Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40001) Bobrooney válasza FarkasT (#40000) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Egymáshoz való viszonyát nem tudom, de ha utcára kéne akkor inkább K551 az 550-hez képest, a rövidebb kábel miatt.

(#40002) lezso6 válasza FarkasT (#40000) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A K550 megfelelhet az igényeknek, HA rendesen illeszkedik a fejedre. Ám utazáshoz nekem annyira nem jött be, mert a mélyet eléggé elnyomják a külső zajok.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#40003) sting2


sting2
addikt

"Azonosság "

Szerintetek, hangban :
ATH AD 900X párja/vetélytársa mi lehet, amit nálunk is lehet kapni/meghallgatni?

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#40004) Dave™ válasza sting2 (#40003) üzenetére


Dave™
nagyúr

Szerintem annak eléggé speciális hangja van, középmagas kiemelésekkel, mesterségesen túlrészletezett, szép feszes mélyekkel, AT-san légies hanggal. Nem hiszem, hogy nagyon közelit találnál, vetélytársa ettől még akadhat bőven, csak azok másmilyenek lesznek. Az AD1000 (nem X) talán ami nincs messze, de itthon max. használtan, nagy szerencsével.

(#40005) akkójóva


akkójóva
tag

Üdv!
Egyelőre egy Soundblaster E1-gyel rendelkezem , és olyan kérdésem lenne , hogy ehhez hány ohm-os Beyerdynamic DT770 pro-t ajánlanátok? Esetleg az E1-gyel elképzelhető , hogy mondjuk a 250 ohmosat elviszi a telefonom?
Előre is köszönöm a választ! :R

(#40006) HUNRobar


HUNRobar
tag

Helló!

Volt valakinek tapasztalata Pro 80 rendelésével kapcsolatban az Aliexpressen? Tényleg eredeti, új kofferes változatot küldenek 50 USD-ért? Plusz költségekre kell számítani? Tudom már felmerült néhányszor a kérdés de arra lennék kiváncsi aki már tényleg rendelt és meg is kapta. :)

(#40007) Dorien válasza utgyuru (#39981) üzenetére


Dorien
veterán

A HD598-at nagyon hamisítják. [link]
Itt találsz 3 videót is: [link]

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#40008) Dorien válasza akkójóva (#40005) üzenetére


Dorien
veterán

A 250 ohmosat biztosan vinni fogja, de lehet, hogy akár a 600-asat is. Ha kipróbálni nem tudod, akkor szerintem a 250-eset vedd.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#40009) #16820480 válasza FarkasT (#40000) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ha otthonra 712Pro van, akkor szerintem az 550/551 hangja be fog jönni, csak az a kérdés, hogy utcára mennyire lenne praktikus. Méretben elvileg azonosak a 712-vel, de mivel az 550/551 zárt, így az illeszkedés fontosabb, főleg, mivel amúgy sem emelik ki a mélyeket, és utcán ezek a hangok könnyebben elvesznek. Még ott az 545, ami utcára jó lehet, de árban csak használtan férhet bele a keretedbe.

(#40010) FarkasT válasza #16820480 (#40009) üzenetére


FarkasT
csendes tag

Köszönöm a válaszokat!

Szimpatikus nagyon a K550, de árban eléggé súrolja a jelenlegi plafont. Most az M40x valamivel olcsóbb, cserélhető a kábele és jobban összecsukható. Szerintem teszek vele egy próbát, nem árt, ha hallok más karakterű fejest is, aztán majd meglátom, ha mégsem jön be még lehet belőle K550. :)

Audio-Technica-ból eddig úgyis csak az AD900x-et hallottam, ami egész más kategória.

(#40011) FarkasT válasza FarkasT (#40010) üzenetére


FarkasT
csendes tag

Végül mégis a K550-et választottam. :D
Úgy döntöttem, hogy inkább biztosra megyek.

