Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67801) Dorien válasza csocsoszán (#67799) üzenetére


Dorien
veterán

A HiFiMAN HE-4XX nekem nagyon tetszett. Ez kb. 75k szállítással, vámmal, ÁFÁ-val: [link] (A képen ugyan HE400i van, de ez ne tévesszen meg, HE-4XX-et árulnak.)

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#67802) #56474624 válasza csocsoszán (#67799) üzenetére


#56474624
törölt tag

Fontos a testes, valós hangszerhang sok részlettel, nagy térrel.

Ezt az állatfajt úgy hívják: hangdoboz. :P

(#67803) csocsoszán válasza Dorien (#67801) üzenetére


csocsoszán
őstag

A hifiman HE 400i-t hallgattam bőr párnával.
Testetlen vékony magasbahúzós hang. A hangszereknek nincs súlya. (Az jutott eszembe rögtön mintha nem a dobra ütne hanem a dob szélére! Sokkal jobb a hd600!) Tere jó!
A netes leírások szerint a HE 560-as "kicsit jobb mindenben" de itt nem kicsit kéne jobbnak lenni az előre lépéshez!
Ba Cy lus na na, ezt a hangszerhűséget, gyorsaságot és szomszéd nem zavarást a hangfal nem tudja! (Igaz nálam a hangfalon nagyobb a tér és a lebegő alsó hangok, de szerintem a fejhallgató korrektebb!
Sinesol nem hallgattam még, de kis kalibernek tűnik!
Valamikor volt AKG k340-em arra úgy emlékszem jól szólt!
Stax lambdám is volt, szerintem az volt a legjobb fülesem. Sőt volt egy Aiwa HP-V99 na azon meglepődtem!!!
De régóta nem foglalkoztatott a fejhallgató, és azt gondoltam kicsit előrébb járunk már! Sokat fejlődött a technika.

vissza

:B

[ Szerkesztve ]

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#67804) Bodz válasza csocsoszán (#67799) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Oppo PM2.
Annyi csak a gond, hogy fogalmam sincs milyen a rezgéscsillapított, pcocc kábeles sennheiser hd600-ad.

[ Szerkesztve ]

(#67805) fericske válasza csocsoszán (#67803) üzenetére


fericske
addikt

Én sem tudom milyen a hd600-asod, de gyanús, hogy egy Audeze LCD2 prefazornál kell elkezdeni a keresést és annál feljebb.
MrSpeakers AEON nyitottja érdekes lehet még számodra. Azt nem hallottam, csak a zártat, aminek nagyon szűk tere van, viszont harapni lehet a közepeit, olyan testesek, és nagyon jól textúrázott, részletes mélyei vannak, visszafogott, de jó magasokkal. A nyitottra azt írják, hogy ugyanaz, jobb térrel.
Nem hinném, hogy ezt olyan "filléres" megoldással megúszod, mint a dac/amp-odat :N

(#67806) Sinesol válasza csocsoszán (#67803) üzenetére


Sinesol
veterán

Nem egészen értem, hogy mire gondolsz kis kaliber alatt, de ha mindenképp drága kell, akkor ott van pl. a Sennheiser HD660s, ami nem feltétlenül jobb, de legalább dupla annyiba kerül. :P

Viccet félretéve, a K712-vel lenne normális mélyed, ami szerintem elég sokat dob a hangszerek testességén, plusz a tere is igencsak óriási, szerintem hangszeres zenére bőven nagy előrelépés lenne.

Esetleg ott van még a Hifiman Sundara, bár riasztó a quality control, több vásárló is arról ír, hogy fél órával kibontás után meghalt az egyik driver, más helyeken meg arról olvasni, hogy recseg az egyik oldal :(((

Kategóriával feljebb ugorva pedig ott van esetleg a Focal Elear, biztosan van jó áron használt.

[ Szerkesztve ]

(#67807) csocsoszán válasza Bodz (#67804) üzenetére


csocsoszán
őstag

Volt régebben egy audiomecca savafuji hangfalam. Planár jellegű. Nagyon jó hang volt.
Barátomnak van a magnaplanárból a legnagyobb, de nekem a Martin logan jobban bejön, ott a szub az aljában!
Ez a vonal érdekelne, csak kevés kompromisszummal!
Köszönöm a tippet! (Remélem ennek van már közepe is! ;] )
Fericske van egy B&W p5 talán zárt fülest már nem.
Írogatom amit mondtok és meghallgatom!

