Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74001) Spíler válasza fericske (#73999) üzenetére


Spíler
őstag

"Ez honnan jött?"

Hát....,én is olvasom a topikot.Valamit sikerül is megjegyeznem. :D

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#74002) Dimaj válasza Spíler (#74001) üzenetére


Dimaj
aktív tag

Gyorsan el lehet velük tapsolni 300k-t az tuti :DDD

(#74003) torma1981 válasza fericske (#73999) üzenetére


torma1981
veterán

Nekem az van. :D

(#74004) Bukk900 válasza Spíler (#73998) üzenetére


Bukk900
őstag

Most akciós (47900) a félnyitott Fostex planár. [link]

(#74005) contaxg válasza milkabrams (#74000) üzenetére


contaxg
veterán

Nem koncertek, hanem MR3 Bartók adásokra használja az M50x-et az úriember. De pl van aki Sennheiser HD6xx-kal dolgozik . Szerinte azok tonálisan elviszik az anyagot, mert a Senik meleg hangja miatt az adás hangzása túl hűvös, keményebb hangú lesz, vagyis becsapja a hangmérnököket.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#74006) Sinesol válasza contaxg (#74005) üzenetére


Sinesol
veterán

Azert az fura, hogy az elmondottak tükrében az M50x-et meg jónak találja, ha az alapjan dolgozik, ugyancsak elèg száraz lehet a végeredmény.

[ Szerkesztve ]

(#74007) Spíler válasza Dimaj (#74002) üzenetére


Spíler
őstag

Hát ez az,azért nincs még olyanom..... ;)

Bükk900

Már rég megvettem volna,de nem az én világom a modolgatás,ez a Fostex meg erősen igényli,a tulajok és a leírások szerint is.

(#74006) Sinesol

Igen,ezt én is akartam írni,csak nem akartam belebonyolódni ennyire ebbe az M50X témába,mert nekem aztán tök mindegy ki milyen fejest használ.

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#74008) contaxg válasza Sinesol (#74006) üzenetére


contaxg
veterán

Pont fordítva... ha egy hűvös precíz kemény hangú eszközre hangolsz valamit neutrálisnak, akkor melegebb hangzást kapsz neutrális vagy meleg hangú készülékeken, fejeseken (Az M50x inkább neutrális).
Az is érdekes, hogy más (ismert, elismert) hangmérnök, zenei rendező szerint az M50x erőssége abban rejlik hogy az ajtó méretű stúdió ládák hangját kapja vissza az ember ebben a fejhallgatóban. Így ha egy aprócska stúdiód van, ahol közeltéri monitoroknak van csak hely, ott az M50x remek megoldás, mert hasonló energiákkal és mennyiségben szólaltatja meg a mélyeket mint a nagy monitorok az 40cm-es mélynyomóikkal.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#74009) monve


monve
újonc

Nekem tudtok javasolni valamit?

(#74010) Sinesol válasza contaxg (#74008) üzenetére


Sinesol
veterán

Hűvösebb, eszközre hangolva valószínűleg melegebb lesz az eredmény, ez igaz. Viszont szerintem elég messze van az M50x a neutralistól, epp azert is mondtam, hogy az is ugyanugy becsaphatja a hangmernököt. Olyan mélykiemelese van mint a ház, ha ez alapjan dolgozik valaki, akkor a vegeredmeny elég szaraz lehet szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#74011) Spíler válasza monve (#74009) üzenetére


Spíler
őstag

Jó egészséget.Vagy mire gondoltál? :D

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#74012) monve válasza Spíler (#74011) üzenetére


monve
újonc

A #73986-ban leírtam, hogy milyen fejhallgatót szeretnék.

(#74013) Spíler válasza monve (#74012) üzenetére


Spíler
őstag

Invotone HD2000 jó lehet. :)
Végső soron a Sony MDR-ZX110-et is veheted ha az jobban tetszik,abban több a mély.

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#74014) Sinesol


Sinesol
veterán

Plusz az jutott eszembe, hogy vajon nem alap e munkanal, hogy EQ-val kiegyenlitik a fejes káros, munkát tulsagosan befolyasolo kiemeléseit? Valahogy nagyon amatőrség lenne, ha ilyen trivialis dolgot nem küszöbölnének ki alapból. Arra tippelek, hogy biztos van valami megoldasuk rá.

