Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66601) #56474624 válasza attiss66 (#66597) üzenetére


#56474624
törölt tag

Hallgattad azt az amúgy másképp szóló HD600-ast, amitől nem esett le az állad saját bevallásod szerint. Ezek után megvennéd a még nem hallgatott HD599-est. :U

Miért? Mert Sennheiser, mint a mostani, alsó kategóriás fejhallgatód is? Azért egy - ráadásul - moddolt (!) alsó kategóriás fejhallgató hangzásából kiindulni, hogy neked Sennheiser-vonalon érdemes nézelődni, nagyon meredek elképzelés. :)

(#66602) attiss66 válasza Samtya (#66599) üzenetére


attiss66
senior tag

Nem probléma egy olyan átalakitó. :) Amúgy a "de még inkább egy ilyen" miért jobb?

(#66603) attiss66 válasza #56474624 (#66601) üzenetére


attiss66
senior tag

Igen, azért az lehet erős volt, hogy nem igazán tartottam jónak a hd600-ast. Csak pár percig teszteltem, azt meg órákig kéne, különböző zenékkel, filmekkel, különböző hangforrásokról. Nem vót az azért olyan rossz. :D

A teszt-olvasások és leírások alapján az AKG-k is érdekesnek tűnnek. :)

[ Szerkesztve ]

(#66604) attiss66


attiss66
senior tag

[link]

vagy pl ez a SHURE SRH1540 PRÉMIUM AUDIOFIL FEJHALLGATÓ se tűnik rossznak :)

[ Szerkesztve ]

(#66605) Samtya válasza attiss66 (#66602) üzenetére


Samtya
senior tag

Mert nem feszíti annyira a jack aljzatot a súlyánál fogva. Illetve véletlen megrántásnál kisebb az erőkar, tehát nem törik olyan könnyen el a csatlakozó. Javaslom továbbá tehermentesítani a vezetéknel fogva, ha majd be lesz üzemelve, tehát vagy fellógatni, vagy a földre ereszteni, de akkor oly módon biztosítani, hogy ne lehessen véletlenül ráncigálni.

(#66606) Sinesol


Sinesol
veterán

Amúgy van aki hallotta/birtokol HD 600/650-t és K712-t is?
Több helyen azt olvastam, hogy a K712 hasonló a HD600/650-hez és kicsit távolabb áll a szokásos AKG hangtól. Szóval valaki fel tudna világosítani, hogy hogyan viszonyul egymáshoz a két fejes?

Csak mert ahogy nézem Amazonon akciós éppen, szóval lehet megnézném mire ez a nagy hype ami körüllengi ezeket a fejeseket. :D
A K712-t szeretem, szóval ha vannak hasonlóságok, akkor végülis nem bukhatok nagyot. :D

[ Szerkesztve ]

(#66607) attiss66 válasza Samtya (#66605) üzenetére


attiss66
senior tag

aha, köszi

(#66608) ribizly válasza attiss66 (#66604) üzenetére


ribizly
veterán

Miért gondolod, hogy 0 tapasztalattal, igények (karakter, tér, zárt/nyitott, ...) és meghallgatás nélkül érdemes drága fejhallgatót venni? Arról nem is beszélve, hogy nem teljesen megfelelő forrásról szeretnéd hajtani, tehát megfelelő hangminőséget nem is lehet várni a rendszeredtől.
Ráadául mindezt teszed úgy, hogy itt felesleges kommentgyűjtést csinálsz, csak azért, hogy egy magasabb rangot elérj annak ellenére, hogy többen szóltak már. :(((

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#66609) emiki6 válasza ribizly (#66608) üzenetére


emiki6
veterán

Annak idején én is gyúrtam az őstagra, hogy meglegyen az egyéni arckép. Csak én nem úgy, hogy egymás után 3-4 hszt írtam, hanem szofisztikáltabban. ;)
(Aztán mire meglett már annyira nem is érdekelt a dolog, aztán hopp, ph addikt :)))

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#66610) attiss66 válasza ribizly (#66608) üzenetére


attiss66
senior tag

"Szerintem egy jobb hangkártya ,amiben van fejhallgató erősítő az jobb lenne.Én egy Creative Sound Blaster Z -t használok, 600ohm-os füleseket is meghajt papírja szerint. A HD569 30% hangerőn le akar ugrani a fejemről. :) Emellett nagyon szépen szól."

