Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61001) emiki6 válasza Spíler (#61000) üzenetére


emiki6
veterán

Csak nem, az suttyóság lenne tőlük. :N

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#61002) #01758976 válasza Ereshkigal (#60997) üzenetére


#01758976
törölt tag

Ez a te döntésed lesz, nekem is kényelmetlen, nyomja a füleim tetejét, néha jól eltalálom a helyét, de többnyire nem. Ha még kényelmes is lenne, nem bujkálná bennem a kisördög, egy második fejes iránt.

75x40??

[ Szerkesztve ]

(#61003) Ereshkigal válasza #01758976 (#61002) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Nem tudom, hogy szokás mérni, én lemértem függőlegesen és vízszintesen a leghosszabb hosszt. :)

[ Szerkesztve ]

(#61004) espeke


espeke
tag

Nah, itt majd szét fogok nézni, tegyétek úgy ti is, vannak akciók (megörülök ettől a szótol, mindig valami chuck norris western jut eszembe róla), ám érdemes szétnézni. Audiotechnikák is vannak már elfogadható áron

ez volt a reklám helye
https://www.fejhallgatoplaza.hu/akcios-fejhallgatok-fulhallgatok?

m0o0ncalf https://www.youtube.com/watch?v=T9BD3JS2DRI

(#61005) s4tch válasza Ereshkigal (#61003) üzenetére


s4tch
veterán

Bodz jóvoltából íme egy releváns link: [link]

(#61006) marcipunk


marcipunk
tag

Sziasztok!

Tudom, hogy ez a sima vezetékes fejhallgató topic, de hátha...

Szóval van egy sima vezetékes fejhallgatóm, ez:

Szeretném valamilyen kábellel headsetként is használni.
Létezik olyan kábel, amin önmagán van egy működő mikrofon és bele tudok dugni egy 3,5 jack fülhallgatót, majd az egészet a pc-be és így egy headsetet kapok?

[ Szerkesztve ]

röff!

(#61007) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

JVC HA-RX500 miért nincs az ajánlott listába?
Kb 20 oldalt kigoogleoztam, 95%ban csupa jót írtak róla.

Látom Rx300 és Rx900 benne van, ezt nem tennétek bele?

Elég jó ára van, és a minősége is jó lehet, erről csak később tudok nyilatkozni.

Ácsi, ez mi amit olvasok itt?

WARNING: This product can expose you to chemicals including one or more listed chemicals which are known to the State of California to cause cancer or birth defects or other reproductive harm. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov

[ Szerkesztve ]

(#61008) Tulku válasza Ixion77 (#60998) üzenetére


Tulku
veterán

RE2000 az füles és kint van már jó ideje...akkor oda lehetne biggyeszteni a Susvarát is ...az is occsó...

(#61009) Bodz válasza Spíler (#60992) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Van. Finomabbak a magasak, jobbak a mélyek.

(#60991) Tulku: Azzal azért vigyázz majd... Valószínűleg csöppet túl van értékelve, mint a Mojo.

(#61007) bobalazs: Hasonló áron a HD2000 egy sokkal jobb fejhallgató.

[ Szerkesztve ]

(#61010) emiki6 válasza bobalazs (#61007) üzenetére


emiki6
veterán

Hogy tud egy fejhallgató vegyszer expozíziónak kitenni? Ma rendszeresen eszi az ember azt megértem, vagy ha a műanyagban van oldószer, de az, hogy csak a fülpárnával érintkezel? Vagy nagyon elvetemült az a fülpárna vagy a jogszabály ami a feltüntetést előírja kicsit túlzásokba esik.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#61011) Ereshkigal válasza s4tch (#61005) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Köszi, ez valamit javít a helyzeten.

(#61012) Dorien válasza emiki6 (#61010) üzenetére


Dorien
veterán

USÁban a mikróra is rá kell írni, hogy ne száríts benne élő állatot. :)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#61013) pkaresz válasza Bodz (#61009) üzenetére


pkaresz
senior tag

A 600 ohmos javára! :)

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#61014) Tulku válasza Dorien (#61012) üzenetére


Tulku
veterán

A mekdonaldsznál pedig a forró almás táska forró...

