Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#100001) TungurKnivur válasza Gzula[HUN] (#100000) üzenetére


TungurKnivur
csendes újonc

Köszi.
A Takstar pro 82 és 80 közt mi a különbség? A 80-ról elég jókat írtak, a 82-ről nem látok semmit.

(#100002) TungurKnivur válasza TungurKnivur (#100001) üzenetére


TungurKnivur
csendes újonc

No, azért látni ezt-azt.
Szimpatikusnak tűnik.
Zárt?

(#100003) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

Ha szabad ilyet - máshova nem is küldtem be -, egy ismerősöm fejhallgatós témában készített kérdőívet szakdolgozatához, gondoltam itt hátha lesznek potenciális kitöltők :)
[Fejhallgató tervezés kérdőív]

(#100004) Gzula[HUN] válasza TungurKnivur (#100001) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Sajnos nem volt egyikhez se szerencsém, pontosabban a 80-as quasy egyik utójához, a HyperX Cloud-hoz volt. 82-esről verybigboy fórumtársamtól kaptam leírást, neki van/volt OneOdio Pro-50-ese és Fidelio X2HR-je is, és ezekkel én is rendelkezem. Előbbi egy erősen V hangzású fejes, utóbbi nyitott, de ott is van kis többlet mély. Leírása alpján mind a kettőnél világosabb fejhallgató, azt írta, hogy:
"... a differencia a mély hangokban van, a Takstar NEM annyira mélyorientált mint az Oneodio, viszont a mélyek tisztábbak(nak) tűnnek, nem annyira "bummogós" a mély ... vagy hogy mondjam. A magas része az kb. egyforma, ott nagy eltérés nincs e kettő között.
Kényelem szempontból mindkettő érezhetően kényelmesebb mint a Philips."

Zárt, de egy pöcökkel egyébként lehet rajta a mély mennyiségét állítani. Z videójában ez 2:50-nél látható.

#100003molnarpeter: Végig futottam rajta. ;)

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#100005) Járókeret válasza Gzula[HUN] (#99997) üzenetére


Járókeret
senior tag

köszönöm, de azt nem írtam, hogy nekem a pánt része foszlik. esetleg arra megoldás?

(#100006) Gzula[HUN] válasza Járókeret (#100005) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

A foglalkozós megholdáshoz tudsz rendelni utángyártott fejpántot hozzá. Kevésbé foglalkozós megoldás, ha pl. egy ilyen cipzáras fejpántot rendelsz.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#100007) darvinya válasza molnarpeter (#100003) üzenetére


darvinya
titán

Kitöltve.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#100008) TungurKnivur válasza Gzula[HUN] (#100004) üzenetére


TungurKnivur
csendes újonc

És milyen erősítőt érdemes beszerezni hozzá?

(#100009) s4tch válasza molnarpeter (#100003) üzenetére


s4tch
veterán

Szólj neki, hogy nincs SennheiZer márka, Sennheiser annál inkább.

(#100010) kNG


kNG
senior tag

Sziasztok!

Egy ideje már megfogalmazódott bennem egy gondolat, szeretném kicsit azon fórumtársak segítségét kérni, akiknek volt már tapasztalata az adott termékekkel.

Az évek során kipróbáltam pár fejhallgatót, név szerint most egy HD559, K712 PRO, SR225i, K371 és AD700X tulaja vagyok. Tudom hogy szentségtörés és ezért kb. keresztre lehetne feszíteni, de egy ideje a HD559-et használom. Ennek több oka is van:

- Kényelemes
- Inoffenzív magas hangok
- A középtartománya egészen tetszik (nyilván van benne bőven hiba a nagy mid bass hump miatt, de ilyen árkategóriában csodát ne várjon az ember :) anno 2. fejhallgatóként vettem)

Lényegében akár munka közben, akár azon kívül órákon keresztül tudom hallgatni, bármiféle fáradtság nélkül. A legkisebb mértékben sem fáraszt le, vagy "idegesít" a zene. Egyre inkább úgy tűnik, hogy kissé érzékeny vagyok a magas hangokra...a HD559-nek keresem az utódját.

