Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35001) Ati1979 válasza Keeperv85 (#34998) üzenetére


Ati1979
veterán

Én a helyedben azt csinálnám, hogy elkezdenék hallgatózni. :)

Kipróbálnék több fejhallgatót, fejes erősítőt, DAC-ot, hangkártyát stb. Így be tudnád lőni a minőségi és árkategóriákat.
Meg az a másik, hogy mindenkinek más a füle. Mi nem tudjuk, hogy te mennyire hallod ki a különbségeket.

Ez a külső meg belső hangkártya vita elég parttalan. Attól függ, hogy konkrétan miről van szó. Vannak jó belső és külső hangkártyák is.
Én azt mondom, hogy azt a 20-30 ezres szintet forrás tekintetében érdemes lehet kihagyni.
Nem elképzelhetetlen, hogy többségnek más a véleménye. :)

(#35002) .DLL válasza Ati1979 (#35001) üzenetére


.DLL
veterán

Még annyit hozzátennék, hogy DAC-nál a különbségek tényleg nem nagyok, de egy 20-30 ezres fejhallgatóerősítő is már segíthet a forrás és a fejes összeházsításában. Pl. Bkercso cuccai megérik az árukat. Fejhallgató után szerintem érdemes ezzel folytatni. És végül a DAC-kal. Egy jó fejes és erősítő páros már átengedi, lehetővé teszi meghallani a különbségeket, ami kell egy DAC választáshoz.

(P.H.)

(#35003) contaxg válasza .DLL (#35002) üzenetére


contaxg
veterán

DAC-nál a különbségek tényleg nem nagyok[ezt azért ne híreszteld nagyon .:)

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#35004) Exodius válasza contaxg (#35003) üzenetére


Exodius
őstag

Jah igen....ezt olvasva eszembe is jutott ami azóta sem hagy nyugodni: 70K alatt illúziót veszünk. :D

(#35005) Keeperv85


Keeperv85
nagyúr

Na igen, köszi srácok! (? :B) A gond a próbálgatással az, hogy ritka módon sokba tud kerülni, ha nincs esetleg egy stúdiós ismerőse az embernek. Mert hát ha van ugye... mennyivel egyszerűbb az élet! Beviszed a cuccot, bekötöd egy biztosan működő részegységre és már ki is derült, hogy amit hallasz, az bizony a kőkemény valóság és sikerült venni egy hulladékot, amit valami botfülű természetesen agyon fog ajnározni továbbra is. Na most ez otthon úgy néz ki, hogy veszel egy jónak mondható szettet, majd rájössz hogy nem tetszik...oké... valami nem kóser... Ki kéne találni mi az... Hmm... cseréljünk fejest... hopp... 30 ezer alsó hangon, meg ugrott az esetleg tökéletes fejhallgató, mert nyilván nem kell kettő... a hiba pedig marad... nosza hangkártya... hopp... az sem... és így tovább... :F Merem állítani, mire össze van minden tesztelve a fél milliót alsó hangon is karcolgatja az összeg. Na azért ANNYIRA nem vagyok rákattanva, hogy ezt próbálkozásra költsem el... Ezért is jó ez a topic: írtatok egy frankó fejhallgatót, meghallgattam, az már tuti vétel, mert megüti a szintet, amit várok az árában. Ami mögötte van, az kicsit neccesebb lesz az említett okok miatt, de tapasztalatokból kiindulva nem nagyon lehet mellényúlni... :K

Szóval mindenki véleményét köszönöm, előbb a füles, aztán kiderül mit kell a segge alá tenni. Lehet magában is helytáll egy ideig, de ezzel kapcsolatban a már említett okok miatt szkeptikus vagyok...

(#35006) .DLL válasza contaxg (#35003) üzenetére


.DLL
veterán

Bocsánat, de nem te írtad, hogy 60 ezer alatt nem érdemes az alaplapi helyett DAC-ot venni?
SZVSZ érdemes, de a különbségek tényleg nem ugranak nagyot 10 ezrével felfelé. Innentől tényleg a felhasználóé a döntés, hogy egyből egy nagy hangot akar venni, nagyobb összegért, vagy kipróbál kisebb lépéseket is.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#35007) Ati1979 válasza .DLL (#35002) üzenetére


Ati1979
veterán

Brecsko cuccai tényleg jók.
Viszont szerintem a relatíve jó DAC megkerülhetetlen.
Az a baj, hogy jobb fejes erősítővel rendes DAC nélkül nem fog jól szuperálni a lánc.
Szóval minden komponensnek rendben kell lennie. Amíg nincs így addig költeni sem érdemes az egészre.
Addig jó az alaplapi is szerintem.