(#61015) Dorien válasza Tulku (#61014) üzenetére


Dorien
veterán

Azzal nekem is sikerült megégetnem a számat anno. :)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#61016) #56474624 válasza Dorien (#61012) üzenetére


#56474624
törölt tag

Pedig nyáron a legyeket tök jó! ;]

(#61017) Quaresma


Quaresma
aktív tag

Sziasztok!

Egy B&O H6 (1.gen) fejhallgató esetén érdemes használni valamilyen DAC kiegészítőt, ha telefonról (i6) használom a fejhallgatót? Teljesen hétköznapi felhasználás esetén (Spotify platform, általános pop,r&b,hip-hop és basszus orientált zenei stílusok főként) kicsit kevésnek érzem a basszust és a hangerőt rajta. Távolról sem érzem szörnyűnek, sőt... csak gondoltam, ha akad olyan eszköz ami többet tud kihozni belőle ( és nem költséges beruházás) , akkor érdekelne..

Ps: brunorbert

(#61018) Spíler válasza Quaresma (#61017) üzenetére


Spíler
őstag

Én az SMSL X4-et ajánlanám hordozható eszközként.Nagyon megéri az árát,jó hangú kis cucc,kellő hangerőt produkál.Kicsi,könnyű(1dkg),hangerő állítási lehetőség,nem igényel drivert.

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#61019) Ereshkigal válasza Ereshkigal (#61011) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Folytatódik a dráma, állítólag a nagyobb párnával igencsak mélyhangsúlyos lesz, elcsesződik a hangja. :(

(#61020) Bodz válasza pkaresz (#61013) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Igen, igen.

(#61021) Dorien válasza Spíler (#60995) üzenetére


Dorien
veterán

Vedd meg azt az 1db 600 ohmos DT880-ast az Alzáról, legalább lesz egy jó fejhallgatód is. :)
Elég egyöntetű vélemény, hogy az a változat a legjobb a 770/880/990 szériából. Mármint a 600 ohm.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#61022) Spíler válasza Dorien (#61021) üzenetére


Spíler
őstag

Néztem én is,köszi. :)
Kétségek közt gyötrődöm :D
Már csak egy hónap és jön a BF,hátha lesz valami normális ajánlat.Egész nap olvasgattam a véleményeket,összehasonlításokat(headfi,whathifi stb.),most éppen ott tartok,hogy az én akusztikus,vokális nyugodt zenéimhez a HD600 passzolna leginkább :DD Legalábbis ezt szűrtem le a véleményekből és tesztekből.Viszont azt nem tudom,hogy a HD600 milyen lenne a SAP-8-ról. Gondolom ha a DT880/600-at kihajtja,akkor a HD600-at is,aztán karakterben mennyire passzolnak egymáshoz,affene tudja.
Nem akarom elkapkodni,azért ez már nem a tízezres(20-30) kategória mint eddig.Ami érdekelt még,HiFiMan400S,na de fél kiló!!!!!! Esetleg Meze99C,annak meg a párnája kicsi,sokan panaszkodnak rá.Azért még képben van a DT880/600 is.
Majd csak lesz valami...,vagy nem.

Samtya

Van még kukorica? ;)

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#61023) Bodz válasza Spíler (#61022) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Dehogy fél kiló, 350 gramm. Ráadásul elég nagy, jól elszolik a súly, kézbe véve meg fejen is nagyon könnyűnek tűnik.

(#61024) Spíler válasza Bodz (#61023) üzenetére


Spíler
őstag

Akkor valamivel keverem,460 gramm-ra emlékeztem lehet,hogy az az LCD,vagy már nem tudom,annyi fejest néztem mostanában :)

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#61025) Dorien válasza Spíler (#61022) üzenetére


Dorien
veterán

Én 48k-ért adtam el a használt, de teljesen újszerű DT880 250 ohm Edition-t. Ez most újonnan, garival tényleg jó vétel. A HD600 / HD650 meg újonnan teljesen felejtős, brutálisan túl vannak árazva. Szerintem izgalmasabb is náluk a DT880 hangja.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#61026) Spíler válasza Dorien (#61025) üzenetére


Spíler
őstag

Tudom,hogy jót akarsz,köszönöm.

