Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#103001) SirRasor válasza leon11 (#103000) üzenetére


SirRasor
őstag

Köszönöm mindenkinek, bekattintottam :)

Milyen kábel ajánlott hozzá?
Csak nem egy ATAUDIO aliról? :D

Make Love not war!

(#103002) SirRasor válasza s4tch (#102998) üzenetére


SirRasor
őstag

Ja közben megkérdeztem és most válaszoltak is:
"We have it in stock in our Poland warehouse.
Please kindly note we will ship from our Poland warehouse and there will be no taxes or VAT for you."
Az angolt kevésbé beszélők részére: Van a Lengyel raktárukban, úgyhogy onnan fog érkezni a fejes.
(ha nincs, akkor szerintem máshonnan is küldhetik..)

Make Love not war!

(#103003) emiki6


emiki6
veterán

Na, az van, hogy fericske és Polllen után a Spartan Helot 2x hozzám került végül. Feri azért vált meg tőle, mert a két fő fejeséhez, a quad era1-hez (20 ohm) és pandora/sonorus 6-hoz (8 ohm) nem jó. Elvileg 32-600 Ohm-os fejeseket tud meghajtani jól.

A Hifiman HE 400i 2020 35 Ohm-os. Kicsit most teszteltem azzal is és ahhoz is jó! Jobb, mint a D14-em. Ami zsír, mert mindkét fejesemhez jó az amp! Shure SRH840-nel is hallgattam, azzal is nagyon jó!
Fontolgattam, hogy eladom a hifiman-t, ha nem jó a spartannal és emiatt lemarad a 650-től, de nem fogom, mert nem maradt le, van amiben jobb, sőt jelen pillanatba a 400i jobban is tetszik! Hiába, a 400i mélye jobb, nagyon bejön, hogy több a szub mély, sokkal szórakoztatóbb!
El kéne adni mindkettőt és venni egy Sundarát v 560 V2-t. :D

-

Továbbá volt nemrég szó fejes állványokról, majdnem rendeltem én is egy hollóssy félét, de rájöttem, hogy az asztali setupomhoz egyik dizájnja se optimális. Végül terveztem és gyártottam sajátot, ami annyira praktikusra sikeredett, hogy büszke vagyok rá! Öt csillagos helykihasználás, rendkívül kézreáll és ingyé volt. :D
Kettévágtam egy polctartó fát, kicsit lekerekítettem a végeit, elhelyeztem a gépházon, rátettem egy maradék rétegelt lemez darabot, rá egy lámpát.
Igazából 6-8 fejest is a gépem köré tudnék aggatni, ha muszáj lenne, de kettőnél "egyszerre" úgyse kell több.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#103004) Polllen válasza emiki6 (#103003) üzenetére


Polllen
nagyúr

:C

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#103005) stellaz válasza emiki6 (#103003) üzenetére


stellaz
addikt

Ügyes ;)

Én is asztali gépről hallgatok sokszor zenét, de sajnos eléggé zavar az alapzaja. A sarokban van, ami rá is erősít még. Pedig a munkahelyi gépem tök csöndesnek tűnik, ezért vettem itthonra is hasonlót ( Dell Optiplex).

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#103006) SirRasor válasza stellaz (#103005) üzenetére


SirRasor
őstag

Majd ha gépet cserélsz nézz be a gépösszerakós topicba, mert ilyenben tudnak/tudok segíteni.
Nem volt sok kritérium, csak minél kevesebb venti, minél alacsonyabb fordulaton, minél alacsonyabb hőmérséklettel menjen. Ez utóbbi ellentmondást alulfeszeléssel és hőmérséklet-throtlinggal érem el (ha az összes mag kéne, akkor kb 10%-ot vesztenék a teljesítményből, de ilyen jelenleg sosincs)
Egyedül a táp macerás, mert ha az trágya, akkor minimumon is hangos lesz. Megoldás egy Be Quiet! táp, abból meg mind1 milyen.
Most ilyen táp mellett 2 házventi (1 be, 1 ki) és 1 CPU venti van. Ez utóbbiak 500-800 RPM-mel pörögnek, terheléstől függően.
VGA 0 terhelésnél leállítja a ventiket. Max terhelésnél is úgy lőttem be, hogy csak picit lehessen hallani.
Azaz alapjáraton közel 0 hangja van a gépnek. Ha játszom, akkor is csak minimálisan hallható.