[ Szerkesztve ]

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#67808) beginnerguy válasza Samtya (#67796) üzenetére


beginnerguy
tag

Köszönöm az ajánlást! Megnéztem, alapvetően nagyon szimpatikus. Egyik amazonos reviewban azt olvastam, hogy amíg nem volt bekapcsolva a NC, addig eléggé gagyi hangzása volt. (az adott illető ingyen kapta reviewra, eléggé semlegesen nyilatkozott róla összességében). Persze a kolléga tapasztalata rendesen árnyalja a helyzetet. 70E+-t számomra sajnos nem érne meg a Sony vagy Bose, akármennyire jó minőség. De ezek szerint ezalatt a szint alatt ne is álmodjak aktív zajszűrésről :)

Egyébként Jól értem, hogy a BT fülesek kábellel is használhatóak? Tehát ha akarom, BT, ha akarom, vezetékes? Vagy ez sem igaz mindre?

Még néztem a Bluedio T4S-t. Ezt 20-25$ körül is meg lehetett venni egy napig (akkor nem mertem lecsapni rá), de túl sokat nem tudok róla.

(#67797) + (#67798) @Dorien: Köszönöm! Ez a Beyerdynamic fejhallgató tényleg ennyire jó? Eléggé megkérik az árát itthon, főlg a v2-nek. A Pioneer SE-MS5T-hez képest kb milyen minőséget képvisel? Ahogy látom ennek is van BT verziója, csak mondjuk kb 18E-rel drágább (több, mint a duplája). Gondolom ezek az én Brainwavz fülhallgatóimmal feltörlik a padlót...

Egy kollégámnak AKG K52 van és nagyon dicséri (ő sem ért a fejhallgatókhoz egyébként és nincs emiatt igazán viszonyítási alapja). Meghallgattam, elég meggyőző az is, és nem az a nagyon drága kategória.

[ Szerkesztve ]

(#67809) #56474624 válasza csocsoszán (#67803) üzenetére


#56474624
törölt tag

na na, ezt a hangszerhűséget, gyorsaságot és szomszéd nem zavarást a hangfal nem tudja!

Akkor nem elég jó a hangdobozos rendszer és/vagy a szobaakusztika. Egy jó hangdobozos rendszer sokkal jobb jelenlétérzetet ad, mint egy fejhallgatós rendszer. :R
Márpedig szerintem ebben kell mérni azt, hogy technikailag mennyire korrekt egy hangdoboz/fejhallgató.
Hogy a fejhallgató is adhat majdnem olyan zenei élményt, az egy külön dolog. De a valósághoz a hangdoboz áll közelebb.

[ Szerkesztve ]

(#67810) csocsoszán válasza fericske (#67805) üzenetére


csocsoszán
őstag

A furutech gt40-n nem volt túl olcsó! A kínai dac-al viszont piszkosul jól jártam. Megtuningoltam azt adaverte a furutech-et. (Na de a tuning már többé van mint a készülék ára!)
Most túrom a furut, hogy nehogy már így maradjon a helyzet. Mostanra a furutech a jobb, de ott van bőven még mit fúrni faragni! (Csak négy Ad 827 egy vagyon) a munkáról ne is beszéljünk!

Ba Cy lus a lényeget nem idézed!
"Igaz nálam a hangfalon nagyobb a tér és a lebegő alsó hangok, de szerintem a fejhallgató korrektebb!"
Úgyhogy ebben egyett értünk!

[ Szerkesztve ]

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#67811) Samtya válasza beginnerguy (#67808) üzenetére


Samtya
senior tag

A Bluedio egészen ígéretesnek tűnik, 20 dollárt tutira megért volna. Korábban nézegettem Bluediiokat, még talán a T2 széria környékén. Akkor még műanyag részek is voltak a pántban és többen törésre panaszkodtak, de a mostani T4 masszívnak tűnik. Rengeteg a pozitív visszajelzés róla. Keresek valami videót róla, a kényelmessége kérdéses így ránézésre, on-earnek néz ki képen.

Igen, vannak vezetékkel is használhatóak, jelen esetben a T4S is, de biztosan van totál vezeték nélküli is, mint a régebbi rádiófrekvenciás wirelessek.

(#67812) fericske válasza csocsoszán (#67807) üzenetére


fericske
addikt

Csak nyitottakat ajánlottam :)

(#67813) #56474624 válasza csocsoszán (#67810) üzenetére


#56474624
törölt tag

Hogy a fejhallgató korrektebb lenne, abban pont nem értünk egyet. :N

(#67814) geza844


geza844
aktív tag

Sziasztok!