Kicsit bizonytalan vagyok, vagy nem? :DDD

(#40012) Bobrooney válasza FarkasT (#40010) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Lehet el fogom adni a fehér 551-emet.

(#40013) FarkasT válasza Bobrooney (#40012) üzenetére


FarkasT
csendes tag

Köszi, de már leadtam a rendelést egy fekete K550-re.

Nehéz a képek alapján rendesen megítélni, de nekem kevésbbé szimpatikus a K551 vékonyabbnak látszó kábele és a mikrofonra sincs szükségem. :)

Az, hogy rövidebb, az rendben van, az 550-nél kénytelen leszek feltekerni majd.

[ Szerkesztve ]

(#40014) Dave™ válasza FarkasT (#40011) üzenetére


Dave™
nagyúr

Szerintem jól választottál, volt már egy rakat AT fejesem, szerettem is őket kivétel nélkül, de a K550 is megmaradt mint kiváló zárt fejes. Érdemes belülre egy kis csillapítást tenni a driver mögé, mert a magasak alapból elég harsányak tudnak lenni csillapítás hiányában, de ez könnyen orvosolható, más baja szerintem nemigen van. Az M40X meg nem tudom milyen lehet, de az M50 szerintem nagyon gyenge eresztés, legalábbis eléggé kilóg a többi AT fejes közül (igaz, másik széria is), így túl sokat nem várnék tőle látatlanban, szerintem a K550 mindenképpen jobb választás. Ha már hordozható, esetleg a K545 lehetett volna még alternatíva, az egy kis K550, direkt hordozni.

(#40015) HevonenKulli


HevonenKulli
tag

Hali!
Vettem egy SH pc320-at. (tudom headset de nem ez a lényeg)
Elég gyengusnak érzem (halk) az alaplapi hangkártyával, a kérdésem az lenne valami hangkártyát tudnátok ajánlani ami kicsit meghajtaná?

(#40016) FarkasT válasza Dave™ (#40014) üzenetére


FarkasT
csendes tag

Köszönöm, én is ebben bízom. :)

Nézegettem a K545-öt is, de most itthon elég nagy a differencia árban az 550-hez képest, ahogy sheratan is írta, csak használtan jöhetett volna szóba. Én most inkább új fejest kerestem.

(#40017) BomiBoogie válasza szakibá... (#39970) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Mármint mi lógott a nyakadban, a csaj? :DDD

Nos, megvan a DT 770 Pro 250 ohm, egyelőre jobb híján egy ASUS Xonar DGX a hangforrás.

Én nem érzem mélytúlsúlyosnak, ahogy sokan írták, viszont a részletgazdagsága szerintem kiemelkedő.

(#40018) CheGhost


CheGhost
aktív tag

Sziasztok!

Nemrég szereztem be a Schiit belépő modelljeit, ehhez szeretnék egy megfelelő fejest beszerezni, hogy többet ki lehessen hozni a rendszerből. A jelenlegi fejeseim (Sennheiser HD485; AKG K518; TDK ST750) úgy gondolom erre nem alkalmasak.

Lassan 10 éve, amikor a HD485-öt vettem, belehallgattam csak 1-2 percre a Sen. HD600-asba, akkor egyből lehetett hallani a különbséget, hogy mennyivel tisztább, sokkal részletesebb, nem mos össze (így emlékszem, de régen volt, talán igaz sem volt). A forrás szerintem ugyanaz volt a MM-ben, de akkor kezdő egyetemistaként a 10×-es, kb. 100k-s ár eléggé elérhetetlennek tűnt. Azóta 1-2 éve az egyik fejestalálkozón volt alkalmam, azt hiszem, a K701-et hallgatni, de ez ugyanakkora szakadéknyi mély nyomott nem hagyott bennem, de kifejezetten jobb volt, mint a HD485 (persze ez nem csoda).

Szóval néhány ajánlatot szeretnék kérni, amit érdemes lehetne meghallgatni.

