Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67451) hm74 válasza #56474624 (#67450) üzenetére


hm74
aktív tag

A K612-vel éppen ismerkedek. Tavaly volt pár hónapig K702 nálam. Nagyon mások. A K612 sokkal kiegyenlítettebb, minden hangtartományban vállalható a produkciója. Eléggé közvetlen és AKG létére muzikálisnak is mondható. A K702 viszont nagyon furcsa, hideg, világos és távolságtartó. A K702-nek gyenge a mélye. A K612-nél se túl erős, de már eléri azt a szintet, hogy lineáris karakterű erősítővel is meg tud normálisan szólalni.

(#67452) #56474624 válasza hm74 (#67451) üzenetére


#56474624
törölt tag

A K712 az a K702-nek felel meg hangban?

(#67453) Bodz válasza #56474624 (#67452) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nem. :N Finomabb a K712, simább, több a mély, valamivel melegebb. Hallgathatóbb, könnyebb vele együtt élni, mint a 702-vel.

[ Szerkesztve ]

(#67454) hm74 válasza #56474624 (#67452) üzenetére


hm74
aktív tag

A K712-t még nem hallottam. Valahol angol nyelven olvastam róla, hogy a 700-as vonalat követve felfelé húzós, bár felette van hangban a K701-K702 modelleknek. Azt én se vitatom, hogy kifinomultabb, több részletet mutat a K702 mint a K612, csak a K702 nagyon el van hangolva. Tehát egy szintén jó alaposan elhangolt, zsíros, sötét, mélybehúzós hangú erősítővel lehet szépen megszólaltatni.

(#67455) Dorien válasza hm74 (#67451) üzenetére


Dorien
veterán

+1
Szerintem a kategóriájában erősen ár-érték bajnok a K612 Pro. Sense V1-ről hajtva különösen finom.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#67456) attiss66 válasza Tomi_Sci (#67447) üzenetére


attiss66
senior tag

"A fejpánt nagyon szépnek tűnik, és a párnák is."

Ezt melyikre értetted, a k260-ra, vagy a k340-re?

Bacylus: a K500-ról jobbakat írtak egy külföldi fórumon, mint a K501-ről. A K612-ről úgy látom a vélemények elég pozitívak itt a fórumon. A 3 db vintage-t azért nézegetem, mert olcsók és jók lehetnek, a 240-et hallottam már és egész jól szólt. Gondoltam a 340 még jobban szólhat, a 260-at meg nem tudom mit tud. A k500 után utánaolvasgattam és arról egész jókat írnak, ha használtat akarnék venni, de úgy nézem az elég ritka áru/erröl lemaradtam[link] . A k612 lenne a választás, ha újat akarnék az AKG-ből.

Lehet nem aprózom el a manit, ha nem találok K500-at használtam, inkább kipótolom egy k612-re.
A kérdés az még, hogy a soundblaster z hangkártya 600 ohm-os fejhallgató erősítő tűrhetően kihajtja e ezeket, mert erősítőre most nem akarok kőteni. :)

[ Szerkesztve ]

(#67457) gaborka8x8 válasza attiss66 (#67456) üzenetére


gaborka8x8
aktív tag

"a K500-ról jobbakat írtak egy külföldi fórumon, mint a K501-ről"

Mivel ez nagyon eltér az általános vélekedéstől (és a saját tapasztalataimtól is), ezért kérem, linkelje már be nekem ezen említett külföldi fórumon megjelent ominózus hozzászólást, hogy lássam az illető miben találta jobbnak a K500-at, és hogy jutott arra a következtetésre annak a postnak az írója, hogy akkor összességében is a K500-as a jobb.

"A kérdés az még, hogy a soundblaster z hangkártya 600 ohm-os fejhallgató erősítő tűrhetően kihajtja e ezeket, mert erősítőre most nem akarok kőteni."

A K500-ashoz, K501-eshez egészen biztosan kevés lesz az a hangkártya, hogy valóban meg tudják mutatni, mire képesek, mert ezek kivételesen nehezen hajtható fejhallgatók (még a külföldi fórumok szerint is. :D ), és nem az impedanciájuk miatt. Sokkal nehezebb őket jól meghajtani, mint pl. egy 300 Ohmos HD650-et, ami szintén nem egy könnyen hajtható fejes, és még sokkal nehezebb, mint egy 600 Ohmos DT880-at, vagy DT990-et.

