Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38001) BomiBoogie válasza h1mpi (#37999) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Oké, de pont az ASUS DGX hangkártyámat nem tudom magammal vinni. :D

Sőt, inkább az lenne a jó, ha valami teljesen alap cuccon lehetne meghallgatni (mondjuk akár egy laptopon), és akkor nyilván annál biztosabb jobb a dedikált pécés hangkártya, de legalább fogalmam lenne arról, melyik fejes milyen hangzásvilágú.

[ Szerkesztve ]

(#38002) #16820480 válasza BomiBoogie (#38001) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez nem ilyen egyszerű sajnos. Az audiórendszer építésénél az egyik kulcs a szinergia. Lehet, hogy egy amúgy nagyon jó fejes az alaplapi hangkártyáról olyan vacakul szól, hogy értetlenül állnál előtte, hogy a többiek mit esznek rajta. Amúgy szerintem a boltokban is van sokféle forrás (nyilván nem az ilyen MM és társaiban, hanem a szakboltokban), ki lehet másról is próbálni, nem csak több százezres forrásról. De a lényeg az volna, hogy a fejes a te hangkártyádról szóljon jól.

(#38003) eddie1978


eddie1978
aktív tag

Üdv,

Az ajánlottak közül vennék egy Audio-Technica ATH-AD500X fejest. Ebben az ársávban mit érdemes még megnézni. Nyitottat szeretnék. Melóhelyen Sennheiser HD580 és HD600 van. Azoknak tetszik a hangjuk. Az áruk már kevésbé.
Gondoltam még egy USB DAC-ot is mellé. Ehhez a kategóriához milyet?

Előre is köszönöm!

(#38004) Bodz válasza .DLL (#37987) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Egymás mellett hallgattam a Pro80-at és a HI2050-et. Nem tűnt fel, hogy nagyobb lenne a felbontás. :)

(#37993) BomiBoogie: A Flot csak azért kérdeztem, mivel egy Superlux HD661 változat, próbálom belőni az ízlésed. Ha mész füleseket hallgatni, akkor ott a telefonod pl, az arra mondjuk jó, hogy legalább a karaktert belődd, nyilván a teljes tudásuk nem fog így kijönni.

(#37996) BomiBoogie: Nem is rossz, úgy általában be szokott jönni a kezdő fejhallgatózóknak, ugyanígy az M40X is pl. Fogósra (V) vannak hangolva, könnyen lenyűgöznek, ha mondhatom így...

[ Szerkesztve ]

(#38005) Silent77 válasza Bodz (#38004) üzenetére


Silent77
veterán

Egyet elfejtettem megkérdezni...
Mennyire hangos kifelé hi2050.
Mondjuk aki 2-3 méterre van, az mennyire hallja?

Amúgy zártba 20 körül még mindig pro 80 a bestbuy?
Néztem jól felment a shure ára. :( A 440-et lehet kipróbáltam volna.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#38006) Bodz válasza eddie1978 (#38003) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Azért az AD500X visszalépés lesz a két Sennheiserhez képest. Esetleg a DT 440, amit kipróbálhatnál még, vagy German Maestro GMP240. Utóübbit nem hallottam még, de szinte biztos vagyok benne, hogy megéri azt a 37000 forintot. Úgy különösebben más nem jut eszembe a környékén, vagy jóval drágább, vagy olcsóbb és rosszabb.
Mennyiért?

(#38005) Silent77: Nem vészes, de hát ez függ a hangerőtől, meg mások fülétől, stb. Próbálgathatsz M30X-et id.

[ Szerkesztve ]

(#38007) Silent77 válasza Bodz (#38006) üzenetére


Silent77
veterán

Köszi, azért jutott eszembe, mert láttam aprón egy hirdetést, és pont ez miatt adja el.
Köszönöm ezt is, utánanézek. :R

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#38008) Fid121


Fid121
csendes tag

Sziasztok! Hallotta már valaki ezt a fejhallgatót esetleg?

