Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84001) Exodius válasza Dave™ (#83999) üzenetére


Exodius
őstag

Ideraktál egy flagship-et. Oké. Ismerjük a hangját? Megérné az árát? 5000 dollárból ma mit vennénk? Most kezdjünk el dobálózni minden fejes gyártó legjobb "hajójával"? 1989. Az kvázi aranykor is lehetne. Azt is elhiszem, hogy az akkori prémium időtálóbb lehet, mert a hifi is más volt. Ha már romantikázunk. :)
De most hol van a Sony? Nem 89-ben, 2020-ban?
De tudod mi a legviccesebb? Hogy simán lenne olyan, akinek ez a fejes nem jönne be. So what's the point?
"lehet akármilyen jó hangja egy hifimannek, ha közben azon kell aggódnod hogy ez most éppen hogy is sikerült."

Ebben lehet valami, igazat is adok neked. De ezt majd az idő fogja eldönti. Én nehezen hiszem, hogy 300K felett (de azért alatta sem szarból építkeznek) ettől félnie kellene bárkinek, bármelyik gyártónál. Ennyire azért nem hülyék, hogy csak szart adjanak ki, főleg nem a flagshipek közül.
Azért itt is átesünk a ló túloldalára, ha azt gondoljuk, hogy olyan magas szinten is problémák vannak a QC-vel.

(#84002) Remus389


Remus389
veterán

Focal gyárlátogatás

[link]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#84003) pendre54 válasza Compaqt (#83997) üzenetére


pendre54
addikt

Veszel egy ilyet [link] , ami több tucat kis lapból áll, eggyel-kettővel áttapogatod a párnákat, garantáltan mindent leszed róla.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#84005) Dave™ válasza Exodius (#84001) üzenetére


Dave™
nagyúr

Az R10 kb. egy legenda, olvass utána. Van olcsó Sony is ami megéri az árát, az 1A, 1R széria kedvelt és elég jó áron is van. A Hifiman feje meg úgy okoskodik, hogy A) nincs zárt fejesük, B) még a felső kategóriában is hemzsegnek a minőségi problémák, ezekről gondolom nem esett szó. Szerintem addig maradjon csöndben amíg ezt a teljesen alap dolgot nem sikerült összehozni.

(#84006) Sinesol válasza Exodius (#84001) üzenetére


Sinesol
veterán

Ott van a Z1R is, amit az egyik legjobb zartnak tartanak jelenleg, plusz a MDR1-A is elég jol sikerült, az MDR 7506-nak is nagy rajongotsbora van. Van ott azert most is miböl valasztani.

Amugy a HD800 is sokak szerint gyakorlatilag a Qualia koppintasa kicsit feljavitva.

A Hifiman nevevel szerintem föleg azert lehet sokat talalkozni, mert sokaig csak ök árultak olcson planart, mindenki naluk vasarolt, akit erdekelt a dolog, de nem akart sokat költeni.

[ Szerkesztve ]

(#84007) Dave™ válasza Sinesol (#84006) üzenetére


Dave™
nagyúr

A Qualia 010-et nem is említettem, igen. Igaz az sem mostanában volt, de a Sony sokszor volt már úttörő, és sosem kellett azon aggódni, hogy minőségi problémák lesznek a termékkel.

(#84008) pendre54 válasza Compaqt (#84004) üzenetére


pendre54
addikt

Évek óta ezt használom takarításra, az Amiron Home-nál /alcantara a párna), és az ATH AD900X-nél, de csak a szöszöket, hajszálakat szedi le. Lehet, hogy online nem érhető el, de pl. nálunk, a helyi áruházukban simán megvehető.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#84009) Exodius válasza Dave™ (#84005) üzenetére


Exodius
őstag

Jól van jól van. Elfogadom, amit mondotok. Azzal a kivétellel, hogy valszeg lenne Hifiman, mait behúznátok ti is.
Erre matematikailag lenne azért esély. :B :P

