Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67151) Samtya


Samtya
senior tag

Rákapcsolódok a műbőr témára.
MDR-V55 gyári hártyás párna hártyátlanítva, amit már pár napja tesztelek.
Csak az egyik egyelőre. A képen durvának néz ki a szövet, de a valóságban egyáltalán nem az. Egészen fincsi tapintású, a szivacsa is egész puha. Utólagos extra: a zöld szövet alá egy szürke 3mm vastag szivacslapot tettem plusszban. Ezen kívül összesodort PZS méretű vékony törlőkendő körben betömködve a zöld szövet és a (ex)hártyás párna közé, azt megemelendő. Azt kell mondjam, hogy így kényelemre elfogadható. Még számomra is, aki enyhén szólva nem vagyok elragadtatva az on-earektől. Ebben az esetben szerencsére a szövet jobb, mint a hártya, nem húzza úgy a bőrömet.
Meglepő módon nem tapasztalok hangzásbeli különbséget a két oldal között. Esetleg két külön fejhallgatóval tűnhetne fel. On-eareknél egyébként a felhelyezés is sokat befolyásol, tehát sokkal nagyobb különbséget hallok, ha előre-hátra mozgatom a fülemen.
Megjegyezném, hogy leginkább csak a hártyás borításolat lehet leszedegetni szépen. A vastagabb műbőrösök alatt egyrészt sokkal durvább, rosszabb tapintású szövet szokott lenni, és jóval erősebben kötődik ehhez a felület.

(#67152) fericske válasza attiss66 (#67148) üzenetére


fericske
addikt

Pesti vagy?
Meghallgatnám azt a fejest.

(#67153) niof válasza Samtya (#67151) üzenetére


niof
addikt

Én hasonlóan modoltam a Beyerdynamic DTX910-et. Sokkal viselhetőbb lett. A hangszóró elé 2 réteg mikroszálas kendő került, hogy csillapítsam a borzalmas magas kiemelését. A belsejébe, a rács belső oldalára pedig egy 3mm vastag, sok rétegből álló anyagot szabtam és ragasztottam be. Sokkal jobb lett a mély átvitele is ez által, de az még így is gyengusz. Ezért, a számítógépen az ApoEQ-ban még a legalját felhúztam kicsit. Ezt a fejest csak játékhoz használom, és ezzel a moddal akár egész nap rajtam lehet, nem kényelmetlen, és a hangja sem olyan fárasztó, mint eredetileg.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#67154) attiss66 válasza fericske (#67152) üzenetére


attiss66
senior tag

Nem vagyok Pesti, kb 300 km Pesttől. Ha arra járok és magammal viszem, majd szólok. :)

(#67155) lowzor


lowzor
veterán

Sennheiser HD 599 hangzásban sokkal szarabb lenne, mint a DT 990?
Komfortban nekem az sokkal jobb (ma felpróbáltam, viszont nem hallgattam meg).

[ Szerkesztve ]

(#67156) attiss66


attiss66
senior tag

Érdeklődnék, hogy a fejhallgató bejárató teszthangokról/White, Pink, Brown, net-ről lett letöltve/ mi a vélemény. Én megint futtatom a fejhallgatón a tesztet, eddig volt 3x10 óra, most 24 órát tervezek egyhuzamban. A fejemen van a fejes/persze nem 24 órán keresztül, csak pár percre :)/, azt hallgatom, elemzem a hangokat. :D A White olyan, mintha valaki hagymát pirítana olajban a konyhában a tűzhelyen, odakintről meg behallatszik a nyitott ajtónál ahogy zuhog az eső, és a cserepekről is csepeg a víz az udvaron álló vízbe és a csatornáról is folyik a víz a hordóba. A Pink a Niagara vízesést hallgatva lent ahova becsobban a víztömeg. A Brown meg személyautó hátsó ülésén, behunyott szemmel , félig lehúzott ablakon keresztül vág be a szél. Olvastam róla jópár cikket, amiben elemzik, hogy hogyan hat a fejhallgatókra, füllhallgatókra, erősítőkre, kábelekre ,hangfalakra stb. Ártani biztos nem árt/gondolom/, ha nem is használ, én azért bízok benne, hogy használ a hangrendszernek, ha már olyan sokan ezt írják róla, akik tesztelték. :)

(#67157) #56474624 válasza attiss66 (#67156) üzenetére


#56474624
törölt tag

Egy jó fél évszázados fejhallgatón mi a fenét járatsz be? :F
De egyébként pár hónapja volt itt erről egy vita, hogy egy új fejhallgatónál is sokkal inkább a megszokás játszik, a valós bejáratódás meg inkább a párna formálódása.