Amit keresek:
- Nagyon (!) pontos középtartomány
- Enyhén (!) visszafogott, de részletes magas tartomány. S, SZ, T könyörgöm ne sziszegjen szúrjon, mert megőrülök. :D Illetve semmilyen egyéb szúró, sziszegő hang le negyen, legyen "finom", "selymes" a felsőtartomány.
- Ne legyen full neutrális, "robothangú" fejhallgató, ne szedje szét apró darabokra a zenét, legyen zenei lehetőség szerint, legyen összefüggő a zenei produkció, de mindeközben kellőképp részletes.
- Egy kicsit lehet combosabb a basszus (kicsi mid bass hump belefér)
- Pontos imaging
- Átlagos, vagy attól nagyobb soundstage

A HD600/650/660S vonalon kezdtem el gondolkodni, de az imaginggel ha jól gondolom lenne némi probléma. :U De mindent ennyi pénzért nem adnak, így hajlandó lennék kompromisszumot kötni...

A leírás alapján a felső hármasból melyiket ajánlanátok? (Az első tippem nekem a HD650/6xx lenne, de lehet teljesen rosszul gondolom.) Van-e esetleg valami a piacon, ami a fenti igényekre ezektől jobb lenne, hasonló árkategóriában? (Ha jól gondolom ami igazán jobb, az azért feljebb lenne, Audeze, vagy ZMF :D.) Hifiman Sundaran gondolkodtam , de az meg enyhén világosnak tűnik, lehet picit vékonyabb hangú is lehet, ilyen fejhallgatóm meg már van bőven. :)

Segítségeteket válaszotokat előre is köszi! :R

Mindenkinek jó hallgatózást! :)

[ Szerkesztve ]

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#100011) Gzula[HUN] válasza TungurKnivur (#100008) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

DAC/AMP ügyben inkább ITT érdeklődj.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#100012) Dorien válasza kNG (#100010) üzenetére


Dorien
veterán

Ferzoli árul bagóért egy HD6XX-et: [link]
Egy új HD650, ami lényegében a festéstől, kábeltől eltekintve ugyanez, 160k itthon.

A HiFiMan az általában világosabb hang, igen. Ha inoffenzív magasokat szeretnél, akkor szerintem nem lesz a te világod, de ez jó vétel, ha ki szeretnéd próbálni: [link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#100013) Ba cy lus válasza kNG (#100010) üzenetére


Ba cy lus
őstag

A Hifimanek azért nem annyira világosak, mint sokan híresztelik (nem Beyer-szint), csak egyrészt nem szolgálják ki őket, másrészt a planár basszus más, mint a megszokott dinamikus. De a leírtak alapján én is a HD650-t/HD660S-t mondanám. :K

(#100014) s4tch válasza kNG (#100010) üzenetére


s4tch
veterán

Bármelyik HD6-sorozat, csak ne a 660s :D Beszélj ferzolival, amit Dorian linkelt, jónak tűnik. A hajtásra figyelj, a szokásos forrásaiddal lehet, hogy nem adja majd ki tökéletesen. De a potenciál ott van benne.

(#100015) kNG válasza s4tch (#100014) üzenetére


kNG
senior tag

:R

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#100016) kNG


kNG
senior tag

Köszönöm Dorien, Ba cy lus, és s4tch!

Egyelőre még emésztgetem a dolgot, mert ha a HD600/650/6xx jön, akkor valaminek/valamiknek mostmár mennie kell.

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#100017) Dorien válasza kNG (#100016) üzenetére


Dorien
veterán

Azt a HD6XX-et gyorsan el fogják vinni, mert kb. lóf@szt sem lehet kapni újonnan annyiért...
Ha nyitottban inoffenzív magasokat keresel, pontos közepekkel, akkor nem találsz jobbat. Az AD700X és a HD559 elég felesleges lesz utána. Én mondjuk a K712 Pro-t sem tudtam Sense V1 erősítővel rendesen meghajtani, nagyon világos hangja volt...

Még egy Fidelio X2 / X2HR-t mondanék, ha találsz, ami szerintem pariban van a HD6-osokkal, de feszesebb, dögösebb hangot ad azoknál, alacsonyabb áron. Jó meghajtás ennek is kell.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#100018) gianni85


gianni85
veterán

Azt a HD6XX-et a szintén nála hirdetett CMA400i-vel megveszi valaki, az mai árfolyamon kb. 500$-ért egy naggyon jó komplett rendszert szerez be.

