Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33001) RetepNyaraB válasza Emu (#32999) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Invotone HD2000. Lesz bódottá.

szerk.: a Seni zartnak tünt, gyerekhez/csaladhoz ugyis jobb a zart.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#33002) Emu válasza .DLL (#33000) üzenetére


Emu
őstag

Zárt fülest keresek (jelenlegi is az)
Általános felhasználásra kellene: zene (rock/elektronikus), filmnézés, néha játék.
(mostani füles jó értelemben semleges, talán a mély egy kicsit erősebb. "Surround" módba átrakva pedig felerősítí a mélyet és a magasat. Sose használom így, mert ez már sok)

RetepNyaraB: Köszönöm megnézem :R

(#33003) #16820480 válasza krx21 (#32998) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem ezen a szinten nem lehet kizárólag jobbról/rosszabbról beszélni, mert itt már erősen előjön az, hogy kinek milyen preferenciáa van, és ki mit és hogyan hall. De ezt le is írtad, hogy Ati egyszerűen mást keres egy fejesben, és ennyi. :)

(#33004) Grind


Grind
tag

Sziasztok!

Fejhallgatót szeretnék vásárolni és szeretném kikérni a véleményeteket milyet vegyek!

Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
-Otthon

Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
-Zene hallgatás és néha játék, de a zenehallgatás az elsődleges szempont!

Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
-Sajnos nem áll rendelkezésemre nagy összeg, kb 10,000 Ft-ot szánnék rá, tudom ennyiért nem lehet a világot megváltani, de a pénzemért a legjobbat szeretném venni!

Vezetékes vagy vezeték nélküli?
-Vezetékes

Zárt vagy nyitott?
-Zárt

Mikrofonos vagy mikrofon nélküli?
-Mikrofon nélküli

Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az ami zavar?
-Inkább a mély hangzást szeretem

Lehetőleg Magyarországról legyen!

Várom a válaszokat! :R

MacBook Pro 2017 iPhone XS

(#33005) ittakary


ittakary
nagyúr

Sziasztok!

AKG K518 @ 6.990 Ft - Extreme Digital :)

Ennyiért mennyire számít jó vételnek? ASUS Xonar DG hangkártyával jól összepasszolnak? Fontos dolog, hogy az általam maximálisan rászánt összeg kb ekörül van. Szóvla 6-7k körül keresnék "riválisokat".

Köszönöm előre is :R

[ Szerkesztve ]

(#33006) .DLL válasza Grind (#33004) üzenetére


.DLL
veterán

Takstar/Invotone HD2000, AKG K511, Beyerdynamic DT235, hirtelen ezek jutnak eszembe

(#33005) ittakary: otthonra nem lenne jobb egy kényelmesebb darab? Fentieket neked is ajánlom (bár az utolsó már kicsit főlé lő)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#33007) ittakary válasza .DLL (#33006) üzenetére


ittakary
nagyúr

A kényelemmel annyi a baj, hogy kicsit kicsi a szivacspárna átmérője?

És pl csak kíváncsiságképpen: az általam említett füles ezekhez képest hol áll?

[ Szerkesztve ]

(#33008) fattyu válasza ittakary (#33007) üzenetére


fattyu
veterán

az a baj vele hogy egy satu.... és ez nem túlzás hanem még alámondás.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#33009) ittakary válasza fattyu (#33008) üzenetére


ittakary
nagyúr

Nagyon szorít?

(#33010) krx21 válasza #16820480 (#33003) üzenetére


krx21
nagyúr

Ez így van... Sok elismert festőművész van és legalább annyi festészeti stílus. A fejeseknél is hasonló a helyzet. Ezt azért érdemes megemlíteni, mert a fejes értékelésénél sokan csak minősítenek , ami nem baj, de a stílusát megnevezve, azon belül tegyék. Ekkor sokkal több és hitelesebb információt kapnak az esetleges olvasók...