(#35005) Keeperv85

Fejes találkozó esetleg? :)

[ Szerkesztve ]

(#35008) Keeperv85 válasza Ati1979 (#35007) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Jár valaki Pécsett? ;]

(#35009) torma1981 válasza Keeperv85 (#35008) üzenetére


torma1981
veterán

Én itt lakom. :-)

(#35010) Ati1979 válasza Keeperv85 (#35008) üzenetére


Ati1979
veterán

Pesten szokott lenni. Néha Nyíregyen.
Kissé messze van Pécs ezektől a helyektől. :(

(#35011) Keeperv85 válasza Ati1979 (#35010) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Kicsi Ország, de néha nem eléggé... :U:W

(#35012) torma1981 válasza Ati1979 (#35010) üzenetére


torma1981
veterán

Áhhh Pécs ia világ közepe nem tudtad? :-) :-P

(#35013) Keeperv85 válasza torma1981 (#35012) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

...de... Pont ezért tűztem ki magamnak célul, hogy kipróbálom milyen a régi erőmű turbinacsarnoka akusztikus megközelítésben... ;] Kicsit fail, hogy sem engedélyt nem lehet szerezni, de ami nem kicsit az, hogy nincs áram a környéken levezetve... :U No mindegy, ez már a megszületése pillanatában is amúgy túl meredek ötlet volt...

(#35014) Ati1979 válasza Keeperv85 (#35011) üzenetére


Ati1979
veterán

Hát sajna... :(

(#35012) torma1981

Még nem is voltam ott! :B

[ Szerkesztve ]

(#35015) contaxg válasza .DLL (#35006) üzenetére


contaxg
veterán

A �z@ melléknév fokozott alakjai jutnak ezekről eszembe...nyilván kimutatható valamilyen szintű fejlődés, csak az a kérdés, hogy érdemes-e ezekkel foglalkozni. Szerintem nem. Sokkal inkább megéri egy kompetens szinergiában passzoló fejhallgató beszerzése az alaplaphoz. Azzal is lehet öröm és boldogság.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#35016) .DLL válasza contaxg (#35015) üzenetére


.DLL
veterán

Na, én is pont ezt írtam, hogy a különbségek nem nagyok, (nyilván a szóban forgó árkategória alatt), tehát akkor egyet értünk. :K

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#35017) lolkapitany válasza .DLL (#34999) üzenetére


lolkapitany
tag

És ezek közül melyik? Vagy van más? Ezeket hol lehet meghallgatni? Minden segítséget köszönök :C

(#35018) Cheesy válasza Ati1979 (#35007) üzenetére


Cheesy
őstag

Ha belső egység is szóba jöhet, akkor Sonar DGX-et tudom javasolni, én ezzel hajtom a fejesemet.
Mivel még nem hallottam profi cuccot, ezért nem tudom, mennyivel lenne jobb egy külső DAC-al...

www.vakbelmutet.hu

(#35019) contaxg válasza .DLL (#35016) üzenetére


contaxg
veterán

Elvileg az elején a legnagyobb a fejlődés, de ez a viszonylag látványos fejlődés is meddő. A beszállópont mindekinél máshol van és ebben a legnagyobb erő a birtoklási vágy, a kütyü megléte, ami alig ad többet mint a kiindulási állapot, de legalább meg van az illúzió.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#35020) Ati1979 válasza Cheesy (#35018) üzenetére


Ati1979
veterán

Pont ezt a hangkártyát nem hallottam, de vélhetőleg sokkal jobb ennél egy külső DAC.
Attól függ milyen. :)

Nálam a kis mytek DAC az ami alá nem szívesen mennék, ha egyszer asztali rendszert kezdenék építeni. :)

(#35021) contaxg válasza Ati1979 (#35020) üzenetére


contaxg
veterán

Nálam a TC Konnektek környékén van.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#35022) Ati1979 válasza contaxg (#35021) üzenetére