(#84010) Gzula[HUN] válasza Compaqt (#84004) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Csak rá ragad még több elhalt bőr. Vagy mosd ki, vagy ne csinálj inkább vele semmi. Ha nem nagyon koszos, akkor egy öblítés is elég.
Ha kimosod, akkor mosózsákban, nehogy szétszedje a mosógép. Akkor ér valamit, ha még nem málott szét a szivacs. Csodát nem művel. De ha még jó állapotú a párna, akkor mosás után pár napig/hétig tisztább hangzást fogsz hallani + sokkal puhább érzés viselni.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#84011) paler válasza Gzula[HUN] (#84000) üzenetére


paler
aktív tag

Bolytalanitóval :F
Először azt hittem vicc :D de nem, tényleg létezik ilyen készülék :Y
Tényleg igaz az a mondás, hogy jó pap holtáig tanul :C

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#84012) Gzula[HUN] válasza paler (#84011) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Más néven szösztelenítő, vagy textil borotva. Az egyik leghatalmasabb találmány a világon. Ocsmány kinézetű textilből csinál szépet. Pedig az aszony (meg a mosógép) mos, de azzal a kütyüvel én is szeretek dolgozni.

(És nem, nem fiúból csinál lányt! ............. Érrteeeeeeeeeeeeeeed! Boytalanító!)

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#84013) Remus389


Remus389
veterán

Olvasnivaló:

[link]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#84014) Tulku válasza fericske (#83983) üzenetére


Tulku
veterán

Viccet félretéve érdekelne mit tud az LCD3-mal....
Majd írok privátban....ha élsz még...

(#84015) Exodius válasza Remus389 (#84013) üzenetére


Exodius
őstag

AZTA......KU*VA! :Y
Ez aztán az illusztris társaság. Bár pár hiba azért szembejött:
K702, DT 660, DT 880, ATH-AD900 mióta számít flagship-nek? Középkategóriában esetleg erősek, de 2000 dollár feletti társaikhoz minek mérjük őket? Legfeljebb akkor van létjogosultságuk, ha verik a több ezres társaikat, de......

És a füleseket miért nem szedte külön? Azokat milyen alapon hasonlítja összes over-ear-es fejesekkel?

Mindegy, azért olvasgatom. Ti mit szóltok? :U

(#84016) Tulku válasza Exodius (#84015) üzenetére


Tulku
veterán

Majd 10 éves cikk....a füles rész pl épp ezért rendkívül idejétmúlt...
Fejes részhez nem értek, de szerintem azokból is vannak upgrade-ek, MK2 változatok....stb...

(#84017) #56474624 válasza Exodius (#84015) üzenetére


#56474624
törölt tag

Én maradok ismét csak a saját fülem mellett, mert aki K702-nél ilyeneket ír:

STRENGTHS MIDS: The K702's midrange presentation is fairly flat.
(...)

CHAMBER MUSIC MASTER: The K702 is a bit lacking with regard to bass impact. However, its midrange presentation is not particularly colored. In addition, the headphone's wide soundstaging abilities provides a sense of space not typically achieved by headphones. If I want to listen to a piece of chamber music, I sometimes reach for the K702. It offers an airiness which is not devoid of intimacy.

Attól nekem felesleges bármit készpénznek venni. :))


(#84018) Remus389 válasza Tulku (#84016) üzenetére


Remus389
veterán

Valóban régi cikk, aki tud modernebb változatot, ne habozzon megosztani.

Hiányoznak a Focal-ok, a jobb Hifiman-ek (HE-1000 v2, Ayra) például, akkor ezek nem léteztek, a HD 800S se

Ahogy látom a top5-ben igazi exotikumok vannak, amiket megvenni nem realitás, vagy azért mert nem kapható, ha mégis akkor 20-30 éves használt és licitálni kéne rá. Kivéve az SR-009 az kapható, de zsebbenyúlós nagyon, ahhoz több stax fórumot kéne olvasnom, meg több spenótot kéne ennem (nem fog megtörténni, inkább egy BMW)

Exodius : K702, DT 660, DT 880, ATH-AD900 mióta számít flagship-nek

Az összehasonlítás kedvvéért vanak ott, gondolom a címet nem akarta lecserélni

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#84020) fericske válasza Tulku (#84014) üzenetére


fericske
addikt

Még élek, de már lassan kidőlök........Ment a zene meg egy csomó olvasás, mert persze itt is megy a tube rolling mintazállat.....
Amúgy alakul a stock hangzás is.
Eleinte lapos, tompa volt. Mostanra már tisztult, egész tűrhető amit mutat jelenleg, de még nincs az a Woo érzés ami volt a bemutatón (ott persze fullos csövekkel).
Viszont mondanak vagy 150 órát......hogy a rák egye meg ezt a bejáratást.......
Eddig csak az Akg van rajta. A Final meg a Quad majd később dugódik rá.

