Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66901) emiki6 válasza fehér_ember (#66900) üzenetére


emiki6
veterán

"bíztam benne hogy esetleg olyan jó, mint az a fajin "selymes" gyári, a Beyer-en"
Lol, arról ne is álmodj! :DDD
A gyári párna (focuspad) nem vészes a focuspad A jobb nála, az alap velúr pedig egy háborús bűn. :D
A gyárin is velúr érintkezik a bőrrel, engem pár napig/hétig irritált is míg be nem puhult.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#66902) fehér_ember válasza emiki6 (#66901) üzenetére


fehér_ember
addikt

"engem pár hétig irritált is míg be nem puhult"
Akkor samponos vízben való "kimosással" indítok :)

A Beyer fülpárnáját is úgy szoktam, hogy ecetes vízben áztatás-átnyomkodás (a higiániáért), majd alapos öblítés; utána samponos vízbe ugyanaz megismételve + centrifugálás.

[ Szerkesztve ]

(#66903) Bodz válasza fehér_ember (#66900) üzenetére


Bodz
Topikgazda

A masszívabbnak tűnő a 400S párnája és semmivel sem masszívabb a többinél. :) Há rátaszed a 400i-re az káros lesz a mély tartományra nézve.

[ Szerkesztve ]

(#66904) emiki6 válasza fehér_ember (#66902) üzenetére


emiki6
veterán

Én nem mosogatnám a focuspad-et, mert széteshet. Nem vészes amúgy.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#66905) Bodz válasza emiki6 (#66904) üzenetére


Bodz
Topikgazda

:D
Igen, nem árt nagyon óvatosan bánni vele.

(#66906) Dorien válasza fehér_ember (#66900) üzenetére


Dorien
veterán

PayPal-on belül hol?
Úgy tudom, hogy ezt minden egyes vásárlásnál módosítani kell, mert mindig visszavált alaphelyzetre = vagyis a PayPal vált, nem a Card Holder.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#66907) fehér_ember válasza Bodz (#66903) üzenetére


fehér_ember
addikt

Amúgy tényleg csak a fülpárna okozza azt a különbséget amit látni a freki átviteleknél: i és s ?

(#66904) emiki6
Á, :) amit leírtam, az nagyon kíméletes eljárás.

(#66906) Dorien
Hát nem most volt már amikor beállítottam, de úgy emlékszem csekkolgattam is eleinte, és nem állítódott vissza (illetve nagyon a banki árfolyam körül szokott lenni, amennyit levon). Van fóruma és talán a összefoglalóban is le van írva (de ebben nem vagyok biztos); úgy látom a négyes pontjában arról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#66908) emiki6 válasza fehér_ember (#66907) üzenetére


emiki6
veterán

Nem csak a párna.

Én nem bolygatnám úgy, de ahogy gondolod :P

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#66909) pendre54 válasza Dorien (#66906) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
Mivel pont a napokban rendeltem Lettországból egy fejest kábelt, és a gyártó csak a PayPal-os fizetést fogadta el, így friss tapasztalat alapján, így kell beállítani, PayPal oldalon. Beállítások/Payments, itt megnyitni a "Manage pre-approved payments" opciót, majd megnyitni a Set Available Funding Sources menüt, itt megjelenik a számlához rendelt kártya, és ott a " Connversion Options"-nál beállítani így:

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#66910) fehér_ember válasza emiki6 (#66908) üzenetére


fehér_ember
addikt

Akkor először kipróbálom a sima velúr párnán és ha ott sem válik szét tőle semmi ragasztás, akkor jöhet a FocusPad.

(#66911) gianni85 válasza pendre54 (#66909) üzenetére


gianni85
veterán

Fura, mert én is úgy emlékszem, hogy valahol ezt beállítottam (ebay, vagy paypal) de manapság állandóan vásárlásonként kell állítani, és a paymaents menüben én csak Pre-approved payments almenüt látok. Na mind1, már hozzászoktam, hogy fizetés előtt végignézek mindent :)

(#66912) kromatika válasza ribizly (#66898) üzenetére


kromatika
veterán

Bármikor,szívesen.

(#66913) pendre54 válasza gianni85 (#66911) üzenetére


pendre54
addikt

Pedig ott, a sárgával kiemelt részt látnod kellene, amit utána meg lehet nyitni, és tovább lépni, ahogy írtam.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#66914) fehér_ember válasza gianni85 (#66911) üzenetére


fehér_ember
addikt

Igazad van, inkább nézzük át, főleg ha valami értékesebbet veszünk; spórolhat pár darab ezrest az a + 1 perc.