[ Szerkesztve ]

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#67458) #56474624 válasza attiss66 (#67456) üzenetére


#56474624
törölt tag

Én viszont azt vettem le különböző fórumokból, hogy a K500 vs K501 ízlés dolga, nem hirdethető közülük győztes. Vintage (80-as évekbeli) Beyereket is érdemes figyelni: 770, 880, 990, nem olyanok, mint a mai 770, 880, 990. Persze az eredeti párnájukkal, amivel a valós tudásuk/hangképük kijön. Nem is értem amúgy, hogy a mai (illetve már talán a második generációstól kezdve) DT770 és DT990 (a DT880 még hagyján) miért nem valami más típusjelzéssel jött ki. Értem én, hogy ezzel jobban el lehet(ett) adni, de hát annyira más hangzásvilág felé mentek el... :U

[ Szerkesztve ]

(#67459) regener


regener
veterán

Na urak, sikerült jóáron hozzájutnom egy Custom One Pro-hoz, amelynek annyi volt a baja hogy a gyári kábel meg volt szakadva, de maga a fejesnek semmi baja.

Lévén játékra is használom így bedugtam a SteelSeries mikrofonos kábelemmel (inline mic). A hangja elképesztően jó (magastól nézve a 3. fokozaton van, legalsó már sok szvsz) zenéket hallgatva (flac), viszont lévén csak az alaplapi ALC892-m van így biztos nem ez a max.
De a kérdésem inkább arra irányul hogy miért tűnnek úgy a játékhangok mintha mindentől távolabb lennék vagy nem is tudom hogy írjam le? Realtek vezérlőben csak a "Nagy sávszélességű hangszórók" (valami hasonló a neve) vannak bekapcsolva a fülesre, fejhallgató virtualizálás nincs.
Az alapértelmezett formátumot hova állítsam?
Jelenleg 24bit 48KHz-en van, talán ez nem jó?

Előre is köszi a válaszokat.:R

(#67460) szakibá... válasza regener (#67459) üzenetére


szakibá...
senior tag

Látatlanban nehéz megmondani, de a tippem az, hogy a kábel javítás nem sikerült, és a föld nem érintkezik. Ilyenkor egy zavaros katyvaszt hallani, középről nem jön hang.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#67461) zsocy válasza szakibá... (#67460) üzenetére


zsocy
őstag

A custom one pro cserélhető kábeles, a javítás ebben az esetben egy sima kábelcsere volt ha jól tévedek.

Regener : Az összes hangjavító akármit kapcsold ki a realtek driverében, 24/96 mehet, vagy az is jó ahogy most van, ettől nem változik a hangkarakter. A tippem hogy az alaplapi ennyit tud, messze nem hajtja ki a fejest, ezért hangzik halkabbnak, távolinak a Beyer.
Persze lehet tényleg a kábel a gond, ha nem dugod be teljesen hanem óvatosan elkezded kihúzni, mozgatni, van egy pont ahol megjön a hangja? Mert akkor nem jó a vezeték-kiosztása (ctia-mtp).
Meg kellene nézni sima stereo kábellel is, nem mikrofonossal.

[ Szerkesztve ]

(#67462) Dorien válasza regener (#67459) üzenetére


Dorien
veterán

Izé... ez nem Custom Game [link], hogy 4 pin-es mikrofonos kábelt dugj rá. Sima sztereó jack vagy ilyen átalakító és jó lesz:

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#67463) Tomi_Sci válasza attiss66 (#67456) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

A második bekezdéstől mindent a 240-re értettem (az a "Sextett"). A 260-ról nem tudok semmi infot :B HeadFi-on biztos körbejárta már valaki.

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#67464) NandorHUN válasza Dorien (#67462) üzenetére


NandorHUN
addikt

Egy ilyen mennyit ront a fejes hangminőségen?

