Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) szatocs válasza Geretnero (#4000) üzenetére


szatocs
őstag

Nekem volt már olyan, hogy hátranéztem a sztereóssal, hogy mi volt ez, aztán rájöttem, hogy a film. :D

=== Szatocs ===

(#4002) bajnokpityu válasza krichd1 (#3998) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Hmmm. Szép uj világ nyílik. De előbb bele kéne vágni egy erositobe.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#4003) fi:zi'k válasza guppy (#3999) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Tuti, hogy 1000 körül fölött megy el.Több mint 7 nap van hátra és már 560-ért van. Persze tudom, hogy 500-ról indult. :D

(#4001) szatocs
Ugye hogy ugye. :K

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#4004) bajnokpityu válasza Geretnero (#4000) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Hang barlang?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#4005) bigmasterg válasza krichd1 (#3998) üzenetére


bigmasterg
addikt

Én vettem 203€-ért a goldot, srd6al. + posta, így lett 227 euro nekem.
Nem volt annyira olcsón, de szép állapotú, első tulajtól.

(#4006) p_adam válasza bigmasterg (#3966) üzenetére


p_adam
addikt

Itt van egy lengyel összehasonlítás a két fejhallgatóról Orpheus-al kiegészíve (de a Sennheiser erősítő a Stax-hoz nem igazán illik) és van még külön az Omegáról is (Google translate-el nagyjából érthető).

Sokat nem tudok hozzátenni, a K1000 egy külön élmény a hátrányai ellenére és jó volt hallani hogy egy ilyen viszonylag olcsó rendszerből is ennyire tisztán szépen és dinamikusan tud szólni. Más fejhallgatónál nem tapasztaltam hogy a zenének ennyire "ereje" lenne vagy hogy a virtuális térnek nem érezni a határait. Újfent kísértés, hogy majd egyszer legyen egy Sigma-m de valószínűleg nehéz lenne megszokni a legmélyebb és legmagasabb hangok hiányát.

Az SR5 Gold nem volt annyira lefogva az adapterrel és a CEC-vel mint ahogy azt gondoltam, a mélyek kicsit jobban ki voltak emelve de Stax-hoz képest meglepően ütősek voltak.

A Mytek jól passzolt mindkét fejhallgatóhoz, főleg a K1000-hez ami a Lavry-val már túl világos, nem könnyű eltalálni az egyensúlyt.

A nap későbbi részében még volt alkalmam összevetni a Lavry DA10-et a DA11-el (mindkettőt Halide-vel) és meglepő módon a DA11 jobb, tisztább volt némileg pedig csak a zajszint csökkent kicsit a gyártó szerint.

(#4007) Deadzone41 válasza Geretnero (#4000) üzenetére


Deadzone41
őstag

sok pont 1 fejhallgatóknak semmi értelme nincsen, egyszerű vakítás. két füled van, tehát elméletben két fülön lévő hangszóróval tökéletesen reprodukálhatónak kell lennie a 3D-s térnek. ez a gyakorlatban általában nem valósul meg, a binaural felvételeket kivéve, mivel minden zenét, filmet, játékot, hangfalakra kevernek. a sok.1-es fejhallgató mint olyan, nagyon sok sebből vérzik. kezdjük azzal, hogy hogyan működik az irányhallásunk? az egyik fülbe jutó hangot később halljuk mint a másikba jutót, ezen kívül még vannak egyéb dolgok is, de ez a legfontosabb támpontunk. mivel a fejhallgató két oldala teljesen el van szeparálva egymástól, és mint előbb említettem a legtöbb hanganyagot hangfalra keverik, ahol fizikailag lejátszáskor megvalósul a csatornák "áthallása", a fejhallgatóknál ez nem történik meg.
aztán ott van az, hogy sok.1 es fejhallgatónál az egy hangszóróra jutó anyag költség, a töredéke a sztereóénak, és ugyan akkora térbe kell bezsúfolniuk sok hangszórót. műszakilag és akusztikailag lehetetlen, hogy egy ilyen dolog jól szóljon.
vannak megoldások, amivel a hangfalakra kevert dolgok is térben hallhatóak egy sztereó fejhallgatón, pl dolby headphone. ezek úgy működnek, hogy a sokcsatornás hanganyagot equalizálják, valamit áthallást létesítenek a jobb és bal csatorna között. ezekkel a megoldásokkal elég élethűen és élvezhetően reprodukálhatók a sokpontegyre kevert felvételek egy fejhallgatón, az asus és a creative hangkártyái tudnak ilyet csinálni realtime hardveresen. [link]

50 körül újonnan athm50, shure840
egyik kolega innen a fórumról pedzegeti, hogy eladja a beyer dt880-át, ez félnyitott, én arra csapnék le.

kipróbálni őket: nomono, hangbarlang

(#4008) Bodz


Bodz
Topikgazda

Napi eldöntendő kérdés. :)
Hifiman HE-4 vagy HE-400?