Jelentem az iSK HP2011 egészen szépen szól :)
Először elég csörömpölős hangja volt, de kapott 15 óra zenés, majd 15 óra barna/pink/fehérzaj bejáratást, és most sokkal jobb.
9e Ft-ért ez ajándék volt :)

[ Szerkesztve ]

(#67815) kromatika válasza csocsoszán (#67803) üzenetére


kromatika
veterán

Szia.Sennheiser HD660s-t hallgass meg esetleg.Nekem egyértelműen jobb mint a 600-as.Kicsit több mély,kicsit több magas,és részletesebb,és jobb a tere.A közepek nagyon ott vannak :K Én is akusztikust hallgatok,és a ahhoz,jobb volt nekem mint a 6XX.Ezért is adtam el.Szerintem K712 Pro sem játszik,valószínű hogy a közepei nem tetszenek jobban mint a HD 600-nak.De hallgasd meg valahol.

(#67816) #71562240 válasza Sinesol (#67806) üzenetére


#71562240
törölt tag

Azért említ kis kalibert, mert a K712 minden bizonnyal jó esetben is csak oldalralépés tudna lenni neki, nem előre. Nem mást akar, mint a HD600-asa, hanem olyasmit, de (tetemesen) jobbat. Amint mások is mondják, ezt valószínűleg csak magasabb árkategóriában fogja tudni elérni, oldalralépegetéssel nem valószínű. Azaz, feltehetően kénytelen lesz használtan kifogni valami eredetileg jóval drágábbat, előnyös áron. A K712 ezügyben minden bizonnyal "nem az a szint" - csodák a hifiben is ritkán vannak, illúzióból van sok. Persze kipróbálni ki lehet, néha történnek meglepetések - de azok többsége csak "három napig tartó csoda".

csocsoszán: A STAX-tulajjal nem sikerül a kapcsolatfelvétel?

[ Szerkesztve ]

(#67817) Wincsester


Wincsester
csendes tag

Sziasztok!

Új fejhallgató vásárlását tervezem.

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Otthon.
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Főleg zene, esetleg játék.(Rock/Metál)
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
20E HUF körül.
4.) Új vagy használt?
ÚJ.
5.) Circumaural vagy supraaural?
Circumaural
6.) Zárt vagy nyitott?
Eddig Zártat használtam ezért ebben az irányban maradnék.
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
Kiegyenlített hangzást preferálom, de az nem baj ha a mély irányba kicsit elmegy.
8.) Honnan vásárolnál?
Belföld.
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
Integrált alaplapi hangkártya. Ha van értelme esetleg beruháznék egy olcsóbb hangkártyára ha érezhető változást tudnék elérni. Még sosem volt ezért nem zárkóznék el tőle. Persze ezt a 20 E

Ami fontos lenne, hogy a fülpárnája ne félév után ne dobja le a festéket a nyakamba. Jó lenne ha minőségibb anyagból lenne. Ha ebben az árketegóriában nem létezik ilyen akkor max cserélném. Jó lenne ha tudnék hozzá venni, és nem lenne egyedi méret ha létezik ilyen.
Előre is köszi az építő jellegű hozzászólásokat. :)

"Varázsló az, aki varázsolni Tud"

(#67818) #56474624 válasza Sinesol (#67806) üzenetére


#56474624
törölt tag

a K712-vel lenne normális mélyed, ami szerintem elég sokat dob a hangszerek testességén

Azokon a hangszereken, amelyeknek frekvenciái (alaphang+felharmonikusok) adott pillanatban beleesnek ebbe a tartományba. A DT770 sokkal jobban kiemeli a mélyet, mégis vékonyak a hangszerhangok, mert a közép háttérben van, a magas meg megint csak előtérben.
Nincs ingyen leves: ha több a mély, legyen bármilyen gyors is, ha együtt szólal meg egy nagybőgő mondjuk egy hegedűvel, a hegedű hátrébb lesz szorítva. Ez ugyanaz, minthogyha a szimfonikus zenekarban lecsökkentem a hegedűsök számát relatíve a mélyszekcióhoz képest; márpedig az élőnél gyorsabb hangzás aligha létezik.

(#67819) kromatika válasza #56474624 (#67818) üzenetére


kromatika
veterán

:K

(#67820) gaborka8x8 válasza csocsoszán (#67807) üzenetére


gaborka8x8
aktív tag

"Volt régebben egy audiomecca ........"

