Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66651) Fandango válasza attiss66 (#66649) üzenetére


Fandango
veterán

Nem kötelező, sőt nem is olvasom csak futólag, de teljesen feleslegesen generálod a hozzászólásokat, és az érdemi rész elveszik a sok rizsa között.
Szóval megköszönném a ha topik témájára koncentrálnál, és azzal kapcsolatban írnál.

(#66652) pulutodurumo válasza attiss66 (#66649) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Másrészről ez egy szakmai topik fejhallgatókról. Az írott, és íratlan szabályok szerint ami nem a topik témájához kapcsolódik szorosan, azt offba tesszük.

És személy szerint nekem már elegem van a szipi-szupi gamer hangártyád ajnározásából. Nekem sincs top cuccom, de nem is lelkendezem róla hosszasan. Örülünk hogy örülsz, de most már abbahagyhatod.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#66653) attiss66 válasza pulutodurumo (#66652) üzenetére


attiss66
senior tag

"Örülünk hogy örülsz, de most már abbahagyhatod."

Az örülést? Mert azt nem tervezem abbahagyni, bár sose tudni mit hoz az élet. :)

Amúgy a hangkártyáról leírtam mindent, amit akartam.
Nem is írtam volna már a hangkártyáról, én már el voltam vele, mint a befőtt, Bib-nek válaszoltam, utána generálódtak tovább a helyzetek. :)

(#66654) attiss66 válasza Spíler (#66650) üzenetére


attiss66
senior tag

Húha, itt van oroszlán is?! ezt nem tudtam. :D Batyuldát nem ismerem. :)

(#66655) attiss66 válasza Fandango (#66651) üzenetére


attiss66
senior tag

"elveszik"
Ha ez a szó ebben a szövegkörnyezetben helyes, akkor az nyelvészeti hiba. Vagy elvész, vagy a sokak által lehet nem ismert szó, az elveszlik. Mint manapság sokan rosszul használják az abba és abban szót, felcserélik, összekeverik.

Tehát az elveszik helyett én elvész-t írtam volna. :)
Most már a topik témájára koncentrálok. :)

(#66656) s4tch


s4tch
veterán

Van megint egy jóárasított Hifiman HE560 warehouse dealben...

(#66657) ribizly


ribizly
veterán

Én most kérném a topic urait, hogy attiss66 utóbbi kb 20 kommentjét mindenestül törölje ki, hogy nyoma se maradjon és kapjon már egy kis kényszerpihenőt, mert elég volt a flood-olásból, hogy a stílusáról ne is beszéljünk...
:R

Ez a komment is törölhető természetesen.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#66658) geza844


geza844
aktív tag

Irodai használatra metál zenét hallgatni ez megfelelő páros lehet?
Musiland Monitor 04 MX + Takstar PRO 82
~31e Ft-ból meg is állna mindenestől (sőt, most nézem, hogy lesz valami akció Ali-n 7 nap múlva, és akkor 29e Ft lenne csak), ha jól sejtem nem kell már hozzá semmi egyéb cucc, vagyis nincs járulékos költség. A MUSILAND 04-ről olvastam jókat, attól annyira nem félek, a Takstar Pro 82-ről viszont magyarul nem találtam infót, csak a 80-asról. De gondolom ha nem jönne be valamelyik, nem sok bukóval lehetne rajtuk túladni.

[ Szerkesztve ]

(#66659) Bodz válasza Demizson92 (#66620) üzenetére


Bodz
Topikgazda

AKG K92?

(#66657) ribizly: Ilyesmivel erre tessék!

(#66658) geza844: Áfa, postának 3k a vámügyintézésért. Lehetnek járulékos költségek.
A Musiland jó ötlet, a 82 nem tudom milyen.

(#66639) asdxv: A Cloudnál azért nem nehéz jobbnak lenni. Na de milyen hangot keresel?

A Focal Listen most 45k elég sok helyen, ha valaki pont ilyet szeretne.

attiss66! Egy picit tényleg higgadj le, vegyél vissza a tempóból, koncentrálj jobban a topik fő témájára!

