Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66352) TheKresh válasza Dorien (#66349) üzenetére


TheKresh
csendes tag

Köszönöm a gyors segítséget :R
Mi az a crossfeed ?
Láttam aprón az úriember hirdetését ,gondolkodtam azon is ,de sajnos paranoiások a "szponzoraim" de még ki tudja lehet megtudom őket győzni. :DD
ATH-AD500x kamrái mennyire méllyek ? Cloudnál hozzáért a szivacshoz a fülem de ott szerencsére vastag ,viszont a Sennheiseremnél egy idő után már fájt a fülem a driver miatt, pedig nincsenek Dumbó füleim.

[ Szerkesztve ]

Üdvözlettel: Kresh

(#66353) emiki6 válasza TheKresh (#66352) üzenetére


emiki6
veterán

Megbízható az eladó. :K

Bodz: Jó, talán rossz szót használtam. :B
Most van tömegközlekedés, a bicikli azért kell, hogy többet mozogjak, mert futni nem szeretek és kell valami állóképességi sport. :K

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#66354) Dorien válasza #69059072 (#66351) üzenetére


Dorien
veterán

Ezt olvasd el: [link]

Elvileg 2 év "kellékszavatossági jogod" van a 10eFt alatti Superlux fejesre is. Hogy ez pontosan mit takar, abban a fogyasztóvédelem segíthet, ha az Árkádia nem akar semmiféle megoldást kínálni a problémádra. A HD681 EVO sajnos kb. a legszarabbul összerakott fejes, nagyon nem bírja a strapát.

TheKresh: Az ATH-ADX párnák közé szerintem senkinek nem fér be a füle, de azok annyira puhák és olyan minimális a szorítóerő, hogy nem nyomják a fület.

A crossfeed opciót zenelejátszó szoftverekben (néha hardverekben is) lehet bekapcsolni, ha van ilyen. Áthallást kever a bal és jobb csatornára, ami általában természetesebb, hosszabban hallgatható hangzást eredményez. Én ezt szoktam használni, de az AD900X-nél ez az opció valami borzalmasan elrontotta a teret, gyengítette a mélytartományt, stb. Az AD500X-nél is sejthetőleg ez a helyzet.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#66355) TheKresh válasza emiki6 (#66353) üzenetére


TheKresh
csendes tag

Sejtettem ,már mióta regisztáltam a fórumra látom hogy milyen ember. :DD

Dorien : Köszönöm az informálást :R

Ha felhord a szél Bp-re nem tudjátok véletlen ,hogy pl Fejhallgatóplázában kivan e rakva 500x vagy bármelyik fejhallgató a felsoroltjaim közül ?

[ Szerkesztve ]

Üdvözlettel: Kresh

(#66356) milkabrams


milkabrams
őstag

Megjött a meze, kicsit mélyebb mint a dt 770 pro, de így is nagyon jó, viszont a beyer szerintem kénylemesebb. Ideje beszerzem az msr7 párnákat, honnan célszerű rendelni?

[ Szerkesztve ]

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#66358) jippa válasza szakibá... (#66346) üzenetére


jippa
aktív tag

ilyen volt?

azt tudomásul kell venni, hogy ezeket betyárosan meg kell hajtani

[ Szerkesztve ]

(#66359) Samtya válasza cuko (#66347) üzenetére


Samtya
senior tag

Jó lett! :C Végre valaki nem nyafog, hanem megjavít egy fejest.
Karmko nem rád értem, a kontakthibát a csatlakozónál macerásabb javítani. Ajánlat: Yamaha HPH-MT5.

#66355) TheKresh: HD559, HD569, AD700X van. AVA400 és AVC500 korábban volt, lehet most is csak nem vettem észre / nem figyeltem.

[ Szerkesztve ]

(#66360) darvinya válasza Samtya (#66359) üzenetére


darvinya
titán

…kontakthibát a csatlakozónál macerásabb javítani.

Egyáltalán nem macerásabb javítani.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#66361) TheKresh válasza Samtya (#66359) üzenetére


TheKresh
csendes tag

Köszönöm :)

Üdvözlettel: Kresh

(#66362) Dorien válasza #69059072 (#66332) üzenetére


Dorien
veterán

ATH-M40x 3 év garival: [link]
Ha a párnáit vastagabbakra cseréled, nagyobb teret és jobb komfortot kapsz.

