Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67601) fehér_ember válasza #56474624 (#67595) üzenetére


fehér_ember
addikt

Azért annyira nem vagyok elvarázsolva tőle hogy rendszeres használója legyek, bár kétségtelen, elég tűrhető a hangminőség; viszont a hangfalas rendszert mindenképp jobb hallgatni. Ez csak amolyan vésztartalék, hogyha valamiért véletlenül este 8 után támadna kedvem zenét hallgatni vagy esetleg egy filmet (normál hangerővel) megnézni, akkor legyen mihez nyúlni; mert egy fejhallgató azért mégiscsak élvezetesebb mint egy fülhallgató. Habár filmet idén talán még nem is néztem este, BL-hez meg elég nekem a tv hangszórója vagy magában a center is.

[ Szerkesztve ]

(#67602) attiss66


attiss66
senior tag

Na megérkezett az AKG K260 professzional. Szép hang, kiegyenlített hangzás. Filmhez jó lesz, hallom jól a magasakat. Amúgy a Veritassal most jobban füleltem és a Mátrix filmben hallom halkan a fénycső hangját.
Összehasonlítva a kettőt:

Veritas sötétebb hang, teltebb, testesebb, vastagabb hangzás. Részletesebb, gyorsabb, pontosabb.Az AKG-ban is megvannak a mélyek/bár nem hangsúlyozottan/. Az AKG-ban a magasak jók lesznek a a filmhez. A Veritas is jó filmhez, csak hiányoznak elsőre a magasak, de "hozzááll" az ember és akkor semmi hiba.

Komolyzenéhez és metal-hoz a Veitas magasan veri az AKG K260-at. A Veritas a metalban "odabasz"-szus :D
Tehát ez se lett ellenfél ebben a két zenei stílusban a tuningolt Veritasomhoz. Ez jó is, meg nem is. Azt hittem ez lekeni. De, ha azt nézzük az AKG K240 vintage is elhasalt a Veritasomhoz képest komolyzenében és metalban akkor nem rossz.
A két fejes összehasonlítva, az AKG K260 egy szép hang, a Veritas meg egy élmény.
Filmhez pöpec lesz, jól szól.
Na, a következő amit beszerzek a BeyerDynamic DT440 vintage. Arra nagyon kiváncsi vagyok, hogy komolyzenében és metalban mit tud.

Egy Sony Dr-9-et meg pár ezresért beszerzek, szétbontom és esztergálok neki házat fából, vagy galagonya, vagy borókafenyő, bodza vagy mogyoró , új bőrpárnákat teszek rá stb. Az kísérletezés lesz. :)

[ Szerkesztve ]

(#67603) #56474624 válasza attiss66 (#67602) üzenetére


#56474624
törölt tag

De, ha azt nézzük az AKG K240 vintage is elhasalt a Veritasomhoz képest komolyzenében és metalban akkor nem rossz.

Ezt mondjuk kicsit kétkedve fogadom. Szerintem az lehet, hogy hangfalas élményt/hangzást akarsz fejhallgatóból kicsikarni. De ezt sem lehet büntetlenül csinálni. Ha az AKG K240-et (legyen szó bármely vintage verziójáról) úgy hallod, hogy elhasal, akkor valószínűleg a vintage DT440-et is úgy fogod hallani. Az én DT990-em sem szól kifejezetten vastagon. Egyszerűen csak olyan szinten zenei (illetve technikailag is elér egy már kielégítő szintet), hogy fejhallgatósan szól vagy nem, el tudja magát adni, pontosabban a zenét, amit játszik. Lelke van vele a zenének.

[ Szerkesztve ]

(#67604) attiss66 válasza #56474624 (#67603) üzenetére


attiss66
senior tag

Az az igazság rám jellemző, hogy kicsit túlzásokba szoktam esni, ha írok valamit, közben ac/dc-t hallgatok a veritason , akkor meg főleg. Nagyon zúzóssá alakítottam ki a hangját. Dübörög a dob, nyerít a gitár, tehát, mintha élő koncerten hallgatnám[link]. Ezzel a rock-al tesztelem. Azért ezek még mindig szétbombázzák a stadionokat, Angis/AC/DC/ a gitárjával.

Persze pl Enya-t jobb az AKG 240 vintage-val hallgatni, mint a Veritas-al, ezt nem fűztem még hozzá. :) A Veritasom zúz, az AKG 240 vintage meg énekel. Ahogy emlékszem, szerintem a vintage K240 szebben "énekelt", mint ez a K260-as prof., de jó ez is, ez is ad egy szintet, meg lehet kedvelni.