[ Szerkesztve ]

(#67158) Dave™ válasza #56474624 (#67157) üzenetére


Dave™
nagyúr

A második feléről azért megoszlanak a vélemények, meg fejhallgatója is válogatja. Én hallottam már mindkettőre példát, de fülhallgatóban olyan is volt, amit majdnem visszaküldtem, azt hittem hibás, 40-50 óra után meg a kedvencem lett.

(#67159) emiki6 válasza fericske (#64622) üzenetére


emiki6
veterán

Lehet igazad lesz. A 400i és a t50 az a két volt fejesem, amiktől nem szívesen váltam meg és néha hiányoznak.
Azt írtam, hogy a d7200 nem jött be, ellenben az x00-t dicsértem, viszont pár nap után az is uncsi lett és mintha nem is lenne oly részletes, mint a denon.
Most kölcsönkértem Ribizly 400s-ét focusA párnával. Erről nem írok semmit elhamarkodottan, de tény, hogy érzem, hogy egy nagy felületű driver mozog a fülem mellett és ez nekem jó. :K Gondolom az audeze-ek hasonlók, a staxokra meg ez kifejezetten igaz.
Azt hittem, hogy könnyebb lesz a 100+-os kategóriában megfelelő fejest találnom, de nem. Egy HE560-at jó lenne pár napig hallgatni! :K

Szóval ja. d7200 not for me, x00 not for me. Shure-okat (SRH1***), beyereket (DT1***), AT-kat illene még meghallgatnom, hogy tudjam milyenek, illetve igen, he560 és lcd2 azok amik talán jók lennének nekem, de a fene se tudja már... :DDD

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#67160) hm74 válasza #56474624 (#67157) üzenetére


hm74
aktív tag

A párna járatódik be? Én mindig úgy járattam be a fejhallgatóimat, hogy nem a fejemen voltak, hanem inkább csak az asztalon. Vagy ettől járatódik a párna is? Nem mondom azt, hogy bolond, aki mást gondol, de a tapasztalataim szerint a hagyományos járatódást elmélet tűnik igaznak.

(#67161) #56474624 válasza hm74 (#67160) üzenetére


#56474624
törölt tag

Igen, a párna lapul, hozzáigazodik a fejformához, ennek még évek folyamán is van hatása a hangra.
Ennek biztosan van hatása. Másra nem mernék megesküdni.

(#67162) #84735232


#84735232
törölt tag

Szép estét mindenkinek! Az lenne a kérdésem, hogy tönkre-e lehet tenni egy fejhallgatót maximum hangerőn telefonnal? (Galaxy A5 2015) 32 Ohm-os fejhallgatóról van szó, általában maximum előtt hallgatom kb.90%-on, nálam telefonon az az optimális. Régen a fejhallgatóimat max hangerőn hallgattam, esetleg romolhattak e-miatt benne a driverek? :)

(#67163) attiss66 válasza #56474624 (#67157) üzenetére


attiss66
senior tag

Állítólag a bejáratás nem csak az újakra vonatkozik, hanem a régen nem használtak felfrissitésére, ezt olvastam. Ez meg elképzelhető, hogy évtizedekig egy lomosban volt bedobva a sarokba, mivelhogy szálszakadásos volt. Persze nem várok én ettől olyan óriási változást, de elrontani csak nem fogom vele, ha meg véletlenül használ neki a sisteregtetés :), akkor meg megint rendben. :)

(#67164) hm74 válasza #84735232 (#67162) üzenetére


hm74
aktív tag

A hallásod előbb megy tönkre mint a fejhallgató drivere. Szóval nem.

(#67163) attiss66
Igazad van. Ha cserélve van a vezetéke, akkor az új vezetéknek járatódnia kell.