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#67465) regener válasza szakibá... (#67460) üzenetére


regener
veterán

+zsocy
+Dorien

Köszi a válaszokat. Igen a kábel csak bele lett dugva.
Azt a sávszélesség izét kikapcsolod majd.
A kábel pedig egy fekete színű ilyen (karikázva):

Zene és minden más hang normálisnak tűnik, csak a játékban olyan furcsa.

Ja a telefonról (RedmiNote4) nem próbáltam még, de nemsokára hazajutok és meglesz.

[ Szerkesztve ]

(#67466) attiss66 válasza gaborka8x8 (#67457) üzenetére


attiss66
senior tag

Keresgélem , de még nem találom hol olvastam, egy fotóra kattintottam rá és ott hozta be a fórumot.. Voltaképpen Bacylus fogalmazta meg jól, nem győztest hírdettek a két fejes közt AKG 500-501, hanem, hogy kinek melyik tetszett jobban és az 500-as többnek tetszett. Ha megtalálom linkelem, vagy bemásolom a szöveget.
Na az nem jó hír, hogy a sounblaster z keves ezekhez a fejesekhez.hm.

Bacylus: Na mostmár végképp nem tudom, hogy mit is kéne venni. :D Már úgy értem, hogy akkora a választék, na meg persze hallgatózás nélkül nem egyszerű elképzelni hogyan is szólnak az egyes fejesek. :) Beyer Dt 770, 880, 990 a régiek közül? Hangzásra van leírható eltérés az AKG-któl? És ezeket a Beyereket viszi vajon a hangkártyám, vagy a topposabb fejesekhez kevés a hangkártya erősítő?

[ Szerkesztve ]

(#67467) #56474624 válasza attiss66 (#67466) üzenetére


#56474624
törölt tag

Nyilván van eltérés. Bár fogalmam sincs, hogy akkoriban volt-e tipikusan beyeres vagy akg-s hangzás. Aki jobban elmerült az akkori fejhallgatókban, talán tudna róla valamit mondani. Annyi biztos, hogy a felsorolt Beyerek gyári vagy ahhoz közeli állapotban (gondolok itt elsősorban a fülpárnára) elég kiegyenlítettek az akusztikus zenerajongóknak is, rendben van a tonalitásuk.

[ Szerkesztve ]

(#67468) gaborka8x8 válasza attiss66 (#67466) üzenetére


gaborka8x8
aktív tag

"(I)hanem, hogy kinek melyik tetszett jobban és az 500-as többnek tetszett(/I)"

Ez is érdekes lehet, tehát továbbra is várom a linket, mert nekem ilyet sem sikerült felfedeznem.
Sokkal inkább olyanokat olvasgattam róluk korábban (És tapasztaltam magam is.), hogy bizonyos dolgokban egyik a jobb egy picivel, más dologban meg a másik. Pl.:
"A K500-asnak valami kicsivel jobb a tere, picivel szélesebb színpadot mutat, de a K501-esnek ellenben kicsivel több a mélye, és tisztább, simább a középhangok terén."
Meg számtalan ilyen minimális eltérést egyik vagy másik tulajdonságban egyik vagy másik fejhallgató javára.
Tehát még akkora különbséget sem véltek sem mások, sem én felfedezni a két típus között, mint mondjuk a Sennheiser HD 414 és HD 424 között.
Egyébként pedig, bármennyire is szeretem az AKG-ket nekem sem a K 500-asról, sem a K 501-esről nincs különösebben jó véleményem. Mélyük, magasuk kevés, középtartományban hajlamosak nagyobb hangerőn torzítani, a szimfonikus nagyzenekarral mindkettőnek meggyűlik a baja, a részletek jelentős részét hajlamosak elnyelni. (Ezért pl. minden szívfájdalom nélkül megválnék a saját K 501-esemtől, ha valaki éppen meg akarná venni. És hasonlóképpen vagyok még másik 15-20 fejhallgatómmal a meglévők közül.)
A kedvelőik a "zeneiségüket" szokták kiemelni, mint abszolút megfoghatatlan, és mindenkinél más jelentéssel bíró valamit, de saját tapasztalatom szerint "zeneiségben" bőven jobb a Sennheiser HD 424-esem, mint az AKG K 501-esem.