Ezt Bib írta. Ezt követem. :)

(#66611) Bodz válasza Sinesol (#66606) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Persze, hasonlóak, mindegyiket a fejedre kell tenni... :D
Mindkettőt sötétebbnek fogod érezni a 712 után. A 650-et még mosottabbnak is. Nem tudom konkrétan mire vagy kíváncsi. Egész más élményt nyújtanának.

(#66577) fericske: 5000 dollár? :Y

[ Szerkesztve ]

(#66612) attiss66 válasza Samtya (#66605) üzenetére


attiss66
senior tag

Hello Samtya! Megkaptad a privátot, vagy én nem vagyok illetékes erre a funkcióra?

(#66613) Sinesol válasza Bodz (#66611) üzenetére


Sinesol
veterán

Ezt még én magam sem tudom igazán, hogy mire vagyok kíváncsi. :DDD
Sbaf-on olvasgattam csak, ez alapján nem tűnik olyan nagynak a különbség :

Purrin/Marv irta: Compared to the Sennheiser HD650, the K712 does seem to have slightly higher quality bass: more articulate, less woolly. Overall blackness and clarity might be a tad better, but the HD650 is more resolving and has smoother frequency response.

Ez a jobb felbontás ragadta meg a figyelmem, plusz az, hogy elég jól skálázódik az elé rakott cuccokkal, bár amúgy hogy lehet az hogy mosott, közben meg jobb a felbontása? Ezt máshol is olvastam már, hogy egyértelműen gyengébb az AKG az overall részletezőképességet tekintve, pedig sokan meg épp ezt emelik ki erősségeként.

Amúgy eléggé unatkozom az utóbbi napokban, szal az is lehet csak valamit vennem kell, hogy lekössön egy időre. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#66614) emiki6 válasza attiss66 (#66610) üzenetére


emiki6
veterán

Nos, Bib egyéb tényezőket elhanyagolt. A meghajtási képesség pedig nem azt jelenti, hogy tudod bömbölteti, ennél sokkal többről van szó...
Rábeszélt a blaster z-re, de mások véleményét meg nem kérted ki...

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#66615) salytmasztor válasza Dorien (#66583) üzenetére


salytmasztor
aktív tag

Jól látom, ezek közül csak a Head-Fi-nek van fórum része, Z-reviews-nak pár topikja, a többi három pedig "sima" review oldal?

(#66616) attiss66 válasza Samtya (#66605) üzenetére


attiss66
senior tag

oké, már nem aktuális, megoldottam a problémát, rájöttem :)

(#66617) kromatika válasza niof (#66594) üzenetére


kromatika
veterán

Lehet javítani,a membránhoz nem kell nyúlni.és már találtam is megfelelő szakembert hozzá. Kb 5 perces munka az egész,és semmilyen hang béli károsodással nem jár a javítás. ribizly:Senkitől nem kell félni,és követtem el a hibát tisztításnál. :W emiki6. +1. :R

[ Szerkesztve ]

(#66618) kromatika válasza pulutodurumo (#66591) üzenetére


kromatika
veterán

Köszönöm szépen.

(#66619) Bib válasza emiki6 (#66614) üzenetére


Bib
őstag

Én sosem beszéltem rá semmit senkire :N
Csupán arról volt szó, hogy egy 10-12k-s erősítőnél biztosan jobb.

[ Szerkesztve ]

(#66620) Demizson92


Demizson92
aktív tag

Sziasztok!

Elromlott sokat használt fejhallgatóm, ezért minél előbb szeretnék egy újat venni.