Kérem, segítsen!
Elég régóta foglalkozom Hi-Fi-vel, de "Audimecca" nevű hangsugárzó-gyártóról, márkanévről még soha nem hallottam, ezért ha tudna betenni valami linket a cégről, esetleg a termékeiről, stb., azt nagyon megköszönném. :R

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#67821) csocsoszán válasza #71562240 (#67816) üzenetére


csocsoszán
őstag

Nem sajnos!
Pontosan írtad le a helyzetet! Köszönöm szépen! :R

Gáborka8x8 2tipusú hangfaluk volt, egy dinamikus méllyel! És egy sima planáros jellegű. Ribbon magassal, amit jobb volt kicserélni. Amint ráérek megkeresem.

[ Szerkesztve ]

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#67822) nagybá válasza nagybá (#67711) üzenetére


nagybá
senior tag

Na voltam meghallgatni a kérdéses modelleket.
Szerintem egy jó 40 percet el is töltöttem ott, de így is csak három modellt tudtam meghallgatni.
Mindegyik 320kbps/lossless minőségű muzsikákkal próbáltam.
Hát nem egyszerű kérdés ez...
Térben mind az shr840, m40x, hd559 lepipálta a kis takstar hd2000-emet... Bár a hd559 volt ebből a szempontból a legjobb, annak a hangja borzasztó. Teljesen doboz jelleg...nem is értettem, a hangok nagyon nem voltak tiszták. Az m40x és shr840 közül az shr840 volt ebből a szempontból és karakter szempontjából is jobb. Az nagyon nagyon tetszett. Az m40x sem lenne rossz egyébként, versenyben van, de a mélyek kicsit erősek szerintem. Mondjuk meghallgattam rajta egy jó kis psytrance remixet (mondjuk az csak 240kbps-es volt) és oda nagyon illett, de volt több olyan dal ahol erős volt. Mondjuk megszokni biztos megtudnám, de az shr840 áááh. Most hallgatom az itthoni takstar-t és hát nagyon hiányzik az a fejhallgató :D.
Egy gondom van vele. Mégpedig az ára. És nem az, hogy sok, hanem ahhoz képest, hogy mit nyújt ez a takstar és mit nyújt az shr840 nem annyi a különbség mint amit az ára mutat. Mondjuk lehet, ha az ára lemenne 40k alá akkor már azt mondanám h oké, de egyelőre még alszom rá párat.
Az m40x-nél kicsit zavaró volt még a kifeléfordítás. Nem maga a kagylónak a forgatása, hanem ott volt valami csukló aminek kb. semmi tartása nem volt és simán el tudom képzelni, hogy agyfaszt kapok majd mikor szeretném felvenni és még azon kell szórakozni, hogy normálisan álljon. Viszont a pántjában fém toldás van ami nagyon tetszett, eléggé masszív jelleget adott neki ebből a szempontból.
Shr840 kényelmesebb volt, viszont ott meg a pánt volt kicsit laza, bár nem hiszem h az zavarna.
A kábele jó nehéz :D.
Na mindegy, köszönöm a segítséget, remélem végül megveszem az shr840-et :C
Valaki ajánlott pioneer-t azt nem tudtam meghallgatni, nem volt ilyen modell. Ahogyan bederdynamic sem volt, pedig arra is kíváncsi lettem volna.

(#67823) s4tch válasza nagybá (#67822) üzenetére


s4tch
veterán

[link] - amazonon van használt 840 kulturált áron. Én is nagyon csípem azt a fejest a hallható-látható hibái ellenére.

(#67824) nagybá válasza s4tch (#67823) üzenetére


nagybá
senior tag

Azt nem vágod véletlenül, hogy ha mondjuk tönkremenne (nyilván nem azért mert kidobtam az ablakon), akkor buktam-e a dolgot vagy van valamiféle garancia?

szerk.: Most nézem, hogy ez igazából nem is használt, hanem ilyen sérült csomagolás/esztétikai hibával rendelkező darab?

szerk_#2.: Olyan jó egyébként, hogy most törölték nem rég az ingyenes kiszállítást Magyarországra amazon-tól... :D

[ Szerkesztve ]

(#67825) csocsoszán válasza gaborka8x8 (#67820) üzenetére


csocsoszán
őstag

[link] jó rendszerben igen jól szólt!