(#38009) xyzolesz


xyzolesz
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni.

Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Otthon.

Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Általános felhasználás.

Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
5 ezer forint.

Vezetékes vagy vezeték nélküli?
Vezetékes.

Circumaural vagy supraaural?
Circumaural.

Zárt vagy nyitott?
Zárt.

Mikrofonos vagy mikrofon nélküli?
Mikrofonos.

Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az ami zavar?
Kiegyensúlyozott hangzást.

Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
Integrált hangkártya.

(#38010) Silent77 válasza Bodz (#38006) üzenetére


Silent77
veterán

Egyre jobban tetszik a m30x, igaz picit mintha kicsi lenne párnája.
Nomononál sajnos nem láttam, se hangszerdiszkontba.
Muziker.hu megbízható bolt?

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#38011) eddie1978 válasza Bodz (#38006) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Megemeltem a tétet. 200€
A Beyerdynamic 880 v 990, ATH-AD700, HD 598? Ebben a kategóriában még mit?

Mindent hallgatok, kivéve elektronikus zene. Nem muszáj nyitottnak lennie, de szeretem a nyitottak hangját. Tiszta, részletes szellős hangot preferálom. Igaz a korábban mellettieken kívül régebben még egy Beyerdynamic DT770-et hallottam erősítőről meghajtva. Tetszett az is. Voltak még kisebb AKG-k és BEyerdynamic fülesek is a 30k kategóriából. Azoknak nem tettszett a hangjuk. Előtte már halottam a HD600 DT770 vonalat. Kár volt.
DAC/erősítőre nem karok sokat költeni. A fenti 200€ kategóriához mit érdemes? 3x vagy sokszáz ohm?

[ Szerkesztve ]

(#38012) BomiBoogie válasza Bodz (#38004) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

(#38002) sheratan
Igen, tudom, a lényeg, hogy a kívánt felhasználási helyen hogy szól.

bodz, köszönöm szépen!

Akkor tehát egyelőre a Beyerdynamic DT770 tűnik a legjobbnak. Annyit még segítenél, hogy milyen változatot lenne érdemes?
Azt írtad, alacsonyabb érzékenységűt?
Vagy belőle Pro meg Edition meg ennyi ohmos, annyi ohmos... :F

(#38013) BomiBoogie válasza BomiBoogie (#38012) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ahogy olvasom, nekem leginkább a "Pro 80 Ohm" lenne a megfelelő.

(#38014) Bodz válasza xyzolesz (#38009) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szia!

Mindez nem fog összejönni 5000 forintért. :(

(#38010) Silent77: Egy kicsit tényleg az. Hangszerdiszkontban van, szerintem a nomononál sem akadály a beszerzése. Muzikerrel nincs gond, csak mivel nem magyar cég, így gariztatni is Szlovákiába kell küldeni.

(#38011) eddie1978: Bele kellene férnie 200 euróba az AD900X-nek is ha Japánból rendeled. Az 598-at inkább ne, az túl van árazva.
A forrás attól is függ, hogy mihez kéne, hogy karakterre legalább passzoljon hozzá. DAC/amp kombó vagy lehet külön is? Itt egy lista.

(#38012) BomiBoogie: Az Edition igazából már mindegy, újonnan nem lehet kapni egy ideje. Proból van 32 (egyedül ez bőr párnás), 80, és 250 ohmos. A legtöbb mély a 80 ohmosba van, a 32-esnek a legszelídebbek a magasai, a 250-es meg a legjobb.

[ Szerkesztve ]

(#38015) sting2


sting2
addikt

3 hete rendeltem egy fejest.
Mint kiderült pont 2 hete van a vámon csak erről engem elfelejtettek értesíteni (- minek is a " magyarbórjút ")
Most nyomtathatok, szkennelhetek, csatolhatok és persze, majd később fizethetek is nekik.
Gördülékeny, kiszámítható Bürokrácia van gyerekek.
:(((

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#38016) xyzolesz válasza Bodz (#38014) üzenetére


xyzolesz
csendes tag

Szia!

