Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67051) Bodz válasza koshmar (#67049) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Most akkor 325Hz-re, vagy alatta mindenre dobtál 21dB kiemelést? Az kemény. :D

[ Szerkesztve ]

(#67052) attiss66 válasza gaborka8x8 (#67041) üzenetére


attiss66
senior tag

"Egészen biztosan ki lehet azt is deríteni, hogy azt a kétutas fejhallgatót ki gyártotta a Quelle-nek, és mivel kétutas fejhallgató nem volt annyira sok sosem, ezért talán nem is lenne annyira bonyolult annak, akit ez valóban érdekel."

na, ezt korántsem olyan egyszerű megtalálni

de, egy orosz oldalon találtam egy ugyanilyet. nem írnak róla semmi konkrétumot, hogy honnan származik stb.

[link]

https://www.google.hu/search?q=universum+headphones&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjrzJ7SqZ7aAhXJ0qQKHQzRDjgQsAQIKQ&biw=1920&bih=974#imgrc=OC5GbLseIirmdM:

[ Szerkesztve ]

(#67053) koshmar válasza Bodz (#67051) üzenetére


koshmar
őstag

Így e. Ha nem jó, akkor áruld el, hova állítsam, hogy még jobb legyen :D

Alapból valami 75/6 lehetett, úgy semmi mély nincs..
Hangerő így is van bőven, ritkán kell 50% fölé állítani a hangerőt.

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#67054) gaborka8x8 válasza attiss66 (#67052) üzenetére


gaborka8x8
aktív tag

Az ön által megadott link az nem működik.
Itt van egy olyan fejhallgató, mint az öné.
Némi keresgetéssel (kb. 10 perc) azt is ki lehet deríteni, hogy a Quelle által Universum néven forgalmazott két utas fejhallgatók eredetileg Veritas néven kerültek forgalomba.
Ennyit tudtam segíteni. Azoknak a kérdéseknek, hogy ez éppen a Veritasnak melyik típusa, kik szállították az alkatrészt, hol szerelték össze, stb., stb., már tényleg annak érdemes utánajárnia, akit ez nálam jobban érdekel.

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#67055) Spíler válasza koshmar (#67049) üzenetére


Spíler
őstag

"Annyival jobban szól?"
Ezt így nem lehet megállapítani.Én mondhatom a DT990-re,hogy 100 ezres hangja van,ha más csak 20 ezres hangot hall.Kinek mi tetszik,én szeretem a hangját,néha kicsit lejjebb húzom a magasakat,vagy fejest cserélek,ha világosabb felvételt hallgatok.Basszus van dögivel és nem a rosszabb fajtából.Én a helyedbe megpróbálnám Dorien által ajánlott CAL!-t,hátha.

Dorien

DT990 vs.681 EVO

Az egyik jó,a másik nem annyira. :D

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#67056) Dorien válasza Spíler (#67055) üzenetére


Dorien
veterán

Pioneer SE-MS5T vs HD681 EVO volt a kérdés "Domestos" részéről. :)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#67057) Spíler válasza Dorien (#67056) üzenetére


Spíler
őstag

Bakker,már azt se tudom ki kivel van. :Y
Tovább passzolnám "Samtya" collegának a kérdést,én már nem nagyon emlékszem a Pio hangjára.Jó volt,azt' annyi. ;]
Azért arra emlékszem,hogy a mélyekben(is) minőségbeli (nem mennyiség)különbség volt a Pio javára.
Nem rossz fejes az a Pio.Utcára is viselhető + vezérlőegysége is van.Anyagminősége is egész jónak tűnt.

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#67058) Bodz válasza koshmar (#67053) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Disable all enhancements. :)

[ Szerkesztve ]

(#67059) Dorien válasza Bodz (#67058) üzenetére


Dorien
veterán

Félek, hogy ez csak a "change ears" opcióval együtt működne a kollégánál. :)

Huhh, holnap kell szereznem egy jack hosszabbítót ehhez a HE4XX-hez... Nem ér el az ágyig a 1,5m-es. Mást pedig én nem hallgatok, amíg nálam van. Instant headbang. :)

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#67060) koshmar válasza Spíler (#67055) üzenetére


koshmar
őstag

Nem tervezek újat venni, csak kérdeztem.. nekem amúgy tényleg megfelel a 681 EVO :D

Leszámítva a fejpántot, amivel még biztosan lesz bajom a jövőben. Ha esetleg a hangszórón nyekkennek meg, akkor tényleg kell új.