"A HD600 / HD650 meg újonnan teljesen felejtős, brutálisan túl vannak árazva."

Igazad van, ezért várom a BF-et ;) Mindig van valamilyen akció.

Ha mégis a DT880-nál maradnék,szerintem az is lesz még akciós.

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#61027) Spíler válasza Dorien (#61025) üzenetére


Spíler
őstag

Én már olyan vagyok mint a nagypapa bika. :D

"Négy bika: a fiú, az apa, a nagyapa, meg az dédapa állnak fent a domb tetején. Lent egy legelésző tehéncsordát látnak.
- Fussunk le, és jól keféljük meg őket! - szól a fiúbika.
- Ugyan már, szép lassan lesétálunk és akkor! - szól az apa bika.
- Ne már, ha akarnak valamit, majd feljönnek! - szól a nagypapa bika.
- Fussunk, jönnek! - menekül a dédapa bika. "

Szóval,nem olyan sürgős. :N

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#61028) pkaresz válasza Spíler (#61026) üzenetére


pkaresz
senior tag

Minél több típust nézel, annál jobban elbizonytalanodsz.
Végül hozol egy nem túl jó döntést.
Az első ötlet a jó ötlet! :D

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#61029) Spíler válasza pkaresz (#61028) üzenetére


Spíler
őstag

"Minél több típust nézel, annál jobban elbizonytalanodsz."
Teljes mértékben egyetértek veled,ezért korlátoztam 3 fejesre az érdeklődésem.DT880,HD600,HiFiMan400S.(ez mindig is érdekelt)

"Végül hozol egy nem túl jó döntést."
Olyan nincs,én ha tévedek akkor is igazam van. :D

"Az első ötlet a jó ötlet!"
Általában igen,hacsak időközben nem jön jobb. :)

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#61030) pkaresz válasza Spíler (#61029) üzenetére


pkaresz
senior tag

:DD

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#61031) emiki6


emiki6
veterán

Na a HD650 az a fejes amit ha csak telefonra dugsz, a hangja egyből felkelti az érdeklődésed. Kell itt nekem kívácsiskodni. "Kipróbálom, legalább több ismeretem lesz." Azt vehetek megint új fejest... :(((

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#61032) Spíler válasza emiki6 (#61031) üzenetére


Spíler
őstag

Hmm,nem csak engem érdekel a BF? :D

Pkaresz

A te 880-ad is modolva van?

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#61033) emiki6 válasza Spíler (#61032) üzenetére


emiki6
veterán

Hát figyelj. Nem volt nálam még ehhez fogható fejes. Most értettem meg, hogy mi AZ a tér. :Y
Tök jók az arányok, a hang nagyon pontos, a tér pedig hihetetlen. Itt érti meg az ember mi is a 100+ os kategória. Ez egy új szint a 40-70-es kategória felett és nem apró a különbség. (Eddig még csak telefonról hallgattam.)

Van egy "baja" a fejesnek, nagyon őszinte. A rossz minőségű zenétől hányingert kapsz. A fentebb említett hellblade gamerip score, ami 128kbps alatti, egész konkrétan hallgathatatlan.

A sziszegő hangok lehetnének kevesebbek, de nem zavaróak annyira.