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#67469) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Ha esetleg valaki soknak találná Meze 99 Classic-ban a basszust vagy túl dominánsnak, akkor Headfin ezt találtam:

[link]

" I just tried out the Brainwavz non-angled sheepskin leather ear pads on the 99 Cs, and I must say, they provide an OUTSTANDING upgrade to not only the sound quality of the 99 Cs (including an extra widened soundstage!), but also to the comfort level of the ear pads as well! They are not cheap ($40 at present time), but IMO they worth EVERY penny! They are pretty easy to put on the 99 Cs too, which was nice. I was able to do both sides in about 2-3 minutes. (NOTE: DISABLE "TONE" ON THE EQ SCREEN. YOU DON'T NEED IT.)

When I listened to tracks like my Hybrid SACD version of Clapton's original "Layla" and Led Zeppelin's "Immigrant Song" (Hi-Res version) with the newly widened soundstage, I heard an extra guitar "fill/part" within the intro of the "Layla" before the vocals kick in that I'd never really noticed in the past. On "Immigrant Song", before each verse, Page plays these distorted DELAYED guitar chords that sound awesome, but now, I can REALLY hear the full "breath" and every little nuance of the delay pedal, where before it sounded a bit muffled and not as clear. So RUN out today and get these pads if you want to hear the 99 Cs at their BEST! In addition, below the EQs I have listed for the stock pads, I have now included the SAME EQs but for the Brainwavz pads. I did have to make a change on the treble side (last 3 EQ bands) & Pre-Amp band to resolve the extra bit of sibilance I was getting on the new Brainwavz pads, but it appears to be under control now!** "

Erre való tekintettel esetleg tudtok jó helyet, ahonnan olcsó(bban) be lehet rendelni a Brainwavz Sheepskin Pad-ot? Jelenleg 40 dollár amazonon és olyan 20 ezer ebay-en :((( , de olvastam pár hónapja topicban, hogy volt már 25$-is valahol...

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#67470) emiki6 válasza NandorHUN (#67469) üzenetére


emiki6
veterán

Karácsonykor volt rá akció, azért volt olcsó. :K

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#67471) #56474624 válasza fehér_ember (#67432) üzenetére


#56474624
törölt tag

Majdnem elfelejtettem megkérdezni: az eddigi DT880-asodhoz képest milyennek érzed a K550 mk3-at? Miben jobb, miben marad el?

(#67472) korpicschess válasza NandorHUN (#67469) üzenetére


korpicschess
veterán

Karácsony, húsvét, black fridaykor szokott akció lenni, illetve évközben 20% többször. Regisztrálj náluk és küldik a hírlevelet.
Amúgy tényleg jó párna, bár egy icipicit kemény. Miért nem tud mindenki olyan párnát csinálni, mint ami az AKG K550-en van (és ne menjen szét)? :)

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#67473) #56474624 válasza korpicschess (#67472) üzenetére


#56474624
törölt tag

A K550 párnát az elején még baromi kényelmesnek éreztem, azóta már nem tartom kiemelkedőnek e tekintetben. A fülem nem valami nagy, de így is mindig hozzáér valahol, irritálja.
És még nincs itt a kánikula!

[ Szerkesztve ]

(#67474) korpicschess válasza #56474624 (#67473) üzenetére


korpicschess
veterán

A melegedés is egy faktor. Jó, az Audio Technikákon is eléggé jó párna van. Mondjuk nekem eddig a Nighthawk kényelemben abszolút favorit, baromira jó. Persze ami nem plüss, abba jobban bele is tud fülledni az ember feje, viszont én nem szoktam hosszú órákat magamon hagyni.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#67475) milkabrams válasza NandorHUN (#67469) üzenetére


milkabrams
őstag

Már csak azt nem tudom, hogy ez vagy az MSR7 a jobb

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#67476) Dorien válasza #56474624 (#67473) üzenetére


Dorien
veterán

A fül köré cuppanós K550 párna elég brutál lesz a ~40 fokban. :) Légkondi erősen ajánlott.

Más:
Ha valaki mászkálós on-ear (supra) fejest keresne:
Sennheiser Amperior - 28k [link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#67477) gaborka8x8


gaborka8x8
aktív tag

Nem tudom, [ez] volt már?