[ Szerkesztve ]

(#67605) tvamos válasza Spíler (#67600) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nagy általánosságban az a helyzet,ha lecseréled a bőrpárnát plüssre akkor a megszokott hangképed változni fog, világosabb hangot kapsz(mélyszegény),
Kösz az infót. Ezt nem tudtam. Ez jó lesz nekem. Jobban kihallatszik így, hogy mit hallgatok?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#67606) Dorien válasza tvamos (#67605) üzenetére


Dorien
veterán

Valamivel jobban kihallatszik a plüss, mint a műbőr párna, de a kagylók zárt / nyitott kialakítása a döntőbb.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#67607) milkabrams


milkabrams
őstag

Van valami plüss párna ami felmegy egy Meze 99c-re? Megvan az MSR7 párna, lehúztam EQ-val a mélyeket, de kicsit világosabb hangot szeretnék, viszont semmiképp sem veszek másik fejest, mert át fogok állni hangbodozos rendszerre. Majd valamikor.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#67608) Bodz válasza milkabrams (#67607) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ha úgyis eq-zol, akkor már mindegy, világosíthatsz is rajta, nem kell párnát venni.

[ Szerkesztve ]

(#67609) #56474624 válasza attiss66 (#67604) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ebben a Hifi Magazin cikkben írnak a K260-ról is. 7 pontot kapott tőlük, ami egyáltalán nem egy rossz eredmény (K240 DF-től jobbat kapott picivel). Komolyabb erősítő és DAC kellene neki. Meg úgy egyébként sem árt erre is odafigyelni. :R

[ Szerkesztve ]

(#67610) attiss66 válasza #56474624 (#67609) üzenetére


attiss66
senior tag

Köszi. Csak átpörgettem az általad belinkelt cikket, ez nagyon jó kis cikk. Nem csak azért, mert a K260-ról is ír, hanem úgy általában érdekes fontos dolgokat elemezget és egyéb fejeseket is elemezget. Lehet belőle tanulni. :) Az a 7 pont nem rossz, gondolom 10 volt a max.

(#67611) milkabrams válasza Bodz (#67608) üzenetére


milkabrams
őstag

Gyorsabb, pontosabb basszust is szeretnék.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#67612) NandorHUN válasza milkabrams (#67611) üzenetére


NandorHUN
addikt

[link]

Itt van róla Headfi-s vélemény és EQ is előtte, utána:
"... I just tried out the Brainwavz non-angled sheepskin leather ear pads on the 99 Cs, and I must say, they provide an OUTSTANDING upgrade ..."

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#67613) b.kov


b.kov
senior tag

Sziasztok!
Fejhallgató vásárlása előtt állok.

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Kizárólag otthon, nem lesz hordozva.

2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Elektromos gitárhoz venném.

3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
Kb. 20-25 ezer forint a határ.

4.) Új vagy használt?
Kizárólag új érdekel.

5.) Circumaural vagy supraaural?
Circumaural.

6.) Zárt vagy nyitott?
Mivel otthon használnám, így igazából mindegy.

7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
Ilyet pontosan nem tudok, talán semleges hangzású fejhallgató lenne a megfelelő.

8.) Honnan vásárolnál?
Belföldről szeretnék.

9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
Focusrite Scarlett Solo (2nd Gen)

Köszi szépen. :R

(#67614) gaborka8x8 válasza milkabrams (#67611) üzenetére


gaborka8x8
aktív tag

Akkor szerény véleményem szerint mégiscsak érdemes valami más fejhallgatóban gondolkodni, mert nekem a Meze99C első változata van, aminek állítólag még kevesebb és megfogottabb a mélye, mint az újabbaknak, de elképzelhetetlennek tartom, hogy ennek bármilyen mod-tól is valóban gyors, feszes, precíz basszusa legyen.

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#67615) milkabrams válasza gaborka8x8 (#67614) üzenetére


milkabrams
őstag

Az most felejtős, mem akarok ismét ennyit kiadni, úgy hogy ezt gyakorlatilag gombokért kellene eladnom a rengeteg eladó Meze miatt.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#67616) NandorHUN válasza gaborka8x8 (#67614) üzenetére


NandorHUN
addikt

Nem tudom, arról a párnáról amit linkeltem azt írták attól feszesebb lett a basszus, nem annyira "tömény" és tisztább hang + nagyobb tér és soundstage.

