából ennyi. Kipróbálom még a nagy fülpárnát, és rákötöm bkercso hordozható füles erősítőjét is, hátha attól megtáltosodik.

[ Szerkesztve ]

(#58045) Spíler válasza fonix232 (#58036) üzenetére


Spíler
őstag

Bocs,elszúrtam a linket.

#58044) peppe79

Nem inkább egy könnyű zárt kellett volna,ha ennyire zavar a forgalom zaja?Én úgy látom nem lesztek barátok a C-Jays-al,sajnálom.Lehet,nem passzoltok egymáshoz :N Még mindig azt mondom,hogy ennyi pénzt megér.
Bodz-t kérdezzük meg,hogy mennyi ideig használta és milyen problémája volt vele(ha volt).Mondjuk az rajtad nem segít.

gaborka8x8

Ez valóban sok ismeretlenes egyenlet,azt tudom,hogy biztos választ erre soha nem fogunk adni :)

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#58046) peppe79 válasza Spíler (#58045) üzenetére


peppe79
senior tag

A zárt fülesekkel nincs sok tapasztalatom, főleg nem a suprákkal. De amit eddig próbáltam, az nem az én világom volt. Itthon K501-est és HD565-öst hallgatok. Az utcán meg eddig hosszú éveken át a Koss-t. Az abból a szempontból tökélesen megfelelt, hogy épp annyira izolált, amennyire szükséges (kerékpárral járok munkába, és nem szeretném elüttetni magam); kényelmes volt, és hozzászoktam a testes mélyeihez...de kizárólag zajos közegben. Itthon, nyugodt körülmények közt rögtön a K501-re (vagy HD565-re) váltok.
A C-Jays jelenlegi ára teljesen korrekt, ezzel nincs is semmi gond. Élve a netes vásárlás lehetőségével, simán visszaküldhetném, de én ettől függetlenül megtartom. Legrosszabb esetben, ha netán úgy adódna, jó lesz második utcai fülesnek. De egyelőre tesztelgetem még.

Annyit azért hadd kérdezzek, hátha van valakinek ezzel tapasztalata: ha örökélet garanciával vásárolok Koss-t, akkor az vajon a vezeték megtörésére is él? Mert ha igen, akkor nekem simán megéri azt a pár ezer Ft pluszt. Annak idején egyébként még örökélet garival vettem a Porta Pro-t az Edigitalnál, csak sikerült elhánynom a jótállási jegyet. (fene gondolta akkoriban, hogy 1-2 év elteltével rögtön gond lesz a vezetékkel) :((

(#58047) Dorien válasza fonix232 (#58036) üzenetére


Dorien
veterán

Nyilván lehet offtopic kérdést is feltenni akár új látogatóként is, de azért talán kicsit szerényebben kellene... :U

Tipp: [link] ~38k
vezetékes verzió: [link] ~18k
Megér ennyit neked a BT?

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#58048) szakibá... válasza peppe79 (#58046) üzenetére


szakibá...
senior tag

A Koss örök élet garancia sokáig élt, de néhány éve felfedezték a kereskedők, hogy ez csak az USA-ban érvényes, ennek persze nagyon örültek. Ha valaki ennek ellenére tudja érvényesíteni, az szerencsés. Ha rosszul tudom, javítsatok ki.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#58049) Samtya


Samtya
senior tag

De beállt a topik. Nézelődjünk egy kicsit! :)

(#58050) fonix232 válasza Dorien (#58047) üzenetére


fonix232
aktív tag

Köszi :)

Igen, megér. Ha hozza az S8-hoz adott AKG fülesek szintjét (ami a kétezer forintos médiamárktos turkálós fülesek után kész megváltás!), akkor már jól érzem magam :)

Még a Sony vezetékes+vezetéknélküli fülesével szemeztem, a pontos modellt meg nem mondom, a 600-as széria tagja, Sony márkaboltban volt 49-ről 36-ra leértékelve, az ejtett még gondolkodóba.

Mert csak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.