(#33011) utgyuru


utgyuru
aktív tag

Ezzel kapcsolatban kérdeznék egy triót:

-Jól látom, hogy mo.-i árhoz képest is közel féláron van?
-Aliről fejhallgatóval kapcsolatban van valakinek tapasztalata? (Merjem onnan venni? )
-Olvasom róla hogy zárt. Munkahelyen használnám, így cél lenne hogy másokat ne zavarjak, alkalmas ez arra ?

[ Szerkesztve ]

(#33012) kew válasza .DLL (#33006) üzenetére


kew
senior tag

Szia,

Grind kollégához hasonló paraméterekkel, főként elektromos zenehallgatás és szerkesztésre melyik lenne a bestbuy max 10k-s kategóriában a felsoroltak közül?

Külsőre a bd DT 235 tetszene, főleg a puha párnázása miatt, de olvastam a véleményei között, hogy a mélyek nem az igaziak :F

Köfi!

(#33013) Ati1979 válasza krx21 (#32998) üzenetére


Ati1979
veterán

Hát igen. Én elsősorban azokat keresem. :)

És zárt fejesből nem sok jót hallottam. Az LCD X sem az igazi. Jó jó, de azért nyitottban vannak sokkal jobbak.

(#33014) kew válasza kew (#33012) üzenetére


kew
senior tag

Ahogy olvasgatok, valószínű a HD2000 lesz belőle, úgy látom abban még nem csalódott senki :)

(#33015) Biggieboy


Biggieboy
csendes tag

Sziasztok!

Végre megérkezett a Shure srh440es fejhallgató, 3hetet vártam rá de megérte, elég jó áron jutottam hozzá(85E).
Kérdeznék egyet mert nem volt még ilyen komoly fejhallgatóm. Olvasgattam itt a topikban hogy az elején bejáródik x óra alatt, kell ilyenkor vigyázni pl. hogy ne full hangerőn hallgassam? Jelenleg még csak laptopról hallgatok zenét, filmet nézek vele, gondolom ezzel nem lehet azért tönkretenni.
Egyébként nekem kényelmes, pedig szemüveges vagyok.

Lenovo Ideapad G510

(#33016) Fisherhun


Fisherhun
tag

Hali!
20 és 30k között keresgélek füleseket.
Otthoni használatra lenne. Főleg a trance muzsikára vagyok specializálódva :P
Nah meg néha napján egy kis játék mellé kéne :DD
Mit tudtok ajánlani 30.000Ft ig bezárólag ? :))

(Nézegettem még ezt a sony mdr -xb600 ast is valakinek vélemény ? )
előre is köszi

(#33017) szentkuti11 válasza Biggieboy (#33015) üzenetére


szentkuti11
addikt

85 euróra gondolsz, ugye?

Hallgasd úgy, ahogy hallgatni szoktál egy fejhallgatót, semmi baja nem lesz, csak szépen be fog járatódni.

Fisherhun: Zártat vagy nyitottat szeretnél?

[ Szerkesztve ]

(#33018) Biggieboy válasza szentkuti11 (#33017) üzenetére


Biggieboy
csendes tag

igen

Lenovo Ideapad G510

(#33019) h1mpi válasza Biggieboy (#33015) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Az pont egy ezressel olcsóbb, mint az itthoni árak ;)

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#33020) Fisherhun válasza szentkuti11 (#33017) üzenetére


Fisherhun
tag

Zárt legyen :)

(#33021) szentkuti11 válasza Fisherhun (#33020) üzenetére


szentkuti11
addikt

Takstar Pro 80 tökéletesen ideális trance zenéhez ennyiért.

(#33022) Fisherhun válasza szentkuti11 (#33021) üzenetére


Fisherhun
tag

Am nem néz ki rosszul ;)
De hosszútávon nem lesz probléma a vezetékkel ami a pántból a fülesekbe megy ? :F

(#33023) szentkuti11 válasza Fisherhun (#33022) üzenetére


szentkuti11
addikt

Ha vigyázol rá, akkor nem, a Takstarnál sokkal nagyobb gyártók is használják ezt a megoldást ( pl. Beyer).