Amúgy van egyáltalán olyan fejes ebben a szegmensben ami ehhez hasonló basszust ad? Mert azt tudom, hogy HD600-650-ben is kevesebb a basszus, PM-3-ban is, esetleg X2-ről olvastam még hogy ennyire dirket. Csak ugye az is nyilt fejes. Anno egyedül TH-X00-ről olvastam, hogy jobb basszusa van, mint a cserélt párnás (vagy régi) Meze-nek, de ott kisebb a Soundstage és a közép.

-Meg is van:
(Forrás: head-fi.org)

Bass Quantity: TH-X00 > Classic 99 > ZMF Omni > ZMF Vibro Mk. I > HE400i > DT990 > HE-500 > HD600

Mids: HE-500 > HD600 > ZMF Omni > Classic 99 > HE400i > ZMF Vibro Mk. I > TH-X00 > DT990

Treble Quantity: DT990 > HE400i > TH-X00 > Classic 99 > HE-500 > HD600 > ZMF Omni > ZMF Vibro Mk. I

Soundstage: DT990 > HE-500 > ZMF Omni > HD600 > HE400i > ZMF Vibro Mk. I > Classic 99 > TH-X00

Comfort: DT990 > TH-X00 > HE400i > HD600 > ZMF Omni > Classic 99 > ZMF Vibro Mk. I > HE-500

Aesthetics: Classic 99 > TH-X00 > ZMF Omni > ZMF Vibro Mk. I > HE400i > DT990 > HE-500 > HD600

Lightness: Classic 99 > DT990 > TH-X00 > HD600 > HE400i > ZMF Vibro Mk. I > ZMF Omni > HE-500

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#67617) Bodz válasza milkabrams (#67611) üzenetére


Bodz
Topikgazda

A Meze nem egy gyors fejhallgató, semmilyen párnától nem lesz az.

(#67616) NandorHUN: Jah, pl a PM3-ban kevesebb, de még úgyis bőséges, ráadásul minőségre jobb.
De amúgy mire gondolsz? Csak mennyiségre legyen hasonló? Az nem nagy kaland, rengeteg fejesnek van annyi mélye, mint 99-nek.

[ Szerkesztve ]

(#67618) gaborka8x8 válasza NandorHUN (#67616) üzenetére


gaborka8x8
aktív tag

Ezeket a sorrendeket a head-fi.org-on ki állította össze?

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#67619) milkabrams válasza Bodz (#67617) üzenetére


milkabrams
őstag

Nekem valami planar fejes kellene?

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#67620) dik


dik
őstag

Mennyire ajánlott még a Superlux HD-681B GR?

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#67621) attiss66


attiss66
senior tag

Na, kinyírtam szerintem az AKG 260 fejes egyik hangszóróját. :) Leforrasztottam a madzagokat a hangszórókról, hogy be tudjam húzni a fűzfafaházon/10 éve száradó fűzfából esztergáltam/ keresztül fúrt lyukon. Mikor visszaforrasztom, nézem, nem szól .hm. Forrasztással ki lehet nyírni egy ilyen kis hangszórót, túlmelegedhet benne valami?
A másik hangszórót már direkt is átforrasztottam, annak meg nem lett semmi baja. Az egyik oldal szól így csak, de így is hallom, hogy már jobb, mint volt, tisztábbak, kerekebbek, stabilabbak a hangok. Mélyek vannak, de a másik hangszórónak is kéne szólni, hogy meg tudjam állapítani, hogy rendben vannak e a mélyek, de jónak hallom. Még szigetelő csónaklakk sincs rajta/belül lesz csónaklakk, kívül sellak/. Van rajta egy 4mm-es szub nyílás. Lehet , hogy fúrkálni kell még rá lyukakat, mert ez elvileg félnyitott, de majd kiderül, ha tudnék egy ilyen K260-as hangszórót szerezni valahonnan. A K260-as fejpántját lecseréltem az Allegro fejpántjára, mert az feszesebb és nem recseg, mint a K260-é.

Fotók az átalakítás alatt lévő fejesről.



és a kinyúvadt hangszóró

(#67622) #56474624 válasza attiss66 (#67621) üzenetére


#56474624
törölt tag

(#67623) szakibá... válasza attiss66 (#67621) üzenetére


szakibá...
senior tag

Béke poraira, kár volt érte. Ha építési kísérletekbe fogsz, miért nem 1-2 ezer forintos fejhallgató betétekkel kezdesz?