[ Szerkesztve ]

(#66660) geza844 válasza Bodz (#66659) üzenetére


geza844
aktív tag

Jogos, köszi! Ha rendelem, valószínű külön fogom, sőt lehet nem is egy napon, hogy külön csomagolva küldjék, úgy nem olyan feltünő talán, mint egy nagy csomag.

Takstart Pro 82-ről valakinek van tapaszttalata?

(#66661) ribizly válasza geza844 (#66660) üzenetére


ribizly
veterán

Van erre több is. Én a magam részéről nagyon jónak tartom azért az árért, amennyibe kerül. Simán felveszi a versenyt hangban és kényelemben a 30-40.000,-es kategóriájú zárt fejesekkel. Tere, részletessége elég jó, de a magasai bizonyos esetekben már kicsit sziszegősek, a közepei, mélyei viszont elég jók.
Ugyanakkor mindenképpen meg kell említeni, hogy anyagminőségben és használatban (a fülpárnákat leszámítva) inkább a 15.000,- alatti kategóriát képviseli.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#66662) #56474624 válasza Fandango (#66651) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ezek a "lelkes újoncok" mindig ilyenek. :DDD Lehet a PH rangrendszerénél jobb lenne csak a regisztráció óta eltelt napok számát figyelembe venni, bár nyilván az látogatottság szempontjából kevésbé lenne jó, mint a hsz gyűjtögetésre motiválás.

Mondjuk azt sem értem, hogy az egyéni arcképekkel miért kell ennyit sz*rakodni, hogy őstag rangtól meg a beállíttatása sem annyi, hogy tallózok a gépemen. Innentől engem nem is érdekelt, mert én olyan fajta vagyok, hogy mindig variálnék rajta. Jó ez a hippi lassan 12 éve, ezen nem variálok, mert nem látok alternatívát. :D

[ Szerkesztve ]

(#66663) geza844 válasza ribizly (#66661) üzenetére


geza844
aktív tag

Köszi! Akkor lehet bevállalom. Pont én is ezt sejtettem, hogy az anyagminősége maradhat el a drága fejesekétől, dehát valamit valamiért. Gondolom. Bár aztán lehet kivárok inkább egy jobb használtra... nem tudom... igazából simán ellenék egy öreg, ütött, kopott, de jól szóló fejessel is, nem igazán érdekelne, hogy hogy néz ki. Csak az nagyon kivárós, meg nagyon nagyon utánajárós... Az Audio-Technica ATH-M40x szimpatikus még az általam olvasottak alapján. Ezzel hangminőségben valami hasonló lehet a Takstar Pro 82? Jó, tudom, erre nehéz lenne válaszolni összehasonlítás nélkül, és biztosan nem pont olyan... Meg persze a Grado SR80E lenne nagyon tuti metál zenére, de a nyitottságát nem biztos, hogy díjaznák a többiek az irodában :) Namost megint elbizonytalanodtam a Takstar kapcsán... a mostani gagyi fejesem is úgy tört el, hogy a kutya lerántotta az asztalról... zuhant vagy 80cm-t... de enyni elég is volt neki... volt régen egy AKG K240 fejesem, annak tettszett az anyagminősége. Áááá... nem tudom, egyelőre inkább várok. Max megrendelem a MUSILAND 04 MX-et.

(#66664) dik


dik
őstag

Helló!
Egyszerűsített kis kérdésem lenne. 10000Ft körül érdemes venni fejhallgatót, abszolut nincsenek nagy idényeim.? Ajánlatokat szeretnék ebben az árban gondolom csodát nem kell várni, de azért szeretném ha nem csak csörömpölne. Eddig ami volt, már 15+ éves és kezdi elhagyni az erő(egyik fele elhalkult így kezdődött). + nem találtam hozzá jó vezetéket ilyen vékonyat, mert azt is cserélni kellene nagyon(ha tudna valaki 5 eres valami jót akkor az is jöhet priviben persze előre is köszönöm), de szerintem itt az ideje cserélni.
Eddig egy ilyet találtam(Superlux HD681 amire jókat írnak), de ami eddig volt azon van mikrofon és hangerő állító és hozzá szoktam néha jól jött. Esetleg ilyen irányban is érdemes nézelődnöm ami jó lehet vagy jobban járok ha csak fejhalgatót nézek simát amin nincs semmi plusz? Ja igen és sima alaplapi hangkártyáról van szó ha ez számít valamit.