[ Szerkesztve ]

(#74015) mcs válasza monve (#74012) üzenetére


mcs
veterán

A ZX110 ritka egy hulladék. Törékeny, tompa és hümmögős. Emberi basszust hírből sem ismer. :D

[ Szerkesztve ]

(#74016) Bukk900 válasza monve (#74012) üzenetére


Bukk900
őstag

Superlux HD661 is megfelelhet. [link]

(#74017) #56474624


#56474624
törölt tag

A DT220 mélye azért nem rossz. Feszesebb a vintage DT440-étől is. (a K550 amúgy brummogósnak hat ezek mellett még Presenterről is). Ha tudná legalább azt a közepet és magast is... Akkor lenne egy tisztességes zárt fejesem. :)

[ Szerkesztve ]

(#74018) Spíler válasza Spíler (#74013) üzenetére


Spíler
őstag

AKG K180 vagy egy K240 valakinek?

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#74019) Spíler válasza Spíler (#74013) üzenetére


Spíler
őstag

AKG K180 vagy egy K240 valakinek?

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#74020) Spíler válasza Spíler (#74019) üzenetére


Spíler
őstag

Itt van a K240,csak hülyéskedett a PH oldala,azt írta ki mindig,hogy "az oldal frissítés alatt".

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#74021) bajnokpityu válasza Sinesol (#74010) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Hja, világ vicce h hd600 meleg, és az hangol el, nem az50x. Ezt azért ne hirdessuk, mert még hülyének nézik a topicot. Amúgy meg minden hangmernok, akikkel beszéltem, megszokjak a fejesuk hangját, és belekalkulaljak.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#74022) OPiiPO


OPiiPO
addikt

hajónapló kedvéért: Queen Under Pressure (24/192 vinyl rip) (de ez kb. igaz a komplett albumra is) - az énekhang sokkal mosottabb a Yamaha MT220-on mint a DT 990 600ohm. A DT nyitottabb, szellősebb is, mélyben kevesebb de az lejjebb megy. (LG V30 és USB Audio Player V5.0.5 - SMSL M3 - Myryad Z40).

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#74023) #56474624 válasza OPiiPO (#74022) üzenetére


#56474624
törölt tag

Személy szerint inkább hallgatnám azt a mosottabb énekhangot, mint a mai DT990-ét. Ha a régi DT990-ről van szó, az más, az elég természetesen szól.

(#74024) OPiiPO válasza #56474624 (#74023) üzenetére


OPiiPO
addikt

ez egy 2017es példány, gondolom akkor az újabb - sajnos nincs túl nagy összehasonlítási alapom, egy kezemen meg tudom számolni a fejeseket amiket érdemben meg tudtam eddig hallgatni

módosítom: nem "sokkal mosottabb" csak simán mosottabb, igazából évekig teljesen megfelelt, csak ez a DT 990 kavart be . . . lassan kellene keresnem egy jobb DAC-ot, (de számomra persze ez is szebben szól mint a V30-é), addig nem megy az MT220 az apróra mert ki tudja . . .

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#74025) contaxg válasza #56474624 (#74023) üzenetére


contaxg
veterán

Melyik mai DT990-ét?? :)
Mert van Pro és Edition és az impedancia is meghatározza ezeknek a minőségét.

A régi DT990 hangját én is nagyon szeretem!

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#74026) Dorien válasza OPiiPO (#74022) üzenetére


Dorien
veterán

DT990-ben valahol hátul hallod az énekhangot a brutális mély és magas mögött. Legalábbis a DT990 Pro (250 ohm) nekem ilyen volt. Hozzá képest az MT220 egy istenkirály fejhallgató szvsz.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#74027) contaxg válasza Dorien (#74026) üzenetére


contaxg
veterán

De a kapott hangba a forrás is beleszól és lehet, hogy nem passzold a cuccod a DT990-hez. :)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#74028) OPiiPO válasza Dorien (#74026) üzenetére


OPiiPO
addikt

érdekes, a 600ohm változaton ezt nem annyira hallom (lehet ekkora különbség két fejes két alváltozata közt :F ) - megyek vissza hallgatózni, lehet hogy jelentkezem majd pár nap múlva a témában

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#74029) #56474624 válasza OPiiPO (#74028) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ha mondjuk egy HD600-hoz hasonlítanád, esélyes, hogy hallanád. A HD600 az egyik legsemlegesebb fejhallgató, ami ma kapható.