Egyébként szerintem nem sokan hallották még az ST750-et, egy dolog kijelenthető róla, hogy nincs mély kiemelése, elsőre nagyon furcsa volt. De hogy mennyire kiegyensúlyozott, vagy egyáltalán az-e, azt én nem tudom eldönteni.

A kérdőív:
Hol szeretnéd használni a fejhallgatót? otthon

Milyen célra szeretnéd elsősorban használni? Elsődlegesen zenehallgatás. Játékra, filmre a régi mély hangsúlyos fejesek megfelelnek.

Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg? A dac-hoz mértem kb. hasonló, azaz nagyjából 100ezer HUF környékén.

Vezetékes vagy vezeték nélküli? vezetékes

Circumaural vagy supraaural? Elsődlegesen circumaural, de a supraarualt megfelelő ajánlatnál nem zárnám ki.

Zárt vagy nyitott? Ez mindegy, jelenleg nem kell síri csendben gubbasztanom.

Mikrofonos vagy mikrofon nélküli? Nélküli

Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az ami zavar? Ez jó kérdés. Lehetőleg egyenletes, kiegyensúlyozott talán jó lenne, de ilyet még nem hallottam. A túlzott kiemeléseket viszont kerülném.

Mire figyeljünk oda, honnan vásároljunk? Itthoni és netes vásárlás is megfelel nekem, de persze ilyen árkategóriában az itthoni vásárlás után nagyobb a biztonság.

Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)? Jelenleg a nemrég beszerzett Schiit Magni 2 Uber + Schiit Magni 2 Uber pároshoz lenne. Arról még fogalmam sincs, hogy meddig marad nálam.

[ Szerkesztve ]

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

(#40019) assemble válasza CheGhost (#40018) üzenetére


assemble
addikt

Sztem a HD 600 ma is az egyik legjobb vetel abban a kategoriaban, es arra, amire keresel. A legkiegyensulyozattabb fejesek egyikenek szoktak mondani azok kozul, amik meg nem robbantanak bankot.
De ilyen kategoriaban mar nem szokas vakon, csak masok velemenye alapjan vasarolgatni dolgokat, ugyis erdemes meghallgatni elotte, mas fulesekkel is amik szoba johetnek meg. :)

[ Szerkesztve ]

(#40020) .DLL válasza CheGhost (#40018) üzenetére


.DLL
veterán

A HD600 valóban jó fejes, de nem tudom a Magni2 milyen karakter, mennyire illik hozzá. Viszon jó Sennheiserhez méltóan kissé drága újonnan :D a Beyer DT szériájának teteje kb. ugyanazt a tudást nyújtja olcsóbban (viszont jóval kiemelősebbek). DT880 még elég egyenletes frekimenetű egész a magasakig, ott van egy kiemelkedés, ha pedig aszerint tartjuk szinten a hangerőt, akkor az alja tűnhet kicsit száraznak, de megfelelő forrással ezen is lehet javítani, (nem beszélve a Bass Mod-ról, de akkor már V karakterű lesz, viszont sokkal lágyabb és barátságosabb, mint a DT990)
Aztán amiket még hallgass meg: Hifiman HE400i, Audiotechnica AD900X (közvetlen japánból), Philips Fidelio X2, stb.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#40021) zsocy válasza CheGhost (#40018) üzenetére


zsocy
őstag

Ha eddig is szeretted a Sennheiser hangját akkor HD600 vagy esetleg HD650, bár ez kicsit jobban megtolja a mélyeket. Vagy HD580 jubilee ha találsz valahol. Használtan egész jó áron is hozzá lehet már ezekhez jutni szerintem, szerencse kérdése.

Ha meglesz a hozzávaló fejes írj majd a Schiitekről pár szót légyszi!