Ha brand gépnél akarsz maradni (pl: Dell Optiplex, ilyenből régebbieink vannak is munkahelyen és tényleg csendesek), akkor minél nagyobb házasat nézz. Szépen néznek ki a picik (SFF), de azokban pici ventilátor van, azaz gyorsabban kell pörögnie, hogy ugyanazt a légáramlatot biztosítsa, mint a nagyobbak. Azaz hangosabb, mint a nagyobb társai és még hamarabb csapágyas is lesz. Vannak kivételek, de általánosságban igaz.

Ha értesz hozzá, akkor mind1, itt hagyom, hátha másnak hasznos a szösszenetem :)

Make Love not war!

(#103007) emiki6 válasza stellaz (#103005) üzenetére


emiki6
veterán

Nálam hang gondok nincsenek. APU van és rajta egy Macho, azon egy venti és ennyi. [link] :DDD
Terhelésre nyáron már van valami, akkor szoktam levenni oldallapot.
Az alap fordulatszám hangtalanul alacsony, a gyenge keresztmetszet a táp, azt nem tudom szabályozni, de az is halk azért.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#103008) SirRasor válasza emiki6 (#103007) üzenetére


SirRasor
őstag

Aztarohadt, a borda kitölti a ház negyedét :C
Mondjuk elég nagyok a rácsok kifelé a szélzaj és hőmérséklet kárára:

Nyáron elég csak a CPU-ventit átszerelni ide hátulra :D

Make Love not war!

(#103009) emiki6 válasza SirRasor (#103008) üzenetére


emiki6
veterán

Kéne szerezzek oda egy extrém lassú ventit, ami pont elég lenne, hogy cserélődjön a házban a levegő.

Amúgy igen, az volt a cél, hogy mitx + botár nagy cpu borda, azért is vettem fekvőtálcást, hogy ne húzza feleslegesen az alaplapot. Kiéltem hajlamaim és elégededt vagyok az eredménnyel. :DDD
A hipszterkedést planár fejessel kezdtem, azt mostmár csöves erősítőm is van, utóbbit sose tervezte, de nem bánom, megvan a maga bája. A bakelit úton azért már nem fogok lemenni. :D

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#103010) Sanyo77


Sanyo77
tag

Sziasztok!

Iránymutatásotok alapján ( HELLAFLUSH ; s4tch ) 3 alternatíva van:

AKG K371 új
Shure SRH-840A új
Denon D5200 használtan

Denon használtan jönne szóba, egy db van a jófogáson jó messze tőlem.

Kérdésem, hogy érdemes várni, hátha feltűnik egy Denon használtan közelben, vagy nincs akkora különbség, rendeljem meg valamelyiket újonnan.
Kérdésem alapja az, hogy nem tudom meghallgatni őket, puszta technikai paraméterek alapján nem szeretnék dönteni, inkább rátok hagyatkoznék. :R

Köszönöm.

(#103011) Polllen válasza Sanyo77 (#103010) üzenetére


Polllen
nagyúr

A D5200 egy remek fejes, simán lehet végállomás akár.
A másik kettőt viszont nem hallottam.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#103012) leon11 válasza SirRasor (#103001) üzenetére


leon11
tag

Az XS-hez kábelt az Aliról biztos nem rendelnék, eléggé zsákbamacska.

A KáCsá-tól rendelnék olcsóbban ezt: [link] . A drágább: [link].

Mindkettő jó, az olcsóbb picit sprőd azt egy ATH fejeshez csináltattam. Az XS-hez van a drágább XLR csatival, ami lágyabb és szerintem szebb is.

Sajnos a nyuszis -15%-os akcióról már lemaradtál..

(#103013) jippa válasza fattyu (#102995) üzenetére


jippa
aktív tag

legjobb + legszebb

ez a kép ma hajnalban készült, egy újabb szabadságos maratoni szeánsz végén

(#103014) emiki6 válasza Sanyo77 (#103010) üzenetére


emiki6
veterán

Denonra szavazok én is!

S4tch bár ajánlotta a 840A-t a 840-ből kiindulva, de nem ugyanúgy szól a kettő állítólag. Még egyikünk se hallotta, csak a 840-et.
Olvastam olyat, hogy van akinek a 840A-ban sok a magas, ezért a K371 biztonságosabb vétel.

A Denon azért egy szinttel magasabban van azoknál. A hang szubjektív, de anyaghasználatban mindenképp prémiumabb!