(#33024) Fisherhun válasza szentkuti11 (#33023) üzenetére


Fisherhun
tag

Értem amúgy jópofa :D
A körítés egész korrekt fém ládika :DD
Akkor leht őt választom de még alszok rá párat.
köszi az infokat

(#33025) Grind válasza kew (#33014) üzenetére


Grind
tag

Én is erre teszem a voksom! A többiektől pedig köszönöm a segítséget! :R

MacBook Pro 2017 iPhone XS

(#33026) .DLL válasza kew (#33012) üzenetére


.DLL
veterán

Nekem semmi bajom nem volt a mélyeivel. Nem egy basshead fejes, de nem is vékony. (Szerkesztéshez nem is ajánlott kiemelős fejes, mert csak félrevezet) Szerintem lendületes hangja van.

(#33021) szentkuti11: :K
A jó tere kifejezetten kellemessé teszi az "utazást" ilyen stílusú zenében.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#33027) CsonkaImo


CsonkaImo
addikt

Üdv!

Nem rég kértem segítséget fejhallgató választáshoz. Az ajánlottak közül a Beyerdynamic DT 770 Pro jön be legjobban. Kérdésem, hogy melyik verziót érdemes vennem(32, 80 vagy 250 Ohm-os), ha zenén kívűl játékra és filmre is használnám. Esetleg ha van még 50K-ig, jöhetnek a javaslatok.

Ami viszont nem teljesen ide tartozik, hogy egy Creative Sound Blaster Zx hangkártyával használnám. Jó lenne ez hozzá, és kell e külön fejhallgató erősítő? Ha igen abból milyet? Bocsánat a sok kérdésért de teljesen laikus vagyok a témában. :R

[ Szerkesztve ]

(#33028) .DLL


.DLL
veterán


(eladó)

(P.H.)

(#33029) sanyi32 válasza CsonkaImo (#33027) üzenetére


sanyi32
tag

250 ohm-t vedd szerintem. nekem 80-s van, de már bánom, hogy nem a 250-t vettem mivel egy árban vannak. viszont hallhatóan jobban szól a nagyobb.
bár azt nem tudom, hogy az említett hangkari mennyire lesz elég hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#33030) CsonkaImo válasza sanyi32 (#33029) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Headphone Amp: Up to 600 Ohms. Bár gondolom ez csak parszt vakítás.

(#33031) sanyi32 válasza CsonkaImo (#33030) üzenetére


sanyi32
tag

szerencsére viszonylag könnyen hajtható, de az igazi hangját csak akkor mutatja meg ha aláraksz egy fejes erősítőt. de azért anélkül is hallgatható csak lesz még benne potenciál amit nem használsz ki.

u.i.: azért arra kíváncsi lennék, hogy mit kezdene egy 600 Ohm-s Beyerrel?

[ Szerkesztve ]

(#33032) CsonkaImo válasza sanyi32 (#33031) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Értem, ha megveszem akkor szeretném is kihasználni. Az erősítő hogy működik? Hangkártyára kell rákötni és utána a fejhallgatót?

Szerk.: Te milyen kártyával, erősítővel használod a tiédet?

[ Szerkesztve ]

(#33033) sanyi32 válasza CsonkaImo (#33032) üzenetére


sanyi32
tag

egy http://ixbtlabs.com/articles2/proaudio/infrasonic-quartet.html ilyen kártyával hajtom és egyenlőre egy Denon AVR1311-s erősítővel. szeretnék venni hamarosan bkercso-tól egy x-szekeres erősítőt (vodkaboy dícsérte és ha jól emlékszem más is jókat mondott róla).
egy éve még csak prototípus volt belőle én azt hallottam az akkori fejes találkozón és már az is nagyon tetszett, de azóta biztos változott a hangja.

[ Szerkesztve ]

(#33034) sanyi32 válasza krichd1 (#32926) üzenetére


sanyi32
tag

te mivel hallgatózol?