A Shure SRH840 ára is szépen lement mostanában, volt idő, amikor 57k volt: [link]
Ez kevésbé V karakterű, mint az M40x. Sokan a legjob

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#66363) Dorien válasza Dorien (#66362) üzenetére


Dorien
veterán

...b középkategóriás zárt fejesnek tartják. A pántja hajlamos a repedésre, vigyázni kell rá.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#66364) #56474624 válasza Dorien (#66363) üzenetére


#56474624
törölt tag

K550-nel öszevetve milyennek találod?

(#66365) szakibá... válasza jippa (#66358) üzenetére


szakibá...
senior tag

Lehet, nem esküszöm meg rá, de nem találok más hasonlót a neten, úgyhogy elképzelhető. Az összehasonlítás alapja az élő hang volt egy Nagra magnón keresztül. Valóban kell az ilyenekhez erőmű, van HOK 80 (NDK) fejhallgatóm, az is igényli.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#66366) jippa válasza szakibá... (#66365) üzenetére


jippa
aktív tag

Csak ez a két Akai ortho létezik. A 40es egy kicsit gyakoribb. A Victor gyártotta a drivereket beléjük.

(#66367) Alvarez81


Alvarez81
csendes tag

Sziasztok!

Takstar Pro82 vélemény:

Az AD900X megvétele után nekem nem maradt hiányérzetem semmilyen szempontból, imádom.
Csakhogy van olyan, hogy azt nem lehet hallgatni, mert minden behallatszik. Kicsit kínlódtam, hogy
vegyek-e zártat otthonra is, mert a munkahelyi Slx HD662EVO-val azóta se barátkoztam össze teljesen.
A sok jó vélemény miatt viszont én is berendeltem egy Takstar Pro82-őt.
(Kollégákkal 4 db-ot rendeltünk ,ebből 2-őt megfogott a Vámhivatal , ami a 62USD+7200 Ft árral már 22,5 kHUF)
Nem mérhető az ATH nyitottakhoz, de mindenesetre nem rossz. Nagyon könnyen élvezhető a hangja, elsőre nagyon tisztának is tűnik. Ez azért lehet így, mert a közepe tényleg kicsit hiányzik a tartománynak, és nagyobbnak tűnik a dinamika. Az állítóval a középállásban a középtartomány kezd megjelenni, de ekkor nekem már kicsit sok a basszus. A Basszus szerintem alapon is szuper rajta.(max állásban nekem élvezhetetlen már) Nem annyira feszes, mint a 900x-en, de valahogy jobban betölti a teret. A magas tartomány is jól szól, főleg a skx-hez képest, de messze nem olyan tiszta, mint a 900x-en. Valahogy a magasabb frekik túl vannak emelve, ugyanakkor van benne egy lyuk valahol, amitől pl a triangulum hangja alig felismerhető. Ezt csak egy számban hallottam eddig. Viszont a cintányérok sem olyan tiszták, gondolom emiatt.
Viszont elég gyors a driver, szépen szeparálja a pörgős duplázós metálszámokban a dobokat, cineket. Itt már eléggé megközelítette az AD900x-et.
A tere sokkal jobb, mint az slx-nek, de néha kicsit furcsán képzi le a hangokat, mintha a két fülem nem egy irányból hallaná...ez mondjuk lehet az én hibám is, de az ATH nem csinálja. De legalább nem olyan, mintha 2 hangfal lenne a vállaim mellett, vagy a fejemben, mint az slx-ben. Szerintem élvezhető nyitott fejesek teréhez szokva is.
A kényelme elsőrangú.Ehhez nincs mit hozzátenni.

Szerintem 15-20 körül bőven megéri az árát. felette csak azért nem tudom, mert abban a tartományban nem tudom mihez hasonlítani.

Mostantól ez az általános fejesem. (a régi félnyitott PIO se-m390-nél szinte mindenben jobb, csak az a fránya közepe lenne jobb.- majd lehet, hogy beEQzom, ezen nem szégyellem megcsinálni :) )

De odafigyelős zenehallgatásban az AD900x sokkal részletesebb, tisztább, pontosabb, nagyobb térrel.

(#66368) kromatika válasza Alvarez81 (#66367) üzenetére


kromatika
veterán

Szia.Köszi a véleményt.

(#66369) hajraolaj1 válasza Bodz (#66350) üzenetére


hajraolaj1
tag

Köszi a tippet. Esetleg tudnál benne segíteni, melyik ohm-osat vegyem, mert van 3 féle is ha jól láttam. Ha nem tévedek, akkor ha a legjobb hangminőségre szeretnék rámenni, akkor érdemes a 250 ohmosat választani plusz egy DAC-ot/hangkártyát. Ebben tudsz segíteni esetleg, melyik a legmegfelelőbb számítógéphez, mivel jelenleg csak alaplapi integráltat használok, amiről azt olvastam, nem elég egy ilyen minőségű füleshez. Előre is köszi!