Ati1979
veterán

Ilyeneket én még nem hallottam. :B

(#35023) contaxg válasza Ati1979 (#35022) üzenetére


contaxg
veterán

Pedig terveztünk erre egy minitalit. Vodakboy fel is kinálta a készülékét.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#35024) Ati1979 válasza contaxg (#35023) üzenetére


Ati1979
veterán

Ja emlékszem. A fejes talin is ott volt. Csak keveset hallgattam. :B

(#35025) Cheesy válasza Ati1979 (#35020) üzenetére


Cheesy
őstag

Rosszul írtam, Asus Xonar DGX a becsületes neve és azért esett rá a választás, mert beépített fejhallgató erősítője van. Külön lehet benne állítani, hogy
<32 Ohm
32-64 Ohm
>64 Ohm
ellenálláshoz megfelelő erősítést adjon le.
A Head-fi.org-on is jó tapasztalatok vannak vele.

Ezért is vagyok bajban, ha majd gépet újítok és ATX-ről kisebb szabványba költözök, hogy a mATX vagy ITX alaplapokon nincs már annyi PCI foglalat, hogy a hangkártyámat és a TV kártyámat (Leadtek WinFast PXDVR3200 H) is bele tudjam rakni, így ezekből külső egységeket kell beszerezni majd...

www.vakbelmutet.hu

(#35026) Ati1979 válasza Cheesy (#35025) üzenetére


Ati1979
veterán

Igen megvan. :)
Régebben nekem is volt egy asus xonar dx2-esem.

Biztos jó ez a kis hangkártya, főleg az árkategóriájában, de azért próbálj ki egy komolyabb DAC-ot meg valami jobbfajta fejes erősítőt is hozzá. :)

Nagy különbségek lennének szerintem.

Miért ragaszkodsz a belső hangkártyához? Szerintem van ennél jobb megoldás is zenehallgatásra.
Rengeteg USB-s DAC van. Azok közül lenne érdemes választani.

(#35027) .DLL válasza contaxg (#35015) üzenetére


.DLL
veterán

Igen, és ha azt nézzük, hogy ma már egyre több alaplapra integrálnak normálisabb hangkodeket, akkor egy darabig tényleg elég, és azzal korábban is egyet értettem, hogy a leglátványosabb változást egy fejhallgató hozza a konyhára. Viszont nem mindegyiket könnyű meghajtani, lehet hogy az alaplapi DAC nem is lenne rossz, de a kis integrált chip vérszegényen hajtja meg a fejest. Ekkor egy dedikált fejhallgatóerősítő, ami passzol a fejeshez, sokat tud javítani a hangon, lesz dinamika, lesz mély, lesz benne dög(össég), megfogottabb, pontosabb lehet a hang. (Az erősítő rész pl. DAP-oknál is lényeges szempont, lásd pl. AK100 vs. DX90, hogy komolyabbat ne említsek)
És ha már a fejes majd az erősítő is megvan neki, és még mindig tovább akar lépni, akkor lehet DAC-okat keresgetni (valami komolyabbat).

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#35028) contaxg válasza .DLL (#35027) üzenetére


contaxg
veterán

szerinted :R

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#35029) .DLL válasza contaxg (#35028) üzenetére


.DLL
veterán

Megint nem látom miben nem értesz egyet. Kb ugyan azt mondtam, csak kibővítve. :F

(P.H.)

(#35030) Cheesy válasza Ati1979 (#35026) üzenetére


Cheesy
őstag

Mondjuk egy Fiio E11? Dícsérik.
20k

Az, hogy az alaplapi hangkártya vagy a Xonar DGX adja-e az AMP-nak a jelet jelent valami különbséget?

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

(#35031) Ati1979 válasza Cheesy (#35030) üzenetére


Ati1979
veterán

Fiio-t ne vegyél szerintem. :N Nagyon olcsó hangja van.