Ha HD600/650-ben gondolkodsz, akkor talán jobb, ha elfelejted a 880-at. :DDD

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#61034) emiki6 válasza emiki6 (#61033) üzenetére


emiki6
veterán

Lejárt a szerk. Azt akartam írni, hogy ezt a fejest még csak telefonról hallgattam, az alapján írtam, amit. Holnap vagy azután hallgatom majd gépről.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#61035) Spíler válasza emiki6 (#61034) üzenetére


Spíler
őstag

Éreztem én a tesztek és az összehasonlítások alapján,hogy inkább a Sennheiser vonalat kéne követnem.Nekem fontos a nagyobb tér,a szellősebb hangot szeretem,viszont nem szeretem a sok mélyet és úgy emlékszem azt írták,hogy a 650 sötétebb hangú mint a 600-as,de még utána olvasgatok.Sokszor volt már róla szó,csak nem igazán érdekelt eddig.

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#61036) pkaresz válasza Spíler (#61032) üzenetére


pkaresz
senior tag

Szia!
Jó reggelt!
Nincs, így jó ahogy van!
:K

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#61037) Bodz válasza emiki6 (#61031) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ha a 650-et telefonra dugod, az első kérdés az lesz, hogy mi ez a szar? :)

[ Szerkesztve ]

(#61038) fattyu válasza emiki6 (#61031) üzenetére


fattyu
veterán

hogymi?

HD650 telefonról rekació: Mi a kanyám kerül ezen ennyibe
HD650 alaplapi hangkariról. Bmeg tényleg mi a jó isten kerül ezen ennyibe.
HD650 sztereó erősítő fejeskimenetéről: Ez egy rakás szar.
HD650 átlagos dacamp kombóról: hát. jobb de szar.
HD650 dedikál dac és fejes erősítő: Nem rossz nem rossz de ezt van ami tudja harmad ennyiért.
HD650 hozzá ILLŐ erősítő és daccal: jaaa. már értem. EZ ghecijó

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#61039) Dorien válasza fattyu (#61038) üzenetére


Dorien
veterán

HD650 - Szarnak mondjuk én nem nevezném semmiről, de amiről hallgattam, ott mindig volt nálam egy töredékébe kerülő fejes is, ami kontrolláltabban, feszesebben szólt. Az az előnye megvan, hogy soha nem lesz benne bántó kiemelés és a nyitottsága és kényelme miatt sokáig hallgatható. Szerintem ez a leginkább "elnéző" fejes a szar felvételekkel szemben. Szőnyegszerű, terjengős mély tartomány, lecsapott, fátyol mögötti magasok, de emellett nagyon jó felbontás, szeparáció és tér - kb. erre lehet számítani, ha nem passzol hozzá a meghajtás. Részemről inkább a HD600, a DT880 Edition és az ATH-AD900X az ajánlott. Aztán van, akinek ez a világa.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#61040) fattyu válasza Dorien (#61039) üzenetére


fattyu
veterán

épp ez az hogy van egy büdös mocsár mindenenen amitől oltári trágya az egész.

Egészen az általám vázolt utolsó fázisig ahol kinyílik csodálatosan pontos és feszes lesz helyére kerül mély magas közép.

Szerintem az általad írt mindháromnál jobb. Az utolsó fázisban. Addig pedig kb bármi jobb nála.

ez egy ilyen fejes. Nagyon nagyon sok olyan van ami tök lineárisan skálázódik. jobb forrást és hajtást teszel elé arányosan jobban is szól.

A hd650 nem ilyen. semmi semmi alig valami javulás amikor bármi más már hatalmasat javult. majd odarakod ami hozzá illik és beelőzi vastagon a többit.

kieg: mondjuk hd650ből is fut nem egy revízó driver ügyileg ugye. Nekem az ős első generációsom van. az ilyen. a későbbieket nem ismerem megmondom őszintén, de az enyémet nagyon. 14 éva van meg nagyon nagyon sokmindenről hallgattam próbáltam. én ezt tudom elmondani róla.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#61041) pkaresz válasza fattyu (#61040) üzenetére


pkaresz
senior tag

Akkor ez olyan mint a Ferrari, jó , jó de Hungaroringen a legjobb, s az Autobahnon!
Kövesdűlőn, Reketyebütyökfalván, szenvedés! :D