[ Szerkesztve ]

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#67826) s4tch válasza nagybá (#67824) üzenetére


s4tch
veterán

Van garancia, valahol a terméklapon, illetve a warehouse deals oldalán meg lehet találni a feltételeket. Ezek nagy része bontott, sérült dobozos, hibátlan termék. Egy időben vettek itt sokan Nad HP50-et szintén warehouse deal keretében, és úgy rémlik, mindenkinek gyakorlatilag karcmentes fejes jutott.

Az ingyen szállítás hiánya tényleg szopó, de szerencsére így sem túl drága a szállítás. Engem a magyar áfa felszámítása sokkal jobban zavar.

[ Szerkesztve ]

(#67827) nagybá válasza s4tch (#67826) üzenetére


nagybá
senior tag

Hmmm ez érdekes, mivel unión beül vásárolsz nem kellene ennek lennie nem?

Egyébként most megyek a hit space-hez, megkérdeztem és ott lehet beyerdynamic-okat próbálni. Amazonon kb. ugyanazon az áron vannak mint a shure (persze sérültekre gondolok).

[ Szerkesztve ]

(#67828) s4tch válasza nagybá (#67827) üzenetére


s4tch
veterán

Jól csinálja az amazon, sajnos. :D

(#67829) gaborka8x8 válasza csocsoszán (#67825) üzenetére


gaborka8x8
aktív tag

Ez minek a linkje?
Mert ha rákattintok, akkor egy Sawafuji hangszórót látok, amiből elég sokan építkeztek akkoriban, többek között pl. a JVC-nek is volt olyan hangsugárzója, amiben Sawafuji hangszórót épített.
De Audiomecca "hangfalat" (amije önnek volt régebben), nem találok ez alapján a link alapján sem.

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#67830) guftabi96


guftabi96
addikt

Sziasztok!
Öcsém keres magának fejhallgatót viszonylag "olcsón"
1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Csak otthoni használat
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Vegyes. Játék, zene, film.
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
15e
4.) Új vagy használt?
új
5.) Circumaural vagy supraaural?
circumaural (elég nagy fülei vannak :D )
6.) Zárt vagy nyitott?
Inkább zárt, de ha nem zárkózik el egyiktől sem.
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
"legyen jó a basszus"
8.) Honnan vásárolnál?
itthon
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
alaplapi hangkártya. sajnos a pontos típust nem tudom, de emlékeim szerint valamilyen olcsóbb B85-ös lapja van, szóval biztos hogy nem valami nagy szám, de idén elvileg fog gépet fejleszteni, szóval lehet, hogy később már valami normálisabb cuccról fogja majd használni.

[ Szerkesztve ]

#KeepFightingMichael

(#67831) #56474624 válasza nagybá (#67822) üzenetére


#56474624
törölt tag

Azt kéne tudatosítanod magadban, hogy a Takstarod egy szuper jó ár-érték arányú fejhallgató, árának sokszorosát megérné; abban az árkategóriában nagyon nem az a normális. És már nem sokallnád annyira a Shure árát, aminek egyébként az évek folyamán még mérséklődött is az ára, különösen ha még az inflációt is figyelembe vesszük. Én egyébként az első komolyabb fejhallgatómat, a DT770 premium editiont 6-7 éve vettem 43 ezerért.

[ Szerkesztve ]

(#67832) Samtya válasza guftabi96 (#67830) üzenetére


Samtya
senior tag

Jó áron van a Magnat LZR 580S, ami ugyan circumaural, de nem nagy párnái vannak, tehát kérdéses.
Van még a szokásos Pioneer, ebben már jobban el lehet férni, viszont az előbbihez képest kevesebb benne a basszus.

(#67833) s4tch válasza Samtya (#67832) üzenetére


s4tch
veterán

Alzánál olcsóbb a Pio.

(#67834) Spíler válasza guftabi96 (#67830) üzenetére


Spíler
őstag

Szia!
[link]
Ha basszus bomba kell. :D Mellette azért a többi hangot is tűrhetően hozza.Kényelmes,strapabíró,jól izolál,akár mobilhoz is használható.Ha sok mai "tuc-tuc" zenét hallgat akkor pláne szeretni fogja.

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#67835) guftabi96 válasza Samtya (#67832) üzenetére


guftabi96
addikt

Az nem feltétlen baj, ha nem olyan a basszus, hogy beszakad tőle a dobhártyája. Inkább csak ne legyen "kopogós".
Köszi a többieknek is.
Elküldöm neki az ajánlatokat, majd eldönti, hogy mit akar.