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#67624) Tomi_Sci válasza szakibá... (#67623) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Legalább az összes többi k260 értéke felment picit ;]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#67625) #56474624 válasza szakibá... (#67623) üzenetére


#56474624
törölt tag

Engem a legjobban az bosszant, hogy még csak ki sem próbálta, mit tud valójában (komolyabb DAC + erősítő), mielőtt nekifogott "tuningolni". Komolyan, ennek így mi értelme? :W

(#67626) Spíler válasza #56474624 (#67625) üzenetére


Spíler
őstag

Ő pénze,Ö fejese,Ő ideje stb.Amúgy semmi értelme gyakorlat nélkül így beleugrani,"Szakibá" jól mondja,az olyan Univerzum kategóriájú fejeseken kéne gyakorolni(ami amúgy lealáz minden fejest,ha jól emlékszem). ;]
Az út jó amin elindult,csak kissé rögös,lesz még botladozás. :)
Te is jól mondod DAC/AMP nélkül nem fog menni.

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#67627) #56474624 válasza Spíler (#67626) üzenetére


#56474624
törölt tag

Én mindig jobban örülök, ha egy-egy minőségibb fejhallgató/hangdoboz vagy akármilyen hifi cucc, amit mellesleg már rég nem gyártanak, olyan kezébe kerül, aki vigyáz rá, tudja értékelni. A használt/vintage hifi piac így tud normálisan működni. Milyen jó már, mikor fél évszázados, legendás hifi cuccokat jó állapotban meg lehet vásárolni. Szóval én nem fogok tapsolni egyetlen ilyen "merénylethez" sem, akár az ő pénze, akár nem, mert ezeket már nem lehet pótolni. :N

(#67628) attiss66 válasza szakibá... (#67623) üzenetére


attiss66
senior tag

Azzal kezdtem, 1000 Ft-os univerzum/veritas. Csak most még bátrabb voltam :) és gondoltam a recsegő műanyagú AKG K260-asnak új házat építek, meg rá olyan fejpántot, ami nem recseg amikor mozdulok filmnézés közben. Mert filmnézéshez pöpecül jó volt ez a fejes, szépen adta a magasakat, a mély is jó volt a KM player-en beállítgatva. Szerintem a forrasztással túlmelegítettem valamit, mert mi más lehet. Elviszem egy műszerész ismerőshöz, hátha tud vele kezdeni valamit. Bosszant a dolog, mert egyszer nem tudom folytatni a kísérletet, a másik meg, hogy 12 E-ért vettem a napokban. Lehet amúgy az ilyen hangszórókat javítani, vagy ennek gameover? :)

(#67629) NandorHUN válasza gaborka8x8 (#67618) üzenetére


NandorHUN
addikt

Meze 99 Classic review oldalán volt. Érdemes olvasgatni, mert elég sok tagnak van szép gyűjteménye fejesekből és készítenek alapos összehasonlításokat.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#67630) Bodz válasza milkabrams (#67619) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nem feltétlen.

(#67620) dik: Még mindig jó vétel az áráért.

(#67631) attiss66


attiss66
senior tag

Na megvan már, hogy mit fogok csinálni. Új hangszórókat fogok venni és vadiúj fejhallgatót csinálok házilag. Ezzel majd lehet kísérletezni. :)
OMNITRONIC SHP-2000 MK2 DJ fejhallgató hangszóró - alkatrész E0195615/2934 Ft/db
[link], 20-20 000 Hz, impedancia 60 ohm.

Szerintem ezekből a hangszórókból egy elég jó kis hangzást ki lehet hozni, amit írnak róluk. Német gyártmány.

Van egy olcsóbb is, 1690 Ft/db, 1.6 " 4 cm Monacor SP-39 0.1 W 32 Ω

[link]

(#67632) gaborka8x8


gaborka8x8
aktív tag

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#67633) Spíler válasza attiss66 (#67631) üzenetére


Spíler
őstag

Kezdhetnéd valami ilyesmivel,ha már kísérletező kedvedben vagy.

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#67634) korpicschess


korpicschess
veterán

Van nekem egy Sennheiser HD410SL-em. A már teljesen elporladó szivacsot a driver körül kicseréltem benne.
A kérdésem az lenne, hogy tudna valaki tippet, vagy egy guide-ot mutatni, hogy hogyan lehetne esztétikusan megjavítani a kábelét? Az egyik oldal kissé kontaktos a becsatlakozásnál.