(#66915) Dorien válasza pendre54 (#66909) üzenetére


Dorien
veterán

Ja igen, neked ott van kártya csatolva. Ennél én sokkal paranoiásabb vagyok, nem hagyom benn a kártyámat a 3 jegyű kóddal, csakis vásárlás előtt csatolom és vásárlás után egyből törlöm is kifelé...

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#66916) gianni85 válasza pendre54 (#66913) üzenetére


gianni85
veterán

ááá, megvan. :R

szerk. bocs a többiektől a sok off miatt

[ Szerkesztve ]

(#66917) krisz242 válasza fehér_ember (#66900) üzenetére


krisz242
tag

A 560-as Hifimanen is sima Focuspad van gyárilag, és rendeltem is hozzá Focuspad A-t a többiek véleménye alapján. A Focuspaddal valóban sokkal agresszívebb a hang, de ez nekem tetszik. Párszor föltettem a Focuspad A-t, de mindig azt éreztem, hogy mosottabb, fedettebb lett a zene. Igaz a mélyekhez hozzátett, de azt éreztem, hogy inkább csak mennyiségben. Úgy tűnik nekem más az ízlésem/hallásom, mint itt a legtöbbeknek!
Kényelemre nekem mindkettő tökéletes, de ha nagy füled van, és a párna ráfekszik, akkor a Focuspad a keményebb szivacs miatt szinte biztos, hogy hosszú távon nyomni fog.
Mindenesetre nem akartalak az A-ról lebeszélni, az itteni tapasztalatok alapján valószínűleg neked is az lesz a nyerő! (Ha Bp-i vagy, esetleg majd oda tudom adni tesztelni, hogy megtudd érdemes e rendelni!)

(#66918) fehér_ember válasza Dorien (#66915) üzenetére


fehér_ember
addikt

Nekem virtuális bankkártya van csatolva, amin alapból nem tárolok pénzt. Azt használom minden bankkártyás online tranzakciónál. Netbankon keresztül szoktam ráltölteni.

(#66917) krisz242
Köszönöm az ajánlatot, majd meglátom hogy egyáltalán ki akarok-e próbálni mást is.

[ Szerkesztve ]

(#66919) geza844


geza844
aktív tag

9192 Ft-ért sikerült venni Ali-n iSK 2011-et. Nagyon kíváncsi leszek rá! :)

(#66920) geza844 válasza Dorien (#66915) üzenetére


geza844
aktív tag

Kár ezen parázni. Szinte bármilyen bankkártyacsalásból adódó veszteséget a bankok azonnal kifizetnek. Csak annyit kérdeznek, hogy te voltál? Nem? És már adják is vissza a pénzt. De ilyen még csak tesómmal történt egyszer. Velem még soha. Pedig évek óta rendszeresen vásárolok online bankkártyával.

(#66921) Dorien válasza geza844 (#66919) üzenetére


Dorien
veterán

Annyiért nem hiszem, hogy nagyon bele tudsz majd kötni. :)

Nem parázok, de ha pénzről van szó inkább óvatos vagyok. Elég ritkán vásárolok PayPal-on keresztül (max. havi 1x), és mivel kb. 1 perc csatolni a kártyát, beállítani az átváltást, és vásárlás után törölni, ez nálam marad így.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#66922) Bodz válasza fehér_ember (#66910) üzenetére


Bodz
Topikgazda

A sima velúr emlékeim szerint nincs ráragasztva a műanyag keretre (amit még szidni fogsz, már most mondom). Legalábbis régebben nem volt.

(#66917) krisz242: Úgy is mondhatnánk, hogy símitja a hangot. Pl. a 400S-re rá is fér a több mély. Bár inkább csak picit több, viszont mélyebbre lemegy, nem fogy el szub tartományban annyira hamar.

[ Szerkesztve ]

(#66923) krisz242 válasza Bodz (#66922) üzenetére


krisz242
tag

A HE560-nal a kicsit több mély nem is zavarna, de nekem már túl "sima" hang lett az A-val. Valószínű, hogy az én fülem jobban tolerálja/szereti a durvább előadást, mint itt a legtöbbeké.

(#66924) lowzor


lowzor
veterán

Sziasztok!

Megjött a DT 990 600 ohm. Sajnos egyelőre elég kevésnek érzem a mélyeket. :(
A Cloud ugyanezekkel a beállításokkal egy basszusbomba volt ehhez képest.
A forrással lehet a gond, vagy ez ilyen?

[ Szerkesztve ]

(#66925) lowzor válasza lowzor (#66924) üzenetére


lowzor
veterán

Kicsit utánaállítottam EQ-val, így már jobb a helyzet valamivel. :)
Melyik tartományt érdemes állítani, hogy szebb mélyeket kapjak?