[ Szerkesztve ]

(#67165) Dorien válasza #84735232 (#67162) üzenetére


Dorien
veterán

Előbb szokott torzítani vagy halláskárosodást okozni, minthogy a driver szétmenjen. Szerintem inkább a füledet féltsd.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#67166) #84735232


#84735232
törölt tag

Köszönöm a válaszokat, én is így gondoltam. :) Mostmár egyre halkabban hallgatom a dalokat, zenész létemre régebben ordítattam a fülembe a zenét, de rájöttem, hogy halkabban sokkal jobb. :) Kb

(#67167) Dorien válasza #84735232 (#67166) üzenetére


Dorien
veterán

Nekem kell a rendes hangerő az odafigyelős zenehallgatás maradéktalan élvezetéhez. Ha nyitott a fejes és nincsenek túlzott magas- és mélykiemelései, akkor a hangerő sokkal kevésbé megterhelő, mint egy átlag koncert vagy disco, ami után még órákig sípolni szokott a fülem. Itt ha diszkomfort érzetem van, lejjebb vehetem a hangerőt vagy bármikor tarthatok néhány perc szünetet.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#67168) Linde válasza #84735232 (#67166) üzenetére


Linde
junior tag

Illetve a telefon kimeneti teljesítménye kevés ahoz, hogy kárt okozz a fülednek. Sőt valószínű kevés lenne nekem maxon is, bizonyos műfajú zenére. Minőségi, nem bántó (főleg magas) kiemelések nélkül lehet annál jóval hangosabban is zenélni. Engem 100-120mw bombázott 1.5 órán át nemrégiben, és el is hittem neki hogy koncerten vagyok.

(#67169) milkabrams


milkabrams
őstag

Miért hallom halkabbnak a 24 bites zenéket?

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#67170) s4tch válasza milkabrams (#67169) üzenetére


s4tch
veterán

Mert pl. mp3-hoz képest nincsenek rommá kompresszálva, és ténylegesen dinamikusabb a felvétel. Vagy mert más más master a 24 bites és a gyengébb felbontású verziód.

(#67171) Spíler válasza milkabrams (#67169) üzenetére


Spíler
őstag

Nem tudom,de nálam is jelentősen halkabban szólnak(kb.20-30%-kal).Volt már erről szó régebben,itt vagy a DAC topikban,már nem emlékszem a válaszra,de valami blődség volt.
Valószínűsítem,hogy több csatornás verzióba futottunk bele(5.1) és azért halkabb a sztereó,úgy mint a mozifilmeknél,ha sztereóban vagy 2.1 hangrendszeren hallgatod a filmet sokszor hangosítanod kell,hogy értsd rendesen.

(#67170) s4tch

Mindegyik halkabb.

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#67172) haqim


haqim
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre szorulok. Jelenleg egy Superlux hd 681 evo-t használok alaplapi zajkeltővel. Jövő héten veszek egy Dragonfly RED-et, amitől sokat várok. Lehet túl sokat.Ha nem lesz előrelépés, akkor fejhallgatót is cserélek.

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót? Csak otthon
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni? Zene (jazz, hiphop, metal, elektronikus, némi pop) játék (
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg? 110e
4.) Új vagy használt? újat preferálnám,
5.) Circumaural vagy supraaural? mindegy
6.) Zárt vagy nyitott? nyitott, de ha tud jó teret adni lehet zárt is
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar? superluxhoz képest kevesebb magas és egy kicsit több mély (DAC/AMP nélküli setuphoz képest)
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)? Dragonfly RED

Alapvetően tetszik hd681 evo, de érezhető, hogy lehetne ez jobb is. Még egy fontos a dolog: a kényelem. A jelenleginél szoríthatna kevésbé.

Ha dragonfly REd helyett van jobb tipp, azt is szívesen fogadom.

(#67173) CsonkaImo


CsonkaImo
addikt

Sziasztok!

Sennheiser Momentum 2.0-ról van valakinek tapasztalata? Az over ear típus érdekelne. Mobilhoz használnám, utazáshoz meg munkába, illetve PS4-hez. Van egy Sound Blaster E1 erősítőm is. Anyagminőség videók alapján jónak néz ki, de hátha van valakinek innen személyes tapasztalata. Egy Beyerdynamic Custom Street-et váltana, mert az másfél év alatt eléggé legatyásodott.