Amúgy durva a fejes, nincs jó hangja, de olyan rossz se, viszont az X5-ön high gain és 80/120-as hangerőt még sosem használtam ezen kívül. :D

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#67635) attiss66 válasza Spíler (#67633) üzenetére


attiss66
senior tag

Miért pont erre a fejesre esett az ajánlásod/ Koss K-6lcq/?

Omnitronic SHP-2000

[link]

Én erre gondoltam legújabban. :)

[ Szerkesztve ]

(#67636) korpicschess válasza attiss66 (#67635) üzenetére


korpicschess
veterán

Tényleg erre gondoltál?:) Azt hittem csak viccelsz 3 hozzászólással lejjebb. :)

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#67637) gaborka8x8


gaborka8x8
aktív tag

Székely és a fia elmennek fát vágni, a gyerek azonban megunja apja folytonos okoskodását és kötekedését és belevágja a fejszét az apja hátába. Az öreg összeesik, vergődik, majd megkérdezi a fiát:
- Fiam, ez most vicc vót, vagy komoly?
- Ez nagyon is komoly volt, édesapám - mondja a gyerek.
- Akkor jóvan, me' viccnek eléggé durva lett vóna.

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#67638) Spíler válasza attiss66 (#67635) üzenetére


Spíler
őstag

Mert 4 drivert tudsz egyszerre kilőni.Azért az már nem semmi. :D

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#67639) attiss66


attiss66
senior tag

Miért, mi a bajotok az Omnitronic SHP- 2000-el? :P

[ Szerkesztve ]

(#67640) Vaskobak


Vaskobak
csendes tag

Szevasztok...

Megszeretném kérdezni a nagy szakikat, hogy olyan problémám lenne egy Steelseries Siberia 840 al hogy kikapcsolása után mikor újra használni szeretem volna már nem találja a kapcsolatot.
A fülesen a bekapcsoló gomb villog folyamatosan nem tudom mi lehet a gond vele.
Előre is köszönöm.
További szép napot.

Vaskobak

(#67641) NandorHUN válasza attiss66 (#67639) üzenetére


NandorHUN
addikt

Én ezt nem egészen értem. 2x3000 ft mindkét driver erre jön még a többi alkatrész és váz.... ez mivel jobb mint megvenni a rendes fülest, amiben ugyanez van benne 9000-ért ?

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#67642) #56474624 válasza Vaskobak (#67640) üzenetére


#56474624
törölt tag

Mint a topik címében is láthatod, ez a téma nem ide tartozik.
Itt kérdezz.

(#67643) #56474624 válasza attiss66 (#67639) üzenetére


#56474624
törölt tag

Tudom, hogy süket fülekre talál, de azért hátha. Tegnap hosszú idő után beüzemeltem a Presenter2-t, kipróbáltam azzal a DT990-esem. Nincs komoly hibája, elzenélget (bár régebben a Prodigy HD2-ről ment, nem a Hivox DAC-ról), mégis: mintha nem ugyanaz a fejhallgató szólt volna. A hangszerek szétválasztása, a felbontás, a részletek, a dinamika terén kb. 2-3 kategóriával lejjebb vitte a fejhallgatót. Nem viccelek. Ennyit számít egy jobb erősítő. És akkor még valószínűleg nálam is van bőven tér a fejlődésre. Annak a közép-felső kategóriás AKG-nak is. Amire te most kötötted/kötöd azt, az a lánc kb. a Sennheiserednek a szintje, ahhoz jó. Hogy te előbb esel neki a fejhallgató módosításának, minthogy valami értelmes forrásra kösd, amivel ki tudná bontakoztatni a valódi képességeit, azt szívesen ráírnám a tapasztalatlanságod számlájára, csakhogy jó párszor kihangsúlyoztuk itt neked, hogy mennyire fontos a lánc többi tagja is. Nem akarod elhinni. Soha nem leszel elégedett egyetlen fejhallgatóval sem, ha nem teljes láncban gondolkodsz. :N

(#67644) attiss66 válasza NandorHUN (#67641) üzenetére


attiss66
senior tag

Azért, mert a házat én építem neki és véleményem szerint jobb lesz sokkal a csillapítása/így a hangja is/, mint a gyári műanyaggal. És az is csillapított, amibe beépítem a hangszórót a fülpárna és a ház közé/azt is én készítem gondosan :) ;) , szóval elméletileg sokkal jobban kell majd szólnia, mint a gyári. :K Ott nem sokat foglalkoznak ezzel, kifröccsöntik a műanyagvázat, oszt szeva., olcsó, gyors, mint a kínai hegedűk.