Továbbra is tartom magam hozzá, hogy nem fogom hurcibálni ezt a nehéz dögöt át európán. 2x akkora mint az Ant meg 3x olyan nehéz.

(#84022) #56474624 válasza Compaqt (#84019) üzenetére


#56474624
törölt tag

K702 tere nekem értelmezhetetlen. A hangszerhangokat, emberi énekhangot elhúzza magasba, elvékonyítja, nincs meg a teste a hangszereknek. Nekem innentől kezdve ki is esett a játékból. Hangsúlyozom, ez nem basszushiány, hanem az alsó-közép relatív hiánya a felső-középhez képest.

[ Szerkesztve ]

(#84023) Exodius válasza Remus389 (#84018) üzenetére


Exodius
őstag

"Az összehasonlítás kedvvéért vanak ott, gondolom a címet nem akarta lecserélni"

Én is erre gondoltam.

(#84025) Remus389 válasza Exodius (#84023) üzenetére


Remus389
veterán

Ennek alapján én is a Stax SR-009-est választanám a Sennheiser HD 800S ellenében.

[link]

Csak azok a koszos anyagi dolgok ne lennének.

Persze a saját fülemnek kell hinni elsősorban, ahogy szokták itt hangoztatni. Megmondom őszintén, nem is akarom hallani az SR-009-est, jobb így. :)

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#84026) fericske válasza Compaqt (#84021) üzenetére


fericske
addikt

k301xtra

(#84027) #56474624 válasza Compaqt (#84024) üzenetére


#56474624
törölt tag

Vintage Beyer DT440 a 70-es évekből. Meg van egy féloldalasan szóló vintage DT990-em. Meg egy DT220-am. Meg egy Superlux HD330-am. És egy csúcs lidl silvercrest fejesem. :))
De, mivel családon belül maradt, szinte bármikor meg tudom hallgatni a volt DT770 Edition fejesem is.
AKG-ból volt K550 mk2-m. Az szintén természetesebb hangzású a K701/702-nél.

[ Szerkesztve ]

(#84031) Exodius válasza Remus389 (#84025) üzenetére


Exodius
őstag

Spirál lesz vigyázz, benne maradunk. ;]
Már visszalépni sem lehet, ha egyszer belekóstolsz a még jobba. Max. ha pszichésen annyira magasra emeled az elvárásokat, hogy mindenki kiesik, így nem fogsz vágyódni jobb iránt. :D

(#84032) Remus389 válasza Exodius (#84031) üzenetére


Remus389
veterán

Egy ilyen rendszer, másfél milla a fejhallgató és legalább 1 milla az energizer, de ehhez már passzol egy nagyon jóféle DAC is. Simán 3 millió+.

De van már SR-009 helyett, SR-009S is [link] Felkínálta a Youtube ezt is nekem, ki tudja az laza félmillával több, nem tudom. Érdekes hogy a pasasnak közbe változott az ízlése, és már a 007-es tetszik neki, amit az elsőben leszólt, hogy nem jobb a hagyományosaknál.

Gazdagoknak való ez.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#84033) #56474624 válasza Compaqt (#84029) üzenetére


#56474624
törölt tag

A régi DT440 igen, azt leszámítva, hogy 100 Hz-től lefelé már esik az átvitele.

(#84034) fehér_ember


fehér_ember
addikt

Ebbe hogy fér bele egy fejhallgató :F :DD
"Méret: magasság 32 mm, átmérõ 68 mm"

(#84035) copass válasza Compaqt (#83997) üzenetére


copass
veterán

cellux/csomagoló szalag vagy kétoldalas ragasztószalat wc papír hengerre felragasztod és görgeted.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#84037) Dorien válasza Compaqt (#84024) üzenetére


Dorien
veterán

Nincs sok különbség tónusban a K612, K702, Q701 között. Utóbbi kettőnek nagyobb és mélyebb a fülpárnája, ebből adódóan nagyobb a tere is. Az én fülemnek a magasokat valamivel tisztábban prezentálják, mint a K612. A K550 Mk2-nél is enyhén magasba húz az összkép, csak az zárt és könnyebben hajtható.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#84039) #56474624 válasza Dorien (#84037) üzenetére


#56474624
törölt tag

K550-nek van némi magaskiemelése, de ott nem hiányzik a hangszerek teste, mint a K702-nél. Plusz a mély is jobban jelen van.