Inkább valami brecsko féle kütyüben gondolkozz. :))

(#35032) Cheesy válasza Ati1979 (#35031) üzenetére


Cheesy
őstag

Ez a név ebben a topicban 2x volt említve (csak általad). Gugli nem ismeri. PH! rendszerben nincs ilyen nevű user. Mit kell tudni róla?

www.vakbelmutet.hu

(#35033) Ati1979 válasza Cheesy (#35032) üzenetére


Ati1979
veterán

Ő egy ph-s tag. :D Erősítőket, Dac-okat készít. Nagyon jó ár/érték arányú cuccok. Sokkal jobb mint a fiio-k.
Ő leginkább a DAC-os topicban szokott előfordulni.

(#35034) M@rdel válasza Cheesy (#35032) üzenetére


M@rdel
őstag

(#35035) .DLL válasza Cheesy (#35032) üzenetére


.DLL
veterán

Rosszul lett írva. Bkercso

(P.H.)

(#35036) contaxg válasza .DLL (#35029) üzenetére


contaxg
veterán

Én egyszerűsítek, Te bővítesz! :D

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#35037) Ati1979 válasza .DLL (#35035) üzenetére


Ati1979
veterán

Afene. Bocsánat. :B

(#35038) M@rdel


M@rdel
őstag

Ha már így kérés nélkül beírtam a topikba! :)

Van egy Takstar HD2000-m, amivel elégedett vagyok, de kipróbálnék valami jobb nyitott fejhallgatót is.
Az itteni ajánlások alapján a Takstar TS-671, Hi-2050 és a Superlux HD681 EVO esélyes.
Pillanatnyilag csak alaplapi hangkártyám van /Realtek ALC892/.
A két Takstar élvezhető minőségben/hangerővel szólna ezzel?

[ Szerkesztve ]

(#35039) Cheesy


Cheesy
őstag

Megnéztem a termékeit, egy Presenter 2 szerintem pont jó lesz.
Viszont amire még keresem a választ:
számít-e, hogy az alaplapi VIA VT2021 vagy a Xonar DGX szolgáltatja neki a bemeneti jelet minijack-->RCA (mert ez kell neki a leírás alapján) átalakítással? Mert ha nem, akkor nincs szükség a Xonarra a későbbiekben, egy alkatrésszel kevesebb.

www.vakbelmutet.hu

(#35040) M@rdel válasza Cheesy (#35039) üzenetére


M@rdel
őstag

Szerintem DGX-ben is cserél műveleti erősítőt! :F
Ezt a kérdést már én is megakartam ejteni nála, de először egy jobb fejest akarok venni.

[ Szerkesztve ]

(#35041) .DLL válasza contaxg (#35036) üzenetére


.DLL
veterán

Ez egy fejlődési folyamat, én leírtam a továbbiakat, ami csak akkor kezdődik el, ha a felhasználó elégedetlen az aktuális hangzással. Akkor van egy célszerű sorrend, mondhatni fontossági sorrend, aminek az alapja az, hogy mi mekkora változást hoz a hangban. Célszerű azon a részen újítani, ami rendelkezésre álló pénzből a legnagyobb javulást hozza.

Egy példával élve:
Van az illetőnek egy integrált hangkártyája és egy Teszkós 1500Ft-os fejhallgatója.
A kapott húsvéti locsolópénzből szeretné a hangot fejleszteni, van rá max 25e Ft-ja, mit vegyen? DAC-ot? Fejh. erősítőt? Fejhallgatót? A fontossági sorrend az amit fentebb is leírtam, látható, hogy amíg nincs egy jó fejhallgatója addig pl. DAC-ot 25k-ból nem érdemes venni, mert nem lenne sokkal előrébb mint az alaplapival. Fejh. erősítőt már talán, az lehet hogy jobban meghajtja a kis Teszkós zörgőt, de nagy csodát nem tud tenni, ha a fejes gyatra.
DE ha ebből a pénzből vesz mondjuk egy Pro-80-at akkor állát keresheti a padlón a különbségtől, tehát ez az első. Ha az élmény hatására megindult a lejtőn, akkor majd jöhet a komolyabb meghajtás alá.
"szerintem" :R

A többit majd élőben megbeszéljük, felírom, hogy ne felejtsem el megkérdezni. ;)

(P.H.)

(#35042) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Üdvözletem!

Kis segítségetek szeretném kérni a választásban. Már megvan az igényeknek és pénztárcának megfelelő két kiszemelt, viszont egyiket sem tudom kipróbálni - nincs elég időm utánuk járni - így nem tudok választani.
A versenyzők: Shure SRH240 és Superlux HD681 EVO.