(#4009) krichd1 válasza Bodz (#4008) üzenetére


krichd1
addikt

HE-500 ;]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#4010) attika89 válasza Bodz (#4008) üzenetére


attika89
senior tag

"HE-4 is a planar magnetic with magnets on one side. HE-400 has magnets on both sides. HE-500 improved on the HE-5 while supposedly HE-400 improves on the HE-4."

"HE4/5 were older renditions, not worth getting now that the newer HE-X00 series ones are out that have improved in every way possible, and are at the same price if not less "

from Head-Fi

szerk: bár szerintem a fekete szebb, mint ez a kék a HE-400-on :P

[ Szerkesztve ]

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#4011) Bodz válasza attika89 (#4010) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Olvasd tovább is azt a topikot! :)

The HE-400 isn't so much an improved HE-4 as a different beast altogether. Same for the HE-500: it's not an improved HE-5, the HE-5LE is an improved HE-5. The single digit HiFiMen---the HE-4, HE-5LE, and HE-6---are much harder loads when it comes to amping, so they benefit from a fairly powerful audio chain feeding into them. The triple digit HiFiMan on the other hand---the HE-400 and HE-500---are engineered to be much easier to drive.

The HE-4 is rather unique in its respective lineup in that it has the most "U shaped" signature, basically the sort of headphone that for many people lends itself to hard rock and metal. Think stereotypical Grado in that regard, though I'm not sure if the HE-4 is that extreme; basically it boils down to boosted bass and treble with a somewhat recessed midrange. The HE-400 on the other hand is much more even-tempered, with a smoother and somewhat darker sound overall, possessing a bit of a bottom-end emphasis with a silky midrange and relaxed treble. In its respective price bracket it's a very sonically refined headphone, and I can't think of much off hand in this price range that really competes, let alone gives it a run for the money. At least new; used is a different story.

A kék nekem se tetszik igazán.

(#4009) krichd1: :N

[ Szerkesztve ]

(#4012) attika89 válasza Bodz (#4011) üzenetére


attika89
senior tag

Igen olvastam, bocsi :B :P
Emiatt is nézegettem egy darabig a HE400-at nem rég

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#4013) contaxg válasza Bodz (#4011) üzenetére


contaxg
veterán

HE400.. nagy sürgös ezt most eldönteni?

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#4014) Bodz válasza attika89 (#4012) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Aztán végül miért nem vettél? :)

(#4013) contaxg: Annyira nem. Jövő hét végén akarok rendelni valamit.

[ Szerkesztve ]

(#4015) krichd1 válasza Bodz (#4011) üzenetére


krichd1
addikt

Ez alapján HE-400-ra szavazok. :)

(#4016) attika89: Fischer FA-003 is megérdemelt volna vmi jobb rendszert. :K

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#4016) attika89 válasza Bodz (#4014) üzenetére


attika89
senior tag

Mert kék :DDD

Csak nem akartam annyit költeni. Mert akkor már normális rendszer kellene mögé...Egy Presenter nem biztos, hogy elég lenne alá...

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#4017) Bodz válasza attika89 (#4016) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Az látod lehet. :)

krichd1: Lenne egy kérdésem hozzád, a Yoga helyi képviselőjéhez. :D Ezt milyen néven lehet megvenni?

(#4018) attika89 válasza Bodz (#4017) üzenetére


attika89
senior tag

Fischer Audio FA-002W, közel áll, bár nincs ilyen szép táska mellé

[ Szerkesztve ]

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#4019) attika89 válasza attika89 (#4018) üzenetére


attika89
senior tag

Egyébként sehol semmi róla, pedig kép alapján is jobban össze van rakva, mint a Fischer Woody.
A 25. évfordulós fejhallgatót meg mondjuk csak nem adtak ki OEM-ként....

szerk...apropó 25. évforduló....az elvileg 2010-ben volt...