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Csak itthon, PC-n. Nem lesz hordozva sehova sem.
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Elsősorban játékra, valamint zene hallgatásra.
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
Nincsenek hatalmas elvárásaim, maximum 15-20ezer forintig mennék el. Ha picit több az sem baj, de hosszútávra szeretném, nem akarom fél év múlva cserélni.
4.) Új vagy használt?
Leginkább új érdekelne, de, ha a szakik tudnak mondjuk PH-s garis cuccot is, az is megfelelő.
5.) Circumaural vagy supraaural?
Circumaural
6.) Zárt vagy nyitott?
Zárt
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
Sajnos kevés tudással rendelkezem ilyen téren, sokat lenne használva, tehát az tuti zavarna, ha 1 óra után már nyomná a fülemet. Ahogy fentebb írtam játékra es zene hallgatásra használnám, zenéből leginkább Gospel zenét hallgatok.
8.) Honnan vásárolnál?
csak belföld jöhet szóba, nem bízom a külföldi rendelésekben ilyen árkategóriában.
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
integrált hangkártya, alaplap típusa: Asrock Z370M Pro4

Előre is köszönöm szépen a segítségeteket!

:)

[ Szerkesztve ]

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy, ha egy privát üzenetet kapsz, akkor válaszolsz is rá! Köszönöm szépen!

(#66621) niof válasza emiki6 (#66600) üzenetére


niof
addikt

Emlékeim szerint igencsak speciális eszközök kellenek, és oxigénmentes környezet, mivel az alu gyakorlatilag azonnal oxidálódik, így nem tapad meg rajta az ón. Így a hagyományos forrasztás nem működik. Valamint a sima forrasztó ón nem is a legjobb hozzá. Itt ráadásul egy kb. ~0,05-0,1mm átmérőjű huzalról van szó, ami felületkezelve is van. Azt is el kell róla távolítani. Lehet, hogy létezik valami speciális anyag, amiről én még nem hallottam, ez nincs kizárva, de tudtommal csak magas hőmérsékleten lehet az alumíniumot forrasztani. De ne legyen igazam, és sikerüljön nekik! ;)

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#66622) exit66


exit66
csendes tag

Sziasztok, segítséget szeretnék kérni.

Sok éve van egy HD 600-asom, amiről egy kicsit tovább szeretnék lépni. Az elején sokat használtam, utána évekig csak a dobozában figyelt. Az elmúlt években fejlesztgettem a rendszert, újra kedvet kaptam hozzám. Most azt érzem, hogy a kereteimen belül kb ki is hoztam a fülesből azt, amit tud(tam). (A gyári kábel helyett van egy rövidebb Neotech + Chord Mojo (ami egy DAC és fejes erősítő egyben.)
Összességében szeretem hallgatni, de a dobozos zenehallgatással szemben érzem, hogy pl 'felbontásban' alulmarad.

Ilyen előzmények után kezdtem el nézegetni az árban még elérhető, de kicsit fentebb lévő nyílt füleseket (Oppo Pm-2, HD 700) Nem nagyon találni olyan bemutatótermet, ahol ezeket érdemben össze lehetne mérni, ill. meg lehetne hallgatni így először kérdezősködnék, hogy szerintetek ezek (vagy más hasonló) fülesek hoznának-e érdemi előrelépést az 'öreg' HD600-hoz képest?

Közben rájöttem, hogy a használati tapasztalatok miatt jó lenne ha mégsem nyitott lenne. (Bár otthon 90%-ban jó a nyitott, de a maradék 10-ben kellene valami zárt. Illetve ha már zárt, akkor azt akár úton, vagy más környezetben is tudnám használni.)

Kb. itt tartok. Szóba jöhet az is, hogy veszek egy jobb nyitottat (és akkor itt az a kérdés, hogy a mostanihoz képest mennyi felárral mekkora előrelépést tudok elérni) és akkor a 10%-nyi helyzetben megelégszem a most is meglévő, kompromisszumos fülessel (S. Momentum IE + Comply). B verzió, hogy otthoni nyitottnak marad a HD600-as és venni egy zártat (otthonra és útra). Kérdés, hogy adott egységnyi pénzért, hogyan járok 'jobban', mit javasoltok?