(#33035) CsonkaImo válasza sanyi32 (#33033) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Kicsit költségesebb mint gondoltam. :DDD Egy jobbfajta fejhallgató árának többszörösét bele kell ölni a kiegészítőkbe, hogy kihasználhassam. Nekem kb 80K a keret. Akkor egyenlőre leteszek a vásárlásról, de azért köszi a válaszokat. Legalább lett némi fogalmam a dolgokról. :)

(#33036) sanyi32 válasza CsonkaImo (#33035) üzenetére


sanyi32
tag

ha egyenlőre csak a fejest veszed meg és csak utána az erősítőt akkor sem csinálsz hülyeséget. nem kell egyszerre mindent megvenni. nem fog rosszul szólni erősítő nélkül se.
eddig mivel hallgatóztál?

[ Szerkesztve ]

(#33037) CsonkaImo válasza sanyi32 (#33036) üzenetére


CsonkaImo
addikt

A fentebb linkelt hangkártyát meg mondjuk egy ilyen "erősítőt" tudnék venni hozzá. Késöbb sem tudnék jobbat mert PC-hez használnám, a hely meg szűkös. Illetve az egészre szánt összeg is.

Most van egy CM Storm Sirus 5.1-es fejhallgatóm, amit a mellékelt konzollal használok.

[ Szerkesztve ]

(#33038) sanyi32 válasza CsonkaImo (#33037) üzenetére


sanyi32
tag

az említett gémer csodától "fényévekkel" jobban szólna még a jelenlegi hangkarival is. szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#33039) CsonkaImo válasza sanyi32 (#33038) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Vidéki vagyok, de köszönöm szépen. Akkor az említett combo-val (kártya+erősítő) elég lenne egy kisebb fejest venni? Feleslegesen nem veszem meg akkor a Beyerdynamic-ot, ha ekkora keretből nem lehet teljes mértékben (vagy közel ahoz) kihasználni.

[ Szerkesztve ]

(#33040) sanyi32 válasza CsonkaImo (#33039) üzenetére


sanyi32
tag

jelenleg én sem használom ki teljesen a fejest, de nem érzem, hogy felesleges lett volna csak ezért megvenni.
az eddigi fejeseimhez képest sokkal jobban szól.( több részlet, nagyobb dinamika és tér)

(#33041) .DLL válasza CsonkaImo (#33037) üzenetére


.DLL
veterán

Azt tudnod kell, hogy vannak termékek, rengeteg, ami nem a minőségi zenehallgatás célját szolgálja, mint pl. ez is. Ez amolyan színpadi/stúdiós monitor erősítő, hogy a zenész hallja a zene többi elemét, ütemét, stb.

A nem jó erősítő tulajdonága, hogy keni a zenét, torzít, esetleg zajos is, így nincs értelme, pedig pont az lenne a cél, hogy a fejhallgatóhoz illesztve a jelet jobb minőséget adjon.

Legjobb ár/érék arányban a DIY cuccok vannak, esetleg 1-1 jó kapcsolás kínai tömegtermelésben.
Ha van 80k-d a projektre, ebből 45k a fejes (Vodkaboy pl. árul egy Edition változatot ami nem Pro) és a maradék 35k-t forrásra költöd akkor egyelőre jó vagy. Ennyiből kijön egy Musiland 03 Dragon, vagy KisDac card + Presenter2. Ez akár jól is passzolhat a DT770-hez.

(#33033) sanyi32: és jobb a hangminőséged a Denon AVR erősítőről, mintha a kártyára dugnád a fejest?

(P.H.)

(#33042) sanyi32 válasza .DLL (#33041) üzenetére


sanyi32
tag

dehogy jobb csak néha hol ide hol oda dugom a fejest. azért sokkal jobb a hangja a hangkariról.
na de majd az x-szekeressel is meghallgatom hamarosan.
te hallottad már valamelyik szekerest?