Előre is köszönöm megértéseteket és válaszaitokat!

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#66665) lowzor válasza Bodz (#66659) üzenetére


lowzor
veterán

Legyenek szép mélyei, de azért ne túl tolakodóak.
Elektronikus zenében domborítson, mert most főleg arra kéne.
Tetszik a Focal Listen, de azt olvasom, hogy kényelemben nem a legjobb és nekem az fontos lenne.
A DT 770 Pro 80ohm-ot és a Meze 99 Neo-t nézegettem. Melyikkel járnék jobban?
Vagy van jobb alternatíva ebben az ársávban?

[ Szerkesztve ]

(#66666) ribizly válasza geza844 (#66663) üzenetére


ribizly
veterán

Az M40x szerintem már egy fokkal tisztábban szól, de kicsit más a két karakter. Az M40x egy V karakter, ami finomítható egy fülpárnacserélvel (Brainwavz Oval), de a Pro 82-n ilyet nem kell, mert annak a párnái egészen remekek (hacsak nincs nagyon nagy füled). Az biztos, hogy az M40x tartósabb.

@(#66665) asdxv
Nekem mind a kettő van. A Meze99C-nek kb. 0 tere van, de ha szépen lehúzod a mélyeket, akkor egy nagyon jó, élvezetes hangot kapsz. A kényelem mind a két fejesnél remek. A DT770 Pro 80 egyértelműen egy V karakter, de a tere egész jó. Attól függ mi az igényed. Én otthon használom a DT770-et gaming-re, meg ha zárt kell, és a Meze 99-et zenére, videókra munkahelyen.
Még talán annyit, hogy a Meze 99-nek nem nagyon kell komoly forrás (32Ohm-os), így akár hordozhatónak is ki lehet kiáltani (amennyiben kimennél ilyen szépségben az utcára, nomeg esős időben lehet nem annyira jó a fa burkolat). Ebben az ársávban (ami mondjuk jelen esetben akkor a 45-65k, ha a használtakat nézem Meze-ből) az M30x, M40x van (meg talán van valami jobb AKG, amit már láttam dícsérni, de típusra nem emlékszem).

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#66667) attiss66


attiss66
senior tag

Köszi Bib-nek az ajánlását, nem mondom ki, hogy mi az, mert törölve lesz, én elégedett vagyok vele. :D

(#66668) exit66 válasza ribizly (#66631) üzenetére


exit66
csendes tag

(#66630) s4tch
(#66631) ribizly
Köszönöm a válaszaitokat :R , kicsit továbblendítettek a folyamatban.

(#66630) s4tch 'Abban sem vagyok biztos, hogy a Mojo kihajtja a HD600-at...'
Hangerőben biztosan elég, de gondolom nem erre gondoltál. De te milyen fejes erősítőt javasolnál hozzá, ami jobban kihozza a 'tudását'?

(#66669) jippa


jippa
aktív tag

Ettől tegnap egy széles mosollyal a számon tudtam orthoálomba szenderülni.