[ Szerkesztve ]

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#4020) krichd1 válasza Bodz (#4017) üzenetére


krichd1
addikt

Először a Fischer FA-002W Master Series High Edition-re gondoltam, de nem az. Utána kell nézni, még nem láttam ezt, ebben nagyobb méretű a membrán amit linkeltél. Párnái is másak, ez vmi új high-end Yoga. :D

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#4021) bigmasterg válasza p_adam (#4006) üzenetére


bigmasterg
addikt

A tegnap megígért képek.

Az első X kép még napfénynél készült. Ahol már ott van a többi stax is, azok sajnos csak sima lámpafénynél. Rendes fényekkel jobb is lehetett volna...

(#4022) fi:zi'k :
Köszi. :)

[ Szerkesztve ]

(#4022) fi:zi'k válasza bigmasterg (#4021) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Jók lettek. :C

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#4023) i.attila


i.attila
tag

Sziasztok,

fejhallgatót keresek úgy 30.000-ig. Zártra gondoltam, jobbára rock meg akusztikus zene. Egy pioneer erősítőről lenne hajtva, csak belső használatra, utcára nem vinném ki. Fontos, hogy kényelmes legyen, a zenére akarok koncentrálni nem a fülfájásra. Ne brummogjon, de azért legyen benne mély is, jó lenne, ha hosszabb kábel lenne rajta (>=3m). Csak új érdekel, használt nem.
Köszönöm előre is.
A.

[ Szerkesztve ]

(#4024) krichd1 válasza i.attila (#4023) üzenetére


krichd1
addikt

Digitech Pro Monitor (Yoga CD-880).

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#4025) #71562240 válasza i.attila (#4023) üzenetére


#71562240
törölt tag

Például Audio-Technica M40, használtan M50.

(#4026) i.attila


i.attila
tag

Köszönöm. Megnézem őket.
Sennheiser vagy AKG típusból ebben a kategóriában van valami?

(#4027) baluka26 válasza bigmasterg (#4021) üzenetére


baluka26
veterán

Csak a küllemet figyelembe véve az összes többi max jelenthet a D7000-nek :DDD

Eszméletlen jók a képeid.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4028) bajnokpityu válasza bigmasterg (#4021) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nekem is nagyon tetszenek a képek!

Goldid kábele gyári? Tudom,hogy több féle kábel volt gyárilag is, enyém szalagkábeles.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#4029) #71562240 válasza i.attila (#4026) üzenetére


#71562240
törölt tag

Hangilag K450, K451 szóba jöhet, de nem a kényelmesség bajnokai.

(#4030) baluka26


baluka26
veterán

Úgy döntöttem itt az idő helyet csinálni LCD2-nek.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4031) guppy válasza baluka26 (#4030) üzenetére


guppy
őstag

megválsz a 800-tól :N ?

(#4032) baluka26 válasza guppy (#4031) üzenetére


baluka26
veterán

Ez fog történni.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4033) contaxg válasza baluka26 (#4030) üzenetére


contaxg
veterán

Boldog Újévet! :)

Esetleg akit érdekel az 3SAT egész nap jobbnál jobb koncertfilmekkel köszöntheti az Újévet!

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#4034) szakibá...


szakibá...
senior tag

Ma ezzel ébresztetem magam, egy öreg összeesett párnájú DT990-el a fejemen. Nincs több magasa, mint a HD600-nak, nem kell EQ sem. Nem érdemes új párnára költeni, azzal nagyon "V" lesz a hangja. Nem véletlenül varrtam le a párna első felét laposra már húsz évvel ezelőtt is (ez egy másik 990). A Head-Fi -n is erre jutottak páran.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#4035) bigmasterg válasza baluka26 (#4027) üzenetére


bigmasterg
addikt

Kinézetre és 'csomagolásra' is tényleg a D7000 a legszebb. :K Csak nem a kinézetért vesz az ember fejest. Ha így lenne, akkor már az enyém lenne, plusz zárt ath-im lennének.
+(#4028) bajnokpityu:_köszi
Úgy tudom, hogy gyári.
A tiednek ilyen kábele van ? A kinézeten kívül van valamilyen különbség ?
Kicsit keresgélve, lehet, hogy mégsem gyári. Az összes képen szalag kábellel láttam, meg wikipedia szerint is
"Later variations, released in 1982, SR-5N and SR-5NB aka Gold had the same drivers as SR-X Mk3, 6 core ribbon cable and were black with gold trim."
Közben meg csak találtam ilyen kábellel szerelt goldot. Itt a csodás minőségű felső képen. Meg ez is.