#KeepFightingMichael

(#67836) nagybá válasza s4tch (#67828) üzenetére


nagybá
senior tag

Na rákérdeztem tesómnál (NAV-nál dolgozik) és azt mondja, hogy ÁFA nincs hozzáadva. Mármint magyar. Amennyiben külföldről (de unión belül) vásárolsz, akkor az ottani ÁFAnak megfelelő ÁFA-s számlát fogsz kapni.
Szóval a kérdés inkább az, hogy nettó vagy bruttó e az ár.

Azóta egyébként voltam mégegy hallgatózós körúton (egyébként 4-6-ossal utaztam szóval még szóviccnek is elmegy ez :D), és meghallgattam a DT 770-et 32 és 80 ohmos verzióban, ránéztem a 880-ra (250 ohm), mert miért ne, illetve egy HD-380 Pro-t is meghallgattam az ottani kollégák ajánlására.
Tapasztalat: Egyre nehezebb ez a dolog...
A 880 nagyon tetszett, de nagyon kevés a basszusa, viszont iszonyú kényelmes! A 770 (32 ohm) tökéletes dinamikában, a mélyek is jók lennének, viszont olyan mintha túl széles frekvenciatartományt erősítettek volna a mélyeknél. Ezért néhány zeneszámnál túl sok volt a basszus magasabb fele. Zavaró is volt egyébként. Érdekes módon a 80 ohm-os verziónál nem éreztem ezt, az nagyon tetszett. De egyébként a 880 lenne ezek közül az igazi, ha meglenne a basszusa. A sennheiser is nagyon tetszett, a dinamika ott is megvolt, mégis egy hajszálnyival jobban tetszettek a beyerdynamic félék. Meg utóbbiak kényelmesebbek is voltak.
Sajnos Shure-t nem tudtam mellettük kipróbálni, szóval az emlékeimre hagyatkozva azt mondanám, hogy térben az mindegyiknél jobb volt, viszont dinamikában a beyer-ek a nyerők.

(#67831) Ba cy lus: Igen, teljesen igazad van. De nem látom erre megoldást...Mármint maximum azt, hogy belátom, hogy a jövőbeli fejes és e között tényleges értékben annyira kicsi a különbség, hogy nincs értelme ennyit rááldozni. Csak az a baj, hogy 0-24h-ban hallgatok zenét, talán ez az az elfoglaltság amit mindennél jobban szeretek, amit bármikor szívesen "csinálok", így megvan az igényem arra, hogy mégjobb minőségben tegyem. Persze ezután jöhet a kérdés, hogy ha ennyire fontos akkor meg minek szarakodok itt, erre egyszerű a válasz: a mi kis világunkban sajnos fontosabb olyanra költeni a pénzt ami amúgy neked nem lenne olyan fontos, de mégis szükséges. Ezért a keret szűkül erősen.

Egyébként a Hit Space-t tudom ajánlani mindenkinek, ezerszer jobb volt ott hallgatni a fejhallgatókat mint a Plázában. Segítőkészebbek voltak, nem volt annyira bolt fílingje a dolognak. Látszott, hogy ők is nagyon szeretik ezt a területet, szívesen segítettek. Mivel nálam csak telefon volt ezért a 250 ohmos 880-at erősítőről hallgattam, illetve összehasonlításként ott volt a 32 ohmos 770 és dinamikán kívül nem hallottam különbséget a 770 esetében a telefonos és erősítős meghajtás között. És gondolom nem valami lószar erősítőre lett rákötve a fejes. Szóval számomra kicsit rejtély még ez az erősítő téma. Nyilván átviteli karakterisztikák között lehet különbség (ami miatt jobban szólhat egy-egy fejhallgató), de akkor már inkább vennék egy olyan erősítőt ahol tudok közben 10 hangszíncsatornát tekergetni kedvemre.

Még egy kérdés: Szoftveresen erősíteni mennyire szokás? Tehát a 880 basszushiányát lehet minőségileg pótolni szoftveresen?

[ Szerkesztve ]

(#67837) csocsoszán válasza gaborka8x8 (#67829) üzenetére


csocsoszán
őstag



Mindkettő jól szólt. Nekem az első volt.
Ezt az audiomecca forgalmazta. Magyarországon pasz.

[ Szerkesztve ]

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#67838) #56474624 válasza nagybá (#67836) üzenetére


#56474624
törölt tag

Mármint maximum azt, hogy belátom, hogy a jövőbeli fejes és e között tényleges értékben annyira kicsi a különbség, hogy nincs értelme ennyit rááldozni.