Akkor szerinted mi lenne a legjobb választás, hogyha annyi a lényeg, hogy legyen rajta mikrofon?

(#38017) BomiBoogie válasza Bodz (#38014) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Akkor nekem a 80-as lenne a megfelelő, az igényeim alapján, bár azt, hogy a "250-es a legjobb", nem tudom megfelően értelmezni. :)

(#38018) Silent77 válasza Bodz (#38014) üzenetére


Silent77
veterán

Köszi, elkerülte a figyelmem. :B
Gyerekekre bíztam a döntést, ők is azt mondták próbáljunk ki más fajtát, tehát m30x lesz.
Muzikernél nem látom a garit, de majd gépről jobban megnézem. Kár, hogy a diszkontnál van futár díj, ha nem lenne onnan rendelném.
Nem szóltam, belépve nincs futár díj.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#38019) Silent77 válasza Silent77 (#38018) üzenetére


Silent77
veterán

Még is van. :(

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#38020) .DLL válasza xyzolesz (#38009) üzenetére


.DLL
veterán

Gyárilag mikrofonosból egyet tudok aminek normális hangja van, és az a HyperX Cloud, de elég nagy felárat kell fizetni a mikrofonért.

5000Ft-ért vegyél egy Maxell Retro DJ-rt és ragassz rá egy mokrofont (van öntapadós talpú Hama 990Ft-ért MM-ban) egy ismerősömnek is így csináltam meg és ha nem kell a mikrofon még le is pattinthatja.
[Link] A kisebbik kör pont akkora mint a Retro DJ lapos kör oldala. ;)

(#38011) eddie1978:
600Ω-os DT880-at tudom ajánlani, vagy ATH AD900X-et attól függően melyik karakter jön be, mindegyik máshol emel ki... Illetve itt van ez, de az elmondások alapján ez elég válogatós a meghajtás tekintetében.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#38021) Bodz válasza xyzolesz (#38016) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Esetleg HA-RX300 + mikrofon, ez pont belefér 5000-be. Vagy picit drágábban .DLL már leírta a megoldást.

(#38017) BomiBoogie: Technikailag az a legképzettebb játékos. Pl. a mélyei is annak a legjobb minőségűek. OK, tudom, ezzel se vagy még így előrébb... :)

(#38022) BomiBoogie válasza Bodz (#38021) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Hmm, hát árban ugyanannyi a 80-as és a 250-es.

Vajon az ASUS Xonar szempontjából mindegy, melyik, úgy értem, a 250-est is "kihajcsae"?

(#38023) Bodz válasza BomiBoogie (#38022) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nem. Volt DG-m, lefeküdt a 250 ohmos DT 990-től.

(#38024) BomiBoogie válasza Bodz (#38023) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Hmm. Itt pl. azt írják egy 990-esre, hogy a DG(X) sem vészes mellé.

Viszont a 80 ohmos akkor már jobb lenne, azt még meg tudná hajtani, ha jól értem.

(#38025) .DLL válasza Bodz (#38023) üzenetére


.DLL
veterán

Legutóbbi talin hasonlítgattuk a 250Ω-os és 600Ω-os DT880-akat, és a 250-es változat alig hajtható könnyebben, mint a 600-as, ugyan úgy kellett neki a kakaó! :K

És amit Sehratan mondott, a Beyerek magasaihoz tényleg egy magasban lágy, (de amúgy tiszta, tehát nem fátyolosan lágy) (csöves) erősítő illik a legjobban. Bár azért a DT770 még a legkedvesebb ebből a szempontból, a 880 és a 990 mind rikítóbb tud lenni.

(P.H.)