Bodz: Windows-on vagy? Nem tudom, milyen beállítással, de ha berakom a pipát, visszamegy gyárira, egyszerűen a basszus 75%-át elveszi :D
26 dB-re nem állítom, mert úgy tényleg túl mély, de nekem sose volt gondom a 21-gyel.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#67061) #84735232


#84735232
törölt tag

Üdv. mindenkinek! Korábban sopánkodva írtam a topicba, hogy minden fülhallgatóm egyszerűen nem szól jól, de megtaláltam a társam. :DD Egy kis történet: A mai napon betértem a Media Markt miskolci üzletébe, hogy fejhallgatókat teszteljek. Egész jó volt a kínálat, próbálgattam Sennheisert és egyéb más fejhallgatókat, nem észleltem bennük semmi különöset, kommersz hangon szóltak, hasonlóan a Razer Kraken Pro géming fejesemhez. :F :O Mikor már menni akartam volna, megláttam egy Beats EP nevezetű fejhallgatót. (Tudom, ebben a topic-ban a Beats ördögtől származó márka. ;] ) Mikor feltettem a fejemre, egyszerűen csodálkoztam. Ultrakényelmes, nagyon minőségi fejhallgató volt a kezeim közt. Hozzátettem a telefonomat, (Lenovo K6) és meghűlt bennem a vér. Minden előző fejhallgatóra köröket vert rá. (A tesztdalom a Queen-től a One Year of Love. Érdemes ezzel tesztelni, nagyon kijön egy fejhallgató hiányossága nála.) A Wow faktor megvolt, csodás magasak, öblös mélyek, igazából V alakról beszélünk, tehát a közepek kicsit gyengébbek, de én ezt a hangzást kedvelem. Nagyon megörültem, hazamentem, és rendeltem belőle egy kéket, mivel épp most akciós. :) Összességében egy kiváló fejhallgatóról beszélünk, a minősége, a hangzása, egyszerűen fantasztikus! :C :R

[ Szerkesztve ]

(#67062) Domestos válasza Spíler (#67057) üzenetére


Domestos
tag

Köszi :)

(#67063) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok

Fogalmam nincs hogy, de eltört a Shure SRH-440-em bal oldali szára, ami a fejhallgató pántból jön ki, és a hangszóróhoz csatlakozik. Lehet ezt cserélni?

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#67064) s4tch válasza Satyricon (#67063) üzenetére


s4tch
veterán

Nézz szét itt: https://soundspares.com/

@Bodz, ez a link esetleg mehetne az összefoglalóba is...

(#67065) Spíler válasza Satyricon (#67063) üzenetére


Spíler
őstag

"Sinesol" fórumtárs a nagy tudora a pánt cserének,ő 17 e.-ért cseréltette az SRH940 fejpántját valahol,majd megírja,hogy hol.Csodálkoznék ha sokkal olcsóbb lenne az SRH440 fejpánt cseréje,bár úgy lenne.

(#67061) urbano03

Ez fizetett közlemény volt? ;]
Használd egészséggel sokáig. :)

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#67066) Samtya válasza Spíler (#67057) üzenetére


Samtya
senior tag

Már én is csak emlékezek a Pio-ra, mert elajándékoztam. Félreértés ne essék, jó hangja volt meg minden, csak nekem rengeteg féle problémám tud lenni a fejhallgatókkal. Ennél például a szemüveg egyik szárának végén nyekergett a párnája. :) Hangra szerintem jobb egy kicsit, mint a Superlux, már amennyire emlékszem.

#67053 kaskader: rendesen rárántottál a felsőmélyre, normális hangkeltő itt már bödönhangú lenne kb. Ha alaplapiról nyomod, ott bármi lehet, lehet épp így tol ki hallható mélyet neked megfelelő mennyiségben.
A fejpántot csináld meg valahogy, az a táskafogantyús módszer is használhatónak tűnik.

#67061 urbano03: a Razerhez képest biztosan jobb a Beats EP, de amikor én próbálgattam úgy emlékszem, hogy még egy Philips SHL3160 is lenyomta az EP-t. Meg úgy minden más olcsóbbat is az akkori kínálatból.

