Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46001) Tin válasza #16820480 (#46000) üzenetére


Tin
veterán

anno asszem felvetettem én is, de nem lett belőle sokminden:)

[ Szerkesztve ]

(#46002) Dorien válasza Tin (#46001) üzenetére


Dorien
veterán

Akkor talán neked kellene elkezdeni... :)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#46003) schawo válasza #16820480 (#45996) üzenetére


schawo
titán

És mivel nem vagy szobanövény, ezért az o2-t cseréled co2-re :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#46004) #16820480 válasza schawo (#46003) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem, errefelé O2 nem nagyon van, így be kell érjem CO2-vel is, időnként (tipikusan évente kétszer) becserélem O2-re otthon. ;]

(#46005) Haki83 válasza Tin (#45999) üzenetére


Haki83
csendes tag

Köszönöm a válaszokat! Berendeltem közben az m40x-et. Kábeltoldás mindenképp a 3,5mm-es felén lesz, ha tényleg szükség lesz rá. Képek alapján (ránézésre) a jelenlegi fülesem párnája se mélyebb és Tin válasza alapján a magasság/szélesség is rendben lesz. Nagyon kíváncsi vagyok a hangjára ez lesz az első komolyabb füles. Asus Xonar DX-el és egy Yamaha RX-V 457-es erősítővel lesz hajtva felváltva attól függően, hogy éppen mire használom. ( zene>film>játék>videószerkesztés, daw programok a fehasználási sorrend).

[ Szerkesztve ]

If science is emancipatory, scientism is enslaving!

(#46006) Tin válasza Haki83 (#46005) üzenetére


Tin
veterán

ha nem akarod szétberhelni, egy sima jack-jack hosszabbítóval tudod hosszabbítani. nekem is van, anno vettem neutrik csatlakozókat, majd bementem a kácsába, vettem kábelt, és megkértem, hogy rakják rá nekem. talán párszáz forint volt pluszban. nem hiszem, hogy akkora minőségbeli romlás lenne miatta. bár most már nem használom, annó a tévézéshez vettem.

az m50x fülpárnájával nekem nem is annyira a méret volt a gond, hiszen a superluxom közepe sokkal kisebb, hanem azzal, hogy egy idő után valahol mindig nyomni kezdte a fülem, és mozgatni kellett folyamatosan. megszokható, de nem ideális, és ha már ennyit költöttem, szerettem volna egy valódi fül körüli megoldást, nem ilyen feleset.

ettől függetlenül sokan szeretik, ha nincs nagy füled, lehet, hogy neked is ideális lesz. a dt770 közepe sem sokkal nagyobb (pár mm), de nekem pont annyi kellett ahhoz, hogy tökéletes legyen.

Dorien: én elkezdtem, lásd a linkelt hozzászólást:) lehet folytatni! :D

(#46007) #75604736


#75604736
törölt tag

Nemrég volt szerencsém kiprobálni a takstar Hi2050-et. Gondoltam, hogy ha jobb mint a jelenlegi superlux 668b-m akkor lecserélem.

Pár hétig hallgattam, de valahogy nem fogott meg a hangja. Nem rossz, elég kiegyensúlyozott és teres, de akármit csináltam vele, egyszerüen nem ment le elég mélyre. Pedig nem vagyok egy basshead. Nem értem hogy egy 53mm- es driver hogy nem tudja kiadni a mélyebb hangokat.

Összehasonlítva a két fülest a superlux magasai tényleg túlzóak. Viszont szebb teresebb hangja van mint a takstarnak. Hozzáteszem annak sem rossz a térérzete.

A mélyközép tekintetében a takstar erősebb, ütősebb a hangja, mint a superluxé, de valahogy nem megy olyan mélyre.

A superlux után a takstarnál mindig olyan érzésem volt, hogy fémes hangja van. Így hát maradt a superlux...

(#46008) s4tch válasza #75604736 (#46007) üzenetére


s4tch
veterán

"Nem értem hogy egy 53mm- es driver hogy nem tudja kiadni a mélyebb hangokat."

Fejeseknél önmagában a driver mérete nem sokat mond a mélyekről: hangfalak jóval nagyobb membránmérettel sem feltétlenül mennek mélyebbre. A fejhallgatóknál a mélyek a füled és a párnák közötti mikroklímában születnek, illúzióból és csillámpónik szellentéséből.

(#46009) .DLL válasza s4tch (#46008) üzenetére


.DLL
veterán

:C Igen, a szövet párákon keresztül sok szellentés elszökik...

De még extrémebb példa a szintén Takstár TS-671. Ugyanekkor a vezető (driver) és mégkevesebb mély van benne.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#46011) .DLL válasza #40953088 (#46010) üzenetére


.DLL
veterán

Összefoglaló pls.

(P.H.)