(#67174) Bodz válasza haqim (#67172) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szia!

Ha úgysem akarod hurcolászni, akkor otthonra a Red áráért tudsz jobbat is venni. Pl itt ez az X1s. Fejesből érdemes lehet meghallgatnod a Meze 99 Classic-ot, ha valóban az Evonál több mélyre vágysz. Esetleg Z7. Nyitott fülesből hirtelen nem is jut eszembe semmi. Ha nagyon nagyon nagyon nem bírod a magasakat, akkor ott az Oppo PM3.

[ Szerkesztve ]

(#67175) gaborka8x8 válasza haqim (#67172) üzenetére


gaborka8x8
aktív tag

"Zene (jazz, hiphop, metal, elektronikus, némi pop) játék "

Ezekre a zenékre részemről is +1 a Bodz által javasolt Sony MDR-Z7-nek.

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#67176) darvinya válasza milkabrams (#67169) üzenetére


darvinya
titán

Azért hallod halkabban, mert 24bit/96kHz/1Mbps a min. és ezt csak nagyobb nyers anyagból lehet lekonvetálni, de legtöbb csak felkonvetálás ami dinamikai veszteséggel lehet.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#67177) attiss66 válasza darvinya (#67176) üzenetére


attiss66
senior tag

Elhatároztam, hogy 300 órát sercegtetem az univerzum fejesemet a hangtesztekkel, napi 15 óra. Azt olvastam ugyanis, hogy van olyan fejhallgató ami nehezebben enged/aminek 200 órát kell sercegtetni, én még erre rátronfolok. :) / és ebben olyan a nagy 7 cm-es hangszóró, keményebb felfüggesztés, lágyítani akarok még a hangon. Ha bejön, jó, ha nem, akkor meg nem változik. :) És a párnára ráteszek még 1 cm magasságban szivacspárnát bőrborítással és szélesebbre hagyva, így növelem a teret és a mélyeknek még jobban kedvezve a fültől meg messzebbre kerül a hangszóró.

(#67178) haqim válasza Bodz (#67174) üzenetére


haqim
csendes tag

Red-et aprón találtam 40e Ft-os áron. Megér +20at azt általad javasolt DAC? Meze 99c-vel már én is szemeztem, szimpatikus. Használtba Meze 99c mennyire rizikós?

(#67179) darvinya válasza attiss66 (#67177) üzenetére


darvinya
titán

Valójában hangszóró dóm adja ki a hangot fülesnél és annak van ideális távolsága, amit ± távolság eltéréssel nem lesz jobb hangkép, hangerő csökkenés, hangtorzulás.
Nekem van nevetséges Manta fejes 5.5cm-es hangkeltővel félnyitott testtel, de eddig legtisztább képpel adta vissza hanganyagot, viszont párnája feladta, s nem találok hozzávalót, így lassan magam készítem el.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#67180) Dorien válasza attiss66 (#67177) üzenetére


Dorien
veterán

Ez a "sercegtetés" a zajokkal történő bejáratás (és csodavárás) szinonimája? :))

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#67181) attiss66 válasza Dorien (#67180) üzenetére


attiss66
senior tag

Igen, ez a zajokkal való bejáratás/fehér, rózsaszín, barna/, beégetésnek is írják. Várom, hogy átmozgassa ezt a régi "berozsdásodott" fejest, majd kiderül mit csinál vele, vagy , hogy én mit hallok majd bele. :D

darvinya: készítsd el magad a párnát, mit veszthetsz vele, max nyerhetsz, ha jól sikerül :) ha zártra akarod csinálni, javaslom az igazi bőrt/0.3-0.5 mm vastag/ a műbőr helyett

[ Szerkesztve ]

(#67182) emiki6 válasza attiss66 (#67181) üzenetére


emiki6
veterán

Nem biztos. Az SRH840-ből pl nekem a dobozból frissen kivett hangja jobban bejött a több éves, állandóan használttal szemben. :)

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#67183) attiss66 válasza emiki6 (#67182) üzenetére


attiss66
senior tag

Én se biztosra megyek ezzel a teszthang bejáratással, voltaképpen ez egy kísérletezés. :) Remélem a hangkártya fejhallgatóerősítője bírja :), állítólag azt is "beégetik" ezek a zajok. Csak nehogy le is füstöltessék. :D

[ Szerkesztve ]

(#67184) darvinya válasza attiss66 (#67181) üzenetére


darvinya
titán

Ilyen vastag valódi bőr nincs is, max. hüllőnek.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#67185) attiss66 válasza darvinya (#67184) üzenetére


attiss66
senior tag

Vagy egy hete vettem a cipésztől 0.5 mm vastagot. :) Nem azt mondtam, hogy nyúzzál meg egy vaddisznót és tedd rá a bőrét. :D, ezek hasított bőrök, olyan vékonyságúra hasítják, amilyenre akarják.