(#67645) fericske válasza attiss66 (#67644) üzenetére


fericske
addikt

Közben arról ne feledkezz meg, hogy ez is akusztika, ugyanúgy mint a hangdobozoknál. Nem csak annyi, hogy faragsz neki egy pofás tokot amibe bele tudod rögzíteni a hangszórót.
Igazából rendszert terveznek a mérnökök mikor lejön egy rendelés egy adott fejhallgatóra. A hangszóró kiválasztása, ahhoz a kábelezés és tokozás megtervezése a kívánt hangzás eléréséhez. Az egészet bonyolítja a költségvetés amibe bele kell férnie, ami mondjuk téged nem érint.

[ Szerkesztve ]

(#67646) attiss66 válasza #56474624 (#67643) üzenetére


attiss66
senior tag

Jó, ezt most elkapkodtam. Pedig gondoltam rá, hogy nem a hangszóró fülére forrasztok, hanem hagyok rá vagy 4 cm hosszú vezetéket és ahhoz forrasztom a többi vezetéket.
Amúgy az AKG K260 eszméletlenül zörög, ha az ember megmozdul benne. Gyárilag készíthették volna stabilabbra/és csillapításokat a műanyagok közé/, hogy ne nyekeregjenek a műanyagok mozdulatnál.
Elhiszem én, hogy sokat számít egy erősítő and Dac. na de az zúzós árban, nem?

fericske: tudom, ezért kísérletezgetek vele, hallgatom, szétszedem, szigetelem, módosítom a teret, ha kell, nyitottabbá vagy zártabbá teszem, aszerint hogyan hallom.

[ Szerkesztve ]

(#67647) NandorHUN válasza attiss66 (#67644) üzenetére


NandorHUN
addikt

Őszintén szólva nem tudom egy ilyen olcsó driverből mit lehet vagy egyáltalán érdemes kihozni....
Lehet megéri bajlódni saját gyártmánnyal, de azért felsőbb árszegmensben azért igencsak foglalkoznak a gyártók azzal, hogy miből is készül az a fejhallgató. És azért bocs, de szerintem hangmérnökök és sokévtizedes multtal rendelkező cégek kicsit jobban értenek ehhez, mint te. :)

Ráteszel erre a 6+ munkadíjra egy 10-est és használtan már ki is lehet fogni jó darabokat, azokat meg ugye nem is kell eszkábálni. És valoszeg hangjuk is jobb.

Persze ez csak az én véleményem.

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#67648) attiss66 válasza NandorHUN (#67647) üzenetére


attiss66
senior tag

Vennék én jobb hangszórót is, de ezt találtam a kínálatban meg a Monacor-t. :)

"...azokat meg ugye nem is kell eszkábálni..."

pont ez a lényeg, hogy bízok benne, hogy űberelem a mérnököket, hogy "ráérzek" a csízióra :))

Persze a mérnökök értenek hozzá, a hangszórók rendben, de szerintem a műanyagházaknál és a fejpánt illesztéseknél nem a hangminőség az elsődleges szempont náluk, hanem az, hogy minél olcsóbban kihozzák azt.

[ Szerkesztve ]

(#67649) fericske válasza attiss66 (#67646) üzenetére


fericske
addikt

A kísérletezéssel semmi baj amúgy. A ZMF fejhallgatók mögött sincs komolyabb (semmilyen) mérnöki munka mégis el tudja adni Zack azokat a moddolt fejeseket.

(#67650) #56474624 válasza attiss66 (#67646) üzenetére


#56474624
törölt tag

Elhiszem én, hogy sokat számít egy erősítő and Dac. na de az zúzós árban, nem?

Nyilván felfelé a határ a csillagos ég, de vannak jó vételek, és ugye egy egyszerű, beépített erősítős hangkártyáról nem túl nehéz nagyot feljebb lépni már néhány tízezer ft elköltésével sem. De ez nem ennek a topiknak a témája. Mindösszesen csak fel szerettem volna hívni a figyelmed, hogy láncban kell gondolkodni, nagyon-nagyon fontos a szinergia.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.