(#46012) #75604736 válasza s4tch (#46008) üzenetére


#75604736
törölt tag

Létezik olyan szövet amivel módosítani (hangolni) illetve szűrni lehet a frekvenciaátvitelt?

Olyasmire gondolok amivel a magasat egy kicsit tompitani tudom anélkül hogy a mélyek is eltünnének.

(#46013) schawo válasza #75604736 (#46012) üzenetére


schawo
titán

Persze. A fülesgyártók is így csinálják.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#46014) Bodz válasza TeebyKay (#45993) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Túlzásba felesleges esni inkább. Nyilván van valamennyi különbség a maguk szerény kereti közt.
Nekem két mikrofonom van. Az említett König, meg ilyen Hama. Célnak mindkettő megfelelt eddig, értik mit beszélek. :)
Ezeken kívül erről és erről tudom még biztosan, hogy használhatóak.
Ezek közül a Trust a legjobb hangú.

[ Szerkesztve ]

(#46016) Samtya válasza #75604736 (#46007) üzenetére


Samtya
senior tag

Miről hajtottad? A mobileszközök egy része megfekszik a Takstartól, kevesek alá. Ha könnyen előjövő sok mélyet akarsz, akkor zárt fejhallgatókat is próbálgass. Ha még azt is akarod, hogy ezek a mélyek feszesek és tiszták legyenek és ne zavarosan búgjanak, valamint ezen felül még szép nagy teret és részletes közepet és magasat is akarsz... az zsebbenyúlós lesz. :) Egy alávaló erősítővel a Takstarból is ki lehetett volna hozni.

(#46017) madle


madle
őstag

páromnak az ajándék ötlethez...vegül nézegettem a fejeseket és megtaláltam az Audio Technika MX30-at. Ami árban még belefér a keretbe illetve jól is néz ki, meg nem egy hatalmas darab. Notebookról lenne ugye hajtva. Néztem még az Mx40-t de egy két tesztben azt írták hogy a 30-as is tudja azt a minőséget és otthoni "laikus" hallgatónak jó.

Az a kérdésem, hogy a műanyag borítás élőben milyen? Nagyon gagyi minőségű vagy tűrhető? Illetve ugyan ez a párnára vonatkozóan.
A hangminőségre azt mondták a youtube-os teszteken, hogy kiváló, gyönyörű stb. Tehát attól nem félek. Meg az Audio Technika csak egy név a szakmában.

(#46018) Bodz válasza madle (#46017) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Műanyag tűrhető, nem kifejezetten prémium hatású vagy ilyesmi. A párna rendben van.
Nem túl nagy, de nem is kicsi. :)

(#46019) madle válasza Bodz (#46018) üzenetére


madle
őstag

Okés, akkor valszeg ez lesz most a belépő. :)

(#46020) kismikis


kismikis
tag

Sziasztok!

Mostanáig csak nyitott fejhallgatóim voltak, de a körülmények változása miatt zártra kell váltanom. Mindenek előtt a külső zajokat szeretném kizárni. Az itteni ajánlások alapján a Takstar HD2000, a Takstar Pro 80 és a Beyerdynamic DT 770 (vagy bármi más) jöhet, de a zajszigetelésükről kevés az infó.

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Lakásban, beltérben.

2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Zenehallgatás, cd, rádió. Pl: [link]

3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
Ez fogós kérdés, attól függ, mennyiért tudom eladni a mostaniakat. Kellene egy olcsóbb, 10-15eFt és egy drágább, 30-45eFt kategóriában.

4.) Új vagy használt?
Mindegy, ha a használt újszerű.

5.) Circumaural vagy supraaural?
Circumaural, ha ez a körbe ölelős. A párnázás is fontos, mert a plüss nagyon kényelmes csak nem tudom mennyire ereszti be a külső zajokat.

6.) Zárt vagy nyitott?
Gondolom csak zárt tudja teljesíteni az elvárásaimat.

7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
Tiszta, kiegyenlített hangot túlzások nélkül.

8.) Honnan vásárolnál?
Drágát a garancia miatt inkább itthon, olcsóbbat (10-15eFt-ig) külföldről is mernék.

9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
Pc, cd, tuner, settopbox a forrás. Sanskrit DAC + Phiree erősítő a pc-s, Audio Alchemy DAC és Heed Canamp a többi cucchoz.

[ Szerkesztve ]

(#46021) zsocy válasza kismikis (#46020) üzenetére


zsocy
őstag

Szerintem csapj le a Bodz aláírásában lévő dt770 editionre, a cuccaid valószinű megbirkóznak vele, és nem fogsz csalódni.
Olcsóbban és újonan esetleg Takstar pro80 (vagy ahogy most hívják őket),de én legalább egy tesztet leszerveznék a dt770-el.