(#100019) kNG válasza Dorien (#100017) üzenetére


kNG
senior tag

Még éjszaka írtam PÜ-t, de egyelőre úgy néz ki már elkéstem. No sebaj, majd legközelebb. :) Mindenesetre lehet nem ártana lassan itthon szelektálnom... :F :DDD

[ Szerkesztve ]

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#100020) Gzula[HUN] válasza kNG (#100019) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Vaterán is van még egy foglalkozós 90ezerért (mondjuk én nem gerjedtem rá), vagy dropról rendelve nagyjából 100-asban megállna egy vacsi új 58X.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#100021) s4tch válasza kNG (#100019) üzenetére


s4tch
veterán

[link] - drágább, de ez is reális ár.

(#100022) Gzula[HUN] válasza kNG (#100019) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

jofogason is van 100ezerért HD650, bár nem saját dobozban adná.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#100023) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Megjött a Brainwavz perforált bőr pad, ezzel már pont nem érintkezik a fülemmel sehol a VE Pro Supernova. Szellőzik, puha, téli hűvösebb szezonra ideális lesz. Nyáron bármi sok, arra ott az earbudok :)

Thickness : 30mm
Height : 110mm
Width : 90mm
Inner Hole : 50mm x 70mm


(#100024) MadKet


MadKet
tag

Sziasztok,

Jelenleg egy Superlux HD681 EVO fejhallgatót használok főleg játékra PC-vel, illetve néha zenehallgatás és filmezés. Esténként tv-ről filmeznék, aminél jól jön hogy könnyen lecsatlakoztatható a füles a kábelről, mert fixen raknék a gépre is meg a tvre is egy hosszabb kábelt.

Ha feljebb szeretnék lépni a 20-30k kategóriába és elég fontos a kényelem (a mostani azért 1-2 óra után is már tudja szoritani a fejem) akkor miket ajánlanátok?

Köszi!

(#100025) btraven válasza Gzula[HUN] (#100020) üzenetére


btraven
őstag

Most nézem hogy a HD6xx már 140 ezer a dropról újonnan. Akkor tényleg olcsón adta ferzoli.

(#100026) Gzula[HUN]


Gzula[HUN]
őstag

Szép napot mindenkinek! :))

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#100027) gretzky77


gretzky77
veterán

Sziasztok!

Aki esetleg hallott Phillips X2HR-t valamint Hifiman Drop HE4xx-t is, a kettő mennyire különböző karakterű? :R

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#100028) btraven válasza HELLAFLUSH (#99965) üzenetére


btraven
őstag

Engem fel se hívott a GLS, megnyomták az utcai csengőt. És valóban
a monoprice küldött egy levelet a nyomkövetési számmal, utána az embernek kell figyelnie merre jár a csomag.

Megjött az M565C. Valóban erősebben meg kell nyomni hogy belemenjen a 2.5mm kábelcsati a kagylókba. De hát ez semmi a Sennheiser átalakítóhoz képest. Még a Loxjie D10-en van egy ilyen aljzat, ahol az ember úgy érzi már nem megy tovább, és akkor izomból még meg kell nyomni.
Sokan félig bedugva használják, tele az Amazon negatív értékelésekkel hogy rossz az érintkezés.

[ Szerkesztve ]

(#100029) Bodz válasza Gzula[HUN] (#100026) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Neked is! :C

(#100030) Gzula[HUN] válasza MadKet (#100024) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

1 hétig nem ennék, de akkor is rágyúrnék erre. Még a végén én veszem meg :D

Sajnos nagyon elszálltak az árak, újra kell kalibrlálni mindent. Egy 1-másfél éve 18ezres fejes van most 30ezer felett, vagy pl. M30X van "1 éve még M40X árban". Ha tetszik egyébként az EVO karakter, gondolom valami hasonló is kellene. HyperX Cloud Alpha talán még belefér a 30ezerbe. :O

#100027gretzky77: Doriennek talán volt/van mindkettő (Ok, nem X2HR, hanem a Gibson-os X2, de talán ez még belefér.) Tudtommal a 4XX a Fidelionál világosabb karakter, annak ellenére, hogy a Hifiman-ok között az inkább sötétnek számít.