#67063 Satyricon: cserélhető, de elég drága a gyári alkatrész.

(#67067) Sinesol válasza Spíler (#67065) üzenetére


Sinesol
veterán

A Microsound cég végezte a javítást, ők hivatalosak szerviz ügyben Shure termékek esetén.
Korrekt cég, vidékről, postán küldtem el nekik a fejest, aztán 1-2 hét múlva vissza is küldték utánvéttel a már javított, kifogástalan fejest. Ebben az időben az is benne volt, hogy meg kellett várniuk, míg megérkezik az alkatrész.

Az említett ár amúgy nettó ár volt, csak én hittem figyelmetlenségből azt, hogy bruttó. :DDD

Ja, itt egy link

Szerintem a 440 azért valamivel olcsóbb lehet, csak olcsóbb a fejes maga is, meg egyszerűbb a pántja is.

[ Szerkesztve ]

(#67068) attiss66 válasza gaborka8x8 (#67054) üzenetére


attiss66
senior tag

Köszönöm a keresgetést. Ilyen amit vettem a németes boltban. Én is megtaláltam, csak nem volt jó a link. Jól láttam? 2.5 euró? :D biztos az is használtan. Mindegy, szólni szól. A komolyzene vonósait jól adja.

Ja, még visszatérve arra, hogy ön szóba hozta, hogy 1000 Ft-ért vettem és utána a sok átalakítgatással ami időt eltöltöttem, az idő alatt más munkával többet lehetett volna keresni, én meg megjegyezném, hogy az ön által összegyűjtögetett AKG fejesek helyett hasznosabb dolgokra is költhette volna a pénzét. Ilyen a hobby. A barkácsolás is jó hobby. :) Remélem legközelebb már komolyabb fejest találok a németes boltban. :)

[ Szerkesztve ]

(#67069) Bib válasza Satyricon (#67063) üzenetére


Bib
őstag

Sajnos ez a gazdasági totálkár, nem éri meg megcsináltatni szerintem. Én ugyan megjavítottam az enyémet,de azért vettem másik fejhallgatót. Tiéd mennyi idős? Enyém 5 évesen ment szét.

(#67070) niof válasza Dorien (#67050) üzenetére


niof
addikt

Azért Kaposvár környékén nem volt még csak hasonló méretű lemezbolt sem. Nem volt az olyan kicsi! :N
A Janiék mindig ügyeltek arra, hogy jó cuccokon lehessen belehallgatni a lemezekbe, még amikor az első helyükön, 2 házzal arrébb a pincében volt a bolt, akkor is. Amúgy szerintem én is emlékszem arra a kombóra. Az volt az emeleten, a galériás részen?

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#67071) Bodz válasza koshmar (#67060) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Mindenen vagyok. Win, Linux, macOS, BSD. :D
Csak azon elmélkedtem, hogy alapból van az Evonak egy komoy mélykiemelése, erre még 21dB... :Y Basshead vagy egyértelműen. :D Egy kísérlet esetleg? 3 napra kapcsold ki Winben az eq-t, használd úgy a fejest.
Hm, esetleg arra tudok még gondolni, hogy a hangkártyád alapból durván vágja a mélyeket.

[ Szerkesztve ]

(#67072) D0zeR válasza Dorien (#67045) üzenetére


D0zeR
tag

Helló, ez az omnitronic fejhallgató elektronikus leginkább Techno zenére alkalmas lehet? Vagy inkább keresek mást?
Sound blaster playről menne.

(#67073) #84735232 válasza D0zeR (#67072) üzenetére


#84735232
törölt tag

Szia! :) Elektro-ra, Dubstep-re, Hip-hop-ra leginkább a Beats termékei ajánlottak, (Egy Beats EP-ről írtam fentebb egy dicsőítő írást, mert nekem nagyon tetszett a hangja. :Y ) Viszont érdemes kipróbálni pár Shure DJ, illetve Reloop fejest, azoknak van öblös mélykiemelése a zenékben. :)

(#67074) Bodz válasza #84735232 (#67073) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Viccelődünk, viccelődünk? :) Nem véletlen a Beats termékek rossz híre. Persze, örülök, hogy neked tetszik az EP, de ettől függetlenül maradjunk azért a realitások talaján.