(#74030) OPiiPO válasza #56474624 (#74029) üzenetére


OPiiPO
addikt

a Sennheiser vonal eddig teljesen kimaradt nálam, még a szokott hifib_zi köreimben is ritka - ráadásul ahhoz már túl drága hogy csak úgy vegyek egyet csak a meghallgatás kedvéért (nem úgy mint a DT990), szóval egy jó ideig még nem fogok hozzájutni - de azzal viszont nem értek egyet hogy csak akkor hallanám, eléggé nagy a különbség az MT220-höz képest a DT990 javára abban a pár dologban amit leírtam korábban, ezt egyértelműen hallom (no offense!)

tényleg, hogyan szoktátok megoldani egy idegen fejes meghallgatását a saját láncon? mármint azon kívül hogy megrendelem online és a 14 napon belül visszaküldöm? (van webshopos barátom, látom mit szívnak ezzel, én nem akarok szívatni ezzel senki boltost sem, de ez csak saját vélemény)

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#74031) Spíler válasza #56474624 (#74029) üzenetére


Spíler
őstag

Én a HD600-hoz hasonlítom és megnyugtatlak,hogy nem olyan rossz fejhallgató a DT990/600 Edition mint ahogy te minden alkalommal elmondod ahányszor csak alkalmad nyílik rá.
Teljesen más karakter mint a HD600,de attól még lehet jó és lehet szeretni.Neked nem tetszik ok,tudomásul vettük.(már sokadszorra).Kérdezték,hogy melyik változatot hallottad és miről?Hátha utána tudunk járni ennek a nagy DT990 gyűlöletnek. :D

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#74032) #56474624 válasza Spíler (#74031) üzenetére


#56474624
törölt tag

Szerintem keversz Doriennel, én nem mondom el minden egyes alkalommal. :N

De, ha énekhangokról van szó, az pont nem a DT990 kifejezett erőssége, mert testetlen, vékony.
El lehet játszani ezt a minden szubjektív játékot, de akkor az egész topik értelmét veszíti. Ettől még lehet szeretni a DT990-et, de a HD600 objektíve egy sokkal hangzáshűbb, természetesebb karakterű fejes.
Nézheted akármelyik verziót (valamennyit hallottam már) a ma kaphatók közül.

[ Szerkesztve ]

(#74033) Spíler válasza #56474624 (#74032) üzenetére


Spíler
őstag

Neked lehet,hogy testetlen és vékony az énekhang,de akkor írjátok már oda,hogy szvsz,vagy szerintem.Mert szerintem meg nem.Mindig csodálkoztam amikor azt írták,hogy "nincs közepe" a DT990-nek,ez enyhén szólva is csúsztatás.Ismétlem,a DT990/600 Editionról beszélek,azt még mindig nem tudjuk,hogy te melyik változatról.
Ja látom,közben általánosítottál,egy kalap alá vetted az összes DT990-et.Ezek szerint akkor a forrás is teljesen mindegy,egyformán szól minden mindennel. :U
Itt fejeztem be.Azért még béke van,remélem. :)

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#74034) OPiiPO válasza #56474624 (#74029) üzenetére


OPiiPO
addikt

okok, de most néztem hogy az a fejes kétszer annyiba is kerül (kivéve Muziker) :F

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#74035) Spíler válasza OPiiPO (#74034) üzenetére


Spíler
őstag

Valahol hallgass meg egyet,az ország melyik részében laksz?

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#74036) rr36


rr36
újonc

Sziasztok!

Van egy m audio ath m30x fejhallgatóm. Telefonnal használva bármilyen hangerőn furcsa recsegés van a basszusok elején az egyik oldalon. Külső hangkártyával, laoptoppal ez a probléma csak magas hangerőnél jelentkezik, de szintén csak az egyik oldalon. Mi lehet a baja? Vagy ez normális?