(#40022) Dave™ válasza CheGhost (#40018) üzenetére


Dave™
nagyúr

A HD600 jó, de az új árát szerintem nem éri meg, avx.hu-n az aprók között rendszeresen vannak tökéletes, vagy akár újszerű állapotú példányok 45-55 körül, az már sokkal reálisabb ár érte. Ezzel nagyon mellényúlni nem lehet, mindent elég jól csinál ahhoz, hogy ne zavarjon, ha meg idővel továbblépnél vagy más irányba kalandoznál, nagyon jól tartja (a használtpiaci!) értékét ahhoz, hogy ne vagy csak minimálisat bukj rajta.

(#40023) DEJVID válasza CheGhost (#40018) üzenetére


DEJVID
őstag

200 dolláros rendszerhez szerintem túlzás lenne 100.000-s fejes.

(#40024) harylmu


harylmu
őstag

hali, rendeltem 681EVO-t, de most írtak mailt hogy jó 1 hónapig még nem lesz raktáron, de válasszak másikat (muziker- innen). barátnőmnek lenne a laptopjához és a két legfontosabb szempont hogy félnyitott legyen (szomszéd szobájában húga alszik és baromi vékony a fal) és hogy akár órák után se legyen annyira kényelmetlen. néztem még a Beyer DTX710-et, de az sajna nyitott kialakítású. viszont nagyon szimpatikus. nagyon kihallatszik? más alternatívát tudnátok ajánlani a fentebbi oldalról?

'Lux HD330-al pedig az a baj, hogy a bőrpárnák miatt azt írják, hogy kényelmetlen.

[ Szerkesztve ]

(#40025) bmakszim válasza DEJVID (#40023) üzenetére


bmakszim
senior tag

Tapasztalatból beszélsz?
Szerintem nem az egyébként. +Amúgy is túlárazottnak mondjátok a HD600-at.

(#40026) .DLL válasza DEJVID (#40023) üzenetére


.DLL
veterán

Szerintem pariban van az áruk. Persze jobb lenne készerolyan jó, de ezek is Uberz, tehát összesen 300 dodó, az itthon kifizetve több, mint 100k...

(P.H.)

(#40027) pulutodurumo válasza harylmu (#40024) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Azért egy nyitott fejhallgató nem olyan k#rva hangos. Ha csak nem max hangerőn küldik. De próbáld ki egy zárttal ha van. Ne vedd fel és kész. :)

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#40028) Bargyu válasza CheGhost (#40018) üzenetére


Bargyu
tag

Elfogult vagyok és duplája a 100 ezer forintnak, használtan is kb. 700€ a HD800-as, esetleg fontold meg kipróbálásra (HD600-am volt, ég és föld).

(#40029) zsocy válasza Bargyu (#40028) üzenetére


zsocy
őstag

Ok, de azt láttad hogy milyen erősítő/forráshoz keres fejest, ugye?
Tudom hogy a HD800 jó, jobb mint a 600-as, de ez mégis csak a belépő Schiit páros.
HD800 - talán Valhalla/Bifrost pároshoz, de lehet még oda is túlzás.

(#40030) madstunt válasza harylmu (#40024) üzenetére


madstunt
addikt

Ha nincs az asszonynak nagy füle, akkor akár még ez is:
[link]
(mert nagy füllel kényelmetlen lehet sajna)

(#40031) fiio.hu válasza harylmu (#40024) üzenetére


fiio.hu
csendes tag

Mi tudunk neked EVO-t adni raktárról, ha érdekel, írj privát üzenetet.

