Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) bajnokpityu válasza contaxg (#997) üzenetére


bajnokpityu
félisten

akkor maradjunk ennyiben. nem értek ezzel teljesen egyet. Van,hogy hallom,h átvág valami, és ezt elfogadva is kell. Egy darabig, aztán előbb-utóbb úgyis kikerül a láncból.

engem pl sokkal jobban zavar a szuk tartományon belüli kiemelés. pl a szúrrósság, dobozhang.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#1002) bigmasterg válasza fattyu (#1000) üzenetére


bigmasterg
addikt

Igen, én is azt néztem, hogy a hd598 meg 5., azaz előrébb van, mint a T1, vagy ad7000.:)

(#1003) contaxg válasza fattyu (#1000) üzenetére


contaxg
veterán

Hát tényleg nem az!!
Sőt, kimondottan vicces képek is vannak ott néha!!

(#999) PuMbA
:B

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#1004) guppy válasza contaxg (#997) üzenetére


guppy
őstag

Ezt a sorrendet én nem tekintem relevánsnak, mivel h a K1000 csak 119-edik :N

(#1005) DEJVID válasza contaxg (#1003) üzenetére


DEJVID
őstag

:C

(#1006) baluka26 válasza contaxg (#997) üzenetére


baluka26
veterán

Nekem. :)

Ne értsd félre, nagyon csipáztam az LCD3-at, de hogy mindenkinek ez tetsszen..

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#1007) contaxg válasza baluka26 (#1006) üzenetére


contaxg
veterán

:R :R :R

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#1008) bajnokpityu válasza baluka26 (#1006) üzenetére


bajnokpityu
félisten

LCD szinte tökéletes füles,de mocsok drága. Nekem nem ér 9x annyit,mint a hd600.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#1009) AkosAkos válasza fi:zi'k (#993) üzenetére


AkosAkos
aktív tag

Nem szeretem ezt az anyagot,ennyi. :) De már mondhatjuk,hogy megszoktam szerencsére. :)

Egyébként nem szigeteli túl jól a hangot.

(#1010) kNG válasza AkosAkos (#1009) üzenetére


kNG
senior tag

Mintha csak a számból vetted volna ki a szót :) 1-1,5 óra hallgatózás után kezdem megszokni a szövetborítást :) de egyre jobb!

Az egyébként igaz hogy nem szigetel túlzottan, a tér és a pozícionálás viszont eszméletlen jó szerintem (legalábbis az eddigi füleseimhez képest, de meg merem kockáztatni, hogy egy hangyányival az edifier hcs2330-nál is jobban pozícionál).

[ Szerkesztve ]

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#1011) szakibá... válasza contaxg (#997) üzenetére


szakibá...
senior tag

Lehet, hogy fáradt vagyok, de ezt a listát nem tudom megfejteni. Milyen szempontok szerint készült, miért vannak ugrások a sorrendben, a kimaradtak vajon mik? A lista legvége, az értékelés nélküliek mezőnye is eléggé érdekes.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#1012) krichd1 válasza AkosAkos (#1009) üzenetére


krichd1
addikt

Mivel szövetpárnás, nem tud olyan jól szigetelni mint egy műbőr/bőr párna. De nem is izzad rá az ember fejére. :) A párna idővel megpuhul, átveszi a fejformát.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#1013) AkosAkos válasza krichd1 (#1012) üzenetére


AkosAkos
aktív tag

Ezt örömmel hallom! :D

(#996) kNG: Mi az "brown-, pink-, white noise" + még hallottam ilyen dolgokról.
???

[ Szerkesztve ]

(#1014) Bl@tty


Bl@tty
tag

Sziasztok!
Nem tudtam megállni, csak megkérdezem a tapasztalt emberek véleményét.
Számítógéphez, zenehallgatáshoz (ritkán játékhoz is) vennék fejhallgatót. Jelenleg integrált, később "normál" (minimum Asus Xonar DS) hangkártya mellé, 15 HUF alatti kategóriából. Zenéből elektronikus felé hajlok (vocal trance), de nem vetem meg a művészibb/lágyabb kategóriákat sem.