(#74037) Dimaj válasza rr36 (#74036) üzenetére


Dimaj
aktív tag

Már lett javasolva, hogy párnát le, és tisztítsd meg, hajszálakat is nézd meg :K

(#74038) HUNNIA1920 válasza OPiiPO (#74034) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

[link]

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#74039) OPiiPO válasza HUNNIA1920 (#74038) üzenetére


OPiiPO
addikt

köszi, ezt az oldalt nem ismertem :R

Spíler: Bp-n dolgozom, megpróbálom ott megoldani, most már tényleg érdekel.

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#74040) Sefter válasza OPiiPO (#74039) üzenetére


Sefter
veterán

Budapesten az Alzában (Róbert Károly krt.) ki van állítva, kipróbálható egy rakat Senni fejes.

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#74041) ribizly válasza OPiiPO (#74039) üzenetére


ribizly
veterán

A HD600-at nem feltételül szereti mindenki, de egyszer érdemes meghallgatni, mert amit mutat azt nem lehet utána elfelejteni. Arról nem is beszélve, hogy ha eddig gyengébb cuccokkal volt csak dolgod, akkor újraformálhatja, hogy mit is keresel igazából. A forrásra viszont igen oda kell figyelni, mert különben mélyhiányos lesz.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#74042) contaxg válasza Sefter (#74040) üzenetére


contaxg
veterán

Kérdés, hogy milyen forrást tolnak alá,ha van egyáltalán HD600 kirakva. Be fogok nézni, mert 1 sarokra vannak tőlem.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#74043) Sefter válasza contaxg (#74042) üzenetére


Sefter
veterán

Azt nem néztem, tőlem is 1 sarokra vannak :DDD

Psn ID: sefter_hun

(#74044) Zoliee válasza contaxg (#74042) üzenetére


Zoliee
senior tag

Ott alapból semmit, Neked kell vinni, csak ki van téve, kipróbálható...
Sőt ha a 650-et is meg akarod hallgatni, és a forrásod 3.5, akkor vigyél 6.3 jack átalakítót.

(#74045) #56474624 válasza OPiiPO (#74039) üzenetére


#56474624
törölt tag

Hitspaceben legutóbbi ottjártamkor még volt HD600. Ott amúgy van minden, csak zenét kell vinni. De szerintem, ha saját cuccot visz az ember, azt is lehet, elég rugalmasnak tűnnek ott az eladók, és azért az alzásoknál jobban is értenek hozzá.

Meg van még egy hely, ahová én is régóta tervezek benézni, itt is vannak fejhallgatók: Audiophile Szalon.

[ Szerkesztve ]

(#74046) OPiiPO válasza #56474624 (#74045) üzenetére


OPiiPO
addikt

köszi, mindenképp meg fogom hallgatni!

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#74047) cintula187


cintula187
addikt

Sziasztok!

Cserélném a Kingston HyperX Cloud Stingerem. 15.000 körül hasonló tulajdonságokkal rendelkező terméket tudtok ajánlani?

Logitech G231 pl.?

köszönöm

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#74048) cintula187 válasza cintula187 (#74047) üzenetére


cintula187
addikt

Elnézést. Törölhető. rossz a topic.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#74049) F-ECT$


F-ECT$
titán

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Otthon.

2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Filmnézés, youtube, esetleg néhány játék.

3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
20-30e Ft.

4.) Új vagy használt?
Elsősorban új.

5.) Circumaural vagy supraaural?
Circumaural.

6.) Zárt vagy nyitott?
Nyitott.

7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
HD 555-öt utódját keresem, semmi extrémet nem várok.

8.) Honnan vásárolnál?
Elsősorban itthon, jó lenne a 2 év garancia.

9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
Integrált hangkártya (Realtek ALC892), telefon (Galaxy S7).

Dive ever, work never.

(#74050) Spíler válasza F-ECT$ (#74049) üzenetére


Spíler
őstag

OMNITRONIC SHP-600. Itt alkalmanként vágni kell a magasakat mert néha sok lehet.
Audio-Technica ATH-AVA400. Hosszabb idő után nyomhatja a füled a plüss párna belső varrása,olyankor előrébb kell húzni.Nagy hangerőn Pld.rock/metál-nál zavaros lesz a hangzás,de amire írtad,hogy használnád arra tökéletes.

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.