A hangminőség és az ár között sosem volt lineáris a kapcsolat, egy szint felett egyre inkább így van ez. Bár az is lehet, hogy ha egy év múlva kérdeznélek, több minőségibb cuccal eltöltött tapasztalattal a füled mögött, máshogy nyilatkoznál, nagyobbnak érzékelnéd a különbséget, és azt mondanád, hogy itt még reális az árkülönbség. :)

[ Szerkesztve ]

(#67839) nagybá válasza #56474624 (#67838) üzenetére


nagybá
senior tag

Pont ezen gondolkoztam, hogy gyakorlatilag rálehet húzni a logaritmikus hangerőváltozás analógiát az árra kb.
Ettől függetlenül biztos vagyok benne, hogy meg fogom venni valamelyik modell-t csak a kérdés, hogy melyiket és mikor. Mert most is hallgatok zenét és ehh... Jó lenne ha már rajtam lenne valamelyik :)

[ Szerkesztve ]

(#67840) #71562240 válasza csocsoszán (#67837) üzenetére


#71562240
törölt tag

De még mindig nem tudjuk, mi ez az Audiomecca. :) (Mert nyilván nem a lejátszókat gyártó-fejlesztő Pierre Lurné-féle Audiomeca-ról van szó?!)

(#67841) nagybá válasza #71562240 (#67840) üzenetére


nagybá
senior tag

A forgalmazó a mecca.

(#67842) fericske válasza csocsoszán (#67821) üzenetére


fericske
addikt

Időt és némi pénzt kellene áldozz arra, hogy fogod a fejesedet és elmész egy korrekt hifi boltba kipróbálni más fejeseket és összehasonlítani velük, ahol van kínálat is.
Telefonon tudsz érdeklődni, egyeztetni.
Spéci kábeles hd600-ad van. Egy ajánlott hd660s stock kábellel, alapvetően sehova lépés lenne. Ne vegye kötözködésnek aki ajánlotta. Volt alkalmam összehasonlítani a 600-650-660s-t hozzájuk illő forráseszközről.
Nekem mind tetszik, jónak tartom őket, de nincs akkora szignifikáns különbség köztük amit szeretnél, felejtősek.
Az én tippjeim, és a legolcsóbb lehetőségek.
Audeze LCD2 prefazor, MrSpeakers AEON nyitott, Focal Elear. Illetve a Final Audio Design Sonorous 6, de ahhoz kell egy jobbféle rézkábel a stock kábel helyett, a húsos középtartományhoz. Nekem pl. Forza kábel van hozzá, teljesen jó. Ez ugyan zárt rendszerű fejhallgató, de térhatásban nem marad el az eddigi ajánlottjaim mögött.

[ Szerkesztve ]

(#67843) Spíler válasza nagybá (#67836) üzenetére


Spíler
őstag

Ha tetszik a DT770/80.[link]
Biztos megegyeztek,szép állapotú a fejes szerintem.

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#67844) nagybá válasza Spíler (#67843) üzenetére


nagybá
senior tag

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#67845) Sinesol válasza #56474624 (#67818) üzenetére


Sinesol
veterán

A K712 nem egy mélyhangsúlyos fejes és nem is V karakter, épp csak nem annyira mélyszegény legalul, mint a Sennheiser 6X0, a DT770 mélykiemeltségétől pedig messze van.

[ Szerkesztve ]

(#67846) #71562240 válasza nagybá (#67841) üzenetére


#71562240
törölt tag

Namíbia? Ausztrália? ... :)

(#67847) #56474624 válasza Sinesol (#67845) üzenetére


#56474624
törölt tag

A K712 nem egy mélyhangsúlyos fejes és nem is V karakter

Nem mintha erről bárki írt volna. :N

épp csak nem annyira mélyszegény legalul, mint a Sennheiserek

A Sennheiser sem mélyszegény. Bár ebben úgysem lehet igazságot tenni, mert a fejhallgató basszusban mindenképp csal a valósághoz képest. Ha lineárisan adja vissza, akkor azt egy lineáris hangdobozos rendszerhez képest hiányosnak fogjuk érzékelni, mert testtel nem érzékeljük, amit a valóságban érzékelnénk, és pont attól lenne ütős a szubtartomány; ha meg kiemel kicsit mélyben (a K550 mk2 is ezt teszi már igazából), az mindenképp felborítja a mély-közép arányt bizonyos fokig. Szóval nincs igazi megoldás. :N Annyi biztos, hogy a hegedű testességén vagy testetlenségén nem sokat segít a több basszus. A csellóén/nagybőgőén már inkább segíthet, de azzal együtt fel is borítja az arányokat, ahogy az alaphang a felharmonikusaihoz viszonyul, tehát nem lesz teljesen valós a hangszerhang.