Bár láttam az ajánlásokat, és célterületet tekintve a Shure a nyerő, hiszen komolyzene és jazz bőven van a terítéken, de a mai kor zenéi is playlistre kerülnek, plusz kíváncsi vagyok a véleményetekre. Az ár most nem döntő szempont, csak zenehallgatásra lesz.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#35043) Balu77


Balu77
őstag

Üdv,

jó dinamikával megáldott, tiszta hangzású fejhallgatót keresek leginkább elektronikus, ill. dance zenékhez. Csak igazán jobba fajta érdekelne (nem a 10e Ft-os kategória), no és persze olyan, amit nem a világ tulsó felén lehet csak kapni. Aki tudna ebben segíteni, azt megköszönném! ;)

izé

(#35044) #16820480 válasza Balu77 (#35043) üzenetére


#16820480
törölt tag

Audeze LCD2. Tökéletesen megfelel az általad adott leírásnak.

.DLL: Ez tényleg csak az alsóbb kategóriában igaz szerintem, mert amint feljebb lépsz kicsit, máris kijön az, hogy egy középszerű fejessel is elképesztő hangzást lehet elérni, ha megfelelő forrást teszel alá.

Egyébként nem tette senki be ide, ha jól látom, szóval: He-1000 infók, fotók

(#35045) .DLL válasza #16820480 (#35044) üzenetére


.DLL
veterán

Persze :K most kifejezetten az alaplapi és a 60k huf közötti kategóriáról volt szó, ami elindulásnak tekinthető.

(P.H.)

(#35046) contaxg válasza .DLL (#35045) üzenetére


contaxg
veterán

Ha az élmény hatására megindult a lejtőn, akkor majd jöhet a komolyabb meghajtás alá.
:K :)
egy középszerű fejessel is elképesztő hangzást lehet elérni, ha megfelelő forrást teszel alá

:) :K

(#35044) sheratan
Én az Abyssra szavaznék

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#35047) #16820480 válasza contaxg (#35046) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ja, a cyberman fejhallgató :D
Amúgy hogyhogy azzal az aláírással mégis Abyssra voksolsz?

(#35048) contaxg válasza #16820480 (#35047) üzenetére


contaxg
veterán

Úgy, hogy a megadott paramétereknek ez felel meg leginkább :)

Elnéztem...igazad van. Ezt csak a világ túlsó felén lehet kapni. :B

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#35049) J.C.G.


J.C.G.
aktív tag

Sziasztok.

Ajándékba szeretnék venni egy fejhallgatót. Mivel lánynak lesz ezért nagyon fontos a dizájn.
Laptophoz használná, főleg filmekhez és 10k alatti összegre gondoltam. Ami még nagyon fontos, hogy fülre illeszkedő zárt legyen. Eddig egy philips shm7110 volt neki amivel meg volt elégedve. Itt egy
ami szóba jöhetne, de ez utcai.
[JVC HA-S360]
ez is szép. :)
ATH-AX1IS

Más. Nekem egy AT. Ath-T300 van számítógépre kötve alaplapi hangkártyával friss Realtek driver feltéve.
Ami a gondom, hogy ha nem szól éppen semmi, akkor ciripel, zúg, ezért gondolkodtam egy hangkártya vételén. Szerintetek ez megszüntetné ezt a problémám? Konkrét típusokat ajánljatok és lehetőleg 30k alatt. Amit nézegettem eddig az egy fiio xxx. A másik gondom ezzel. Lehet párnát cserélni ezen a fejhalgatón? Mondjuk plüss lenne az igazi a forró nyár miatt. Ami műbőr rajta van az elkezdett kikeményedni. Ez a fejes is 10k alatt volt amúgy. :)

A válaszotokat előre is köszönöm.

B.U.É.K.

[ Szerkesztve ]

(#35050) AGE-T válasza #16820480 (#35044) üzenetére


AGE-T
senior tag

HE 1000 mekkora driver van ebben? Hatalmasnak tűnik... És mivel ez Planar, így ez nagyon nagyot szólhat. Kár, hogy ez is mire ideér egy autó ára lesz.

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.