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#67478) Dorien


Dorien
veterán

Egy kis klasszikus egyveleg Paul Anthony Romero mestertől (Heroes of Might & Magic):

Paul Anthony Romero plays Themes from Heroes of Might and Magic - Piano Medley

Paul Romero plays Ancient Evocations" from Ubisoft's "Heroes of Might and Magic V"

Warming up with barbarian castle theme HOMM 1

Playing FoRtress w. Mateusz Alberski & The Heroes Orchestra

Ha valaki szereti Rachmaninov zenéjét, az nyugodtan álljon neki. :)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#67479) TirGael válasza emiki6 (#67424) üzenetére


TirGael
tag

danke! :)

(#67480) Kisszidi


Kisszidi
csendes tag

Sziasztok,

Szeretnék egy jó fülest a Grado SR125e helyére. Imádom, fantasztikus hangja van, nagyon kényelmes de túl hangos a külvilág fele. Nem követem figyelemmel a fejes témát, így egy csomó márkát és típust egyáltalán nem ismerek, ezért kérném a segítségeteket.

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Iroda, néha otthon.
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Tömörítetlen zene, rock, elektro swing többnyire.
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
100.000Ft kb.
4.) Új vagy használt?
Mindegy
5.) Circumaural vagy supraaural?
Mindegy
6.) Zárt vagy nyitott?
Nagyon szeretem a nyitottak hangját, de az iroda miatt lehet zárt vagy félig nyitot kéne.
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
A természetes, színezetlen hang irányába mennék. A mesterségesen túltolt mélyet nem szeretem.
8.) Honnan vásárolnál?
Online
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
LG V30 melóban, otthon egy OPPO DAC.

Annak tudatában, hogy a Grado nagyon bejött minden szempontból, tudnátok valami olyat ajánlani, ami kifele halkabb? Esetleg egy Fidelio X2 megfelelhetne szerintetek? Ugyan nyitott, de azt olvastam jobban szigetel.

[ Szerkesztve ]

(#67481) jambiyya


jambiyya
őstag

Sziasztok!

14 éves fiamnak szeretnék vásárolni fejhallgatót. Korából adódóan nincs még nagy feje. :)
Fontos azonban, hogy "menő" legyen a cucc..jelentsen ez bármit, de majd megkérdem, csak akkor ugye kiderül mit fog kapni.

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót? otthon, utcán
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni? elektronikus zene
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg? 20eFt
4.) Új vagy használt? új
5.) Circumaural vagy supraaural? mindegy
6.) Zárt vagy nyitott? zárt
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar? mélykiemelés szükséges (5-ös skálán 3-mas)
8.) Honnan vásárolnál? egy hónapom van rá, szóval itthon (vagy GB/BG eu raktár)
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)? mobiltelefon (samsung s6)

Köszönöm.

(#67482) woldy válasza regener (#67465) üzenetére


woldy
csendes tag

Kipróbáltam, nálam teljesen korrektül jöttek le a hangok játék közben is. Korábbival nem volt ilyen gondod?

(#67483) pulutodurumo válasza jambiyya (#67481) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Hát sajnos a 14 éves srácok nem mindig a minőséget keresik, inkább a menőséget. Azt vizionálom, hogy bementek egy Média Marktba, és vesztek valamit ami jól néz ki, és aggya a méjjet™.
De hogy legyen valami ajánlás is:
Ha találsz olcsóny Marshall Major II. Vagy Superlux HD-562. Utóbbit vettem Édesanyámnak, nem sokat hallgattam, de szerintem rendben van.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#67484) Kisszidi válasza jambiyya (#67481) üzenetére


Kisszidi
csendes tag

Ha menőt akar (nem vagyok annyira otthon a témában) és sok mélyet, lehet egy Beats kéne neki, láttam már 20-on párezerért. Én kb 5 másodpercig tartottam a fejemen, de fiatal koromban lehet szerettem volna. :D

Esetleg Sony MDR-XB450, Skullcandy Knockout.

(#67485) Sinesol válasza Kisszidi (#67480) üzenetére


Sinesol
veterán

Talán a Shure Srh 940 felelne meg leginkább, de esetleg az Audio Technika ATH A990z is szóba jöhet.