(#38026) BomiBoogie válasza .DLL (#38025) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Köszi. Akkor marad a szerényebb, de könnyebben hajtható 80-as. :K

(#38027) Bodz válasza BomiBoogie (#38024) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Hangerővel nem lenne gond, de teljen szétesik a hangja, összevissza szólna, borzalmasan kontrol nélkülivé válnak a mélyek.

Inkább. De akkor sem lesz a DG(X) + DT 770 Pro egy ideális páros, az a fejes könyörög egy jobb forrásért. Remélem idővel elindulsz a lejtőn te is és kap valami mást! :)

(#38025) .DLL: Csak én nem akarok már jó ideje Beyerhez csövest venni? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#38028) .DLL válasza Bodz (#38027) üzenetére


.DLL
veterán

Rájöttem, hogy nekem több erősítő kéne, vagy több fejes (pl. egy HD600). Ma voltunk kirándulni (jó polgárként) és kicsit túlvállaltuk a távot, totál lefáradtam -> hazaérve érdekes módon élvezem a zenehallgatást még most is, de ahogy véget ér 1-1 szám amiben kicsit több a magas (gépzene) szinte még zúg a fülem egy ideig, csak a csendben tűnik fel, hogy ma szúrnak a magasak) Pedig általában nem szokott gond lenni ezzel, ilyenkor viszont jó lenne egy lágyabb fajta hang.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#38029) #16820480 válasza BomiBoogie (#38024) üzenetére


#16820480
törölt tag

A "nem vészes mellé" azért még mindig csak azt jelenti, hogy nem teljesen szar, de a fejes tudásából csak egy töredéket fogsz kapni. Szerintem ilyen kaliberű fejest csak akkor vegyél, ha belátható időn belül tervezel forrást is bővíteni alatta, mert különben kicsit feleslegesnek érzem a pénzkiadást. Ha úgy vagy vele, hogy a DG a szilárd alap, és ez nem fog változni, akkor lehet, hogy érdemesebb valami Pro80, M30x, M40x környékén nézelődni.

(#38030) Raul_Duke válasza .DLL (#38028) üzenetére


Raul_Duke
tag

Én reggelente vettem észre, hogy zenehallgatáskor visszaveszem a mélyet és a magasat, mert kicsit bánt. Napközben viszont vissza minden 0-ra. Gondolom reggel a fülemnek is fel kell ébredni :-).

Epos + Creek

(#38031) Gengi


Gengi
senior tag

Tegnap rendeltem egy Beats Solo 2 fejhallgatót. Ahogy olvastam itt a fórumot a név inkább a rossz szinonímájává vált, de megtörelten módon adok egy esélyt neki. Ha nem jön be max visszaküldöm, van rá 14 napom.

Az érdekelne igazából "csak", hogy jelenleg 45 000 Ft-ért vesztegetik ezt a fülest. Ilyen árban mik lehetnek a riválisok? Szeretném nagyon összehasonlítani és tényleg objektív véleményt alkotni róla. Múlt héten a Müncheni reptéren volt némi időm kb 7-8 óra :D. Úgyhogy volt időm próbálgatni. Egymás mellé ki volt rakva egy Solo 2 , Studio 2, Mixr és egy Bose Qc25. Ezek közül ott a Bose volt a legdrágább. Hááát eléggé szeretek elmerülni a részletekben ,de a Bose az árához képesti plusszal nem győzött meg(Nem tudtam a kirakott 4-5 fülesen állítani az NC-t..... Mert nem lehetett a kapcsolót már átválltani.). Talán még a Studio 2 volt a legfaszább. De ott is azért van egy 100 euros felár. Viszont ott nem volt több próba lehetőség.

[ Szerkesztve ]

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#38032) bmakszim válasza Gengi (#38031) üzenetére


bmakszim
senior tag

Ha van lehetőséged, egy Sennheiser Amperiorral hasonlítsd össze! Az mind árban, mind talán karakterben hasonló.