(#66670) TheKresh válasza dik (#66664) üzenetére


TheKresh
csendes tag

Szia, esetleg picit többért szerintem egy ilyet tegyél a listádra ha belefér.
Mikrofonját és a hangerő szabályzóját gondolom csak telefonnal lehet használni vagy egy Y átalakítóval.
[Pioneer SE-MS5T]

Üdvözlettel: Kresh

(#66671) kromatika válasza ribizly (#66666) üzenetére


kromatika
veterán

Akg ból a 612 pro mondható ajánlottnak ebben az ár sávban,de ahhoz meg kevés a 04MX. asdxv: M40x szerintem jó lenne,és jobb füles mint a Pro 82 egyértelműen.Mint ahogy kolléga is írta DT770 is jó,de a Meze más kategória.Szerintem igen jó,főleg a közepei,és nagyon szórakoztató és zenei.Avval nem értek egyet hogy nincs tere.Zárt fülesekhez képest igen jó tere van.

(#66672) geza844 válasza ribizly (#66666) üzenetére


geza844
aktív tag

M40x helyett M50RD jó lehet?

(#66673) lowzor válasza ribizly (#66666) üzenetére


lowzor
veterán

Mezéből én a Neo-t néztem ki, ami 60k újonnan. Vajon csak az anyaghasználat a különbség a Classic-al szemben, vagy hangzában is van? Erről mindenhol mást írnak...
Megérne 15k-val többet a Beyerrel szemben? Csak zenére kéne és otthon használnám.
Használtat nem szeretnék.

(#66674) kromatika válasza lowzor (#66673) üzenetére


kromatika
veterán

A Classic hangban is teljesen más.Nem csak az anyag használat a különbség. geza844. M50RD valójában M50X hang,teljesen más hang mint az M40X,Sokkal több,rengeteg a mély és rá ér a közepekre.

[ Szerkesztve ]

(#66675) geza844 válasza kromatika (#66674) üzenetére


geza844
aktív tag

Vagyis az M50 az konkrétan mélykiemelt? Metál zenére az nem lenne annyira jó ha jól sejtem?

(#66676) dik válasza TheKresh (#66670) üzenetére


dik
őstag

Nem érdekelne a telefonos mizéria szigorúan csak gépre kellene. Bedugom és remélem 10+ évig bírja ott... :) Tehát olyan kellene. Bár nem ragaszkodom a mikrofonhoz majd veszek külön ha szükséges persze a hangerő szabályozó na az más tézta lenne persze....

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#66677) kromatika válasza geza844 (#66675) üzenetére


kromatika
veterán

Az a gond hogy nagyon nagyon mély kiemelt.Számomra semmilyen zenéhez sem jó.

(#66678) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Azt kérdezném, hogy a zárt fejhallgatóknak van e valami előnyük azon kívül, hogy kevésbé engedik ki/be a hangokat? Pl. egy teljesen csöndes szobában hallgatva mi lenne az alapvető különbség?

Köszi!

(#66679) szakibá... válasza jippa (#66669) üzenetére


szakibá...
senior tag

Gondolom, nem azért, mert megveszed (remélem, hogy nem).

[ Szerkesztve ]

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#66680) lowzor válasza kromatika (#66674) üzenetére


lowzor
veterán

Hallottad már a Neo-t?
Ha igen, mi a véleményed róla?
DT 770-nel szembeni viszonyáról mit gondolsz?

(#66681) ribizly válasza lowzor (#66680) üzenetére


ribizly
veterán

Akkor inkább avx-ről 99C-t ([link], [link]). ;)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#66682) Bib válasza SunMount3r (#66678) üzenetére


Bib
őstag

Nekem van 2 zárt meg egy olcsóbb DTX910, az én véleményem az hogy a nyitott picit szélesebb színpadú, szellős. A zárt, ha kényelmes is nagyon jól izolál a külvilágtól, jobb mélyek jellemzik. Nekem a zárt jobban bejön.

(#66683) geza844


geza844
aktív tag

Ez mennyire lehet jó metál zenére? Nem találtam róla sok infót, de eszerint az impedandiója 4 és 16 ohm között van, létezik ez?