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#61042) emiki6 válasza fattyu (#61038) üzenetére


emiki6
veterán

+Bodz: Valamiért nem. Még telefonról is egy új élmény. Izgatottan várom milyen lesz CompositeAmpról. :K
Lehet azért hallom ilyen jónak, mert jobb forrásból még nem hallottam. Nyilván nem tökéletes, de akkor se jutna eszembe hogy azt mondjam nem jó.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#61043) bobalazs válasza Bodz (#61009) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Megkaptam a JVC HA-RX500-et hát nem vagyok hanyatt esve tőle.
Nagyon fos a közép hangja, flac forrást hallgatok, pc-ről.
Cserébe marha hangos. A magas szépen szól, a mély is so-so nem rossz, de a közép az hányinger.
Kényelmes ugyan, de a nagy búrámon fejemre majdnem teljesen ki kell nyitnom hogy felmenjen.
Nem valami stabil anyagból építették, kicsit olyan érzésem van hogy jobban megfogom és elpattanik.
Garancia egyébként hogy van?
Rendeltetésszerű használatnak minősül ha egyszer csak fogom felrakom a fejemre és kettétörik?
;]

Sony MDR-XD200 -hez vagyok hozzá szokva nekem az jobban bejön.

[ Szerkesztve ]

(#61044) kromatika válasza emiki6 (#61034) üzenetére


kromatika
veterán

Örülök hogy tetszik a füles. emiki6 forumtársal már másodszor adtunk egymásnak kölcsön fülest,meghallgatásra.Én elkértem a DT880 600omh-t,és kölcsön adtam a HD 650-et.Mod nélkül hallgattam a Dt880-at ,és tetszett,de magasak nekem még így is szúrósak voltak egy kicsit,és hiányzott a közép.A 650 jobban be jött minden szempontból.Most módolva hallgatom a Dt880-at így jobban tetszik már,de nekem még mindíg jobb a 650.Sajnos nekem a 650 egy kicsit sötét,a kettő között kellene ezért gondolkodom az eladáson.Att hiszem ebbők HD 600 lesz.Most a Shure SHR840-et készülök majd össze vetni a ATH MSR7-el.

(#61045) Ixion77 válasza kromatika (#61044) üzenetére


Ixion77
őstag

A HD650 kissé világosabbá tehető a "coin mod" használatával. Leírás többek közt itt (2. hsz). Előnye, hogy a vékony szivacslap olcsón kapható ebayen, így bármikor visszaállítható a gyári állapot.

A HD650 sokak szerint a fejhallgatópiac egyik legjobb vétele. A jóval drágább fejhallgatókhoz szokottak is gyakran tartanak egyet belőle. Van, aki még a HD800 helyett is inkább ezt használná még ha egy árban lennének is, a szimpatikusabb tónus miatt. Meglepően sokáig javul az egyre jobb erősítőkkel egészen fel a milliós szintig. PL. a fenti link szerzője Marvey, a legendás Eddie Current fejhallgató erősítők tervezőcsapatának tagja. Van egy stílusa a srácnak, de kétségtelen óriási a tapasztalata és jó a füle. Szóval amikor ő ilyet ír, akkor az nem veendő félvállról: "HD-650s are really fantastic and IMO a superior headphone to the LCD-3F."

Én használom a 650-est telefonról is (LG V10), méghozzá azért, mert rendkívül kényelmes. Igaz, nem zene, hanem audiobook/rádió/tv/stream hallgatásra.
Nagyon megbízható, hosszú életű típus. Pár évente le kell cserélni a párnáit, más gondozást nem igényel.

Az ára mindezek fényében szerintem több mint baráti. Pl. most hétvégén is 89+Áfa volt az Edigitalnál, újonnan, garival.

Egyesek szerint az utóbbi 2-3 évben a Sennh. rontott a minőségén, hogy előkészítse a terepet az utógnak. Ez az elmélet egyáltalán nem bizonyított, de tartóssága miatt nyugodtan vehető használtan régebbi is ha valaki mégis ettől tart. Az értékét is jól tartja, így ha valaki most megveszi pl. 80-ért használtan, 3 év múlva eladja 60-ért, akkor 20e-ért volt három évig egy jó fejhallgatója.