Zártak amiket néztem: B&W P7, Oppo PM-3, Denon AH-MM400, esetleg Meze 99.
Több tesztben az Oppo hangját helyenként fülhallgatósnak nevezték. Ha a zártság miatt ez igaz, akkor meg már miért is ne lehetne a fejes helyett egy jobb füles? Mondjuk esetleg Sennheiser IE 800, vagy AKG N40

Tudom árban is nagy a szórás, de ez mutatja azt is, hogy ha van miért (vagyis többet kapok a pénzemért) hajlandó lennék többet is áldozni rá. Említettem, hogy van a Mojo is, így nem szempont az sem, hogy mindenképpen könnyen hajtható legyen az eszköz.
Zeneileg (a nagy zenekari és klasszikus, illetve a metal szélsőértékek kivétel) elég mindenevő vagyok, nem szeretem a túlszínezett hangot, de nem ragaszkodom mindenáron a teljesen naturális/neutrális vonalhoz.

Kérdés, válaszok:
1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Elsősorban otthon (lásd fennt)
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Zenehallgatás
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
200 körül (lásd fennt)
4.) Új vagy használt?
Mindkettő lehet
5.) Circumaural vagy supraaural?
Circumaural
6.) Zárt vagy nyitott?
Ebben bizonytalan vagyok, lásd fennt
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
Hosszú ideig hallgatható és alapvetően kiegyenlített legyen, de nem baj ha a HD600-hoz képest 'színesebb'.
8.) Honnan vásárolnál?
elősorban itthonról
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
Elsősorban asztali lejátszó + Chord Mojo

Előre is köszönöm a válaszokat,
exit66

(#66623) Dorien válasza salytmasztor (#66615) üzenetére


Dorien
veterán

Igen, ezek olyan oldalak, ahol belépő szintű fejesekkel is foglalkoznak - mivel ez volt a kérdés. De érdemes a topik összefoglalóból / ajánlott listából / keresőből kiindulni.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#66624) salytmasztor válasza Dorien (#66623) üzenetére


salytmasztor
aktív tag

Persze ezeket már régen átnéztem, de normálisabb / komolyabb külföldi fórumot Head-Fi-n kívül nem igazán találtam.
Mostanában Reddit-en is nézelődök, de ott a fapados kereső felidegesít.

[ Szerkesztve ]

(#66625) Dave™


Dave™
nagyúr

Amazon.de-n húsvéti akciók vannak, a B&O H6 v2 55 ezer Ft körül elég jó vétel, nagyon kényelmes, minőségi anyagokból van és egészen jól szól (kellemes, lágyabb, meleg).

(#66626) #56474624


#56474624
törölt tag

Azt hiszem, szép lassan kezdem kiismerni a vintage DT990-est. Már ha ki lehet egyáltalán. Meg kell mondanom, én még nem találkoztam ilyen fejhallgatóval, ami ennyire extrém érzékeny a körülötte lévő rendszerre. Beleértve a rajta lévő párnát is. Presenter2-ről a már nem topon lévő párnájával egy nagyon sima, nagyon-nagyon relaxálós, zenei hangot adott. Ahogy változott körülötte a rendszer, lett technikailag jobb, a hang eléggé stúdiós, analizálós irányba ment el. De a döntő lépés az volt, hogy néhány napja kimostam (inkább kiáztattam folyékony mosószeres vízben, ez már a dt770 párnájánál is bevált) a párnáját. Amit szabad levegőn történő teljes megszáradás után még úgy is tettem fel, hogy ott emeljen a már eldeformálódott párna, ahol fontos.
Meg kell mondanom, a K550 mk2-höz (úgy, hogy azt is eggyel szorosabbra vettem néhány napja, és úgy használom) nagyon közeli a tónus most, azt leszámítva, hogy a basszusa vékonyabb a 990-esnek. Na meg levegősebb az egész, és sokkal részletesebb, jobb felbontású, tisztább. A K550 mk2 most (a szorosabbra vett pánttal, lazábbon elég pocsék volt a hallgathatósága) relaxálósabb, bár ezzel együtt döglöttebb is. Szóval elég tág határok között változik a vintage DT990 hangja. Mondjuk szerintem nem fogom tudni eldönteni, hogy sikerült megszoknom a stúdiósabb hangvételét, vagy a párna laposodott vissza a kimosás előtti állapotára, mert azért az ilyesfajta "halottélesztés" nem egy túl tartós dolog, de ez a mosás amúgy is kellett mondjuk, miközben azért érdekesnek tartottam azt is, hogy a gyárihoz közelebbi állapotában milyen irányba mozdul el a hang.
Bár a dologhoz hozzátartozik az is, hogy fogalmam sincs róla, hogy a benne lévő szivacsbetétnek, amit az előző tulaj tehetett bele, mennyi köze van a gyárilag benne lévőhöz, és hogy az milyen változást jelenthet hangban.