[ Szerkesztve ]

(#67075) koshmar válasza Samtya (#67066) üzenetére


koshmar
őstag

Semmi extra, egy laptopról van szó (HP Probook 4540s).

Ez a táskaszíjas módszer lesz a nyerő, ha még egyszer elszakad a pánt (márpedig el fog), kivitelezem majd. :D

Bodz: Mikor megvettem ezt, nem henköltem semmit az eq-val, és nagy csalódás volt.. mondták, hogy mennyire király, hogy ebben az árkategóriában a legjobb, holott az akkor még életben lévő HPM-70 (Sony Ericsson) agybadugós fülesem durván lemeszelte a mélyek tekintetében..
Mondjuk szerettem, mikor az elkoszolódott FastPort miatt ki-be kellett dugdosni :D

Utána "sikerült" így beállítani az eq-t, jött az élmény is vele :D
Ha gyárin hagyom, olyan hitványul szól, hogy inkább maradok a laptop saját hangszóróinál, amik szintén hitványak :D

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#67076) merlin996


merlin996
csendes tag

Hali!
Most szeretnék venni magamnak egy fejhallgatót, viszont tanácstalan vagyok ez ügyben. Jelenleg egy Steelseries siberia v2 vanszolgálatban, de annak már fél éve a mikrofonja kuka lett, igy külön mikrofont használok. Ezért tökéletes lesz mikrofon nélküli fejes.

1. Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
-Otthon
2. Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
-Játék (league of legends), film, zene(főként: rap,hip-hop,+70-90's pop).
3. Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
-30.000ft
4. Új vagy használt?
-Lehetőleg új.
5. Circumaural vagy supraaural?
-Circumaural
6. Zárt vagy nyitott?
-Ez a szempont elenyésző számomra.
7. Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az ami zavar?
-Erősebb basszusokat kedvelem. Magas hangokkal sincs problémám.
8. Honnan vásárolnál?
-Itthon bármelyik boltból, ahol lehetőség van utánvételes fizetésre. Ebay és Aliexpress jöhet szóba még, természetesen korrekt eladóktól.
9. Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
-5 éve vásároltam az 5.1-es hangfalomhoz egy USB-s hangkártyát: https://www.i-tec.cz/?lng=en&t=3&v=123
ezen van fejhallgató erősítő. Egyenlőre még ez marad. Esetleg Asrock z87 Extreme 4 alaplapi kártya.

Köszönöm a segítséget! :)

(#67077) #84735232 válasza Bodz (#67074) üzenetére


#84735232
törölt tag

A rossz hírét azok szokták előszeretettel gyártani, akik még sosem hallgattak 5 percnél tovább Beats fejhallgatót. :)

(#67078) Sinesol válasza #84735232 (#67077) üzenetére


Sinesol
veterán

Alaposan tesztelték sok nevesebb oldalon is és mindenhol eléggé lehúzták, egyszerűen az áráért gyenge a hangminősége.

[ Szerkesztve ]

(#67079) Linde válasza #84735232 (#67077) üzenetére


Linde
junior tag

Mert elég annyi idő, hogy utána többet ne vegyék fel újra ;)

(#67080) fericske válasza #84735232 (#67077) üzenetére


fericske
addikt

Azt a modellt nem hallottam amit vettél, de nekem az eléggé meggyőző volt, mikor egy Studio 2 hamisítvány jobban szólt az eredetijénél.
De ha neked tetszik, az a lényeg.

(#67081) #95462144 válasza #84735232 (#67077) üzenetére


#95462144
törölt tag

Nyilván szubjektív, DE, sosem értettem, hogy lehet jó egy fejes hiányos középtartománnyal...

(#67082) #84735232 válasza fericske (#67080) üzenetére


#84735232
törölt tag

Szerintem rendkívül fülfüggő karaktere van, pl. Bocha-t, aki tesztelte a Beats Studio-t (első generációs) lenyűgözte a hangzása, ahogy engem is, mert már hallottam szólni sok Beats-et. Sennheiser HD558-at szerintem lazán verte, ahogy a cikkben említett régebbi HD555-öt is. Ahány ember, annyi fül.