(#46022) TeebyKay válasza Bodz (#46014) üzenetére


TeebyKay
őstag

Ejj ha anno rászánom a pénzt mikor kinéztem ezt a trustot :D Na mindegy, köszönök minden segítséget, remélem így bolt látogatás után már jutok majd valamire :)

(#46023) Dorien válasza Tin (#45074) üzenetére


Dorien
veterán

Takstar HI 2050: 70/40
Audio-Technica ATH-AD500X: 55/45

Írd hozzá a listához plz.
Thx! :R

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#46024) Tim82 válasza Dorien (#46023) üzenetére


Tim82
nagyúr

Akkor már egy szerkeszthető Google Docs spreadsheet-be lehetne gyűjteni, amire mutató hivatkozás mehetne az összefoglalóba.

Ha nálam lesz újra az összes fejesem, én is mérek.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#46025) fericske válasza schawo (#46003) üzenetére


fericske
addikt

Nem írtam el ;)
Az ember CO2-t ad O2-ért, becseréli a CO2-t O2-re.

(#46028) #16820480 válasza #25450496 (#46027) üzenetére


#16820480
törölt tag

(#46029) Tim82


Tim82
nagyúr

Hátha valakinek hasznos infó.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#46030) TeebyKay válasza Tim82 (#46029) üzenetére


TeebyKay
őstag

Ez megbízható weboldal? Mennyiben másabb a HD681 mint a HD681B (azt hiszem az a balanced de nem tudom az mit jelent)?

(#46031) Tim82 válasza TeebyKay (#46030) üzenetére


Tim82
nagyúr

Lehet ott Paypallel fizetni, tehát van valamilyen fokú vevővédelem és nem tudok róla, hogy bárkinek is hamisítványt küldtek volna bármiből. (Személyes tapasztalatom csak 3 db Piston 3 Youth Edition-nel van tőlük.)

Olvastam persze olyan eseteket, hogy a reklamációkezelési képességeik hagynak kívánnivalókat maguk után, de azt hiszem, van dedikált Gearbest topik is, ott biztosan többet lehet találni ilyesmivel. Nekem nem volt gondom a fenti rendelésekkel.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#46032) zsocy válasza TeebyKay (#46030) üzenetére


zsocy
őstag

Autós kamerát rendeltem onnan, gond nélkül és gyorsan megjött. Volt tracking szám, minden ami kell. Megbízhatónak tünnek, minden másra ott a paypal :)

(#46033) Bodz


Bodz
Topikgazda

Egy ki segítségre lenne szükségem. AKG K511. Valamiért úgy rémlik, hogy ebből is volt egy régebbi változat, mint pl. a mostani K512-ből, de mintha nem találnék ilyet.
Rosszul emlékszem?

(#46030) TeebyKay: A sima 681-ben több a mély, mint a B-ben.

[ Szerkesztve ]

(#46034) sepsi0


sepsi0
őstag

Sziasztok!

Nem találtam keresővel semmit, ezért kérdezek...
Erről tudtok valamit:

Zomo HD-1200

Kerestem Hi2050-et és sikerült vennem egyet használtan.

[ Szerkesztve ]

(#46035) krichd1 válasza Bodz (#46033) üzenetére


krichd1
addikt

Nem volt régi K511.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#46036) Bodz válasza krichd1 (#46035) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Á, köszi.

(#46037) Delta-Laca


Delta-Laca
aktív tag

Sziasztok!

Hosszas gondolkodás - és némi gyűjtögetés után:B - beruháztam egy Audio-Technica M40X-re :) Első benyomásaimat futom vele éppen, amit így első körben mondani tudok róla, hogy mind csomagolásra, mind külsőre nagyon igényesnek hat, a hozzáadott kábelek megfelelőek. Használat közben kényelmes, nem húzza a fejem, a hangzásán valóban érezni, hogy erősebb a mélytartomány, viszont ezt tisztán, nem tolakodóan szólaltatja meg. Egy ASUS Xonar D2X-re van kötve, igazán kellemes páros lettek :) Én személy szerint meg vagyok elégedve vele, ugyan nem vagyok hozzáértő, de én is csak ajánlani tudom, engem eddig meggyőzött :) Amit viszont megfigyeltem, hogy telefonra kötve ugyan szépen szól és jó hangerővel, de a géphez képest a hangzása teljesen más, szóval meghálálja a jobb forrást :)

Üdv.: Delta-Laca

(#46038) holozis_HUN


holozis_HUN
veterán

Hali! :)

Aláírásomban lévő fejhallgatóról mi a véleményetek? Nekem bejön nagyon :DDD Illetve, tudtok valamilyen tokot, amibe ez tuti belefér? Táskában hordom, ami néha leesik, és nagyon féltem, hogy szét fog egyszer törni.