(#66926) emiki6 válasza lowzor (#66924) üzenetére


emiki6
veterán

Ne ítélj elhamarkodottan. Használd pár napot (pár tíz órást) és ha aztán is kevésnek érzed, akkor érdemes keresni mi nem jó. Miután kicsit összeszoktatok azután érdemes talán eq-zni, ha még mindig kevés.

Érdekes amúgy, mert a cloud nem egy basszusbomba. :N

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#66927) Bodz válasza lowzor (#66925) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Egyiket se. :) Járasd pár napot, szokd, utána a Cloud lesz furcsa. Esetleg majd a Presentert lehet érdemes még valami opával Beyer kompatibilisebbé varázsolni (opcionális, ízléstől függően).

[ Szerkesztve ]

(#66928) lowzor válasza emiki6 (#66926) üzenetére


lowzor
veterán

Az lesz. :)
Okozhatja ezt az, hogy még nincs bejáratva?
Amúgy a hangja sokkal jobb, mint a Cloud-nak, meg kényelmesebb is.
A nyitott design is jobban tetszik.
A Presenteren maxra toltam a potit, így kb 20-30% között már bőven elég a hangerő.

[ Szerkesztve ]

(#66929) emiki6 válasza lowzor (#66928) üzenetére


emiki6
veterán

Nevezhetjük a bejáratás hiányának, de lényegesebb, hogy még nem szoktad meg. ;)

Ha javasolhatom minden szoftveres hangerőszabályzót tolj maxra és a presenter potiját használd hangerőszabályzásra. :K

Szerk: Bodzzal toljuk neked itt sztereóban az igét. :D

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#66930) Bodz válasza lowzor (#66928) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Sokkal több mélyet bejáratás után se várj, de javulni fog a helyzet. Winben, progikban vedd maxra a hangerőt, ne a Presenteren!

(#66931) lowzor válasza Bodz (#66930) üzenetére


lowzor
veterán

Köszi a tippeket! :)
Úgy érzem, hogy így már nagyon megjöttek a mélyek.
Sokkal jobbnak látom már a helyzetet, mint mikor először próbáltam ki.
Nagyon tetszik ez a fejes, örülök hogy ezt vettem. :)

[ Szerkesztve ]

(#66932) lowzor


lowzor
veterán

Ilyen létezik?
Első próbánál nagyon keveselltem a mélyeket ugyanezekkel a beállításokkal, most meg már bőven elégnek tartom őket 1-2 óra zenehallgatás után.
Csak annyit változtattam, hogy a winbe felnyomtam a hangerőt és a Presentert lehalkítottam.

[ Szerkesztve ]

(#66933) Dorien válasza lowzor (#66925) üzenetére


Dorien
veterán

A 8k-t vedd le -5 / -10 dB-vel és egyből szebb mélyeket és középtartományt kapsz. :) Ennél a frekvenciánál van egy nagy tüske. Esetleg a Presentert is le lehet cserélni Sense V1-re, ha több mély és nagyobb tér kell. (Nekem úgy már túl sok volt a basszus.)

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#66934) Samtya válasza lowzor (#66932) üzenetére


Samtya
senior tag

Nem létezik. Viszont csodálatos dolog látni az emberi psziché képlékenységét. Na meg az a bizonyos önigazolás ugye... ;]

(#66935) Dorien válasza Dorien (#66933) üzenetére


Dorien
veterán

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#66936) Sinesol válasza emiki6 (#66899) üzenetére


Sinesol
veterán

Ezeknek ennyi a normalis ára is kb, csak Eu-ban van nagyon túlárazva, sajnos úgy látszik megtetszett nekik az Auditechnika féle árképzés :(

Hifiman hivatalos shop

Bár oda van irva, hogy special price, az csak marketing, vagy fél éve amikor néztem őket, akkor is ennyibe kerültek.

[ Szerkesztve ]

(#66937) emiki6 válasza Sinesol (#66936) üzenetére


emiki6
veterán

Fél éve igen, én is akkor vettem, de azelőtt nem így volt. Amúgy az uk amazonon is vannak jó áron, legalábbis 400i asszem (megint warden hiába hitte azt, hogy fent marad).

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#66938) #56474624


#56474624
törölt tag

Helyreállt a világrend, a DT770 ontja magából a basszust, különösen a szubbasszust. Szerencsémre ott volt a boltban valami főnök-féle, aki nem felejtett el elnézést kérni a tévedésükért. Mint kiderült, az az egy EDT990V volt ott valami tévedésből kifolyólag.
Lényeg, hogy aki hallgatni fogja a fejhallgatót, annak most nagyon tetszik a hangzás. :)

Rápróbáltam a Superlux HD330-ra az EDT770S párnát. Nem nyert, még több lett vele a mély, magas, de főleg a mély, ami szinte dübörgőssé vált.