[ Szerkesztve ]

(#84040) paler válasza Compaqt (#84038) üzenetére


paler
aktív tag

Ezt pont egy olyan fórumosnak írod aki itt a fórumon a legtöbb fejest birtokolta, és volt szerencséje jó pár Akg-hoz is: Dorien lista :D

[ Szerkesztve ]

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#84041) Exodius válasza #56474624 (#84039) üzenetére


Exodius
őstag

Csak állítólag érzékeny arra, hogy áll a fejeden. :U

(#84042) pulutodurumo válasza Exodius (#84041) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Állítólag?! Én fejestalin hallgattam egy első szériást, de olyan unalmas, élettelen izét nem tudom hogy lehet szeretni. Nyomkodtam, állítgattam, de nem lett jobb. Pedig nem volt loudness a jelem az oviban.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#84043) #56474624 válasza pulutodurumo (#84042) üzenetére


#56474624
törölt tag

Szerintem is unalmas kissé, de ennek nem a mélyekhez volt köze nálam. Inkább a laid-back-jellegéhez.

(#84044) Gzula[HUN] válasza Dorien (#84037) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Láttam, hogy árultad a Denon D1200-ast, és az MDR-1A-t is. A kettő közül csak utóbbihoz volt szerencsém, milyenek összehasonlítva?

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#84045) OPiiPO válasza fericske (#83983) üzenetére


OPiiPO
addikt

ez mi ez :F

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#84046) fericske válasza OPiiPO (#84045) üzenetére


fericske
addikt

Csupa off itt, csak itt kezdődött.... :)
[link]

(#84047) Dorien válasza Gzula[HUN] (#84044) üzenetére


Dorien
veterán

Szerintem (és barátnőm szerint is) hangban jobb a Denon D1200. Kicsit vékony a közepe, de mélyben és magasban is élvezetesebb az MDR-1A-nál. Viszont a Sony nagyon más basszust produkál erősítve, mint egy sima DAP-ról. A kicsit terjengős, lusta mélye elég erőteljesen ütni kezd, ha jól meg van hajtva. A magasain meg csak az EQ segít, szerintem túlzottan vissza vannak fojtva.

Ebben az árkategóriában a Focal Spirit One S a kedvencem. :) Az nagyon telitalálat volt nekem, sosem tudom megunni a feszes, dögös hangzását. Örök hurcolászós, utazós fejes.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#84048) #56474624 válasza paler (#84040) üzenetére


#56474624
törölt tag

Az dicséretes, ha valakinek sok tapasztalata van, de ettől még más nem fog úgy hallani, mint ő; esetleg bizonyos dolgokra nagyobb figyelmet szentel, másra meg kisebbet.
Itt volt az az 58 fejeses írás head-fi-ről, és érdemes szentírásként kezelni? Hát, ha abból indulnék ki, jól átverve érezném magam, mikor élőben szembesülök vele, hogy én meg nem úgy hallom. Ha meg úgy írta le a véleményét némely fejhallgatóról, hogy a lánc 1-2 másik tagjával már jól elszínezte a hangot, akkor hangsúlyozni kéne, hogy ilyen hangú láncban szól így, egyébként meg milyen.

(#84049) paler válasza #56474624 (#84048) üzenetére


paler
aktív tag

Ezzel nem vitatkozok, de a hsz meg lett szerkesztve, és a szerkesztès előtt valami olyasmi állt ott, hogy veled ezt már kibeszèlte. Èn erre írtam hogy pont olyanak próbálja ezt bizonygatni, akinek rengetteg fejessel volt már tapasztalta, ezek között az említett típusokal is. És mivel lenne elfogadottabb a te véleményed egy olyannal szemben akinek valós kapcsolata volt az említett fejesekkel. ;)

[ Szerkesztve ]

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.