(#67083) gaborka8x8


gaborka8x8
aktív tag

Nekem úgy tűnik, hogy a fejhallgatók bármilyen hangbéli eltévelyedését meg lehet magyarázni, piedesztálra lehet emelni a mindenható "egyéni ízlés" érveléssel.
Valamikor a Hi-Fi úgy indult, hogy kapjunk minél inkább korrekt hangot (minél kisebb torzítás, minél egyenesebb frekvenciaátvitel stb., stb.), és akkoriban nagyjából meg is egyeztek abban az ezzel a hobbival foglalkozók, hogy az a jobb, ami korrektebb. Ezért kerültek le az audiofil és high-end készülékekről a hangszínszabályzók, ezért került "B listára" a loudness gomb, a fiziológiai hangerő-szabályozó, ezért kerültek ki már a hetvenes évek végén, nyolcvanas évek elején a jobb minőségű Hi-Fi tornyokból (Miközben a Hi-Fi tornyok soha nem képviselték a minőségi zenehallgatás csúcsát.) az equalizerek és szorultak vissza oda, ahol a helyük van, azaz, a stúdiókba.
Most itt ellenben mintha megfordulni látszana a helyzet, és irtózatos mély-kiemelésekkel rendelkező, vagy erősen színezett hangú fejhallgatókra is teljes nyugalommal ki lehet jelenteni, hogy az "jó", sőt "nagyszerű", miközben ezek az emberek valószínűleg nem mondanák egy elhangolt hegedűre, hogy ugyan minden hang hamis rajta, de azért ez így jó, mert nekem így tetszik, és egyébként is fülfüggő, hogy a normál A hangnak milyen magasságúnak kell lennie.
Én a magam részéről továbbra sem tartom jónak azt a fejhallgatót, amelyiknek nem korrekt a hangja. Ez ellenben nem jelenti azt, hogy amelyik korrekt hangú, annak mindnek tetszik is hangja. De annak ellenére hogy éppen nem tetszik, elismerem róla, hogy jó.
De egy agyon színezett, szinte mindent meghamisító hangú fejhallgatóról a magam részéről botorságnak tartanám kijelenteni, hogy az jó, mint ahogy ugyanilyen botorságnak tartanám kijelenteni a Dankó Pista nevű édes vörösborról, hogy az jó. És ugyanígy nem merné ezt mondani róla egyetlen borhoz értő ember sem, miközben évente több ezer palackkal adnak el belőle, tehát egészen biztos, hogy van olyan, akinek ízlik.
Ugyanígy tartózkodnék minden olyan -számomra értelmezhetetlen- kijelentéstől is, hogy az egyik fejhallgató, "lenyomta, agyon verte, etc., etc" a másikat.

Apropó! A színezettségről meg az egyéni ízlésről jut eszembe: Mint már írtam róla, vettem egy Meze99C fejhallgatót (mint kiderült, első generációsat), mellyel most már hosszabb ideje barátkozom, és el kell ismernem, a kivitele az tényleg minőségi, szép is, de a hangja, hmmmm.
Elfogadom, hogy vannak, akiknek ez a nagyon színezett hang tetszik, mint ahogy vannak, akiknek az édes, vörös Dankó Pista ízlik, de jónak mondani bármelyiket is, az elég furcsa számomra. Ez a fejhallgató csal! Nagyon csal! Szépít, kerekít, egy kicsit mos is. Mindenre húz egy fátylat, és mindent jól nyakon önt egy kis édeskés barna mázzal, vagy esetleg a németeknél használt "generál szósszal", amitől minden étel kap egy egyen ízt, azaz, mindennek nagyon hasonló íze lesz.
Valahogy így működik ez a Meze99C is. Alig van különbség a hangjában, ha az XDuoo TA-03-as csöves fejhallgató-erősító+DAC kombóra dugom rá, vagy ha a Cambridge Audio DacMagic Plus-ra, de szintúgy megtartja ugyanezt ezt az édeskésen barna színezetét, ha a Korg DS-DAC-100-al van meghajtva. Pedig ezek azért nem teljesen ugyanolyan megszólalású elektronikák. Ha pedig egy fejhallgató elkeni az előtte lévő elektronikák közötti különbséget, akkor az nem lehet korrekt. Ha pedig nem korrekt, akkor nem lehet jó sem.
Ami természetesen nem jelenti azt, hogy akár sokak számára is ne lehetne tetszetős.