(#66684) gaborka8x8 válasza geza844 (#66683) üzenetére


gaborka8x8
aktív tag

A Pioneer Monitor 10 egy nagyon szép fejhallgató, ami szerény véleményem szerint ma már inkább gyűjteménybe való (Én magam is szívesen látnék egyet a sajátomban, csak nem ezen az áron.), és kevésbé zenehallgatásra. (Ellentétben pl. a vintage Beyerdynamicokkal, Sennheiserekkel.)
Az "impedandiója" (ami alatt feltehetőleg impedanciára gondolt) simán lehet 4-16 Ohm között, mivel a hetvenes-nyolcvanas években (főleg a Távol-Keleten) divat volt, hogy a fejhallgatók driverének nem spec. erre a célra tervezett "kapszulákat", hanem pici hangszórókat használtak, aminél pedig teljesen normális a 8 Ohmos impedancia.

A magam részéről metálra ennyi pénzből inkább vennék egy szintén használt Gradot.

[ Szerkesztve ]

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#66685) jippa válasza szakibá... (#66679) üzenetére


jippa
aktív tag

nem-nem

csak az jutott eszembe, hogy a gazdája szintet tudott lépni.

metálra Yamaha HP-1 :)

(#66686) Bodz válasza lowzor (#66665) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Van egy csomó eladó 99 Classics is mindenfelé, megérne egy próbát, bár elég sok mélye van. A 770 Pro sem rossz ötlet, de akkor már Custom Studio (állítható a mély), b-stock MM400.
Á, meg tulajdnoképpen 60 körül van a Hifiman HE400i is.

(#66664) dik: Lehet a 681 is akár, de akkor már 681B. V karakter, árát megéri, 681 Evonál jobban össze van rakva.

[ Szerkesztve ]

(#66687) emiki6 válasza Bodz (#66686) üzenetére


emiki6
veterán

Látod, de nem linkeled a 60-as 400i-t? Milyen dolog ez? :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#66688) gaborka8x8


gaborka8x8
aktív tag

Mivel tényleg meglehetősen sok teljesen új, vagy szinte teljesen új Meze 99 Classics volt/van eladó mostanában elég elfogadható áron, és mivel még itt a topikban is igen ellentmondásos vélemények olvashatók róla, ezért nemrég úgy döntöttem, veszek egyet próbára, tesztelésre, hogy kialakulhasson a saját véleményem.
Kedden hozta meg a postás az általam megvett alig használt példányt, tehát még csak két napom volt az ismerkedésre, és pont ezért véleményt még nem is mondok róla, de azt azért mindenesetre javaslom mindenkinek, aki hosszabb távra keres fejhallgatót, és nem csak ilyen "megveszem, játszogatok vele, majd, ha esetleg úgy alakul, akkor akár némi veszteséggel is továbbadom" céllal gondolkodik Meze 99 Classics-ban, hogy csak úgy vágjon bele a vásárlásba, ha előtte volt alkalma meghallgatni, mert nekem így két nap után úgy tűnik, nem véletlenül van belőle ennyi eladó példány.

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#66689) Demizson92 válasza Bodz (#66659) üzenetére


Demizson92
aktív tag

Köszi, lehet ez lesz , nagyon tetszik :)

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy, ha egy privát üzenetet kapsz, akkor válaszolsz is rá! Köszönöm szépen!

(#66690) fericske válasza gaborka8x8 (#66688) üzenetére


fericske
addikt

Az ellentmondás legfőképp abból adódik, hogy 2 generációs 99c van. Az elsőnek laposabb volt a párnája és az volt a korrektebb hangzású, csak többnyire kényelmetlen viselet. Ezért folytatták vastagabb párnával, ami basszusbombát csinált belőle. Én csak a régebbit hallottam és kimondottan tetszett.
A Furutech ADL hs 280 (?) az a fejes ami szinte ugyanúgy hangzik, kicsit olcsóbban-azonos árban, mint a 99c 1st gen.

(#66691) ferzoli válasza gaborka8x8 (#66688) üzenetére


ferzoli
Ármester

Ennyire el lett cseszve ezekkel az uj parnakkal ez a korabban erosen ajanlott fejes? :F
Vagy csak a pult aloli dompingnek koszonheto ez a tulkinalat belole?