(#38033) Gengi válasza bmakszim (#38032) üzenetére


Gengi
senior tag

Köszi. Megnézem hol lehet kipróbálni. Első lépcsőként a jó öreg AKG K430 lesz a hasonlítás :).

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#38034) #16820480 válasza Gengi (#38033) üzenetére


#16820480
törölt tag

A 430-ban nincs annyira felfújt mélytartomány. Meg nem utolsó sorban az ötödébe sem kerül árban...

(#38035) Gengi válasza #16820480 (#38034) üzenetére


Gengi
senior tag

Anno kb 4 éve mikor vettem még ez is egy 20-as volt. Másfél év alatt elkezdett a párnáról lekopni a műbőr réteg. Mostanra már szegényke nagyon undin néz ki. Viszont az első értelmes fejhallgatóm volt. Amikor felvettem, az első zenénél és Battlefield Bad Company-nál olyan hangokat hallottam, amiket ezelőtt még soha. Nagyon szép élményeket okozott :). Most ez 45 000 Ft lesz, hát viszont így is több mint a duplája. (Bár rózsaszínbe 24 000 Ft a Solo HD :D:D.. De azért nha)

[ Szerkesztve ]

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#38036) #16820480 válasza Gengi (#38035) üzenetére


#16820480
törölt tag

Olyan drága volt a 430? Hmmm, én valami 10 körül vettem azt hiszem, de akkor nagy csalódás volt, igaz akkoriban még főleg laptopon hallgattam zenét, alaplapi hangkártyával, de akkoris. Aztán évekkel később rádugtam az AK100-ra, és leesett az állam, hogy milyen jól is tud szólni. Csak persze tök irreális egy ilyen fejest egy árban tízszeres lejátszóról használni. Amúgy a párnákat lehet rajta cserélni, én vettem rá 450-es párnát, mielőtt megváltam tőle.

A Solo 2 szerintem kényelemben és szigetelésben jó igazán, hangban bőven nem ér 45-öt, de még a felét is neccesen. Akkor már inkább vennék egy Marshall Major-t, az is divatos (bár más stílus), és időnként akcióban 20 alatt lehet már találni. De amúgy az Amperior nagyon jó ötlet, az egy korrekt fejes.
Meg most vettem Japánból kb 30-ért a T40rp-t, bár az nem utcai fejes, meg kell neki az erősítés, de egy elég jó cucc ezért a pénzért. :K

[ Szerkesztve ]

(#38037) Gengi válasza #16820480 (#38036) üzenetére


Gengi
senior tag

Igen :). Volt annyi is. Még új korában. De én ettől is el vagyok ájúlva, ha pedig azt mondod, hogy ez nem volt egy nagy eresztés vélhetőleg nem lesz a Beats sem olyan rosz számomra. Egyszer akartam cserélni párnákat, de postaköltség meg stb-vel valami 6000 Ft körülre jött volna ki, így használom inkább futásra.

Hmm.. Basszus, a Marschall tényleg jó alternatíva lett volna. Annyit látok csak rajta negatívnak, hogy a kábel nem cserélhető.

A szigetelés nagyon számít, mert az irodában nem szeretném, hogy mindenki azt hallja ,amit én.

[ Szerkesztve ]

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#38038) #16820480 válasza Gengi (#38037) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk a Marshallra itt a topikban többen panaszkodtak, hogy az anyagminősége nem igazán jó. Ezt én nem tudom megítélni, csak rövid ideig votl a fejemen, egy reptéri váróban futottam bele, de a hangja nem volt olyan rossz.
Addig minden jó tud lenni, amíg nem hallottál jobbat :P Egyébként az ilyen fajta szigetelést bármilyen zárt fejes hozza szerintem, a melletted ülők nem fognak semmit hallani. Hacsak nem hallgatod ártalmasan hangosan a zenét, de az amúgy sem ajánlott. Én szigetelés alatt arra gondoltam, hogy supra létére a Solo 2 meglehetősen kevés hangot engedett be.