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#67084) #56474624 válasza #84735232 (#67077) üzenetére


#56474624
törölt tag

Megmondom őszintén, nekem már az sem szimpatikus, hogy manapság általában jobban odafigyelnek a dizájnra, mint a hangminőségre, zeneiségre, de az, hogy divatcikk, sőt már-már státuszszimbólum legyen egy fejhallgatómárka, amit olimpikonokkal reklámoznak versenyek előtt, és ezért veszik meg sokan, miközben a belbecs valami huszadrangú dolog csak, az mindennek a teteje. Ha valaki logikusan végiggondolja, hogy ekkora reklámmal, hype-pal a háta mögött vajon szólhatnak-e általában akár csak azonos szinten a velük azonos árkategóriában lévőkkel egy ilyen márka fejhallgatói, valószínűleg nemleges választ kap. Mitől nem szólna egy fix összegért rosszabbul a Beats fejhallgató, mint mondjuk a Shure? Mennyi reklámköltség van a Beats fejhallgatónak az árában? Mennyi a Shure-éban?
Persze lehet csodákban bízni, csak az valahogy elmarad a meghallgatásos teszteknél is, tehát ami logikusan következik az ismert tényekből, az meg is valósul. :R

[ Szerkesztve ]

(#67085) #01758976 válasza gaborka8x8 (#67083) üzenetére


#01758976
törölt tag

Most elég sok fejest kinyírtál. :D

(#67086) p_adam válasza #01758976 (#67085) üzenetére


p_adam
addikt

Nem baj, jönnek még egy páran ;]

[ Szerkesztve ]

(#67087) gaborka8x8 válasza #01758976 (#67085) üzenetére


gaborka8x8
aktív tag

Szerintem valójában a kutyát sem érdekli, hogy én mit gondolok egy fejhallgatóról, ha az illetőnek tetszik. Akár a hangja, akár a kinézete. (Mert mostanában egyre többször látom azt is, hogy vannak, akiknél a dizájn fontosabb, mint a hang, miközben, ha a fejemen van a fejhallgató, akkor úgysem látom, ha meg nincs rajta, akkor meg minek nézegetném? Nem képeskönyv az.)

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#67088) Linde válasza #01758976 (#67085) üzenetére


Linde
junior tag

Te egyet értesz a meze99 részével?

(#67089) p_adam válasza gaborka8x8 (#67087) üzenetére


p_adam
addikt

Ez azért attól is függ, hogy hol használja valaki, utcán valóban inkább csak "stílusosabb" darabokat látok és ott a külső zaj, gyengébb forrás stb. eleve lecsökkenti a "jó-rossz" különbségeket.
De pl. egy nyitott fejhallgatónál ez valóban kevésbé értelmezhető, de gondolom munkahelyre annak sincs sok értelme.

[ Szerkesztve ]

(#67090) Frogged válasza gaborka8x8 (#67083) üzenetére


Frogged
aktív tag

A fejhallagtókat úgy bánthatod ahogy akarod de szegény Dankó Pista mit ártott neked anno 20 éve az egyik legjobb bor volt 300 forint alatt amit csoró sulisként ki tudtunk fizetni:P

A hifi-ről nekem kicsit fura amit írsz mert mostanában a Hifis topikokban elégé sokan vannak úgy hogy ami nem színezett az életelen semmire nem jó hangzás stb.
Részemről én sem vagyok oda a nagyon színezet hangzásért és eggyet értek a mondani valódal.
A Mezet szeretem volna meg hallgatni anno nagyon tetszett, de már úgy nézki maradok a Hifiman He400i-nél.

[ Szerkesztve ]

(#67091) Sinesol válasza Frogged (#67090) üzenetére


Sinesol
veterán

Egyrészt eléggé felhígultak mostanában a "hifitopikok", másrészt meg ennyi erővel akkor azt is mondhatnánk, hogy pl, egy élő hangverseny, koncert élettelen, semmire sem való.