Ki is néztem 2 jelöltet, meg is hallgattam őket (igaz 5 nap különbséggel), de nem tudok dönteni, mindkettő hangja tetszik. Ezek pedig:
- Audio-Technica ATH-T300 (a T200-at még nem tudtam próbálni, az mennyivel "gyengébb"?)
- Beyerdynamic DTX 710

Árban pár százas a különbség, így az nem döntő. Tudom, a T300 zárt, a DTX710 nyitott, de ez sem nagyon billenti a mérleget semerre, otthon nem zavar sok zaj és én sem mást. Amit eddig pro/kontra tudok:
- T300: kényelmesebbnek tűnik, de mintha a fejpánton lenne egy gyenge pont a hangszóró tartó "tövénél".
- 710: Kicsit talán nyomja a fejem, de tartósabbnak tűnik a pánt és puhább a párnázása.

Szeretnék segítséget kérni, hogy melyik lenne jobb választás. Előre is köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#1015) kNG válasza AkosAkos (#1013) üzenetére


kNG
senior tag

http://logout.hu/cikk/fulhallgato_bejaratas_burn_in/teljes.html

Itt olvashatsz részletesebben róla!

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#1016) AkosAkos válasza kNG (#1015) üzenetére


AkosAkos
aktív tag

Köszönöm! :D
Ez tényleg sokat segített,bár nem hiszem,hogy így fogom hagyni éjszaka vagy bármikor....:)

[ Szerkesztve ]

(#1017) Bodz válasza Bl@tty (#1014) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szia!

Inkább a DTX 710. A T300 fátyolos, mosott hozzá képest. Ha van rá lehetőséged azért még egy Panasonic RP-HTF600-at meghallgathatnál. :)

[ Szerkesztve ]

(#1018) szatocs


szatocs
őstag

Na, elmentem a MM-ba Maxell-t tesztelni. Nem vettem és nem is fogom megvenni egyiket sem.

A Retro DJ elegánsabb, talán picit kényelmesebb is (igazából máshova támaszkodnak, voltak a fejemen már sokkal bosszantóbbak is). A Wild Audio sokkal könnyebben hajtható és szerintem mélyebbre is megy, mint a Retro. A telefonom viszont egyiket sem tudja kielégítően meghajtani, így letettem mindkettőről, úgyis csak ezzel használnám. Így le kell mondanom a mélyekről, de nem fogok 4-5 ezret kiadni azért, hogy ne legyek elégedett.

A kettő közül így első hallgatásra én a Wild-ot venném, még mindig 4k a MM-ban, de a racinges festésű volt már csak a Mammutban, ha a zöldesből lett volna, valószínűleg még hezitáltam volna kicsit.

=== Szatocs ===

(#1019) AkosAkos


AkosAkos
aktív tag

Nagyon noob kérdés:
Ezek közül melyiknek érdemes bepipálva lennie? :D

(#1020) krichd1 válasza AkosAkos (#1019) üzenetére


krichd1
addikt

Egyiknek sem. :N

(#1024) AkosAkos: Magyarul hangszínszabályzó, nem baj hogy nem ismered, inkább a Szerkesztés gombbal ismerkedj. :))

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#1021) Bodz válasza AkosAkos (#1019) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Felette. "Minden kiemelés tiltása"

(#1022) kNG válasza AkosAkos (#1019) üzenetére


kNG
senior tag

Hangnál mindig arra törekedjünk, hogy megpróbáljuk visszahozni azt az állapotot, ahogy a stúdióban szólt a zene, amikor megírták! Ha esetleg használsz EQ-t (equalizer) azonnali hatállyal tessék visszavenni laposra (minden 0-n marad)! :D

Szerk.: Csináld azt, amit Bodz írt! :K

[ Szerkesztve ]

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#1023) AkosAkos válasza krichd1 (#1020) üzenetére


AkosAkos
aktív tag

Én is erre jutottam egy próba után,de azért megkérdeztem. :)

(#1024) AkosAkos válasza kNG (#1022) üzenetére


AkosAkos
aktív tag

Bocs,de ezt se tudom,hogy mi(equalizer)....

(#1025) Bl@tty válasza Bodz (#1017) üzenetére


Bl@tty
tag

Köszönöm a tippet!
Sajnos itt Szegeden nem nagyon láttam ilyen Panasonicot, így nem tudom meghallgatni, de ha ajánlottad, akkor mit tudnál mondani róla, miben jobb a Beyernél? (Azon kívül, hogy jobban néz ki és kényelmesebbnek... :D )
Majd még egyszer benézek a MM-ba, hátha van kitéve ilyen is...