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#46039) TeebyKay válasza Bodz (#46033) üzenetére


TeebyKay
őstag

És ez negatívum? Szóval szerinted jobb vétel lehet a fent linkelt balance nélküli füles, vagy zavaró a különbség?

(#46040) Dorien válasza Delta-Laca (#46037) üzenetére


Dorien
veterán

Érdemes lenne még egy alacsony kimenő impedanciás fejhallgató erősítőt a D2X-re kötni (akár csak egy Bkercso-féle Presentert), mert a D2X-é elvileg 100 ohm, ami nem fejesekhez való. Így csak 0,35 a damping factor az M40X-szel (35/100) és ~10 felett kellene lennie az optimális csillapításhoz.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#46041) hamacsim


hamacsim
csendes tag

Ti milyen Sennheiser illetve más márkájú fejhallgatót ajánlanátok nekem Hip-Hop és Rap műfajban? Nekem tetszik a Sennheiser füleseknek a comfort rating-je viszont azt mondják nem olyan jók a mély hangok , basszusok.Én konkrétan a HD 558-t néztem de az írták róla hogy nem nagyon ajánlják hip-hop-ra a basszusa miatt. Inkább komoly zenékre alkalmas. Ez kicsit elbizonytalanított.

(#46042) Bodz válasza TeebyKay (#46039) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nézőpont kérdése... Akkora hatalmas nagy különbség nincs emlékeim szerint, inkább csak az F változatnál.

(#46041) hamacsim: Ha minden mindegy, akkor legyen Magnat LZR 580, vagy ATH-M50X.

[ Szerkesztve ]

(#46043) Delta-Laca válasza Dorien (#46040) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

Ilyen mélységig még nem jutottam el, viszont néztem ezt a Presenter-t, ez nem lenne rossz, viszont ez hozna annyi hallható többletet? No és ott van a beszerezhetőség kérdése is :B

Üdv.: Delta-Laca

(#46044) Tin válasza hamacsim (#46041) üzenetére


Tin
veterán

hd 555-ben (ugyanaz mint az 558) nincs túl sok mély, hiába kényelmes. és nagyon nyitott, ki-be hallatszik minden.

(#46045) hamacsim válasza Tin (#46044) üzenetére


hamacsim
csendes tag

Tehát akkor gyakorlatilag a Hip-Hop-ra alkalmas fejhallgató az audio-Technica ATH-M50. Viszont azért féle tőle, mert elvileg ha órák hosszat van használatban akkor elkezdi nyomni a fület/fejet.

(#46046) Tin válasza hamacsim (#46045) üzenetére


Tin
veterán

nekem volt 1 hétig m50x. nekem nagyon-nagyon sok benne a basszus. gyakorlatilag hosszú távon csak úgy tudtam használni, hogy eq-t lejjebb húztam alul, mert hosszú távon ilyen butára fárasztott. nem mondanám amúgy kényelmetlennek, nyilván puhul a szivacs, egy idő után már nem is zavart annyira, de a műbőr és a passzentosság együtt egy nyári estén gyilkos kombináció.
viszont, szerintem nagyon jó füles, és nagyobb fülpárnával, kicsit kevesebb méllyel szerintem jobb, mint a dt770, pedig végül az lett helyette. igen, és gyorsan tegyük hozzá, hogy ugyanaz volt a dac (fiio q1), és míg az m50x-nél azt éreztem, kihozta belőle, amit tud, a dt770-nél az első pillanattól az az érzésem, hogy a fejesben több van, mint amit ez a kis erősítő ki tud belőle hozni.

[ Szerkesztve ]

(#46047) Dorien válasza TeebyKay (#46039) üzenetére


Dorien
veterán

Ha nem akarsz moddolni és szeretnél basszust is a fejhallgatóba, akkor ne 681F-et vegyél. Inkább 681B, vagy ha sok basszust szeretnél, akkor 681. Én a helyedben inkább gyűjtenék még egy 681 EVO-ra.

Delta-Laca: Biztosra nem lehet írni, mert sokféleképpen hallunk, de valószínűleg igen, már egy Presenter szintű fejhallgató erősítő is sok pluszt hozna hangminőségben, dinamikában a Xonar D2X-re kötve.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#46048) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Tesóm akar venni a barátjának egy stúdió fejhallgatót (zenéléssel foglalkozik).
Egyáltalán semmi ötlete sincs milyet kellene venni. A keret max 40e ft.

Köszi a segítséget!

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#46049) .DLL válasza dewil666 (#46048) üzenetére


.DLL
veterán

Kérdés mire kell neki, csak monitorozásra, belehallgatásra, vagy a végső arányok, hangok keverésére is...

(P.H.)

(#46050) dewil666 válasza .DLL (#46049) üzenetére


dewil666
őstag

Most kérdeztem tesómat és ez a válasz: végső arányok, hangok keverésére.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.