A rengeteg új embernek is köszönhető gondolom a felhígulás, na meg az is hozzájárulhat, hogy sokan a sz@rhoz vannak szokva, el van már cseszve az ízlésük, aztán képtelenek értékelni a jobb hangzást és talán tudat alatt is jobban tetszenek nekik emiatt az erősen színezős fejesek.
Tudat alatt Sony XB950-et hallgatnának, viszont valamiert mégis hifi fejesek közt keresgélnek, mivel valamiert képtelenek elfogadni, hogy bizony ők XB950 emberkék. Pedig nem feltétlen van ezzel baj.

Hmmm, ez igy nagyon csúnyan hangzott, nem is kell feltétlenül komolyan venni.

[ Szerkesztve ]

(#67092) #71562240 válasza gaborka8x8 (#67083) üzenetére


#71562240
törölt tag

Nagymértékben egyetértve önnel, annyiban árnyalnám-kiegészíteném az "Én a magam részéről továbbra sem tartom jónak azt a fejhallgatót, amelyiknek nem korrekt a hangja." kezdetű bekezdését, hogy a fej-fülhallgatóknál eleve azért nagyobb az ízlésbeli szabadosság, mert a fej-fülhallgatóknak eleve nem korrekt a hangja. Persze, a hangdobozos rendszerünknek se korrekt a hangja ahhoz képest, hogy az eredeti hangszerhangot valamelyest megfogni próbáló tökéletlen hangfelvételt a hangdobozos rendszer esetében is tökéletlen eszközökkel próbáljuk megközelíteni, de még ettől is alapvetően különbözik a fej-fülhallgató. A hangdobozos rendszer analóg az élőzenével, mivel térben dolgozik, térbeli eszközökkel. A fej-fülhallgató ellenben már nem analóg az élőzenével, hanem virtuális vetülete annak.
Sokszor mondtam itt, hogy a fej-fülhallgató bizonyos tónusbeli csalásokkal (V-karakter, basshead karakter) tudja-próbálja valamelyest elfeledtetni próbálni (illúziót kelteni), hogy mennyire nem analóg a valósággal, hogy mennyire csak virtuálius vetülete a valóságnak (élőzenének). Ellenben, amiről ön is és mások is úgy beszélünk, mint "korrekt hangú" fejhallgató, azon általában különösen látszik, hogy mennyire csak vetülete a valóságnak. A "korrekt hangú" fejhallgatóval fejhallgatózni lehet, az eleve virtuális műfaj, a csalósabb fejhallgatókkal ellenben esetleg jobban meg lehet idézni a valóság illúzióját. A hangdobozos hifi rendszernek nincs szüksége ilyen csalási eszközökre, mert a hangdoboz, hangfal, hangpanel analóg a valósággal, azaz hasonló az élőzenéhez. A fejhallgató eleve nem analóg, nem hasonló az élőzenéhez, ezért használ jellemzően "nem korrekt hangú" csalási eszközöket.

(#67090) Frogged:

A hifiben az az általad mondott jelenségnek (színezettségi divat) szerintem az a fő oka, hogy amikorra a hifi kinőtte a hőskor kifejezett torzítási és frekvenciamenetbeli gyermekbetegségeit, és elkezdett a "lineáris" és a "középsávorientált" hangkép polgárjogot nyerni, alkalmasint mintává válni, addigra berobbant a házimozi, alaposan belerondítva, belezavarva a hifi akkor éppen letisztulófélben volt viszonyaiba.

[ Szerkesztve ]

(#67093) p_adam válasza #71562240 (#67092) üzenetére


p_adam
addikt

Ez rettentően felvételfüggő, vannak olyanok, ahol egy jó fejhallgató is teljességel képes egy "valós" (értsd: hangfalas, hátulról nem jövő) nagy méretű hangszínpadot teremteni és hangfalas élményt nyújtani jobb transzparenciával, mikrodinamikával és kevesebb színezéssel, mivel megkerüli a szobaakusztikát. De nem ez a jellemző, mert általában nem erre keverik.

És az egészet bonyolítja még két dolog, a hallgatási hangerő (fejhallgatónál ez nem lineárisan nő, magasabb hangerőnél a magas és mély arányában jobban növekszik) és persze az emberi agy, ami rengetegféle különböző hangzáshoz (hangfalashoz is) képes hozzászokni és automatikusan "javítani" avagy jónak hallani, különösen, ha valami V-s vagy mély-kiemelt hangkarakterű és a hangerő kevesebb.