(#67186) m@xsys


m@xsys
senior tag

Segítségeteket kérném: Sennheiser HD 579 vs. Sennheiser 599? Nem tudok dönteni. köszi

(#67187) #01758976


#01758976
törölt tag

Pár napja vendégségben van nálam emiki Denon 7200-a. Röviden: Túl jó, de azért jó.

Építési minőségéről nem tudok mit mondani, ez egy hibás darab. Kényelemre messze a legjobb zárt, ami rajtam volt. Nagyon szép.

Hang: Egy ligával a Meze felett. (Benyomásokról meg lentebb.) Részletesebb, dinamikusabb és kulturáltabb, jóval simább az összkép. Igazán kellemes, hosszútávú versenyző. Jó térrel. Fercsike írta már itt, kerek, nem lóg ki egyik tartomány sem, sehol. Szóval kiegyenlített, a karaktere pedig, meleg. Unalmas? Lehet, kinek mi. Olyan jó, mindenben, annyira normális összhangban, hogy ebből erednek valós, vagy vélt hibái. Elsőnek, közvetlenség: nem választja úgy le a szólistákat (hangszereseket sem), nincsenek úgy az előtérben, ahogy azt megszoktam. Ezáltal nem kaptam tőle kis létszámnál extázist, legalább is klasszik meg nép zenén. Élvezni lehet, de operánál pl., ez fájó. (Ezzel a fejessel nem lennék szerelmes Callasba.) Mivel már többször olvastam a fejesről, így találkoztam már, a hangszerhangok nem az igazi véleménnyel. Talán egy picit gyengéd itt is. Itt azonban a fika végére értünk. Nyolc-tíz fő felett, fordult a kocka.
Kérem én eddig ilyet még nem halottam. Itt aztán nem volt bajom az érzékeltetéssel. Olyan érzelmekbe értem, hogy sz@rtam én a térre, meg mindenre, kicsordul a muzsika a fejesből. Asszem itt kap értelmet a fejes jófiúsága, a mindenek feletti korrektség, simaság, egyensúly etc., most már, erény a harmónia. Olyan nagyzenekari nüánszokat is lehoz, hogy csak lestem, nehezen is hittem. Ha az kell, tisztán,nagy dinamikával, érzelemmel közvetít, eddig bármit. Szinte bele ültet a műbe, minden hangulat a tied, elejétől a végéig, és lazán hozza a katarzist. Egy pillanatra sem tudtam figyelni magára az eszközre, hogy mi szól és hogyan, csak a műélvezet marad. Igen, ilyen és ennyire jó. Ez az első élményem, ami nagyzenekarnál libabőr, és bizsergés. Eddig azt gondoltam, fejhallgatóban ez nem lehetséges, de dobozban is ritka. Tapasztalatlan vagyok. Most az a kérdés motoszkál bennem, létezik-e olyan, ami azt tudja, hogy kis létszámnál zseni, mint a Meze és nagynál talentum, mint a Denon. A kérdés pusztán elméleti, így B. kérlek, ne válaszolj.:)

Köszönöm, Miki!

(#67188) koshmar


koshmar
őstag

Helló!

Superlux HD 681 EVO tulajokat talán érdekli.
Szóval a gyári szíjam feladta (1,5 év után). Keresgéltem az interneten, de egy lengyel oldalt kivéve (ahol a szálítással együtt már ilyen 5000-re jött volna ki), egyszerűen sehol se találtam, minden oldalon csak az egész fejhallgatót lehet megvenni.