(#40032) Janika-1982


Janika-1982
tag

Sziasztok,érdekelne a véleményetek,hogy milyen fejhallgatót ajánlanátok max:30-ezer lenne.Laptophoz-telefonhoz-házimozihoz is használnám,zárt legyen,könnyen meghajtható is fontos lenne,zenéket-klippeket-filmeket hallgatnék vele.Minőségi legyen,jó tudom az nem ennyiért van sajnos.
Én ezt találtam:[link]
Sok jót írnak róla+meglepő a minősége is minden téren.De leírhatjátok a véleményeteket róla-akinek volt már ilyen fejhallgatója.
De nyugodtan ajánlhattok mást is ha az jobb!
Segítséget előre is köszönöm! :))

(#40033) HoaryFox válasza Janika-1982 (#40032) üzenetére


HoaryFox
őstag

Van nekem is, szvsz abszolút megéri minden egyes forintját, best buy :K

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#40034) pulutodurumo válasza Janika-1982 (#40032) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Ha beírtad volna a fórum keresőjébe hogy Takstar Pro 80 lett volna néhány találat. Ejnye-bejnye...

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#40035) FID


FID
őstag

Sziasztok! Semmi extra csak az érdekelne, hogy érdemes lenne használnom az erőlködőm fejes kimenetét esténként? Vagy egy dac-al jobban járnék? Még nincs fejesem csak elgondolkodtam rajta.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#40036) zsocy válasza FID (#40035) üzenetére


zsocy
őstag

Lehet picit kevered a dolgokat. A DAC a forrás az erősítő számára, magában nem hajt az semmit, ami igen az már egybeépített DAC/AMP.

Persze többnyire egy külön DAC és erősítő kombó jobban szól mint ha simán a HM erősítőt használnád, de kéne tudni milyen cuccaid vannak.

Azt meg hogy este mit lenne érdemes használnod végképp nem tudhatja senki :)

(#40037) CheGhost válasza CheGhost (#40018) üzenetére


CheGhost
aktív tag

Köszönöm srácok! Azt a néhány típust, amit ajánlotatok, előbb-utóbb megpróbálom meghallgatni. :R

(#40023) DEJVID: Az alap változatok 100$/125€-osak, ebben igazad van, de a nagyobb változatokat szereztem be, ahogy .DLL is írta. Így viszont 2×174€, már eléggé közel esik ehhez az árhoz.

(#40021) zsocy (illetve a DAC topikban is)
A hétvégén sajnos mással elment az időm, de persze a rendes fejessel van értelme egy beszámolónak.

[ Szerkesztve ]

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

(#40038) Bargyu válasza zsocy (#40029) üzenetére


Bargyu
tag

Lehet, én telefon/tablet/laptop/pc mellé is inkább a 800-ast venném. Általában itt nem értenek egyet velem, nem is írogatok, néha bedobom, hogy hallgassa meg az ingyen van mielőtt vásárol. Anno az első dac vásárlásnál mondta az eladó, hogy jó a 600-as, ameddig nem hallgatom meg a 800-ast. Biztos van még sok másik fejes, itt sokan sokkal többfélét ismernek, de pont azért gondoltam írok, mert nekem ez volt a tapasztalat. Egy vélemény, semmi több.

(#40039) Murkesz


Murkesz
csendes tag

Sziasztok!

Meghalt a Seinnheiser HD 202-m, és szeretnék egy új fejhallgatóba beruházni. Tudnátok tanácsot adni? 30ezres keretet gondoltam, de nem igazán vagyok tisztában az ár/minőség aránnyal.

Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Otthon. Nyitott ablaknál tud elég hangos lenni a beszűrűdő kültéri zaj, de igazából eddig is becsuktam az ablakot, ha nagyon nem hallottam a filmet, amit néztem.
Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Sorozatok, filmek nézése, játék (nem FPS), zenehallgatás. Kb. ebben a sorrendben. Leginkább klasszikus zenét (nagyzenekar) hallgatok, amihez egy semleges karakterisztika jó volna, de a prioritás inkább az lenne, hogy filmeknek/sorozatoknak legyen egy értelmes hangzása. Filmekhez meg, ha jól tudom, inkább V karakterisztikát szoktak ajánlani. Igazából csak olvasgattam... épp ezért kérdezem meg itt, mert nem értek hozzá. :))
Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
30ezer forint. Budapesten venném.
Vezetékes vagy vezeték nélküli?
Vezetékes. De ha lehet, ne fél méter kábele legyen, mert asztali gépet használok.
Circumaural vagy supraaural?
Az eddigi fejhallgatóval elégedett voltam kényelem szempontjából. Én ránézrésre azt mondtam volna, hogy a mostani fejhallgatóm (Seinheser HD 202) supraaural, de neten meg azt írták, hogy circumaural. Szóval valószínűleg az utobbi. Azt nem szeretem, ha vörös a fülem, mikor leveszem a fejhallgatót, és ennél nem is volt ilyen gond.
Zárt vagy nyitott?
Azt nem tudom, hogy itt a zártságtól/nyitottságtól függ-e az, hogy mennyire fülled be a fülem. Az olyan fejhallgatók szoktak zavarni, aminél ez megtörténik.
Az viszont nem zavar, ha kihallatszik, amit hallgatok. Úgyis otthonra veszem a kütyüt. Szóval lehet nyitott. (Persze ott van a másik érv, hogy végülis mégiscsak belvárosi lakásban lakom, ahova azért szűrődnek be külső zajok... )
Mikrofonos vagy mikrofon nélküli?
Nincs szükségem mikrofonra.
Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az ami zavar?
Sajnos fogalmam sincs. Moziba sokat járok, és elsősorban talán az lenne a fontos, hogy a hangzás megfeleljen sorozat és filmnézéshez. Zenehallgatás már talán másodlagos. Itt viszont klasszikus zenéhez semleges karakterisztikát szoktak ajánlani. Te tényleg inkább a mozi-élmény legyen meg.
Mire figyeljünk oda, honnan vásároljunk?
Újat szeretnék, és mindenképpen olyat, ami néhány nap alatt Budapesten beszerezhető.
Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
Tervben van stúdiómonitor (semleges karakterisztika) és egy hozzá ajánlott hangkártya vásárlása. Sajnos még nem tudom, hogy milyen típus lesz. Valószínűleg olyan hangkártyát szeretnék, amin van külső hangerőszabályozásra lehetőség, és könnyedén válthatom a kimenetet fejhallgató és hangfal között. De még nem választottam ki a pontos típust.
Jelenleg alaplapi integrált hangkártyát használok: Asrock b75 pro3. Ennek ez van a specifikációjában:
7.1 CH HD Audio with Content Protection (Realtek ALC892 Audio Codec)

Köszi előre is a tanácsokat! :R

Üdv,
Murkesz

[ Szerkesztve ]

(#40040) .DLL válasza Murkesz (#40039) üzenetére


.DLL
veterán

Szia! Nagyon jó, hogy a HD202 tönkrement, áldd a napot. Nekem ily ilyen volt, sokáig javítgattam, aztán elegem lett belőle, és vettem egy másik fejest: kinyílt a világ, hogy mennyi minden részlet és tér van a zenében, hangokban, amiről addig nem is tudtam; pedig az is csak egy 8k-s fejes volt. (Philips SHP-5401)
Ársorrendben a következőket ajánlom
- Superlux HD681
- Maxell HP6000
- Takstar Hi2050
- Takstar Pro-80
Elvileg mindegyik beszerezhető Bp-en, mind kényelmes. A Hi2050 világosabb karakter, komolyzenére jó, mozifilmeknél nem fog igazán dübörögni, de hát ez a két cél ugye ellentétes egymással, de a többinél sem olyan erős a mély hogy rátelepedjen a hangképre.

(P.H.)

(#40041) FID válasza zsocy (#40036) üzenetére


FID
őstag

Persze Amp-os Dacra gondoltam ami meghajtja a fejest.

Változás annyi, hogy a kis fehér hangszórók helyett van még 2db Yamaha stereora.

Bal oldal stereo: Yamaha Natural sound stereo receiver RX-10 Pure Direct-es. Erre kötném a fejest.