Van egy fejhallgatóm, ami sokkal inkább referencia, mint a másik kettő (meg úgy egyáltalán szinte bármi, amit hallottam) klasszikus jazz stb. zenéket tekintve, de a kevéssé kimunkált felvételekhez túl jó (ahhoz hogy extrém tiszta és természetes legyen a közép, kicsit áldozni is kellett a mélyekből) na pont ekkor jön jól a másik enyhén V-s karakterű, aminek érdekessége hogy a magasak kifejezetten nem szépek benne, de az ember ezt önmagában nem feltétlen veszi észre, csak a másikhoz képest.
A harmadik pedig egy teljesen más dimenzió (minden tekintetben extrém, előnyöket és hátrányokat beleértve).

Az az egy biztos hogy "korrekt" hangú fejhallgatók száma szinte alig fog növekedni, míg a többi lehetőség tárháza továbbra is exponenciálisan bővül. A DAC-ok terén viszont van remény változásra (értsd: értelmesebb áron még transzparensebb, de finomabb, kevésbé digitális hang, a fejhallgatóknál stb. úgyis úgy színezni az ember, ahogy csak akarja).

(#67094) #01758976 válasza gaborka8x8 (#67087) üzenetére


#01758976
törölt tag

Tévedsz. Szívesen olvastam soraidat, meg még pár arcét itt a fórumon. A gondolataid ismerősek bár nekem sarkosak. A High Fidelity definíciójába nekem simán belefér, ami neked nem. Én nem bánom, ha valaminek nekem tetsző karaktere van, és simán rámondom, hogy jó. Azt, hogy egy jó hang, csak akkor vigyen közelebb a 9.-ben az őrülethez, felőlem csaljon, ha Princel együtt én is eldurranok az orgasmban :D Bár nem tetszik, de elfogadom, ha cserébe, a „metál meg nem horzsol”. Sajna ez nem hájend, ott talán már lehet valami a klasszikusokból. A házam meg a két szomszéd utca árán. Valami ott már mozoghat, viszont az is csak dobozon, ahogy kammerer írta.

(#67088) Linde Van némi karaktere, de az számomra kedves.

(#67095) #71562240 válasza p_adam (#67093) üzenetére


#71562240
törölt tag

No de amit én mondok, az arról szól, hogy eleve valótlan, mivel a füleden lévén eleve megkerüli a (szoba)akusztikát. Ez a helyzet bármely felvétellel kikerülhetetlenül egy virtuális helyzet.
Ez alól egy kivétel van, ha a zeneszerző megírja és meghangszereli és (f)eljátssza a "Zene Stax SR-Lambdára" című virtuáliszene-művét, amelyben a fejhallgató a hangszer. :)

(#67096) p_adam válasza #71562240 (#67095) üzenetére


p_adam
addikt

Egy többcsatornás felvételnél a tér már eleve virtuálisan leképezett, tehát ilyen alapon nem valós és ebből a szempontól mindegy, hogy hangfalon vagy fejhallgatón hallgatja az ember mert attól még, hogy más helyre pakolják az elemeket, egyik sem valós.

(#67097) #56474624 válasza #71562240 (#67095) üzenetére


#56474624
törölt tag

Na de az én szobaakusztikámnak mi köze van az eredeti felvételhez? :)

(#67098) #71562240 válasza #56474624 (#67097) üzenetére


#71562240
törölt tag

Több-kevesebb. A fejhallgatóakusztikádnak meg semmi.

(#67096) p_adam:
Dehogy mindegy. Az általad említett szempont szerint se mindegy - sőt. Az, hogy hogyan készül adott hangfelvétel, nem eliminálja azt a körülményt, hogy a szobaakusztika analóg a hangfelvétel helyének akusztikájával, a fejhallgatóakusztika pedig eleve más.

[ Szerkesztve ]

(#67099) Dorien válasza D0zeR (#67072) üzenetére


Dorien
veterán

Alkalmas, persze.
Ha mindent elborító mélyre vágysz, akkor inkább válassz valamit a Sony XB szériából.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#67100) #56474624 válasza #71562240 (#67098) üzenetére


#56474624
törölt tag

Miért lenne több-kevesebb köze egy járulékos akusztikai tényezőnek (szobaakusztika) a felvételhez?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.