[ Szerkesztve ]

(#67486) jambiyya válasza pulutodurumo (#67483) üzenetére


jambiyya
őstag

Meghallgatta az enyémet (HD555), elismerte hogy szépen szól, de kevesellte a mélyet...ez van. :)
Egyébként azért nem szeretnék bóvlit, mert az elektronikus zenék mellett azért az én kedvenceimet is hallgatja.
MM-ba azért akarom elvinni, hogy felpróbáljon párat, mert az elég gáz, ha van egy jó fejesed, ami még jól is szól, aztán fél óra múlva szétnyomja a fejed.
Szerintem valami sony lesz. :U

(#67487) Kisszidi válasza Sinesol (#67485) üzenetére


Kisszidi
csendes tag

Köszönöm, örülök hogy említetted az Audio Technika-t, szemeztem ezzel a típussal egy ideje.
A Shure ismeretlen számomra, de vetek rá egy pillantást, érdekelnek az új dolgok.

(#67488) regener válasza woldy (#67482) üzenetére


regener
veterán

Korábbi fülessel nem, de valaki már piszkálta, mert most tűnt fel hogy a kábelek nem belül futnak el, hanem át vannak vezetve a pánton ami forog a kagyló.

Zenére sokkal jobb ennyiért (15k) a Fluxnál (nem mellesleg sokkal kényelmesebb is annál), az meg marad a játékra úgy tünik.

(#67489) gaborka8x8 válasza jambiyya (#67481) üzenetére


gaborka8x8
aktív tag

Menőnek szerintem elég "menő" a Skullcandy Navigator.
Sokféle színben kapható a fényes feketétől a pinkig, amik között vannak elég fiúsak is, nem nőcisek, van rajta halálfej is, jó sok a mélye, és mindent tud, ami, elegendő a populárisabb elektronikus zenékhez.
Kell ennél több, vagy jobb? :)

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#67490) NandorHUN válasza milkabrams (#67475) üzenetére


NandorHUN
addikt

Maga a fejhallgató vagy a párna?

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#67491) alphamooncam válasza jambiyya (#67481) üzenetére


alphamooncam
őstag

Nem ismerem a fiad ízlését ( fiataloknál sosem lehet tudni ) szal itt egy retro Koss Porta Pro

Elvileg 84 óta gyártják folyamatosan. Amerikás, úgyhogy lehet trendi, de ki tudja.

Tulajdon képpen a magamnak vettem második fülesnek, de nekem túl mélyorientált ( amúgy rendben van) , úgyhogy a lányomnak adtam. Hátha...

Bocsi most nézem ez nyitott...

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#67492) GazVezír


GazVezír
tag

Sziasztok!

Frissen vásárolt Sony MDR-ZX110 egyik fele recseg. A recsegés főleg a mélyeket érinti. Hangerő olyan 75%. Ez normális egy új fejhallgató esetén, s pár nap után elmúlik vagy garis a dolog? A másik fele tökéletesen szól.

(#67493) Samtya válasza GazVezír (#67492) üzenetére


Samtya
senior tag

Nem normális és nem múlik el. Esetleg csak akkor ha hajszál okozná, de egy újnál ez nem valószínű. Leginkább visszavivős vagy elállásos folytatását képzelem el a történetnek.

(#67494) mind_against


mind_against
tag

Sziasztok!
Tanácsokat szeretnék tőletek.

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Otthon
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
játékra, szóval mikrofonos legyen, azon belül is survival fps, ahol fontos a hang. Film és zene, ebből vegyes felvágott
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
40k
4.) Új vagy használt?
új
5.) Circumaural vagy supraaural?
circumaural
6.) Zárt vagy nyitott?
zárt
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
dinamikus és kiegyensúlyozott legyen, mint a Microlab Solo 6c-m, ennél jobban nem tudom leírni...
8.) Honnan vásárolnál?
belföld, webáruház
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
integrált hangkártya Asus Prime B350 Plus-ról

Valamint ne érjen el rajta 2-3 év alatt semmilyen külső bevonat, burkolat anyaga, ami majd a nyakamba potyog.
Nem szeretnék full-gamer külsőt, mint az ASUS-ok, viszont a HyperX és Razer vonal a felső határ. Az alap szín legyen fekete, ha van benne egy kevés eltérő szín, mint dekor, az még belefér.
Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#67495) Nerd


Nerd
aktív tag

Sziasztok,

Sikerult megcsipni egy JVC HA-SR75S-W fejhallgatot 4990-ert.