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#103015) stellaz válasza SirRasor (#103006) üzenetére


stellaz
addikt

Köszi, alig fél éves a gép és még garanciális, tehát nagy beavatkozás nem lehet rajta. Amúgy nagy házas és terhelésre sem lesz hangosabb soha, csak hát az az alap zùgás azért megvan. Lehet, hogy ha nem a sarokban lenne pont, akkor nem lenne ennyire markáns a dolog csendes környezetben.

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#103016) emiki6 válasza stellaz (#103015) üzenetére


emiki6
veterán

Talán progival vagy biosban le tudod szabályozni a ventiket, hogy ha nem meleg a gép, akkor ne pörögjenek annyira. Alulfesz, stb is szoftveres, hardveresen nem kell hozzányúlj.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#103017) stellaz válasza emiki6 (#103016) üzenetére


stellaz
addikt

Köszi, akkor majd kereslek a másik topikban ez ügyben, vagy írok privátot.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#103018) emiki6 válasza stellaz (#103017) üzenetére


emiki6
veterán

Nem vagyok benn olyan topikban, de írj be oda, biztos segítenek, tán összefoglaló is van. Útmutatót nem írnék, mert túl sok munka lenne (és annyira én sem vagyok mélyen a témában), de ha kérdésed van privátban, akkor megpróbálok válaszolni. :R

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#103019) stellaz válasza emiki6 (#103018) üzenetére


stellaz
addikt

Köszi :R

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#103020) Sanyo77


Sanyo77
tag

Köszönöm, akkor vadászok egy Denon AH-5200-ra.

240k újonnan :Y

(#103021) bala6120 válasza Sanyo77 (#103010) üzenetére


bala6120
senior tag

Én is a D5200-ra szavazok ;)

(#103022) Remus389 válasza szaki58 (#102966) üzenetére


Remus389
veterán

Soltanus Euridiche, a szultáni fejhallgató

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#103023) szaki58 válasza Remus389 (#103022) üzenetére


szaki58
aktív tag

Jó teszt! Köszönöm!

Úgy tűnik, még nem vagyok süket, :) mert kb. én is és Tamás barátom is ezt hallotta. Egy kis adalék, ami tegnap történt. Tamáshoz kijött Szegedről egy meglehetősen képzett hangmérnök. Hozta a műszereit, és egy Stax, valamint egy AKG fejest, amiket használ a munkája során. A mérések megtörténtek, és teljesen igazolják azt, amit kifejtettél, valamint az ember is megmondta a saját véleményét.
A sorrend: Soltanus Euridiche, Hifiman Susvara, Stax.... a többi nem érdekes. HEK SE nem volt akkor ott.

Azért érdekes, hogy egy egyszemélyes vállalkozás által készített fejes (ami nekem is lessz, ha addig élek is :D símán rendre utasít egy 2.5 millás fejest!!! Erre varrjál gombot!

Én olyan tiszta hangot, olyan teret és zenét fejhallgatóból még nem hallottam. Ami még érdekes, hogy hangfal szerű a hangja, azaz leválik a fejedről, nem pedig két oldalról beszorítja azt. A Soltanus után hirtelen felvéve a Susvarát beszűkült a tér (persze nem drasztikusan, de nagyon is érezhetően), egy kicsi fátyolosság lebegett elé, a hangszerhangok brutális természetessége egy picit változott, és még sorolhatnám. Amíg nem hallottam (és ezzel Tamás is így van) a Soltanust, nagyon elégedett voltam akár a HEK SE-vel, akár a Susvarával. Mondogatta is Tamás, hogy End Game! Nem lett igaza, már egyezkedik a gyártóval! Rajta kívül is van egy ismerős a vevők között, méghozzá a drágább csöves erősítővel. A tranyós is volt vagy 8 kg.

Egy dolog, amibe bele köthetnék, az a párna. Ha majd nekem készül, akkor a HEK SE párnájához hasonlót kérek, mert a bőr a bőrön nem kényelmes. Nem szellőzik.

Érdekes, hogy a kapcsolót nem próbáltam ki, már sajnálom, mert holnap viszik vissza a cuccot, (bár ma délelőtt még hallgattam búcsúképp). Tamás azt mondta, hogy símít a magasakon. Ha tudom, hogy a mélybe is bele nyúl, kipróbáltam volna.