[ Szerkesztve ]

(#66627) attiss66 válasza #56474624 (#66626) üzenetére


attiss66
senior tag

Na ugye, hogy lehet a szivacsokkal kombinálni. :D

(#66628) attiss66


attiss66
senior tag

Na, megjött a soundblaster z-bulk. Az unokaöcsém, aki elég nagy gurunak számít a számítógépezésben, azt mondta az ingyenes softvert töltsem le a net-ről, az jobb, mint a saját telepítőlemeze. oké. ez így történt. letelepült, indítom, hát szarabb, mint az alaplapi. bazzmeg, ez így fog szólni?! hangerővel nem volt baj, kiütötte a pc oldalát. állítgattam a soundblaster-en amiket csak lehet, semmi. élesek voltak a magasak/vissza kellet rakni az átalakított hd435-be a szivacsokat, hogy csillapítsanak/, hallkan szóltak, aminek hangosnak kelet volna szólni, mint ha stereón szólaltatnám meg az 5.1-et és amit a háttérsugárzóknak kéne adni, az épp hogy szól. belenéztem a vezérlőpultba , hogy mi az amit letőtött ez az aranyos. vót ott a softver mellett valami extra nevü szar. na gondoltam , lehet az kavart be. le akartam törölni, egyedül nem akarta elhúzni a csíkot, softverrel együtt már igen. telepítettem a saját lemezével. hoppá!!! ezzel elindult szépen, a hangerő brutál maradt, az éles hangok visszamentek normálra, kivehettem a szivacsot. na és most megint teszteltem vele a mátrix1-et. bszmeg!!!, így nagyon jó lett/az alaplapihoz képest, de amúgy is/, a magasak nem bántóan élesek, kellemes határon belülre estek, részletgazdagság, dinamika javult jelentősen. hangerőről meg nem is lehet beszélni/bár az a szar softverrel is megvolt, de gondoltam, ha szar is, de legalább van hangereje a youtube-os filmekhez, videókhoz/, szétüti a fejest. :) Tehát mindent összevetve így elégedett vagyok ezen a szinten, ahogy most szól ez a hangrendszer, ahhoz képest, ahogy szólt az alaplapival. :)

(#66629) #56474624 válasza attiss66 (#66627) üzenetére


#56474624
törölt tag

Csak nagyon nem mindegy, hogyan. Meg, hogy min.

(#66630) s4tch válasza exit66 (#66622) üzenetére


s4tch
veterán

Az avx-en írtam neked választ. Ezeket a zárt fejeseket HD600 után nem feltétlenül fogod csípni, objektíven nézve egyik sem lesz előrelépés. A kiegyenlített és a színes pedig meglehetősen ellentmondásos; lehet, hogy velem van a baj, mindenesetre továbbra sem értem, mit szeretnél. Miután nem egyértelmű az irány, leginkább fogd a Mojót, és indulj el hallgatózni. Abban sem vagyok biztos, hogy a Mojo kihajtja a HD600-at... Lehet, hogy a Meze 99 mélyei már bőven elég színezést fognak jelenteni, de az is lehet, hogy hiányolni fogod a nyitott fejes szellősségét, és maradsz a nyitott vonalon.