#100029Bodz: Üdv mester, jó újra látni! :R

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#100031) gretzky77 válasza Gzula[HUN] (#100030) üzenetére


gretzky77
veterán

Bár lehet inkább egy zárt kéne a Phillips mellé! ;]
Ezen a Denonon már én is rengeteget agyaltam, hogy meg kéne venni! :R

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#100032) HELLAFLUSH válasza btraven (#100028) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

Az szép..pedig eddig őket tartottam a legjobb futárszolgálatnak, de ma már inkább a DHL-t preferálom ha lehetséges.

Egyébként milyen a fejes így első benyomásra? :)

[ Szerkesztve ]

(#100033) Dorien válasza gretzky77 (#100027) üzenetére


Dorien
veterán

Elég hasonló a kettő. Feszes, dögös basszusok, jó közepek, nem bántóan csilingelő magasok, enyhe V karakter. Az X2HR talán egy kicsit sötétebb, a HE4XX kicsit világosabb, de nem számottevő mértékben. A jó meghajtást mindkettő meghálálja...

gretzky77: Neked nem Final Sonorous II fejesed van? Azért azt nem fogja utolérni a Denon D1200, akármilyen kellemes kis darab zártban. D5200, D7200 - ezek vannak inkább egy ligában vele.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#100034) gretzky77 válasza Dorien (#100033) üzenetére


gretzky77
veterán

A Final sajna már nincs meg, kicsit bánom is, hogy eladtam!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#100035) MadKet válasza Gzula[HUN] (#100030) üzenetére


MadKet
tag

Köszi szépen a tanácsot :) Mint sajnos mindenben, itt is elszálltak az árak ahogy nézegettem igen.
Az EVO karaktere az teljesen okés amire használom (játék és filmezés lesz előtérben), ami most kifejezetten fontos lenne az a kényelem. Nem tudom hogy ilyen szempontbol az EVO hol helyezkedik el, előtte egy AKG K99 volt (ha jól emlékszem, formára tuti) az EVO talán kényelmesebb attól de ~2 óra után már elkezdem érezni hogy nyom oldalt.

Ránézek a Denon-ra meg a HyperX-re, hátha fel tudom őket próbálni valahol. Esetleg valami más? Ha rászánom magam akkor nem azon a pár ezren fog múlni esetleg egy drágább modell megvétele :) )

(#100036) Gzula[HUN] válasza MadKet (#100035) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

A Denon kifutott termék, arra már kis esély van, hogy fel tudod próbálni.

Ha csak kényelmi probléma van, akkor akár egy OneOdio Studio Pro-50-es is jobb választás tud lenni, de ott nem kapsz hozzá plusz párnát. Viszont gyakorlatilag olyan vezetékkel használod, amilyennel akarod, a tervezett projektedhez is jó lehet (egyik jackről leszeded, rárakod a másikra). Nem hatalmas ugrás az EVO után, de szerintem jobb a hangja és egy fokkal az anyagmnősége is. Arányaiban annyival drágább is.

Egyik fejes, ami elfelejtődött az elmúlt évek alatt a Superlux HD685-ös. Elég vegyes a megítéséle, pár darab akad csak a fórumon, viszont évek óta 20ezer körül maradt az ára. Nem tudom "ajánlani", mert nem ismerem, de bedobom, hátha valaki kedvet kap hozzá, és ír róla pár sort. Találtam olyat is, akinek jobban tetszett a hangja az EVO-nál, és még a vezetéke is cserélhető.

Érdemes még akciókat figyelni. Amikor írtam a korábbi tanácsot, Cloud II-es drágábban volt csak, mint az Alpha (vagy én nem találtam), de most relatíve jó áron van ITT. Ahhoz is kapsz 2 pár párnát, meg egy dedikált DAC-ot is. Mikrofont meg leszeded, ha nem kell. Sajnos nem cserélhető a vezetéke, de alapban nem túl hosszú, a megoldásodhoz (TV-hez hosszabbítóval) lehet az is jó. A műbőr párnája se olyan jó minőségű, mint az Alpha-é.