[ Szerkesztve ]

(#4036) bajnokpityu válasza bigmasterg (#4035) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Igen!
Buek a jofulueknek!

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#4037) guppy


guppy
őstag

2012 legjobb albuma szavazás

gondoltam bemásolom ide is, hátha vki nem tud róla és csatlakozni akar

BUÉK !

[ Szerkesztve ]

(#4038) Geri8


Geri8
tag

.

[ Szerkesztve ]

(#4039) Gege00


Gege00
csendes tag

Sony MDR-ZX600 megvan :)) nemsokára próbálok összehozni egy átfogó véleményt. :K

[ Szerkesztve ]

(#4040) Nemeske válasza p_adam (#4006) üzenetére


Nemeske
csendes tag

Gondoltam, hogy egy Ω lesz, amikor a ritkaságról beszéltél :) Gratulálok hozzá!

http://imageshack.us/g/171/im009006.jpg/ Imádom a munkámat !

(#4041) DBAtti válasza Gege00 (#4039) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Azt nagyon sok szeretettel várom :R

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#4042) stranger28 válasza guppy (#4037) üzenetére


stranger28
addikt

Egy szavazat lesz legalább rájuk. ;]

BÚÉK!

(#4043) donpe


donpe
aktív tag

Úgy tűnik T70-es beyer tulaj lettem így az Óévre! :DD :DD
Már hallgatom néhány napja. Elsősorban M-DAC-ról, illetve bkercsó féle MomentDAC-Szimamp (24V) kombóról.
Elsőre nem igazán volt nagy szerelem. A felbontása, részletessége, pontossága letaglózott, de kevésnek találtam a basszusát és túlzottan zárt volt nekem.
Aztán többet hallgatva rájöttem, hogy ezek eddig az általam hallott legpontosabb, legdurvább mélyek, csak nem a mindent elnyomó dübörgő, hanem az igazán pontos, helyénvaló mélyek. Zártságát megszoktam, nem érzem hogy szűk lenne a tere, szerintem zárt fejesként nagyon jól elhelyezi a dolgokat. Valószínűleg az én fülem volt hozzászokva a sok nyitottsághoz (HD598,HD650,AKG K701 ;] ).

Összességében ami az elején nem tetszett, pont az tetszett meg nagyon néhány nap alatt - a mélyei nagyon ott vannak. Felbontásban pedig emlékeim alapján nem sokban marad el a T1-től. Mindenesetre jóval erősebb mint az eddigi összes fejesem. Hihetetlen, de még mindig találok új részleteket a zenéimben. :DDD

Szóval hasonlóan Boldog Új Év Kezdést és További Minden Jót Kívánok Nektek!!!! :R

(#4044) krichd1 válasza i.attila (#4026) üzenetére


krichd1
addikt

A többiek elfelejtették ajánlani a Shure SRH440-et. :)

BÚÉK!

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#4045) eightykid válasza szakibá... (#4034) üzenetére


eightykid
csendes tag

Lenyűgöző előadás! (Mondjuk nincs min csodálkozni; kitűnő dal, kitűnő eladó.)

(#4046) donpe válasza donpe (#4043) üzenetére


donpe
aktív tag

Indulni kellene már bulizni, de ezt a T70-et nem lehet lerakni :DDD

(#4047) bigmasterg válasza krichd1 (#4044) üzenetére


bigmasterg
addikt

+1 440re 840 párnával. :)

Buék mindenkinek !

[ Szerkesztve ]

(#4048) fi:zi'k válasza bigmasterg (#4047) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

BÚÉK minden tisztelt fórumtársnak! :R

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#4049) #56474624 válasza donpe (#4043) üzenetére


#56474624
törölt tag

Már meg kéne hallgatnom nekem is ezt a T70-et. 770 tulajként biztosan csak pozitív meglepetés érhet. :)

(#4050) contaxg válasza #56474624 (#4049) üzenetére


contaxg
veterán

Teljesen más... de nagyon!!

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.