A gyártó azt mondja, hogy van olyan kábel hozzá, ami a mélyeken egy picit emel. én azzal venném, az biztos.

Végezetül jó az értékítéleted, egyezik a miénkkel. Ez nekem örömhír, mert így tudom, hogy nem vagyok teljesen süket. :)

Ha valakinek van módja meghallgatni ezt a csodát, tegye meg!

ui: a gyártó készíti a továbbfejlesztett változatot, ami már a legeket környékezi meg. No az lesz a valami! Én biztosan ki tudom próbálni, ha kész lesz :) :) :) :)

[ Szerkesztve ]

(#103024) Remus389 válasza szaki58 (#103023) üzenetére


Remus389
veterán

Igen, szerintem is egy fantasztikus fejhallgató. Talán elértem a csúcsot, jobbat talán már nem fogok hallani, max másmilyet.

Ötvözi a HD800S terességét, 3D hangzásvilágát, az attól jobb hangminőséggel.

A vége az lesz hogy a Sennheiser vonakodni fog majd elküldeni a rendezvényre a Sennheiser HE1-esét, ha megtudja hogy lesz ott egy Soltanus is :D

gyártó készíti a továbbfejlesztett változatot Nekem azt mondta az úriember ott, hogy amit én hallottam, az már egy továbbfejlesztett változat.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#103025) szaki58 válasza szaki58 (#103023) üzenetére


szaki58
aktív tag

ui: sok audiofil embernek álma az, hogy egy olyan nagyágyút meghallgasson, vagy birtokoljon, mint egy Susvara. Nekem már más az álmom... :DD

[ Szerkesztve ]

(#103026) szaki58 válasza Remus389 (#103024) üzenetére


szaki58
aktív tag

A tesztedhez szóló hozzászólásokat nem olvastam, csak utólag. Valahogy lemaradt. Szóval igazán csak az tudja miről beszélünk, akinek már volt a fején. Úgy voltunk Tamással, hogy Ok, hallgassuk meg (úgy sem lesz, ami a Susit hajazza, azután megy vissza Szerbiába. nem így történ, és örülök, hogy volt szerencsém meghallgatni. Most már tudom, hogy milyen hangot kerestem, és megtaláltam.
A kérdés az, hogy készül a tovább fejlesztett változat!! Lehet, hogy a nagyágyúknak is mutat egy középső ujjat?!

Hamarosan lesz alkalmunk a nagy erősítővel (csöves) is meghallgatni. Tamás kérdezte, hogy azzal hogy szól, csak mosolygott Zoltán, (a gyártó) és annyit mondott hogy más világ!

[ Szerkesztve ]

(#103027) Remus389 válasza szaki58 (#103026) üzenetére


Remus389
veterán

Szerintem amit én hallgattam, az már a továbbfejlesztett, új változat.

Nekem úgy mondta.

Lehet ezért repült le rólam a zokni. :D

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#103028) szaki58 válasza Remus389 (#103027) üzenetére


szaki58
aktív tag

Nem, az az, ami nálunk is volt. Az új változat még néhány év!! Az már Soltvadkerten fog készülni, és az már árban is más lesz. Inkább közelíti a HE1 ésa Sangri La szintjét.Hangban is, bár ez a mostani ha jobb a Susitól (márpedig már négyen mondjuk ezt, többek között egy hangmérnök is) akkor hol helyezkedhet el? hiszen tudjuk, hogy a Susvarától a fentebb említettek jobbak ugyan, de mennyivel? És akkor a Soltanus hol helyezkedik el?
Na jó, ez csak agyalás, semmi több. A lényeg, amit leírtál, és az bizony úgy van!

[ Szerkesztve ]

(#103029) Remus389 válasza szaki58 (#103028) üzenetére


Remus389
veterán

Akkor is úgy mondta, hogy ez már egyfajta javított verzió már és vadonatúj.

Kezdem én is látni a következő lépcsőt. :D

Nekem az tetszett benne, hogy éppolyan teres mint a HD800S, de attól jobban szól.
A HE-1 például kevésbé teres mint a HD800S, tehát nem biztos a HE-1 jobb mint a Soltanus, persze nem csak ez az egy paraméter létezik.

Mindenesetre, ha lesz HE-1 lehetőség, megyek, már nem ijedek meg tőle ezek után.
Szóljatok, ha lesz valami rendezvény a közelben. Mondjuk Bécsben biztos szokott lenni.