A Cloud Alpha-nak cserélhető a vezetéke, de a vége 4 pines (a mikrofon miatt). És a vezetéken lévő potméter egy idő után megadja magát (szóval kell is cserélni). Amióta a Kingstontól átkerültek a HP-hez a Cloudok, a minőségük állítólag "nem lett jobb".

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#100037) Dhampir válasza Gzula[HUN] (#100036) üzenetére


Dhampir
félisten

A Superlux HD685 karaktere nem "V"?

Például az OneOdio Monitor 60 mennyivel másabb nála?

Egy Sound Perfection bemutató cikk a Superlux HD685-ről, ha valaki még érdeklődik:
Review: Superlux HD685

[ Szerkesztve ]

(#100038) niof


niof
addikt

Jó reggelt! :)

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#100039) Gzula[HUN] válasza Dhampir (#100037) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Leírások alapján az kell legyen a HD685. Én nem hallottam.

A Monitor 60-as egy kiegyenlítettebb karakter. Nagyjából olyan, mintha a Pro-50-esen a bassból vissza lenne véve EQ-val. Picit lehet mélyebbre "hangolni, mert a párna alatt a driver mellett van 2 légrés, azt próbaképp leragasztottam szigszallaggal (sajnos nem sárga-ződdel, mert csak fekete volt kéznél), akkor kicsit több lett a mély, de nem akartam "elkókányolni".
Van egy pici magas-közép magas kiemelése, legalábbis én így érzem. Amikor kb. egy árban volt az M40X-el, és társaival akkor azt én túlzásnak éreztem. Én annó még az oneodio.de oldalról rendeltem 40%-os akció keretében, és akkor a $ se annyi volt, mint ma. Annyit simán megért.
Így, hogy elszálltak az árak, és az említett M40X-es árkategória, és már 40-45ezer ft-ra felcsúszott az ára, elgondolkodtató. Pl. így, hogy egy árban van kb. az M30X-el, annál a Monitor 60-as jobb fejes összességében szerintem.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#100040) Dhampir válasza Gzula[HUN] (#100039) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm szépen az infókat! :R

(#100041) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

hello,
egy (illetve kettő) CAL! fülesem volt az utóbbi években, sajnos ismét megadta magát a műanyag. Látom, hogy már nem nagyon kapni, csak nekem aranyáron (30+) vmi újabb SE verziót. A kérdésem, hogy lenne-e most vmi a piacon ami pénztárca kímélőbb de tud egy hasonló szintet produkálni a füleimnek. Elektronikus zenéket nagyon szerettem a hangzásával.

[ Szerkesztve ]

/s

(#100042) Gzula[HUN] válasza wjbhbdux (#100041) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Annó olyan 18-20ezer HUF volt a CAL!. Ha jól értelmezem, hasonló árban szeretnél valami mély kiemeltet, ami nagyjából szól is valahogy? Pont ez az árkategóra ürült ki elég duLván. Se CAL!, se Pioneer MS5T. Még talán be lehetett erőszakolni a M30X-et (kicsit 20ezer felett volt), de van nincs, vagy 30ezer felett.
Ami maradt és ismerünk is, a Superlux HD681EVO, az OneOdio Pro-50. Meg most keresek/keresünk kísérletező alanyt a Superlux HD685-re, ami elvileg V karakter, de túl sok tapasztalat nincs vele. Pl. Bozdnak volt, de neki meg talán túl sötét volt.

Vsz. egyik se egy Cal! hangszint. Pro-50-essel a Prodigy nagyon adta, más eletromosat meg nem hallgatok. Pedig az jobban feXik neki, mint a metál.

Ha kicsit jobban meg tudod magad erőltetni, akkor inkább egy HyperX Cloud Alpha. Most éppen szórakozik velem az árukereső, de tegnap láttam 23ezer körül.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#100043) -NoVa-


-NoVa-
őstag

VE Supernova vs akármi napot tartottam.

AKG K451:

Kb azonos árkategória, évtizedes ugrás az időben. A K451 színezettebb, mosottabb, és kevesebb zenei stílus áll neki jól. Felbontásra sem közelít semmit. Nem hallgathatatlanul rossz, nem kiemelkedő, klasszikus igényesebb olcsó kompakt fejhallgató.