Oke fericske meg is valaszolta :)

[ Szerkesztve ]

(#66692) gaborka8x8 válasza fericske (#66690) üzenetére


gaborka8x8
aktív tag

Hogy első vagy második generációs-e, amit vettem, azt honnan lehet megtudni, miből lehet felismerni?
Mert nincs mihez hasonlítanom, hogy ennek a laposabb, vagy vastagabb párnája van-e.

Mindenesetre, nemrég vettem egy Fostex TH-600, szintén használtan (Való igaz, drágábban, mint a Meze-t), de nem lehet egy lapon említeni őket. Nagyon nem.

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#66693) kromatika


kromatika
veterán

Üdv.Philips Fideilo x2 őt hallgatott már valaki?Teszteket olvasva a közepei háttérben vannak.Mi igaz ebből?Kb .HD600. Vagy sötétebb vonalon 650 hez képest milyen a hangja?

(#66694) Bodz válasza gaborka8x8 (#66692) üzenetére


Bodz
Topikgazda

(#66695) gaborka8x8 válasza Bodz (#66694) üzenetére


gaborka8x8
aktív tag

:R :R :R

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#66696) Bodz válasza kromatika (#66693) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Jah, V. Igazi fun füles. Harapós, agresszív hangja van. Mostani Amazonos árát megéri.

(#66687) emiki6: 60 körül. 187.43 font az durván 66000 forint.

[ Szerkesztve ]

(#66697) Dave™ válasza gaborka8x8 (#66688) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nekem valahogy nem áll össze ez a történet, mégpedig azért, mert az összes fejesnél, amivel ilyen-olyan módon játszottam a párnákkal az volt a tapasztalat, hogy minél laposabb/szűkebb a belső tér, annál több a mély, minél vastagabb (nagyobb a távolság a drivertől) meg minél tágabb, annál kevesebb. Itt elvileg pont a fordítottja kellene, hogy történjen, hacsak nem változott a driver is vagy valami belső kialakítás. Vagy ha egyik sem, akkor az is elképzelhető, hogy sokkal jobban szigetel az új, mert mondjuk nem tart el vagy hasonló, az megmagyarázná. Mindenesetre ez így baromira megtévesztő, mármint annak aki a korábbi review-k alapján belevág és les nagyokat hogy ez meg mi. De csak a párnaméret növelés önmagában biztosan nem növeli a mélyeket, itt valami más is lesz szerintem.

(#66698) gaborka8x8 válasza Dave™ (#66697) üzenetére


gaborka8x8
aktív tag

Ezt valószínűleg nem nekem akarta írni válaszul, mivel az első és a második generációs Meze 99C-k közötti különbséget, és annak okát nem én fejtegettem. Nincs is összehasonlítási alapom, hiszen csak két napja van ilyen fejesem, és Bodz fórumtársunk segítségének köszönhetően most már azt is tudom, hogy az un. első generációs változatot sikerült megvennem (Ami azért ijesztő a számomra, mert ha ez ilyen sötét hangú, lötyögős mélyű, akkor belegondolni sem merek, milyen lehet a második generációs.), aminek kisebb a fülpárnája, és arany színűk rajta fémek.

[ Szerkesztve ]

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#66699) Samtya válasza kromatika (#66693) üzenetére


Samtya
senior tag

Szerintem nincs háttérben a közepe. Azt is mondják, hogy mélytúlsúlyos, ez lehet, de egyáltalán nem zavaróan vagy paraszt módon, mint egyes divatos zártaknál. A közép és felső tartomány határán hasít kicsit jobban, mint kellene (talán), de jó forrással ez sem biztos.

Dave: zártaknál több a mély, ha magasabb (és műbőrös) a párna (tapasztalatom szerint).

[ Szerkesztve ]

(#66700) Dave™ válasza gaborka8x8 (#66698) üzenetére


Dave™
nagyúr

(hangosan gondolkodtam, te indítottad a témát, azért ment neked válaszként).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.