Egyébként ott van még az Onkyo HF300, személyes kedvencem (ebben az árban), cserélhető kábeles, és 40 körül lehet kapni.

[ Szerkesztve ]

(#38039) .DLL válasza Gengi (#38037) üzenetére


.DLL
veterán

Amperiort én is tudom ajánlani, ennek pontos, gyors hangja van, mélyben sincs hiány, szerintem lemossa a Beatst. Fém ház, cserélhető kábel, örök darab. Amúgy csak fülön ülő fejes jöhet szóba? Vannak ám fül körül támaszkodóak is, általában kényelmesebbek.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#38040) Bootyhunter válasza Bodz (#38027) üzenetére


Bootyhunter
tag

Szia Bodz!

Én is egy 80-as 770-est tervezek venni, de nekem is csak egy asus xonar dx van a gépembe ami gondolom ugyan úgy kevés lenne neki. Hangkártyából mi lenne neki a megfelelő? Asus d2x/essence stx? Esetleg egy creative z vagy asus u7 elég lenne? Légyszíves írnál pár kártyát ami jó lenne?

(#38041) Gengi válasza .DLL (#38039) üzenetére


Gengi
senior tag

De persze azokra is kiváncsi vagyok. Igazából a Beats Solo 2 mellett csak az állt, hogy kipróbáltam, nem itéltem meg annyira rossznak valahogy kinéz, meg 60K helyett most "csak" 45K . Sokat utazom, állandóan megyek valahova, nagyon nagy füles nem jöhet szóba.

Ezt most lerendeltem holnapra megérkezik, 14 napom maradt eldönteni, hogy megfelel-e vagy nem. Nem szeretek nagyon tökölni, ha dönteni kell mert régebben hosszú hetek mentek el azzal, hogy keresgettem meg utánna olvasgattam, de meguntam. Bár ez szerintem nagyon sok embernek ismerős. Ez a hely nagyon király, mert már most két olyan fejhallgató is szóba jött, amiket nem is ismertem :).

Univerzális füles sajnos nincs, de sokszor használom a PS4 -re dugva is. Azért ha egy kicsit jobb erősebb a mély biztos nagyobb élvezet a robbanásokat átélni :D:D... Bár mondjuk azt nem tudom, hogy ha erős a mély és nagyon dominál equalizerrel nem lehet rajta tompítani?

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#38042) Silent77


Silent77
veterán

Végül M30X lett a nyertes, sajnos országos hiány van belőle, így maradt a muziker. Elméletileg holnap hozzák.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#38043) Bodz válasza .DLL (#38028) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Több fejes és több forrás, én erre esküszöm. :K Így mindig találok valamit, ami éppen megfelel. Van egy Sennheiser HD40-em, az mindig megfelel, még legrigolyásabb napokon is, nem tudom hogy csinálja... :D

(#38040) Bootyhunter: Szia! Hm, lehet opát cserélnék valami puha, meleg hangúra és vennék hozzá egy erősítőt első körben. Az STX egyébként jól szól, csak elszállt az ára, annyit már nem ér. Nagyon muszáj a belső megoldás? Valami külső dac/amp kombóhoz mit szólnál?
Nem konkrét ajánlás, de létezik ilyen kártya. Nem hallottam még, de látok benne fantáziát.

(#38042) Silent77: Grat!

[ Szerkesztve ]

(#38044) Bootyhunter válasza Bodz (#38043) üzenetére


Bootyhunter
tag

Hali!

Kösz a gyors választ! Nem ragaszkodom a belső hangkártyához, lehetne vmi külső is! Van egy régebbi gépem és gondoltam átrakom abba a dx-et ha vennék egy újabb belső kártyát ezért gondoltam stx-re vagy hasonlóra, de végülis a lényeg hogy megtolja a beyert! :D Egyébként a dx is elegendő lenne egy erősítővel vagy kellene mindenképp egy jobb/erősebb forrás?