(#1026) Alan[HUN] válasza AkosAkos (#1024) üzenetére


Alan[HUN]
senior tag

Hangszínszabályzó. Kiemelhetsz/lejjebb vehetsz egyes frekvenciatartományokat a zenében. Elméletben remek, de gyakorlatban elvérzik, mert mindenképp torzítja a bejövő anyagot.

(#1027) fattyu


fattyu
veterán

t5p van valahol esetleg? :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#1028) d.toth91


d.toth91
tag

Hello!
15 körül mi a legjobb, amit ki tudnék hozni a pénzemből? Utcán és beltéren egyaránt használnám, a mikrofon nem szükséges,viszont a kényelem lényeges szempont. A Skullcandy Hesh-t nézegettem régebben, de a hozzáértőbbek lesújtó véleménye a cégről meggyőzött, hogy mást válasszak.

(#1029) kNG válasza d.toth91 (#1028) üzenetére


kNG
senior tag

Beyerdynamic DT235 / AKG K512 MK II

Várd meg a többiek véleményét mindenképp!

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#1030) AkosAkos


AkosAkos
aktív tag

Feltétlenül kell ez a "bejáratás"? Nincs túl sok kedvem így hagyni a fejest éjszaka(vagy máskor:D). :)

[ Szerkesztve ]

(#1031) DBAtti válasza d.toth91 (#1028) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Ez a Skullcandy Hesh nem egyezik véletlenül a MAW (Maxell Audio Wild)-al?
Nem néztem utána, csak külsőre eléggé emlékeztet.

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#1032) DEJVID válasza AkosAkos (#1030) üzenetére


DEJVID
őstag

Szerinted van különbség a között, hogy a fejeden van a fejhallgató, vagy csak fekszik valahol? :) Használd nyugodtan, be fog szépen járatódni.

(#1033) Bodz válasza Bl@tty (#1025) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Dinamikusabb, élettel telibb, részletesebb hangja van. Viszont a "bass boost gomb is be van nyomva rajta". :)

(#1034) d.toth91 válasza DBAtti (#1031) üzenetére


d.toth91
tag

Nem hinném, a kialakítás és a design is hasonló,de a két cégnek nincs köze egymáshoz(A Skull amerikai, a maxell pedig japán).Plusz amennyire tudom a maxellek elég jól szólnak(főleg az árukhoz képest), a skullcandyk inkább csak tűrhetően, viszont jóval drágábbak.

(#1035) vzsryl válasza d.toth91 (#1028) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Szia!

Milyen zenét hallgatnál vele?

(#1031) DBAtti: Annyira azért nem hasonlít a Wild-ra. Rögtön szembetűnő, hogy ezen a Hesh-en a 90°-ban elforgó rész sima téglalap alakra hasonlít, viszont a Wild-on egy henger. Meg amúgy is, most a kérdésed miatt megnéztem sok képet a Hesh-ről, és a kezemben is jól megforgattam a Wild-ot. Elég sok mindenben különböznek még...

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#1036) Bl@tty válasza Bodz (#1033) üzenetére


Bl@tty
tag

Ez látatlanban hallatlanban is tetszik. :D
A Beyernek is szép mélye volt, de mivel én szeretem a finom basszust is, ez nem lehet gond... Kicsit utánaolvasgattam és mindenhol jó véleményeket írnak róla.
Azt hiszem kipróbálás hiányában sem veszek zsákbamacskát, ha a Pana-t választom. Még jobban is tetszik. Talán a Beyer 2 év garijával szembeni 1 év kicsit sajnálatos... :U
Köszönöm a segítséget! :R

(#1037) Bodz válasza Bl@tty (#1036) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nincs mit. Majd beszámolót kérek róla! :D
Ha már szóba került a bejáratás. Az RP-HTF600 hangja sokat finomodik. Talán a legtöbbet az általam ismert fülesek közül.

(#1038) schawo válasza d.toth91 (#1034) üzenetére


schawo
titán

Nem ilyen egyszerű a világ. Sokszor fordul elő, hogy több cég is ugyanahhoz a kínai OEM-hez fordul, és ugyanattól vásárol ugyanolyan terméket más címke alatt. De néha csak részben használják fel az elemeket (pl ugyanaz a membrán vagy ugyanaz a tok van két különböző fülesben).