Szóval a henkölés útjára léptem, és műbőrből csináltam egy szíjat. A régit ráraktam, körberajzoltam, kivágtam, a lyukakat megcsináltam, összeraktam és még jobb érzés viselni, mint eddig :C
(táska szíjből is próbáltam, de arra a lyukakat igen nehéz megcsinálni, mert össze-vissza foszlik).

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#67189) Samtya válasza m@xsys (#67186) üzenetére


Samtya
senior tag

Ebben én sem tudnék dönteni (esetleg csak szubjektive esztétikai alapon az 579 javára). Minőségben, kényelemben ugyanaz a szint. Lényegében hangzásban is, minimális hangszínbeli különbségek vannak. Árban is hasonlóak, azt hiszem az 599-hez 2 vezetéket adnak. Bocs, hogy nem tudtam segíteni, de legalább megerősítem, hogy nem véletlen a dilemma.

#67188 kaskader: nagyon jó lett. Ráállhatsz a sorozatgyártásra. Én meg felírom a nadrágszíjat, mint ötletet valahova.

(#67190) attiss66


attiss66
senior tag

A 15 órás zajteszt után mindig elmegy a jó hangja a fejesnek. Kásás lesz, a mélyek eltűnnek, kiélesednek a hangok. Le kell futtatni 3 hegedűversenyt, hogy visszajöjjön a jó hang és aztán még jobb is lesz, mint előtte, visszajönnek a mélyek is. De amikor elmegy a jó hang teszt után, mindig megfogadom, hogy na én többet nem teszem rá ezt a zajt , mert elcseszi a hangot, aztán amikor kijavul, megint tesztelem. :D Kérdés az, hogy mi történik a fejesben amikor elmegy a hang és utána visszajön? tudja ezt valaki, vagy nem minden fejesnél így viselkedik? Ez olyan, mintha a teszttel benzinnel átmosnám a poros beletapadt zsírtól a csapágyat, az tiszta lesz, de utána amikor megpörgetem recseg a tisztaságtól, aztán a hegedűversenyek rá az olaj, azok megolajozzák és megint simán fut. Valami ilyesmire gondolok.

Másik kérdés, hogy az AKG K340-es fejhallgatóval kinek van tapasztalata/a 400 ohm-ossal/?

[ Szerkesztve ]

(#67191) m@xsys válasza Samtya (#67189) üzenetére


m@xsys
senior tag

Igen, tenyleg 2 vezetéket adnak es +5e dragabb is, de nem az ar ami döntene. Az 599-t nagyon felkapták, pedig nüansznyival tér csak el. A szürke szín valahogy kicsit közelebb áll hoztam. Még mindig nem tudom, melyik kellene vagy otthoni használatra kb. 60ezerert mi az amit ajánlatok hasonló kialakításában. 32-60 Ohm szeretnek és fontos lenne, hogy nagyon kényelmes legyen.

[ Szerkesztve ]

(#67192) emiki6 válasza #01758976 (#67187) üzenetére


emiki6
veterán

Örülök, hogy tetszik! Az utolsó kérdésedre: Ne akarj túl sokat, mert ha valami ennyire tetszik, akkor nehéz lesz jobbat találni hasonló árkategóriában és ez nem rábeszélés, ezt tapasztalom mostanában, nem találom az igazán hozzám illőt és visszamerengek a számomra "egész jó"-khoz, amiket a tökéletes iránti vágy miatt váltottam, de csak távolabb kerültem a céltól. :N

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#67193) Spíler válasza koshmar (#67188) üzenetére


Spíler
őstag

Szép lett,ügyes vagy.

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#67194) #56474624 válasza attiss66 (#67190) üzenetére


#56474624
törölt tag

Én csak olvastam róla. Aszerint az egyik legjobb fejhallgatója az AKG-nek, komoly darab.

(#67195) Dorien válasza attiss66 (#67190) üzenetére


Dorien
veterán

Használd a keresőt: [link] :)

Ahogy látod, itt a topikban nem egy populáris vintage darab. Soul tudna segíteni a mostaniak közül.