[ Szerkesztve ]

(#38045) birno


birno
addikt

Par hettel ezelott vodkaboy-nal meghallgattam egy Smela-t, egy 600Ohmos DT 990 mellett s teljesen el voltam hulve tole, hogy milyen jo hangja van, szerintem siman lezenelte a DT 990-et azzal a lanccal.
Ezert aztan eldontottem, hogy beszerzek en is egyet, nem is rendszeres hasznalatra, csak kuriozumkent.
A Head-fi oldalan talaltam egy eladot, ugyanolyan 40Ohmosat mint vodkaboynak van, egesz jo aron, az ukran eladonak tobb pozitiv ertekelese van s ahogy neztem a korabbi hirdeteseit kb. ebben utazik, hogy ilyen regi fejeseket gyujt be s ad el, mivel helyben van, igy neki ez nem olyan problemas gondolom.

Ma meg is jott, alig vartam, hogy hazaerjek es kiprobaljam, de hatalmasat kellett csalodnom.
Az erosito ugyanaz mint vodkaboynal volt, a DAC kulonbozik, de a ket fejhallgato hangja eg es fold.
Ami nalam van olyan, mintha egy MM-bol vasarolt 2000Ft-os vacak lenne.
Nulla dinamika, sok magas, kb. mintha minden tartomany onallo eletet elne, semmi osszhang, szornyu, 10 perc utan raktam is le.
Kiprobaltam a DAC beepitett erositojevel is, meg telorol is, de mindegyikkel ugyanaz a helyzet.
Probaltam kicsit tavolabb tartani a fulemtol, meg odanyomni, hatha valtozik valami, de max erosebb melyeket kaptam, de ugyanolyan szornyu hangzasut.
Lehet tortent vele valami mig ideert vagy alapbol ilyen volt, nem tudom, bar az elado azt mondja mielott elkuldte kiprobalta es teljesen renden volt.
Lehet megint a magyar posta alkott valamit, nem lennek meglepve ha meg egy ilyen massziv orosz cuccot is kepesek lennenek tonkretenni. :)

(#38046) .DLL válasza birno (#38045) üzenetére


.DLL
veterán

Próbáld ki Vodkás csöves erősítőjén, lehet attól megjön a hangja.

(P.H.)

(#38047) vodkaboy22 válasza birno (#38045) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Hagy neki időt.. És biza az Impact Twin is közre játszhat bár nem tudom azért ennyire nem kéne megdöbbentőnek lennie.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#38048) birno válasza vodkaboy22 (#38047) üzenetére


birno
addikt

A jack csatlakozonal lesz valami erintekezesi gond.
Ez 6.3-as alapbol, de olyan, hogy a jack dugo alatti reszt le lehet tekerni s latni ahogy a jackre ra vannak forrasztva a vezetekek, ott ha megmozgatom van, hogy teljesen elhallgat az egyik fele.
Ha rendesen ratekerem s mozgatgatom egy kicsit, akkor ki lehet hozni belole egy egesz elfogadhato hangot, de tuti nincs minden rendben.

Nincs moddolva a tied, jol emlekszem, igaz?

[ Szerkesztve ]

(#38049) jippa válasza birno (#38045) üzenetére


jippa
aktív tag

ajjaj, tekerj valamit azokon a gombokon

nekem 5 év alatt az a véleményem alakult ki, hogy a smela a legjobb fejhallgatók egyike, amit valaha gyártottak ;)

(#38050) zsocy válasza birno (#38048) üzenetére


zsocy
őstag

Épp ezt akartam kérdezni hogy nem lehet hogy a jack nem jó? Pont akkor szokott ilyen hang kijönni amikor ott van valami baj. Ha óvatosan kifelé húzod az erősítőből nincs egy pont ahol megjön a hang rendesen?

Melyik fejest vetted amúgy? a TDS-5M vagy a TDS-16? Csak kiváncsiságból kérdezem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.