[ Szerkesztve ]

(#33043) .DLL válasza sanyi32 (#33042) üzenetére


.DLL
veterán

Igen, a II-t, brutális mennyi részlet! Ez a legfrisebb változat volt, nem tudom a korábbi vélemények milyen állapotban lévőről szóltak. A tere is nagyon jó volt a Pandát simán lenyomta, de még a Presenternek is beelőzött. Egyik zenében (London Grammar - Sights) van egy TV-hang effekt, az tényleg olyan volt mintha a háttérből jött volna. Ismertem, mégis meglepett. :D

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#33044) contaxg


contaxg
veterán

Bla bla bla bla = Audioquest?

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#33045) hemaka


hemaka
nagyúr

Hello. Anno ocsemnek is kellett fejhallgato es ti ajanlottatok nekem, azota is a legnagyobb megelegedessel hasznalja a Shure 240-es modelljet.

Ezert fordultam ismetelten hozzatok, mert most magamnak is szeretnek valami jo fejhallgatot.
Kriteriumok: zart legyen(csak otthon lesz hasznalva, de haloszobaban), circum es ne bor/mubor a kagylo, foleg dance, house, vocal trance lenne hallgatva vele, szoval ha van rendesen mely(Creative x-fi kulso hangoartyarol lesz meghajtva) az nem problema, sot... :) Arban ugy 30ezer jo magyar forintot tudok raszanni.

Egy, ami nagyon tetszett kulsore es ti is ajanlottatok a listaban az a Takstar HI2050-es modell, csak az sajnos nyitott. Letezik belole zart valtozat?
Ha nem, akkor tanacsokat kernek, hogy szerintetek melyik legyen a befuto, koszonom elore is.
Ui.: kulfoldi vasarlastol sem riadok vissza

[ Szerkesztve ]

(#33046) .DLL válasza hemaka (#33045) üzenetére


.DLL
veterán

Létezik: Pro-80 néven, lehet hozzá rendelni 2050-es plüss párnát is, vagy LD Systems HP800 Pro néven alapból jár hozzá az is (viszont koffer nélkül szállítják).

(P.H.)

(#33047) daneel92


daneel92
tag

Sziasztok!
Vezetéknélküli fejhallgatót szeretnék vásárolni (vezetékes nem érdekel, tudom, hogy általában jobb a hangzásuk ugyanabban az árban, mint a wireless testvéreinek, de nem vagyok audiofil) amit PS4hez és PC-hez használnám elsősorban játékra, és maximum 30ezret tudnék rászánni. Fontos, hogy kényelmes legyen, 5.1es vagy 7.1es hangzású, mikrofon viszont nem szükséges hozzá. Néztem pár Turtle Beachet, ami megfelelne, de persze más márkára is vevő vagyok. Előre is köszi a válaszokat!

Asrock B450 Pro4, AMD Ryzen 7 2700 @3.2GHz, Sapphire Radeon RX 5700 XT Pulse 8GB, Chieftec 600W

(#33048) CsonkaImo válasza .DLL (#33041) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Sajnos ezeket nem tudom honnan lehetne beszerezni. Lehet az lesz, hogy egyenlőre csak hagnkártyát veszek, aztán spórolok egy minőségi erősítőre? 25K körül már lehet kapni? Illetve a hangkártya jó lesz e amit kinéztem?

daneel92: Itt tudnak segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#33049) daneel92 válasza CsonkaImo (#33048) üzenetére


daneel92
tag

bocsi, nem tudtam, hogy ilyen topik is van, köszi

Asrock B450 Pro4, AMD Ryzen 7 2700 @3.2GHz, Sapphire Radeon RX 5700 XT Pulse 8GB, Chieftec 600W

(#33050) hemaka válasza .DLL (#33046) üzenetére


hemaka
nagyúr

Ez egyebkent valaminek a masolata, hogy ennyi neven fut?

Mas van egyebkent 30k-ig amibol valogathatok esetleg(ha a bor/mubor parnat bevallalom)?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.