(#66370) Dorien válasza #56474624 (#66364) üzenetére


Dorien
veterán

Nem volt még Shure fejesem. Ha eBay-en sikerül lőnöm egy olcsó (árában eladható) 840-est, 940-est, 1540-est, akkor kipróbálom, de amúgy jól elvagyok a zárt DT770 Edition 32 ohm-mal, meg a nyitottakkal (DT880 Edition 600 ohm, K612 Pro). A 30-40k-s AKG K550 MkII-t ugye mindenhol kisöpörték, az MkIII újonnan 60k és most már aprón sem lehet találni K550, K551-et. Ezért inkább nem is ajánlottam, mert akkor már inkább 45k-ért valamelyik DT770 Pro a Nomono-tól.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#66371) Alex5


Alex5
újonc

Sziasztok! :)
Tudom hogy itt általában zenehallgatásra használatos fejhallgatókkal foglalkoztok! De nem tudok most hirtelen máshol segítséget kérni így itt próbálkoznék!
Tudnátok e jó basszussal rendelkező inkább játékra,filmnézésre való zárt fejhallgatót/-kat mondani nekem? Ahol a robbanások és egyéb játékban előforduló hangok szépen ki jönnek és jól hangzanak!
Az ár úgy kb. 40 000 ft körül legyen! De ha van olcsóbbért olyan amit én keresek akkor természetesen az sem baj!
A segítséget előre is köszönöm! :)
Alex

[ Szerkesztve ]

(#66372) #56474624


#56474624
törölt tag

A vintage 990-es elé úgy kellett a jó erősítő, mint egy falat kenyér. Bár a Presenterrel is nagyon élvezetes és nagyon jó zenei élményt tud adni, de messze nem a valós technikai tudását mutatja, ez főleg több hét szüneteltetés majd próba erejéig újra beüzemelés után égbekiáltó. A jobb erősítővel elképesztő mértékben kitágult a tér minden irányban, miközben pontos az elhelyezés, a teremakusztika nagyon jól átjön, és olyan jó szinte a jelenlétérzet, mintha a hangdobozaimon hallgatnék zenét, ha nem jobb egyes zenéken, na és továbbra is kiemelésektől mentes a hangja, természetes, hallgattatja magát. Nem gondoltam, hogy egyszer fejhallgatón beérem a hangdobozaimat, de összességében most még talán le is hagytam. Bár ehhez kellett az is, hogy a hangdobozaimon a magasak továbbra sem az igaziak, mert a membránt cserélni kellett, de már találtam megfelelő szakit, aki képes lehet a régi hangját visszahozni. Persze a szobaakusztika fejhallgatón nem játszik szerepet, ezért is történhetett mindez meg. De ehhez mindenképp kellett egy már valóban jó fejhallgató és az erősítő is, ami jól karbantartva, összerakva méltó a Dynaco híréhez.

Hogy kimeneti impedancia meg damping faktor. Még a 32 ohmos K550-nél sem érzékelek semmi hátrányt a mély visszaadásában. Nem olyan egyértelmű dolog ez még mérések szerint sem, volt erről talán egy Tyll-cikk, ahol az volt a konklúzió emlékeim szerint, hogy meg kő hallgatni. :)

(#66373) #56474624 válasza Dorien (#66370) üzenetére


#56474624
törölt tag

Akkor én értettem félre, azt hittem, már volt olyanod is.
Nekem is el kéne mennem hallgatózni, a tapasztalat sosem árt, csak nincs rá időm, folyton el vagyok maradva valamivel. Sok idő az, ha az ember külön zenehallgatási időszakokat tart otthon. Addig voltam én "boldog" ember, amíg a hangdobozaim teljesen hallgathatatlanul porosodtak itt, mert annak a beüzemelése indított el azon a bizonyos lejtőn, hogy most már fejhallgatón is élvezem a zenehallgatást, szóval ez sok időbe kerül. Majd lehet kérek külön zenehallgatási szabadságot. :DDD
Filmeket nézni meg abszolút nem marad időm, pedig hosszú már a lista. Az ajándék mozijegyem is két hónapja itt van, pedig volna film, amit megnéznék. Na mindegy, kellett nekem hangminőségre vágyni. :O :))