(#66631) ribizly válasza s4tch (#66630) üzenetére


ribizly
veterán

+1
A HD600 után nehéz olyan zártat lőni, ami hozza a szintet vagy elviselnél.
Ha a Meze99-et választanád, akkor az már egész szépen hozza a közép és magas tartományt meg kényelmes is, de a mélyeit nagyon erősnek fogod tartani. Szerencsére EQ-val lehet őket finomítani és úgy már egy nagyon kellemes fejes.
Zártban sajnos nagyon nehéz a HD600-at egyáltalán megközelítő fejest lőni...

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#66632) Bodz válasza Sinesol (#66613) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Igen, az unalom sok mindre rávesz. :D Mélyben olyan szempontból biztosan jobb a K712 a 650-nél, hogy feszesebb, nem annyira terjengős. Felbontás. Hát, hát, én inkább itt a K712-re tenném a voksom. Simaság. Ez nagyon egyértelmű, HD650.
Nem te érezted az AKG-t a jelenlegi láncodról kicsit mosottnak, unalmasnak? Valószínűleg a 2 Senntől falnak mennél. Aztán lehet valami hihetetlen szinergia lesz, nem tudom, a dac-od nem hallottam még.

(#66620) Demizson92: Milyen fejesed volt eddig?

[ Szerkesztve ]

(#66633) Bib válasza attiss66 (#66628) üzenetére


Bib
őstag

Itt találod a hivatalos legfrisebb drivert. Alaplapit tiltsd le biosban, hanszóró tulajdonságoknál 24 bit 192000Hz (stúdióminőség)Musicplayernél pedig asio.Így átalakítás és latency nélkül megy. Aimp-nál pl.:
Mindenki a foobarra esküszik, azt is használhatod.
De ha nem értesz hozzá akkor hagyd úgy ahogy most van.Volt jópár hangeszközzel dolgom, jó cucc ám ez,többet ér egy olcsóbb dacnál.

(#66634) pulutodurumo válasza Bib (#66633) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Pommindegy hogy mit állít, csillió Hertz meg bit... Az ASIO azzal a mintavételezéssel játsza le, amire a fájl kódolva van.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#66635) Demizson92


Demizson92
aktív tag

[link] <---- Erre valaki?

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy, ha egy privát üzenetet kapsz, akkor válaszolsz is rá! Köszönöm szépen!

(#66636) Kabum


Kabum
csendes tag

Sziasztok!

szeretnék vanni egy RAZER KRAKEN USB HEADSET (RZ04-01200100-R3M1) van róla valakinek vélemény ?
vagy mit érné meg venni eben az árkategóriában? Nem lényeg h USB s legyen.

(#66637) impalaman válasza Kabum (#66636) üzenetére


impalaman
aktív tag

Üdv!

A kérdést ebben a topikban tedd fel.

(#66638) emiki6 válasza Kabum (#66636) üzenetére


emiki6
veterán

Headset kell vagy jó egy sima fejhallgató? Ha jó a fejhallgató is, akkor válaszolj az összefoglaló kérdéseire, ha nem, akkor mint a kolléga is említette -> másik topik. :K

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#66639) lowzor


lowzor
veterán

Sziasztok!

60k körüli összegért keresek fejest.
Most elsősorban elektronikus zenéhez kéne (régi trance zenéket hallgatok), de jó lenne ha más műfajhoz is jó lenne, ha később esetleg mást hallgatnék.
Lehet akár nyitott is, ha abból jobb alternatíva van ennyiért, mint zártból.
Mindenképp circumaural legyen.
Fontos, hogy legyen érezhetően jobb, mint a mostani HyperX Cloud-om. :))
Forrás: X-Fi XtremeMusic + Presenter 3.

[ Szerkesztve ]

(#66640) Bib válasza pulutodurumo (#66634) üzenetére


Bib
őstag

Ezt mindenki tudja itt, nyilván lossless audiót hallgat ő is.

(#66641) woldy válasza Samtya (#66575) üzenetére


woldy
csendes tag

Nem. Ezt nem is ismertem. 2 év hivatalos magyar garival volt 41e.

(#66642) Demizson92 válasza Bodz (#66632) üzenetére


Demizson92
aktív tag

Szia!