Na most jó kis reklámot csaptam neki. Hogy kicsit helyreállítsam az egyensúlyt:
A leírtak nem jelentik azt, hogy más jó fejhallgatók ne lennének a piacon, csupán annyit hogy a HD650 meglehetősen biztonságos választás azoknak, akik sokféle zenestílust hallgatnak. Egy-egy stílushoz (pl. metál, vagy klasszikus nagyzenekar) azért lehet találni jobban illőket. Általában drágábban.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#61046) kromatika válasza Ixion77 (#61045) üzenetére


kromatika
veterán

Teljesen egyet értek.Sok zenei stílushoz jó,ami igen csak nem elhanyagolható tényező.

[ Szerkesztve ]

(#61047) akos114


akos114
csendes tag

Sziasztok!

Fejhallgató vásárlásra adtam a fejem és szeretném kikérni a véleményeteket.

Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Otthon illetve irodában, az irodában többen vagyunk, de nem lényeg, hogy minden külső zajt kiszűrjön.
Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Az elsődleges cél a minőségi zenehallgatás. Esetleg filmnézés, de ez csak alkalmanként. Zenei téren nagyon változatos az ízlésem. A fő irányvonal a rock, de akár komolyzenét is hallgatok néha. Egyedül a dubstep az amit nem. Mikrofonra egyáltalán nincs szükségem.
Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
50-60.000 Ft Ha valami nagyon indokolja akkor kicsit több.
Új vagy használt?
Leginkább új, de a használttól sem zárkózom el ha van valami nekem való.
Circumaural vagy supraaural?
Circumaural-t szeretnék.
Zárt vagy nyitott?
Az irodai használat miatt mindenképpen zárt.
Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az ami zavar?
Leginkább kiegyensúlyozott hangzást várok. Szeretem a kicsit több basszust.
Honnan vásárolnál?
Leginkább hazai boltokból, viszont most van egy olyan lehetőségem, hogy ismerős utazik Amerikába 2 hónap múlva, vele tudok behozatni egyet ha megéri. Nem szívesem várnék addig, de ha határozottan jobb készüléket kapok az adott összegből akkor természetesen inkább megvárom.
Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
Jelenleg egy i7-tel lenne használva, vagy laptopról, viszont a későbbiekben szeretnék beszerezni valamilyen jobb minőségű hangforrást, ha ilyet is tudtok ajánlani a fejhallgatóhoz akkor megköszönöm.

Anno kinéztem egy bose QC25-öt, de igazából nincs szükségem a zajszűrésre, így gondolom az adott árból egy jobb hangminőségű hagyományos fülest lehet venni.

A válaszokat előre is köszönöm,
Ákos

[ Szerkesztve ]

(#61048) s4tch válasza akos114 (#61047) üzenetére


s4tch
veterán

Ennyi pénzért nyerő lehet a Nad Viso HP50. Mostanában az angol amazonról vettek páran ilyet, több hozzászólást is fogsz találni a topikban róla. Az egyetlen általános kritika a kényelmét szokta érni: ha nagy a füled, próbáld fel vásárlás előtt. Egyébként telefonról is jó lesz, combosabb forrásról meg még jobb.

Amikor a forrás aktuális lesz, akkor kerettel és egyéb infókkal együtt kérdezz ebben a topikban. Vaktában csak egy tipp: ha hordozható forrás kell, akkor mondjuk egy használt Oppo HA-1 jó választás lehet.

(#61049) emiki6 válasza s4tch (#61048) üzenetére


emiki6
veterán

A HA-1 nem tűnik könnyen hordozhatónak. :))

A NAD Viso HP50 kipróbálható pl a Mammutban lévő Media Marktban.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#61050) s4tch válasza emiki6 (#61049) üzenetére


s4tch
veterán

Nyomi autocorrect,fel se tűnt. :) A kis Oppo, a HA-2 a jelölt, köszi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.