Végülis kezd előjönni amit mindig is mondtak ilyen körökben a nagyon high-end esetén:
dinamikus < planár < elektrosztatikus

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#103030) szaki58 válasza Remus389 (#103029) üzenetére


szaki58
aktív tag

Azért ennek is kell bejáratás. Milyen lett volna a hangja 150-200 óra után? Esetleg a nagy csövessel? Lehet, hogy nem csak a zokni repült volna... :D

(#103031) Remus389 válasza szaki58 (#103030) üzenetére


Remus389
veterán

Én mondjuk nem hiszek nagyon a bejáratásban.

Úgy értem, dinamikusnál még van értelme, de szerintem elektrosztatikusnál vagy planárnál szerintem nem nagyon van, a technológiából adódóan.

Az elektronika bejáratásában pedig pláne nem hiszek, semmi nem változik.
Ha veszel egy számítógépet, azt sem kell bejáratni, ugyanolyan gyorsan fog számolni amikor vadonatúj, meg 10 éves korában is, feltéve ha teljesen ugyanaz a program fut rajta.

Szóval szerintem nem fog változni a hangja, ahhoz képest amit hallottam.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#103032) SirRasor válasza szaki58 (#103030) üzenetére


SirRasor
őstag

Juteszembe bejáratás: tegnap láttam egy tök jó videót. Az emberke benne azt állítja, hogy nem létezik ilyen, hogy bejáratás, mármint nem úgy, ahogy sokan gondolják. A fejhallgató/fülhallgató hangja nem változik, nem is lehet kimérni. Az idegrendszerünknek kell idő, hogy megszokja a (trollkodásért bocs :D) kevésbé jó hangzást.

Amúgy logikus is, ha arra gondolok, hogy neten olvastam már olyat, hogy ehhez meg ahhoz a cucchoz nem kell bejáratás. A fentiek alapján azért, mert azok alapból jól szólnak, nem? :))

Ja Remus389 ezzel egybe is vág.

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#103033) bitrograde válasza SirRasor (#103032) üzenetére


bitrograde
senior tag

Van, aki nem hallgatás közben járatja be a készülékeit, hanem csak hagyja őket szólni.

(#103034) Ear001 válasza SirRasor (#103032) üzenetére


Ear001
addikt

Na egy újabb okostojás. Hogyne lehetne kimérni. A frekvenciamenet és a torzítás is változik. Ezért is járat be hangszórót egy csomó gyártó, némelyik akár sok száz órát.

(#103035) Remus389 válasza bitrograde (#103033) üzenetére


Remus389
veterán

Igen, mondta hogy nem bánja hogy hallgatom, addig is járatódik. :)

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#103036) Ba cy lus válasza Ear001 (#103034) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Legalább annyi különbség van egyazon típus két külön példánya között is, mégsem szokott egyik hallgathatatlan, másik zseniális lenni, mint ahogy sokan leírják a bejáratódás hatását.

(#103037) osonte válasza SirRasor (#103032) üzenetére


osonte
senior tag

Én például a bejáratás időszakát élvezem legjobban egy új fejhallgató vásárlásánál. Simán zenét hallgatok és hagyom, hogy az idő megtegye, nem sürgetem a dolgot.

Biztos mindent lehet szokni, de az is biztos, hogy fogsz egy nyers hangú új fejhallgatót és utána felhúzod a 200 órát hallgatott ugyanolyan fejhallgatót, ott nincs idő az idegrendszernek megszokni és egyértelmű a különbség a kettő között. Ezeket dinamikus fejhallgatóra írom, mást nem is hallottam.

Xiaomi 14

(#103038) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Planarból van bejáratásigényesem, aminek a tere óriásit javult, meg van olyan, ami az első percektől leadta amit tud. Armatúráknak kell pár nap, de az fejesben ritka.

(#103039) fehér_ember válasza bitrograde (#103033) üzenetére


fehér_ember
addikt

Fejes rendszer azért jó bejáratásra mert addig nem muszáj hallgatni.
Én pl. abban járatom készülék összekötő kábelt is illetve minden egyebet ami a fejesezéssel is kapcsolatos. És amúgy isotek bejáratólemezes hangokkal; azt amúgy se akarnám hallgatni. Készülék összekötő kábelt már használatba szoktam venni tizen-huszon óra járatás után; azt pl. egyhuzamban beletenni semmiség.
U.I.: Van olcsóbb, amúgy nem használt fejesem is, van hogy azt teszem a végére ilyenkor.