Egy Logitech H390, most egy olcsó Panasonic RP-HT161et használok amíg nincs más

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy, ha egy privát üzenetet kapsz, akkor válaszolsz is rá! Köszönöm szépen!

(#66643) attiss66 válasza Bib (#66633) üzenetére


attiss66
senior tag

Én ezzel most elégedett vagyok, a saját telepitő lemezével. Inkább nem babrálom. Miért ennél jobb hangzása lehet, a legfrissebb ingyenes softverrel? Azt telepítettem le először amúgy, amit belinkeltél, azzal nem szólt jól. :) Rátelepített még valami extrát is. Majd ha a nagytudású unokaöcsém erre jár letőtheti hozzá és kipróbálhatjuk ő mit tud vele, max, ha nem jól muzsikál letörlöm megint és vissza a saját telepítő lemezt. A youtube-on hallgatom vele a felvételről koncerteket, brutál. :) Most már van hangerő is, ami hiányzott és a minőség is jó.

Két napig teszteltem a beállításokat a kmplayer médialejátszón és a soundblaster-en, mire összehangoltam úgy mindent, ahogy épp tetszik a hangzása.

[ Szerkesztve ]

(#66644) Spíler válasza attiss66 (#66643) üzenetére


Spíler
őstag

Nem akarlak bántani ,de a youtube és a jó minőség köszönő viszonyban sincs egymással.Hallgass inkább tömörítetlen zenéket,ha érdekel a minőség,bár a HD435-tel...,nem sok esélyt látok.

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#66645) Samtya


Samtya
senior tag

Gyärökök! Hallgassatok jó kis erdei zenét, esti meseként: [link] [link] :D

(#66646) Spíler válasza Samtya (#66645) üzenetére


Spíler
őstag

Na végre,egy kis "élet". ;) [link]
Balkán napok vannak mostanában errefelé.[link]

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#66647) attiss66 válasza Spíler (#66644) üzenetére


attiss66
senior tag

Nem ,csak zenét hallgatok, felvételről koncerteket. Nekem a zene magában kevés, a koncertélmény is kell hozzá. Így olyan koncerteket is látok, hallok, amin nem voltam. Most, hogy mi a minőség persze az megint más kérdés. De az, hogy a felvételről koncerteket nézem, nézem az együttest, előadókat, az kárpótolja a csúcsminőséget. amúgy elég jó a minőség, ha magával ragad a koncert hangulat és nem zavar közben a minőség. sokkal inkább zavar, ha valakik hangosan beleköhögnek a lassú tételnél, amikor Hilary Hahn hegedűli a Beethoven hegedűversenyt . A beleköhögés nem engedi a művészt se elmélyülni olyan szinten, mint amúgy, és én is kizökkenek a hangulatból . Heavy Metal koncert hallgatásánál nincs ilyen problema. Zúgnak a gitárok, meg dübörög a dob, ott lehet köhögni. :D

(#66648) Fandango válasza attiss66 (#66643) üzenetére


Fandango
veterán

Csak tudnám, hogy a hozzászólásaid nagy részének mi köze a fejhallgatókhoz? (legalább tennéd offba azokat a hsz-eket) :U

Mellesleg kb. senkit nem érdekel az óda amit az SB Z hangkártyáról regélsz. Elhiszem, hogy örülsz neki, és hűű meg haa, de ezt ne itt.

[ Szerkesztve ]

(#66649) attiss66 válasza Fandango (#66648) üzenetére


attiss66
senior tag

Bib-nek válaszoltam, olvass vissza. Én már el voltam a hangkártyámmal.

A másik meg az, hogy nem kötelező neked elolvasni, amit írok. Te vagy itt az igazgató? :D Csak meg akartam ismertetni veletek a művészetet, mert csúcsminőségben hallgatjátok a zenét, de a zenéhez meg nem értetek. :D

(#66650) Spíler válasza attiss66 (#66649) üzenetére


Spíler
őstag

Azt hiszem most megrángattad az oroszlán bajszát.Nem "Batyulda" rokona vagy véletlenül?

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.