Az a Maxell is csak a saját árkategóriájában számít jónak, ha annyiért adnák, mint a hasonló Skullcandyt, akkor nem is lenne mit beszélni róla.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1039) Bl@tty


Bl@tty
tag

Rendben, ha megveszem és tapasztalat is lesz, akkor írok róla néhány sort...
Erről a bejáratásról mit kell tudni egyébként? Mi a legjobb módszer?

Szerk.:
Ráleltem az oldalon a cikkre a bejáratásról... :D

Szerk2.:
Hopp. Ez Fülhallgatóhoz készült leírás... :B

[ Szerkesztve ]

(#1040) d.toth91 válasza vzsryl (#1035) üzenetére


d.toth91
tag

Igazából mindent. Talán leginkább hip-hop és elektronikus zenéket hallgatok, de elég gyakoriak a rock különböző válfajai is.

@ Schawo:
Tudom, hogy lehetséges(MyAudiora Brandelt Gadmei tabletem van), egy két részegység akár azonos is lehet, de azért van jópár különbség, ha jobban megnézi az ember. Számomra talán az a valószínűbb, hogy a Skullcandy -féle dizájn sikeressége miatt indítottak egy hasonló szériát jobb áron.

[ Szerkesztve ]

(#1041) Bodz válasza Bl@tty (#1039) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Mindegy. Lehet zajokkal vagy zenével is. :)

(#1042) vzsryl válasza d.toth91 (#1040) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Külföldi teszteket és fórumokat olvasva a Sennheiser HD 419 tűnik befutónak. Kényelmesnek és jó hangúnak írják, kis mély kiemeléssel rendelkezik és a mainstream zenékhez ajánlják.
Ahogy elnéztem, itt a fórumlakóknak nincs tapasztalata ezzel a fejessel, szóval nehéz lesz kikérni a szakik tanácsát róla. A nagytesói túlárazottaknak vannak tekintve nálunk, de azokat külföldön sem dicsérték túlzottan.
Ezenkívül csak a szokásos, itt a topicban mindig ajánlott fejeseket tudnám javasolni, amik benne vannak az első hozzászólásban is.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#1043) alebo


alebo
tag

Sziasztok!

Úgy néz ki,hogy kapok egy Sennheiser HD 598 fejhallgatót:)
A kérdésem az lenne,hogy mennyire hangos kifelé,mivel nyitott rendszerű?

Blue is the colour!

(#1044) fi:zi'k válasza alebo (#1043) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

A nyitottak között átlagosan, amúgy meg eléggé.
Ha esetleg van lehetőség, inkább válassz mást. :B

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#1045) krichd1 válasza alebo (#1043) üzenetére


krichd1
addikt

Attól függ mennyire hangosan hallgatod, egyébként ha teheted Sennheiseren belül inkább kérj egy jó állapotú használt HD600-at. ;)

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#1046) mcs válasza vzsryl (#1042) üzenetére


mcs
veterán

Én már hallgattam HD 419et, és nem győzött meg, ráadásul erősítőre kötve. Sehol nincs a Maxell Audio Wildhoz képest dinamikában.

(#1047) mcs válasza DBAtti (#1031) üzenetére


mcs
veterán

Csak abban hasonlítanak, hogy gumírozott mindkettő. Amúgy a Heshre mondom azt, hogy az egyetlen értékelhető és számomra nagyon kényelmes Skullcandy fejes, mondjuk kissé túl van árazva.

[ Szerkesztve ]

(#1048) mcs válasza AkosAkos (#1019) üzenetére


mcs
veterán

Én a mélykiemelést használom Wildra 50 hz-en 15 dB emeléssel. ;]
Sose tudnám elképzelni, hogy valaha flaten hallgassak bármit is huzamosabb ideig, annyira mély megszállott vagyok. :D

[ Szerkesztve ]

(#1049) krichd1 válasza schawo (#1038) üzenetére


krichd1
addikt

Elég megnézni a Yoga termékeket, hány márkanév alatt forgalmazzák.

mcs: Ezeket egy hozzászólásban illet volna leírni. :U

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#1050) vzsryl válasza mcs (#1046) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Másban viszont lehet, hogy jobb, pl. kényelemben csak jobb lehet. :)

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.