Jobb oldal: Yamaha Natural sound Av receiver Rx-10 mk2

A stereonal a Dac szerepét egy Asus Xonar U1 tölti be.
A Hm.-nél meg egy Creative DTS dekóder.

[ Szerkesztve ]

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#40042) DEJVID válasza CheGhost (#40037) üzenetére


DEJVID
őstag

Az hogy nálunk drágábbra jön ki az a vám, áfa és a szállítás áldásos hatása, ami az értékhez ugyebár semmit nem ad hozzá. És korábban itt valami olyasmi vélekedés volt, hogy 1:1:1 arányban érdemes a forrásra, erősítőre és fejhallgatóra költeni. Nálad ez 1:1:2 lenne. Persze ahogy érzed, ártani biztos nem fog, csak kérdéses, hogy megéri-e. Ha használtan vennéd, tuti lenne a dolog.

(#40043) Dave™ válasza Bargyu (#40038) üzenetére


Dave™
nagyúr

Anno az első dac vásárlásnál mondta az eladó, hogy jó a 600-as, ameddig nem hallgatom meg a 800-ast.

A 800-as meg addig jó, ameddig meg nem hallgatod az LCD3-at, az meg amíg valami komolyabb Staxot és így tovább. Mivel 3x annyiba kerül a HD800, mint a 600-as, szerintem nem túl reális javaslat, ha ez is beleférne nyilván jelezte volna. 300k-ért meg már van sok alternatíva a HD800 mellett is, ugye.

(#40044) Ati1979


Ati1979
veterán

Audeze el 8 [link]
Elég jó értékelést kapott! :)

[ Szerkesztve ]

(#40045) Murkesz válasza .DLL (#40040) üzenetére


Murkesz
csendes tag

Szuper, köszi szépen a tippeket!

(#40046) Tufa_


Tufa_
aktív tag

Momentum 2.0 on eart hallgatott már valaki?
Anno pár fejhallgató közül az első szériás momentum hangja, mérete jött be a legjobban (drágább fejesekkel összehasonlítva, B&W, Bose, Bang & Olufsen pl), de akkor nem vettem meg. Most hogy itt a 2.0, ismét gondolkozóba estem.
Előző héten hallgattam egy Bang & Olufsen H8at, de számomra nagyon eltúlzott volt már a basszus, és ugyanez volt korábban a H6 on earrel is. Ahhoz képest közel fele annyiért a momentum hangja sokkal lazább, élethűbb volt.. Kb mint a H6 over ear hangja, csak még jobb..
Itt Angliában 130 fonttért megtudom venni a momentum 2.0-t. Ennyiért van hasonló, kevésbé felkapott márka, amit érdemes lenne kipróbálni?

(#40047) pulutodurumo válasza Tufa_ (#40046) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Most így az AudioTechnika ATH-MSR7 ugrik be, de lehet hogy azért 200£-ot is kérnek.

Szerk.: Most néztem, az fül köré ül. Csak olyan szaladgálós stílus. Megy is offba.

[ Szerkesztve ]

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#40048) Tufa_ válasza pulutodurumo (#40047) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Elvileg 160ért már megtudom venni. Megnézem élőben ha tudom, köszi

szerk.: valóban, csak on eart keresek.. Az over ear bután néz ki a kosárlabda méretű fejemen :DDD

[ Szerkesztve ]

(#40049) Bodz válasza akkójóva (#40005) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Letépi a fejed a hangerő a 250 ohmossal is. DE nyilván ettől még nem az E1 az ideális erősítő hozzá. Gondolom feltűnt már, hogy az aprócska méret ellenére egész jó erőben van.

Hová tűnt a Philips X2 tulaj? :D sting2, mesélj! Na milyen? Vagy csak lemaradtam a véleményről?

[ Szerkesztve ]

(#40050) kismikis válasza Bodz (#39954) üzenetére


kismikis
tag

Samson SR850. A legolcsóbb helyen 10eFt alatt rendelhető.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.