(#66939) Highground


Highground
aktív tag

Sziasztok!

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Csak otthon gép előtt.
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Kizárólag zenehallgatásra. Techno, komolyzene, vegyes
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
30 a plafon
4.) Új vagy használt?
Ha lehet akkor új
5.) Circumaural vagy supraaural?
Circumaural
6.) Zárt vagy nyitott?
Zárt
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
Kiegyensúlyozott és kellően hangos. De nincs olyan ami zavarna.
8.) Honnan vásárolnál?
Itthon mindenképpen
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
Creative Soundblaster Z

Köszönöm a tippeket előre is! :R

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

(#66940) Dorien válasza #56474624 (#66938) üzenetére


Dorien
veterán

Hallgattam a DT770 Edition 32 ohm mellett a K550 MkII-t. Előbbinek jóval dögösebb volt a mélytartománya, amihez nem kellett vákuum, mint a K550 MkII esetében. Plusz plüss párna a műbőr helyett és nem is volt kérdés, hogy melyiket tartom meg a kettő közül.

Highground: ATH-M40x, olcsóbban ATH-M30x vagy Pioneer SE-MS5T

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#66941) lowzor válasza Dorien (#66933) üzenetére


lowzor
veterán

Tökéletes most ez nekem így, ahogy van, de azért köszi. :)

(#66934) Samtya:

A lényeg, hogy jó. ;]

(#66942) #56474624 válasza Dorien (#66940) üzenetére


#56474624
törölt tag

Az biztos, hogy a K550 mk2 mélytartománya most kis szerény volt a 770-éhez képest. De a vintage 990-esé még kevesebb. Mondjuk ez akusztikus zenéken nem tűnik fel hiányosságként, inkább a dt770 nagybőgői túlzóak, szembesültem vele élőben, mikor vártam, hogy odab@sszanak, aztán semmi. :) Könnyűzenén is megszokható előbb vagy utóbb, ha az ember nem hallgatja "dögösebb" hangú cuccokon is őket. Én mondjuk már rég hozzászoktam, csak mostanában sokat teszteltem.

Más. K550 mk2-höz adott átalakító jó gagyi minőség, már vihetem vissza, hogy cseréljék. Nem érdekelne a dolog, ha nem lenne kinézetre olyan pofás, egyedi, ami tökéletesen illik a csatlakozóhoz.

[ Szerkesztve ]

(#66943) Highground válasza Dorien (#66940) üzenetére


Highground
aktív tag

:R

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

(#66944) torma1981


torma1981
veterán

Sziasztok.

Dt770 80ohm e mellé keresek erősítőt. Tervbe van véve majd netán egy Dt1770 csere de ahhoz tuti kell egy komolyabb erősítő. PC-ről hajtva filmezéshez,játékhoz. SB Z hangkártya is lenne hozzá. Nem rossz,de gondolkozok egy minőségi feljebb lépésen. A lényeg,hogy magyar legyen és ki tudjam otthon próbálni is.
kb 60k körül. De ha van nagyon jó drágábbért is jöhet. :D

(#66945) Sinesol válasza torma1981 (#66944) üzenetére


Sinesol
veterán

Bkercso féle CompositeAmp.
Az tuti magyar és ki is próbálható, talán egy hétig van visszavásárlási garancia. :K

[ Szerkesztve ]

(#66946) Ereshkigal válasza Dorien (#66796) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Köszi (és Spílernek is)! Végül a Major mk2-t választottuk, ma meg is érkezett. Első fejhallgatónak jó lesz ez neki, aztán majd idővel eldönti, hogy feljebb akar-e lépni. De azt már nem én fogom fizetni. :D

[ Szerkesztve ]

(#66947) Sinesol válasza Ereshkigal (#66946) üzenetére


Sinesol
veterán

-

[ Szerkesztve ]

(#66948) Spíler


Spíler
őstag

Előleg Húsvét alkalmából. ;)

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#66949) Samtya válasza Spíler (#66948) üzenetére


Samtya
senior tag

👏 👍
[link]
Mielőtt kérdeznéd, Audio-Technica ATH M40FS van rajtuk. :)

(#66950) Spíler válasza Samtya (#66949) üzenetére


Spíler
őstag

A jó öreg Mo,óriási.A füles Mo fülében milyen fajta,hehe?(nem úsztad meg) :D

(#66946) Ereshkiga

Szívesen.

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.