Bose QC35:

A QC35 a csendről szól. Alacsony a dinamikatartománya, halk, finom háttérzene hallgatásra és külvilág kiszűrésére remek, de effektív zenehallgatásra a VE-től messze elmarad. Gyári párnákkal, bejáratatlanul még közel voltak, kicsit még jobbnak hallottam a QC35-öt. Amióta a Brainwavz felkerült a VE-re és bőven 100 óra felett futott, vagy még többet, már nem ugyanaz a világ.

Sennheiser HD580 Precision:

Nem vártam, hogy jobban szóljon egy olcsó fejhallgató, és nem is szól jobban... De nem szól rosszabbul sem. A Gryphon XSpace effektje (némi crossfeed, tágasabb térérzet, zárt fejeseknél jót tesz) teljesen felhozza az 580-as szintjére, vagy nagyobbra a terét, de anélkül is jóval tágasabb, szellősebb a többi zártnál. Az 580 finomabb, a VE kicsit energikusabban reprezentálja ugyanazt, ma épp azt kereste inkább a fülem.

NemGrado DIY:

Ezt anno pont azért építettem, mert tágasabb, részletesebb, és energikusabb az 580-nál halkan hallgatva is. A VE melegebb hangzású, izoláltabb, könnyebb, kényelmesebb, és ugyanolyan élvezet hallgatni.

Ritkán vagyok ennyire elégedett egy 50$-os audiobigyóval. Utoljára a Tripowin Mele miatt lelkesedtem így (és azóta is töretlenül azt tartom a legjobbnak ennyiért IEM vonalon), ez most nagyobbat ütött, mint a Mele.

(#100044) Gzula[HUN] válasza -NoVa- (#100043) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Honlapjukról jött az 50$-os a Supernova? Mert Aliról súrolja a 80$-t. Hozzá még a párna BW, és nem lesz annyira kici-óccó. Ettől függetlenül örülök, hogy az alsó kategória nem hal ki.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#100045) -NoVa- válasza Gzula[HUN] (#100044) üzenetére


-NoVa-
őstag

Honlapról (szóval 50 + szállítás, expressone hozta). Ugyanúgy a Brainwavz padek, azok sima postával jöttek, a postai vámáfaalapdíj rendszeren át.

(#100046) Gzula[HUN] válasza -NoVa- (#100045) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Szóval ha valaki szeretne 20-30ezer között egy kiegyenlítettebb cuccot cserélhető vezetékkel, és "AT szabvány" párnákkal, akkor mondhatom neki, hogy #Supernova? :))

Szerk. Mintha lenne egy kis mély kiemelése.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#100047) -NoVa- válasza Gzula[HUN] (#100046) üzenetére


-NoVa-
őstag

Van neki. Teljesen zárt bőr párnákkal sok is, ez a tágas szellőző cucc helyreteszi, és az alap szövetpárnákkal sem zavart, most jó.
Egy mérést találtam róla (és méreteztem rá Crinacle formátumára), ami szerintem bejáratatlanul történt, mert az első pár órában én is hallottam rajta egy 1.5KHz-es emelést, ami lekopott idővel, és most nem hangzik ennyire visszafogottnak az 580 mellett felül. Kéne egy jó mikrofon.

(#100048) Tulku válasza -NoVa- (#100047) üzenetére


Tulku
veterán

Hát ezt rendesen EQ-zni kell, ha nem akarsz brummogást..Ajánld Lalinak...az biztosan kedvelné...

(#100049) -NoVa- válasza Tulku (#100048) üzenetére


-NoVa-
őstag

Á, szerintem szar a mérés. És persze totál más mikrofonnal, más forrásról, úgy még egymáshoz viszonyítva sem mond sokat. Meg amúgy is szeretek ilyenekkel elbabrálni, és a DIY tuningolós mókáimhoz sem ártana, úgyhogy ma pont került hazai raktárra olcsó Dayton IMM-6, arra lecsaptam. Jövő héten elugrok érte, és kiderül.

(#100050) MadKet válasza Gzula[HUN] (#100036) üzenetére


MadKet
tag

Figyelem majd hátha akcióznak valahol, ez mind jó ajánlás köszi! Illetve ha jól látom még ez az említett (#100044) VE Supernova is jó vásár lehet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.