Amúgy tényleg ez az önmagukat hallgattató cuccok hátránya. Nekem az AR hangdobozaim rengeteg problémát okoztak anno zh- meg vizsgaidőszakban. Majd mikor kihullt, nem is erőltettem a megcsinálását pont ezért. :)

[ Szerkesztve ]

(#66374) zatom válasza Sinesol (#66307) üzenetére


zatom
tag

Van egy kb. 30 eves Stax SR Lambda fejesem - sok mas, markas fejhallgato utan ennel allapodtam meg -, amit sokaig en is a kinezete miatt ki se probaltam.Hiba volt.Mint a Chokito - ronda es finom.Valoban nem szepsegdijas termek, dehat az AKG K1000 sem a dizajn miatt lett hires.
Olyan muanyagot hasznaltak/hasznalnak fel a japanok a Stax-hoz, ami strapabiro, idotallo.Ez mas markanal is tettenerheto, pl. a Beyer DT990 vintage is ilyen, megertem Ba cy lus rajongasat - jo hangu, tartos, kenyelmes, mi kell meg?Marmint ha valaki nem villogni akar vele...
Ezt nem a vita kedveert irom le, inkabb csak azert, hogy erdemes tullepni az eloiteleteken.Persze mindenkinek el kell dontenie, mi elvez elsobbseget.Nalam a hangzas, aztan a kenyelem, az ar...sokadikkent a kinezet.Igaz, zenet nem az utcan hallgatok.
[link]

(#66375) Bodz válasza hajraolaj1 (#66369) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Bizony nem árt valami az alaplapi helyett. Mennyit szánsz dac-ra?

[ Szerkesztve ]

(#66376) hajraolaj1 válasza Bodz (#66375) üzenetére


hajraolaj1
tag

Igazából még csak tegnapelőtt ástam bele magam a témába és jutottam arra az elhatározásra, hogy szeretnék normálisan szóló rendszert venni (fejhallgató+DAC vagy fejhallgató+hangkártya). Nem szeretnék többet költeni a szükségesnél, ha egy 30k-s DAC megfelel arra a célra, hogy érezhetően jobb minőségű zene szóljón a fülesből (vagy akár a hangfalamból), akkor nem is költenék rá többet, csak otthoni felhasználás lesz, semmi stúdiózás vagy ilyesmi. Nem értek az árakhoz, szóval nem tudom belőni, mi lenne a legmegfelelőbb, de ha nagyon szükséges, mondok egy 30k-t.

(#66378) Bodz válasza hajraolaj1 (#66376) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Vegyél 80 ohmost, dobj mellé egy 04 MX-et! :K

(#66379) Alex5


Alex5
újonc

Sziasztok!
Tudom hogy itt általában zenehallgatásra használatos fejhallgatókkal foglalkoztok! De nem tudok most hirtelen máshol segítséget kérni így itt próbálkoznék!
Tudnátok mondani nekem jó basszussal rendelkező inkább játékra,filmnézésre való zárt fejhallgatót? Ahol a robbanások és egyéb játékban előforduló hangok szépen ki jönnek és jól hangzanak!
Az ár úgy 30-40 000 Ft körül legyen! De ha van olcsóbbért olyan amit én keresek akkor természetesen az sem baj!
A segítséget előre is köszönöm! :)
Alex

(#66380) Samtya válasza Alex5 (#66379) üzenetére


Samtya
senior tag

- Pioneer SE-MS5T
- Magnat LZR 580
- Audio-Technica ATH-M40X

(#66381) hajraolaj1 válasza Bodz (#66378) üzenetére


hajraolaj1
tag

Asszem mindenféleképpen újonnan venném :D
Akkor is ezt ajánlod? 20k alatt kapható újonnan is elvileg, akkor már inkább újonnan veszem természetesen

(#66382) Bodz válasza hajraolaj1 (#66381) üzenetére


Bodz
Topikgazda

(#66383) freaghill


freaghill
őstag

Sziasztok!

Van egy Shure SRH440-es fejhallgatóm és kérdezni szeretném, hogy a tetejére párnát hol tudok venni?
Kezdett szétmállni, és kicserélném.

Köszi! :R

(#66384) Samtya válasza freaghill (#66383) üzenetére


Samtya
senior tag

Mit jelent a 'tetejére' ?
A fejpánt: [link] [link] vagy a
fülpárna: [link] [link] [link] ?

(#66385) freaghill válasza Samtya (#66384) üzenetére


freaghill
őstag

Fejpánt. Jó lenne valami gyári megoldás. :)

(#66386) Samtya válasza freaghill (#66385) üzenetére


Samtya
senior tag

Csak ezt találtam. Shure RPH440 Headband Assembly néven keresve.