InnerFidelity [link]
Headfonia [link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#67196) attiss66 válasza #56474624 (#67194) üzenetére


attiss66
senior tag

Köszi, én is csak olvastam, meg olvasok róla, aszerint tetszett meg, meg a kinézete miatt is. Az AKG-k amúgy is olyan szimpatikus dizajn. Külföldi és magyar hírdetésekben is szerepel. Ezzel szemezgetek mostanában. Már nem zárkózok el a zárt fejhallgatóktól. Az ebay-on láttam, általában 40-60 ezer között vannak, de láttam ott egyet 90 eu-ért is. Kérdés, hogy azzal mi a gond, ha a többi 2-szer, vagy közel kétszer annyi. :)

[link]

(#67197) attiss66 válasza Dorien (#67195) üzenetére


attiss66
senior tag

Köszi a linkeket.

(#67198) Bodz válasza haqim (#67178) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Meg.
Csak annyira, mint bármelyik másik használt fejes. :)

(#67186) m@xsys: Egyik se. Drágák a hangjukhoz képest. Ha mindenáron Sennheiser, akkor vegyél 598SR-t, olcsóbb + a kosz is kevésbé fog látszani rajta idővel.

(#67187) hárásó: Hm... ;]

[ Szerkesztve ]

(#67199) gaborka8x8


gaborka8x8
aktív tag

Nekem az elmúlt 2-3 évben sikerült meghallgatnom hat darab AKG K-340-est. Ebből négy darabot egyszerre ugyanazon a láncon az egyik gyűjtő ismerősömnél, aki azóta már az akkori négy mellé vett újabbakat is belőle.
A saját értékítéletem szerint nem sorolom a különösebben jó fejhallgatók közé, de még emellett is jobbnak tartom, legalábbis az emlékeim szerint korrektebb hangú fejes, mint a nemrég vásárolt Meze 99C-m.
Ami ellenben megdöbbentő volt számomra, hogy amikor egymásután hallgathattam meg négy darab K-340-est, akkor azt tapasztaltam, hogy mindnek nagyon más volt a hangja. De nagyon. Olyan eltéréseket tapasztaltam közöttük, amiket más fejhallgatók ugyanazon típusainál még soha.
A másik kettőt azt két különböző találkozón hallottam, így azokat nem tudtam közvetlenül összehasonlítani sem egymással, sem az említett négy darabbal. Ellenben az biztos, hogy mindegyikre jellemző volt a mély hangok kontrollálatlansága, lötyögőssége.

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#67200) s4tch válasza #01758976 (#67187) üzenetére


s4tch
veterán

Nekem is hasonló volt a benyomásom. Kb fél óráig hallgattam a Denon márkaboltban egy bejáratott példányt, és popzenére kicsit steril, viszont szofisztikáltabb muzsikáknál, akár egy zongoraműnél, akusztikusgitár-duónál, nagyjából bármilyen hangszeres, nem elektronikus zenénél iszonyat jó. Gyors metálhoz is bőven passzol, nem nyúlik, nem taknyolja a mélyeket. Épp a tuningolt XD05 volt nálam (meglepődnél...), azzal hajszál híján olyan jó volt, mint a Focal Elear, mind felbontásban, térben, tonalitásban, sebességben. Sőt, a frekimenete nekem jobban tetszett, mint a magasban enyhén nyomulós, máshol hiányos Elear. (Úgy sejtem, az Elear komoly forrást kíván, ahhoz, hogy azt kihajtsa az ember, kell egy rendes asztali dac. Nekem egy Elear sokkal drágább lenne, mint a fejes ára...) Node a D7200, na az nagyon kéne.

Picit más: darvinyának köszönhetően újra él a kis megszakítással nagyjából évek óta halott Goldring DR150 fejesem. Meglehetősen régi darab, másodszor volt javítva a pánt bal oldali része, a párna is gatya már rajta, de a hangja, asztaqrva. Anno valami húszon-pár ezresért vettem, ennyiért még mindig arclerakós, hogy szól. Szellős, finom, csodás magasai vannak, szép kerek, nem túltolt mélyekkel, megfelelő részletességgel. Enyhén magasba húz, a mihaszna ízlésem talán hangyányival több mélyet diktálna, a felépítése botrány (úgy nyúlok hozzá, mint egy repedt tojáshoz, és így is szét fog egyszer esni), szóval főleg így 7-8 évesen van baja, de a közepe és a teteje olyan szép, hogy ha valaki lát belőle használtan jó állapotút, vegye meg bátran. Bassheadek kivételével szerintem kevesen csalódnának.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.