[ Szerkesztve ]

(#103040) Remus389 válasza osonte (#103037) üzenetére


Remus389
veterán

Én is tapasztaltam némi javulást anno, amikor HD6XX-et vettem, hogy huzamosabb ideig tartó használat után mintha javult volna, kicsit tisztább lett, teresebb, részletesebb.

A HD800S után nem tapasztaltam nagyon ilyet, vagy csak minimálisan, szerintem azt a gyárban bejáratják annyira hogy ne okozzon csalódást, amikor a potenciális vevő kipróbálja.

A mostani pedig már eleve használt volt. De ezek mind dinamikusak.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#103041) RetepNyaraB válasza SirRasor (#103032) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Imádom a megmondóembereket, minden témában :W

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#103042) stellaz válasza Remus389 (#103040) üzenetére


stellaz
addikt

Nekem a legegyértelműbben az első pár perces járatás után javult eddig a Koss PortPro, ami elsőre egy szokol rádió volt, és kellett neki 30 másodperc, 1 perc mire beállt a hangja rendesen (azt hittem, a telefonom nem bír el vele), meg a Tannoy hangfalaimnak is kellett egy fél óra mire nem azt gondoltan, hogy atyaég, mi ez a szar?!

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#103043) bajnokpityu válasza Remus389 (#103022) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nahát, a fejes a saját márkás erősítővel jobb volt, mi t a többi....

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#103044) letoltobeze válasza bajnokpityu (#103043) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Jah, hát jó lenne egy Susvarát egy EF1000-el meghallgatni, még esetleg összehasonlítani, hogy mennyivel szól másként mint egy Feliks Envy-vel vagy egy Trafomatic Primavera-val. De hát...

(#103045) Dorien válasza bala6120 (#103021) üzenetére


Dorien
veterán

Én meg egy jó állapotú D2000-re. :)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#103046) SirRasor válasza RetepNyaraB (#103041) üzenetére


SirRasor
őstag

Azért haszna is van. A videó végén még 1-2 kattintás és hirtelen azon kaptam magam, hogy éppen egy olyan videót nézek, ahol Linus egy olcsó és drága planár FÜLhallgatót hasonlít össze.
Nem is tudtam, hogy létezik ilyen :C Ha tönkremegy a FiiO FH1 tuti planárt keresek helyette.

Make Love not war!

(#103047) Remus389 válasza bajnokpityu (#103043) üzenetére


Remus389
veterán

Tehát azt mondod, ha a Susvara alatt saját márkás erősítő lett volna, a Susvara jobban szerepelt volna az értékelésemben vagy szaki58 és a haverjai értékelésében?

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#103048) bajnokpityu válasza Remus389 (#103047) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nem ismerem a fuleteket. Hogy mikre vagytok érzékenyek,és mi alapján rangsoroltok. Nekem a harmonia kell, és abban simán igazam lehet.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#103049) -NoVa- válasza SirRasor (#103046) üzenetére


-NoVa-
őstag

Akad pár, de a jól meghajtott Tin P1 még mindig a csúcs planar IEM, kivéve, ha sok nyomatékos basszus kell. Akkor a Letshuoer S12 Pro most a jó vétel.

De a Beyerdinamic Xelento Tesla DD-je felbontásban, sebességben, dinamikában is tudja ugyanazt, azóta nem nagyon vettem elő a planarokat. Meg persze az elektrosztatikus hibridem az abszolút teteje, ha megkapja a 2x3W teljesítményt.

(#103050) Ba cy lus válasza -NoVa- (#103049) üzenetére


Ba cy lus
őstag

De a Beyerdinamic Xelento Tesla DD-je felbontásban, sebességben, dinamikában is tudja ugyanazt, azóta nem nagyon vettem elő a planarokat.

De egyébként így belegondolva kicsit: ekkora (vagy akár fejhallgatónyi) driverméretnél eleve miért kéne szükségszerűen lassúnak lennie egy dinamikus hangszórónak? Hangdobozban a 16-os/20-as dinamikus mélyközép sugárzó tud elég gyors basszust adni, fejhallgatónál meg a 40 mm-es már nem? Felső határa pedig van ennek: még az elektrosztatikus sem fogja gyorsabban lekövetni a jelet, mint ahogy kapja, és nem lesz gyorsabb a valóságnál.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.