(#66387) emiki6 válasza Samtya (#66386) üzenetére


emiki6
veterán

Eurhythmicsnél 12800 ft. Wtf

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#66388) Dorien válasza freaghill (#66385) üzenetére


Dorien
veterán

Gyári? Are you shure? :))

Én berendelném azt a 12 dolcsis Beyer-szerű pántpárnát inkább. Valószínűleg jóval kényelmesebb is azon kívül, hogy a töredékébe kerül.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#66389) emiki6 válasza Dorien (#66388) üzenetére


emiki6
veterán

+1

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#66390) Sinesol válasza emiki6 (#66387) üzenetére


Sinesol
veterán

Nekem ha jól emlékszem 23k volt a fejpantcsere a Shure 940-hez, az is kb. hasonló darab mint a linkelt. Persze ebben a munkadij is benne volt.

(#66391) Samtya válasza emiki6 (#66387) üzenetére


Samtya
senior tag

Jé, tényleg, van ennek itthoni forgalmazója is. Megtaláltam a pdf-ben letölthető árlistát. Shure árlista
A 940-esnek 17083 Ft a pántja, ebből Sinesol adata alapján kalkulálható a munkadíj. Ha mégsem gyári megoldás lenne, akkor lehet gondolkodni a pánt könnyítésén is, az nem árt.

(#66392) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Üdv!

Nemsokára fejhallgatót tervezek újítani. Jelenleg Behringer HPX 6000 típusú fejest használok. A hangzásával nincs gondom, viszont kicsit feljebb lépnék. A hangzásban semmi gondom nem volt vele. Ami zavart az az, hogy eléggé fűtöttek a műbőr párnák a fejhallgatón, és a felső párnázás sem volt kényelmes hosszú idő után.

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Otthon használnám.

2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Elsősorban zene, játék majd film a sorrend.

3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
30-35 ezer forint.

4.) Új vagy használt?
Mindegy.

5.) Circumaural vagy supraaural?
Circumaural fontos a kényelmesség.

6.) Zárt vagy nyitott?
Zárt.

7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
Sok "ferdítést" nem szeretnék talán picit mélysúlyos lehet.

8.) Honnan vásárolnál?
Ahol olcsóbb :)

9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
Jelenleg integrált hangkártya amire egy régebbi sony erősítő van kötve, bár az elkövetkezőkben váltani fogok külső hangkártyára és másik erősítőre.

V6

(#66393) Samtya válasza M0ng00se (#66392) üzenetére


Samtya
senior tag

1. A fejhallgató megtartása és csak a párnák cseréje plüssre, pántszivacs is van többféle.
2. A zárt fejhallgatók mindig jobban fűtenek, a nyitottak tudnak kifelé szellőzni. Átgondolnám, hogy muszáj-e zárt.
3. Kingston HyperX Cloud 1 vagy használt Beyerdynamic DT 770 PRO.

(#66394) Montesantos


Montesantos
senior tag

Audio-Technica W5000
[link]

Gabi

(#66395) Samtya válasza Montesantos (#66394) üzenetére


Samtya
senior tag

Amazonon 600 usd, az itthoni ára meg WTF?! :D

(#66396) Sinesol válasza Samtya (#66395) üzenetére


Sinesol
veterán

Nem meglepő, szokásos Audio-Technika Eu árazás. :D

Mondjuk az az amazonos árazás elég jó, mivel még Japánban is 170k környéke, az is csak egy helyen, ami lehet valami B-Stock, az összes többi üzletben bőven 200 felett van. Még a Massdropos budget verzió is több mint 500 dolcsi, pedig az általában jóval alatta van az eredeti árnak.

[ Szerkesztve ]

(#66397) Nigér


Nigér
őstag

(#66398) ribizly válasza Nigér (#66397) üzenetére


ribizly
veterán

Haha... :D

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#66399) pulutodurumo válasza Nigér (#66397) üzenetére


pulutodurumo
őstag

És miket tud! Meg csak egy rövid tesztet olvastam róla. Van benne fejmozgást követő térhangzás. Igazán kíváncsi vagyok, hogy ez most jó, vagy nem. De ezt sem én fogom kipróbálni :)

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#66400) s4tch válasza Nigér (#66397) üzenetére


s4tch
veterán

A gamer rész pont nem izgat (egyébként kikapcsolható a 3d rész), de ha azt nézed, hogy ez egy hordozható, vezeték nélküli planar, ldac támogatással, $250 áron, így már nem olyan vészes.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.