[ Szerkesztve ]

(#67848) s4tch válasza nagybá (#67836) üzenetére


s4tch
veterán

Látatlanban is minden tiszteletem tesódé, de téved. Német áfás (19%) ár:

Majd beállítva a hazai szállítási címet, magyar áfás (27%) ár:

Matek: 102,04/1,19=85,7479eur a nettó ár. Ezt szorzod 1,27-tel: 108,8998. Eurócent pontos az amazon kalkulációja...

(#67849) #71562240 válasza #56474624 (#67847) üzenetére


#71562240
törölt tag

"a fejhallgató basszusban mindenképp csal a valósághoz képest. Ha lineárisan adja vissza, akkor azt egy lineáris hangdobozos rendszerhez képest hiányosnak fogjuk érzékelni, mert testtel nem érzékeljük, amit a valóságban érzékelnénk, és pont attól lenne ütős a szubtartomány; ha meg kiemel kicsit mélyben (a K550 mk2 is ezt teszi már igazából), az mindenképp felborítja a mély-közép arányt bizonyos fokig."

Csocsoszán esetében részben most éppen ez adja a nehézséget, hogy a planárok lineáris mélyátvitele miatt testetlenebbnek hallja például a HE-400i-t, mint a valójában testetlenebb (kifejezetten szubmélyszegény) HD600-át.

(#67842) fericske: Lásd fentebb, a te javaslataid többségével (legalábbis az "orthodinamikus" planárokkal) is az a "baj", hogy csocsoszán a jelenlegi hozzáállásával jó eséllyel testetlennek fogja hallani. Még mielőtt elment meghallgatni a Hifimant, mondogattam neki, hogy menjen, hallgassa meg az MrSpeakerseket, abból is elsősorban az általa kezelhető anyagi kerethez közelebb eső akciós Alpha Dogot, és akkor láthatja, hogy milyen tónust várhat el egy ilyen "magnetosztatikus" planártól általában. Na most, a belépőszintű MrSpeakersek jellemzően még "testetlenebbek", mint a Hifimanok - mármint csocsoszán fejhallgatós megszokásához képest testetlenek, mert egyébként, a valósághoz képest nem. Tehát én ugyan abajgattam, és még abajgatom, hogy ne vesse el eleve a HE400i típusú ("magnetosztatikus" planár) tónust, egyelőre nem olyat keres - így aztán valószínűleg ki lenne lőve nála akár egy Ether vagy LCD3 is. De én is abajgatom, hogy szokja meg. :) Mindazonáltal csocsoszán próbálkozna hirdetett használt Stax-szal, aminek szerintem több esélye lenne elektrosztatikusként a "magnetosztatikusokhoz" képest, és olyasmivel van is már tapasztalata, jó emlékekkel, tehát az megoldás lehetne a "nem sok pénzért jobbat a HD600-nál" problémájára, csak az eladó nem válaszol régóta.
Valószínűleg kénytelen lesz megfelelő használtat találni, mert az új áron 100-150ezer forintos ársávban nem nagyon fog olyat találni, amire feltétlenül le akarná cserélni a HD600-át - pedig ez lenne a célja. Az általad ajánlottak is csak használtan lennének elérhetőek számára, a Finalt még nem hallottam, a maradék háromból az Elearról feltételezhető, hogy elegendően tetszene csocsoszán jelenlegi irányultságának, az Aeon-t és az LCD-t "elvileg" hasonlóan "testetlennek" kéne éreznie, mint a HE400i-t - ez persze meghallgatással dőlhet el, vagy még úgy se, mert teljesen más, amihez hozzászokik az ember, vagy ami csak hirtelen rátör.

(#67850) nagybá válasza s4tch (#67848) üzenetére


nagybá
senior tag

Az a szállítási díj lesz szerintem. Egyébként ha visszaszámolod a német ÁFA-val az árat, majd a magyarral beszorzod, akkor ~1 eurónyi különbséget tapasztalhatsz.
Nálam akkor teszi rá a szállítási költséget, mikor kiválasztom a magyar címet. Utána a továbbra kattintva már bankkártyaadatokat kér, gondolom még pénzt nem dob rá.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.