2 nap mulva erkezik.

Mi a velemenyetek errol a fulesrol? Eredeti ara 25 ezer...

Jobban orulnek feketenek, vagy barnanak, de csak a feher volt akcios.

Ennek a feherje hogy nez ki egy ferfi fejen? :)

(#67496) NandorHUN válasza Nerd (#67495) üzenetére


NandorHUN
addikt

Az ilyen fejeseket sose értettem. Már ránézésre is látszik, hogy zero izoláció van benne, otthonra még egy olcsó hangfal is jobb nála, utcára meg max hangerőn is gyenge és behallatszik minden (no meg ki is), akkor miért nem inkább füles? Ez a JVC amazon alapján még hajlamos is megadni magát.

Eredeti árra nem tudok mit mondani, 25-ért talán nem olyan gagyi már talán (?). De én inkább vettem volna egy Takstar HD2000-t ennyiért.

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#67497) Nerd válasza NandorHUN (#67496) üzenetére


Nerd
aktív tag

uzletben vennem at, szoval barmikor lemondhatom.

Leirasok alapjan nem tunt gagyinak, illetve nyilvan 25-t nem adnek erte.

(#67498) szakibá... válasza NandorHUN (#67496) üzenetére


szakibá...
senior tag

Hallottad már? "Ránézésre" ez egy bőr párnás, fülön felfekvő, zárt típus, amilyenek elég jól szoktak szigetelni. Hogy jön ide bármilyen hangfal? A 104 dB érzékenység sem kevés. Ne próbáld elvenni a kedvét, ennyi pénzért még dísznek is jó, de lehet, hogy jól is szól, nem tudom. Ha mégse, bármelyik hölgy ismerőse örülni fog az ajándéknak.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#67499) attiss66 válasza gaborka8x8 (#67468) üzenetére


attiss66
senior tag

Na keresgéltem egy órán át a K500 vs K 501-ről, nem találtam meg, olyat olvastam, hogy írta valaki, hogy büszke, hogy AKG K500-asa van :D, meg olyat, hogy nem is tudta, hogy a K500-as ilyen ritka, neki meg pont van. :) Szóval a K500 előbbre valóságáról nem találtam érdemlegest a K501-el szemben. Amúgy már ön úgyis lebeszélt mind a kettőről :D, "Mélyük, magasuk kevés, középtartományban hajlamosak nagyobb hangerőn torzítani, a szimfonikus nagyzenekarral mindkettőnek meggyűlik a baja, a részletek jelentős részét hajlamosak elnyelni. " Na ez épp elég a két fejes rossz tulajdonságaiból/ "kevesebbért is akasztottak már". :D /, hogy ne forszírozzam a vételüket. Na meg a másik fő ok, hogy nem egyszerű meghajtani őket. De akkor kiesik a K340/pedig ezt olcsón meg tudnám venni :) / -es is a szórásból, mert azt olvastam, hogy az is a K500-K501-eshez hasonlatos nehézségű meghajtású.

Bacylus: Először az volt a kérdés, hogy a belinkeltek közül melyiket vegyem vajon, most változott a helyzet, most az a kérdés megint, mit is kéne venni. :D Minél több véleményt hallgatok, és minél több teszt-et olvasok stb., jelenleg fogalmam sincs mit kéne venni. :D Na de ez még változhat :) , fog is. Mindig az jut eszembe, hogy hallgatni is kéne valamit, csakhogy 200-300-400 km-ekre vannak az eladó használt fejesek. A sok véleményből/mert ugyebár olvasgatok visszafelé a különböző fejesek teszteléséből a topikban(bejáratóhangteszt-es véleményeket is stb// majd csak összeáll a kép. :)

[ Szerkesztve ]

(#67500) milkabrams válasza NandorHUN (#67490) üzenetére


milkabrams
őstag

Párnákra gondoltam. Megjött az MSR7 párna, sokat dobott a fejesen, lehet hogy beszerzek egy brainwarzot is.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.